0: www.skytours.nl Vliegvakanties ..199 1 ixdusieve aanbiedingen van uw Kroatië specialist voor de lezers van deze krant! Reis in 5 clicks ADVERTENTIE ^^.International Tours Vonnf-prijo p p. •.cl luehttuv«nl»Mlli>vliirfllnDon Bel 0900-1552 (18 ct p/m) '»r« inks rijden op smalle wegen, vol ravijnen en haarspeldboch ten. Vrachtwagens zonder 'remlicht, overvolle bussen eral uitstekende lichaamsdelen, lige verkeersregel: het recht van ootste. Zand, grind, rotsblokken sen zo groot als een badkuip, a,ezels, schapen en jaks die mid- ifde weg staan of plotseling over al Waardoor de claxon misschien ifl meest gebruikte voorwerp is. ie motor is anders, een ronkende- Enfield Bullet 500, een sierlijk ilijfsel van de Britse overheersing, hterrem zit aan de linkerkant en den gaat via de rechtervoet. De versnelling is omhoog, 2, 3 en 4 beneden. Precies andersom als in land dus. Gelukkig maakt het ge kt veel lijkt op een Harley) veel bet echoot mooi tussen de her at is er de hoogte. Het vertrek- goed voor absolute wanorde vol. uitdagingen en verrassingen in een decor van oneindige vergezichten. Met als topper de hoogste bergpas ter wereld. punt Leh. in de provincie Ladakh, ligt op 3500 meter. De ijle lucht maakt ade men en vooral slapen lastig. Al op de eerste dag krijgt een lid van de groep hoogteziekte. Hij stapt af, gaat eerst naar zijn bed en al snel daarna naar huis. De gids hamert daarna nog meer ai-- WÊÊÊÊÊIÊKÊÊÊÊÊKÊKÊÊÊÊÊSÊB^i^SSSmÊBS^S^S de stukken worden afgewisseld met zandwegen. Geen toeristen, wel bergen. kotspartijen Je gaat je bijna afvragen waarom je el ke dag weer op die motor stapt. Maar langzaam wordt de ervaring een kick; en de angst verandert in adrenaline. Rijd je de eerste dagen met je herse nen; het automatisme neemt het daar na langzaam over. En durf ik met een gerust hart om me heen kijken. Onder mijn wielen rollen de landschappen voorbij. Wild stromende rivieren, wan delende zandduinen, bossen in kleurrij ke herfsttooi en vooral veel eindeloze rotspartijen. In een breed kleurenpalet en in soms onmogelijke formaties. De tocht voert over diverse bergpassen, die geregeld de 5000 meter passeren. Ladakh betekent immers het 'land van de hoge passen'. Met talloze stops on derweg. Eeuwenoude kloosters met mannelijke en opvallend genoeg ook vrouwelijke monniken, vreemd ogen de wilde ezels en Tibetaanse Mastiffs rond de tent. Dit is één van de oudste hondenrassen ter wereld. Ze worden te genwoordig vooral gebruikt voor de be waking van het vee. Op één van de vele dorre grasvlaktes zie ik plots een hutje, in de verte graast Op de motor door de ruige Himalaya een groepje berggeiten en jaks. In La dakh leven nog zo'n 30.000 nomaden die met hun vee hoog in de bergen le ven. De vrouw raapt gedroogde uit werpselen bijeen voor het kacheltje. De man repareert het tentzeil. Hun ge zichten zijn door het harde leven gete kend. Intense kou (tot min veertig in de winter), immense hitte (tot ruim veertig graden overdag) gaan hand in hand met zandstormen en sneeuw. Om maar niet te spreken van de ruim 200 aardbevinkjes die, volgens de gids, dagelijks dit jonge gebergte opschud den. Dit moet het hardste leven op aar de zijn. Sneeuw Het ultieme doel is de beklimming van de Khardung La, volgens het Guiness Book of Records de hoogst berijdbare bergpas ter wereld op 5606 meter. De dag ervoor is het ruig weer. Een plotse ling opstekende zandstorm is de ultie me test voor de motorkleding en helm. Gelukkig had ik toch al geen proble men met ademen. Als ik de volgende ochtend omhoog kijk zie ik dat de be wolking tastbare sporen heeft nagela ten; de bergtoppen liggen vol sneeuw. Het vertrekpunt ligt op 3000 meter; de weg voert gestaag omhoog. In de verte is de bergpas te zien; gehuld in een wit te deken. De verse sneeuw zelf rijdt goed, net als zand of stenen die de ban den grip geven. Na drie uur ploeteren is het kopje thee op de top de bekro ning op een grensverleggende dag. En niet alleen omdat ik voor het eerst zo hoog ben geweest. Slechts de helft van de groep komt bo ven, ze krijgen hulp van een monnik. Met simpel gemak haalt hij de achter- -tfi Deze zeldza me wilde ezel stond ons in eens aan te kij ken. De groep wordt begeleid door een road cap tain, die voorop rijdt en de route bepaalt. In de bezemwagen zitten de koffers, maar ook twee monteurs en de kok. Het tempo bepaal je zelf, fotostops zijn altijd mogelijk. De bezemwagen wacht altijd op de laatste uit de groep. Slapen gebeurt in guesthouses, tenten en een nomadenhotel. Groeps grootte: 8 t/m 12 personen Data 2007 1 sept., 15 sept, en 29 sept. Prijs: 1995 eu ro. www.travel2explore.com gelaten motoren op. Sommige groep sleden worden ietwat mistroostig; 100.000 kilometer op de Nederlandse weg is anders dan slechts acht kilome ter Himalaya. 