Ïoes-West dopt eigen boontjes ZC Kassenplannen Bath niet kansloos Rit met gesubsidieerde taxi naar Goes verdwijnt ical board moet problemen in wijk oplossen PZC 's-Gravenpolder voorlopig niet verlost van trekkers 21 pen dag zaterdag 3 februari 2007 Gratis toegang Attractiepark Neeltje Jans Baskets ns.nl .rsKiacIie@pzc.nl ^31,4460 AA Goes fSddèn-Zeeland: 0113-315520; 'Vlaanderen: 0113-315570; J 31:020-4562 5 00. ^grvice: 0800-0231231 jrdag 27 januari 2007 editie Bevelanden-Tholen DELBURG - De werkgroep Jicapten Walcheren legi luid neer bij de bezuinigin- |öp het taxivervoer voor en gehandicapten. ^ort vinden op drie plaat- io Walcheren actiebijeen- Daar krijgen mensen te horen wat er na 1 april- als de bezuinigingen in gaan - allemaal voor ze veran dert. Bij de bijeenkomsten worden handtekeningen ingezameld. „Het zou het mooiste zijn om een grote demonstratie te hou den", zegt M. Cazemier, voorzit ter van de werkgroep. „Maar dat kan niet met onze doel groep. Daar zijn de mensen te kwetsbaar voor. Per 1 april gelden nieuwe regels voor de vergoeding van taxi rit jes voor ouderen en gehandicap ten. Mensen moeten voortaan een instapzone betalen en het aantal zones dat iemand per jaar mag rijden, wordt beperkt. Bovendien worden nog maar vijf zones vergoed. Dat betekent dat alleen mensen uit Middel burg nog naar Goes kunnen met de taxi. Mensen uit andere plaat sen moeten met Valys, een lande lijk vervoerssysteem. Cazemier bestrijdt overigens dat reizigers straks nog met de gesubsidieerde taxi van Middel burg naar Goes kunnen komen. „Ik heb het nagevraagd bij het irrank Balkenende 5Elders in het land ju al local boards, nu ook Goes af. De wijk .West krijgt de primeur, rfe net zo'n wijkvertegen- pfiging aangesteld. Ze moe- problemen waarnemen en olgens concrete oplossingen aken. tal board gaat verder dan ïijkvereniging. In plaats iélemen terug te kaatsen gemeente of de woning- rcreniging, werkt een daadkrachtige bewoners a oplossingen. Bij voor- rbeurt dat samen met an dere wijkbewoners, want het achterliggende idee is dat men sen zich verantwoordelijk voor hun leefomgeving gaan voelen. De gemeente ziet nog meer voor delen. Als een wijk op veel fron ten haar eigen boontjes kan dop pen, wordt de sociale binding er groter. Ook voelen bewoners zich meer betrokken. Aanpak Local boards gaan bij de aan pak van problemen samenwer ken met gemeente, politie, scho len en woningbouwvereniging. Ook met bedrijven kan worden gesproken, bijvoorbeeld over sponsoring van voorzieningen. Op die manier verbetert de rela tie tussen wijk en instellingen. Een local board moet een goede afspiegeling van de lokale ge meenschap zijn. Oud, jong, rijk, arm, autochtoon, allochtoon, een mix is aan te bevelen om contact te krijgen met allerlei bevolkingsgroepen in de wijk. De acht mensen die in Goes-West de kar gaan trekken, voldoen aan het streefbeeld. Zo heeft woningcorporatie RWS bijvoorbeeld de 27-jarige Karima Abbali voorgedragen voor de local board, omdat ze met haar Marokkaanse wortels waarschijnlijk makkelijker be woners van buitenlandse komaf kan bereiken. Bovendien is Ab bali mondig en heeft ze betrok kenheid bij de wijk Goes-West getoond. Persoonlijk Abbali denkt dat de local board zich onderscheidt van een wijk- vereniging door de snelle, pro jectmatige aanpak van proble men. „We zullen bewoners ook veelvuldig persoonlijk benade ren en zonodig prikkelen." In Goes-West staat het nodige te gebeuren. De RWS gaat de wijk grootscheeps vernieuwen, waarbij bijna vierhonderd huur huizen beetje bij beetje worden gesloopt en vervangen door nieuwbouw. De gemeente wil Goes-West anders inrichten, met een groen hart, dat een soort centrumpje moet worden. Abbali denkt dat de local board