'artij Helder Zeeuws doet intree Blèrfestival beleeft première Middelburg wil verder met burgemeester Computer uit en naar de ATB-cross tren nuchtere politiek staat hoog in het vaandel Sluise nieuwkomer W agenbouwersbal Dik -31,4460 AA Goes t'Sdén-Zeeland: 0113-315520; ^Vlaanderen: 0113-315570; ll020-4562500. Jice: 0800-0231231 .ndag 29 januari 2007 editie Zeeuws-Vlaanderen XECJZEN - De vijftienjari- jolier Rik van de Velde van gemeenschap De Rede in [azcn wil Zeeuws-Vlaamse Kn achter hun computer, j «amc hoy of televisie van een om meer te bewe- itigeproject houdt hij het Reeuws-Vlaamse scholen- jrenschap ATB-Cross 24 februari in het Axel- De studierichting van Van de Velde is Sport, Dienstverlening en Veiligheid. „Een onderdeel van mijn oplei ding is het verzorgen van een sporttoernooi, als stageproject. Het is mij gelukt een comité bij elkaar te krijgen, die mij wil hel pen bij het organiseren van zo'n toernooi. Uiteindelijk is het een ATB-cross geworden voor de jeugd van alle scholen in Zeeuws-Vlaanderen. Voor de beste school hebben we een mooie wisselbeker." Trofee Alle jongeren in de leeftijd van 8 tot en met 16 jaar kunnen hier aan meedoen. Ze worden ver deeld over verschillende catego rieën. Voor de eerste drie aange komen deelnemers is er een tro fee. Alle deelnemers krijgen een erelintje in de vorm van een vaantje met de vermelding van dit toernooi. „Wat we met deze ATB-cross willen bereiken, is heel duide lijk. Wij willen graag de jeugd motiveren om naast hun school een stukje vrije tijd te gebrui ken om te sporten als ontspan ning. Ze gaan zich vanzelf fitter en dus gezonder voelen." Het comité heeft alle Zeeuws-Vlaamse scholen aange schreven met het verzoek om mee te doen. Jammer „Maar wij weten als geen ander hoe dit gaat. Een brief komt op school, deze wordt geopend en vervolgens voor kennisgeving aangenomen. Dikwijls horen de leerlingen pas achteraf dat er een leuke ATB-cross was in Axel, wat heel1 erg jammer is. Welwillende leraren die in de klas over dit evenement vertel len met de mededeling dat ze zich hiervoor kunnen opgeven, dat geeft vaak ook weinig resul taat. Daarom roepen we bij de zen alle scholieren op aan deze leuke cross mee te doen." Rik van de Velde heeft veertig vrijwilligers op de been ge bracht om de;eerste scholieren cross in het Axelse bos handen en voeten te geven. Het evenement start 24 februari om 9.30 uur. Advertentie kijk snel op kwn.becam.nl door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De gemeente raad van Middelburg is een keer unaniem: burgemeester K. Schouvvenaar moet blijven. Vol gend jaar loopt zijn termijn van zes jaar af. Als het aan de raad ligt, gaat hij daarna gewoon door. Als het aan Schouwenaar zelf ligt trouwens ook. „Maar of ik de hele zes jaar nog vol maak, weet ik niet. Dat is afhankelijk van zo veel factoren, vooral van persoonlijke omstandigheden." Schouwenaar, die nu 59 is, kwam vijf jaar geleden naar Middelburg. Hij was de opvol ger van B. Spahr van der Hoek, de burgemeester die door de ge meenteraad is weggestuurd. De raad is unaniem in de lof voor Schouwenaar. 'Een echte burgervader', klinkt het bij een belrondje langs fractievoorzit ters. 'Gewoon een heel goede burgemeester' (PvdA), 'toegan kelijk' (CDA), 'een fantastisch ambassadeur voor Middelburg' (WD), 'breed gewaardeerd' (SGP), 'makkelijk aanspreek- baar'(GroenLinks), 'Een binden de l'actor'(PPM), 'geen enkele wanklank'(SP), 'iemand die ver trouwen wekt'(ChristenUnie) en 'betrokken' (Middelburg Trans parant). Kritiek is er toch ook. Van de WD mag hij wel wat meer doen om de economie in de gemeente te stimuleren. De linkse partijen hebben vooral commentaar op de manier waarop hij omgaat met openbare orde en politie. „Hij is wel een strenge burge