ekker afzien op Finlandcircuit TTCM begint goed aan competitie De Pagter na zege steviger op eerste plek Het klikt weer tussen amazone Van Sabben en haar Lavita 25 eten zijn enthousiast over nieuw parkoers op motorcrossterrein in Westdorpe maandag 29 januari 2007 «llekeils!S jOÏPE - Kcvm de Pag- Lit Westkapelle won za- maeen spannende finale ^Finlandcross in West- üjis daardoor de groot- shebber voor de overwin- Zeeuwse crosscompe- Jjajleleek in de eerste ron- de wedstrijd ongenaak- De21-jarige atleet van Dy- een haas van- door. Zijn trainingsstage in Ke nia leek zijn vruchten te hebben afgeworpen. Arjan Beije (Del- taSport), Kevin de Pagter en Mi chel Schrier (beiden Dynamica) liepen hun eigen tempo, maai beten het gat met Pleijte niet te groot worden. Die tactiek bleek te werken, want op de helft van de wed strijd nam De Pagter de kopposi tie over. Hij had geen enkele moeite met de modderige paden en de haarscherpe bochten. Pleijte moest ook Beije voorbij laten gaan. Pijnlijk voor Pleijte, maar leuk voor de toeschou wers, want vanaf dat moment werd de wedstrijd erg span nend. De 35-jarige Beije volgde De Pagter aanvankelijk op af stand, maar kwam steeds dich terbij. In de voorlaatste ronde kon Beije de koploper inhalen, maar dat was slechts van korte duur. In de laatste paar honderd me ter liet De Pagter zijn concur rent voorgoed achter zich. De Pagter won de wedstrijd van 10,5 kilometer in ruim 37 minu ten. Pleijte eindigde als vierde, achter Schrier. De Pagter doet met zijn overwin ning goede zaken in de cross competitie. Met nog twee wed strijden te gaan, staat hij stevig op de eerste plek. Het gat met Beije en Pleijte is opgelopen tot respectievelijk 51 en 72 punten. Hannuel Kramer staat nu nog tweede, maar heeft één wed strijd meer gelopen. De Pagter was erg tevreden met zijn overwinning. „Ik kon lek ker constant lopen. Dat komt omdat ik veel op inhoud heb ge traind. Als ik de volgende cros sen normaal loop, dan is de titel binnen." De wedstrijd van de vrouwen in Westdorpe was minder span nend. Marinka Bil (19) van Dy namica, nog geen jaar bezig met atletiek, liep de hele cross op kop en won. De korte cross werd gewonnen door Rutger Veerman (Wielin gen). irnejlekeBlok i« IOORPE - Crossen is af- ft horen scherpe bochten, je heuvels en veel blub- °De eerste Finlandcross ^Idorpe. die zaterdag gelo- rtd op het parkoers waar d motoren racen, had het uiinzich. dertig jaar hield atle- gaging Scheldesport uit fJzen haar jaarlijkse cross Braakman bij Hoek. „We ma 31 jaar op de Braak- iets anders proberen", MikeNiepce, voorzitter ddesport. zaterdag. r«n onze leden wees ons terrein." En dus maakte akmancross plaats voor hndcross. ialandcircuit, dat normaal l «ebruikt door motoren en öinbikes, is volgens Niep- geschikt voor crosswed- r.0We denken dat de uit- c>oor de lopers hier gro- 'aa op menig ander par ket is modderacht;~ en bchtig. We hebben hier nvel wat verharding aan- ut op de heuvels, omdat his tot je enkels wegzakt. een compact terrein, de vele lussen is het voor diek leuker om te kijken, tde lopers op verschillen den langskomen." itten gezichten schouwers moesten een broek en vastgezogen :en voor lief nemen om de e Zeeuwse ioren naar [judo Boy de Punder S in een poule van acht ju- s relatief het zwaarst. Hij te partijen judoën, de fi sdoor hij van Eindhove- feardPruijsen (Essink). 