tevens oog moet hebben voor an dere, soms kleinere zaken. Neem nou de communicatie met de bewoners, van wie een sub stantieel deel van buitenlandse komaf is. „Als wij, de gemeente of de RWS bewoners een brief sturen, is het handig dat die in meer talen wordt opgesteld. Het is een kwestie van een verta lingsbureau inschakelen en bud get ervoor zoeken. Op die ma nier bereik je meer bewoners, denk ik." Het projectbureau Ordina bege leidt en ondersteunt de local 'board een half jaar. De gemeen te trekt daar 50.000 euro voor uit. Na een half neemt SMWO Welzijn de coördinatie over. Dan wordt ook gekeken of er in andere wijken local boaixls kun nen verschijnen. Advertentie lekei aan scriminatie? SW, gewoon uw school! i7.cswalcheren.nl ;np voor wegpompen iiidwater IELBURG - De economi- fölitierechter J. Hopmans 5ï gisteren in Middelburg voor de ingreep van de ge- iiNoord-Beveland. De ge il voelde zich afgelopen jidwongen het (verontrei- Ijrondwater in Wissenker- jte pompen, om te voorko keen bungalowpark on- ïerzou lopen. ehter vond de ge it wel schuldig, maar leg- svan justitie I. Koopman vijfhonderd euro boete omdat de gemeente geen ïvan het water had ge- het water zonder ffiing had laten verpom- Jrnst de gemeente heeft wgd gezag een voorbeeld- serzag het spoedeisende adslid van Noord-Beve- ®de ter verdediging van ®ate aan dat er vanwege tabui slagvaardig te werk worden gaan, nadat het ®nap kennelijk het be smet van inzag om tot ac- ïlegaan. ffierechter vond dat er was geweest van een noodtoestand en hield lening mee in de uit- ncert Mozart - Muziekvereniging figeeft zaterdag 10 februa- Nijkse uitvoering. ^are treedt dan voor het to onder leiding van de tairigent Arian Visser, fe avond, met als thema Glorie', werken ook ^orkest en de jeugdrum- "f- De uitvoering begint wuurin De Zaete Kassencomplex bij Rilland. Gemeenteraad staat gereserveerd tegenover uitbreiding glastuinbouw door Willem van Dam KRUININGEN - De pogingen van het dagelijks gemeentebe stuur van Reimerswaal om te ko men tot een uitbreiding van de glastuinbouw bij Bath zijn niet bij voorbaat kansloos. Gedepu teerde H. van Waveren (CDA, ruimtelijke ordening) heeft dat gezegd. De provincie gaat er vanuit, dat nieuwe glastuinbouwactivitei- ten in de Zeeuws-Vlaamse Ka naalzone moeten worden gecon centreerd. Maar, aldus van Wa veren, 'als de zaak daar een maal op de rails staat en vol loopt, is het niet uitgesloten dat we voor eventuele verdere uit breiding weer naar Oost-Zee land zullen kijken.' De fractiesvoorzitters in de ge meenteraad van Reimerswaal reageren gereserveerd op de ideeën die binnen het college le ven over glastuinbouw. De SGP (met 7 zetels de grootste raads fractie) en de VVD (één zetel) staan er 'niet afwijzend tegen over'. De PvdA (4 zetels), Leef baar Reimerswaal (3 zetels), ChristenUnie (1 zetel) wijzen een uitbreiding vierkant af en het CDA (3 zetels) 'staat niet te juichen'. Deze week werd bekend dat het dagelijks gemeentebestuur van Reimerswaal wil bezien of er mogelijkheden zijn om het glas tuinbouwgebied bij Bath uit te breiden. Daarvoor heeft het col lege het oog laten vallen op de Tweede Bathpolder. Aanleiding vormt een verzoek van twee bedrijven om een kas sencomplex te mogen bouwen in de Zimmermanpolder, even eens bij Bath. Het college van B en W vindt dat geen geschikte locatie, maar wil wel aftasten of kan worden uitgeweken naar het gebied dat direct grenst aan de bestaande kassencomplexen in de Eerste Bathpolder. „Het is de moeite waard om er eens naar te kijken", zei wethou der J. Sinke (SGP, ruimtelijk en economisch beleid) deze week. Niet geluisterd Minstens drie fracties in de ge meenteraad vinden dat het colle ge zich die moeite kan bespa ren. In