tedelijke allure in Yerseke-West zc Willemien Evers koókt tegen kostprijs Veere wil samen met boeren nadenken over platteland wissei bil bevelanden iftifunctioneel centrum herbergt straks scholen, muziekvereniging en gymzaal orkshops koper dag lerneuzen igenda Zang en orgel in Wemeldinge Amazing THAILAND Parels van THAILAND CHINA Compleet KRAS.NL maandag 29 januari 2007 m van der Werf 0 Uitbreidingswijk k-ffest krijgt bijna stede- iflure. Wat vooral te dan- oan de bouw van een 1 multifunctioneel centrum ^basisscholen. De scho- christelijke Het Kompas openbare Prinses Bea- thool, gaan de hoogte in. irehitecten Alliantie in architect Levien de Put- Lnt voor het ontwerp van rïitifunctioneel centrum, .'j, twee scholen gaat het ponder meer ruimte bie- :r een oefenlokaal voor Mozart, een slUZEN - Toonbeeld en jfowse Muziekschool hou- cvnsdag een Koperdag in [bouw van Toonbeeld aan jkniyslraat in Terneuzen. fleurt in samenwerking ^Rotterdams Conservato ir tot 17.30 uur zijn er kshops onder lei en docenten van het con- jjrium. cocenten zijn Andre Heu- s (trompet). Bob Stoel yen Ben van Dijk (trom- -aie aan de workshops is ïoor leerlingen van Toon- en de Zeeuwse Muziek- [I Andere belangstellenden a vijf euro. jperliefhebbers kunnen 's seen optreden bijwonen iCodarts Brass Group on- leidmg van de Franse etsolist en professor uit irCaens. ecert begint om 19.30 uur icegang is gratis. voor de workshops kan onbeeld of bij de Zeeuwse sschool. sxgklachten: B-0231231 mandag t/m vrijdag turende de openingstij- «jaterdags tot 12.00 uur DACTIE VELANDEN/THOLEN !;ionspark 28 stbus31 '53 AA GOES 0113-315670 0113-315669 "ail: redgoes@pzc.nl ^Balkenende (chef) Lm van Dam Pékevan der Jagt ^Paardekam N de Vries (sport) h"en van der Werf forse gymzaal en kinderopvang. Om de financiering van het com plex beter haalbaar te maken, bouwt woningcorporatie R&B Wonen er dertien koopapparte menten aan vast. Voor de realisatie van het multi functioneel centrum staat een bijzondere constructie op sta pel. R&B Wonen gaat namens de gemeente Reimerswaal optre den als opdrachtgever. „Wij heb ben de kennis in huis voor derge lijke projecten", aldus directeur Peter van Luijk van R&B Wo nen, „en daar kan bij de aanbe steding en tijdens de bouw voor deel uit worden gehaald. Wij doen dit soort werk vaker." De aanbesteding staat gepland voor april, mei. Van Luijk ver wacht dat de bouw na de zomer vakantie kan beginnen en begin 2009, dus binnen anderhalf jaar, kan zijn afgerond. Dat is niet voor zijn tijd. Het Kompas en de Prinses Beatrixschool, allebei gehuisvest in scholen uit de ja ren vijftig van de vorige eeuw, zijn dringend aan een nieuw on derkomen toe. Sportvelden De verwachting was eerst dat ze al in 2006 naar Yerseke-West zouden kunnen, maar dat bleek te optimistisch. Zo moesten sportvelden nog worden ver plaatst. In Yerseke-West zal, vrijwel gelijktijdig met het mul tifunctioneel centrum, het nieu we zorgcentrum Ter Weel verrij zen ter vervanging van het ver ouderde Vredelust. Ook daar is R&B Wonen bij betrokken. Vijfenvijftig zorgplaatsen krijgt HOORBJZÜti Het ontwerp van het multifunctioneel centrum in Yerseke-West met appartementen. illustratie Architecten Alliantie het moderne Ter Weel, verdeeld over vijfendertig zorgapparte- menten, achttien verpleeghuis plaatsen in drie groepswonin gen en twee eenheden voor tijde lijke opvang. Bij Ter Weel zijn nog eens zesenvijftig huur- en twaalf koopappartementen voor senioren voorzien. 'EEKACTIVITEITEN OUTSDIJK - Het Fort, - Open voor bezichti- ENSZAND - - De Stenge, 19.15 üg=n bij de Bridgeclub Borsele; LE-De Vroone, 09.30 uur: Schil- uur: Internationaal dan- Soos, biljarten; 14.30 mnastiek; osnewoud, 16.45 -17.45 uur: Be- carapatiënten; EN - Ons Dorpshuis, I7.