'vanDijk (-55 kg, Judo n Peter Rubbens (-73 Jortcentrum Delta) behaal de B-klasse. ist vierde LEUR - Anne Kwist uit heeft in de veldduatlon ten Leur de vierde plaats hh behaald. noteerde een tijd van 1 '"minuten en 21 seconden mkilometer lopen, 22 ki te fietsen en 3 kilometer lo rk wedstrijd werd voor de Naai gewonnen door Rii- wja uit Gorinchem. Bij de Nwon tienvoudig wereld- tpioen Benny van Steelant phout. pgdserie werd Lindy van Pï (Kapelle) eerste bij de jp DlO. Broer Franklin "teede bij de H10. Johan jteis (Vlissingen) eindigde p^de plek bij de jongens wedstrijd te volgen, maar het was het waard. De verbeten ge zichten van de lopers, enkele glijpartijen en een razend span nende finale maakten de eerste Finlandcross van het begin tot het eind boeiend. Ondanks de pijn en het afzien waren de lopers na afloop en thousiast over het nieuwe par koers. „Ik vond het niet heel zwaar. Het was blubberig, maar ik kon lekker doorlopen. Die heuveltjes horen er gewoon bij. Op de Braakman zijn veel meel open stukken en dus veel meer. wind. Daar heb je hier minder last van", analyseerde winnaar Kevin de Pagter het nieuwe par koers. Lachend: „Ik heb nu met een een parkoersrecord in han den." Arjan Beije, die tweede werd, be gon bewust rustig aan de wed strijd. „Ik heb mijn eigen tempo gelopen, omdat ik het parkoers niet kende. Ik vind het een mooi circuit. Het is een echt crosspar koers: modder, heuvels en veel draaien en keren. Voor Tim Pleijte, net terug van een trainingsstage in Kenia, le verde de overgang van Afrikaan se droge grond naar Hollandse modder meer problemen op. „Ik vond het heel zwaar. In het be gin ging het goed, het kostte he lemaal geen moeite, Ik denk dat het door mijn stage kwam. Na twee ronden leek het of ik leeg was." „Deze baan heeft alles wat een crossbaan moet hebben", zei ve teraan Franky Beljaars, derde bij de mannen boven de 35 jaar. Erik Goossen, vijfde in de wed strijd, was het met hem eens. „De Braakmancross was toch een beetje een veredelde trim- loop." Beljaars: „Het weer zat ook mee hoor, want als 't vriest dan is het minder leuk. Ik vind het heerlijk afzien op deze baan, maar zo denk je er pas na de wedstrijd over." Tijdens de districts- Benschappen judo voor ju- (lot 20 jaar) hebben drie sen zich gekwalificeerd Ie Nederlandse kampioen pen. Punder (-66 kilo, Judo nnSchaik), Paul Mechiel- ■110 kilo, Sportcentrum lenNikki van Meel (-70 ki- Goes) mogen over twee naar de nationale eind- inNijmegen afreizen. iu Driessen (-81 kilo, tentrum Delta) moet on- brons in de A-klasse in izen blijven. Alleen goud was goed voor kwalifi- lage aantal inschrijvin- aserbij veel vrouwenpou- bij de zwaardere mannen- drieën weinig concurrentie m kwalificatie eenvoudig la afgedwongen. De Ter- Mar Paul Mechielsen ver bijvoorbeeld van zijn enige stander, Michael Kuipers ig) en mag desondanks bet NK. Nikki Meel uit had twee tegenstandsters gewichtsklasse. Ze ver haar tweede en dus tevens partij van kampioene Kei- De atleten gaan van start op het modderige Finlandcircuit in Westdorpe. Links met nummer 153 is Arjan Beije, die als tweede over de streep kwam. Achter hem in het zwart loopt Marinka Bil, de winnares bij de vrouwen. foto Camile Schelstraete door Alex Krappen VENRAY - De tafeltennissers van TTC Delta Middelburg zijn de competitie goed begonnen. In in de eerste divisie wonnen ze met 6-4 van Red Stars. De vrou wen van SAR/Rabobank begon nen in de tweede divisie met een 6-4-nederlaag tegen Pannin- gen'74. De 6-4-zege op Red Stars was op zich geen slecht resultaat, maar