Gonzalez kan toveren tegen Haas Die mensen daar zijn zó snel i PZC Derde plaats Van Lieren Feyenoord grijpt laatste strohalm Chileen produceert in halve finale Australian Open slechts drie onnodige fouten uitslagen world cup driebanden zaterdag 27 januari 2007 door Barry van der Hooft ROTTERDAM - Toen de Feye- noorddirectie de argumentatie van de Uefa om de club uit te sluiten van het Uefa-Cuptoer- nooi gisteren had bestudeerd, be sloot men meteen in beroep te gaan bij hel CAS (arbitragehof voor de sport) in het Zwitserse Lausanne. De Rotterdammers grijpen daar- mee de laatste strohalm om de dubbele ontmoeting met Totten- ham Hotspur alsnog af te mogen werken. Na de supportersrellen voor en tijdens het uitduel met Nancy leek Feyenoord er in eerste in stantie af te komen met een for se geldboete (125.000 euro) en een voorwaardelijke straf. De aanklager van de Uefa vond die sanctie echter te laag en ging in beroep. Vorige week werd Feye noord in Nyon voor dit seizoen uitgesloten van Europees voet bal en werd de geldboete meer dan gehalveerd (60.000 euro). De directie kon zich echter niet vinden in die straf en besloot na het ontvangen van de schriftelij ke argumentatie beroep aan te tekenen bij het sporttribunaal in Lausanne. „Want op basis van de feiten zijn wij van mening dat we als club niet schuldig zijn", stelt fi nancieel directeur Onno Jacobs gisteren. „Wij willen de uit spraak van de beroepscommis sie graag juridisch laten toetsen, omdat we sterk het gevoel heb ben dal Feyenoord met deze straf onrecht is aangedaan. Het is nu aan het CAS om te oorde len." Er bestaat dus nog een kans dat de duels met Tottenham Hots pur, dat eerder deze week een bye kreeg van de Uefa, alsnog gespeeld worden. De ontmoetin gen in de derde ronde stonden gepland voor 15 februari (thuis) en 22 februari (in Londen). De voorbereidingen op de dubbele ontmoeting gaan hangende het beroep gewoon verder. Feyenoord dringt bij het CAS aan op een snelle behandeling van de zaak. Het was niet te geloven, onvoor stelbaar bijna. Fernando Gonza lez maakte gisteren in de halve finale van de Australian Open gehakt van Tommy Haas. De Chileen bereikte voor het eerst in zijn carrière de finale van een grandslam. Zijn tegenstander is minder verrassend: Roger Fede- door Fardau Waqenaar DEN HAAG/MELBOURNE - Tennisser Tommy Haas was al uit het zicht van de menigte ver dwenen. Hij zwaaide een keer naar het publiek, bedankte de Duitse fans die hem het hele toernooi hadden toege schreeuwd. En weg was de ver liezer. De tennisser deelde niet eens handtekeningen uit, alsof hij er mee wilde zeggen: ik ver dien het niet. Hij had net op dra matische wijze de halve finale verloren, met 6-1, 6-3 en 6-1. De 26-jarige winnaar Fernando Gonzalez bleef rustig staan en liet het applaus flink op zich in werken. Hij dronk wat van zijn blauwe sportdrankje, op zijn ge zicht stond een grijns. Van onge loof en trots waarschijnlijk Hij is van alle tennissers die twee weken geleden aan het toernooi in Melbourne begonnen totaal onverwacht overgebleven tot de laatste dag. Iedereen had zijn geld gezet op Rafael Nadal, Ja mes Blake of Nikolai Daviden- ko. Maar het werd Gonzalez. De als tiende geplaatste speler is de uitverkorene voor de finale. De andere finalist was al lang be kend, Roger Federer natuurlijk, Goverse gaat bij NK supersprint op recordjacht GOES - Schaatser Niels Gover se wil bij het Nederlands kam pioenschap supersprint in Gro ningen zijn eigen Zeeuwse re cords verbeteren. Vandaag gaat de 21-jarige student vrijetijds- management in de seniorencate gorie van start voor tweemaal een honderd meter en twee keer een driehonderd meter. In het algemeen klassement ziet Goverse geen hoofdrol voor zich weggelegd. „Ik ga voor een vijf tiende plaats. Als ik die haal ben ik tevreden." Die topvijf tien wil Goverse het liefst beha len met Zeeuwse records op bei de afstanden. Die staan nu op 10,52 seconden op de honderd meter en 24,88 op de driehon derd meter.Aan het begin van het seizoen was het NK super sprint geen doel voor de voorma lig Kapellenaar. „Ik deed mee aan de voorwedstrijden en heb me op die manier gekwalifi ceerd. Ik vind het gewoon leuk om te rijden. Ik ben van nature nu eenmaal een sprinter." In Groningen komen geen ande re Zeeuwse schaatsers aan de start. Anouk Fase uit Sint-Anna- land staat eerste reserve. Toppers eruit bij driebanden in Zierikzee ZIERIKZEE - Voor een paar kanshebbers op de eindzege ver liep de tweede ronde van het driebandentoernooi om de Graanbeurstrofee catastrofaal. Sjaak de Visser uit Brouwersha ven, Philip van der Male uit Nieuwerkerk en Wim Breur uit Dreischor werden uitgescha keld. Zij werden slachtoffer van de hen opgelegde handicap. Voor Van der Male was de eliminatie nog het zuurst. Hij eindigde met evenveel punten