len tijdperk nadert zijn einde GPC Vlissingen pakt periodetitel SSV'65 staat weer met lege handen Hoek verliest van SHO Veere klimt naar de derde plaats ICu istkapelle lijkt reddeloos verloren in eerste klasse na 5-0-verlies 21 maandag 29 januari 2007 swb jRERK - Alleen een Hou- ^tige ontsnapping kan jpellc nog redden voor de jjasse. Na de beschamen- ';.Dedcrlaag zaterdag bij is het gat met een vci- .vjais opgelopen tot vijf \'iet alleen cijfermatig Oostkapelle een Himala- )le beklimmen, maar ook veld lijkt de Walcherse «a een missie zonder sla- hns bezig. giere conclusie is niet te sna de zeperd bij Meer- uota bene een directe con- j; in de strijd om lijfsbe- Va 27 minuten keek Oost- ^a! tegen een 4-0-achter- ;2an. Niet dat Meerkerk •ïondervoetbal speelde, bet profiteerde optimaal je defensieve flaters bij spelle. De tegenstander 0 Quinten (Martijn van Lil) maakte zelfs een zui- lltrick binnen 19 minu- Karl Vergouwen, die niet om een woordje :tj. zit, kon de deceptie 'moeilijk in woorden vat oor het eerst voelde ik strainer machteloos", pro- Ebij. „Normaal kun je een rijd met een wissel of een king nog wel 's kantelen, [je doelpunten vielen zó Uier elkaar. Er was geen [seen passie, er werd op p vijf meter verdedigd; Oostkapelle-onwaar- jertje zelfs voetbal-onwaar- tweede minuut slalom- Hagen probleemloos 1 je vijfmansverdediging btkapelle (1-0), in de ne- Ue minuut schoot hij een lóreed binnen nadat de Bi van de defensie wél en pare helft niet stapte voor ^el (2-0) en twee minu- profiteerde hij van van doelman Mat- Wageningen (3-0). minuten zette een simpel driehoekje Chris Hei-wig alleen voor het doel en met een gelukje caramboleerde de bal binnen (4-0). Daartussendoor combineerde Oostkapelle best leuk mee, maai er leek een verbod te bestaan op het betreden van het vijandelij ke strafschopgebied. Maar dat is een aloud euvel. In de laatste zeven wedstrijden heeft de ploeg zelfs maar één keer ge scoord, uit een vrije trap van Padden van de Water. Het einde van een tijdperk lijkt daarmee in zicht. In 1996 promo veerde Oostkapelle onder trai ner Stoffel Schipper naar de eer ste klasse van het zaterdagvoet bal. In de eerste jaren was de club vaste klant in de nacompe- titie en promoveerde in 2000 zelfs naar de hoofdklasse. In de laatste jaren draait Oostkapelle grijs mee in de middenmoot. Nu staat de club al weken onder de rode streep. Verbetering zit er niet in; ook met na de noodsprong om twee routiniers terug te halen (Roel Latuheru en Harro Hazelaar). „We hebben twaalf a dertien ge lijkwaardige selectiespelers", weet Vergouwen. En dat is te weinig. Elke week is een aantal van hen immers afwezig door blessures, schorsing of vakantie. Met nog zeven duels voor de boeg, met vijf tegenstanders uit de top zes, lijkt Oostkapelle be zig aan een afscheidstournee. ÏVlcerkerk-Oostkapclle 5-0 (4-0). 2. Martijn van de Hagen 1-0, 19. Mar lijn van de Hagen 2-0, 21. Martijn van de Hagen 3-0, 27. Cliris Her wig 4-0, 60. Martijn van de Hagen 5-0. Scheidsrechter: J.H. Uitlerhoe- ve ('s-Gravenpolder). Rode kaart (Zxgeel): 64. Ronnie Cremer (Oost kapelle). Gele kaart: Harro Haze laar (Oostkapelle). Aantal toe schouwers: 175. Oostkapelle: Matlhijs van Wage- ningenJoel Patlenier, Harro Haze laar (56. Anton Kruijt), Ronnie Cre mer, Serge Quinten (46. Maarten van Maldegem) en Rick Patlemer; Matthijs Lugtenburg, Harold Ver meulen: Padden van de Water, Ri- cardo