Slechte generale Delta Sport imago Badminton wil af van suffe Tijd begint te dringen voor All Ready Dammers van halen hoog niveau Tommy Staal schuif op met gouden race Anton Ista zevende maar toch tevreden Zeeuwse profclub is niet haalbaar Arjan Rossen wint thriller schouwen Situatie EU wordt steeds meer penibel Zierikzeese handballers laten punt liggen in Eindhoven: 22-22 Dubbel succes judoka's Storm en Jumelet door Pieter van Klinken MAASSLUIS - All Ready heeft zaterdag opnieuw niet kunnen winnen tijdens de reeks wedstrij den waarin het punten wil ha len. Maassluis was met 18-12 te sterk. All Ready gaf niet thuis. HKC, Maassluis en Kinderdijk. All Ready wilde bij die drie te genstanders twee of drie punten pakken. Twee van de drie zijn in middels gespeeld en All Ready staat nog met lege handen. Vol gende week volgt nog de wed strijd tegen Kinderdijk, maar daarin zal het Zierikzeese acht tal beter voor de dag moeten ko men dan zaterdag. All Ready was namelijk slecht. Het had een totale off-day. Het kwam zes punten achter in de eerste helft: 9-3. In een wanhoopspo ging in het begin van de tweede helft leefde All Ready even op, maar lang kon het de inhaalrace niet volhouden. All Ready liep maar twee punten in. Daarna liep het verschil weer op. Den nis Voshart had er geen verkla ring voor. „Misschien was het de spanning, misschien omdat we al tijden op de toppen van ons kunnen spelen. Maar het liep niet. We maakten te veel fouten in de verdediging. Aan vallend konden we het niet af maken. Deze wedstrijd moeten we maar gauw vergeten." Scores All Ready: Dennis Voshart en Jan Willem van Nieuwenhutze beiden 4, Remy Quist, Annelies Bothof. Esther Snoek en Desiree Voshart allen 1. maandag 29 januari 2007 door Daaf Kasse 's GRAVENPOLDER - De dam mers van PWG 's-Gravenpolder speelden zaterdag de beste wed strijd van het seizoen. Met grote cijfers won het tiental van Den Haag: 14-6. De Zuid-Hollandse ploeg, die een ronde eerder al de titelkansen in rook zag opgaan door een nederlaag tegen SNA, was geen partij voor de Zeeuw se hoofdklasser en werd com pleet weggespeeld. Henk Gunter deelde de eerste tik uit. Wim Bremmer, één van de sterkste spelers van Den Haag, maakte een foutje waar de man uit Sint-Annaland dank baar van profiteerde. Na gelijke spelen van invalster Rianka Rentmeester, Andres van den Berge, Kees Rijk (na een sterke partij tegen voormalig NK-fina- list Jeroen Kos) en Arjo Kouse maker vergrootte Arie van de Weteringh de voorsprong tot vier punten. De Dordtenaar speelde tegen de gerenommeer de Fred Ivens een prachtpartij. Hij legde de omsingeling van zijn tegenstander aan bd wikkelde secuur af nayJ wonnen eindspel De yi' zege kwam op naam 4 Kloosterman, die dii^. lang moest wachten op ij. ste winstpartij. Zaten!