Alleen tevreden over de punten Ajax gelukkigste in spektakelstuk PZC Internazionale blijft winnen Contracteren Davids is een slimme zet AZ wint en is bli met bankzitters Manchester United ronde verder dankh twee treffers Roone Schalke en Werder lopen uit op Bayern Feyenoord week voor duel met Ajax moeizaam langs hekkensluiter RKC 0* entrk maandag 29 januari 2007 door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Het moment was tekenend en vanuit Feye- noord-oogpunt enigszins schrij nend. RKC. de nummer laatst van de eredivisie, was op bezoek in de Kuip, maar met nog een kleine tien minuten op de klok bevond alles en iedereen zich op de helft van de Rotterdammers. De Brabanders misten in de jacht op de gelijkmaker echter de stootkracht en kwaliteit om er ook daadwerkelijk 2-2 van te maken. Charisteas besliste het duel vervolgens vlak voor tijd: 3-1. Het doelpunt van de Griek kon worden toegevoegd aan de twee voorgaande treffers van de thuisclub. De Guzman krulde voor rust een vrije trap over de muur (1-0), Bahia kopte kort daarna een corner van de Cana dees binnen (2-0). De trap van De Guzman werd door iedereen gemist en die slappe vorm van verdedigen werd in de slotfase nog eens herhaald. Charisteas stond op de juiste plaats bij een verre inworp van Buijs. Drie stilstaande fases, drie doel punten dus. En de vierde grote mogelijkheid werd dan nog on benut gelaten. Lucius mocht vlak voor rust aanleggen vanaf elf meter, maar zag zijn inzet Stam mist duel met Feyenoord GRONINGEN - Jaap Stam heeft gisteren in het duel met FC Groningen zijn vijfde gele kaart van het seizoen gekregen. De verdediger van Ajax mist daardoor de wedstrijd van zon dag tegen Feyenoord in de Are na. Ook Zdenek Grygera moet de klassieker vanwege een ham stringblessure waarschijnijk missen. „Maar we hebben Tho mas Vermaelen en John Heitin- ga", zei Ten Cate. „Zij kunnen ook centraal in de verdediging spelen." GPD via beide palen in de armen van doelman Wevers rollen. De gemiste strafschop van de aanvoerder bleek achteraf een breekpunt in de wedstrijd. Feye noord was na rust namelijk on herkenbaar, liet niets meer zien, creëerde amper nog een kans en zag het zwakke RKC terug in de wedstrijd komen. Ex-Feyenoor- der De Ceulaer speelde de bal na 52 minuten tegen de hand van Vlaar, waarna Van den Bergh de strafschop hard bin nenschoot. Het initiatief kwam daarna op merkelijk genoeg bij de hekken sluiter te liggen. Overigens zon der echt gevaarlijk te worden, waardoor het slordig opereren de Feyenoord alsnog drie pun ten aan het totaal kon toevoe gen. Goed voor het vertrouwen was de vertoning echter niet. Feye noord is dit seizoen niet te pei len en zal zondag met licht knik kende knieën naar Amsterdam afreizen. Afstraffing De eerste ontmoeting met Ajax resulteerde eerder dit seizoen in een geweldige afstraffing (0-4) en dat wil geen enkele Feyenoor- der nog een keer meemaken. De Rotterdammers zullen het in de Arena wel moeten doen zonder de energieke Royston Drenthe. De linksback kreeg geel voor een wegwerpgebaar richting scheidsrechter Kuipers en is daardoor zondag geschorst. Erwin Koeman wond zich na af loop op over die kaart en de daarbij horende schorsing. „Ik vond die kaart onnodig en onte recht", zei Koeman. „Zoals ik ook enkele kaarten voor RKC overbodig vond. Wat een slap ge zeik allemaal. Het zal best met de nieuwe richtlijnen te maken hebben, maar het ligt ook aan de persoonlijkheid van de scheidsrechter. Drenthe is nu mooi geschorst, terwijl we een type zoals hij heel goed hadden kunnen gebruiken tegen Ajax." Rentree Positief voor Koeman was wel de terugkeer van Alfred Schreu- der als basisspeler. De ervaren middenvelder verscheen op zon dag 14 augustus 2005 voor het laatst aan de aftrap en maakte