het duel verliep net zoals veel wedstrijden in de vorige competitie. Middelburg begon sterk, maar na de dubbel ging het minder. TTCM kwam nu 4-1 voor. In één van de partijen daarna kreeg Mare Hackenberg vier match points tegen Patrick Zwiers, maar de matig acterende Hac kenberg benutte die niet. Hij bleef op één zege steken. Jan Henk Bomhof en Wesley Weg man wonnen allebei twee keer. Rampzalig De wedstrijd van de SAR-man- nen verliep rampzalig. Niet al leen verloor het Zeeuws-Vlaam- se team met 7-3, het raakte ook nog kopman Dennis Verdurmen kwijt. Verdurmen verrekte in de eerste partij een spier en lijkt voorlopig uitgeschakeld. Hij won zijn eerste wedstrijd wel, maar gaf later op. Pascal Neve beperkte de schade enigszins door twee partijen te winnen. De nederlaag was een klap voor SAR, dat toch al een zwaar sei zoen tegemoet gaat in de tweede divisie. Een klasse lager trof TTCM 2 Rijnsoever. Roald van de Lan den van de Katwijkers bleek on verslaanbaar. Rijnsoever won met 6-4. Voor TTCM 2 won Tho- Wesley Wegman won twee partijen voor TTCM in het duel met Red Stars. foto Lex de Meester mas Groenewoud twee maal en Riny Kasse en Jeroen Louws al lebei één keer. De SAR-vrouwen begonnen stroef aan de competitie. Audrey en Lacey Koole hadden een tijd niet gespeeld en dat was te merken. Bij Panningen'74, een concurrent voor de titel in de tweede divisie, werd met 6-4 verloren. De zussen wonnen alle bei slechts één partij. Stefanie Fassaert was beter op dreef met twee zeges. De reserves van SAR maakten in de tweede divisie gehakt van promovendus HTC: 9-1. Dat het geen 10-0 werd, was te wijten aan een slordigheidje van Marie ke Munne. Zij verloor éen partij met 11-9 in de vijfde game. In de hoofdklasse stond er di rect een derby op het program ma. In Middelburg won TTCM 3 met 7-3 van Smash'76. Voor de thuisploeg wonnen Kim 't Hooft, Alwin van de Kop en Mi chel Sperling allemaal twee par tijen. Namens Smash'76 bleef Christian van 't Hof ongeslagen. SAR 2 zette Hotak 2 met 7-3 knap opzij. Opvallend was de goede vorm van Octaaf Egger- mont, die drie keer won. Johan 't Hooft won twee maal. Mare Maas boekte één zege. Kampioensgroep In de kampioensgroep troffen de jongens van TTC Delta Mid delburg een concurrent voor een plaats in de play-offs: VDN Sa lamanders. Vooraf was het de vies: de schade beperkt houden. Gelukkig voor TTCM deed bij VDN de sterke Mark van de Broek niet mee. De Middelbur gers profiteerden daar optimaal van en wonnen met 7-3. Sören de Witte had een uitstekende dag met drie zeges. Wouter van der Mark (2) en Emiel de Rijke (1) deden de rest. In de B-klasse debuteerde TTCM 2 uitstekend met een 8-2-zege op Destatec. De winst had nog ruimer kunnen uitval len als Marco Louisse en Antho ny Laco serieuzer aan het dub belspel waren begonnen. Niels van der Mark startte gespannen met een nederlaag, maar trok dat daarna recht met twee ze ges. Het debuut van TTCM 3 in de B-klasse verliep minder. Tref fers was met 7-3 te sterk voor de slordig spelende Middelburgers. William Marinissen en Rogier Berndsen wonnen beiden één partij. Kristian Davidse bleef zonder zege. In de C-klasse ging Reynaert op bezoek bij Scaldina. De Schou- wenaren wonnen verrassend met 7-3. Dat was onder meer te danken aan de uitstekende Koen van Velthoven, die drie partijen won. Niels van Veltho ven en Dennis Smalheer won nen allebei twee partijen. Na mens Reynaert kon alleen Henk Mangnus weerwerk bieden. Hij