* het eindelijk raak. KW 'zadelde zijn tegensta^ een zwakke schijf 0pa; dat voordeel knap uit. j, luistering van de Htg werd compleet toenookfc de Weteringh zijn voój winst omzette. Een om® liep uit op een eindspel. Gelijke spek Martijn Rentmeester ej Kasse resulteerden |t 14-6-eindstand en de zege van deze competitie' Middelburg had in de ij strijd tegen hekkensluiter mans Excelsior 3 sleeks doel voor ogen: een zogrerj gelijke overwinning Dei/ per van de tweede lila slaagde met glans: in werd het 17-3 voor Middel De ruime zege was het rest van zeven overwinning drie gelijke spelen. van onze sportredactie GRONINGEN - De jeugdige at leet Tommy Staal is een plaats opgeschoven op de ranglijst al ler tijden van de 1000 meter. De loper van het Zierikzeese Delta Sport liep bij de nationale D-spelen in Groningen 2 minu ten, 52,11 seconden over de kilo meter. Die tijd was niet alleen goed voor de gouden medaille op het officieuze NK voor D-atleten, maar Staal schoof van plaats vijf naar vier op de ranglijst al ler tijden. Deze gouden plak was één van de vier Delta Sport-medailles in Groningen. Achter Staal' knokte Milan Roe- lofs zich, ook met een persoon lijk record, naar de vijfde plek. Meike van Gastel 2 hét grootste succes bijd; jes. Met een sprong van ter won zij zilver 0 hoogspringen. AileenBkc rt behaalde op dit ondenj negende plaats. Beide 3 hadden zich eerder |ok plaatst voor de finale bijl- springen. In deze finale i gen zij respectievelijk ra zesde en zevende plek Middelburger Tom van ft zorgde voor de laatste to= diumplaatsen. Bij het va gen sprong hij redelijke dig naar het brons en 00'si hoogspringen was er m een derde plek. Edwin va den eindigde in de finale ij ter horden als vijfde m kleine achterstand op c; mer drie. uitslagen Zierikzee. Eindstand Graanbeurstro- fee: 1. Arjan Rossen; 2. Cees Rogge band; 3. Gilles Sturm; 4. Toon Klaassen; 5. Kees Vermeulen; 6. Leo Koopman; 7. Cees van der Werf; 8. Mischa Schou wenburg. Zierikzee. Winter Dikke Toren toer nooi. HD5: R. van de Vlïst/K. v.d. Ber- ge-S. Nieuwenhuyze/C. Versteeg 6-7 6-2 10-8, H.J. Goedegebure/B. de Vos-R. Walpot/M. van der Est 6-1 6-3, R. Haze/P. Nieuwenhuyze-S. Nieu,wenhuyze/C. Versteeg 6-2 6-4. HD6: S. Kloet/M. de Jonge-T. Sprong/R. Pessers 6-3 6-1, K. de Vos/K. Stoutjesdijk-C. van Kluyven/R. de Ries 5-7 6-0 10-3, S. de la Cousine/M. l'Ab- ee-A. Koster/I. Domic 5-7 7-6 11-9, S. Marteijn/P. Bouw-T. de Vos/K. de Bruijn 3-6 6-1 13-11. P. van der Cingel/P. Ren- ger-F. Verspeek/F. Weststrate 6-0 6-3. HD7: L. van Oosten/H. van Eijck-A. Koster/I. Domic 6-4 2-6 11-9, E. Visser/E. Valk-J. Hoare/C. Legemaate 6-4 7-6, M. Bentvelsen/C. Weeland-T. Tuitman/D. van Zandwijk 7-6 6-3, P. Sponselee/K. van Dijke-R. van de Luitgaren/A. Bender 6-0 6-0, T. Roggeband/E. Schaalje-W. Schenk/E. Attema 6-1 6-0, R. Koster/M. Lagendijk-T. Tuitman/D. van Zandwijk 6-2 6-4, W. v.d. Maas/K. Hagesteijn-A. Koster/E. de Keijzer 2-6 7-5 10-6- DD5: E. de Blaeij/M. de Morree-A. Kouwenberg/R. Slootmaker 6-4 7-5, C. Kurz/M. van Splunder-Quartel-H. Stols-De Jager/H. Markusse-De Leeuw 6-3 6-2. DD6: W. Luycx-Vermaat/A. Zo- mer-Schot-M. Struyk-De Looze/R. van de Velde 6-4 7-5, N. Deurloo/C. Stoutjes- dijk-Vtiggelhoven-L. den Hollan- der-Gulikers/C. Folmer-Boot 6-2 6-1. DD7: M. Kramer-Deurloo/P. Schaal- je-Merle-M. Kalscheuer/E. Hilgers-Nagt- egaal 7-5 6-4, C. van Tol-Boekhout/A. Koster-A. Kooman/B. van Dijk.7-5 6-0, V. Bijdevaate/G. Nicolaas-M. Kalscheuer/E. Hilgers-Nagtegaal 7-5 6-1. DD8: H. Verkaart/L. Hage-Van Eijnd- thoven-C. Stoutjesdijk/A. in 't Veld 6-0 6-2. GD4/5: A. Marteijn-Hamelink/I. Jozias- se-l. Cobussen/J. van der Linden 6-3 6-1, GD4/5: A. Kouwenberg-Van Der Horst/J. Meerman-A. Marte- ijn-Hamelink/l. Joziasse 6-4 