meester", vindt S. Szarafinski. „Maar dat kan geen kwaad. Ik denk zelfs dat mensen dat pret tig vinden." Law and order, dat is Schouwenaar, zegt P. Kraan (PPM). „Nou Koos, denk ik wel eens, kan dat niet wat minder" „Soms gaat dat te ver", vindt ook J. van Nieuwenhuizen (GroenLinks). „Maar ja, hij is een marineman hè?" „Te streng?", vraagt C. Simons (WD). „Dat is nooit verkeerd. Er zijn hu eenmaal regels. Die moet je handhaven. Als je niet streng genoeg bent, word je daar ook op afgerekend." Zijn sociale vaardigheden zijn het sterke punt van Schouwe naar, vinden de fractievoorzit ters. „Hij laat op veel plaatsen zijn gezicht zien", zegt Szara finski. „Hij is makkelijk te bena deren, omdat hij zich niet ver schuilt in een ivoren toren", vindt Van Nieuwenhuizen. „Ie dereen is voor hem hetzelfde", zegt J. Kodde (CDA). „Hij staat heel dicht bij de bevolking." „Hij wekt het vertrouwen bij de burger", aldus K. Hamelink (CU). „En dat heeft Middelburg wel nodig." Schouwenaar houdt zich op de achtergrond bij za ken waar hij niet verantwoorde lijk voor is, zegt Szarafinski. „Maar als hij wel verantwoorde lijk is, zit hij er bovenop." frank van Cooten - Helder Zeeuws in de gemeenteraad bestaat deen meer uit de vier frac- Ifli van voorheen Nieuw Fractie, partijvoorzitter, ^meester en ongeveer de nn de leden van Nieuw lebben de partij Helder ipgericht. dair gevoeld met de fractieleden van Nieuw West. Ik verbind met graag aan Helder Zeeuws. We gaan nu de structuur van de par tij vorm geven. Uiteraard hopen we dat ons optreden in de ko mende drie jaar aanleiding geeft voor veel mensen bij de volgen de gemeenteraadsverkiezingen een stem op Helder Zeeuws uit te brengen." Helder Zeeuws is volgens het be stuur een heldere en nuchtere partij. „Met de ambitie om te staan voor een politiek van open heid met daarbij het belang van de burger scherp op het net vlies. Vertellen wat je doet en moet doen wat je vertelt. Dat be tekent overigens ook dat je er voor moet uitkomen dat je be paalde zaken niet kunt doen of dat je het niet wilt doen. De bur ger heeft daar recht op. Geen mooie verhalen, maar zeggen zo als het is." Helder Zeeuws wil ook geen on derscheid maken tussen coalitie en oppositie. „Wij willen dat be sluiten worden genomen op ba sis van goede argumenten. Niet kijken naar wie wat zegt maar naar dat wat wordt gezegd. Een goed verhaal of een goed idee blijft dat ongeacht van welke kant het wordt ingebracht. Het bestuur beter maken is waar het om gaat." Helder Zeeuws is voor een zake lijke en nuchtere politiek waar bij de burger centraal moet staan en niet de politiek zelf. „De overheid kan niet alles. De overheid moet randvoorwaar den scheppen waarbinnen de burger zijn eigen verantwoorde lijkheid kaji nemen en onderne mers kunnen ondernemen. Re gels zijn van die randvoorwaar den. Je hebt ze nodig om te zor gen dat niet het recht van de sterkste gaat gelden. Maar van regels heb je snel te veel. Helder Zeeuws wil de regelzucht beper ken." at volgens het nieuwe be- an mensen die op eigen Éef Nieuw West verlieten mede over voortslepende sten in de partij, stuur' van Helder Zeeuws !t uit voorzitter Paul van i, voorheen bestuursvoor- van Nieuw West, secreta- ihan Kesteloo en penning- lerWilly de Graaf. Fdzen stapte op als voorzit- io Nieuw West uit onvrede sslratie over de interne cri men deze partij, voorzitter van Helder |vs is hij aan een nieuw üstuk begonnen. „Deze bp is voor mij heel vanzelf- Hid Ik heb me altijd soli- i Bi i'r.: B iper op og niveau rneuzen KEUZEN - Toonbeeld en ttuwse Muziekschool hou- toensdag een Koperdag in [ebouw van Toonbeeld aan llamystraat in Terneuzen. gebeurt in samenwerking iel Rotterdams Conservato- 1500 tot 17.30 uur zijn er ts workshops onder lei- |van docenten van het con- Èonum. Deze docenten zijn r Heuvelman (trompet), Stoel (hoorn) en Ben van [(trombone). ps Toonbeeld is dit een bgelegenheid om onder lei— |van conservator iumdocen- bl te nemen aan deze work- 5 ke middag wordt samen ge kard, uitleg gegeven over lals embouchure en adem- i maast is er de mogelijkheid individuele les te volgen. 