's Avonds is er iets veranderd in de groep. Twee notoire klagers over de be perkte trekkracht en het lastige schake len zijn toch wel onder de indruk van het beestje. Ze vragen naar de prijs van de motor. Die is schappelijk; nog geen 2500 euro voor een nieuwe. Dus beslui ten ze er ieder één te laten verschepen naar Nederland. Een tastbare herinne ring aan het avontuur in de Himalaya. De gebruikte motor is een Royal Enfield Bul- let 500. De 165 kilo zware 500 cc motor wordt al sinds de jaren vijftig in het Engelse Hunt End gemaakt. yrn - tyotija Riviera, parel aan de Adriatische Zee f9 k naar Zuid-Duitsland f9*: Oostenrijk - Slovenië ;43: bezoek Lovran f9j: dagtocht Porec Rovinj ?j*: bezoek NP Plitvice (facultatief) f96: eiland Krk wijnproeverij f9 7: vrije dag te Lovran 9»: bezoek Postojna grotten f': terugreis naar Zuid-Duitsland 9 '0: aankomst in Nederland *3fpen: Vervoer per luxe tour- ,r,,cegelden) - begeleiding '^ovffeur reisleider ■*ekdoto: 11 en 25 mei, 1 '5l«ni, 13 en 27 juli, 10 "ovg., 7 en 21 seDt. 10 dagen Adriatische Kust Eilandhoppen Kroatië naar Zuid-Duitsland inschepen in Rijeka bezoek eiland Rab Dag 1: Dag 2: Dag 3: Dag 4: Dag 5: Dag 6: Dag 7: Dag 8: Dag 9: Dag 10: eiland Duai Otok Komati eilandengroep Adria Delfin Project bezoek Cres terug naar Rijeka ontscheping richting Zuid-Duitsland aankomst in Nederland Inbegrepen: Vervoer per luxe touringcar naar Rijeka v.v. - twee overnachtingen in 3* hotels in Zuid-Duitsland o.b.v. haltpension - 7 overnachtingen aan boord van het schip Nerezine o.b.v. vol pension - excursies (exd. en treegelden) - begeleiding door chauffeur/reisleider. Vertrekdata: 25 mei, 15 juni, 7 sept. 12 dagen Dolmatië Dalmatië een ware belevenis! Dag 1 2: reis naar en bezoek aan Salzburg Dag 3: Postojna grotten Lipica Dag 4: bezoek aan Zadar Dag 5: Sibenik Split Dag 6: boottocht naar Brac Hvar Dag 7: vrije dag Dag 8: vri|e dag of bezoek Dubrovnik (facultatief) Dag 9: Plitvice Meren Dag 10: bezoek Zagreb Dag 11 12: reis naar Nederland gjffllil Inbegrepen: Vervoer per luxe ÉH in 3* hotels o.b.v. hallpension - excursies (exd. entreegelden) - Stadswandeling Zagreb, Zadar, Sibenik en Split o.l.v. Duits- of En gelstalige gids - begeleiding van chauffeur/reisleider. Vertrekdata: 25 april, 9 en 23 mei, 6 juni, 18 juli, 1,15 en 29 aug., 12 en 19 sept. Wat kan er precies bij Schipholweddings? Mare Eijkens, weddingplanner bij Schiphol weddings: 'Sinds kort kunnen stellen bij ons op Schiphol trouwen. Buitengewone ambtena ren van de gemeente Haarlemmermeer, waar Schiphol onder valt, sluiten dan het huwelijk af. Schiphol is een unieke locatie om te trou wen. Wij hebben vier arrangementen. De po pulairste is Yes Go waarbij op simpele wijze zonder toeters en bellen getrouwd wordt. Na de ceremonie gaat het paar dan op huwelijks reis. We kunnen ook huwelijksreizen organise ren voor het bruidspaar als mede de gasten. De aankleding is afhankelijk van de ieders per soonlijke wensen. Ook van onze buitenlandse reizigers krijgen wij veel aanvragen. Alleen vooralsnog mogen alleen Nederlanders of waarvan een van de partners de Nederlandse nationaliteit heeft op Schiphol trouwen. Het wordt dus niet een soort Las Vegas.' www.schipholweddinqs.nl Heeft u ook een vraag? Mail naar redactie@weqenermultimedia.nl Voor meer vragen en antwoorden: ga naar de website van deze krant en klik op de rubriek Reizen. Trouwen en op huwelijksreis. Heeft u ook Wel eens het gevoel dat het alle maal een beetje snel gaat in het moderne le ven? In het weekend is er naast de meubelbou levard gelukkig ook een andere optie. In Neder land zijn verscheidene centra waar u op retrai te kunt gaan. Retraite Limburg: www.adidam.nl Retraitecentrum: www.europeandanda.orq Retraite Arnhem: www.meermensenmens.nl Cursussen: www.anand.nl Meditatie: www.oshomeditatiedaq.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 45