een maand geleden al zijn ren tree als invaller. Schreuder hield het tegen RKC negentig minuten vol en drukte voor rust meteen zijn stempel op het elftal. In de tweede helft kon ook hij echter niet voorko men dat Feyenoord ver wegzak te. Toch overheerste na afloop de te vredenheid, omdat de klap van een week eerder in Breda (4-1- nederlaag tegen NAC) met een zege was weggespoeld. RKC was daarvoor ook het ideale slachtoffer, maar als Feyenoord zondag tegen Ajax hard onder uit gaat wordt het een ander ver haal. Die tik zal een week later dan niet opnieuw zo eenvoudig ver werkt kunnen worden. De tegen stander heet dan namelijk FC Twente. door Theo Brinkman ALKMAAR - Een bankzitter van Nantes en de reserve keeper van Heerenveen mel den zich vandaag bij AZ. Het leidde zaterdagavond tot op getogen gezichten in het Alk- maarse kamp, na afloop van de eenvoudige zege op Sparta (3-0). Nourdin Boukhari (26) en Boy Waterman (23) worden voor een half jaar gehuurd, maar het is mogelijk dat ze ook daarna in Alkmaar blij ven. Met Boukhari en Waterman haalt AZ twee spelers die op een zijspoor waren geraakt. Boukhari had bij Nantes geen basisplaats, en voordien bij Ajax meestendeels ook niet. Waterman verloor zijn plek onder de lat bij Heerenveen door een blessure en moest daarna toezien dat zijn ver vanger Vandenbussche het goed deed. Ook bij AZ wordt hij in principe tweede keeper, achter Khalid Sinouh. „Maar als hij laat zien dat hij beter is, gaat hij spelen", zei Van Gaal. Hoger niveau Dat de twee bij hun club op de bank zaten, zegt Van Gaal niets. „Stijn Schaars had bij Vitesse ook geen basisplaats en Demy de Zeeuw speelde in de eerste divisie. Het gaat er niet om wat anderen vinden van een speler, maar wat AZ ervan vindt. Twee dingen zijn belangrijk: dat -je spelers op de juiste plaats neerzet en dat je ze vertrouwen geeft." De vraag is of de twee AZ naar een hoger niveau kun nen tillen in topwedstrijden. Linkspoot Boukhari is een speler waar AZ er al veel van heeft. Hij is technisch vaardig en kan een doelpunt maken, maar hij is niet een man die, gewassen door alle wateren, de boel op cruciale momenten bij de hand neemt. Van Gaal is vooral blij met hem omdat Boukhari als echte iufc ten kan spelen. Daardoor hij zijn elftal strafe leen 4-4-2 laten spelen ook 4-3-3. Iets wat overigens niet oh finitie gaat gebeuren M trainer zaterdag wetend hij is tevreden over 1® 'noodsysteem' met tv,^ vallers functioneert, öi terdag tegen Sparta weer gesmeerd. Hoo^ van de avond was de» ningstreffer van Shotafe ladze, halverwege de ég helft. De Georgiër bal eerst over tegensta:, Steve Olfers heen en vol) de vervolgens via de otj kant van de lat raak. Kwetsbaarheden AZ creëerde nog veel® kansen, maar pas in detsi de helft leidde dat lot tere voorsprong. p- van Olfers (eigen d sterke actie van Julian] ner) en Maarten Marti werd het 3-0. Een overtuig de zege die nog veel gw had kunnen uitvallen, a nog maar eens aanlooi®! het voetballend wel g( met AZ. Toch kwamen ook tfg Sparta de Alkmaarse b baarheden weer aan het Ij De gasten (die opmerkeliji noeg met Haris Medunja als valse spits speelden)! gen voor rust een grote! via Jeffrey Vlug en in des fase nog twee mogelijk!