lomdahl doet gewoon zijn werk PSV raakt zijn superioriteit in één week kwijt Van der Klooster pakt brons op Winter X Games 26 eed wint na marathonpartij tegen Dick Jaspers wereldbekertoernooi Sluiskil Driebanders richten eigen bond op £0113-315640 jil d8Cóe@pzc.n| 4460 AA Goes fllexp'oi131'61 Midden-Zeeland: 0113-315520; Lderen: 0113-315570; 0204562500. Jag29 januari 2007 Amazone wint op muziek Soerjadi ILHij staat al twintig je top en de sleet zit er „jd niet op. Torbjörn Jjjl is en blijft een l'eno- de biljartwereld. De voegde gisteren een nieu- j3an zijn toch al indruk- depalmares toe. Blomda- Sluiskil hel Outokum- ddcuptoernooi. Hij ver- de finale Dick Jaspers: j.15-14,10-15.15-12 en naar gaf ver na afloop het misschien wel een onder was dat hij Jas- haas was gebleven. Blom- li zat er voor aanvang finale helemaal door. De islewedstrijd tegen Ro- thomme had nogal wat krachten gevergd en werd pas na vijf sets beslist. „Ik was kapot", vertelde Blomdahl naderhand. „Toen Dick voor de finale aan het inspelen was, zat ik bijna te slapen." Eenmaal achter de tafel kreeg de zevenvoudig winnaar van de wereldbeker de geest weer. „Als je eenmaal begint, komt de adre naline wel weer en voel je je plots niet meer moe", bekende Blomdahl. Ook in de eindstrijd tegen Dick Jaspers, die in de hal ve finale de Duitser Martin Horn een oorwassing (3-0 met een moyenne van 2,812) had ge geven, moest Blomdahl diep gaan. Hij moest een 2-1-achter- stand in sets ombuigen. In de vierde set knokte hij zich zelfs uit geslagen positie terug. Jas pers leidde na twee machtige beurten met 10-0 en de trofee in clusief hoofdprijs van 5000 euro leek binnen. Blomdahl vocht zich echter te rug, won die set nog met 15-12 en bracht de stand weer in even wicht. Daarna was de nummer vier van de wereldranglijst los en pakte hij ook de vijfde set (15-4). „Ik heb mijn sterke en zwakke punten", stelde Blom dahl. „En één van die sterke pun ten is dat ik nooit opgeef. AJs er bij mij geen druk op staat, dus als ik in de wedstrijd met 2-0 in sets leid, speel ik goed. Maar zo dra er een beetje druk op staat, speel ik minder. En als er dan su per veel druk is, ben ik er soms ineens weer." Gistermiddag was er zo'n mo ment van hoogspanning, al had Blomdahl dat niet zo gevoeld. „Ik deed mijn werk. Dick kon het niet afmaken en daar heb ik van geprofiteerd. Vroeger, in mijn jonge jaren, had ik nog wel eens moeite met afmaken, maar dat is nu niet het geval meer." De finale tussen Blomdahl en Jaspers was een klassieker. Bei de topspelers ontmoetten elkaar al ruim honderd keer. De eind strijd in Sluiskil was een span nend gevecht, dat volgens enke le insiders (Raymond Ceulemans onder anderen) alleen te lang duurde. De wedstrijd vond zijn beslag pas na ruim drie uur bil jarten. Dat was voor een deel te wijten aan een defect van de tijd klok. De spelers waren hierdoor niet gebonden aan de limiet van 50 seconden en konden de tijd nemen voor een stoot. „Ik vond het geen saaie finale", beweerde Jaspers. „Er was toch spanning? Misschien hebben we al eens betere wedstrijden tegen elkaar gespeeld, maar een vijfset ter duurt altijd lang. Dan maak je veel pimten. En soms moet je lang nadenken over een patroon. Het luistert nu eenmaal heel nauw hoe je de ballen raakt. Ik heb kansen laten liggen, ja. Voor al in de tweede set, na het veertiende punt, had ik de set uit moeten maken. Dat is niet gebeurd en dus moet ik me schik ken in mijn rol. Blomdahl speel de in de vijfde set grandioos." „Het was de boeiendste partij die wij in tijden hebben ge speeld. Misschien