Late goal vloert Zierikzee IC SKNWK kan wél bikkelen Eigen doelpunt redding ZSC'62 ruse Boys schuift maar linkerrijtje schouwen Schouwse tweedeklasser verliest thuis met 0-1 van Oosterhout iischor helpt sen om zeep i.Renesse kwam gisteren ijeen stuntje in de vijfde goo het zondagvoetbal. *r Jong Ambon behaalde lien benauwde 1-O-zege. jjj' verloor met 2-1 van ju Ouwerkerk keerde met j-nedcrlaag terug van lorgvliet. jnlion-Benesse 1-0: Met pi in de rug had de een groot overwicht, -Sr dan één treffer van jjSilva Gomes in de 19e leverde het niet op. De [elft was meer gelijk op- De beste kansen waren ede Middelburgers. Preischor 2-1: De eerste jus helemaal voor jer, maar de Schouwse daagde erin alle kansen n te helpen. In een meer opgaande tweede helft oi na een uur door Van rt 1-0. Pieter Burremans [je de voorsprong in de ©ut tot 2-0. Vlak voor ad het nog wel 2-1 door benutte strafschop van van de Helm, maar de ibkreeg met; de drie pun- iimaal een punt teveel. Rimboe 2-1: Rick van de lekende al na vier minu- f 1-0. In de veertigste mi- ghoot Denms Weijers na gie solo eerst tegen de yar in de rebound was yg succesvol. Nog voor omen de bezoekers terug [door Mike Daarden. Na a creëerden beide teams lie kansen op meer en be- épunten leverde dat ech- lop Borg\-liet-Ouwerkerk thuisclub kwam na twin- nten door Tempelaars, op vong, maar de bezoekers net voor rust enkele dot- i kansen om op gelijke ie komen. Vijf minuten 1 werd het 2-0 door Van Omdat Borgvliet vervol- rarimde verder afstand en, werd het na de 2-1 iikoo Brouwer in de 77e nog even spannend. Met van opnieuw Van Steijn muien later was Ouwer- iter geklopt. wrtse Boys-Lewedorpse (0-1). Jan Verion 0-1, Ro- 0-2. maandag 29 januari 2007 s23 RCS niet verder dan gelijkspel OOST-SOUBUEG - RCS heeft gisteren met 1-1 gelijk ge- speeld tegen SC 't Zand in de tweede klasse van het zon dagvoetbal. De Souburgse club blijft daardoor op de twee de plaats. Meer dan het gelijkspel zat er voor RCS niet in. De ploeg kwam al snel op achterstand. In cle vierde mi nuut maakte Corné Akkermans 0-1 voor de bezoekers uit Tilburg. Toen in de tweede helft eindelijk het tempo om hoog ging bij RCS, was het ook heel snel gelijk. Uit een scherpe voorzet van Raymond Wolff kopte Dennis cle Nooijer knap raak: 1-1. Een knappe actie van Wolff ein digde daarna nog op de lat. Oostkapelle reddeloos verloren MEERKERK - Oostkapelle lijkt reddeloos verloren in de eerste klasse van het zaterdagvoetbal. De ploeg had zater dag niets in te brengen bi] mededegradatiekandidaat Meerkerk: 5-0. Na 27 minuten keek Oostkapelle na tal van defensieve flaters al tegen een 4-0-achterstand aan. Martij n van de Hagen scoorde vier keer, Chris Herwig maakte tussendoor de 4-0. Oostkapelle is al negen duels zonder zege en scoorde in de laatste zeven duels slechts één keer. SKNWK voldaan ondanks verlies NIEUWERKERK - Hoewel de korfballers van SKNWK met 10-15 verloren van Fortis 6, hadden ze een voldaan gevoel. Het Souburgse club had in Nieuwerkerkse ogen 'een sterke en geroutineerde ploeg'. Met name in de eerste helft gaf SKNWK die geducht partij. Tot 5-4 stond SKNWK telkens aan de leiding, maar vlak voor rust scoorde Fortis vier keer op rij: 5-8. Na de pauze kwam SKNWK