Fortis kan weer omhoog kijken Volleyballers Mytilus op stoom Vier juniorentitels op NK zwemmen PZC Noormannen win Walcherse derby van Domburg Koewacht verspeelt voorsprong van 0-3 Jan Breukelman schaakkampioen Korfballers van Ondo pakken koppositie in derde klasse maandag 29 januari 2007 door Pieter van Klinken GOES - De korfballers van For tis hebben een nuttige overwin ning geboekt op hekkensluiter Avanti. Door de zege is het zicht op de laatste plaatsen in de over gangsklasse vervaagd, doordat de concurrenten wel hun duels verloren. In de eerste klasse blijft het vooral onderin span nend. Zowel Swift als All Ready verloor. Fortis-Avanti 16-9: Fortis be gon matig, maar groeide in de wedstrijd. Na een kwartier van onzeker spel, waarbij de ploeg uit Pijnacker erg vertragend speelde, was het nog 4-4. In het tweede kwart ging Fortis iéts beter spelen, maar liet het na een voorsprong op te bou wen. Dat lukte pas na rust. In een kwartier was het 12-7 en daarna speelden de Souburgers het geroutineerd uit. Scores Fortis: Chaïm Koole 6, Niels Bebelaar 3, Mark Trimpe en Remco Crucq 2, Hqgar Hoogwerf, Rutli Holmes en Wancler Koole 1. Maassluis-All Ready 18-12: All steady had een off day. De Zie- rikzeese ploeg begon slecht en kwam zes punten achter in de eerste helft: 9-3. In een wan hoopspoging in.het begin van de tweede helft leefde All Ready re delijk op, maar lang kon het de inhaalrace niet volhouden. De ploeg uit Zierikzee liep maar twee punten in. Daarna liep het verschil weer op. Scores All Ready: Dennis Voshart en Jan Willem van Nieuwenhuize 4. Remy Quist, Annelies Bothof, Esther Snoek en Desiree Voshart HKC-Swift 11-10: HKC had heel de wedstrijd het initiatief, maar maakte daar niet goed ge noeg van. Swift bleef daardoor een geduchte tegenstander. Pas in de tweede helft pakte HKC een beslissende 11-7-voor- sprong. Bij Swift ging een kwar tier voor tijd het schot wel lo pen, maar dat bleek net te laat. Scores Swift: Richard Geldof 3, Roel Klootwijk en Paul van den Berg 2, Eefje van den Berg, Rob Sanderse en Ivo de Hond 1 Goes verrassend langs koploper Roosendaal GOES - In de derde klasse van het zondagvoctbal waren drie van de vier Zeeuwse ploegen succesvol. Goes won verrassend met 3-1 van leider Roosendaal, HW'24 klopte met dezelfde cij fers IISC'28 en Zeelandia Mid delburg was met 2-1 te sterk voor MOC'17. Steen verloor in eigen huis kansloos van Steen bergen. Roosendaal-Goes 1-3: In een aantrekkelijke wedstrijd kwam de thuisploeg na een kwartier nog wel op voorsprong, maar via treffers van Shannon Braaf- hart in de dertigste minuut en uitblinker Steven Fitsch vlak voor rust leidde Goes bij rust met 1-2. De thuisclub ging na de thee op jacht naar de gelijkma ker en de periodetitel. Daar stak Fitsch een stokje voor: halverwe ge de tweede helft maakte hij er 1-3 van. HSC28-HW24 1-3: De thuisclub compenseerde met hard werken lang het surplus aan kwaliteit van de bezoekers. Christoph Praet strafte na een klein kwartier een dom overstap je van een HSC-verdediger af met de openingstreffer. Zes mi nuten na rust kwam HSC op ge lijke hoogte door Bom, maar hal verwege de tweede helft werd het door Evert van den Berg na een vlotte aanval 1-2. Pas in de slotminuut werd de thuisclub de finitief geklopt. Jari Vyaene strafte een te korte terugspeel bal af. MOC'17-Zeelandia Middelburg 1-2: Evert Eikenhout kopte na tien minuten in een door Zeelan dia gedomineerde eerste helft een hoekschop van Frank Lee man binnen. Via Carlo van Loen- hout werd het na ruim een uur 1-1, maar binnen twee minuten zorgde opnieuw Eikenhout voor 1-2. De beste (counterjkansen waren daarna voor de bezoe kers. Steen-Steenbergen 2-5: Steen beleefde een off day. De ploeg kwam nog wel op een snelle voorsprong via Sander