ÖD uur: Biljartclub senioren; schaakclub De Zwarte Dame; -Dorpshuis, 13.15 uur: Meer Jvoor ouderen; LDINGE - De Wemel, 9.15 - en 10.00-10.45 uur: Meer be ar ouderen; 13.00 uur: Soos; si kaarten, 14.00 uur: Koers- - Zorgcentrum Vredelust, r. Bewegen voor ouderen; Biljarten in de hal; ïfpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten. Willemien Evers is overtuigd van de heilzame kracht van gezond eten, van een verzorgde tafel, in goed gezelschap. door Mieke van der Jagt GOES - Simpel, lekker en gezellig. Dat zijn de steekwoorden en Willemien Evers is niet van plan daarvan af te wij ken. Ze gaat koken tegen kostprijs, voor lopig een keer in de maand, te beginnen op woensdag 14 februari. „Valentijns dag, maar dat is puur toeval." In haar initiatief kan Willemien Evers (52) een heleboel van haar hobby's en idealen samenbrengen. „Ik kook graag en ik ben van nature een zorger. Over voeding heb ik ook mijn op vattingen. Vroeger was ik zo streng ve getarisch en milieubewust bezig, dat het als een loden last op me ging druk ken. Nu ben ik daar veel soepeler in. Wel vlees, maar alleen scharrelvlees, geen instant-troep maar verse spullen, liefst van het seizoen." Feest Eten, de maaltijd, kan volgens Wille mien een feest zijn, zonder dat het met een een heleboel hoeft te kosten. „Het gaat om de zorg die eraan besteed wordt, dat zie je, dat voel je, dat proef je. Mijn vader heeft veel voor ons ge kookt. Hij kon er eigenlijk niet veel van, maar hij deed zo enorm zijn best. Allemaal gewone Hollandse potjes, maar het was me toch altijd lekker! Ik heb wat meer fantasie en wat meer erva ring, maar het principe blijft hetzelfde: een verzorgde maaltijd aan een gezellig gedekte tafel, in gezelschap van ande ren: dat is onbetaalbaar en het hoeft bijna niets te kosten." Drijfveer De belangrijkste drijfveer om ermee te beginnen, is voor Willemien echter de wens om andere mensen te leren ken nen. Ze is alleen, nu haar drie dochters op zichzelf wonen, en de ervaring leert dat je de meest verschillende mensen te genkomt als je zoekt in uiteenlopende zaken die mensen kunnen binden. „De mensen die je ontmoet in een crea tief groepje, zijn weer anderen dan die je tegenkomt als je de hond uitlaat. Ik doe samen met een vriendin een cursus Ierse trommel en daar komen we weer andere leuke mensen tegen. Ik stel me zo voor dat ik me met dat koken richt op mensen die werken en weinig tijd hebben om te koken. Jongeren of oude ren, die alleen zijn, en voor zichzelf uit gebreid kokén niet de moeite vinden. Mensen die, in plaats van fastfood, ook weieens slowfood willen. Het maakt niet uit wie er komt en waarom. Gezel ligheid kan ook een drijfveer zijn." De maaltijd: Soep, lekker warm eten en een nagerecht, wordt rond half zeven geserveerd. De avond moet duren van 18.00 tot 22.00 uur. „Wie dat wil, mag na het eten meteen weg, maar het!lijkt me leuk om tot 22.00 uur na te tafelen. We kunnen een spelletje doen,,muziek maken, net hoe het uitkomt." Het is natuurlijk niet de bedoeling dat er honderd man op de stoep staat aan de Van HoutenStaat in de Goese Polder. foto Willem Mieras „Ik kan er vijf aan mijn tafel hebben en als het moet, dek ik ook de tuintafel bin nen, maar acht man, mezelf meegere kend, is het maximum." Het hele initiatief staat Willemien al een hele poos heel duidelijk voor ogen. „Een datum prikken was nog het meest ingewikkeld. Ik heb gekozen voor de tweede woensdag van de maand. Dan breek je de maand en je breekt de week." Kosten Wat een maaltijd gaat kosten, hangt af van het aanbod in de winkels. „Een stukje scharrelvlees kost net wat meer dan een aanbieding uit de supermarkt, maar dat kan de kop niet kosten. Met een euro of drie de man moet het wel klaar zijn, misschien minder." De mee-eters moeten Willemien wel vantevoren bellen: 0113-229663. „Het moet nadrukkelijk niet op een restau rant lijken maar veel meer op een fami liemaaltijd. Daar weet je, als het goed is, ook altijd wie er komen eten, zodat er genoeg op tafel staat en geen gerech ten waar iemand ,uit het gezelschap niet tegen kan." WEMELDINGE - Het mannen koor Ethan uit Yerseke en het christelijk gemengd koor Asaf uit Goes zingen zaterdag tijdens een zang- en orgelavond in de hervormde kerk in Wemeldinge. Ook de organisten Kees