terug tot 8-10, maar toen demarreerde Fortis naar een verschil van zes punten en was het duel ge speeld. Scores SKNWK: Gerda Kloet 3, Anneke van de Linde en Rgcco Bax beiden 2, Marianne Glerum, Jolian van de Linde en Peter Ta len allen 1. Scaldina-jeugd opent sterk ZIERIKZEE - De tafeltennis]eugd van Scaldina heeft zijn visitekaartje afgegeven in de landelijke C-klasse. Het Zierikzeese trio won met 7-3 van provinciegenoot Reynae- rt. Koen van Velthoven speelde met veel zelfvertrouwen en dat zorgde voor drie winstpartijen. Vooral de demonstra tie tegen de kopman van Reynaert, Henk Mangnus, was met 11-3, 11-3 en 11-8 indrukwekkend. Dennis Smalheer en Niels van Velthoven haalden ieder twee winstpartijen binnen. Het dubbel ging in vijf games verloren. Zonnemaire stunt opnieuw ZONNEMAIRE - Na het gelijkspel tegen nummer twee Zierikzee 4, hebben de voetballers van Zonnemaire op nieuw gestunt. Op het eigen complex aan de Tuinweg kampioenskandidaat nummer één MOC'17 5 verslagen met 2-0. Zonnemaire kwam al in de eerste minuut met tien man te staan toen Rashid Yama geblesseerd uitviel. Dat weerhield Peter Stouten er echter niet van om al snel de 1-0 op het scorebord te zetten. Nog voor rust maakte Stouten er ook 2-0 van. door Ko de Ridder ZIERIKZEE - Als je niets weg geeft en zelf niets verzilvert, is het extra zuur na afloop met le ge handen achter te blijven. Dat is meestal het lot van de club die de rode lantaarn draagt. Zo ook Zierikzee, dat Oosterhout gisteren met een 1-0-zege zag vertrekken. De thuisclub wist wat het te doen stond, wilde het het twee deklasserschap met een jaar ver lengen. Winnen. Geplaagd door het niet beschikbaar zijn van Barry Hage, Elmar Verhage en Mariko Rouw (op de bank) be gon Zierikzee goed aan de wed strijd. De druk werd gelijk naar voren gericht en na elf minuten leek dat zijn vruchten af te wer pen. Spits Rutger Kooman profi teerde van een misverstand in de Oosterhout-defensie, die bleef staan voor vermeend bui tenspel. Oog in oog met Ooster- hout-doelman Franson van Gooi faalde Kooman echter vol ledig. Zierikzee bleef het niettemin proberen. Maar de zich door de wind vaak vreemd gedragende bal (had veel weg van een fut- sal-plofbal) was het moeilijk goed spel aan de toeschouwers voor te schotelen. In de 42e minuut passeerde Pa trick Roggeband voor de thuisclub zijn tegenstander Hal ve Venloo binnen het zestienme- termetergebied. Venloo corri geerde dat door even aan het shirt van Roggeband te trekken. Wat velen zagen, ontging scheidsrechter Nijsse. Wat ieder een ook vond, de bal kwam niet op de stip. Derhalve: 0-0 bij de rust. Vertrouwen Zierikzee kwam na de pauze on gewijzigd terug. Trainer Ronald van Oeveren zou zijn basisteam de volle negentig minuten zijn vertrouwen schenken. Van Oeve ren: „Ik ben tevreden over de in stelling van de spelers. Ze wa ren bereid voor elkaar te wer ken. Er was onderling geen com mentaar en daarom was deze Zierikzce-speler Mathijs Hage (tweede van rechts) vecht een duel om de bal uit op het middenveld. eindstand ook zo teleurstellend. We hebben gedaan wat we kon den doen en moeten dan maar weer vertrouwen hebben in de komende weken. Maar dat het iedere week moeilijker wordt, dat weten wij allemaal." In