zc 'lan voor ontsluiten kassengebied Raad wil door met Schouwenaar Scholier wil leeftijdgenoten in beweging krijgen {lege Reimerswaal wil grond onteigenen om rotonde aan te leggen Jongens gaan aan de haal met kunstkoe PZC Dik gviteiuow-u" „dag 29 januari 2007 Prikkelende zitting editie Bevelanden-Tholen jUZEN - De vijftienjari- ler Rik van de Velde van «gemeenschap De Rede in üen wil Zeeuws-Vlaamse ta achter hun computer, «me boy of televisie van een om meer te bewe- cageproject houdt hij het eerste Zeeuws-Vlaamse scholen kampioenschap ATB-Cross 2007 op 24 februari in het Axel- se Bos. De studierichting van Van de Velde is Sport, Dienstverlening en Veiligheid. „Een onderdeel van mijn oplei ding is het verzorgen van een sporttoernooi, als stageproject. Het is mij gelukt een comité bij elkaar te krijgen, die mij wil hel pen bij het organiseren van zo'n toernooi. Uiteindelijk is het een ATB-cross geworden voor de jeugd van alle scholen in Zeeuws-Vlaanderen. Voor de beste school hebben we een mooie wisselbeker." Alle jongeren in de leeftijd van 8 tot en met 16 jaar kunnen hier aan meedoen. Ze worden verdeeld over ver schillende catégorieën. Voor de eerste drie aangekomen deelne mers is er een trofee. Alle deelnemers krijgen een ere- lintje in de vorm van een vaan tje met de vermelding van dit toernooi. „Wat we met deze ATB-cross willen bereiken, is heel duide lijk. Wij willen graag de jeugd motiveren om naast hun school een beetje vrije tijd te gebruiken om te sporten als ontspanning. Ze gaan zich vanzelf fitter en dus gezonder voelen." Het comité heeft alle Zeeuws-Vlaamse scholen aange schreven met het verzoek om mee te doen.Het evenement be gint 24 februari om 9.30 uur. jjD Het dagelijks ge- lebestuur van Reimers- iil grond gaan onteigenen rotonde te maken op de waar de oprit naar de de oude rijksweg begint: jivan Rilland, heet die in liinond. De rotonde moet omdat het glastuin- rebied in de Eerste Bath- ■nogaltijd niet fatsoenlijk ilenis. je duurzame ontsluiting to brandt in Goes i. Aan de Laan der Vere- tüaties in Goes is gister- personenauto geheel Stand. ataresse hoorde rond tien jseeeen klap en zag vervol- imiten haar auto in de raan. alwéér heeft de brand ge baar kon niet voorkomen auto geheel uitbrandde, saresse heeft aangifte ge ren brandstichting ver- ilanders len bootjes :n liggen PHILIPSLAND - Inwo- tan Sint Philipsland, met de eigenaars van de boot- Se ondersteboven op de Ejk liggen, zijn veront- figd over de houding van aterschap Zeeuwse Eilan- )ie heeft de eigenaars van ratjes gesommeerd ze voor lart weg te halen. Volgens is het slecht voor de it Philipsland heeft de aan- ag een protestactie ontke- Met grote borden laten de seigenaren weten het er eens te zijn. 'Fliplands ff, hou de boten hier', ,'siek, nu nog boten an d'n en 'Waterschap u heeft de boten gaan niet .weg', dergelijke teksten laten de landers weten gesteld te op het zicht van de bootjes, volgens hen een gewaar- donderdeel zijn van de sky- pn Sint Philipsland. weilanden vreest voor de tat van de dijk als de gras- aangetast of als de Bwaaraan de bootjes vast- de kleilaag aantasten. fevinden de bootjeseigena- tLang voordat Zeeuwse Ei- P de dijk beheerde, stond Kplandse polderbestuur de popslag van bootjes op de Bjk al toe en voor de zomer- pnfungeert de dijk ook al palsafmeerplek voor klei- (Advertentie) hjk snel op ww.becam.nl «ww.becam.nl BEL 0900 9865 BECAM van het kassengebied en de land schappelijke inpassing daarvan hebben de provincie, de glastuin ders en de gemeente Reimers waal al eerder geld weggelegd. De