CS is niet vooruit te branden Zuinige zege van Jong Ambon obleemloze zeges ouwen Vlissingen Weinig winstpunten in dressuur wedstrijd Zierikzee in laatste minuten onderuit 23 nburgse tweedeklasser niet langs 't Zand Winst en verlies waterpoloërs De Stormvogel lastigete?e^ander'diedetou- Wisse haakt voortijdig af Mt hA ydeWaal voorzet van Antonio Meijer kap- voorsprong van 't Zand nauwe- kopt: 1-1. „Daarvoor was het mond Wolff op de lat strandde. Nooijer l-l. Scheid tïl) lU. ««i 1 maandag 29 januari 2007 wb ijOUBüRG - Als RCS luJei restant van He compe- tifjhandhaven op de twee- dan zal de ploeg uit r'vaatje moeten tappen —jrmiddag tegen SC 't iaJ. legen de bezoekers uit ontbrak alle overtui gt 1-1-gelijkspel was het (haalbare. jjichviijwel de hele eer- jatten ergeren aan zijn a met hem het grootste van de toeschouwers. ;le paar minuten na (liter Alexander van Keu- jjüg goede woorden over van zijn ploeg, die in bedrijf niet de indruk y vuur uit de sloffen te (open. „Ik heb ze in de 'idelijk gemaakt dat ze hun houding en uitstra len doen. Ik bespeurde beleving. Eigenlijk was ■i; ';;k voor woorden hoe de jongens over het veld lie- B foeterde Van Keulen. spelen ivoerder Gérard de jhon weinig positieve za- ce eerste helft aangeven, iheel moeilijk spelen te- jploeg die zich zo ver te il zakken. Als je dan zelf laag tempo hanteert, jet lastig", aldus De die behalve van het zijn eigen ploeg ook ■1 vrolijk werd van de ge- van het veld. (och om gek van te wor- Heerenveen hier komt doen ze er alles aan om staat te krij- moet je nu eens zien. 4 [hijnt ineens moeilijk te d; zhet een beetje bespeel- :a maken." n RCS op dat slechte uit de startblokken, goede openingsfase ook heel snel weer af. ■minuten kreeg de ploeg tfeen een geweldige tik te en, toen Corné Akker- Zand op knappe wijze rsprong bracht. Uit een voorzet van Antonio Meijer kap te hij zich knap vrij om keeper Roy Sallet met een lage schuiver te verslaan: 0-1. Wie daarna dacht dat RCS de mouwen wel zou opstropen om de achterstand ongedaan te ma ken, kwam bedrogen uit. De ploeg speelde in een te laag tem po, veelal zonder overleg. Daar naast gingen veel onderlinge duels verloren, waardoor de voorsprong van 't Zand nauwe lijks in gevaar kwam. Na de hervatting was het ruim een kwartier wachten vooi'dat RCS wat meer druk ging geven. Toen ook het tempo plotseling omhoog ging, was het bij de eer ste de beste fatsoenlijke aanval meteen raak. Raymond Wolff werd de diepte ingestuurd en zijn voorzet werd door Dennis de Nooijer vallend binnenge- kopt: 1-1. „Daarvoor was het veel te veel gebrei en ontbrak de laatste pass", analyseerde broer Gérard na afloop. RCS had na de gelijkmaker een sterke fase, maar zag geen kans de overwinning nog uit het vuur te slepen. Daarbij was er de pech dat een overtreding op Hoessein Bouzambou niet met een penalty werd bestraft en dat een schitterende actie van Ray mond Wolff op de lat strandde. In de slotminuten ging RCS ech ter ook nog tweemaal door het oog van de naald, waardoor het gelijkspel het hoogst haalbare bleef. „Een juiste afspiegeling", besefte Gérard de Nooijer. „Het was vanmiddag het verhaal van net niet." RCS - SC 'l Zand 1-1 (0-1): 4. Cor né Akkermans '0-1, 62. Dennis de Nooijer 1-1. Scheidsrechter: P. van Nunen (Middelburg). Gele kaait: Alfaro Pentury (RCS), Thomas Delfina, Antonio Pisano, Antonio Meijer (allen SC 't Zand). Aantal toeschouwers: 160. RCS: Roy Sallet; Youssef Afkir (61. Sjoerd van Kortenhof), John Beul schap Knook, Gérard de Nooijer, Zico Tomassoa; Alfaro Pentury, Raymond Wolff, Rodi Uranie; Hoes sein Bouzambou (S3. Martin Jan- se), Dennis de Nooijer en Dangelo Martien. Alfaro Pentury (links) probeert een schot van-een speler van 't Zand te blokken. De gebroeders Gérard (links) en Dennis de Nooijer (rechts) kijken