Schipper, Jan Baaijens (76. Richard Lou ws). Jos Wesdorp trainer Bevelanders KAMPERLAND - Zaterdag-derdeklasser Bevelanders heeft in Jos Wesdorp de trainer gevonden voor het sei zoen 2007-2008. De trainer uit Zierikzee volgt in Kamper land plaatsgenoot Jan Heikamp op. Wesdorp is momen teel nog trainer van zondagvereniging D rei schor. Terneuzense Boys kansloos NIEUW-LEKKERLAND - Terneuzense Boys lijkt degra datie uit de eerste klasse van het zaterdagvoetbal niet meer te kunnen ontlopen. De Zeeuws-Vlamingen verloren met 5-1 in en van Nieuw-Lekkerland. Die ploeg nam na een kwartier een voorsprong via Ruud Ouweneel. Een wervelende tien minuten van de thuisploeg beslisten voor itist de wedstrijd. Via Jex-oen Wolf (2x). Sead Nezirevic en Gert-Jan Stout (strafschop) stond het bij rust 5-0. In de tweecle helft deed Arjan Oostdijk iets terug. Terneuzense Boys heeft nu een achtex-stand van zeven punten op de 'veilige' negende plaats. Verlies voor futsallers SSV GOES - Eersteklasser SS V/El Toro heeft met 11-7 vex-lo- x-en van Troy uit Bei-gen op Zoom. De Goesenaren hadden een goede eerste helft, maar liepen na rust in het mes van de Brabanders. Troy counterde zich van een 4-2-achter- stand bij xnst naar een 7-4-voorsprong. SSV, zonder Mi- cha Flore en Menno van Tilburg, kwam die klap niet meer te boven. Bud Aschman maakte vier doelpunten. I-Iuseyin Dogan was vex-antwoox-clelijk voor de andere drie. Pubbles uit futsalcompetitie GOES - In de eerste klasse van het futsal spelen vanaf nu nog maar twee Zeeuwse teams. Pubbles uit Goes heeft in overleg met de KNVB besloten zich terug te trekken. „We zijn simpelweg een te kleine vereniging. De kosten liepen de laatste tijd erg op", vex-ldaart Yuri Baart, die uitkwam voor het eerste dat vorige week op de elfde plek stond in de eex-ste klasse. „Ons tex-ugtrekken was de goedkoopste optie." Terneuzen zakt naar zesde plaats ETTEN-LEUR - Voor Terneuzen waren de druiven giste ren zuur. De rood-zwarten domineerden bijna de hele wedstrijd en kregen volgens trainex- Ardian Lekaj een kar- x-envracht aan kansen. In de slotfase boog Internos echter een achtex-stand om in winst: 3-2. Tex-neuzen zakte dooi de nedex-laag naar de zesde plaats in cle eerste klasse C van het zondagvoetbal. Sinan Coban (0-1) en een eigen doelpunt (1-2) zetten Terneuzen twemaal op voorsprong, maar door onder meer twee vrije trappen verloor de Zeeuws-Vlaamse ploeg alsnog. Manager voetbalploeg komt om SAN MARTINO Dl FINITA - Een vechtpartij rond een re gionale voetbalwedstrijd in Italië heeft het leven gekost aan een manager van een voetbalclub. Bij het duel tussen Sammai-tinese en Cancellese brak een grote vechtpartij uit. De manager probeex-de de kemphanen uit elkaar te ha len, maar zakte in elkaaiv ANP/SID »es benadert ie spelers van lurman SSV JKENBUKG - De ambi- zondag-derdeklas- Goes zijn de afgelopen wel duidelijk gewor- Aan de hand van een Eddy Dobbeleir ge- icvcii beleidsplan wil dub binnen vijf jaar in eerste klasse spelen. De iner die die missie moet in voltooien heet Karl louwen, maar die moet natuurlijk wel over sterke selectie kunnen de uiterste datum (31 mei) 1123 dagen weg is, de club nu al naar Drie van die trasten wil Goes bij Gman SSV'65 wegha- LArjanKoopmans, Meh- i Dolma en voormalig es-speler Niels Paarde- iperzijn onlangs al bena- idom over een overgang baten. Wat het drietal nog niet duide- maar één ding is ze- het