aad heeft niet voldoende visie lorpsraad pleit oor fietspad ngs Blooisedijk Krak, daar valt alweer een tak uienhang in handelen onbreekt, zegt raadslid Van Burg Eend op de helling waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland - De gemeenteraad en-Duiveland han- ïoldoende vanuit een vi- [Wordt niet genoeg nage- er de samenhang tussen ..rillende beleidsnota's. uit raadslid J. van Leefbaar Schou- myéïand. Ikiest voor toerisme, zo- Ijiebben uitgesproken in eprogramma, moet je ook kiezen voor evenementen die toeristische trekpleisters zijn", zegt Van Burg. ,.De Bruse Visserijdagen, de Brouwse dag of de Burghse Dag zijn toeris tische trekkers. Maar we steu nen deze evenementen nagenoeg niet." Van Burg verbaast zich er over dat de gemeentelijke bui tendienst wel heel veel uren kan steken in het netjes houden van de toeristische kernen zoals Re- nesse. „Ik ben mee wezen vegen. Dat is dagelijks drie uur werk. In het zomerseizoen worden de prullen bakken dagelijks geleegd en rijdt de veegwagen iedere dag. In het pinksterweekeinde wor den de afvalbakken zelfs twee maal per dag geleegd en dan ste ggelen we in de gemeenteraad over tien uur ondersteuning in Bruinisse. Ondersteuning voor al het werk dat de vrijwilligers al doen. Als die het bijltje erbij neergooien heeft Schouwen-Dui veland nog maar heel weinig te bieden voor de toeristen. Waar om mogen alle kernen niet een maal per jaar rekenen op de me dewerking van de gemeente? Volgens mij is dit een verkeerde bezuiniging en kost dit alleen maar geld." Verdediging Van Burg realiseert zich dat haar kritiek op deze specifieke situatie in een heel laat stadium komt. Haar verdediging is kort en simpel. „Ik was niet eerder raadslid." De kritiek van Van Burg be perkt zich overigens niet alleen tot het evenementenbeleid. „Het probleem bij deze ge meente is dat er eerst beleid wordt gemaakt en dan pas ge keken wordt naar een visie. Volgens mij; moet je het juist andersom 'doen. Ontwikkel eerst een visie en maakt ver volgens beléid. Neem de kam- peernota. In 2003 heeft de minister tegen de gemeenten gezegd: ga een eigen kampeer- beleid ontwikkelen. Dat was vooruitlopend op de afschaffing van de Wet openlucht recreatie. Het is nu 2007 en alles moet nog steeds gebeuren. Ja, er ligt wel een kampeernota, maar die gaat vooral over allerlei detaillis tische regeltjes als de kleur van een toiletgebouw. Ik denk dat we eerst op hoofdlijnen hadden moeten bepalen waar we naartoe willen. We vinden het geen kerntaak om kerstbomen in de kernen te plaatsen maar we vinden het kennelijk wel een kerntaak om te bepalen wat de kleur van de plee moet wor den." Prikkelende zitting Rijbewijs kwijt RENESSE - Een 22-jarige vrouw uit de gemeente Schou wen-Duiveland moest zaterdagochtend vroeg haar rijbe wijs inleveren. De vrouw reed op de Stoofweg bij Renesse en werd aangehouden. Uit een test bleek dat ze twee maal de toegestane hoeveelheid alcohol had gedronken. Als be ginnend bestuurder moest ze haar rijbewijs inleveren. Jubilea bij muziekvereniging RENESSE - Muziekvereniging Luctor et Emergo uit Re- nesse vierde zaterdagavond een driedubbel jubileum. Co- rinne Berrevoets (bugel) en Eric Bouwman (sopraansaxo foon) zijn allebei twaalfenhalf jaar lid van de vereniging en Jac. Wandel (slagwerk en bekkens) is vijftig jaar lid van Luctor et Emergo. De drie leden kregen tijdens de jaarlijkse uitvoering van de KNFM een