7-6. GD6: L. den Hollander-Gulikers/M. Holm-L. in 't Veen/M. de Looze 6-2 6-1, C. Stoutjes- dijk-Vtiggelhoven/M. de Jonge-J. de Jonge/S: Slager 6-3 6-2, N. Bos-Boom/W. Mulders-S. Gerrits/H. Bos- schaart 6-0 6-4, L. de Graaf/R. Wee- ber-N. Slootmaker/P. Renger 5-7 6-4 10-2, J. van der Cingel-De Bruine/A. Stoutjesdijk-J. Vleeshou- ar-Minnaard/P. Bustraan 6-1 i J. Vleeshouwer-Mirtnaard/P traan-A. van der Kroon/P. Bouvii P. Kostense/J. Vleeshouwer-A.': dam-Hillenaar/M. Salomons 7 GD7: D, Kenters/P. Hiltó Venema/E. van Uffelen 6-2 i Valk-Zevenbergen/H. van Eijcil Have-De Klerk/E. Attema 6-3! Cobussen/G. Cobussen-K. Hft Hagesteijn 6-2 6-2, k da-Verschoore/E, SchaaljeC. Tol-Boekhout/S. Kloet 6-2 6 Slootmaker/C. Sloom Cobussen/G. Cobussen 7-5 i Pronk/A. van der Have-A. Kost? Dijke 6-7 6-3 10-7, J. van de Wie'.! boer-M. ten Have-De Klerk'E.I 6-3 3-6 10-4, D. Kenters/P. Hilleï Flohil-Rentier/A. van der Welt 6-2. GOES - De handballeti EMM leden zaterdagavo&J 27-15-nederlaag bij Artemis gradatie komt met de weeki terbij in Middelburg. Boven het handbaltó EMM pakken zich steed:! donkere wolken samen A eersteklasser de degradatie wil ontspringen zullen ops termijn punten binnen^ moeten worden. De corns telt weliswaar nog zevens ronden, maar het vertroufi een goede afloop lijkt bee? beetje weg te ebben. „Heli helpen", vertelde trainer 1 Dierickx gisteren. Zaterdagavond speelde t op halve kracht. Bataillei" tijn en Van der Meijden on ken wegens verplichtingen ders. Prosper Minnaerten! de Vos kampen nog steeds de naweeën van blessures. agenda 9 maandag Tennis Dikke Toren Wintertoernooi. Loca tie: tennisvereniging Zierikzee. Aan vang: 17.00 uur. Twee nederlagen voor Versteeg en Niëuwenhuyze ZIERIKZEE - Sjaco Nieuwen- liuyze en Chris 'Versteeg hebben tijdens het eerste weekeinde van het Winter Dikke Toren Toer nooi voor dubbelspelers twee keer verloren. De tennisveter'a- uen gingen in drie sets onderuit tegen Rowdy van de Vlist en Koen van de Berge en in straight sets tegen Ronald Haze Patrick Nieuwenhuyze. In de wouwen dubbel vijf won nen Els de Blaeij en Monique de Morree zaterdag in twee sets (6-4 7-5) van Angela Kouwen- berg en Renate Slootmaker. Gis teren waren Cathrin Kurz en Mirjam van Splunder met 6-3 6-2 te sterk voor Hellen Stols en Heieen Markusse. Bij de mannen in de vijfcatego rie rekenden Hans Jan Goedege- bure en Bert de Vos eenvoudig af met Roland Walpot en Michiel van der Eist (6-1 6-3). Rowdy van de Vlist en Koen van de Berge hadden meer moeite met Sjaco Nieuwenhuyze en Chris Versteeg, maar wisten in de beslissende derde set te win nen: 6-7 6-2 10-8. Gisteren wa ren die laatsten de klap nog niet te boven. Het duo verloor met 6-2 6-4 van Ronald Haze en Patrick Nieu wenhuyze. SINT MAARTENSDIJK - Da vid Storm en Ruben Jumelet hebben een eerste prijs veroverd bij een internationaal judotoer nooi in Sint-Maartensdijk. De judoka's maakten deel uit van de Schouwse delegatie van sportschool Geelhoed. Behalve Storm en Jumelet vie len ook vijf andere judoka's van de Zierikzeese judoschool in de prijzen. Leendert Bom en Deborah van Wielen werden tweede, van de Berge, Harmen en Ard-Jan Mali- paard werden derde. Hier speel je de shuttle juist daar waar de tegenspeler niet staat. Badminton is echt heel