van Re- moortele, maar Mitch Krens maakte snel gelijk. Na een half uur zette Sander van Remortele met een kopbal de thuisploeg op nieuw op voorsprong. Kort daar op verkeek doelman Danny Op peneer zich op een schot van Klaas van der Spoel: 2-2. In de tweede helft zorgden Dennis Uit- dewilligen, Klaas van der Spoel en Tom Mulder voor de Steen- bergse zege. Tjoba-Weidevogels 13-8: Tjoba speelde een goede wedstrijd met als enig minpuntje dat het niet zo veel scoorde. Op het eind van de wedstrijd vielen de schoten bij de groenhemden helemaal niet meer binnen. Bij de ploeg uit Bleiswijk lukte dat ook niet. De 13-8-voor- sprong die na de 8-7-voor- sprong bij rust was opgebouwd, bleef de laatste dertien minuten op het bord staan. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 4, Gerben van Boven 3. Sander Ha- rinck en Jonri van de Broeke 2, Pe tra Rijn en Jojanneke Fokke 1. TOP-Korbatjo 8-14: De Arne- muidenaren waren in de tweede klasse niet opgewassen tegen de ploeg uit Oud Beijerland. „We zijn» afgetroefd", vond trainer Edwin Coppoolse na de 8-14-ne- derlaag. „In de korfzone hebben we wei nig gewonnen. Aanvallend was het onder de maat." Korbatjo speelde hard en gretig en nam daarmee in de eerste helft al een voorsprong (5-8), die ze niet meer uit handen gaf. Scores TOP: Leon Kloet en Petra de Ridder 2, Jantine Meulmeester, Ad Bezemer en Frank Bouwsma 1 Seolto-'t Capprocn 15-15: De bloedstollend spannende wed strijd in de derde klasse eindig de onbeslist. Doordat Seolto ner veus begon, kwam de tegenstan der op voorsprong, maar in de tweede helft kwamen de Vlissin- gei's weer langszij. Acht minu ten voor tijd werd het 14-14, waarna de ploeg uit Hellevoet- sluis weer een voorsprong nam. Seolto kwam langszij, waarna de bezoekers in de laatste secon den een strafworp misten. Scores Seolto: Rob Harthoorn 6, Remy Schuuring 3, An ja Ovaa 2, Johan Ovaa, Anniek Reijnierse, Harry Kerkhof en Daisy Verkerk 1. Ondo-NIO 16-10: Tot een kwar tier voor tijd ging het gelijk op. De ploeg uit Sint Laurens kwam nog met 9-8 achter, maar bleef rustig. De Rotterdammers kwamen er in het laatste kwar tier niet meer aan te pas. Dank zij de overwinning komt Ondo aan de leiding in de derde klas se. Scores Ondo: Marlijn Walraven 8, Joris Hoogwerf 3. Iwan de Pagler 2, Renee Groenleer, Mirte de Pag- ter en Maarten Lorier 1. Stormvogels-Togo 10-9: Het be gin van de wedstrijd was aan beide kanten niet goed. Stormvo gels had nog het beste van het spel en kwam met 4-1 voor. De Goesse ploeg kwam terug, zodat het bij rust 5-5 was. In de twee de helft had Togo echter haar kruit verschoten, waardoor de ploeg uit Westkapelle aan het langste eind. Scores Stormvogels: Linda de Wit te 4, Jan Theune 3. Francky Koole, Frank Peene en Arjen Schoe allen 1. Scores Togo: Yvonne Joziasse 5, Amanda Boelman 2, Annique Elen- baas en Marcel Viergever 1. In de vierde klasse leed Blauw Wit uit Kloetinge een gevoelige nederlaag tegen het Terneuzen- se Luctor. Door de nederlaag staat Luctor nu vier punten voor in de titelstrijd. KVK uit Kapelle was met 16-13 niet op gewassen tegen Zevenbergen. Atlas (Ritthem) won met 8-6 van Zaamslag. Vrouwen Morres/Hulst na stroeve start naar 3-1-overwinning Morrcs Hulst-speelsters Linda Blommaert (1) en Marieke Tanis (9) vieren uitbundig een punt tegen Voko. Eline Colsen (rechts) lijkt nog niet zeker van haar zaak. foto Camile Schelstraete door Peter van Kouteren GOES - De volleyballers van Mytilus hebben in de tweede di visie de smaak te pakken. De de butant boekte ten koste van het eveneens laag geklasseerde Woerden de derde zege op rij: 3-1. De vrouwen van Kwiek wonnen in de promotieklasse met 0-4 bij de derde keus van Triade/VCT. Mannen. Mytilus-Woerden 3-1 (25-19, 25-18, 15-25, 25-22): Met een