eigendomssitiuatie ter plaat se is echter nogal ingewikkeld. Projectontwikkelaar De Bath- polders heeft van enkele eigena ren al grond aangekocht, maar anderen willen niet verkopen. Om rüimte te krijgen voor de ro tonde, zou dus een onteigenings procedure moeten worden ge start. Het college van burgemeester en wethouders van Reimerswaal heeft daar echter de toestem ming van de gemeenteraad voor nodig. De gevoelens van de raad over een procedure waarbij de rech ter de prijs bepaalt en het ver- wervingsrecht door de gemeente vestigt, worden dinsdagavond 6 februari gepolst tijdens een in formatieve raadsvergadering in het gemeentehuis in Kruinin- gen. De rotonde moet de enige ont sluiting van het glastuinbouwge bied vanaf de oude rijksweg worden. Daarmee wordt het ook de enige ontsluiting van de Mid denhof, het gehucht dat aan de rand van het kassengebied ligt. De bewoners wachten al jaren op de afronding van de land schappelijke inpassing van de kassen en hebben geschrokken gereageerd op andere plannen van het Reimerswaalse college. Dat zette vorige week de deur op een kier voor verdere ontwik keling van glastuinbouw in cle Tweede Bathpolder. Daarmee zou de Middenhof niet meer aan de rand, maar middenin een kas sengebied komen te liggen. Dat onderwerp staat officieel niet op de agenda van de raads vergadering, maar zal ongetwij feld in de discussie worden be trokken. De vergadering is open baar en begint om 19.30 uur. Kinderen, onder wie Kevin Switzar, mochten de brandweerauto's best eventjes proberen. Met een echte brandweerhelm op, nog wel. foto Willem Mieras door Mieke van der Jagt SINT-ANNALAND - Ze hebben er lang op moeten wachten, maar de brandweer lui van de groep Sint Annaland konden zaterdagmiddag apetrots hun nieuwe kazerne aan het publiek laten zien. De Thoolse burgemeester W. Nuis had het gebouw 's ochtends geopend. Dat was tot in de verre verten te horen, want de sirene blies voor één keer loos alarm op zaterdag. Voor heel veel Stallanders was dat het geheugensteuntje om 's mid dags te gaan kijken. De groep van Sint-Annaland, die samen met Tholen ook de kern Oud-Vossemeer bedient, zat al jaren te wachten op een- nieuwe kazerne. Het geld ervoor lag al sinds 1999 klaar, maar vernieuwbouw op de oude locatie bleek weinig doelma tig. Er moest dus een nieuwe plek wor den gezocht en ook dat viel niet mee Een brandweerkazerne staat beter niet middenin de wirwar van smalle straten in het dorp, maar mag er ook niet al te ver buiten liggen. De vrijwilligers moe ten immers binnen de kortste keren ter plaatse kunnen zijn. De locatie die nu gevonden is, een voormalig stukje land bouwgrond tegenover de veiling, was het wachten meer dan waard. Volgens de brandweerlieden staat de kazerne nu op een ideale plaats. Ook het ontwerp, gemaakt door archi tectenbureau De Koeijer en Laban, is volgens G. de Feijter, de Thoolse opper- brandweerman, ideaal. Dat komt, legt hij uit, door de rationele manier waarop de groep samen met de architect te werk is gegaan. „Wij hebben eerst een lijst gemaakt met eisen: zoveel vierkan te meter voor dit, zoveel voor dat, met minimale hoogten, lengten en breedten. Een simpel gebouw met een zadeldakje was misschien voldoende geweest, maar het is warempel een erg leuk gebouw ge worden." De brandweer is er zodanig mee in zijn nopjes, dat een kartonnen bouwplaat werd gedrukt, die gretig af trek vond bij de bezoekers. Tijdens de openingsplechtigheid droeg Bram van Iwaarden, die twaalf jaar postcommandant is geweest in Sint-An naland, zijn functie over aan zijn jonge re collega