11.30 uur is een korte pre- itie van de ingestudeerde Sik. lame aan de workshops is svoor leerlingen van Toon- li en de Zeeuwse Muziek- #1 Andere belangstellenden Nvijf euro. kperliefhebbers kunnen 's &een optreden bijwonen sCodarts Brass Group on- ieiding van de franse psolist en professor uit ïlbierry Caens. Kemble bestaat uit studen- het Rotterdams Conser- fa en speelt in de bezet- i';an zes trompetten, vier p' drie trombones, een pim, twee tuba's en twee ®sie Het concert begint 130 uur en de toegang is e. Opgave voor de work man bij Toonbeeld of bij wuwse Muziekschool. door Jeanette Vergouwen HULST - Uit volle borst meezin gen, dat kent iedere Nederlan der. Meeblèren gaat nog een stapje verder. De echte feestgan gers, degenen die weten waar we het hier over hebben, kwa men zaterdagavond aan hun trekken tijdens het eerste Blèr festival in café De Ster in Hulst. „We hebben een volle bak. Om half tien was het helemaal vol en de sfeer zat er van het begin goed in", lacht Jack Polfliet. Sa men met zijn vrouw Tilly en Fons en Mark van de Maffooos stelde hij een boekje samen met lekkere meezingers. Het lied van Eddy Christiani Daar bij de waterkant was een voltreffer en ook de nummers van Danny de Munck, André Hazes en Rocco Granata kende iedereen. The Maffooos kletsten de num mers aan elkaar. En dan waren er gastoptredens. The Bloody Mary's, vier pittige dames (Ag nes Hiel, Auique Vermandei, Loekie van Doom en Caroline van Pamelen) brachten een serie bekende liedjes in soundmix. Rock en Jagers (Maarten Verst raten en Robin Maas) van de scouting brachten het hele reper toire liedjes uit het festival van het carnavalslied 2007. Het duo eindigde met een tekst, geïnspi reerd op het lied Zuster Ursula van Rob de Nijs. Het blèrfesti val werd hierin de hemel in ge prezen en het eindigde met de zin; Jack zegt als van ouds: Man neke wa moe je èn! Carnaval Het blèrfestival is de gedroomde opening van het echte carnavals seizoen. Omdat het festival van het carnavalslied voortaan plaatsvindt tijdens het bierfesti val in het weekend van 11 no vember, worden de drie weekein den voor het feest der feesten in Hulst ingevuld met dit blèrfesti val, het Wermbloazen en het buutfestival. Polfliet: „En tij dens het carnaval is het elke dag prijs hier in De Ster (Vossenhol) met als hoogtepunt het In de Wiele Raien op dinsdagmid dag." Zaterdag was het dringen gebla zen in De Ster en het publiek smeekte Polfliet om een herha ling. „Toen ik na het laatste lied vertelde dat The Maffooos het: contract voor volgend jaar al hadden getekend, ging er een ge juich op. Het wordt wel een vroe gertje in 2008. Carnaval begint op 2 februari, dus het blèrfesti val is op 12 januari. Ik zal me moeten haasten met het wegha len van de kerstversiering." Polfliet wrijft eens in zijn ogen en vertelt dat hij niet veel gesla pen heeft. „Vanmorgen begon nen de leden van Vogelvreugd al om 8.00 uur de zaal te vullen met enkele honderden vogeltjes. Na het meeblèren werd de zaal gevuld met rollers en fluittonen. Toch wel iets anders." Enthousiast meeblèrend publiek tijdens het eerste Blèrfestival in Hulst, onderdeel van de opmaat tot het carnaval. foto Camile Schelstraete Prikkelende zitting 13 Gentse azalea streekproduct GENT - De vereniging van Vlaamse Azaleatelers wil de Gentse azalea laten erkennen als een Europees streekpro duct. Vlaams minister-president Yves Leterme stuurde I het aanvraagdossier