de 55e minuut was er nog een goede kans vpor Zierikzee. Via een corner'van links door We sley Quist kopte Freek Torens- ma net over de lat. Tien minuten later vuurde de opkomende Ser ge Berrevoets nog een goed ge- plaats diagonaal schot, dat een beter lot had verdiend. Ooster hout kwam niet veel verder dan een enkele corner. In de 84e minuut kregen de rood-zwarten nog een heel goe de kans. Rutger Kooman pikte de bal op achter de Ooster hout-defensie, maar ook deze keer lukte het hem niet de score te openen. Oosterhout had hier allemaal geen boodschap aan. De ploeg achtte 0-0 voldoende. Tot zich in de 87e minuut een buitenkansje voordeed. De bal dwarrelde achter de linkerkant van de defensie van Zierikzee. Oosterhout-spits Arie Eikelen boom (een ervaren oud-speler van onder meer Baronie) twijfel de geen moment en zorgde voor de 0-1. Het was sneu voor Zierikzee, in het bijzonder voor doelman Peter Brussé die zich ook deze middag weer een gedegen en ge dreven sluitpost had getoond. Zelfs het scorebord geloofde er foto Dirk-Jan Gjeltema niet meer in en bleef op 0-0 staan. Het was tekenend voor de teleurstelling bij de thuisclub. Zierikzee-Oosterhout 0-1 (0-0). 87. Arie Eikelenboom 0-1. Scheids rechter: M.W. Nijsse (Oost-Sou- burg). Gele kaart: Seram Anlas OosterhoutAantal toeschou wers: 150. Zierikzee: Peter Brussé, Serge Ber revoets, Marlijn van Grunsven, Freek TorensmaWesley Oquist, Rutger Kooman, Mathijs Hage, Ig- mar Quisl, Patrick Roggeband, Vincent Bakker, Werner Boot. - Geduld was het to- voor Bruse Boys in de dstrijd tegen Rillandia. [vijf kwartier lang lever- In veldoverwicht en lallo- tnsen de Bruenaren geen bop, maar in de eindfase frase Boys toch uit naar Erdiende 2-0-overwinning. afloop alom vrolijke te aanschou wen, viel doelman Mark buit de toom. Hij had tok zijn reden voor, want Ü3e minuut werd hij door Hechter Van Leeuwen uit i gestuurd. De doelman de goal bij een diepte- pgvoor de bal, maar zo- Marco Eid als de Bruse keeper de grond terecht, ogen van de doelman volg- tie zware sanctie. „We wa fel op volle snelheid en pop elkaar. Die man had lok wel rood kunnen krij- is balen voor me. Ik mis (Neen het eind van deze maar ik word ook ge- ja, het belangrijk- dat we hier drie punten Die zijn in ieder geval ft" [Boys deed inderdaad goe den want drie andere [ploegen (AZW, De Meeu- töamslag) gingen onder- ploeg van trainer Gerjo slaat in de knotsgekke klasse, waar er maar ze verschil zitten tus- nummers vier en elf, zo- met achttien punten ijltien duels. lollend gezien viel er niks -overwinning van Bruse bedingen. Rillandia-trai- ner John de Frel was vooraf, me de door de 0-0 van vorige week tegen Heinenoord, nog hoopvol gestemd, maar al snel bleek dat er slechts één ploeg voetbalde in Rilland. Bruse Boys greep Ril landia van meet af aan bij de keel. Dat het bij rust nog 0-0 stond, mocht een wonder heten. Het Bruse veldspel was goed, het geduld rijk en de kansen be hoorlijk in aantal. Tien doelpo gingen. met de grootste kans voor George Geluk, leverden de bezoekers geen treffer op. Rillan dia kon, met Edwin Clement als eenzame strijder in de aanval, geen moment iets uiti-ichten te gen de solide Bruse verdediging. In de 60e minuut kopte Emiel