(adenken over platteland Veere Bijzonder jubileum bij Apollo Vis hoort in het water, niet in een emmer 1099 75 jaar in de muziek schouwen ineente wil samen met boeren plannen maken itie pakt toeval iltjesdief bij oholcontrole Amazing THAILAND Parels van THAILAIMP ,s"<- CHINA TIBET Met o.a. Beijing, Xi'an, Nanjing, Suzhou en Shanghai Unieke reis1. vanaf Extra plaatsen'. vanaf Jacob van Dijke uit Brouwershaven werd tijdens de jaarlijkse uitvoering van Apollo gehuldigd. door Melita Lanting BROUWERSHAVEN - Het kwam als een volslagen verrassing. Jacob van Dij ke uit Brouwershaven zat gezellig met zijn vrouw naar de jaarlijkse uitvoering van Apollo te luisteren en het volgende moment stond hij op het podium om ge huldigd te worden. Een bijzondere hul diging want Van Dijke zit 75 jaar in de muziek en al die jaren is hij lid van Apollo in Brouwershaven. „Ik heb heel wat nootjes weggedouwd", zegt Van Dijke, 86 jaar inmiddels. Tot zijn grote verdriet mag hij sinds de zo mer van vorig jaar niet meer blazen van de oogarts, al hoopt hij stiekem dat hij binnenkort weer het groene licht krijgt. Op 12-jarige leeftijd begon Van Dijke met spelen, en het had niet veel ge scheeld of hij was er al snel weer mee gestopt. Hij kwam terug van een mu ziekles waar het allemaal niet zo gewel dig was gegaan en zei tegen z'n vader dat hij wilde stoppen. „Maar m'n vader zei: je wou in de muziek, nu ben je in de muziek en nu blijf je in de muziek." Dat laatste is - met uitzondering van een ge dwongen stop in de laatste oorlogsjaren - gebeurd. „In de laatste oorlogsjaren zaten de meeste mannen in Duitsland, ik ook. Toen de bevrijding kwam, speel den een paar mannen in de muziektent, en net op dat moment kwam ik ook te rug in Brouwershaven." Van Dijke is niet meer gestopt met spelen. Eerst de Franse bugel en na de herstart van Apol lo als brassband speelde hij eerste cor net, hoorn en repiano cornet. Een groot deel van zijn leven combineerde hij de muziek met zijn zware bestaan als ko lenboer. Hoe lang cle werkdag ook ge weest was, naar de muziek ging hij al tijd, en iedere dag repeteren. „Ik had een loods. In die loods oefende ik vaak want daar klonk het mooi." Op een dag stond daar de rolstoel van een goede vriend. Van Dijke ging lekker op het gemakje in de stoel zitten om te blazen. De loods staat echter vlak bij de haven en daar lagen allemaal toeristen met hun bootjes. „Dat hoorden ze na- foto Dirk-Jan Gjeltema tuurlijk in de haven en een vrouw trok de stoute schoenen aan. Ze kwam om het hoekje kijken en toen zei ze: wat mooi meneer, dat u dat nog kunt doen", lacht Van Dijke. „Die stoel was natuur lijk helemaal niet yan mij maar ik heb haar maar in de waan gelaten." Er is veel veranderd in al die jaren, ver telt van Dijke. „Vroeger bracht je een serenade bij mensen die zoveel jaar ge trouwd waren, dat is nu niet meer en ik heb veel dirigenten meegemaakt. Bij ie dere dirigent steek je weer want anders op." Van Dijke beperkte zijn muzikale activi teiten niet tot Apollo. Hij is twintig jaar lid geweest van het senioren orkest Zee land, speelde in het vlasdagorkest in Dreischor, in de dweilband De Notenk- luvers en droeg zijn steentje bij aan de Play-In tijdens de Brouwse Dag. Met o.a. River Kwai, Tak, Chiang Rai, Chumphon en Phuket Vertrek op dinsdag van 3/4 t/m 9/10 Ontdek deze zomer zowel het noorden als het zuiden van Thailand! We reizen vanuit Bangkok naar het prachtige noorden van Thailand en zakken dan langzaam af naar het diepe zuiden We schenken aandacht aan tal van hoogtepunten, zoals de'Bridge on the River Kwai: het nog vrijwel