Platini haantje de voorste Papieren archief wordt dunner De Bruijn met tas vol missers naar huis Alves grote man bij Heerenveen Keen eervol ten onder Wereldbeker Sluiskil 2007 Fransman eerste oud-voetballer aan hoofd Uefa zaterdag 27 januari 2007 Terugkeer Davids naar Ajax nabij AMSTERDAM - De kans is groot dat Edgar Davids terug keert bij Ajax. De voetballer heeft volgens ingewijden al overeenstemming bereikt over een contract van anderhalf jaar. Als Ajax en Tottenham Hotspur. Davids' huidige club, een akkoord bereiken, zal de 33-jarige middenvel der per direct overkomen. De transfertermijn sluit woens dag. Davids komt al enige tijd niet meer aan spelen toe in Engeland. Hij had lucratieve aanbiedingen op zak, onder meer uit de Verenigde Staten, maar de Amsterdammer keert het liefst terug naar zijn oude club. Ajax is al enige tijd op zoek naar een verdedigende mid denvelder. Davids, die bij Barcelona met Ajax-trainer Henk ten Cate werkte, is geschikt voor die positie. GPD Wildcard voor tennisser Haase ROTTERDAM - Tennisser Robin Haase heeft van toer nooidirecteur Richard Krajicek een wildcard ontvangen om deel te nemen aan het ABN Amro-toernooi van Rotter dam. De 19-jarige Hagenaar won in december de KNLTB Masters en is de tweede Nederlandse deelnemer aan het toernooi dat van 19 tot en met 25 februari wordt ge speeld. Raemon Sluiter ontving al eerder een uitnodiging. ANP Handballers loten Polen WENEN - De Nederlandse mannenhandbal ploeg stuit in de play-offs voor een plaats op het Europees kampioen schap van volgend jaar op Polen. Dat is het resultaat van de loting die gisteren in Wenen plaatsvond. Oranje plaatste zich voor de play-offs door in een kwalifi- catiegroep als tweede te eindigen achter Montenegro. De duels tegen de Polen worden gespeeld in de weekeinden van 9/10 en 16/17 juni. Plet EK wordt volgend jaar gehou den in Noorwegen. ANP Afellay kiest voor Oranje EINDHOVEN - Ibrahim Afellay heeft gekozen voor het Nederlands elftal. De middenvelder van PSV heeft dat aan bondscoach Marco van Basten laten weten. De Neder lander van Marokkaanse afkomst speelde al in Jong Oran je, maar twijfelde over de definitieve keuze tussen Neder land en Marokko. Een moeilijke keus, aldus Afellay: „Ik wil benadrukken dat deze beslissing een heel moeilijke is geweest. Ener zijds heeft gevoel een rol gespeeld, anderzijds ben ik in Nederland geboren en heb ik hier mijn voetbalopleiding genoten." ANP AZ bijna rond met Boukhari AMSTERDAM - AZ is dicht bij een akkoord met FC Nan tes over de komst van Nourdin Boukhari. De Alkmaar- ders willen de 26-jarige Marokkaanse international tot het einde van het seizoen huren en tevens een optie tot koop op de speler bedingen. „We zijn druk doende om de overgang rond te maken", al dus een woordvoerder van AZ. „Het wachten is op ant woord uit Frankrijk." Boukhari is bezig aan zijn eerste seizoen bij Nantes. Daar komt hij weinig aan spelen toe. Eerder speelde de Rotterdamse aanvaller voor Ajax, NAC Breda en Sparta. ANP door Koen de Vries Keen was niet kansloos legen wereldkampioen Wang. Hij GOES - Tafeltennisser Trinko kwam na een 2-0-achterstand te- Keen is in de achtste finales van rug tot 2-2 en had een game- de Open Sloveense kampioen- point om op 3-2 te komen. Daar- schappen uitgeschakeld. De Chi- na was het gedaan met de