Dorst na een voorzet van Mats Willemse van twee meter op de paal en' zo leek tijd de grootste Bruse tegenstander te worden. Daarna redde doelman Van de Vreede nog tweemaal met de voet op een Bruse inzet. In de 74e minuut vond Jan-Peter Dek ker vanaf de rechterflank Tho mas Groeneveld. Zijn schot be landde via een Rillandia-verde- diger voor de voeten van Mats Willemse, die droog uithaalde. „Eindelijk ging er na een aantal afzwaaiers eens een bal in", rea- geei-de Willemse na afloop. Interim-doelman Na de 0-1 leek Bruse Boys na de rode kaart even in de problemen te komen. Met Peter Willemse als interim-doelman, en met een man minder, kwam Bruse Boys toch nog op 0-2. Supersub Gerard Vogel reageerde goed op een voorzet van Mats Willemse en van dichtbij tikte hij de bal voor cle doelman over de lijn. Bij Rillandia werd nog geprotes teerd omdat Vogel een overtre ding zou hebben gemaakt. Ech ter, op basis van het vertoonde spel had de Zuid-Bevelandse ploeg zaterdagmiddag nergens recht op. Rillandia-Bruse Boys 0-2 (0-0). 74. Mats Willemse 0-1, 86. Gerard Vo gel 0-2. Scheidsrechter: E.W.A. van Leeuwen (Nieuwerkerk aan de IJssel). Rode kaart: 79. Mark Gil- jam (Bruse Boys). Gele kaart: Mark Dirksen en Marco Minnaard (Rillandia). Aantal toeschouwers: 80. Bruse Boys: Mark Giljam, Olaf Wil lemse, Peter WillemseAlex Ande- weg en Dimitri Hooftman; Robin Meertens, Emiel Dorst, Thomas Groeneveld en Mats Willemse (90+1. Jasper Maaskant); Jan-Peter Dekker en George Ge luk (65. Gerard Vogel). Gert-Jan Tierie (derde van rechts) geeft een steekpass op zijn ploeggenoot Christian van Vossen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Bas Abresch NIEUWERKERK - Verkleumd door kou en regen stapte hij van het veld. Maar toch was SKNWK-trainer Adriaan Nieu- wenhuijse na afloop van de wed strijd tegen nummer twee Serooskerke een tevreden man. Uiteraard vanwege het 1-1-ge- iijkspei, maar vooral ook vanwe ge cle manier waarop de punten- deling totstandkwam. SKNWK bleek te kunnen bikkelen. SKNWK dat een punt pakte op basis van werklust. Dat had Nieuwenhuijse nog niet vaak ge zien in de tweeënhalf jaar dat hij eindverantwoordelijk is in Nieuwerkerk. „We staan er niet echt om bekend dat we kunnen bikkelen", zei de Kruininger bijna verbaasd. Nieuwenhuijse was blij met het punt tegen Serooskerke, dat belangrijke punten verspeelde met het oog op de tweede periode. Ook al be tekende het gelijkspel dat er voor de zesde keer op rij niet werd gewonnen en dat SKNWK inmiddels op plaats elf staat. De laatste winst dateert alweer van 28 oktober, toen Bevelanders met 4-0 werd verslagen. „Dit is goed voor-het zelfvertrou wen. Dat heeft voor de winter stop toch een knauw gekregen. Ik verwijt ook mezelf dat we te weinig punten hebben. We moe ten nu punten pakken en dat hoeft niet met mooi voetbal. Daarom ben ik tevreden over het feit dat we het ook op deze manier kunnen. De laatste sei zoenen behoorden we qua voet bal telkens tot de beste ploegen van onze competitie. Dit jaar is dat anders. We durven veel te weinig te voetballen." Ook afgelopen zaterdag was dat geval. Vooral in de eerste helft voetbalden de Nieuwerkerkers stuk voor stuk zonder een grein tje zelfvertrouwen. Meer dan de helft van