)egradatie is al bijna een feit Zaamslag geen partij voor leider SSV'65 staat weer met lege handen Hoek verliest van SHO Veere klimt naar de derde plaats fiieuzense Boys hoopt op wonder na afstraffing in Nieuw-Lekkerland zeeuws Vlaanderen i iddi ja if.LEKKERLAND - „Suc- j(tweede klas." De kreet 'ifligdige supporters van .Lekkerland zaterdag over de hoofden van jfrs van Temeuzense l'ien neerdalen, leek gc- uirdigd. Want door de fik- jlaagvan de Zeeuws-Vla- ,(5-1) en de winst van J,|; op Oostkapelle be- je achterstand op de vei lende positie nu zeven jnerLeendert Geelhoed ja afloop van het pak frnnen dat zijn ploeg al- i mag hopen op een won- |)e wedstrijd tegen Lekkerland, een ploeg rechteiTijtje, gaf weinig Lngtot hoge verwachtin- f de resterende acht Geelhoed had gelijk toen !Je dat de Boys de wed- rerloren in een korte pe- ffaarin bij de tegenstan- slukte. „Die jongens kre- geest, niet te geloven." kier doelde op de laatste iruten voor rust, toen de vier keer scoorde, 'jet de snelle A-junior Wolf na een steekpassje kdiging van de Boys zijn zien en passeerde doel- joald Gort met een schui- ee minuten later promo- iead Nezirevic een mis- iot van een ploegmaat iunt door de bal van een tien in de kruising te le- Des benadert ie spelers van lurman SSV IKENBURG - De ambi- zondag-derdeklas- iGoes zijn de afgelopen wel duidelijk gewor- Aan de hand van een 11 Eddy Dobbeleir ge- nven beleidsplan wil club binnen vijf jaar in eerste klasse spelen. De her die die missie moet voltooien heet Karl maar die moet I natuurlijk wel over i sterke selectie kunnen «hikken. de uiterste datum (31 mei) 1123 dagen weg is, de club nu al naar Drie van die twinsten wil Goes bij [iman SSV'65 wegha- Arjan Koopmans, Meh- Dolma en voormalig Niels Paarde ler zijn onlangs al bena- pom over een overgang praten. Wat het drietal kdoen is nog niet duide- maai- één ding is ze- het ambitieuze Goes er geen gras over Kien. Gert-Jan Stout koeltjes benut. Die wei-velende tien minuten be slisten de wedstrijd, maar Ter- neuzense Boys had ook tijdens de rest van het duel weinig in de melk te brokkelen. Hoewel het in het eerste half uur weinig kan sen weggaf, wat opnieuw te dan ken was aan het goed spelende centrale verdedigingsduo Marco Bolleman en Kees Duitemeijer, stond de ploeg al vóór het 'Lek- kerlands kwartiertje' op achter stand. Na een kwartier mocht Ruud Ouweneel vrij inkoppen, nadat de Boys niet opletten toen de tegenstander een korte cor ner nam. De grootste zwakte van de Zeeuws-Vlamingen lag opnieuw op de vleugels, waar Jordy Goos- sen en met name Dennis van de Broeke handen en voeten tekort- kwamen om de snelle broers Van Axel-Dongen te bedwin gen. De twee pingelende buiten spelers liepen hun tegenstan ders in de eerste helft keer op keer voorbij. In het tweede deel herstelde Goossen zich knap. Van de Broeke werd door Geel hoed uit zijn lijden verlost en ge wisseld voor Robert Bezemer. Daarnaast verloren de Boys de slag op het middenveld en in de spits. Daar werden nauwelijks duels gewonnen. Alleen Evert-Jan van Opdorp, die met de wedstrijd beter gaat spelen, liet op links af en toe goede ac ties zien. „We moeten het met deze spelers doen", zei Geel hoed, die het ook nog moest stel len zonder Anrico van Hecke (blessure) en Ruud Hoogesteger (vrouw zwanger). „We hebben niet beter." Plet pleitte voor de Terneuzena- ren dat ze in de tweede helft ble ven knokken en niet op elkaar begonnen te schelden. Dat was eerder dit seizoen wel eens an ders. De bezoekers zorgden er daarmee voor dat Nieuw-Lek- kerland, ondanks een aantal goe de kansen, niet nog meer schade veroorzaakte. De Boys 'wonnen' zelfs de tweede helft dankzij een knappe combinatie tussen Robbie Jonkman, Bezemer en Oostdijk, die door de laatste werd afgemaakt. Nieuw-Lekkerland - Temeuzense Boys 5-1 (5-0). 