gespannen toe. foto Lex de Meester Zware nederlagen driebanders GOES - Voor de Bevelandse driebanders die in poule vier van de derde divisie uitkomen was het dit weekeinde kwaad kersen eten. Hoondert/de Waard uit Rilland ver loor met 6-2 van koploper BC Goirle en De Stene Brug moest met 7-1 zijn meerdere erkennen in J&W Electrog- roep. Bij Hoondert/De Waard sprong Johan Visser er in positieve zin uit met een fraaie overwinning op Van Raste ren met het respectabele 0.967 als moyenne. Bij De Stene Brug zorgde Marco van der Hout voor het eerreddende punt. Favorieten libretoernooi onderuit WISSENKERKE - In de tweede ronde van het libretoer nooi om de Grote Prijs Spuitpleisterspecialist J. Mathia, dat wordt gehouden in HCR cle Kroon in Wissenkerke, gingen veel favorieten onderuit. In poule 1 van de A-groep redden Ron Verburg uit Kloetinge en Ferdinand Impens uit Kruiningen het vege lijf ten koste van Hennie van der Steen uit Vlissingen en Gerard Schipper (oud fi nalist) uit Grijpskerke. In poule 2 hield plaatselijk favo riet Jan Beije coming man Martin Sturm uit Serooskerke net uit de volgende ronde. In poule 3 belette Jacques Fe- ijen uit Vlissingen Cées Boone uit Oostkapelle de door gang. In poule 4 deden de clubgenoten Johan Provoost en Kees Davidse (vorig jaar verliezend finalist) elkaar de das om. Toon Rijnberg uit Burgh Haamstede en Dirk Smits uit Wissenkerke profiteerden. In de B-groep is Paul Diepstraten nog altijd ongeslagen. Ook debutant Jan Vos uit Middelburg gaat door. In poule 2 eindigde het toer nooi voor de Wissenkerkenaren Ad Koster en Bram Re- mijnse. Erik Francke uit Grijpskerke plaatste zich gemak-1 kelijk, net als Herbert Goudzwaard uit Burgh Haamste de. Woensdag wordt in de B-groep en donderdag in de A-groep de derde ronde gespeeld, vanaf 19.30 uur. Broers Mesu op het podium BREDA - De 'broertjes Mesu' uit Middelburg zijn aan een uitstekend schaatsseizoen op de marathon bezig. In de ze vende marathon van het seizoen, die werd verreden in Breda, pakte Niels (de jongste van de twee) na veertig ron den de winst in de C2-categorie. Twintig rondjes later zag hij zijn broer Erwin tweede worden in de Cl-categorie. Het aantal Zeeuwen dat aan de start stond was gering doordat het merendeel op de besneeuwde Weissensee op groen licht zit te wachten. In de C2-categorie hadNiels Mesu een kleine voorsprong op Olivier Goud uit Waarde. Bij de C2's pakten Gijsbert Nieuwkoop (Wijk en Aal burg), Erwin Mesu en veteraan Robert van Dalen (Andel) een ronde voorsprong. Nieuwkoop had de snelste benen, voor Mesu. Maarten Janse jr. uit Wolphaartsdijk eindigde. als vierde. Andries Minderhoud (Waarde) won de spurt van het peloton met de vijfde plaats als inzet, voor Jacco Ringelberg (Goes). Bij de vrouwen was Corina Wisse (Krabbendijke) met een vijfde plaats de snelste Zeeuwse. Marius Besuyen snel in marathon GOES - Marius Besuyen van atletiekvereniging Dynami ca was gisteren de beste Zeeuw in de Midwintermara thon, met start en finish in Apeldoorn. Hij finishte in 3 uur 5 minuten en 57 seconden. Zijn clubgenoten Sjakko Joziasse en John Guequièrre lieten respectieveliujk 3.13.30 en 3.32.36. siemy Deug LN'GEN - Beide vrouwen- lialteams van BC Vlissn- ckteu het afgelopen week- lotc overwinningen. Het iron in eigen huis met ge- ran Virtus, het tweede versloeg in Berlicum tfield. Het jongensteam speelde een goede wed- legen Matrixx Magixx, aiste de overwinning. ren: BC Vlissingen - Vir- "•40: De vrouwenploeg aenkele moeite met hek- der Virtus. De ploeg uit cdam kon nog volgen tot maar daarna stoomde BC ior naar een 54-23- md. Opvallend was het ipersoonlijke fouten in de aelft: BC Vlissingen had ais één en Virtus nul. Ook hervatting bleef BC Vlis- i gemakkelijk scoren en no Don in m voor EK iwondo s-ManoDon van Taekwon- Kdelburg