* via Jason Oost. Bij die la speelde slordigheid van spelers een rol. Sparta heeft dat geen gr gen, maar tegen PSV of Fe bahge is dat een goaf, lg drukte Van Gaal nog: eens. De trainer gaat dan niet met een gerust harts PSV, zaterdag. „Want het gaat juist oa soort momenten. Wij zijnv ballend niet minder dan i maar zij hebben de kwal ten om toe te slaan op z momenten." GPD RBC profiteert van gelijkspel De Graafschap GOES - RBC Roosendaal heeft zaterdagavond optimaal geprofi teerd van de misstap van lijst aanvoerder in de eerste divisie De Graafschap een dag eerder. RBC. won thuis met ruime cij fers van Emmen (5-0). De Doe- tinchemmers, die vrijdag 0-0 speelden tegen Stormvogels, staan nu nog één punt voor op RBC. Benjamin Martha scoorde twee keer voor RBC. ANP Aissati blinkt uit bij Twente ENSCHEDE - Aan de hand van uitblinker Aissati boekte FC Twente een eenvoudige zege op ADO Den Haag: 3-1. Heubach zorgde voor 1-0, maar Delorge maakte na ruim een half uur 1-1. Tourna zette Twen te weer op voorsprong en Aissa ti bekroonde zijn goede spel nog met de 3-1. ANP Matchwinnaar Leonardo rent juichend weg en laat Groningen-doelman Bas Roorda (links) en verdediger Bruno Silva gefrustreerd achter. foto GPD/Pro Shots door Jop van Kempen GRONINGEN - In een wonderbaarlijke tweede helft boog Ajax gistermiddag te gen FC Groningen een 2-0-achterstand bij rust om tot een 3-2-overwinning. De Amsterdammers scoorden de laatste twee goals in de slotfase, toen ze nog slechts tien voetballers op het veld had den staan. FC Groningen-Ajax groeide uit tot een zeldzaam spektakelstuk. De twee ploe gen zorgden in het Euroborg-stadion voor adembenemende spelsituaties. „Ja, amusementswaarde 10", zei de verliezen de trainer Ron Jans. „Maar het aantal punten voor ons: nul." Tot de 53e minuut stond het echter zo goed als vast dat trai ner Henk ten Cate van Ajax de vijfde ne derlaag van het seizoen kon incasseren. Met hard en agressief spel zetten de noor derlingen de Amsterdammers klem, waardoor het strijdplan van Ajax in dui gen viel. De Groningers denderden aan vankelijk in sneltreinvaart over de matte Amsterdammers heen. Na een strafschop van Evgeny Levtsjenko (overtreding Hedwiges Maduro op Goran Lovre) en een intikker. van de goed spelende Luis Suarez (na een vrije trap van Bruna Sil va) ging Groningen met een 2-0-voor- sprong rusten. In de kleedkamer van Eu roborg werd de eerste aanzet gegeven voor het mirakel van Groningen. Bedenkingen Hoewel de trainer zelf zijn bedenkingen had over een goede afloop ('Ik kan nu wel dapper roepen dat ik in de rust dacht dat we nog zouden winnen, maar is er weinig te halen als je in Groningen met 2-0 achterstaat'), liet Ten Cate wel duide lijk weten dat de slappe instelling hem hoog zat. „Daar was ik boos over." De Amsterdamse inhaalreeks in de laatse drie kwartier had echter geen eenduidige oorzaak. Behalve van een betere wed- strijdinstelling profiteerde Ajax ook van logisch wisselbeleid (George Ogararu voor de moeizaam spelende Hedwiges Maduro, Leonardo als extra aanvaller voor Gabri, Kenneth Perez voor de tagen- vallende Klaas-Jan Huntelaar) en een veranderd tactisch strijdplan (van een 3-4-3 via een 4-3-3 naar een 'alles-of- niets'-systeem). En Ajax had geluk. Zo mochten de Am sterdammers de handen dichtknijpen na dat Suarez drie minuten na rust oog in oog met doelman Maarten Stekelenburg had gefaald. Het meest fortuinlijk was Ajax echter toen Levtsjenko bij een 2-1-voorsprong met een afstandsschot de lat trof. De bal kaatste terug van het alu minium, botste op de rug van Stekelen burg en miste het doel op een haar na. Kruising Even daarvoor hadden de Amsterdam mers ook al geen klagen. Met 'een zo hard mogelijk schot op doel' had Stam Inter-spits Adriano controleert de bal in het duel met Sampdoria. foto Alessandro Garofalo/RTR van onze sportredactie GENUA - Mede dankzijeen doelpunt van Zlatan Ibrahimo- vic heeft Internazionale gisteren het uitduel bij Sampdoria ge wonnen: 0-2. Maicon maakte de andere treffer. Het was de veer tiende achtereenvolgende com petitiezege voor Inter. Sampdoria speelde bijna de ge hele wedstrijd met een speler minder. Del Vecchio kreeg al na zeven minuten een rode kaart. AS Roma maakte in de achter volging op de koploper geen fout. Het thuisduel met Siena eindigde in een moeizame