augustus 2005 sprak de raad van Reimerswaal zich uit tegen een uitbreiding van de glastuinbouw; de raad huldigde het standpunt dat honderd hec tare glas in de Eerste Bathpol der voldoende was. Dat stand punt nemen PvdA, Leefbaar Rei merswaal en ChristenUnie nog steeds in. „We hebben destijds duidelijk aangegeven dat we niet verder moeten gaan. Het lijkt wel of het college daar hele maal niet naar heeft geluis terd", reageert PvdA-fractie- voorzitter D. Louwrink. Vol gens Louwrink bezorgen! de hui dige glastuinbouwbedrijven al meer dan voldoende overlast (lo zingen en lichthinder). Ook de ChristenUnie en Leefbaar Rei merswaal vinden dat hét college een doodlopende weg inslaat. A. Jumelet (ChristenUnie): „De be staande bedrijven hebben al zo veel narigheid bezorgd. Gezien de ervaringen die we tot nu heb ben opgedaan, zijn we absoluut tegen." M. Weststrate (Leefbaar Reimerswaal): „Het aantal kas sen dat we nu hebben is genoeg. Ik ben niet tegen glastuinbouw, maar laten ze eerst imaar eens de problemen die er nu zijn op- SGP-fractievoorzitter M. Otte daarentegen ziet wel brood in de pogingen van het college. (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken J van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via I Mzéwebsite www.pzc.nl/spaaractie. f- ze ook afhalen bij onze klantenbalie. rSnabonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 hoc jl&bet van Zetland door Harmen van der Werf 's-GRAVENPOLDER - De kans lijkt klein dat 's-Gravenpolder wordt verlost van doorgaand landbouwverkeer. De provincie voelt er weinig voor om landbouwverkeer toe te staan op de doorgaande weg tus sen 's-Gravenpolder en Kapelle, zoals de gemeenteraad van Bor- sele begin november vorig jaar heeft gevraagd. De maximum snelheid op de doorgaande pro vinciale weg zou dan terug moe ten van honderd naar tachtig ki lometer per uur. Het dagelijks provinciebestuur heeft onlangs officieel op het verzoek van Bor- sele gereageerd. Het probleem met doorgaand landbouwver keer speelt volgens de provincie al tientallen jaren. In de oogst tijd brengen vooral fruittelers uit de Zak van ZuidBeveland him spullen via 's-Gravenpolder naar Kapelle. Ze moeten daar voor door het dorp 's-Gravenpol der, wat gevaarlijke situaties geeft. Dit wordt door de. provincie on derkend, maar dat wil nog niet zeggen dat het veiliger is het landbouwverkeer toe te staan op de doorgaande weg tussen 's-Gravenpolder en Kapelle. De pi'ovincie hanteert als algemeen uitgangspunt dat landbouwver keer 'omwille van de verkeers veiligheid en de doorstroming Platini nieuwe voorzitter Uefa ministerie. Die instapzone telt gewoon mee bij het totaal van vijf. Dat betekent dat mensen uit Middelburg ergens tussen Le- weclorp en Heinkenszand moe ten uitstappen." Veere weigert mee te doen aan de bezuinigingen. Wethouder J.Melse zegt nog steeds te hopen dat de andere twee gemeenten zijn voorbeeld volgen. Vermoedelijke insluiper opgepakt GOES - Een 20-jarige Amsterdammer, oorspronkelijk af komstig uit Zeeland, is aangehouden op verdenking van twee insluipingen, één in een woning aan de Blokjesplaat in het Goese Meer en één in een huis aan het Noordeinde in Kloetinge. De insluiping in het Goese Meer vond zaterdagmorgen 23 december plaats. De politie heeft indertijd nog een heli kopter ingezet om de verdachte te achterhalen. Het ver moeden bestaat dat dezelfde man betrokken is geweest bij een insluiping net buiten Kloetinge. Dit incident deed zich zaterdag 13 januari voor. De Amsterdammer is begin deze week al aangehouden. De politie heeft pas gisteren zijn arrestatie bekend ge maakt. De verdachte is inmiddels voorgeleid aan de rech tercommissaris, die heeft geoordeeld dat hij in verband met het onderzoek langer