de inspeelpasses ver dween in de voeten van een te genstander en in bijna alle ande re gevallen verdween de bal over de zijlijn. Met name links back Martin Huisman speelde een zeer ongelukkig eerste be drijf. Opvallend was dat er bin nen het elftal niemand opstond die de boel weer rechtzette. Aan voerder Martijn Neele had zijn handen vol aan zijn eigen spel en ook spelverdeler Gert-Jan Tierie kon niet echt zijn stempel drukken op het spel. Verder vielen er maar liefst drie onnodige kaarten te noteren: Tierie en Ronald van Vossen vanwege praten en Leon Goede- gebure kreeg een prent voor het wegtrappen van de bal. De kaar ten voor Neele en de verdienste lijk in de basis debuterende A-junior Martijn Rentier (18 jaar) vielen diep in de tweede helft toen SKNWK het punt ver dedigde. „We hebben wat meer spelers met de juiste instelling nodig", zocht Nieuwenhuijse naar een oplossing. „Maarten Padmos heeft de goede mentali teit, maar hij praat te weinig in het veld." Diezelfde Maarten Padmos zet te SKNWK drie minuten voor rust uit het niets op 1-1De con trolerende middenvelder rea geerde alert toen de verdediging van Serooskerke een indraaien de voorzet van Leon Goedegebu- re niet goed verwerkte. Over de inglijdende doelman Jerry Hol mes heen schoot Padmos met links raak. Daarmee maakte hij de vroege openingsgoal van Bas Rooze ongedaan. De aanvaller kon simpel scoren nadat Berna- do Wattel goed gebruik had ge maakt van desoriëntatie van Huisman op de linkerflank van SKNWK. Opvallend genoeg be tekenden de twee goals ook de enige twee echte kansen in de eerste helft. In deel twee waren de mogelijkheden opnieuw schaars, maar knokte SKNWK zich naar een verdiend punt. Martijn Neele toonde zich veel meer dan in de eerste 45 minu ten een voorbeeld voor zijn ploeg door op wilskracht Seroos- kerke-topscorer Frank Allaart te bespelen. Telkens zocht hij de confrontatie' met het aanspeel punt, dat meer en meer gefrus treerd raakte. Uiteindelijk volg de een kwartier voor tijd de on vermijdelijke gele kaart voor Al laart, nadat hij Neele hardhan dig neerhaalde. SKNWK-Serooskerke 1-1 (1-1). 7. Bas Rooze 0-1, 42. Maarten Pad mos 1-1. Scheidsrechter: C. Ver meulen (Moerdijk). Gele kaarten: Gert-Jan Tierie, Ronald van Vos sen, Leon Goedegebure, Martijn Neele, Martijn Rentier (SKNWK), Frank Allaart (Serooskerke). Aan tal toeschouwers: 60. SKNWK: Koen de Jonge; Martijn Rentier, Martijn Neele, Leon Polle mans, Martin Huisman; Emiel Kuijten (66. Remco Veenboer), Maarten Padmos, Gert-Jan Tierie, Leon Goedegebure; Christian van Vossen (55. Wouter de Jonge), Ro nald van Vossen. door Klaas Verspoor GOES - De vier Schouwse clubs behaalden gezamenlijk negen- punten in de vierde klasse B van het zaterdagvoetbal. WIK'57 ging kansloos onderuit bij Krui- ningen, maar zowel Mevo, ZSC'62 als Brouwershaven won zijn duel. Koploper ZPR'84 won de topper tegen Yerseke met 2-0, waardoor ZSC'62 op vijf punten achterstand op de derde plaats blijft volgen. Mevo-Waar de 3-1: Een zwaarbe vochten overwinning voor de thuisploeg. Na een misverstand in de verdediging bij Mevo kwam Waarde via Peter Lamper in de vijfde minuut aan de lei ding. Na een half uur zorgde Mi chel Hendrikse voor de gelijkma ker. Mevo nam