speldje uitgereikt. De avond stond ook in het teken van het afscheid van diri gent Ronald Slager. Hij vertrekt na acht jaar. Naaimachine veroorzaakt brand BROUWERSHAVEN - In een woning in de Poortdijk- straat in Brouwershaven is zaterdag aan het einde van de ochtend brand ontstaan. De brand is vermoedelijk veroor zaakt door kortsluiting in een naaimachine. De bewoon ster was op de bovenverdieping aan het'werk, maar liep naar beneden. Even later kwam de rook van de bovenver dieping. De brandweer van Brouwershaven en Kerkwer- ve rukten beiden uit maar het vuur was snel onder contro le. De woning liep aanzienlijke schade op. Auto's botsen op eikenhouten kast THOLEN - Twee auto's zijn vrijdag frontaal op een eiken houten kast gebotst op de Oesterdam bij Tholen. De auto mobilisten, een 48-jarige man en een 39-jarige vrouw uit Tholen, kwamen elkaar tegemoet rijden en konden de kast niet ontwijken. Dat maakte de politie zaterdag be kend. De kast is vermoedelijk van'een- andere auto geval len. ANP Jongens aan de haal met kunstkoe SEROOSKERKE (W) - Drie jongens van vijftien jaar oud hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een kunstkoe uit haar weiland gehaald en haar op de Vrouwenpolderse- weg tussen Serooskerke en Vrouwenpolder gelegd. De ei genaar werd wakker van de jongens. Hij stapte in zijn au to, reed achter de jongens aan en belde de politie. Die heeft de jongens meegenomen naar het bureau. Ze hebben bekend. Auto in de sloot DREISCHOR - Aan de Gaander- seweg is zondagavond een auto in de sloot beland. De bestuurder, een 22-jarige man uit de gemeente Schou wen-Duiveland, raakte met zijn auto in de berm waarna hij wil de corrigeren. Hierdoor begon zijn auto te tollen, raakte een boom en kwam vervolgens in een sloot tot stilstand. De be stuurder bleef ongedeerd, de au to raakte volledig vernield. Is lenen bij Becam goedkoper dan bij de Postbank? kijk snel op www.becam.nl www.becam.nl BEL 0900 9865 BECAM Advertentie Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. 'Kitfr Vf] Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 zeeuwse almanak Een achtjarige dochter ging laatst verdrietig naar haar va der toe. „Pa", zei ze, „op school zeg gen ze dat ik dik ben. Zoonlief- nooit te beroerd om een schop na te geven - merk te gevat op: Helemaal onge lijk hebben ze niet." De vader des huizes zei ver volgens dat ze dan maar moest antwoorden dat ze niet dik was, maar stevig ge bouwd. De tip van de vader hielp niet echt, want de vol gende dag kioam er wederom een boze dochter uit school. „Aan jou heb ik ook niks", foe terde ze. „Waarom dan niet?", vroeg haar vader. „Nu lachte de meester me ook al uit! Door wat ik van jou moest zeggen!'* Vader: „Oh, Wat zei je dan?" „Nou dal ik niet dik ben, maar stevig verbouwd. Jelita Lantina In juni vorig jaar liet wegbeheer- der provincie Zeeland nog we- flEMAIRE - De verkeers- ten dat een fietspad langs de »ende maatregelen op de Blooisedijk niet noodzakelijk is. sedijk voldoen niet. Daar- Onderzoek heeft uitgewezen dat moet er alsnog een fietspad de weg niet bijzonder onveilig is Dat zegt voorzitter J. en de investering voor een fiets- sansvan de dorpsraad Zon- pad is hoog (tegen een miljoen ine. Hij wil hierover con- euro). opnemen met de provincie.Gemiddeld maken honderd fiet sers per dag gebruik van de - de weg vanaf Blooisedijk. Vrijwel allemaal re- snaire richting Brouwers- creanten, de route wordt nauwe- 3-isingericht als zestig-ki- lijks gebruikt voor woon- werk- Gazóne met fietssuggestie- verkeer en door scholieren. 