onontdekte plaatsje Tak, het bergstadje Nan, Chiang Rai, de Gouden Driehoek waar Birma. Laos en Thailand samenkomen, Chiang Maï, Lampang, Phitsanulok, de voormalige hoofdstadAyutthaya.de badplaats Cha- Am en het vissersdorp Chumphon. Vele indrukken rijker belanden we uiteindelijk bij de tropische stranden van het zonnige Phuket, voor 3 stranddagen! Een pracht van een rondreisnatuurlijk bij KR AS! Inclusief luchthaven-/ toeristenbelasting. Reisnummer VERZ 74.751zie www.kras.nl/74751 - Hoe moet het ueide landbouw op Wal- Welke rol kunnen boe- ébn bij het beschermen (landschap? Wat zijn de Wat de bedreigingen? gemeente helpen? p vragen die het komend moeten wor- gemeente Veere wil sa men met boerenorganisaties, mi lieugroeperingen, de provincie en de kamer van koophandel werken aan een plan voor het platteland. „We willen problemen inventari seren", zegt wethouder J. Melse (SGP). „Maar tegelijkertijd wil len we oplossingsgericht den ken. We willen kijken wat we kunnen betekenen voor de boe ren. Als er initiatieven zijn, wil len we die niet meteen de grond in boren. De gemeente moet een enthousiasmerende rol spelen." Boeren krijgen te maken met steeds meer regels en eisen. Daar komt nog bij dat Walche ren is aangewezen als Nationaal Landschap. Dat heeft veel voor delen, maar het brengt ook be perkingen met zich mee. Boven dien is het voor boeren steeds va ker moeilijk om het hoofd boven water te houden met boeren al leen. Ze zoeken naar andere ma nieren om geld te verdienen. „We moeten er alert op blijven dat het platteland niet verloede rt", zegt Melse. „Dat valt inder daad op dit moment erg mee. Re gelingen als die voor nieuwe eco nomische dragers kunnen daar bij helpen. Een boer krijgt extra inkomsten, een steuntje in de rug om de velden te bebouwen. Die blijven er vervolgens fantas tisch bijliggen." Boeren kunnen een rol spelen in het onderhouden van het Wal- cherse landschap. „Dat zit in de genen bij die mensen. En dat heeft ook weer zijn weerslag op het toeristisch product. Toeris ten komen echt niet alleen voor het strand. Die komen ook voor het middengebied van Walche ren." De gemeente wil bovendien on derzoeken wat er gedaan kan worden om de biologische land bouw op Walcheren uit te brei den. „Dat is al jaren een item. We hadden de ambitie om te groeien, maar dat lukt maar niet. We blijven op de nullijn zit ten." De oi'ganisaties komen dit jaar twee of drie keer bij elkaar. De resultaten van de gesprekken worden dit najaar gepresen- teerd aan de gemeenteraad. Die stelt vervolgens een actieplan op. Dat moet eind van het jaar klaar zijn. irkshops perdag [erneuzen - Toonbeeld en Bivse Muziekschool hoii- lensdag een Koperdag in van Toonbeeld aan in Terneuzen. in samenwerking «Rotterdams Conservato- tot 17.30 uur zijn er i workshops onder lei- ia docenten van het con- Deze docenten zijn Heuvelman (trompet), tod (hoorn) en Ben van bnbone). Toonbeeld is dit een om onder lei- conservatoriumdocen- Ite nemen aan deze woi'k- middag wordt samen ge- jsenl, uitleg gegeven over embouchure en adem- laarnaast is er de moge- d een individuele les te ane aan de workshops is voor leerlingen van Toon- en de Zeeuwse Muziek- Andere belangstellenden i vijf euro. Kiliefhebbers kunnen 's een optreden bijwonen Codarts Brass Group, aert begint om 19.30 uur fcegang is gratis. Opgave 'workshops kan bij Toon- libij de Zeeuwse Muziek- KZEE - Een 22-jarige itSchouwen-Duiveland is a aangehouden omdat hij fflberm- en hectometer- icsuit de grond had getrok- kpolitie liet weten dat zij iltjes tijdens een alcohol- de nabij Zierikzee