rouwen gewoon voorzichtiger odeontwerper koestert Zeeuwse roots Marillion-fans bijeen in Port Zélande lekeloosheid slijt de loop der jaren niet opnemen ^cherse taxichauffeuses niet verbaasd over statistieken rijvaardigheid Mannen rijden meestal harder zaterdag 27 januari 2007 Poppe benoemd tot burgemeester ZUNDERT - Oud-wethouder van Vlissingen Leny Poppe is gisteren bij besluit van de koningin benoemd tot burge meester van de Brabantse plaats Zundert. Haar officiële installatie vindt plaats op vrijdag 2 maart in een buitenge wone vergadering van de gemeenteraad, in het gemeente huis. Wie Poppe persoonlijk succes wil wensen, kan dat een dag later doen op de openbare receptie, van 14.30 tot 17.00 uur in Cultureel Centrum Van Gogh aan de Molen straat in Zundert. Verhuurder temt Goese griezellift GOES - Woonzorg Nederland zegt de problemen met de lift in een seniorencomplex aan de Blaaubeenstraat gro tendeels te hebben verholpen. Door storingen gijzelde de lift regelmatig bewoners van het appartementengebouw. De deur ging dan niet open of de kooi bleef tussen twee verdiepingen hangen. De overwegende ouders bewoners durfden op den duur de 'griezellift' niet meer te gebrui ken, maar sommigen moesten wel omdat ze slecht trap kunnen lopen. Volgens een woordvoerder van verhuurder Woonzorg Ne derland zijn de acute problemen opgelost. Een de'el van de electronica is vervangen of gerepareerd. Na een reeks klachten wil de verhuurder niets meer aan het toeval over laten. Over een half jaar worden alle relais van het bestu ringssysteem vernieuwd. Dat kan niet eerder, omdat die onderdelen zes maanden op zich laten wachten. Werkstraf voor stelen lege flessen MIDDELBURG - Een 30-jarige inwoner van Goes dacht met het statiegeld van (gestolen) lege flessen eten te ko pen. Hij had echter geen rekening gehouden met de kran tenjongen die de man vorig jaar 9 september in de tuin van de woning van zijn opa betrapte. De man zag nog wel kans de tas met lege flessen over de schutting te gooien, maar werd door de kleinzoon en zijn opa overmeesterd. De Goesenaar, die te boek staat als veelpleger, deed giste ren zijn verhaal op de zitting van de Middelburgse politie rechter. Verdachte zei beter in zijn vel te zitten sinds hij in behandeling is in de kliniek Emergis. Officier van Justitie M. Overmeer eiste zestig uur werk straf. 'Raadsman P. Schumans pleitte voor een lagere werkstraf. Daar kon politierechter L. van Dijke, rekening houdende met de (geringe) mate van het delict, zich wel in vinden. De politierechter veroordeelde de veelpleger tot dertig uur werkstraf. Vijf Belgische tips over dode man KAMPERLAND - De politie heeft uit België vijf tips ge kregen over identiteit van de man die in mei vorig jaar dood werd aangetroffen bij de stormvloedkering aan de zijde van Kamperland. De tips kwamen binnen na een uit zending van het VRT-programma Koppen Justitie', de Belgische variant van Opsporing Verzocht. De politie had aan haar Belgische collega's gevraagd aandacht te beste den aan de bij Kamperland gevonden man, omdat die een sleutelbos van Belgische makelij bij zich droeg. De politie gaat nu de tips na. In combinatie met het DNA en de gebitsstatus van het slachtoffer hoopt ze de identi teit van het slachtoffer te achterhalen. op het Sta dsplein van Vlissingen. si's. Achter het stuur van 0 die vier taxi's een Cora de Boks en Linda zitten bij elkaar in één op passagiers te wach- pjaast hen niet dat vrou- iterrijden: „Vrouwen zijn