Leo Mosselman. Van Iwaar den, die al meer dan dertig jaar bij de vrijwillige brandweer was, vond de in gebruikname van de kazerne een mooi moment om zijn functie op zijn 55ste neer te leggen. Aannemersbedijf Fraanje uit Lewedorp heeft de kazerne gebouwd. Het karwei is in samenhang met de uitbr&eiding van gemeenschapscentrum De Wellevae- te gerealiseerd, waardoor ook de mu ziekvereniging Accelerando nu een nieuw onderkomen heeft. rners twijfelen sterk aan ifte van het waterschap er ligplaatsen te maken feme bootjes. Die ligplaat sen ook nog niet half zo i schilderachtige kwaliteit 'J' Krabbenkreek, vinden Burgemeester blijft graag langer in Middelburg Auto's botsen op eikenhouten kast THOLEN - Twee auto's zijn vrijdag frontaal op een eiken houten kast gebotst op de Oesterdam bij Tholen. De auto mobilisten, een 48-jarige man en een 39-jarige vrouw uit Tholen, kwamen elkaar tegemoet rijden en konden de kast niet ontwijken. Dat maakte de politie zaterdag be kend. De kast is vermoedelijk van een andere auto gevallen. Het is nog onduidelijk wie de kast is verloren. Niemand raak te gewond, wel zijn de betrokken auto's beschadigd.AlVP Gewonde bij aanrijding A58 WAARDE - Een 66-jarige bestuurder van een auto uit Ne- derhorst Den Berg is vrijdagavond gewond geraakt bij een aanrijding op de A58 ter hoogte van Waarde. De man had te laat in de gaten dat er een vrachtwagen voor hem zat, stuurde geschrokken naar links, botste te gen de vangrail en kwam op z>n kop aan de andere kant van de weg in de berm terecht. Een 32-jarige Rotterdam mer die erachter reed, kon een aanrijding niet meer voor- komen. Hij bleef ongedeerd maar zijn auto was flink be schadigd, evenals de vangrail. De 66-jarige moest zich met een gebroken sleutelbeen in het zieknhuis laten behandelen. door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De gemeente raad van Middelburg is een keer unaniem: burgemeester K. Schouwenaar moet blijven. Vol gend jaar loopt zijn termijn van zes jaar af. Als het aan de raad ligt, gaat hij daarna gewoon door. Als het aan Schouwenaar zelf ligt trouwens ook. „Maar of ik de hele zes jaar nog vol maak, weet ik niet. Dat is afhankelijk van zoveel factoren, vooral van persoonlijke omstandigheden Schouwenaar, die nu 59 is, kwam vijf jaar geleden naar Middelburg. Hij was de opvol ger van B. Spahr van der Hoek, de burgemeester die door de ge meenteraad is weggestuurd. De raad is unaniem in de lof voor Schouwenaar. 'Een echte burgervader', klinkt het bij een belrondje langs fractievoorzit ters. 'Gewoon een hele goede burgemeester' (PvdA), 'toegan kelijk' (CDA), 'een fantastisch ambassadeur voor Middelburg' (WD), 'breed gewaardeerd' (SGP), 'makkelijk aansprèek- baar'(GroenLinks), 'Een binden de factor'(PPM), 'geen enkele wanklank'(SP), 'iemand die ver trouwen wekt'(ChristenUnie) en 'betrokken' (Middelburg Trans parant). Kritiek is er toch ook. Van' de WD mag hij wel wat meer doen om de economie in de gemeente te stimuleren. De link se partijen hebben vooral com mentaar op de manier waarop hij omgaat met openbare orde en politie. „Hij is wel een stren ge burgemeester", vindt S. Sza- rafinski. „Maar dat kan geen kwaad. Ik denk zelfs dat men sen dat prettig vinden." Law and order, dat is Schouwenaar, zegt P. Kraan (PPM). „Nou Koos, denk ik wel eens, kan dat niet wat minder" „Soms gaat dat te ver", vindt ook J. van Nieuwenhuizen (GroenLinks). „Maar ja, hij is een marineman hè?" „Te streng?", vraagt C. Sim ons (WD). „Dat is nooit ver keerd. Er zijn nu eenmaal re gels. Die moet je handhaven. Als je niet streng genoeg