Arn- nese nummer één van de wereld hemmer. Wang Liqin was met 4-2 te Keen: „Het was een zwaar ge- sterk. vecht. Na afloop vroeg de scheidsrechter of ik me wel Ondanks de nederlaag speelde goed voelde. Ik heb gezegd dat Keen (35) een goed toernooi. Hij ik zojuist tegen de nummer één was een van de weinigen die de van de wereld had gespeeld. Dat Aziaten enigszins kon bijhou- gaat je niet in je kouwe kleren den. In het Sloveense Velenje zitten." stonden bij de laatste zestien Trinko Keen heeft tot doel om van het mannentoernooi dertien een hoge positie in te nemen op Aziaten. Bij de vrouwen was de de wereldranglijst die in decem- overmacht nog groter. Daar ber van dit jaar verschijnt. Met kwamen vijftien van de zestien een goede klassering kan hij speelsters die de achtste finales zich rechtstreeks plaatsen voor haalden uit het verre oosten. de Olympische Spelen. van onze sportredactie Stormvogels Telstar eindigde jn 0-0. Het was voor de Superboe- HEERENVEEN - SC Heeren- ren de eerste misstap in de com- veen heeft gisteravond een een- petitie na tien overwinningen voudige 5-1-overwinning ge- op rij. De Graafschap staat op boekt op Heracles Almelo. 55 punten. Nummer twee RBC Roosendaal komt vandaag thuis Al bij rust was het duel beslist in actie tegen FC Emmen. De dankzij twee treffers van Afon- Brabantse ploeg heeft 51 pun- so Alves en een doelpunt van ten. Nummer drie WV-Venlo le- Lasse Nilsson. De bezoekers wa- verde een huzarenstukje bij FC ren niet bij machte om gevaar- Omniworld (2-3). Na ruim een lijk te worden, ook al scoorde uur keken de Limburgers nog te- Kwame Quansah wel een keer gen een achterstand van 2-0 tegen uit een scrimmage. Na aan. Dibi (ex-AZ) maakte beide rust liep de thuisploeg eenvou- treffers. De ploeg van trainer dig uit via treffers van Danijel André Wetzel kwam echter in Pranjic en Rob Friend. Alves de slotfase alsnog goed op gang. staat inmiddels op 21 treffers in Door treffers van Frank Broers, 22 wedstrijden. Dirk Jan Derksen en Edwin Koploper De Graafschap liet in Linssen binnen amper vijf minu- de eerste divisie twee punten hg- ten ging VW toch nog met drie gen. De uitwedstrijd tegen punten naar huis. ANP Advertentie tok is de correspondentie ge- 'lussen Otto Frank, de vader 'rank, en familieleden in de ïStaten. De brieven dateren to de briefwisseling komt NtotOtto Frank alle pogin- Wk stelde om met zijn jood- bezette Nederland te ont- to trieste familiedrama te sport? Het gaat om de deze 'token correspondentie uit 1941 van vader Otto Frank. Ruim 65 jaar na het schrijven ervan is er weer een stukje gevonden in de puzzel van het leven van de familie Frank. Beetje bij beetje is de historie van de Franks de afgelopen decennia duidelijk gewor den, wanneer ergens weer 's een docu ment opdook. Dat is het werk van historici. Hun ge spit in archieven maakt het verleden weer levend en veel mensen stellen dat op prijs. Dat zal over vijftig jaar ook nog zo zijn, maar de vrees is gegrond dat de historici dan héél veel minder ge gevens zullen opdiepen. Dat lijkt een onlogische conclusie in onze op infor matie beluste maatschappij, waarin in ternet een hoofdrol speelt. Maar dat in ternet is juist het probleem. Als een sportvereniging in 2050 bijvoor beeld vanwege een jubileum zijn histo rie uit de vroege 21e eeuw wil onderzoe ken, zal