16. Ruud Ouweneel 1-0,37. Jeroen Wolf 2-0, 39. Sead Nezirevic 3-0, 43. Jeroen Wolf 4-0, 45. Gert-Jan Stout (strafschop) 5-0, 76. Arjen Oostdijk 5-1. Scheidsrechter: A. Sardjoe (Vlissin- gen). Gele kaart: Kees Duitemeijer en Robert Bezemer (Temeuzense Boys). Aantal toeschouwers: 300. Temeuzense Boys: Ronald Gort; Dennis van de Broeke (57. Robert Bezemer), Kees Duitemeijer, Mar co Bolleman. Jordy Goossen; Ro bert Rijnberg (63. Michiel Standae- rt), David de Haan, Arjen Oost dijk, Evert-Jan. van Opdorp; Mar co Faassen (70. Robbie Jonkman en Matti Buijsse. kspits ér minuten daarna toon- j.Wolf, voor het eerst is, zich een echte spits i voorzet vanaf de linker- uuien te tikken. En op nrust bezorgde diezelfde je bezoekers nog meer el- ioen Kees Duitemeijer de Seen duwend en trekkend jen houden. Het leverde voerder van de Boys een art op waar hij nog goed fwam) en de thuisploeg fschop. Die werd door SSV'65-doelman Christol van Campenhout hield zijn ploeg lang op de been in Spakenburg. oetinge buigt I-achterstand lin 3-2-zege 1ERDAM - Kloetinge heeft M derde oefenduel na de "stop winnend afgesloten, op Heerjansdam, Ko to Boys en Terneuzen sloot hoofdklasser de af met een 3-2-zege OCR. ftvvege de tweede helft zag Net naar uit, dat Kloetin- winst zou meenemen bij Rotterdamse hoofdklasser, «ek toen immers tegen een achterstand aan. Daan Es- acht Kloetinge terug in de ffijd toen TOGR-doelman Smeding (ex-Kloetinge) ^otvan Besar Xhoxhaj los- een halve omhaal uit [tomer zorgde Esser ook I® gelijkmaker. Vlak voor l^g Kloetinge een straf- nadat Xhoxhaj onderuit [gehaald. Corné Schilper- torgde toen vanaf elf meter jdelCloetingse zege. Kloetin- de competitie zater- M een uitwedstrijd tegen pn SSV'65. door Barry van der Hooft SPAKENBURG - De momenten dat SSV'65 dit seizoen nog se rieus aan lijfsbehoud mag den ken, worden met de weck schaarser. I11 de eerste dertien wedstrijden werden slechts vier punten behaald en bij de her start van de competitie moesten de Goesenaren ook nog eens op bezoek bij het voetbalbolwerk Spakenburg. De hekkensluiter leek voor rust naar een grote ne derlaag te worden gespeeld, maar stapte uiteindelijk met een klein verlies van het veld: 1-0. De ploeg incasseerde daarmee de tiende nederlaag van het sei zoen, maar hield aan het ver toonde spel in de tweede helft wel een voldaan gevoel over. SSV'65 creëerde in die fase am per een kans, omdat het daar voor de stootkracht en slimheid mist. De nummer laatst van de rang lijst brak onder aanvoering van Marcel Kole wel een aantal ke ren gevaarlijk uit, maar kwam steeds niet verder dan de rand van het strafschopgebied. „Daar komt het aan op een goe de aanname of net voor een te genstander langs snijden", merk te Kole terecht op. „En dat zijn nu juist de finesses die wij mis sen." De aanvoerder speelde een ijzersterke wedstrijd, maar vond te weinig spelers van een gelijkwaardig niveau om zich heen. Arjan Koopmans zou nor maal één van die jongens met toegevoegde waarde moeten