won twee keer. Goede papieren Delta/Ockenburg GOES - Delta/Ockenburgh komt steeds dichter in de buurt van de eredivisie driebanden. De Goese ploeg boek te in de eertste divisie een uitstekende overwinning op Me lody Amber: 6-2. Ockenburg heeft nu drie punten voor sprong op nummer twee Snellen. Behalve Martin Spoor- mans, die nog herstelde van de wereldbeker in Sluiskil, had de ploeg fraaie rapportcijfers. Ronny Daniels noteer de 1.551 en winst op Jos Bongers. Kees Wittens spande in zijn eigen woonplaats de kroon voor Delta/Ockenburgh met zijn winstpartij met 1.800 en Richard de Bruin zorg de voor een zege met 1.125. Omdat Spoormans niet verder kwam dan 0.833 bleef het teammoyenne steken op 1.313. Dat is net onder het record in de eerste divisie dat op naam staat van Snellen met 1.400. Dat met alleen de Zeeuwen op hoog niveau presteerden, illustreerden de 1.875 van Wim van Cromvoirt. Melody Amber - Delta/Ockenburgh 2-6: Wim van Cromvoirt - Martin Spoormans 45-20, 24; Jos Bongers - Ronny Daniels 43-45, 29; Ferdi de Bruijn - Kees Wittens 21-45, 25; Eep Veer - Richard de Bruin 30-45, 40. Zeeuwse baanwielrenners op dreef GOES - Op het kampioenschap baanwielrennen van het district Zuid-West in Amsterdam waren de Zeeuwse deel nemers bijzonder succesvol. Er werd in diverse leeftijdsca tegorieën gestreden op vier onderdelen: tweehonderd me ter vliegende start, vijfhonderd meter staande start, rit in lijn en puntenkoers. Bij de nieuwelingen was Nick van der Lijke uit Vlissingen de beste. De Middelkamp-renner haalde het voor Davy Jansen uit Kapelle (Zuidwesthoek) en ploegmaats Youri van Noorden uit Kruiningen, Peter de Winter (Wolphaartsdijk) en Joan Eversdijk (Kapelle). Bij de junioren was er goud voor Casper Oppenneer uit Vlissingen. De renner van Willebrord Wil Vooruit ver sloeg Nick Eversdijk (Middelkamp) met miniem verschil. Anne Eversdijk uit Kapelle (Middelkamp) won bij de ju- nioren vrouwen en Middelkamper Peter Tol uit Kapelle won bij de beloftes. Zeventiende plek voor Goverse GRONINGEN - Niels Goverse is gisteren als zeventiende geëindigd tijdens het NK supersprint in Groningen. De schaatser uit Kapelle reed op het. kampioenschap twee keer zijn eigen Zeeuwse record uit de boeken. Op de 100 meter kwam Goverse tot 10,48 seconden en 10,47. De 300 meter klokte hij in 24,82 en 24,84. In het sterke deelne mersveld werd Ronald van Slooten Nederlands kampioen met de tijden 9,93 en 9,86 op de 100 meter en 23,31 en 23,50 op de 300 meter. Brons voor biljarter De Jonge HOOGERHEIDE - Albert de Jonge van BV De Toekomst heeft in het regionaal kampioenschap libre tweede klasse een derde plaats veroverd. De titel was voor de onaantastbare Brabander Rick Meindertzhagen. Wim Walraven van VEGA- BV werd vijfde. De Jonge was na afloop tevreden. „Ik heb er uitgehaald wat er in zat. Dus kan ik tevreden terugkijken", zei hij. De Jonge behaalde negen punten en 3.37 gemiddeld. Walraven kwam tot acht punten en 3.57. Anton Ista van BV d Éule uit Oosterland werd zevende met 3.67 en tekende voor de hoogste serie. Eddy de Croock van BV Hof van eede werd laatste. Hij won slechts één partij en had 2.45 gemiddeld. door Lucien Roelandt HEIKANT - Monique van Sab ben heeft zaterdag met Lavita in manege Heikant de hoofd prijs in de klasse Z springen ge wonnen. De 14-jarige Marieke de Bart was in de sterk bezette wedstrijd van de Eenhoornrui- ters de beste Zeeuwse allroun- der. De amazone uit 's-Heer Abtskerke