was het niet de beste partij, maar wel heel spannend. Dat moet het publiek toch hebben aangesproken", zei Blomdahl. „Dick heeft de beker bijna in handen en dan pak ik hem toch nog af." pagina 26 statistieken wereldbeker Wereldbeker Sluiskil 2007 nBlomdahl (onder) en Dick Jaspers bepalen wie voor acquit mag gaan. foto Camile Schelstraete PZC Kees Lammers 260107 iruijn 12e op tldranglijst AL - Jean Paul de is verzekerd van recht - plaatsing voor het vol- isereldbekertoernooi in Dat wordt in april ge- irter uit Hulst staat na Idcup in Sluiskil op de e plaats van de wereld- I en hoeft hierdoor geen atie te spelen. door Jan Daqevos SLUISKIL - De beste drieban- ders van de wereld verenigen zich. De spelers richtten zater dag in Sluiskil, waar het eerste wereldbekertoernooi van het jaar werd gespeeld, een eigen bond op. De 'Masters of Billi ards' pleiten onder meer voor meer prijzengeld, meer televi sie-aandacht en meer toer nooien. In het bestuur nemen de Ita liaan Marco Zanetti, de Belg Frédéric Caudron, de Griek Ni kos Polychronopoulos, de Span jaard Daniël Sanchez en de Zweed Torbjörn Blomdahl zit ting. „We zijn nu eindelijk georgani seerd, net zoals dat in vele an dere sporttakken al is ge beurd", stelt Blomdahl. „De wereldbond UMB heeft van ons geëist dat we ons zouden or ganiseren. Dan heeft de bond een aanspreekpunt en kunnen we beter samenwerken. We wil len de boel verder professionali seren." Speler Jean Paul de Bruijn uit Hulst sprak gisteren van een goed initiatief, maar hoopt wel dat het niet bij woorden alleen blijft. „Ik wil eerst nog wel eens zien wat het gaat worden. Het is prima dat je doelstel lingen hebt, maar het is ook belangrijk om te weten hoe je die denkt te kunnen realise ren." De start van de spelersorganisa tie was overigens niet gewel dig. Nadat zaterdag de statu ten werden opgemaakt en er werd gesproken over het 'Ver drag van Sluiskil', ging een dag later de persconferentie de mist in. Terwijl de journalisten zaten te wachten, liet woord voerder Marco Zanetti verstek gaan. van der Klooster (rechts) is apetrots op zijn bronzen medaille. De Vlissinger werd tijdens de Winter X Games derde op de mono-skiër foto Edo Jungerius door Roeland van Vliet GOES/ASPEN - Kees-Jan van der Klooster heeft opti maal gebruikgemaakt van zijn uitnodiging voor de Winter X Games. De Vlissingse zitskiër pakte zaterdag in het Amerikaanse Aspen de bronzen medaille op het spectacu laire onderdeel mono-skiërcross. Van der Klooster (29) was de enige Nederlandse deelne mer aan de Winter X Games, een soort Olympische Winter spelen voor extreme" sporten. De Vlissinger had in novem ber van de organisatie een startbewijs gekregen, omdat hij in staat werd geacht goed mee te kunnen doen in een veld van snelle Amerikanen. Dat vertrouwen beschaamde hij niet, hoewel hij pech had met zijn materiaal. „Tijdens de trainingen had ik proble men met mijn raceski. Een deel daarvan was losgelaten doordat ik steeds hard landde na mijn sprongen", vertelde Van der Klooster gisteren. „Ik besloot de wedstrijd daar om in te gaan op mijn Scratch twintip. Dat is niet de snel ste ski, maar wel de sterkste. Ik heb dus niet het risico wil len lopen om uit te vallen." Matige start Van der Klooster, die in 2001 tijdens een snowboardonge- luk een dwarslaesie opliep, kwam als vierde door de kwali ficatieronde en overleefde de halve eindstrijd. In de finale lag hij door een matige start al snel achter op de Amerika nen Tyler Walker en Kevin Connolly. Hij liep nog wel iets in op het tweetal, maar haalde hen niet meer