611 De aanleg van het fietspad niemand houdt zich aan langs de Zuidweg tussen Zonne- aaamum snelheid", zegt maire en Noordgouwe is weer Hij wil daarom dat een stap dichterbij. De bestem de plan om onderlangs de mingsplanprocedure is vorige fietspad aan te léggen week opgestart. Datzelfde geldt puf de kast wordt gehaald, voor de aanleg van een rotonde Pmoet volgens mij kunnen, in de Zuidweg. Deze rotonde IMaar liep vroeger de tram. komt ter hoogte van de Stapels- pK zelfs dat de verharding weg, de afslag richting Nieuwer- P$" kerk en Dreischor. SCHARENDIJKE - Oude tij den leken gisteren even te herleven op Schouwen-Dui veland. Een flinke groep lelij ke eendjes toerde over het ei land. Ze deden mee aan een puzzelrit met daarin ook nog wat behendigheidsproeven. Zoals op de Brouwersdam, waar een hellingproef werd afgenomen. De lelijke eend jes kwamen uit heel Neder land, van Delft en Brielle tot Zierikzee. Allemaal liefheb bers die elkaar regelmatig 'treffen' op een forum op in ternet. Daar ontstond min of meer spontaan het idee om een keer met z'n allen te gaan rijden in Zeeland. „Voor zover ik weet is dit de eerste tocht in Zeeland", ver telt organisator Pieter van Dongen. Uieindelijk hebben zich zestien eenden aan de start gemeld. Een aantal heeft moeten afhaken vanwe ge de harde wind. „Dat is nu eenmaal eenmaal een pro bleem voor eend-rijders." foto Dirk-Jan Gjeltema Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes XOOllDGOUWE - „Ik heb een tak op mijn hoofd gehad", zegt Sylvia en ze laat haar hoofd zien. „Ik ïstuiet of er een bult op zit. Het deed best wel zeer." Sylvia heeft haar pijnlijke hoofd opgelopen Noordgouwe, tijdens snoeiactiviteiten van de jeugd Natuur- en Vogelwacht op Schouwen. Tom overall met legerprint en stevige laarzen) staat op de ladder naar de takken te kijken. „Dit is best Boeilijk", wijst hij aan. „Als ik hier zaag kom ik tegen die andere tak aan en als ik daar zag zit deze linde weg." Hij kijkt nog eens en begint zomaar ergens te zagen. lom, kijk je wel uit? Zie je waar die tak straks naar toe valt", merkt een van de begeleiders op. „Je oet wel even waarschuwen als de tak bijna is doorgezaagd." Tom knikt en gaat verder. Een beetje bak n daar valt alweer een tak. De kinderen hebben het tempo er goed in. Binnen een uur is [grootste deel van het werk al klaar. „Snoeien is een van de vele activiteiten van de jeugd natuur- en vogelwacht" vertelt coördinator Mijnie Schiettekatte. „We doen dit eenmaal per jaar en de kinderen vinden dat allemaal heel erg leuk. Daarnaast doen we ook andere dingen zoals paddenstoelen zoeken, naar het strand en volgen de keer gaan we braakballen onderzoeken." Ondertussen zeulen Marjolein Tess en Sylvia met een enorme tak. Alle zijtakken moeten er afgeknipt en de dikke stam is voor de open haard. „Dit is heel leuk om te doen" knikken de dames. „Sommige takken zagen is wel moeilijk om te doen. Als ze heel dik zijn blijft de zaag in het midden haken." Benjamin heeft het ook prima naar de zin. Stuk hout in de mond („mijn kauwgom is op") en de ogen glimmen van plezier. „Ik vind dit heel erg leuk. Ik heb ook een keer meegeholpen om hele bomen om te zagen. Dat was nög leuker." foto Dirk-Jan Gjeltema (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31