bent, word je daar ook op afgere kend." Zijn sociale vaardigheden zijn het sterke punt van Schouwe naar, vinden de fractievoorzit ters. „Hij laat op veel plaatsen zijn gezicht zien", zegt Szara- finski. „Hij is makkelijk te bena deren, omdat hij zich niet ver schuilt in een ivoren toren", vindt Van Nieuwenhuizen. „Ie dereen is voor hem hetzelfde", zegt J. Kodde (CDA). „Hij staat heel dicht bij de bevolking." Bejaarde vrouw beroofd SINT-ANNALAND - In Sint-Annaland is zaterdagavond een bejaarde vrouw beroofd van haar geld door een drie tal vrouwen. De vrouw zat rond kwart over acht in de woonkamer van haar woning aan de Langeweg toen ze iets hoorde. Ze ging even kijken en trof in haar slaapkamer drie onbeken de vrouwen aan die aan het rondsnuffelen waren tussen haar spullen. Op de vraag wat ze van haar wilden, vroe gen ze om eten. Toen de bejaarde vrouw ging bellen, verlieten de drie vrouwen haar woning. Later bleek dat er een geldbedrag van enkele tientallen euro's was verdwenen. Drankrijder steelt bermpaaltjes ZIERIKZEE - Een 22-jarige man uit Schouwen-Duive- land is gisteren aangehouden omdat hij achttien berm- en hectometerpaaltjes uit de grond had getrokken. De politie liet weten dat zij de paaltjes tijdens een alcohol controle nabij Zierikzee in de auto van de man aantrof. De automobilist verklaarde de paaltjes even verderop uit berm te hebben weggenomen. De politie maakte proces-verbaal tegen hem op, niet al leen wegens diefstal, maar ook omdat uit de blaastest bleek dat hij te veel had gedronken.AlVP SEROOSKERKE (VV) - Drie jongens van vijftien jaar oud hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een kunstkoe uit haar weiland ge haaid en haar op de Vrouwenpolderseweg tussen Serooskerke en Vrouwenpolder gelegd. De eigenaar van de plastic koe werd wakker van de jongens. Hij stapte in zijn auto, reed achter de jongens aan en belde de politie. Die heeft de jongens meegenomen naar het bureau. Ze hebben be kend. Na verhoor mochten ze weer naar huis. (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 (Advertentie) „Hij wekt het vertrouwen bij de burger", aldus K. Hamelink (CU). „En dat heeft Middelburg wel nodig, iemand van het colle ge die vertrouwen wekt." Schouwenaar houdt zich op de achtergrond bij zaken waar hij niet verantwoordelijk voor is, zegt Szarafinski. „Maar als hij wel verantwoordelijk is, zit hij er bovenop." „De raadsleden hebben zwaar met elkaar over hoop gelegen", vertelt P. Kraan. „Koos is een bindende factor. Bij elke moeilijkheid die in de raad ontstaat, vervult hij zijn rol. Dat is het grote verschil met zijn voorganger. Schouwenaar bindt. Spahr niet. Die spleet." zeeuwse almanak Een achtjarige dochter ging laatst verdrietig naar haar va der toe. „Pa", zei ze, „op school zeggen ze dat ik dik ben. Zoonlief - nooit te beroerd om een schop na te geven - merk te gevat op:Helemaal onge lijk hebben ze niet. De vader des huizes zei ver volgens dat ze dan maar moest antwoorden dat ze niet dik was, maar stevig ge bouwd. De tip van de vader hielp niet echt, want de vol gende dag kwam er ivederom een boze dochter uit school. „Aan jou heb ik ook niks", foe terde ze. „Waarom dan niet?", vroeg haar vader. „Nu lachte de meester me ook al uit! Door wat ik van jou moest zeggen!" Vader: „Oh, Wat zei je dan?" „Nou dat ik niet dik ben, maar stevig verbouwd. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes 'Wij ontwierpen en bouwden onze eigen zonnebnot!" Elektrotechniek aan H.pic/ia.iifrzeeluid Open Dag 3 februari

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27