moeilijk om te doen." Niet alleen het image is een pro bleem, ook het achterblijven van ledengroei werkt de schaal grootte niet echt in de hand. De campings staan 's zomers vol met badmintonners, maar slechts weinigen worden lid van een club. Dat bleek ook gisteren tijdens het toernooi dat Space Shuttle organiseerde vanwege haar twintigjarig bestaan. Animo was er genoeg. Ruim zestig deel nemers waren aanwezig om een shuttletje te meppen, maar veel foto Dirk-Jan Gjeltema nieuwe leden leverde dat niet op. „Twee hebben zich aange meld om lid te worden. En ik kwam nog een paar oud-leden tegen, die zeiden dat ze er sterk over dachten om weer bij ons te komen", vertelt Van Stuijven- berg. Als er dan al een goed team op de been kan worden gebracht, ontbreekt het fanatisme nog wel eens. Kempen geeft daar een goed voorbeeld van: „Als ik mijn wedstrijdschema zie, denk ik: dan en dan moet ik spelen. Sommige anderen denken: ik heb vandaag niets te doen, laat ik maar eens gaan badminton- doorTom van Gurp OOSTKAPELLE - De profdivi sie voor vrouwenvoetbal die de KNVB op wil gaan zetten, lijkt voor Zeeland een brug te ver. De Zeeuwse eersteklassers (Oostkapelle en Smerdiek) jui chen een profcompetitie van har te toe, maar zien geen rol voor henzelf weggelegd. Wim Scherpenisse, trainer van Smerdiek, legde zaterdag na af loop van de Zeeuwse derby met Oostkapelle (3-2-verlies Smer diek) uit waarom hij profvoet bal in Zeeland niet van de grond ziet komen. „Beide Zeeuwse eer steklassers zouden dan moeten samengaan. Maar ik betwijfel of dat mogelijk is. De plaatsten Oostkapelle en Sint Maartens dijk liggen vér uit elkaar. Dan wordt het logistiek gezien heel moeilijk." Ook benadTukt Scherpenisse de financiële kant van het verhaal. „Als je een profclub wilt opzet ten, zal er meer geld nodig zijn." Grotere accommodatie, hogere spelerskosten, meer trainingsmo gelijkheden, Zeeland lijkt daar voor simpelweg te klein. „Kijk naar Hoek", vervolgt Scherpe nisse, „daar zit behoorlijk wat geld, maar die komen ook niet verder dan de hoofdklasse." Volgens de Thoolse trainer zou den de grote clubs in het man- nenvoetbal het voortouw moe ten nemen. „Ik denk dat de ere divisieclubs er achter moeten gaan staan. Maar er is nu nog te weinig aandacht voor het wou wenvoetbal. Als er genoeg me dia-aandacht is, is het ook mak kelijker sponsors te krijgen." Die andere eersteklasser uit Zee land, Oostkapelle, ziet profvoet bal ook niet snel op de Zeeuwse velden verschijnen. „We hebben nu al moeite om speelsters te vin den", verklaarde Oostkapel- le-aanvoerster Inge Lugten burg. Een samengaan van haar club met Smerdiek is daar wel licht een oplossing voor, Maar dat lijkt ver weg. „Nooit", was het duidelijke antwoord van Lugtenburg. Daarvoor is de riva liteit tussen de blauw-gelen en de blauw-zwarten iets te groot. Toch vindt zowel Scherpenisse als Lugtenburg een jDrofdivisie een goed idee. Scherpenisse legt uit waarom hij een voorstander is van betaald vrouwen voetbal. „Als er sprake is van profvoet bal, kun je de wouwen beter be geleiden. En vooral hun oplei ding verbeteren. Maar voor de generatie die nu al volwassen is, komt dit te laat. Je kunt ze nog wel een beetje verder ontwikke len, maar de generatie die nu veertien, vijftien