in de in de man aantrof. somobilist vei*klaai-de de P uit de berm te hebben somen. De politie maakte s-verbaal tegen hem op, alleen wegens diefstal, cok omdat uit de blaastest lat hij te veel had gedron- AiVP maandag 29 januari 2007 aorgklachten: 0-0231231 •aandag t/m vrijdag ge lede openingstijden; Éraagstot 12.00 uur DACTIE iüOUWEN-DUIVELAND siitweg 23a sbus 80 Ui ZIERIKZEE -0111-454647 1CÖ111-454657 ®il: redzzee@pzc.nl felModde (chef) 'Kleemans Mow Soesman Sa Lanting fyBoogeiï (sport) pGRALE REDACTIE -onspark 28 sbus 31 8AA GOES ^10113)315500 ^0113)315669 'lil; redactie@pzc.nl Hernet ppzc.nl ®il! web@pzc.nl door Melita Lanting BURGH-HAAMSTEDE - Vijfen dertig jaar lang heeft Jan Hart zijn ziel en zaligheid in hen gelsportvereniging De Krabbe gestoken. Zaterdagavond deed hij een stapje terug. Zijn inzet is Fietser gewond bij aanrijding MIDDELBURG - Een 28-jarige fietser is zaterdagmorgen ge wond geraakt toen hij in Middel burg werd aangereden door een auto. De automobiliste, een 42-jarige Middelburgse, werd verblind door de zon. Ze zag de fietser, die samen met een 23-jarige Ar- nemuidenaar uit de Dauwendae- lsestraat kwam, over het hoofd. De man vloog over de motor kap. De Ai-nemuidenaar werd geraakt, door zijn fiets, maar raakte niet gewond. De Middel- burger liep kneuzingen en schaafwonden. agenda STREEKACTIVITEITEN ZIERIKZEE - Gemeentehuis, 9.30 uur: Openbare vergadering Seniorenraad; BROUWERSHAVEN - Poortershof, 20.30 uur, jaarvergadering Oranjevere niging. beloond met het erelidmaat schap van de club en een vakan tiereis van een week. „Het zijn mooie jaren geweest", zegt Hart. „Ik heb in al die ja ren eigenlijk geen wanklank ge hoord." Hart was niet alleen be stuurslid, hij is ook jaren wed strijdleider geweest. „En in die tijd hield ik de hele week het weerbericht in de gaten, maai de definitieve beslissing of het door kon gaan viel pas op zon dag." Zondag is de vaste visdag voor de vereniging. Hart is een echte spox-tvisser. Hij vist niet alleen in- zee (met De Krabbe), maar ook aan zoetwatervissen beleeft hij veel plezier. Zijn credo is dat een vis in het water hoort en niet spartelend in een emmex-tje op de kant. „We willen de zee vol houden met vis, dus de vis moet terug het water in." Hart eet zelf geen vis, maar af en toe neemt hij wel een visje mee naar huis voor zijn vrouw. Die wordt dan wel gelijk ge dood. „Want zo doe je dat." Clubkampioen Zaterdagavond werden tijdens de jaarlijkse feestavond ook de clubkampioenen 2006 bekend gemaakt. Arjan van de Zande is algemeen kampioen bij de he ren, Elma Deurloo is kampioen bij de dames en juniox-kampioen is Arnold de Bil. foto Dirk-Jan Gjeltema Vertrek op vrijdag van 6/4 t/m 26/10 KRAS neemt u dit seizoen mee naar het fascinerende Noord-China! We starten in keizer lijk Beijing, waar o.a. de Verboden Stad, het immense Plein van de Hemelse Vrede en het sprookjesachtige Zomerpaleis onze aandacht verdienen We wandelen over de indrukwekkende Grote Muur en maken kennis met juweeltjes van steden als Xi'an, Luoyang,Suzhou en Hangzhou.Het beroemdeterracottaleger.de Longmengrotten, serene tuinen en merenhet is een aaneenschakeling van Chinese pracht! We eindigen in de metropool Shanghai, waar de skyline u zal verbazen en waar het op de boulevard de Bund heerlijk flaneren is. Laat u betoveren door het 'Rijk van het Midden'! Inclusief luchthaven-/ toeristenbelasting Reisnummer VERZ 25.009, zie www.kras.nl/25009 Vertrek op vrijdag van 6/4 t/m 26/10 Prachtige kennismaking met romantisch China en het ruige Tibet In China nemen we u mee naar Chengdu en het