bij. Sarah Will, de enige vrouw die de eindstrijd haalde, finishte als vierde. „Dit is de eerste keer dat een Nederlander een medaille wint op de X Games", zei Van der Klooster. „Dit is echt ongekend. Of ik gefeest heb? Wat denk je? Er waren hier fantastische feesten na afloop." Beelden van de eindstrijd van Kees-Jan van der Klooster zijn te zien op expn.go.com Crisis bij Club Brugge BRUGGE - De crisis bij de Belgische voetbalclub Club Brugge is compleet. Nadat gisteren eerst manager Mare Degryse was opgestapt, ontsloeg het bestuur niet veel la ter de trainers Emilio Ferrera en Franky Van der Eist. Die maatregel volgde na de 1-0-nederlaag van zaterdag te gen Roesela re. Brugge staat een straatlengte achter op Ra cing Genk en Anderlecht, de twee teams die in België de titelstrijd bepalen. De raad van bestuur heeft Cedomir Ja- nevski aangesteld als coach tot het einde van het seizoen. Janevski was eerder als assistent van de Noor Trond Sol lied werkzaam bij Club Brugge. Davids transfervrij naar Ajax AMSTERDAM - Edgar Davids voetbalt de komende an derhalf jaar voor Ajax. De Amsterdamse club bereikte eer der al overeenstemming met de middenvelder en hoeft zijn huidige club Tottenham Hotspur geen transfersom te betalen. Davids (33) wordt begin deze week medisch ge keurd in Amsterdam. De oud-international had nog een contract voor een half jaar bij Tottenham, maar kwam in Londen amper aan spelen toe. Federer verliest geen set MELBOURNE - Roger Federer heeft gisteren de Australi an Open gewonnen. De 25-jarige Zwitserse tennisser ver sloeg in de finale de Chileen Fernando Gonzalez in drie sets: 7-6 6-4 6-4. Het was de tiende keer dat hij een Grand Slamtoernooi won. Federer verloor in Melbourne in het hele toernooi geen enkele set. De Amerikaanse Serena Williams won het vrouwenenkel spel. Ze versloeg de Russin Maria Sjarpova in twee sets: 6-1 6-2. pagina 19 een man met een gouden arm Vervecken prolongeert wereldtitel HOOGLEDE-GITS - De Belg Erwin Vervecken is giste ren in Hooglede-Gits voor cle tweede opeenvolgende keer wereldkampioen veldrijden geworden. In eigen land ver sloeg hij de verrassend sterke Amerikaan Jonathan Page. De Italiaan Enrico Franzoi won bx-ons. Beste Nederlander was Richard Groenendaal, op de zesde plaats. De Frangaise Maryline Salvetat verraste bij de vrouwen. De Nederlande favoriete Daphny van den Brand reed in de kopgroep, maar-een val maakte haar kansloos voor het podium. Tweede werd de Amerikaanse Katie Compton, het brons was voor de Frangaise Laurence Leboucher. Ti telverdedigster Marianne Vos werd zevende, pagina 19 zilveren medaille komt als geroepen voor Page door Frans van den Nieuwenhof KERKRADE - PSV leverde don derdag al een (onbestrafte) wan prestatie in het bekerduel met Go Ahead Eagles, gisteren volg de de tweede nederlaag van de competitie. Roda JC won in Kerkrade met 2-0. Van aanmerkingen op zijn spe lers wilde Ronald Koeman niets weten na het verlies bij Roda JC. „Ik kan absoluut geen kri tiek geven op de instelling van mijn spelers, ze hebben ervoor gevochten." Die laatste opmerking wekte be vreemding, omdat PSV weer eens met twee vingers in de neus het veld op kwam kuieren. Het gevoel dat alles wel weer goed zou komen, werd binnen twee minuten versterkt door Ro- da-middenvelder Sibum, die met een kopbal bijna zijn eigen doelman Castro verschalkte. Ruim veertig minuten lang bleef dat evenwel het grootste doelge- vaar van PSV-zijde. Vlak voor rust voegde Cocu daar een lepe kopbal aan toe die op de lat ein digde. Verder had de koploper waarlijk weinig