zege: 1-0. Vucinic maakte het winnen de doelpunt. Het verschil be draagt nog altijd elf punten. AC Milan zette Parma met 1-0 opzij. Inzaghi voorkwam een kwartier voor tijd pimtenverlies voor het elftal van trainer Carlo Ancelotti. Hekkensluiter Ascoli boekte de tweede zege van het seizoen. Plet uitduel tegen mededegrada tiekandidaat eindigde in 1-2. As coli blijft laatste. Parma, de nummer negentien, heeft nog drie punten meer. Spanje FC Barcelona en Sevilla hebben gisteren allebei geprofiteerd van het verlies van Real Madrid bij Villarreal (1-0). Barga ver sloeg Celta de Vigo moeizaam met 3-1. Sevilla won het uitduel bij Getafe met 4-2. Barcelona blijft door de zege koploper met één punt voor- Dat Ajax nu Edgar Davids heeft ge contracteerd, is een slimme zet van de club. Gisteren tegen FC Gronin gen bleek maar weer eens dat ze een speler met ervaring en een flinke dosis gif in Amsterdam prima kunnen gebrui ken. Met Hedwiges Maduro is het nog steeds net niet. Als je als trainer Edgar Davids op die positie kunt zetten, wordt je elftal daar vrijwel zeker beter van. Met Davids haalt Ajax een winnaar bin nen. Een gangmaker in het veld, ie mand die veel respect geniet en nooit zijn hoofd laat hangen. Henk ten Cate wist na enkele moeizame weken wat zijn ploeg nodig had. En hij heeft het ook slim gespeeld. Ajax had al verschil lende keren geprobeerd Davids terug te halen, maar dat was steeds niet gelukt. Ten Cate heeft met hem gewerkt en Da vids zal gevoelig zijn geweest voor zijn woorden. Daarnaast kan hij terug in Nederland gaan wonen, wat voor hem ook een voordeel moet zijn. De Engelse competitie is natuurlijk wel van een heel ander niveau dan de Ne derlandse. Davids heeft de laatste tijd bij Tottenham Hotspur niet veel ge speeld, maar zal in de eredivsie zeker van toegevoegde waarde zijn. Met Jaap Stam had Ajax al een leider in huis, maar geen bepalende speler. Davids is dat wel en hopelijk kan hij er mede voor zorgen dat de competitie weer een beetje spannend wordt. PSV verloor gisteren bij Roda JC, maar heeft nog wel steeds acht punten voor sprong. Maar aan de andere kant: je weet het nooit. Davids zal er in ieder geval op gebrand zijn om iets te laten zien in Nederland. Daar heeft hij voldoende eergevoel voor en hij tekent ook niet voor niets voor anderhalf jaar. Van afbouwen kan nu dan nog geen sprake zijn. Misschien kan hij wel eenzelfde rol gaan vervul len, zoals Frank Rijkaard halverwege de jaren negentig heeft gedaan. Davids komt nu ook in een jong, talentvol elf tal terecht. Als het niet loopt kan hij de botte bijl eens hanteren, het spel ontre gelen of juist tempo maken. Bij Feyenoord zouden ze zo'n type nu ontzettend goed kunnen gebruiken. Maar de clubleiding wil niets doen of kan niets doen. Ze hadden Henk Tim mer natuurlijk gewoon moeten verko pen, want een keeper is altijd vervang baar. Met dat geld had Feyenoord een goede middenvelder of aanvaller kun nen kopen of huren. De realiteit is ook dat de andere Nederlandse topclubs ver voorlopen op het gebied van scou ting. Nu maakt Edgar Davids waarschijnlijk zondag zijn debuut tégen Feyenoord. Dat maakt de Klassieker in ieder geval weer extra interessant. Dennis de Nooijer zijn ploeg na een krap uur op 2-1 gezet. „Ik zag niet eens dat die bal in de krui sing verdween", aldus de aanvoerder. Ajax had ook pech. Zo raakte Ema- nuelson met een afstandschot de paal en gleed Perez uit toen hij een losgelaten bal van de Groningse doelman Bas Roor da voor het intikken had. De Amsterdam mers werden echter het meest getroffen door de aftocht van Zdenek Grygera. Ajax had al drie keer gewisseld toen de Tsjech bij een 2-1-achterstand met een hamstringblessure naar de kleedkamer moest. Met dadendrang, kunst- en vliegwerk en de hemelse