wereldberoemde boeddhabeeld bij Leshan. Gastvrij en uiterst vriendelijk Tibet, met een gemiddelde hoogte van 4000 m het hoogste land ter Jj wereld, toont ons haar uitgestrekte kale hoogvlakten en majestueuze heilige bergpie ken. De kleurrijke gebedsvlaggetjes die wapperen in de koude wind en de gebedsmo lens die op volle loeren draaien, zullen u al snel vertrouwd voorkomen. Laat u in vervoe ring brengen door het Potala-paleis in Lhasa, thuis van de'onsterfelijke'Dalai Lama, het fotogenieke dorp Sakya, Shigatse en Tsedang, aan de voet van de heilige berg Gongpori. j; Inclusief luchthaven-/ toeristenbelasting. Reisnummer VERZ 25.013, zie www.kras.nl/25013 Vertrek op donderdag van 12/4 t/m 11/10 Deze exotische rondreis gaat van start in het levendige Bangkok. Van hieruit dalen we, na onder meer een indrukwekkende fietstocht door het échte Bangkok, af naar het zui den. Hier belanden we in schitterende natuurgebieden als hel Khao Sok National Park met zijn fascinerende wildernis en de wereldberoemde Phang Nga baai met de verbijsterende rotsformaties in zee. U gaat daarnaast genieten van strandbestemmin gen aan de noordelijke Andamanse kust, waaronder Krabi, het oogverblindend mooie tropische eiland Ko Phi Phi en levendig Phuket. Dit zijn de parels van het zuiden waar u kunt luieren op hagelwitte zandstranden. Op naar het zonnige zuiden van Thailand! Inclusief luchthaven-/ toeristenbelasting. Reisnummer VERZ 25.036, zie www.kras.nl/25036 15-daagse rondreis Bangkok, Riuer Kwai, Gouden Driehoek en Chiang Mai 15-daagse rondreis ,a. Phang Nga baai, Krabi, Ko Phi Phi en Phuket (Advertentie) aanO0-OO0 aan Pn/zen- vanaf Vertrek van 1/3 t/m 18/10 Deze afwisselende'Amazing Thailand'laat u van de ene verbazing In de andere vallen! KRAS heeft namelijk een heel bijzondere reis voor u samengesteld langs de mooiste en interes santste plekjes van dit fascinerende 'Land van de Eeuwige Glimlach' We beginnen in Bangkok en bezoeken vervolgens de bezienswaardigheden om en nabij de River Kwai met de beroemde brug en het erekerkhof, de historische stad Ayutthaya. het aan de Nan rivier gelegen Phitsanulok. Sukothai, de Akha- en Yao-bergstammen. de Gouden Driehoek aan de Mekong rivier waar Birma, Laos enThailand samenkomen en Chiang Mai. Tot slot kunt u bijkomen op het paradijselijke strand van de badplaats Cha-Am. Doen! Inclusief luchthaven-/ toeristenbelasting. Reisnummer VERZ 74.745, zie www.kras.nl/74745 Nieuw bij KRAS'. 14-daagse rondreis Met o.a. Chengdu, Leshan, Lhasa, Shigatse en Tsedarn Bijzondere ervaring! vanaf Met o.a. Beijing, Xi'an, Suzhou, Shanghai, Guilin en de Li rivier rondreis! vanaf Vertrek op woensdag van 11/4 t/m 17/10 Ontdek met KRAS de vele gezichten van China! Van de Grote Muur nabij Beijing tot de Bund boulevard van de metropool Shanghai.Van de romantische karstbergen langs de lieflijke Li rivier tot de oude stadsmuren van Pingyao. Van Xi'an met het Terracottaleger tot wereldstad Hongkong Van het 71 m hoge Boeddhabeeld bij Leshan tot het Nanjing met de brug over de Yangtze rivier dit alles en nog véél meer moois passeert de revue tijdens deze zéér complete en veelzijdige rondreis.We varen over de Li, leggen trajecten per nachttrein af, bezoeken grotten en tempels, raken vertederd door reuzenpanda's~kortom:China popelt vol ongeduld om u al haar pracht te laten zien! Inclusief luchthaven-/ toeristenbelasting. Reisnummer VERZ 25.012, zie www.kras.nl/25012 "kijk voor prijs/actievoorwaarden op kras.nl waarom zou je verder zoeken boek online of bel 073 - 5 999 999

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33