ambitieuze Goes er geen gras over SSV'65-doelman Christol van Campenhout hield zijn'ploeg lang op de been in Spakenburg. door Barry van der Hooft SPAKENBURG - De momenten dat SSV'65 dit seizoen nog se rieus aan lijfsbehoud mag den ken, worden met de week schaarser. In de eerste dertien wedstrijden werden slechts vier punten behaald en bij de her start van de competitie moesten de Goesenaren ook nog eens op bezoek bij het voetbalbolwerk Spakenburg. De hekkensluiter leek voor rust naar een grote ne derlaag te worden gespeeld, maar stapte uiteindelijk met een klein verlies van het veld: 1-0. De ploeg incasseei'de daarmee de tiende nederlaag van het sei zoen, maar hield aan het ver toonde spel in de tweede helft wel een voldaan gevoel over. SSV'65 creëerde in die fase am per een kans. omdat het daar voor de stootkracht en slimheid mist. De nummer laatst van de rang lijst brak onder aanvoering van Max'cel Kole wel een aantal ke ren gevaax'lijk uit. maar kwam steeds niet verder dan de rand van het strafschopgebied. „Daar komt het aan op een goe de aanname of net voor een te genstander langs snijden", merk- te Kole tex-echt op. „En dat zijn nu juist de finesses die wij mis sen." De aanvoerder speelde een ijzersterke wedstrijd, maar vond te weinig spelers van een gelijkwaardig niveau om zich heen. Ai'jan Koopmans zou nor maal één van die jongens met toegevoegde waarde moeten zijn. *De aanvaller werd echter niet goed genoeg bevoelden voor een basisplaats. „Arjan heeft een hoop pluspun ten en dan vooral in balbezit", zei Marco Groeneveld. „Hij heeft echter ook behoorlijk wat tekortkomingen en dan vooral in de omschakeling. De laatste tijd vond ik hem minder spelen. Hij heeft net een kindje gekre gen, dat is een drukke tijd en ik denk dat dat zijn weerslag heeft gehad. Door hem op de bank te zetten, wilde ik hem ook een beetje prikkelen." Koopmans: „Hier x-aak ik echt niet geprik keld van." Ook Mehmel Dolma moest op de bank plaatsnemen. De buiten speler stemde vorige maand als enige speler tegen het aanblij ven van Groeneveld (Koopmans twijfelde), maar volgens de trai ner had dat niets te maken met zijn keuze het duo aan de kant te houden. „Nee, absoluut niet. Mehmet is een goede jongen voor de sfeer, maar af en toe slaat hij een beetje door. Dat gaat ten koste van zijn spel." Prijzenswaardig Toch kwamen Koopmans en Dol ma zaterdag aan voldoende speelminuten. Koopmans kwam zelfs al na 33 minuten in het veld, omdat Groeneveld verdedi ger Michel de Groote uit zijn lij den veiioste. De rechtsback werd door zijn di recte tegenstander Donovan Mijnals alle kanten opgestuurd, zag ballen door zijn benen wor den gespeeld en kwam schrome lijk tekort tegen de amateurin ternational. Prijzenswaardig is echter wel dat De Groote over voldoende zelfkennis beschikt om te weten dat hij tekortkomt voor het niveau van de hoofd klasse. Hij is uiteraard niet de enige bij SSV'65, alleen zijn er weinig jongens die dat ook van zichzelf weten. Na afloop overheerste ook weer het gevoel dat er meer in had ge zeten. Ten om-echte, want de thuisploeg had voor rust al op een 5-0-voorsprong moeten staan. Het bleef echter bij één treffer van Jos Bouw en twee handen vol gemiste kansen. Het beste voorbeeld daarvan kwam op naam van Karim Elkaddouri. De aanvaller was cle sterk keep ende Christol van Campenhout al gepasseerd, maar schoot voor een vrijwel leeg doel nog op het been van David