van der Hart en Jacco Goes werken mee aan het concert, waarvan de col lecteopbrengst ten goede komt aan een middelbare school in Co lombia. Het appèlwoord wordt gesproken door J. van Mourik. Aanvang 19.30 uur. bij nader inzien In het verhaal afgelopen zaterdag in de PZC over de reacties op de glastuin- bouwplannen van het college van bur gemeester en wethouders van Reimers waal werd gemeld dat het college een uitbreiding van de glastuinbouw bij Bath nastreeft. Daar had natuurlijk Ril land i door Nadia Berkelder MIDDELBURG - Hoe moet het verder met de landbouw op Wal cheren? Welke rol kunnen boe ren spelen bij het beschermen van het landschap? Wat zijn de kansen? Wat de bedreigingen? En kan de gemeente helpen? Dat zijn vragen die het komend jaar beantwoord moeten wor den. De gemeente Veex-e wil sa men met boerenorganisaties, mi lieugroeperingen, de provincie en de kamer van koophandel werken aan een plan voor het platteland. „We willen problemen inventari seren", zegt wethouder J. Melse (SGP). „Maar tegelijkertijd wil len we oplossingsgericht den ken. We willen kijken wat we kunnen betekenen voor de boe ren. Als er initiatieven zijn, wil len we die niet meteen de grond in boren. De gemeente moet een enthousiasmerende rol spelen." Boeren krijgen te maken met steeds meer regels en eisen. Daar komt nog bij dat Walche ren is aangewezen als Nationaal Landschap. Dat heeft veel voor delen, maar het brengt ook be perkingen met zich mee. Boven dien is het voor boeren steeds va ker moeilijk om het hoofd boven water te houden met boeren al leen. Ze zoeken naar andere ma nieren om geld te verdienen. „We moeten er alert op blijven dat het platteland niet verloede rt", zegt Melse. „Dat valt inder daad op dit moment erg mee. Re gelingen als die voor nieuwe eco nomische dragers kunnen daar bij helpen. Een boer krijgt extra inkomsten, een steuntje in de rug om de velden te bebouwen. Die blijven er vervolgens fantas tisch bijliggen." Genen Boeren kunnen een rol spelen in pet onderhouden van het Wal- cherse landschap. „Dat zit in de génen bij die mensen. En dat heeft ook weer zijn weerslag op het toeristisch product. Toeris ten komen echt niet alleen voor 15-daagse rondreis «55? f "».om L Met o.a. Bangkok, River Kwai, Gouden Driehoek en Chiang Mai Vertrek van 1/3 t/m 18/10 Deze afwisselende'Amazing Thailand' laat u van de ene verbazing in de andere vallen! KRAS heeft namelijk een heel bijzondere reis voor u samengesteld langs de mooiste en interes santste plekjes van dit fascinerende 'Land van de Eeuwige Glimlach' We beginnen in Bangkok en bezoeken vervolgens de bezienswaardigheden om en nabij de River Kwai met de beroemde brug en het erekerkhof, de historische stad Ayutthaya, het aan de Nan rivier gelegen Phitsanulok, Sukothai, de Akha- en Yao-bergstammen, de Gouden Driehoek aan de Mekong rivier waar Birma, Laos en Thailand samenkomen en Chiang Mai Tot slot kunt u bijkomen op het paradijselijke strand van de badplaats Cha-Am. Doen! Inclusief luchthaven-/ toeristenbelasting. Reisnummer VERZ 74.745, zie www.kras.nl/74745 15-daagse rondreis Met o.a. Phang Nga baai, Krabi, Ko Phi Phi en Phuket Vertrek op donderdag van 12/4 t/m 11/10 Deze exotische rondreis gaat van start in het levendige Bangkok.Van hieruit dalen we. na onder meer een indrukwekkende fietstocht door het échte Bangkok, af naar het zui den. Hier belanden we in schitterende natuurgebieden als het Khao Sok National Park met zijn fascinerende wildernis en de wereldberoemde Phang Nga baai met de verbijsterende rotsformaties in zee. U gaat daarnaast genieten van strandbestemmin gen aan de noordelijke Andamanse kust, waaronder Krabi, het oogverblindend mooie tropische eiland Ko Phi Phi en levendig Phuket. Dit zijn de parels van het zuiden waar u kunt luieren op hagelwitte zandstranden. Op naar het zonnige zuiden van Thailand! Inclusief luchthaven-/ toeristenbelasting. Reisnummer VERZ 25.036, zie www.kras.nl/25036 Met o.a. River Kwai, Tak, Chiang Rai, Chumphon en Phuket Vertrek op