zijn. De aanvaller werd echter niet goed genoeg bevonden voor een basisplaats. „Arjan heeft een hoop pluspun ten en dan vooral in balbezit", zei Marco Groeneveld. „Hij heeft echter ook behoorlijk wat tekortkomingen en dan vooral in de omschakeling. De laatste tijd vond ik hem minder spelen. Hij heeft net een kindje gekre gen, dat is een drukke tijd en ik denk dat dat zijn weerslag heeft gehad. Door hem op de bank te zetten, wilde ik hem ook een beetje prikkelen." Koopmans: „Hier raak ik echt niet geprik keld van." Ook Mehmet Dolma moest op de bank plaatsnemen. De buiten speler stemde vorige maand als enige speler tegen het aanblij ven van Groeneveld (Koopmans twijfelde), maar volgens de trai ner had dat niets te maken met zijn keuze het duo aan de kant te houden. „Nee, absoluut niet. Mehmet is een goede jongen voor de sfeer, maar af en toe slaat hij een beetje door. Dat gaat ten koste van zijn spel." Prijzenswaardig Toch kwamen Koopmans en Dol ma zaterdag aan voldoende speelminuten. Koopmans kwam zelfs al na 33 minuten in het veld, omdat Groeneveld verdedi ger Michel de Groote uit zijn lij den verloste. De rechtsback werd door zijn di recte tegenstander Donovan Mijnals alle kanten opgestuurd, zag ballen door zijn benen wor den gespeeld en kwam schrome lijk tekort tegen de amateurin ternational. Prijzenswaardig is echter wel dat De Groote over voldoende zelfkennis beschikt om te weten dat hij tekortkomt voor het niveau van de hoofd klasse. Hij is uiteraard niet de enige bij SSV'65, alleen zijn er weinig jongens die dat ook van zichzelf weten. Na afloop overheerste ook weer het gevoel dat er meer in had ge zeten. Ten om-echte, want de thuisploeg had voor rust al op een 5-0-voorsprong moeten staan. Het bleef echter bij één treffer van Jos Bouw en twee handen vol gemiste kansen. Het beste voorbeeld daarvan kwam op naam van Karim Elkaddouri. De aanvaller was de sterk keep ende Christol van Campenhout al gepasseerd, maar schoot voor een vrijwel leeg doel nog op het been van David den Hollander. Vanaf dat kolderieke moment Jorden Takiddine mist derby SPAKENBURG - Jorden Takid dine ontbreekt zaterdag in de derby tegen Kloetinge. De aan valler van SSV'65 hield aan het duel tegen Spakenburg een zwaar gekneusde enkel over. Takiddine werd vlak voor rust uit de wedstrijd geschopt. Spa kenburger Erik Homan haalde- de spits hard onderuit met een tackle langs achteren. Homan kreeg geel, maar Takiddine moest het veld af worden gedra gen. Onderzoek in het ziekenhuis van Terneuzen wees 's avonds uit dat de enkel zwaar gekneusd is. Takiddine mist daardoor ze ker het duel met Kloetinge. foto Bell/Ronald Kersten was het ook meteen gedaan met de daadkracht van Spakenburg. De Blauwen, die dolgraag de strijd om de titel willen aan gaan met buurman en aartsri vaal IJsselmeervolgels, kwamen na rust uitermate zwak voor de dag. SSV'65 kreeg daardoor het gevoel dat er heel misschien nog wat te halen viel, maar stond na afloop voor de tiende keer met lege handen. „Toch geeft de tweede helft wel vertrouwen voor het vervolg van de competi tie", zei Groeneveld. „Als we die strijd en mentaliteit volgen de week negentig minuten kun nen laten zien, dan gaan we het Kloetinge nog heel moeilijk ma ken." Spakenburg-SSV'65 1-0 (1-0). 