krappe selectie hield Mytilus vier belangrijke punten in eigen huis. De Goese ploeg vormde vooral een hecht collec tief, waarop -Woerden zich stuk liep. Mytilus hield de bezoekers met een lastige opslag onder druk en speelde een prima wedstrijd. In de derde set was de thuisploeg van slag, nadat spelverdeler Ruurd Wagenaar een rode kaart had gekregen. Na verlies teken de zich in de vierde set ook een nederlaag af. Met een ijzerster- ke verdediging werden in de slotfase rally's gewonnen, waar door een 16-20 achterstand kon worden opgehaald. Peter Ver burg scoorde het laatste punt van de wedstrijd met een killing blok op de beste aanvaller van Woerden. Morres/Hulst-Mikro Electro/ Roosendaal 2 0-4 (23-25, 26-28, 23-25, 21-25): Een spectaculair duel, waarin geen moment spra ke was van klasseverschil. Het laag geklasseerde Morres/Hulst maakte het de nummer twee van de rangschikking erg lastig. Door een korte service stak Morres/Hulst een stokje voor de gevaarlijke middenaanval van de Brabanders. Dat resulteerde in een boeiend gevecht, waarin de thuisploeg boven zichzelf uit steeg. Morres/Hulst was niks minder, maar moest in de slotfa se toestaan dat de gasten aan het langste eind trokken. Vrouwen. Morres/Hulst-Voko 3-1 (19-25, 25-18, 25-16, 25-18): De Hulstse vrouwen hebben het ritme van voor de winterstop nog niet te pakken en werden door een sterke openingsfase van de op de vierde plaats ge klasseerde opponent aanvanke lijk verrast. De ploeg uit Ooster hout speelde alles-of-niets, sloeg snel een gat en had in de eerste set voortdurend het initia tief. Na verlies in de eerste set herstelde Morres/Hulst zich goed. Zonder sprankelend te spe len kwam de thuisploeg geen moment meer in gevaar. Door drie setzeges op lij verzekerde Morres/Hulst zich van een nieu we overwinning. Spirit-Savok 3-2 (23-25, 26-24, 25-16, 24-26, 15-10): De Sasse ploeg speelde aanzienlijk beter dan de voorbije weken, maar slaagde er op cruciale momen ten niet in de zenuwen onder be dwang te houden. „Maar de pass lag goed en we serveerden beter. Ik heb lijnen gezien waar op we in de toekomst kunnen vertrouwen", zei interim-coach Jan Boeije. Savok boog in de eer ste set een lichte achterstand in winst om, maar gaf in de slotfa se van de tweede set een 19-23 voorsprong uit handen aan de ploeg uit Barendrecht. Die more le tik dreunde in de derde set na. Keihard werkend werd in de vierde set de stand in evenwicht getrokken. Persoonlijke fouten deden de ploeg in de vijfde set de das om. Triade/VCT 3-Kwiek 0-4 (16-25, 23-25, 23-25, 17-25): Kwiek was het aan de stand ver plicht om te winnen, maar maak te het zichzelf moeilijk. De ploeg uit Bruinisse had moeite om het spel te maken en speelde wisselvallig. Passfouten, stop- fouten en verkeerde keuzes leid den ertoe dat de Tilburgers voor al in de tweede en derde set lang konden aanklampen. Triade kon uiteindelijk wel vijf punten aan het totaal toevoegen en handhaafde zich op de derde plaats. door Jos van Belzen GOES - De Walcherse derby tus sen Noormannen en Domburg in de vierde klasse B eindigde in 1-0. Leider Bergen kwam tegen Grenswachters niet verder dan 1-1, waardoor Walcheren (4-1 zege op ODIO) tot op drie pun ten nadert. Zeeland Sport kon niet profiteren van de Bergse misstap, want de Vlissingers kwamen tegen Patrijzen niet ver der dan 1-1. Noormannen-Domburg 1-0: De magere derby, die veel last had van de stevige wind, verdiende eigenlijk geen winnaar. Vlak voor het eindsignaal van de sterk leidende arbiter Van Dijns- sen tekende Christiaan Roelse na een vlotte aanval toch voor 1-0. Daarmee kreeg de thuis ploeg in de allerlaatste uitvoe ring van de 'burenruzie' dus te veel. Walcheren-ODIO 4-1: Het grote overwicht van de thuisclub in de eerste helft resulteerde