den Hollander. Vanaf dat kolderieke moment Jorden Takiddine mist derby SPAKENBURG - Jorden Takid dine ontbreekt zaterdag in de derby tegen Kloetinge. De aan valler van SSV'65 hield aan het duel tegen Spakenburg een zwaar gekneusde enkel over. Takiddine werd vlak voor rust uit de wedstx-ijd geschopt. Spa kenburger Erik Hornan haalde de spits hard onderuit met een tackle langs achteren. Homan kreeg geel, maar Takiddine moest het veld af worden gedra gen. Onderzoek in het ziekenhuis van Terneuzen wees 's avonds uit dat de enkel zwaar gekneusd is. Takiddine mist daardoor ze ker het duel met Kloetinge. foto Bell/Ronald Kersten was het ook meteen gedaan met de daadkracht van Spakenburg. De Blauwen, die dolgraag' de strijd om de titel willen aan gaan met buurman en aartsri vaal IJ'sselmeervolgels, kwamen na rust uitermate zwak voor de dag. SSV'65 kreeg daardoor het gevoel dat er heel misschien nog wat te halen viel, maar stond na afloop voor de tiende keer met lege handen. „Toch geeft de tweede helft wel vertrouwen voor het vervolg van de competi tie", zei Groeneveld. „Als we die strijd en mentaliteit volgen de week negentig minuten kun nen laten zien, dan gaan we het Kloetinge nog heel moeilijk ma ken." Spakenburg-SSV'65 1-0 (1-0). 20. Jos Bouw 1-0. Scheidsrechter: J.W- Wildeboer (Nieuwleusen). Ge le kaart: Rob Hilbers, Erik Iloman, Jos Bouw en Mustafa Aksit (allen Spakenburg), Christiaan Boon en Mehmel Dolma (beiden SSV'65). Aantal toeschouwers: 1000. SSV'65: Christol van Campenhout; Michel de Groote (33. Arjan Koop- mans), Bram Plomp, David den HollanderRonnie HillebrandMe- vlud Eryürük, Marcel Kole, Niels Paardekooper, Richard Uitterhoe- ve (65. Khaled Boufrahi); Jorden Takiddine (46. Mehmet Dolma) en Christiaan Boon. oetinge buigt I-achterstand 'in3-2-zege 1ERDAM - Kloetinge hcel't kt vierde oefenduel na de hslop winnend afgesloten. op Heerjansdam, Ko Boys en Terneuzen sloot hoofdklasser de af met een 3-2-zege OCR, kege de tweede helft zag •niet naar uit, dat Kloetin- winst zou meenemen bij Mterdamse hoofdklasser. Nk toen immers tegen een Achterstand aan. Daan Es- Kloetinge terug in de toen TOGR-doelman Smeding (ex-Kloetinge) van Besar Xhoxhaj los- een halve omhaal uit ®mer zorgde Esser ook gelijkmaker. Vlak voor Kloetinge een straf- P. nadat Xhoxhaj onderuit [gehaald. Corné Schilper- i2örgde toen vanaf elf meter [©Kloetingse zege. Kloetin- j^'at de competitie zatel leen uitwedstrijd tegen "aan SSV'65. doorWim Broekhoven GOES - Dc koplopers maakten geen fout in de tweede klasse van het zaterdagvoetbal. Arne- muiden won ruim van Zaamslag (5-0) en GPC Vlissingen was met 2-0 te sterk voor AZVV en won daarmee de tweede perio de: In de strijd tegen degradatie verspeelde De Meeuwen drie kostbare punten tegen Heinc- noord. Ondanks een 2-0-voor- sprong bij rust verloor de ploeg met 2-3. Arnemuiden-Zaamslag 5-0: De thuisclub kwam in de openings fase via Patrick Siereveld op voorsprong. Hij stond op de goe de plaats om een 'gelost' schot van Marvin Meerman alsnog achter doelman Bottinga te schuiven. Diezelfde Siereveld le- verde na een half uur ook de voorzet, waaruit Marinus Baas fx-aai voor 2-0 zorgde. De thuisclub kwam vervolgens nooit in de pi"oblemen. Marvin Meerman schoot twintig minu ten voor tijd op de lat, maar Baas stond op de goede plaats om in de rebound voor 3-0 te zorgen; Doelman Bottinga kon tien minuten voor tijd nogmaals een schot van