mag worden vastgehouden. Man rijdt in op parkeercontroleur TERNEUZEN - Een 25-jarige Fransman is gisterochtend aangehouden nadat hij in Terneuzen op een parkeercon troleur was ingereden. Door weg te springen wist de 52-ja- rige controleur het vege lijf te redden. Het incident vond plaats op een terrein aan de Westkolkstraat waar de Fransman fout geparkeerd stond. Toen de parkeercontro leur hem hiervoor wilde bekeuren reed de Fransman weg. keerde en reed vervolgens op de controleur in. De 25-jari- ge man is in verzekering gesteld. Lichten uit in Terneuzen TERNEUZEN - In alle gemeentelijke.gebouwen in de ge meente Terneuzen moet op donderdag 1 februari vijf mi nuten het licht worden gedoofd. Daarvoor pleit Groen- Links-raadslid P. Clijsen in schriftelijke wagen aan bur gemeester en wethouders. Op 2 februari verschijnt het rapport van de VN over klimaatverandering. Om de schijnwerper te richten op de klimaatcrisis vindt donder dag 1 februari een internationale actie plaats waarbij wordt stilgestaan bij de noodzaak van energiebesparing. „Van 19.55 tot 20.00 uur willen we zoveel mogelijk lam pen uitdoen", zegt Clijsen. „Een simpele en 'zichtbare' ac tie die niets kost." Clijsen vraagt B en W de lichten in en buiten de gemeentelijke gebouwen te doven en aan de ge meente gelieerde instellingen aan te sporen hetzelfde te doen. „En we hopen natuurlijk dat ook zoveel mogelijk in woners meedoen", zegt Clijsen. 3 februari ID.3D - 15.uur HogeschoolZedind www.hz.nl foto Willem Mieras in het kader van de Provinciale open dag 'Economie en Water'. Toegang tussen 12.00 en 16.00 uur „Maar er zullen wel goede afwe gingen moeten gemaakt; hoe veel werkgelegenheid levert het op, hoeveel hinder ondervinden de omwonenden?" Ook de SGP sprak zich twee jaar geleden uit tegen meer glas tuinbouw. Dat standpunt is ver laten. Otte: „Hoe noemen ze dat ook al weer in de politiek? Voortschrijdend inzicht." CDA-fractievoorzitter P. Koe man: „Gezien de huidige over last die de kassenbedrijven ver oorzaken staan we niet te jui chen. Maar onder strikte voor waarden zullen we misschien medewerking verlenen." WD-raadslid M. van der Meij- den is 'niet negatief over een eventuele uitbreiding. Zij plaatst echter vraagtekens bij de locatie die het college op het oog heeft. Volgens Van der Meij- den is de Zimmennanpolder een betere plek. Gratis koken met Cas Spijkers, vissen op de Oosterschelde, meevaren op een mosselkotter, zelf windkracht 12 ervaren, en nog veel meer... Kijk voor het volledige programma op: www.zeeland.nl/verkiezingen Ji Provincie Zeeland VERKIEZINGEN PROVINCIALE STATEN ZEELAND 7 MAART ongewenst is op 80 km-wegen en sowieso op 100 km-wegen'. Dat geldt dan zeker voor de 100 km-weg langs 's-Gravenpolder. Het provinciebestuur probeert Borsele wel iets tegemoet te ko men. De gemeente wordt uitge nodigd mee te doen aan een proefproject om met alle betrok kenen te bekijken of er een op lossing te vinden is voor de ver keerssituatie rond 's-Gravenpol- der. Voor Tholen is zo'n onder zoek gaande. De provincie stelt Borsele voor om daarbij aan te sluiten. De deur zit dus nog niet volledig op slot. zeeuwse almanak „Tjonge jonge, wat verzinnen ze tegenwoordig toch een gek ke beleidstermen bij de ge meente Hulst! Hanging bas kets... wat is dat nou weer!", foeterde de verslaggever te gen zijn collega, nadat hij een ambtelijk stuk had doorgeno- Die sna-pte er ook al niets van en dus volgde er een mailtje naar het stadhuis. Nog geen minuut later kwam er ant woord. „Jullie hebben zeker geen groene vingers? Hanging baskets zijn bloembakken, waarmee we de binnenstad verfraaien. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31, 4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 59