20. Jos Bouw 1-0. Scheidsrechter: J.W. Wildeboer (Nieuwleusen). Ge-, le kaart: Rob Hilbers, Erik Iioman, Jos Bouw en Mustafa Aksit. (allen Spakenburg), Christiaan Boon en Mehmet Dolma (beiden SSV'65). Aantal toeschouwers: 1000. SSV'65: Christol van Campenhout; Michel de Groote (33. Arjan Koop mans), Bram Plomp, David den Hollander, Ronnie Hillébrand; Me- vlud Eryuriik, Marcel Kole, Niels Paardekooper, Richard Uitterhoe- ve (65. Khaled Boufrahi); Jorden Takiddine (46. Mehmet Dolmaen Christiaan Boon. doorWim Broekhoven GOES - De koplopers maakten geen fout in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Arne- muiden won ruim van Zaamslag (5-0) en GPC Vlissingen was met 2-0 te sterk voor AZVV en won daarmee de tweede perio de. In de strijd tegen degradatie verspeelde De Meeuwen drie kostbare punten tegen Heine- noord. Ondanks een 2-0-voor- sprong bij rust verloor de ploeg met 2-3. Arnemuiden-Zaamslag 5-0: De thuisclub kwam in de openings fase via Patrick Siereveld op voorsprong. Hij stond op de goe de plaats om een 'gelost' schot van Marvin Meerman alsnog achter doelman Bottinga te schuiven. Diezelfde Siereveld le verde na een half uur ook de voorzet, waaruit Marinus Baas fraai voor 2-0 zorgde. De thuisclub kwam vervolgens nooit in de problemen. Marvin Meerman schoot twintig minu ten voor tijd op de lat. maar Baas stond op de goede plaats om in de rebound voor 3-0 te zorgen. Doelman Bottinga kon tien minuten voor tijd nogmaals een schot van Marvin Meerman niet onder controle houden en nu strafte Leon van Belzen II dat af voor 4-0. Drie minuten la ter schoot Cor-Jan Marijs van ver onhoudbaar in de boven hoek: 5-0. De Meeuwen-Heinenoord 2-3: Peter Roelse kopte na acht minu ten een voorzet van Ewout Maas binnen voor 1-0. Halverwege de eerste helft werd het via Eddy Matthijsse zelfs geflatteerd 2-0. In de tweede helft bleken de be zoekers in de vrije trappen van Sylvester Sabajo over een ge heim wapen te beschikken. Al dan niet terecht claimden en kre gen ze rond het strafschopge- door Rudy Boogert OUD-BEIJERLAND - De voet ballers van Hoek hebben zater dag de laatste oefenwedstrijd voor de herstart van de competi tie verloren. De hoofdklasser verloor in Oud-Beijerland met 3-1 van een andere hoofdklas ser, SHO. Hoek opende het duel sterk, maar de kansen waren niet be steed aan Jan Huygens en Sam Ysebaert. Halverwege de eerste helft leverde een misverstand tussen doelman Robbie de Moor en Thijs Binnerts een eigen doel punt van laatstgenoemde op. Na dat Huygens de kans op 1-1 naast schoot, maakte SHO nog voor rust 2-0. Na de rust kwam SHO zelfs op 3-0 door een schot van zo'n veer tig meter, waarop invallerdoel man Thierry de Jonge geen ant woord had. Sam Ysebaert zorg de vervolgens voor het enige doelpunt van Hoek. „We hebben redelijk'gevoetbald", vond trai ner Cees Houtepen. „Maar SHO was héél effectief." Hoek hervat de competitie in de hoofdklasse B met een thuiswed strijd tégen nummer vier Sparta Nijkerk. bied een hele reeks vrije trap pen en binnen tien minuten le verde dat via Sabajo de 2-2 op. Vijf minuten voor tijd schoot Sa bajo de zoveelste door de thuisclub betwiste vrije trap te gen de lat, waarna Mark Greeve in de rebound voor 2-3 zorgde. Rillandia-Bruse Boys 0-2: Van af de eerste minuut trok Rillan- dia zich terug op eigen veld en was het wachten op de eerste treffer. Nadat Bruse Boys voor rust behoorlijk wat mogelijkhe den onbenut had gelaten, scoor de de Bruse ploeg na rust wel twee keer. In de 74e minuut schoot Mats Willemse zijn ploeg naar 0-1. Vijf