de oogst schaars zijn. Clubbla den zijn altijd een dankbaar tijdsdocu ment geweest, maar tegenwoordig wor den deze als pdf-bestanden op internet gezet en dat komt de 'bewaarbaarheid' niet ten goede. Foto's zijn tegenwoor dig digitaal. Computer kapot, schijfje kapot, foto's weg. Correspondentie gaat tegenwoordig vrijwel louter via de e-mail. Mailtje gelezen? Delete. En weg voor het nageslacht. Dat is een zorgelijke ontwikkeling voor mensen met geschiedkundige interesse en historisch besef. Zoals het wel en wee van de familie Frank sinds de oor log stukje voor stukje is uitgebreid, zal dat in het digitale tijdperk moeilijker en moeilijker worden. Dat geldt ook voor sportclubs. Elk decennium bren gen ze wel een of ander jubileumboekje uit, maar als we niet zuinig omspringen met het heden, worden die boekjes in de toekomst dunner en dunner. Totdat ze niet meer dunner kunnen... Rudy Boogert Hulster driebander strandt in eerste ronde wereldbekertoernooi Sluiskil door Roeland van Vliet SLUISKIL - Jean Paul de Bruijn maakte gisteren een ui termate slechte beurt tijdens zijn thuistoemooi in Sluiskil. De Hulstenaar, de nummer elf van de wereld, verloor al in de eerste ronde van de Zeeuws-Vlaamse World Cup. „Ik voelde de tafel niet", zei hij ietwat cryptisch. „Van daar dat ik tig missers had." Het duel tussen Jean Paul de Bruijn en de Belg Jozef Phi- lipoom, oud-ploeggenoten bij 't Tapperijke in Hoeven, was er niet een om lang over na te praten. Of juist wel. Want bei de driebanders maakten wel heel veel fouten. De Bruijn kwam 43 keer aan de tafel en noteerde liefst 22 nullen, Phi- lipoom moest het in negentien van zijn 44 beurten ook zon der caramboles stellen. Ze hadden moyennes van respec tievelijk 0,976 en 1,348. „Hier is maar één conclusie moge lijk", zei de Belg dan ook. „De minst slechte heeft gewon nen." Voor De Bruijn, die een maand geleden nog in bloed vorm was en in Zundert het prestigieuze Kersttoernooi op zijn naam schreef, was de par tij vanaf de eerste stoot een worsteling. Hij slaagde er maar niet in om zijn weg te vinden op tafel 1. „Hoe dat precies zit, is moeilijk uit te leggen", zei hij. „De ene keer denk ik dat de tafel te lang is, de andere keer is-ie voor mijn gevoel te kort. Dan denk je een bal goed gespeeld te heb ben, maar komt die toch niet aan zoals je wilt. Dat had ik vandaag ook. En dat lag dus niet aan de tafel, maar aan mij. Ik was gewoon niet goed." De Zeeuws-Vlaming won nog wel de eerste set. Philipoom kwam voor met 13-9, maar zag De Bruijn nog met 15-13 winnen. Daarna begon het bij de Belg net ietsje beter te lo pen. Hij pakte drie sets op een rij, met 15-11,15-10 en 15-5. De Bruijn: „Het breekpunt lag voor mijn gevoel bij de stand van 10-11 in de derde set. Ik maakte toen een flinke misser, waarna hij met een se rie van vier de set uitmaakte. Het ene moment kon het dus nog alle kanten op, maar het volgende moment was de par tij-min of meer beslist." Philipoom maakte het uitein delijk knap af. Maar de Belg is dan ook niet de minste. De wereldkampioen van 1995 ver sloeg vorige week tijdens de Belgische titelstrijd nog Eddy Merckx, de huidige wereld kampioen. „En in de halve fi nale had ook nog een wed- strijdpunt tegen Eddy Lep- pens. Ik was heel dicht bij de finale." Vandaag treft Philipoom de Zweed Torbjörn Blomdahl. „Dat