in te brengen te gen Roda JC, dat fel vooruit ver dedigde en veel sterker was in de duels. Haperingen Het elftal van PSV haperde aan alle kanten. Voorin had Farfan voor de tweede keer in een week een dag vrij genomen, bij Koné mislukte elke actie en op het middenveld was Méndez weer onzichtbaar en - net als Vay- rynen - ongelofelijk gemakzuch tig in de passing. Doordat Simons ook weer een mindere dag had, kwam er nooit structuur en rust in het spel van PSV. Het lijkt erop alsof de ploeg minder scherp uit de win terstop is gekomen dan werd ge dacht. „In balbezit waren we slordig en in de afronding niet alert. Het had best eens wat va ker knallen met de ogen dicht mogen zijn", vond Koeman. Dat de superioriteit in het spel veel minder is dan in oktober/november - toen PSV tal van zware uitwedstrijden won - kan ook Koeman niet ont gaan zijn. „Maar we moeten niet vergeten dat we ook wed- if-rs Ronald Koeman: „Geen kritiek op instelling." strijden gewonnen hebben, waarin we niet overtuigend speelden. Intern weten we heel goed waar we ons moeten verbe teren." In Kerkrade verspeelde PSV zijn kansen toen Bodor de bal uit een vrije trap rustig op het hoofd van Saeijs mocht leggen. Hij was alerter dan elke Eindho- venaar: 1-0. Daarvoor had Alex al twee keer reddding moeten brengen. Meteen na de rust was Cocu met een sliding dichtbij de 1-1. „Toen hadden we de gelijk maker verdiend", vond Koe man. Maar de beste kansen waren toch voor Roda JC, dat counter end de ruimte goed benutte. Oper, Ramzi en Cissé hadden al wat kansen gemist, voordat Oper het duel uiteindelijk op slot gooide. GPD Goede rentree Edith Bosch SOFIA - Judoka Edith Bosch heeft een succesvolle rentree ge maakt op de judomat. Op het internationale A-toer- nooi in Sofia veroverde de we reldkampioene in de klasse tot zeventig kilo de bronzen medail le. Bosch herstelde de afgelopen maanden van een operatie aan haar elleboog. De blessure liep ze vorig jaar mei op tijdens de Europese kampioenschappen. Elisabeth Willeboordse, afkom stig uit Middelburg, was er in Sofia juist door een blessure niet bij. Ze had in aanloop naar het toernooi lichte nekklachten. GPD Frederic Caudron (Bel) Brian Knudsen (Den) Frederic Caudron (Bel) Ramon Rodriguez (Per) Ryuuji Umeda (Jap) Ramon Rodriguez (Per) Frederic Caudron (Bel) Roland Forthomme (Bel) H 3 Javier Palazon (Spa) Javier Palazon (Spa) Roland Forthomme (Bel) 3 Filipos Kasidokostas (Cri) 2 Roland Forthomme (Bel) [2 Torbjörn Blomdahl (Zwe) 3 N.Polychronopoulos(Gri) ||3 N. Polychronopoulos (Gri) l|3 Semih Sayginer (Tur) Semih Sayginer (Tur) Ruben Legazpi (Spa) N. Polychronopoulos (Gri) L 1 Torbjörn Blomdahl (Zwe) J 3 Jean Paul de Bruijn (Ned) j[ 1 Jozef Philipoom (Bel) I 3 Torbjörn Blomdahl (Zwe) 3 Jozef Philipoom (Bel) Torbjörn Blomdahl (Zwe) 3 Alexander Salazar (Col) 0 Torbjörn Blomdahl (Zwe) II 3 Dick Jaspers (Ned) Dick Jaspers (Ned) R. Garcia Alarcon (Spa) Dick Jaspers (Ned) Marco Zanetti (Ita) Mikael Nilsson (Zwe) Dick Jaspers (Ned) Gerhard Kostistansky (Oosfl 1 Eddy Merckx (Bel) jjo Kyung-Roul Kim (Z-Ko) jfT Kyung-Roul Kim (Z-Ko) |o Gerhard Kostistansky (Oos)j 3 Tonny Carlsen (Den) [0 Gerhard Kostistansky (Oosx 3 Dick Jaspers (Ned) Peter de Backer (Bel) Emilio Sciacca (Ita) Peter de Backer (Bel) Martin Horn (Dui) Martin Horn (Dui) Jean van Erp (Ned) Martin Horn (Dui) Daniel Sanchez (Spa) K. Papakonstantinou (Gri) 3 Christian Rudolph (Dui) 0 K. Papakonstantinou (Gri) II 2 Daniel Sanchez (Spa) Daniel Sanchez (Spa) MuratTiiziil(Tur) rAGO BELL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 17