zege van vrouwe For tuna kwam de ploeg van Ten Cate nog terug. Eerst was het Heitinga die in de 82e mi nuut een voorzet van Tom de Mul voor de voeten kreeg: 2-2. En in de laatste mi nuut ging een geplaatst schot van Perez via de vingertoppen van Roorda tegen de paal, maar stond Leonardo op de juiste plek: 3-2. GPD van onze sportredactie MANCHESTER - Manchester United heeft zich zaterdag ge plaatst voor de vijfde ronde van de FA Cup. De club won - met doelman Edwin van der Sar op de bank - met 2-1 van Portsmouth. Beide doelpunten van United kwamen op naam van invaller Wayne Rooney, die pas na een uur in het veld kwam. Vooral zijn tweede goal was van grote schoonheid. Vanaf de rand van het strafschopgebied stifte hij de bal over de doelman. Via de onderkant van de lat stuitte de bal vervolgens in het doel. De 1-0 maakte hij op aangeven van Ryan Giggs. Chelsea verzekerde zich een dag later zonder noemenswaardige inspanningen van een plaats in de vijfde ronde. Nottingham Fo rest, dat twee divisies speelt, was bij rust al verl 3-0. Bij die stand bleef li bekritiseerde Andrei Sje* ko opende na negen mimi score. Didier Drogba te Obi Mikel maakten de: treffers. Arsenal moet tegen Bolton derers op herhaling. Zoti geblesseerde Robin van I kwamen 'The Gunners' rnfi 1 der dan 1-1. Lange tijd vra schakeling zelfs dichtbij Arsenal. Kolo Touré 3 twaalf minuten voor tijd Net na i-ust had Kevin! Bolton op voorsprong De vierde ronde van de F! kende niet veel verrassms leen Bristol City he zicht op een stunt. De c de derde divisie hield ft Leagueclub Middled: knap op 2-2 en dwong da een replay af. ANP sprong op Sevilla. Real moet in middels vier punten zien goed te maken. Ronaldinho bracht Barca twaalf minuten voor tijd bij een stand van 1-1 op voorsprong. De Brazi liaan benutte een strafschop. Giuly besliste het duel vier mi nuten voor tijd met het derde doelpunt. Saviola maakte de eer ste treffer. Real Madrid maakte bij Villarreal een machteloze in druk en verloor verdiend met 1-0 door een treffer van Marcos Barreno. ANP rijker voor de Zuid-Di maar brengt hij niet de teit en absolute klas: Ballack. Voorlopig stel ploeg negen punten achtai twee lijstaanvoerders. Ook in Hamburg heeft de terstop niet de gehoopte c keer gebracht. Trainer® Doll, die tot veler vers mocht aanblijven, had as gen zeggen een stevige an gemaakt en nu moest het gaan. Geen lullige Wtë meer die punten kosten. Helaas voor Doll en zijn? lijkt er niets veranderd, uitwedstrijd bij Arminö. feld verviel de ploeg in oajt ten. Zonder de ge® Rafael van der Vaart, mat Nigel de Jong en Joris® sen, kwam HSV op een 1-^ spong, maar werden tw* de drie punten weer uit na gegeven in de laatste®8 1-1. HSV staat nu sat£; Mainz, dat met 1-0 wow Bochum, op een gedeelde!^ plaats. De kloof metdf^ door Achille Prick BERLIJN - Schalke 04 en Wer der Bremen hebben op de eerste speeldag na de winterstop hun titelaspiraties in de Bundesliga benadrukt. Schalke won zater dag overtuigend met 1-3 op be zoek bij Eintracht Frankfurt. Werder Bremen had gisteren thuis niet veel moeite met Han nover 96:3-0. Beide teams voeren de ranglijst aan met 39 punten, Bremen heeft een beter doelsaldo. De pri ma start van de twee titelkandi daten moet de verantwoordelij ken bij concurrent Bayern Mün- chen, dat vrijdag al met 3-2 bij Borussia Dortmund verloor, aan het denken hebben gezet. Zowel Schalke als Bremen (Mar kus Rosenberg van Ajax) heb ben de winterstop gebruikt om versterkingen te halen. In Mün- chen wordt al maanden gespro ken over het gat dat de afgelo pen zomer naar Chelsea vertrok ken Michael Ballack heeft ach tergelaten. Volgens de club is Mark van Bommel steeds belang- vijftiende plek is inmic punten. GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 18