tot erkenning onlangs naar de Euro pese Commissie, die het nu onderzoekt. Ondertussen is al een website en een logo voor de Gentse Azalea ontwikkeld. Dat is gebeurd met de financiële j steun van het provinciebestuur Oost-Vlaanderen. Het lo go bestaat uit een lange kleurenstrip, die wijst op de grote 1 vai'iatie in vormen en kleuren binnen de azaleawereld en een eenvoudig ogend figuratief element. Het gaat om twee beschermende, zorgzame handen die de 'bloem' dragen. De website www.gentseazalea.be richt zich specifiek op de consument en omvat naast aankoop- en verzorgingstips, vooral fotomateriaal van de verschil lende soorten en veel suggesties om de azalea in het interi eur te presenteren. Geen gewonden bij bedrijfsbrand EVERGEM - Bij een bedrijfsbrand bij het Seveso-beclrijf I Oleon zaterdagmorgen in Evergem zijn geen gewonden ge- vallen. De nv Oleon verwerkt natuurlijke oliën en vetten. „In een destillatiekom is een lek ontstaan waardoor zuurstof naar binnen kon. Die hebben de hete vetten in de cilindervor mige kolom doen ontbranden", zegt luitenant Joris van Besien van de Gentse brandweer. Er werd zaterdagmorgen gewerkt bij het bedrijf, maar bij de brand vielen geen gewonden. Toen de brandweer aan kwam, steeg een grote ruikpluim op boven het bedrijf. De brandweer van Gent werd bijgestaan door het korps van Zelzate en de bedrijfsbrandweer. De directie van het be drijf zei in een verklaring dat er geen gevaar voor de om geving was. „Omdat de afvalproducten die ontstaan uit de verbran ding van vetzuren, een product uit plantaardige vetten en dierlijke oliën, C02en water zijn." Wel werd aan de inwo ners van Zelzate gevraagd ramen en deuren dicht te hou den, maar de rook was niet giftig. Volgens de directie van het bedrijf is veel materiële scha de. Waneer de destillatie opnieuw kan opstarten, is nog onduidelijk. Rijbewijs ingevorderd ZAAMSLAG - Bij een alcoholcontrole op de Van Heetvel- destraat in Zaamslag is zaterdagavond rond 23.50 uur het rijbewijs ingenomen van een 67-jarige automobilist uit de gemeente Terneuzen. Uit de blaastest bleek hij 3,4 maal de toegestane hoeveel heid alcohol te hebben ingenomen. Tegen de Terneuze- naar proces-verbaal opgemaakt, zijn rijbewijs kon hij in leveren. KLOOSTERZANDE - De wa genbouwersvereniging De Zuip- cilinders houdt vrijdag 2 februa ri een groot wagenbouwersbal in café De Kastanje in Klooster- zande. De bouwverenigingen zijn mo menteel druk doende om hun praalwagens af te werken. De Zuipcilinders zelf komen dit jaar met een nieuw item naar buiten. Met enkele honderden meters lichtslangen en honder den lampjes passen zij hun crea tie aan voor deelname aan de eerste lichtstoet op carnavalsza terdag in Kloosterzande. De Maffoos verzorgen vrijdaga vond met Nederlandstalige hits een spetterend optreden. Het feest begint om 21.00 uur. (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 het alfabet van Zeeland zeeuwse almanak Een achtjarige dochter ging laatst verdrietig naar haar va der toe. „Pa", zei ze, „op school zeg gen ze dat ik dik ben. Zoonlief- nooit te beroerd om een schop na te geven - merk te gevat op: „Helemaal onge lijk hebben ze niet. De vader des huizes zei ver volgens dat ze dan maar moest antwoorden dat ze niet dik ivas, maar stevig ge bouwd. De tip van de vader hielp niet echt, want de volgende dag kwam er wederom een boze dochter uit school. „Aan jou heb ik ook niks", foe terde ze. „Waarom dan niet?", vroeg haar vader. „Nu lachte de meester me ook al uit! Door wat ik van jou moest zeggen!" Vader: „Oh, Wat zei je dan?" „Nou dat ik niet dik ben, maar stevig verbouwd. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes Open Dag 3 februari www.hz.nl Advertentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 39