is, kan hier wél van profiteren." door Joop van den Oudenhoven HOOGERHEIDE - Anton Ista van BV d'Eule is in het regio naal kampioenschap libre twee de klasse niet verder gekomen dan de zevende plaats. De titel ging naar de onaantastbare Rick Meindertzhagen uit Ber gen op Zoom. Ondanks zijn zevende plaats was Ista niet onteweden. „Ik heb zeker niet slecht gespeeld", vond de Oosterlander. „Ik speel in eerste instantie om mijn moyenne minimaal op houden of zelfs te verbete Het eerste is gelukt. Ik leen te weinig waardoor ik in de king een neem. Ik sterk en zak dan Waarschijnlijk een concentratieverlies. Een prijs heb ik wel: de van 41." De kampioen tekende^ hoogste partij met deld. Ista behaalde en een moyenne van 3 61 door Wim Kakebeeke EINDHOVEN - Welke trainer hoopt nu niet op een stunt in ei gen huis tegen de koploper. Trai ner Bert Nuijens van Meco/Del- ta Sport in ieder geval wel. Maar of die poging ook daadwer kelijk gaat slagen is nog maar de vraag. De generale tegen de reserves van PSV was zaterdag niet al te hoopgevend. Aanval lend was het ronduit matig. Met het 22-22-gelijkspel was ook nie mand echt gelukkig. Aanvoerder Rick Evertse bleef ondanks alles positief. „We zijn aan de ene kant een punt kwijt, maar aan de andere kant blijven we nog steeds ongeslagen. Van af november al." De remise in Eindhoven staat haaks op de succesreeks van de voorbije pe riode. Het schamele puntje werd niet met open armen ontvangen. „Als we hier met twaalf goals verschil in ons voordeel waren afgereisd, had je niemand horen klagen", verzekerde de teleurge stelde keuzeheer na afloop. Waar het zaterdagavond aan ontbrak, werd al snel duidelijk. De echte overtuiging om de bal in het netje te jagen, was heel ver te zoeken. In totaal werden er maar liefst drie pingels.niet benut. Tel daar de nodige snelle uitbraken bij op en het verschil is gemaakt. „Ik ben er niet dol op om op zaterdagavond te bal len", zei Rick Eveilse. „Velen van ons moeten die dag nog aan de slag en dat heeft een nadelige uitwerking. Zeker als er nog de nodige reisuui'tjes bijkomen." Als Delta Sport zondag voor ei gen publiek wil stunten tegen de koploper Jupiter'75 zal er drastisch aan de afwerking ge- Zestig badmintonners waren gisteren afgekomen op het jubileumtoernooi van Space Shuttle. doorTom van Gurp ZIERIKZEE - Het badminton op Sehouwcn-Duiveland wil wel groeien, maar kan dat niet. Badminton Club Zierikzee (BCZ) speelde ooit competitie buiten de Zeeuwse grenzen, maar dat is al jaren geleden. Sa menwerken 0111 dat niveau weer te halen? „Dat zou ik dolgraag willen", zegt BCZ-voorzitter Jos Kempen. Sinds dit jaar is er weer een ei- landelijke competitie tussen de Schouwse badmintonverenigin gen. „De clubs gaan daarin goed met elkaar om, maar samenwer king zit er niet in", zegt Kem pen enigszins teleurgesteld. „Op Walcheren en Beveland willen ze de jeugd samen laten trainen, maar op Schouwen krijg je dat niet voor elkaar. Het wordt niet breed ondersteund." Tom van Stuijvenberg, voorzit ter van Space Shuttle, ziet sa menwerking om hogerop te ko men ook niet snel gebeuren. De' ambitie om op wedstrijdniveau te badmintonnen is bij zijn vere-i niging simpelweg niet aanwe zig. „De leden vinden het leuk om re creatief te spelen, maar