daarna het heft in handen, maar kwam lange tijd niet tot scoren. Pas in de laatste tien minuten van het duel kwam Mevo, door twee tref fers van Jan-Thijs Berrevoets, aan de overwinning. Jeroen Vol- keri maakte in de slotfase, na hersteld te zijn van een langduri ge blessure, zijn rentree bij de Zierikzee ploeg. Smerdiek-ZSC'62 2-3: Een ge lijkspel had de veldverhouding beter weergegeven. Michael de Jong zorgde voor 1-0 en daarna liet Daan de Viet het na om Smerdiek naar 2-0 te schieten. Waar Smerdiek miste, kwam ZSC'62 uit een door Werner Klaassen benutte strafschop aan de gelijkmaker. Na een goe de aanval kwamen de bezoekers door een kopbal van Barry Dor reman aan de leiding. Na rust golfde het spel op en neer en na een uur tekende Erik van Haaf- ten voor 2-2. Tien minuten voor tijd leverde een eigen doelpunt van Daan de Viet ZSC'62 de vol le winst op. Kruiningen-WIK'57 3-0: Krui- ningen was gedurende de hele wedstrijd de bovenliggende par tij en WIK'57 kon nauwelijks ge vaar stichten. Halverwege de eerste helft opende Arno van den Berge met een schuiver de score. In de 50e minuut scoorde Van de Berge opnieuw. Vijf mi nuten later kwam Kruiningen uit een vrije trap, genomen door Jimmy Fens, aan het derde doel punt. Brouwershaven-Vrederust 3-2: Uit een vrije trap schoot Cle ment van Splunder Brouwersha ven naar 1-0, maar door doel punten van Stefan Bal en Jean-Paul Suikerbuijk leidde Vrederust bij de rust met 1-2. Vier minuten na rust werd Ma- rijn den Boer onderuit gewerkt in het strafschopgebied en kreeg Brouw een penalty. Pieter Kris- talijn zorgde vanaf de stip voor 2-2. Een kwartier voor tijd maakte Marijn den Boer de win nende treffer en dat leverde zijn ploeg de derde seizoenszege op. ZPR'84-Yerseke 2-0: Na een doelpuntloze eerste helft, waar in Yerseke liet zien verdedigend sterk te zijn, maakte ZPR'84 na rust het verschil. Mark Wauts opende na een uur de score. Daarna was Yerseke een paar keer in de buurt van de gelijkma ker, maar twee minuten voor tijd besliste Boy Landa de wed strijd in het voordeel van de ploeg uit Bergen op Zoom. Bas Hogenstein bezorgt DFS punt in slotfase GOES - De voetballers van DFS bleven zaterdag voor het vierde duel op rij ongeslagen in de vier de klasse A. Op eigen veld werd Nieuwland op 4-4 gehouden. In de vijfde minuut opende Jo- zias van Belzen de score voor Nieuwland, maar met een straf schop van Huib Nortier werd het na twintig minuten ook weer gelijk. Pas halverwege de tweede helft werd opnieuw ge scoord. Lennard van Florestein tekende voor de 2-1. Een straf schop van Richard Jacobs bete kende even later 2-2 en via Carsten Feleus kwam Nieuw land op 2-3. Vier minuten voor tijd werd het door Van Belzen zelfs 2-4 en leek het duel beslist. Direct daarna werd het uit een strafschop van Bas Hogenstein echter 3-4 en ver in blessuretijd maakte Hogenstein ook 4-4. 's-Heer Arendskerke-Colijnsplaat- se Boys 0-1 (0-1). Arjan Verburg 0-1. Borsscle-Hoedekenskerke 1-3 (0-2). Ronald Zuijdwegt 0-1, Niels Olie 0-2, Niels Olte 0-3, Daniel Beyerleïn 1-3. MZVC-Wemeldinge 1-2 (0-0). Alexander Bom 1-0, Chris Kole 1-1, Alex van Dongen 1-2. Spui-Wolfaartsdijk 0-1 (0-0). Jan Kole 0-1.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37