jjtiger. Mannen zijn meer macho's, meer doordou wers. Niet dat wij niet doorrij den. We doen ook wel spoedklus- sen hoor." Ze rijden voor de Taxicentrale Vlissingen en met veel plezier, al werkt Linda er nog niet zo lang. Ze heeft haar chauffeurser varing bij andere bedrijven op gebouwd. De Taxicentrale heeft meerdere vrouwelijke chauf feurs in dienst. Niet alleen op de taxi's. Bij het bedrijf werkt ook een vrouwelijke buschauffeur. Ook een heel goede chauffer", meldt Linda. Je ziet trouwens toch steeds meer vrouwelijke chauffeurs, ook op lijndienstbus sen en vrachtwagens, constate ren ze. Linda: „Bij Cobelfret hebben ze ook liever vrouwelijke chauf feurs. Dat is natuurlijk niet voor niets." Ze vertellen dat de kwestie man nelijke of vrouwelijke chauffeur geen onderwerp van gesprek is onder de collega's. Het is geen item op de werkvloer, maar mis schien durven de mannen er niet over te beginnen en vinden ze het te pijnlijk, suggereert Lin da. „Die weten natuurlijk ook wel dat vrouwen beter rijden." Ze krijgen wel eens reacties van passagiers over het feit dat ze vrouw zijn, vooral positieve. Lin da: „Er zijn ook mensen die we ergens naar toe brengen en die dan vragen of ze ook met ons weer terug kunnen. Die willen graag met dezelfde chauffeur rij den. Dat betekent toch dat ze vertrouwen in je hebben. Op die manier krijg je je vaste klan ten." Afwisseling Voor Cora is het allemaal nog wat nieuw. Ze werkte eerder in Zeeuws-Vlaanderen bij Verbrug- ge Terminals als chauffeur en zit sinds december op de taxi. Linda is al jaren taxichauffeur. Ze heeft nog wel een poosje in de verzorging gewerkt, maar miste toch de afwisseling en de spanning van de taxi. Daarom is ze weer teruggekomen: „Ik heb het goed naar mijn zin. Je maakt van alles mee. Mensen vertellen van alles aan je. Soms gaat het het ene oor in en het an dere uit. Maar er zijn ook hele persoonlijke en aangrijpende dingen bij. Maar 's nachts rij den, dat doe ik niet. Daar begin ik niet aan. De meeste van mijn vrouwelijke collega's doen dat liever niet." tnèvan Stee |a Verschelling (48) uit i-azen is er allerminst irtuigd dat vrouwen be dan mannen. a zijn driftiger, maar ze »k vlotter. En dat roeke- jt slijt in de loop der ja- :a!s ze meer ervaring heb- zij in een reactie op van de SWOV. Verschelling rijdt sa haar echtgenoot Pieter sen eigen vrachtwagen, jwee jaar bijrijder. Daar- Izij in een kleine vijf 1700.000 kilometer op de jereden. Ervaring volop ferband met fysiek onge- Pieter Jan staat het van het echt- momenteel peen laag pitje. Maar zo- iersteld is, gaan ze -veer inskras door Europa op Verschelling vindt vrou- kdachtzamer dan man verkeer. Ook zijn ze haar beter in het in- verkeerssituaties zij zich in het alge- tsoenlijker. Vreemd ge rit zij daar weinig van dagelijkse praktijk als •genchauffeur. gebeurt regelmatig dat we in de remmen moeten, omdat er een gevaarlijke situa tie ontstaat. In negen van de tien gevallen zit hierbij een vrouw achter het stuur. En dat zeg ik niet graag, maar helaas is het wel zo." Vrouwen zijn voorzichtiger. Mannen rijden met grotere snelheid. Dat is vólgens Lies van den Holst uit Goes de ver klaring voor het gegeven dat vrouwen beter rijden dan man nen. Van den Holst heeft 12 jaar een autorijschool in Goes en Temeu- zen gehad. Dat vrouwen voor zichtiger zijn heeft volgens haar te maken met het feit dat man nen autorijden meer aanvoelen: „Het heeft met zelfvertrouwen te maken. Vrouwen hebben ge middeld genomen ook meer