competi- tiebadminton leeft bij ons ge woon niet." Space Shuttle is er ook niet de vereniging naar om het Schouw se badminton naar een hoger plan te tillen. „We hebben een te laag budget. Als er leden zijn die boven ons niveau zitten, dan zeggen we altijd: Ga naar Zierik zee. Daar krijg je betere trai ning", legt Van Stuijvenberg uit. Recreatiesport Badminton lijkt moeite te heb ben om het beeld van een recrea tiesport van zich af te schudden. „We hebben een beetje een suf imago", vertelt Kempen. „Iedei-- een kent het van de camping. Maar daar sla je naar elkaar toe. Arjan Rossen ontfutselde Kees Roggeband zaterdag de Graanbeurstrofee. foto Dirk-Jan Gjeltema door Joop van den Oudenhoven ZIERIKZEE - Arjan Rossen uit Zierikzee is zaterdag de verras sende winnaar geworden van het driebandentoernooi om de Graanbeurstrofee. In een bloed stollende finale bleef hij titelver dediger en plaatsgenoot Kees Roggeband één puntje voor. De eindstiijd om de Graanbeurs trofee kreeg het aanwezige pu bliek letterlijk op de banken. Nadat in de poules de spanning vaak al te snijden was, werd de finale er ook één om niet snel te vergeten. Titelverdediger Rogge band kon na eventuele winst dg wisselbeker definitief in bezit nemen, want het zou zijn derde zege op rij zijn. Rossen wilde dat echter koste wat kost voor komen. En dat lukte; maar vraag niet hoe. Rossen maakte in de vijftigste beuit zijn laatste carambole, maar toen had Rog geband nog de nabeurt. Vier ca ramboles scheidden hem van de finish. De eerste ging erop, de tweede ook. Ook de derde volg de. De spanning steeg ten top. Een moeilijk patroon restte voor de laatste carambole. Een barra ge lag binnen het bereik van Roggeband. Maar op een haar na ging zijn stoot mis en was Rossen de nieuwe houder van de trofee. sleuteld moeten worden. Over de hele breedte. De vrij offensie ve dekking die de jonge tegen stander uit de lichtstad hanteei-- de, bleek een groter sti-uikelblok dan werd verwacht. Dat was op merkelijk. want in Zierikzee werden de Eindhovense verdedi gers door de blauwhemden maar liefst 32 keer het bos in ge stuurd. Aanvoerder Rick Evertse: „We zijn voor de volle winst gegaan, want PSV is zeker geen wondei- ploeg. Maar af en toe leek het wel anti-handbal. Normaal sta je in de dekking op zes of zeven meter. PSV ging wel op elf, twaalf meter staan. Ook werd er veel getolereerd. Dat was lastig om doorheen te komen." Toch werd met een miniem vel schil de kleedkamers opgezocht (10-12). In de pauze werden de messen nog eens extra geslepen. Nuijens: „De jongens wisten pre cies waar het fout ging. Er had veel meer gecombineerd moeten worden. Maar dan moet je er ver volgens wel vol voor gaan." Het spelbeeld na de hervatting leverde weinig hoogstandjes op. De spanning vergoedde veel, maar het beoogde resultaat bleef voor de gasten achterwe ge. Evertse: „Wij hebben een punt laten liggen. Maar we mo gen ook blij zijn met dat ene punt, want we hadden hier ook kunnen vei-liezen." Scores Delta Sport: Joey Aertssen 6, Guido de Graaf 4, Gunst Sluijs 3, Rick Evertse, Jimmie Niemans, Merijn de Vos en Sjoerd Jongepier allen 2, Bob van Lint 1. Weinig animo voor samenwerking bij clubs op Schouw en-Duiv eland

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36