wordt niet makkelijk", zei hij, met gevoel voor under statement. „Maar ik denk wel: als je Merckx kan ver slaan, kan je van iedereen win nen. In de kwalificaties heb ik al van Soner Tas en Tayfun Tasdemir gewonnen. Dat zijn ook twee wereldtoppers. En nu sta ik in de achtste finales. Vanaf nu is elke winstpartij mooi meegenomen. Dat ik zo ver ben gekomen, is namelijk al heel aardig." ins John eeld bij l Oranje jiyan der Hooft ra De kans dat Coi rs lioniende zomer actief to voor spelers tot 21 4 steeds kleiner. De f3 iyan het Engelse Ful fil )ör Foppe de Haan ge- «I m het oefenduel met ]jnd op dinsdag 7 fe- jtQuincy Owusu-Ab- ,'.rt niet tot de voorlopi- „an 32 spelers. B) tajj jn november ook Sectie voor het oefen- 0 jong Engeland, nadat tegen Jong Denemar- |ló minuten werd ge- Owusu-Abeyie, die on- "1 set staat bij Spartak 8 «as tegen de Engelsen jspartij. De snelle aan- de afgelopen dagen iigebracht met het spe- Ghana, het geboorte lijn ouders, maar zijn a! -jmer maakte meteen dat Owusu-Abeyie al- Nederland wil uitko- h sïdanks heeft hij geen ngontvangen. dopige selectie telt vier namen: Calvin ijl (SC Heerenveen), (<U (FC Utrecht), Domi- mvu (NEC) en Maceo <1 \AC Breda). Ook Feye- 1! Jon Vlaar en Ajacied 1 tMaduro staan op de al de Ridder maakt i K. De aanvaller van - Ego kwam sinds de ge- üvfinale door blessu- grin actie voor Jong :i sTopalov i\ZEE-Veselin Topa- 01 de elfde ronde van schaaktoernooi een jicnederlaag geleden. IffSvidler was de Bul let de baas. De kop- jjena de 48e zet van cègom. Ücef wel aanvoerder Easement. Zijn Azer- g rivaal Radjabov icelle remise overeen ssche wereldkampi- iar Kramnik. Hij •og twee ronden te iiije achter. ANP Idkampioen ir huis De Koreaan Kyung- i heeft gisteren voor massing gezorgd: hij wereldkampioen Ed- ruit. sche driebander kwam Krste ronde van het we- r.oernooi in Sluiskil to en te pas. Hij verloor 15-115-11 15-0). Kim tok een gemiddelde irn Blomdahl Sluit: Zweden "daag in de achtste fi- Jmde Belg Jozef Phi- toden: Torbjorn Blom- nudig wereldkampioen UB, maakte gisteren in •jondepartij gehakt van 'nan Alexander Salazar. torn binnen het uur met 'W 15-7) en noteerde Belde van 2,368. Hij had sto set een serie van "as in 2005 finalist tij- fj'ste wereldbekertoer- •'tol. In 2006 strandde de eerste ronde. De '«acht talen schijnt te ."laar geen Zeeuws tot, hè") wil laten zien talige misser was. door Norbent Kleinherenbrink DüSSELDORF - De Franse oud-speler Michel Platini (51) heeft voor een unicum gezorgd in het internationale voetbal. De voormalige vedette van de 'Haantjes' is de eerste oud-voet baller die aan de macht komt in een overkoepelende organisatie. Hij werd in Düsseldorf ten kos te van de huidige preses Lenn- art Johansson gekozen tot nieu we voorzitter van de Europese voetbalunie (Uefa). Platini reageerde ontroerd op zijn uitverkiezing. „Ik ben zeer geëmotioneerd", liet de Frans man weten. „Als voetballer kreeg je een beker als je een gro te overwinning had behaald en liep je daarna een ereronde met. al je vrienden op het veld. Van daag is het ook een mooie zege voor mij persoonlijk. Maar er is geen tijd voor een ereronde. We moeten aan de slag. Dit is het be gin van een heel mooi avon tuur." Platini kreeg 27 stemmen, Jo hansson (77) ontving de steun van 23 landen. De bejaarde Zweed was sinds 1990 