is in vorm voor Europees kampioenschap. Itak dit weekeinde tijdens N Brabantse kampioen en in Heeze. Hij stond er Prophet podium. Kten nog wat dingen wor- öjgeschaafd, maar Mano goed gevochten. Het ziet «lovend uit", zegt coach EÜoonstra. pl in april samen met Zen ker Mei, eveneens van Middelburg, deelne- |'"M het Europees kam- pap in Slowakije, p Brabantse, dat een in haal deelnemersveld has een goede test voor ■;JJ werd er tweede op het tuis bij de junioren A. onderdeel sparren in de tot 60 kilogram werd the leden van Taekwon- zetten ook goede ite neer in Heeze. Sharo- behaalde in jeugdklas- k eerste plaats bij zowel j^en als op het onderdeel Dijkstra werd der- jeugd in de A-klasse meter. hield het gaspedaal ingedrukt tot het eindsignaal, wat een monsterscore van 109-40 ople verde. Scores BC Vlissingen: Linda de Me- ij-van Eenennaam 26 punten, As- trid Hilbert 24, Nanon Doeland 18, Elisa Kuipers 16, Jessica Verhage 15 en Immie Pattikawa 10. Springfield - BC Vlissingen 2 45-76: In Berlicum had het twee de team van BC Vlissingen moei te om een kloof te slaan, maar na een eerste kwart van 16-22 werd het verschil opgevoerd naar 28-47. In het derde kwart liep BC Vlissingen, dat gecoacht werd door Tamara de Ridder, uit naar 38-63. In het laatste kwart kwam de zege niet meer in gevaar. Scores BC Vlissingen: Romana de Ridder 30 punten, Maijolein de Dreu 15, Quintana Pattinama 12, Marie-Louise Paulissen 8, Lizelte Heijnsdijk 5, Linda Visser 4 en Jo- lien Oorthuijs 2. Jongens U20: BC Vlissingen - Matrixx Magixx 69-80: Vlissin gen begon, ondanks de gehaven de samenstelling, scherp in ei gen huis. Het als vierde geplaats te Matrixx Magixx uit Nijme gen werd verdedigend flink on der druk gezet waardoor Vlissin gen een kleine voorsprong kon opbouwen, 26-24 na het eerste kwart. In het tweede kwart kreeg Vlissingen veel kansen, maar kon deze door veelvuldig balverlies niet verzilveren. Ma trixx benutte de kansen wel en hierdoor kon de gastploeg uitlo pen naar een ruststand van 31-43. Na rust zette de Zeeuwse ploeg weer veel druk in de verde diging, maar ook de aanval ver liep weer soepel. Vlissingen won dit kwart met 24-20 en kwam te rug tot 55-63. Maar in het laat ste kwart maakte Matrixx goed gebruik van het fysieke over wicht en kon de voorsprong ver der uitbreiden naar een 69-80- overwinning. Scores BC Vlissingen: Michel Bosters 28 punten, Dorde Karad zic 22 punten, Wytse de Jong 10 punten en Abdel el Kharbouchi 9 punten. Levi Waisapy van Jong Ambon schermt de bal af voor een speler van Renesse. foto Lex de Meester door Jos van Belzen GOES - In de vijfde klasse B maakten de koplopers geen fout. Jong Ambon won met 1-0 van Renesse en Vivoo versloeg Dreisehor met 2-1. Robur heeft na de 2-1 zege op Rimboe de der de plaats stevig in handen. Jong Ambon-Renesse 1-0: Met de stormwind in de rug had de thuisclub een groot overwicht, maar meer dan één treffer van Paulo da Silva Gomes in de 19e minuut leverde het niet op. De tweede helft ging gelijk op. De beste kansen bleven voor de Middelburgers. Robur-Rimboe 2-1: Rick van de Graaf tekende al na vier minu ten voor 1-0. In de veertigste mi nuut schoot Dennis Weijers na een fraaie solo eerst tegen de paal, maar in de rebound was hij alsnog succesvol. Nog voor rust kwamen de bezoekers terug tot 2-1 door Mike Daarden. Na de thee creëerden beide teams voldoende kansen op meer en be ter. Doelpunten leverde dat ech ter niet op. Hansw Boys-Lewedorpse Boys 0-2: De eerste kans was na twee minuten voor de thuisploeg, maar daarna domineerden de be zoekers de wedstrijd volledig. Na zes minuten tekende Jan Ver ton voor 0-1 en na ruim een uur werd het door Ronald Onder- dijk 0-2. De zege had gezien het grote krachtsverschil veel hoger moeten uitvallen. Achtmaal-Vosmeer 7-0: De Thoolse formatie