les sen nodig. Je moest meer aan dacht besteden aan technische zaken, zoals de bediening van de pedalen. Een man denkt snel ler; ik kan de auto nog wel even tjes door dat gaatje duwen, ik kan er nog wel tussendoor. Een vrouw is daar veel voorzichtiger Taxichauffeuse Linda Meertens. foto Ruben Oreel ist Hullekes en Sebastiaan Kramer presenteren Arnheim Fashion Pankow 1EE - Zenuwachtig? i of. De verwachtingen izo hoog gespannen", jonge mode-ontwerper nnalig Zierikzeeënaar lullekes (25) van Arn- Samen met zijn Sebastiaan Kramer pre tij vandaag in de Wes- briek in Amsterdam tij- International Fashion wde eerste keer een ei- zetten met ie- itigen label in op man -Dat houdt je scherp. BS waarbinnen je kunt fat, zijn veel strakker, hen moet alles meteen h en kun je je geen al vrijheden permitteren. creativiteit van de ik een geweldige zegt Hullekes. |eving «oren en getogen in Zie- ffij woonde er tot en met telbare schoolopleiding i® 'de wijde wereld in' «sessies van siekschool ook in Goes S- De Zeeuwse Mu- M houdt morgen keer een jam- 'h podium 't Beest in Dtze duurt van 16.00 'Muur. Eekschool is ander- geleden begonnen ^•jamsessies in café sado in Middelburg. is zo succesvol Mat is besloten de IJi' te breiden naar "Wit in Middelburg jPhet samen spelen I®- In Goes wordt rat besteed aan stij- ~?P°P. funk én soul. Mer is Sjaak Lam- "e sessies staan niet •°P«n voor leerlingen Zeeuwse Muziek- l-fcaar ook voor ande- ^tellenden. label. Het staat voor een stijl gevoel dat hij omschrijft als Nederlands Klassiek. Voor de collectie Inchiostro blue heeft hij zich laten inspireren door een Italiaanse kostschool. „De jongens die daar leven, hebben een eigen identiteit die ze in hun kleding moeten onderdrukken. Juist daarin probeer ik het spanningsveld te vinden", ver telt de jonge ontwerper. Hij speelt met details en stofge bruik om op subtiele wijze ui ting te geven aan een eigen per soonlijkheid. Volgens hem spe len zijn Zeeuwse roots ook een belangrijke rol voor zijn manier van ontwerpen. Dat kenmerken de strak en sober heeft absoluut te maken met mijn jeugd op Schouwen- Duiveland. Waar ik overigens zeer goede herinnerin gen aan bewaar hoor", zegt Hul lekes. „Op het eerste gezicht zal de col lectie klassiek ogen,maar wan neer men aandachtiger kijkt, zal een eigentijdse en frisse touch zichtbaar worden", luidt zijn verwachting. Pasteltinten Sebastiaan Kramer presenteert eveneens onder de koepel van Arnheim Fashion zijn eigen col lectie Champagne. Kernbegrip pen voor zijn ontwerpen met la bel Sebastic zijn sportief, klas siek, jong en anarchistisch, maar met een knipoog en met humor. Lichte pasteltinten ge ven de jonge, wat naïeve kijk van de inspiratiebron weer. Kra mer keek namelijk op afstand naar wat leeftijdsgenoten door maakten. Hullekes laat weten dat hij en Kramer er bewust voor hebben gekozen ieder onder eigen label te ontwerpen. „Dat heeft te ma ken met verschil in smaak en stijl, maar we werken wel steeds nauw samen. We toetsen onze ideeën en geven elkaar over en weer suggesties als een van ons er een keer niet uitkomt." „Normaliter zitten er gemiddeld tweehonderd belangstellenden bij de presentaties tijdens deze Amsterdam Fashion Week. Voor onze show hebben zich vierhon derd mensen' aangemeld, van wie heel veel persmensen. Geen wonder dus dat we behoorlijk zenuwachtig zijn, want binnen de modewereld kan het behoor lijk rauw toegaan hoor", zegt Hullekes. om 'iets' in vormgeving te gaan doen. Dat kon op dat moment