minuten later werd Bruse Boys-keeper Mark Giljam uit. het veld gestuurd na een ongelukkige botsing met Marco Minnaard. Met tien man scoorden de bezoekers via Ger ard Vogel vlak voor tijd nog een keer. Jos Wesdorp trainer Bevelanders KAMPERLAND - Zaterdag-derdeklasser Bevelanders heeft in Jos Wesdorp de trainer gevonden voor het sei zoen 2007-2008. De trainer uit Zierikzee volgt in Kamper land plaatsgenoot Jan Heikamp op, die na één seizoen moet vertrekken bij Bevelanders. Wesdorp is momenteel nog trainer van zondagvereniging Dreischor en was daar voor werkzaam bij oncler meer Luctor'88 en SKNWK. Oostkapelle reddeloos verloren MEERKERK - Oostkapelle lijkt reddeloos verloren in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg had zater dag niets in te brengen bij mededegradatiekandidaat Meerkerk: 5-0. Na 27 minuten keek Oostkapelle na tal van defensieve flaters al tegen een 4-0-achterstand aan. Martijn van de Hagen scoorde vier keer, Chris Plerwig maakte tussendoor de 4-0. Oostkapelle is al negen duels zonder zege en scoorde in de laatste zeven duels slechts één keer. Verlies voor futsallers SSV GOES - Eersteklasser SSV/E1 Toro heeft met 11-7 verlo ren van Troy uit Bergen op Zoom. De Goesenaren hadden een goede eerste helft, maar liepen na rust in het mes van de Brabanders. Troy counterde zich van een 4-2-achter- stand bij rust naar een 7-4-voorsprong. SSV. dat niet kon beschikken over Micha Flore en Menno van Tilburg, kwam die klap niet meer te boven. Bud Aschman maakte vier doelpunten. Huseyin Dogan was verantwoordelijk voor de andere drie. Pubbles uit futsalcompetitie GOES - In cle eerste klasse van het futsal spelen vanaf nu nog maar twee Zeeuwse teams. Pubbles uit Goes heeft in overleg met de KNVB besloten zich terug te trekken. „We zijn simpelweg een te kleine vereniging. De kosten liepen de laatste tijd erg op", verklaart Yuri Baart, die uitkwam voor het eerste dat vorige week op de elfde plek stond in de eerste klasse. „Ons terugtrekken was de goedkoopste optie. Dat is dan ook wat we besloten hebben na een bij eenkomst met al onze leden." Oostkapelle wint eindelijk weer 's OOSTKAPELLE - De voetbalsters van Oostkapelle leen den een geweldige start van de competitie. Na vier over winningen uit evenzoveel duels stond Oostkapelle boven aan in de eerste klasse, maar sindsdien won de Walcherse club geen wedstrijd meer. Tot zaterdag. Smerdiek werd met 3-2 verslagen. Die derde goal van Oostkapelle viel diep in de blessuretijd van de tweede helft, van de voet van Marieke Kwast. Manager voetbalploeg komt om SAN MARTINO Dl FINITA - Een vechtpartij rond een re gionale voetbalwedstrijd in Italië heeft het leven gekost aan een manager van een voetbalclub. Bij het duel tussen Sammartinese en Cancellese brak een grote vechtpartij uit. De manager probeerde de kemphanen uit elkaar te ha len, maar zakte in elkaar. ANP/SID door Klaas Verspoor GOES - Koploper Nieuwdorp beleefde in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal weer een fijne speelronde. Zelf won de ploeg van trainer Jos van Bel zen met 2-0 bij VCK en naaste concurrent Serooskerke morste tegen SKNWK twee punten (1-1). Veere deed ook goede za ken door in de strijd om de der de plaats Duiveland in een recht streeks duel met 5-1 te verslaan. Krabbendijke-WHS 5-1: De be zoekers scoorden via Perry Snoep 0-1, maar daarna trok Krabbendijke het duel snel naar zich toe. Door