Marvin Meerman niet onder controle houden en nu strafte Leon van Belzen II dat af voor 4-0. Drie minuten la ter schoot Cor-Jan Marijs van ver onhoudbaar in de boven hoek: 5-0. De Meeuwcn-Heinenoord 2-3: Peter Roelse kopte na acht minu ten een vooi'zet van Ewout Maas binnen voor 1-0. Halverwege de eerste helft werd het via Eddy Matthijsse zelfs geflatteerd 2-Ó. In de tweede helft bleken de be zoekers in de vrije trappen van Sylvester Sabajo over een ge heim wapen te beschikken. Al dan niet terecht claimden en kre gen ze rond het strafschopge bied een hele reeks vrije trap pen en binnen tien minuten le verde dat via Sabajo de 2-2 op. Vijf minuten voor tijd schoot Sa bajo de zoveelste door de thuisclub betwiste vrije trap te gen de lat, waarna Mark Greeve in de rebound voor 2-3 zorgde. Rillaiidia-Bruse Boys 0-2: Van af de eerste minuut trok Rillan- dia zich terug op eigen veld en was het wachten op de eerste treffer. Nadat Bruse Boys. voor rust behoorlijk wat mogelijkhe den onbenut had gelaten, scoor- door Rudy Booqert OUD-BEIJERLANI) - De voet ballers van Hoek hebben zater dag de laatste oefenwedstrijd voor de herstart van de competi tie verloren. De hoofdklasser verloor in Oud-Bcijerland met 3-1 van een andere hoofdklas ser, SHO. Hoek opende het duel sterk, maar de kansen waren niet be steed aan Jan Huygens en Sam Ysebaert. Halverwege de eerste helft leverde een misverstand tussen doelman Robbie de Moor en Thijs Binnerts een eigen doel punt van laatstgenoemde op. Na dat Huygens de kans op 1-1 naast schoot, maakte SHO nog voorrust 2-0. Na de rast kwam SHO zelfs op 3-0 door een schot van zo'n veer- tig meter, waarop invallerdoel man Thierry de Jonge geen ant woord had. Sam Ysebaert zorg de vervolgens voor het enige doelpunt van Hoek. „We hebben redelijk gevoetbald", vond trai ner Cees Houtepen. „Maar SHO was héél effectief." Hoek hervat de competitie in de hoofdldasse B met een thuiswed strijd tegen nummer vier Sparta Nijkerk. de de Bruse ploeg na rust wel twee keer. In de 74e minuut schoot Mats Willemse zijn ploeg naai- 0-1. Vijf minuten latei- werd Bruse Boys-keeper Mark Giljam uit het veld gestuurd na een ongelukkige botsing met Marco Minnaard. Met tien man scoorden de bezoekers via Ger ard Vogel, die eerder bij de'bal was dan doelman Erwin van de Vreede, vlak voor tijd nog een keer. AZW-GPC Vlissingen 0-2: We gens een groot aantal afwezigen startte de thuisploeg met de 49-jarige Theo Hanny in de ba sis. Beide ploegen waren gelijk waardig, maar alleen GPC be nutte de kansen. Na twintig mi nuten namen de bezoekers de lei ding na een doelpunt van Ralph Wiessner, die uit een corner via het been van AZW-verdediger Corné Langendoen raakschoot. De thuisploeg kreeg twee goede kansen, maar faalde in de afwer king. In de slotminuut schoot het 19-jarige talent Robin de Pagter GPC definitief naar de winst én de tweede periodetitel. door Klaas Verspoor GOES - Koploper Nieuwdorp beleefde in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal weel een fijne speelronde. Zelf won de ploeg van trainer Jos van Bel zen met 2-0 bij VCK en naaste concurrent Serooskerke morste tegen SKNWK twee punten (1-1). Veere deed ook goede za ken door in dc strijd om de der de plaats Duiveland in een recht streeks duel met 5-1 te verslaan. Krabbendijke-WHS 5-1: De be zoekers scoorden via Perry Snoep 0-1, maar daarna trok Krabbendijke het duel snel naar zich toe. Door