nog alle kanten op: architec tuur, theater, dans, maar vrij wel inituïtief koos hij voor de Modeacademie in Arnhem. „Dat bleek precies wat ik wilde. Voor mijn gevoel komt in mode alle vormgeving samen." Hij kwam tijdens zijn opleiding ook zijn huidige levenspartner Sebasti aan Kramer tegen. Beiden stu deerden in juli 2005 cum laude af en staan na korte tijd dus al tussen de grote namen in Am sterdam. Sjaak Hullekes heeft zijn eigen naam verbonden aan zijn eigen Modellen in ontwerpen uit de collectie van Sjaak Hullekes. foto Levi van Veluw Marillion doet, samen met drieduizend fans, volgend weekeinde Port Zélande aan. foto Ronald den Dekker door Rolf Bosboom OUDDORP - Vakantiepark Port Zélande bij Ouddorp is volgend weekeinde het mekka van Marillion-liefhebbers. Het park is volledig afgehuurd door 3000 fans, afkomstig uit de hele wereld. De vermaarde Britse band is zelf ook aanwe zig en geeft drie bijzondere op tredens. Marillion, een van de grote na men uit de progressieve rock, bestaat al sinds eind jaren ze ventig, aanvankelijk met Fish als zanger maar sinds 1988 met Steve Hogarth als front man. Bij het grote publiek is de groep bekend van de hit Kayleigh (1985). In april komt een nieuw album uit: Somew here else. Sinds 2002 worden er conven ties rond de groep gehouden. Fans komen bijeen om hun passie voor Marillion te delen. De eerste drie conventies (2002, 2003 en 2005) waren in Engeland. Voor de vierde edi tie is Nederland gekozen als lo catie. „In Engeland is de behui zing op de vakantieparken niet om over naar huis te schrijven. Daar krijg je echt een hidihi-gevoel", zegt Piet Spaans van The Web Holland, de Nederlandse Marillion-fan- club met ruim duizend leden. „In Nederland is dat een stuk beter." De fans arriveren vrijdag 2 fe bruari in Port Zélande. „Ze komen echt uit de hele wereld: onder meer uit de Verenigde Staten, Zuid-Amerika en Ja pan", zegt Spaans. Busmaat schappij Connexxion zorgt voor een rechtstreekse verbin ding van Schiphol met het vakantiepark. Alle huisjes zijn al maandenlang volgeboekt; dagkaarten zijn niet verkrijg baar. Op het terrein verrijst een gro te tent met een podium, zodat er concerten kunnen worden gegeven. Er zijn optredens voorzien van onder meer A Day's Work, Mr. So and So, The Fabulous Wannabeatles, Gazpacho, The Sad Song Co., Jason Hart en Steve Thorne. Marillion woont zelf het gehe le weekeinde bij en treedt drie keer op. Op vrijdagavond wordt het album This strange engine (1997) compleet uitge voerd, gevolgd door de premiè re van enkele nummers van de komende cd. Op zaterdag speelt het vijftal een verzame ling covers in combinatie met Marillion-nummers die zelden of nooit live zijn uitgevoerd. Voor de zondagavond kiest elk bandlid zijn favoriete num mers, zodat 'de ultieme Maril- lion-set' ontstaat. De gedeelde liefde zorgt voor een grote saamhorigheid, weet Spaans van de vorige conven ties. „Het zijn allemaal fanatie ke fans. We noemen onszelf de Marillion-familie. Ook de band zelf vindt het erg leuk. Ze lopen het hele weekend tus sen het publiek door en je kunt gewoon met hen praten." De Nederlandse fanclub doet tijdens het weekeinde op haar website (wwio.marillion.nl) doorlopend verslag van de ge beurtenissen, door middel van nieuwsberichten, recensies en foto's. Beeld- en geluidsfrag menten van de optredens zelf staat de band echter niet toe, ook omdat het deels gaat om nog niet uitgebracht materi aal.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 77