door- treffers van Martijn Jansen in de dertiende en Najirn Boughma- ri in de. negentiende minuut in een verdiende 2-0-voorsprong" bij rust. Diezelfde Boughmari blunderde tien minuten na rust door een foutieve terugspeelbal, die door Michielsen prompt werd afgestraft met een tegen treffer. De thuisclub bleef de be tere ploeg, maar pas drie minu ten voor tijd kon Boughmari voor 3-1 zorgen. Vincent de Rij ke maakte er in blessuretijd ook nog 4-1 van. Patrijzen-Zeeland Sport 1-1: Een gelijkopgaande wedstrijd, waarin de thuisclub de beste kansen kreeg, maar de bezoe kers de beter voetballende ploeg waren. Mario Mulder opende op voorzet van Edwin Capello na twaalf minuten de score voor de thuisploeg. William Sallet en Pascal Zoeteweij verzuimden nog voor rust in één-tegen-één situaties met de Zeeland Sport- doelman de voorsprong verder uit te bouwen. Vijf minuten na rust werd het uit een scrimmage gelijk door SilvianUraaiJ na beide teams er ondari^A se mooie kansen niei is -O -- uillüg.. len. DIVO-Luctor'88 l-i: moeilijk bespeelbaarve'Aj Luctor via Rutger van sl na twaalf minuten on sprong. Iwam Hoefnagel, te halverwege de eerstey voldoende wegwerken i gelijkmaker, waarna fei kansen voor DIVO wai» Zweistra keert terug met fraaie zege AMSTERDAM-Th.»rt tra heeft gisteravond fi Jumping Amsterdam de', strijd om de Rabo Futuretij wonnen. De 24-jarige m van de Hexagonslal uil& scoorde met ij0u, 68,426%. De Futuretest is e voor ruiters tot 28 jaaroj voudig Grand Prix-nivean Grand Prix-onderdelen aan bod, maar wel op ietsj Ier wijze. Thamar Zweistra maakten sterdam haar comeback; rustperiode van zes wek de merrie Roumanda haar debuut in de Gra&i Zwéistra heeft van een hernia en moest':: tig aan doen. Afgelopen week stapte- dag voorzichtig op Hs Roumanda, een bete paard dat geen onverw:. wegingen maakt. He! bi doeling dat de amazones ningsarbeid beetje bij te voert. Achter Zweistra eindige nique Fillion met Naugk als tweede en Moniquen op Now I'me Here a Zweistra's stalgenote Nijpjes werd met Maqur de. Ze scoorde 63,703%. van onze sportredactie GOES - C-linge heeft zich in de vierde klasse A goed hersteld van de nederlaag tegen Axel. De koploper van de vierde klasse was tegen Biervliet weer ouder wets op schot: 4-0. Aan de staart van de ranglijst boekte Sluiskil een belangrijke over winning bij Hulsterloo: 0-1. De wedstrijden IJzendijke-Axel en Corn Boys-Aardenburg werden afgelast. Clinge-Biervliet 4-0: De thuis ploeg profiteerde optimaal van persoonlijke fouten aan Bier- vliet-zijde. Clinge speelde voor rust op de helft van Biervliet en kwam door treffers van Thomas Leegwater en Bert Buys op een comfortabele 2-0-voorsprong. Na de hervatting drong Bier vliet iets meer aan, zonder ge vaarlijk te worden. In de slotfa se vergrootten Leegwater en Da vy van Puyvelde de marge tot 4-0. Hontenisse-Breskens 1-1: Bres- kens stond al snel met tien man. nadat Elmar Lauret wegens een slaande beweging rood bi kregen. Toch kwamen dei s kers door een treffer van' Verschorre kort voor n 0-1. In de tweede helft ld Gyon Asselman met et van net buiten het strafsca bied voor de gelijkmaker,! Hulsterloo-Sluiskil 01: thuisploeg was meer in x en creëerde talloze k Waar Hulsterloo in dei king in gebreke bleef, mih bezoekers wel raak. I Smet tikte kort na ras! i hoekschop binnen en werf mee matchwinnaar.' RIA Westdorpe-Koewad! De wind speelde een beliU rol in dit duel. Koewad voor rust met de wind ai dooi- doelpunten van Cri Grimberghe, Jacky Land Kristof Coenen een conïïi ogende 0-3-voorsprong. hervatting zocht de this hard werkend de aanval: van Leeuwen, Menno de ker en weer Dennis v;. wen (90e minuut) z voor dat de stand in t- werd getrokken. door Lody van Berkel EMMEN/GOES - De Zeeuwse deelnemers aan de nationale