de voor man van de Uefa. Direct na de de verkiezing van Platini werd Johansson benoemd tot erevoor zitter van de Uefa. De Zweed kreeg daarbij een staande ovatie van alle aanwezigen. Platini was drie keer Europees voetballer van het jaar. In 1984 schoot hij Frankrijk met negen doelpunten naar de Europese ti tel. Na zijn loopbaan was hij on der meer bondscoach van Frank rijk. Sinds 2002 is hij lid van het dagelijks bestuur van zowel de Uefa als de wereldvoetbalbond Fifa. Gelijke rechten Platini wil de komende periode vooral werk maken van een an dere opzet van de Champions League. Hij wil het aantal plaat sen voor grote landen in het be langrijkste Europese toernooi te rugbrengen. Alle landen in Euro pa zouden gelijke rechten moe ten krijgen. Daarnaast is hij er een voorstan der van dat de grote clubs meer invloed krijgen binnen de Euro pese voetbalbond. Zelf ziet Platini zijn tijd als hoogste baas van de Uefa met vertrouwen tegemoet. „Ik sta symbool voor de toekomst. Jo hansson voor het verleden." De stem van Nederland ging vrij dag naar Johansson. Bondsvoor zitter Jeu Sprengers maakte er de afgelopen periode geen ge heim van dat hij graag wilde dat de Zweed opnieuw gekozen zou worden. Sprengers werkt als penning meester van de Uefa veelvuldig samen met Johansson. Spren gers, die met secretaris-gene raal Harry Been namens de KN VB in Düsseldorf aanwezig was, toonde zich een sportief verlie zer en bracht gelukswensen over. „Ik feliciteer Platini met zijn benoeming. De uitslag, met twee ongeldige stemmen, geeft aan dat het spannend was. De verkiezing van Platini is het ge volg van een fair democratisch proces. Daar valt niets op af te dingen." Sprengers: „Wij zullen Platini open tegemoet treden. Jo hansson heeft zeventien jaar de belangen van alle voetbalbon den naar eer en geweten behar tigd. Hij is volkomen terecht be noemd tot erevoorzitter van Ue fa." Platini was niet de enige oud-topvoetballer die tot een ho ge bestuursfunctie werd geroe pen. Hij kreeg gezelschap van Franz Beckenbauer. „Der Kai ser" (61) werd in Düsseldorf bij acclamatie gekozen als Ue- fa-vertegenwoordiger in het be stuur van de Fifa. Die functie was vacant. ANP De komende man Michel Platini (rechts) wordt gefeliciteerd door de gaande man Lennart Johansson. foto Michael Dalder/Reuters Frederic Caudron (Bel) Brian Knudsen (Den) Frederic Caudron (Bel) Ramon Rodriguez (Per) Ryuuji Umeda (Jap) Ramon Rodriguez (Per) Javier Palazon(Spa) Javier Palazon (Spa) Roland Forthomme (Bel) Roland Forthomme (Bel) 1(3 FiliposKasidokostas(Gri) ([2 N. Polychronopoulos (Gri) II 3 Yilmaz Özcan (Tur) N. Polychronopoulos (Gri) Semih Sayginer (Tur) Semih Sayginer (Tur) Jean Paul de Bruijn (Ned) Jozef Philipoom (Bel) Torbjörn Blomdahl (Zwe) Jozef Philipoom (Bel) Torbjörn Blomdahl (Zwe) Alexander Salazar (Col) Dick Jaspers (Ned) Jozef Philipoom (Bel) Torbjörn Blomdahl (Zwe) Marco Zanetti (Ita) Eddy Merckx (Bel) Kyung-Roul Kim (Z-Ko) Gerhard Kostistansky (Oos) Tonny Carisen (Den) Gerhard Kostistansky (Oos) Peter de Backer (Bel) EmilioSciacca(lta) Peter de Backer (Bel)- Jean van Erp (Ned) K. Papakonstantinou (Gri) Christian Rudolph (Dui) Daniel SSnchez (Spa) MuratTiiziil (Tur) K. Papakonstantinou (Gri) Daniel Sanchez (Spa) PZCI Kees Lammers 1260107

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 21