kreeg een fiks pak slaag. Na een 2-0 ruststand werd het uiteindelijk een alles zeggende 7-0. GOES - De waterpoloërs van De Stormvogel uit Vlissingen hadden een drukke dag. Ze speelden twee uitwedstrijden. Het eerste duel in de eerste dis trictsklasse met 4-5 gewonnen bij DBD in Best. Het was een wedstrijd die met 1-2, 3-3 en 4-4 gelijk op ging en daardoor voor de nodigde spanning zorg de. Na afloop van het duel in Best reisden de Vlissingers door naar Weert om daar aan te tre den tegen De Rog. Die ploeg vormde voor de Stormvogel een ten van de Vlissingers keer op keer afstrafte. De Stormvogel had het fysiek zwaar en de wed strijd eindigde via 2-0, 3-2 en 5-2 uiteindelijk in een 8-6-ne- derlaag voor de Vlissingers. door Lucien Roelandt WESTKAPELLE - In de dres- suurwedstrijd in de competitie om de Zilveren Vuurtoren van ruiterclub De Vroonruiters in Westkapelle werd er matig ge presteerd. Slechts een gering aantal combinaties scoorde in manege De Zandbooi een vol doende voor een winstpunt. De combinaties de klasse L vormden hierop een uitzonde ring. In de klasse L2 ging de overwinning in beide proeven naar Muriël Minderhoud. De voor de organiserende vereni ging uitkomende amazone stuur de de goed bewegende Ritchie met respectievelijk 186 en 184 punten naar het oranje erelint. In de strijd om de tweede plaats eindigden Elisbeth Roelse met Tammy en Denis Klap met Flin- stone, beiden met een score van 180 punten, op gelijke hoogte. Ook in de tweede proef mocht Elisabeth Roelse zich met Tam- my bij de prijsuitreiking als tweede (183 punten) opstellen. In de strijd om de oranje erelin- ten in klasse LI wisselden Patri cia Reijnhout en Marcia van Dij- ke stuivertje. In de eerste proef reed Patrica Reijnhout de mer rie Vilana met 183 punten naai de overwinning. Ze had slechts één punt meer dan Marcia van Dijke met Lo- renza. In de herkansing verwees Marcia van Dijke haar rivale naar de tweede stek (183 tegen 181 punten). van onze sportredactie ZIERIKZEE - Als je niets weg geeft en zelf niets verzilvert, is het extra zuur na afloop met le ge handen achter te blijven. Dat is meestal het lot van de club die de rode lantaarn draagt. Zo ook Zierikzee, dat Oosterhout gisteren met een 1-0-zege zag vertrekken. De thuisclub wist wat het te doen stond, wilde het het twee deklasserschap met een jaar ver lengen. Winnen. Geplaagd door het niet beschikbaar zijn van Barry Hage en Elmar Verhage begon Zierikzee goed aan de wedstrijd. De druk werd gelijk naar voren gericht en na elf mi nuten leek dat zijn vruchten af te werpen. Zierikzee kreeg tal van kansen, maar wist er geen te verzilveren Oosterhout achtte 0-0 voldoen de. Tot zich in de 87e minuut een buitenkansje voordeed. De bal dwarrelde achter de linkerkant van de defensie van Zierikzee. Oosterhout-spits Arie Eikelen boom (een ervaren oud-speler van onder meer Baronie) twijfel de geen moment en zorgde voor de 0-1. Zelfs het scorebord geloofde er niet meer in en bleef op 0-0 staan. Het was tekenend voor de teleurstelling bij de thuisclub. Zierikzee-Oosterhout 0-1 (0-0). 87. Arie Eikelenboom 0-1. Scheids- rechter: M.W. Nijsse (Oost-Sou burg). Gele kaart: Seram Anlas (Oosterhout). Aantal toeschou wers: 150. van onze sportredactie ZARAGOZA - Yvonne Wisse heeft haar eerste indoormeer- kamp sinds jaren niet kunnen af ronden. Ze haakte gisteren in Zaragoza na vier onderdelen af. De uit Vlissingen afkomstige Wisse liep tijdens de interland ook goede 60 meter (8,57), maar op de onderdelen hoogspringen (1,69), verspringen (5,75) en ko gelstoten (11,60) stelde ze ietwat teleur. Aan de afsluitende 800 meter deed ze niet mee. Mede doordat Wisse de vijf kamp niet afmaakte, eindigde het Nederlandse viertal als laat ste in de vijflandenstrijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23