ju niorenkampioenschappen korte baan zwemmen in Emmen wis ten afgelopen weekeinde vier na tionale titels in de wacht te sle pen. Simon Edenburg van Luc tor el Emergo en Judith Stap van de Stormvogel wonnen bei den twee gouden medailles. Daarnaast sneuvelden er elf Zeeuwse records in Emmen. Edenburg won goud op de 100 en 200 meter schoolslag. Vooral de 100 meter zorgde voor span ning, Edenburg tikte aan in 1.09.74, terwijl Jens Bakker uit Amsterdam tweede werd in een tijd van 1.09.84. Op de 200 me ter won Edenburg eveneens ten koste van Bakker. De Amster dammer was enkele seconden sneller dan de zwemmer van Luctor et Emergo, maar werd ge diskwalificeerd door een techni sche fout op één van de keerpun ten. Edenburg won daardoor in een tijd van 2.33.94. Op de 200 meter wisselslag wist Edenburg in 2.23.36 daarnaast de bronzen medaille te bemach tigen. Op alle drie de afstanden wist Edenburg het Zeeuwse re cord voor 14-jarigen op zijn naam te schrijven. Judith Stap van de Stormvogel wist op impo sante wijze de Nederlandse titel op de 400 meter wisselslag te be machtigen. Ze tikte met grote voorsprong aan in 5.10.31. Dat was de tweede tijd ooit gezwom men op een Nederlands kam pioenschap voor junioren. Stap behaalde daarnaast in een tijd van 2.25.28 een gouden medaille op de 200 meter rugslag. De zwemster van de Stormvogel wist ook nog vier zilveren me dailles in de wacht te slepen, na melijk op de 400 meter vrije slag (4.35.45), de 200 meter wissel slag (2.27.21), de 100 meter rug slag (1.08.15) en de 200 meter vlinderslag (2.27.76). Stap liet met haar tijden drie Zeeuwse re cords sneuvelen. Medaillespiegel De meisjes van de Stormvogel vestigden in Emmen twee Zeeuwse estafetterecords. De ploeg, bestaande uit Manon Min- neboo, Aniek Minderhoud, Me rel van der End en Judith Stap, legde de 4 x 100 meter vrije slag af in 4.09.82. De laatste zwem ster op de 4 x 200 meter vrije slag tikte aan toen de klok 9.17.35 aangaf. Judith Stap won op het NK junioren twee gouden en vier zilveren medailles. foto Ruben Oreel De medaillespiegel gaf na af loop van alle onderdelen twee keer goud, vier maal zilver en een bronzen medaille aan voor de Stormvogel, dat daardoor op de elfde plaats eindigde. Luctor et Emergo behaalde de zeven tiende plaats met twee gouden en een bronzen plak. ZUIDDORPE - Terneuzenaar Jan Breukelman mag zich op nieuw Zeeuws jeugdkampioen schaken noemen. Hij prolongeer de zijn titel met een honderd procent-score. Op gepaste af stand werd Nick Wegman twee de, vóór Quinten Volleman. Breukelman was op papier al de gedoodverfde favoriet. Op het bord maakte hij dat waar, al had hij het de laatste ronde niet makkelijk met Landau-speel- ster Ingeborg Jansen. De Terneu zenaar had steeds een licht over wicht, maar kon de winst pas veiligstellen in het verre eindspel. HWP'er Nick Wegman pakte on danks een remise tegen Robbert Jansen de tweede plaats. Terneuzenaar Quinten Volle man mocht dankzij een overwin ning op de Middelburgse Eva Pot de derde prijs mee naar huis nemen. In de B-groep ging de strijd om het kampioenschap tussen Ter neuzenaar Quinten Itó en import-Terneuzenaa Obels. Beide spelen hun partij, waardoor de' standspunten de te- moesten brengen. Dufê had een half' punt meert door hij de titel greep Mr Rademakers greep, zijn verlies op Obels, de plaats. De C-groep was erg s( In deze groep waren ptög ten Max-Bastiaan B Chris van Waes (beid burg) aan elkaar i Laatstgenoemde pakte wachts de titel, doordat ik zich verslikte in Vliss# ter Wisse. Derde werd! de Clercq. De D-groep kende eend& ke winnaar en minui»' Terneuzenaar Renzo Drrt werd met overmacht eert burger Dennis van Drte knap tweede. De d ging naar Oostburgers Flikweert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 20