dinsdag van 3/4 t/m 9/10 Ontdek deze zomer zowel het noorden als het zuiden van Thailand! We reizen vanuit Bangkok naar het prachtige noorden van Thailand en zakken dan langzaam af naar het diepe zuiden. We schenken aandacht aan tal van hoogtepunten, zoals de 'Bridge on the River Kwai! het nog vrijwel onontdekte plaatsje Tak, het bergstadje Nan, Chiang Rai, de Gouden Driehoek waar Birma, Laos en Thailand samenkomen. Chiang Mai, Lampang, Phitsanulok, de voormalige hoofdstad Ayutthaya, de badplaats Cha- Am en het vissersdorp Chumphon. Vele indrukken rijker belanden we uiteindelijk bij de tropische stranden van het zonnige Phuket, voor 3 stranddagen! Een pracht van een rondreis... natuurlijk bij KRAS1 Inclusief luchthaven-/toeristenbelasting. Reisnummer VERZ 74.751, zie www.kras.nl/74751 Met o.a. Beijing, Xi'an, Nanjing, Suzhou en Shanghai Vertrek op vrijdag van 6/4 t/m 26/10 KRAS neemt u dit seizoen mee naar het fascinerende Noord-China! We starten in keizer lijk Beijing, waar o.a. de Verboden Stad, het immense Plein van de Hemelse Vrede en het sprookjesachtige Zomerpaleis onze aandacht verdienen. We wandelen over de indrukwekkende Grote Muur en maken kennis met juweeltjes van steden als Xi'an, Luoyang, Suzhou en Hangzhou. Het beroemde terracottaleger, de Longmengrotten, serene tuinen en meren het is een aaneenschakeling van Chinese pracht! We eindigen in de metropool Shanghai, waar de skyline u zal verbazen en waar het op de boulevard de Bund heerlijk flaneren is Laat u betoveren door het 'Rijk van het Midden'! Inclusief luchthaven-/ toeristenbelasting. Reisnummer VERZ 25.009, zie www.kras.nl/25009 Met o.a. Chengdu, Leshan, Lhasa, Shigatse en Tsedan Vertrek op vrijdag van 6/4 t/m 26/10 Prachtige kennismaking met romantisch China en het ruige Tibet In China nemen we u mee naar Chengdu en het wereldberoemde boeddhabeeld bij Leshan Gastvrij en uiterst vriendelijk Tibet, met een gemiddelde hoogte van 4000 m het hoogste land ter wereld, toont ons haar uitgestrekte kale hoogvlakten en majestueuze heilige bergpie ken. De kleurrijke gebedsvlaggetjes die wapperen in de koude wind en de gebedsmo lens die op volle toeren draalen, zullen u al snel vertrouwd voorkomen. Laat u In vervoe ring brengen door het Potala-paleis in Lhasa, thuis van de 'onsterfelijke' Dalai Lama, het fotogenieke dorp Sakya, Shigatse en Tsedang.aan de voet van de heilige berg Gongpori. Inclusief luchthaven-/ toeristenbelasting. Reisnummer VERZ 25.013, zie www.kras.nl/25013 22-daagse rondreis het strand. Die komen ook voor het middengebied van Walche ren." De gemeente wil bovendien on derzoeken wat er gedaan kan worden om de biologische land bouw op Walcheren uit te brei den. „Dat is al jaren een item. We hadden de ambitie om te groeien, maar dat lukt maar niet. We blijven op de nidlijn zit ten." De organisaties komen dit jaar twee of drie keer bij elkaar. De resultaten van de gesprekken worden dit najaar gepresen teerd aan de gemeenteraad. Die stelt vervolgens een actieplan op. Dat moet eind van het jaar klaar zijn. Vertrek op woensdag van 11/4 t/m 17/10 Ontdek met KRAS de vele gezichten van China! Van de Grote Muur nabij Beijing tot de Bund boulevard van de metropool Shanghai Van de romantische karstbergen langs de lieflijke Li rivier tot de oude stadsmuren van Pingyao Van Xi'an met het Terracottaleger tot wereldstad Hongkong. Van het 71 m hoge Boeddhabeeld bij Leshan tot het Nanjing met de brug over de Yangtze rivier.dit alles en nog véél meer moois passeert de revue tijdens deze zéér complete en veelzijdige rondreis. We varen over de Li, leggen trajecten per nachttrein af, bezoeken grotten en tempels, raken vertederd door reuzenpanda's.. kortom: China popelt vol ongeduld om u al haar pracht te laten zien! Inclusief luchthaven-/ toeristenbelasting. Reisnummer VERZ 25.012, zie www.kras.nl/25012 "kijk voor prijs/actievoorwaarden op kras.nl waarom zou je verder zoeken boek online of bel 073 - 5 999 999 S üftr

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29