goals van Robert van de Vreede, Martin Bal en Ro nald Zuidweg leidde de ploeg bij rust al met 3-1. Het gehaven de WHS incasseerde daarna nog twee goals. Zuidweg tekende voor 4-1 en Marcel Moerland be paalde de eindstand op 5-1. VCK-Niemvdorp 0-2: Een regel matige overwinning voor de kop loper, dat VCK nauwelijks kan sen zag creëren. Turan Dogan zorgde voor rust met een fraai afstandschot voor 0-1. In de tweede helft werkte Niels Mul der na een rommelige fase de tweede goal voor Nieuwdorp binnen. Het gehandicapte VCK kon niets meer uitrichten. Bevelanders-IIcinkenszand 1-1: In de 24e minuut kwam Hein- kenszand uit een vrije trap van Ermo Cappon aan de leiding. Be velanders ging niet bij de pak ken neerzitten en legde Hein- kenszand geregeld het vuur aan de schenen. In de 85e minuut werd de thuisploeg beloond toen Leo Koole bij een 'afvallen de' bal, na een corner van Mi chel Verburg, op de juiste plaats stond. Daarna kreeg Bevelan ders via Arte Jongejan en John Riemens zelfs nog mogelijkhe den op de overwinning. Veere-Duiveland 5-1: Na een stormachtig begin van Veere, waarin enkele kansen onbenut werden gelaten, scoorde Duive- land-speler Barry Steenpoorte in de 30e minuut. Het was de op maat voor nog drie treffers in ze ven minuten tijd. Jason Blom- maert zorgde met een lobje voor 1-1, waarna Gerben Bakker en Theo van Tatenhove de rust stand naar 3-1 tilden. Na de her vatting scoorde Tom Nieuwe- link, op aangeven van Blommae- rt, 4-1. In een onoverzichtelijke situatie leverde een eigen doel punt van Duiveland Veere nog een treffer op. Noad'67-Dauwendacle 2-0: Na een voorzet van Jeroen Reijn- goudt kopte Arjan Moerland zijn ploeg in het eerste bedrijf naar 1-0. Waar er voor rust nog sprake was van een gelijk op gaande wedstrijd was Noad'67 na de hervatting duidelijk de bo venliggende partij. Het leverde de ploeg nog een tweede treffer op, opnieuw gescoord door Ar jan Moerland. Daarna blonk de thuisploeg nog uit in het missen van kansen. SKNWK-Serooskerke 1-1: Serooskerke had in het eerste half uur het betere van het spel, maar kreeg slechts één kans. Bas Rooze verzilverde de moge lijkheid op aangeven van Berna- do Wattel: 0-1. Kort voor rust kwam SKNWK met enig fortuin op 1-1 toen Maarten Padmos adequaat reageerde op verkeerd uitverdedigen van de bezoekers. In de tweede helft gebeurde er weinig en hielden beide ploegen elkaar in evenwicht. Vlissingen geeft voorsprong weg DONGEN - Vlissingen heeft du re punten verloren in het uit- duel met Dongen. De ploeg van Ruud Pennings gaf een 2-0-voor- sprong uit handen en vindt zich zelf nu terug op de tiende plaats. „Ik word niet zenuwach tig en dat zal ik voorlopig niet worden", aldus Pennings. „Op basis van inzet bleven we lang overeind, maar in de slotfa se zat het net even niet mee", zei Pennings. „We krijgen nu SC 't Zand, Zierikzee en BSC. Pas daarna wil ik naar de ranglijst kijken." Denny ter Steege was de grote man bij Vlissingen, dat de wed strijd lang onder controle had. Na een half uur zorgde hij uit een vrije trap voor de 0-1 en na ongeveer een uur voor de 0-2 met een lob over de doelman. Kort daarna was hij met een lob ook nog dicht bij de 0-3, maar toen kon de Dongense keeper redding brengen. Dongen scoor de een kwartier voor tijd de aan sluitingstreffer en begon daarna een slotoffensief dat ook nog tot 2-2 leidde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 43