kreeg daarvoor de fel begeerde in memoriaal Theo Buijck Trofee. Monique van Sabben is met La vita hard op weg verloren ter rein te heroveren. De merrie La vita kreeg een veulen en raakte daarna geblesseei'd. De amazo ne uit 's-Heer Arendskerke ver dween daardoor een tijdje uit beeld en de herstart verliep ook niet helemaal vlekkeloos. Met een paar aansprekende re sultaten rond de jaarwisseling en de overwinning in Heikant bewees de 18-jarige amazone dat het weer goed gaat met haar en de Ferro-dochter. „,Zo'n over winning kon ik goed gebruiken. Het is goed voor het zelfvertrou wen. Daar ontbrak het een tijd je aan. Nadat Lavita dat veulen had gekregen, ben ik weer met haar gestart, maar dat ging be paald niet naar wens. Het klikte niet meer. In het parkoers wei gerde Lavita nogal eens. Iets dat ze daarvoor nooit deed. Dankzij de hulp van Frederick Kattebe- ke is dat nu over. Nu heb ik les bij Jan Verellen", vertelde Van Sabben. De overwinning in Heikant kwam voor haar toch als een ver rassing. Met 38,45 seconden zet te Van Sabben een supersnelle tijd op de klok. In de haast trok Lavita echter een balk naar de bodem. De 17-jarige Tom Mar tens van de internationale Ber kenhorst Audi-springstal uit Dinteloord verzuimde te profite ren. De jeugdinternational, een paar weken geleden tijdens In- door Zeeland nog winnaar van de finale 1.30 meter, kreeg met Thor twee springfouten aan de broek. Van Sabben: „Lavita sprong super, maar het was een pechfoutje. Ik baalde geweldig. Met Tom achter me rekende ik nergens meer op, maar het pak te alsnog goed uit." Martens had meer succes in de klasse L. Dertien combinaties stonden aan de start voor de bar rage. Als voorlaatste starter stuurde de Brabantse stylist Au di Pressiosa in de supersnelle tijd van 33.26 seconden foutloos over het parkoers. Als laatste starter leek Marieke de Bart met Chablis voor een verrassing te gaan zorgen. De 14-jarige amazone vloog op de x-ug van de Chellano Z-dochter als een wer velwind door de piste, maar kwam toch een fractie tekort om Martens van de overwinning af te houden. Met haar tijd van 33,45 secon den was De Bart met Chablis duidelijk de snelste Zeeuwse foutloze combinatie in de barra ges van de klassen L, M en Z. Dat bezorgde haar de overwin ning in de strijd om de in memo riaal Theo Buijck Trofee: de prijs ter nagedachtenis aan de in 1998 op 50-jarige leeftijd overleden steun en toeverlaat van de Eenhoomruiters uit Oost burg. In het overallklassement was De Bart ruim zes tellen sneller dan Michelle Evertse. De amazone uit Nieuw- en Sint Joosland ein digde in de klasse M met Unbe lievable als tweede. Achter de Belg Walter Lelie met Adarco. Fuchs het snelst bij Swiss Classic in Zürich ZURICH - Markus Fuchs heeft op de slotdag van het concours hippique van Zürich de Swiss Life Classic gewonnen. In de barrage van de met ruim anderhalve ton gedoteerde ru briek was hij met zijn paard Nir- mette sneller dan de eveneens foutloze Noor Geir Gulliksen (Sundal Dolliex*s Cattani). Het verschil was bijna vijf seconden. Beide combinaties kozen na twee onberispelijke manches ook voor een extra omloop zon der vallende balken. De Zwitser se favoriet Beat Mandli (Ideo du Thot) nam in de jacht op de hoofdprijs risico. Hij vloog naar de finish maar maakte onder weg een springfout. Leopold van Asten, de enige Nederland se deelnemer, viel met VDL Groep Think Twice uit. ANP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 25