goals van Robert van de Vreede, Maxtin Bal en Ro nald Zuidweg leidde de ploeg bij rust al met 3-1. Het gehaven de WHS incasseex-de daarna nog twee goals. Zuidweg tekende voor 4-1 en Marcel Moerland be paalde de eindstand op 5-1. VCK-Nieuwdorp 0-2: Een x-egel- matige overwinning voor de kop loper, dat VCK nauwelijks kan sen zag creëren. Turan Dogan zorgde voor rust met een fraai afstandschot voor 0-1. In de tweede helft werkte Niels Mul der na een rommelige fase de tweede goal voor Nieuwdorp binnen. Het gehandicapte VCK kon niets meer uitrichten. Bevelanders-Heinkenszand 1-1: In de 24e minuut kwam Hein- kenszand uit een vrije trap van Ex-mo Cappon aan de leiding. Be velanders ging niet bij de pak ken neerzitten en legde Hein- kenszand geregeld het vuur aan de schenen. In de 85e minuut werd de thuisploeg beloond toen Leo Koole bij een 'afvallen de' bal, na een corner van Mi chel Vei'burg, op de juiste plaats stond. Daarna kreeg Bevelan ders via Ai'ie Jongejan en John Riemens zelfs nog mogelijkhe den op de ovei-winning'. Veere-Duiveland 5-1: Na een stormachtig begin van Veere, waarin enkele kansen onbenut werden gelaten, scoorde Duive- land-speler Barry Steenpoox-te in de 30e minuut. Het was de op maat voor nog drie treffers in ze ven minuten tijd. Jason Blom- maei't zorgde met een lobje voor 1-1. waarna Gerben Bakkér en Theo van Tatenhove de rast- stand naar 3-1 tilden. Na de her vatting scoorde Tom Nieuwe- link, op aangeven van Blommae- rt, 4-1. In een onoverzichtelijke situatie leverde een eigen doel punt van Duiveland Veere nog een treffer op. Noad'67-Dauwendaele 2-0: Na een voorzet van Jeroen Reijn- goudt kopte Arjan Moerland zijn ploeg in het eerste bedrijf naar 1-0. Waar er voor rust nog sprake was van een gelijk op gaande wedstrijd was Noad'67 na de hei-vatting duidelijk de bo venliggende partij. liet leverde de ploeg nog een tweede treffer op, opnieuw gescoord door Ar jan Moerland. Daarna blonk de thuisploeg nog uit in het missen van kansen. SKNWK-Serooskerke 1-1: Serooskerke had in het eerste half uur het betere van het spel, maar kreeg slechts één kans. Bas Rooze verzilverde de moge lijkheid op aangeven van Bei-na- do Wattel: 0-1. Kort voor rust kwam SKNWK met enig fortuin op 1-1 toen Maarten Padmos adequaat i-eageerde op verkeerd uitverdedigen van de bezoekers. In de tweede helft gebeurde ex- weinig eh hielden beide ploegen elkaar in evenwicht. Vlissingen geeft voorsprong weg DONGEN - Vlissingen heeft du re punten verloren in het uil- duel met Dongen. De ploeg van Ruud Pennings gaf een 2-0-voor sprong uit handen en vindt zich zelf nu terug op de tiende plaats. „Ik word niet zenuwach tig en dat zal ik voorlopig niet worden", aldus Pennings. „Op basis van inzet bleven we lang overeind, maar in de slotfa se zat het net even niet mee", zei Pennings. „We krijgen nu SC 't Zand, Zierikzee en BSC. Pas daarna wil ik naar de ranglijst kijken." Denny ter Steege was de grote man bij Vlissingen, dat de wed strijd lang onder controle had. Na een half uur zorgde hij uit een vx-ije trap voor de 0-1 en na ongeveer een uur voor de 0-2 met een lob over de doelman. Kort daarna was hij met een lob ook nog dicht bij de 0-3, maar toen kon de Dongense keeper redding brengen. Dongen scoor de een kwartier voor tijd de aan sluitingstreffer en begon daarna een slotoffensief dat ook nog tot 2-2 leidde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 21