als poulegeno ten Rossen en Sturm maar moest het afleggen op percenta ge. Voor Visser en Breur gold geen pardon. Zij behaalden dom weg te weinig punten. De finalisten die vandaag aan de eindstrijd beginnen, zijn: Kees Roggeband, Kees Vermeu len, Mischa Schouwenburg, Cees van der Werf, Arjan Ros sen, Leo Koopman, Toon Klaas- sen en Gilles Sturm. De eind strijd begint om 10.00 uur in Éubhuïs De Graanbeurs. Fernando Gonzalez speelde in de halve finale van de Australian Open bij vlagen tennis van een andere planeet. de onbetwiste nummer één van de wereld. Met ongelooflijke toverballen overviel Gonzalez gisteren zijn arme tegenstander. Een bal die onhaalbaar leek, haalde hij toch en lobde hij net zo makkelijk over Haas heen. Het is maar een voorbeeld van de vele kunsten die de Chileen vertoonde. Haas werd er niet goed van, kon niet anders dan volhouden, maar de forehand van Gonzalez was te verwoestend en zijn slice back hand te lastig om tegenwicht aan te bieden. Haas was al de vierde topper op rij die ten prooi viel aan 'mister forehand'. Een toevalstreffer kan de partij van gisteren dan ook niet genoemd worden. Eerst maakte Gonzalez een einde aan de droom van de Australiër Lley- ton Hewitt, daarna sneuvelde de als vijfde geplaatste James Bla ke en als klap op de vuurpijl ver sloeg hij in drie sets Rafael Na- dal. de nummer twee op de plaatsingslijst. Topvorm Gonzalez is in topvorm, dat bleek wel uit het aantal winners dat hij sloeg tegen Haas. Het wa ren er maar liefst 42 en daar stonden slechts drie onnodige fouten tegenover. Haas sloeg twintig winnende ballen, tegen over 21 fouten. „Alles wat hij deed was goed. Ik had soms het gevoel dat ik hele maal niet slecht stond te tennis sen. Maar elke keer als ik iets probeerde had hij weer een ant woord klaar", zei Haas na af loop. Zou Gonzalez het ver brengen in de finale tegen Federer? En zijn winnende roes vast kunnen houden tot het bittere einde? Dat is nogal twijfelachtig, ten slotte speelt hij niet tegen de Atleten Westerweele en Luteijn onder de indruk van trainingsstage in Kenia door Martijn de Koning VLISSINGEN - Jack Luteijn en Henrik Westerweele zijn het erover eens: 2007 is voor hen op een bijzondere manier be gonnen. De atleten maakten deel uit van een groep van ne gen Zeeuwse atleten die op ini tiatief van hardloper Rutger Veerman de afgelopen weken op trainingsstage in Kenia ver bleven. Oostburger Luteijn (20) en Vlissinger Westerweele (26) blikken met veel plezier terug. Jullie zijn nu weer een paar da gen in Zeeland. Hoe was het? Westerweele: „Geweldig. Ik zit er nog vol van. De omgeving van Iten, waar we verbleven, is fantastisch." Luteijn: „We hebben vooral ge traind in de natuur. Het was wel oppassen voor je enkels: de wegen zitten er vol putten. Af en toe gebruikten we de sintel- baan." Maar jullie hebben vast meer gedaan dan alleen getraind. Luteijn: „Zeker. Hardlopen de den we 's ochtends, als het nog niet te warm was. 's Middags bezochten we scholen of stad jes in de buurt." Westerweele: „We hadden van sponsors schoenen meegekre gen om uit te delen. En de Prin ses Ireneschool in Goes had een actie georganiseerd om geld in te zamelen. Daar gaan ze een school van bouwen." Luteijn: „We hebben ook uitge breid de tijd genomen om uit te rusten. En drie keer per dag goed te eten. Daarbij kwam mijn beroep als kok trouwens nog van pas. We kregen prima maaltijden, maar overal zat ko riander door. Ik dacht: ik zal De Zeeuwse atleten op de foto met enkele leden van de Masai-stam. Staand (vlnr): Steven van de Veire, Henrik Westerweele, Edwin Stolk, Jack Luteijn, Rutger Veerman. Onder (vlnr): Micha Janse, Richard Reijnhout, Remy Vasseur, Tim Pleijte. eens een handje helpen. Toen heb ik een biefstukje voor de anderen gebakken. Zonder ko riander." Nog Kenianen ontmoet? Westerweele: „Natuurlijk, een heleboel. Ik vond het opvallend hoeveel van hen atleet zijn. 's Ochtends om een uur of vijf stikte het al van de hardlopers. En hard dat die lui gaan. Tien kilometer binnen een half uur is echt geen probleem." Luteijn: „Verder zijn er men- sën van een Masai-stam ander halve dag bij ons geweest. Daar hebben we veel van ge leerd. Maar zij ook van ons, hoor. Met name koekhappen. Hoe dat kwam? Ze deden een dansje voor ons en daarbij sprongen ze nogal hoog. Het leek ons dus wel iets voor hen." Westerweele: „Verder bracht Shaheen, de wereldkampioen steeple chase, ons een bezoek je." Luteijn: „Die deed een boekje open over zijn concurrenten. Hij zei dat de Amerikanen do ping gebruiken. En atlete Pau la Radcliffe ook." Iten ligt op 2400 meter hoogte. Hadden jullie daar geen last van? Luteijn: „Jazeker. Tijdens het inlopen voelde je je hartslag al naar de 150 gaan. Het was dan even zoeken naar je tweede adem. Dan ging het wel." Westerweele: „Bovendien heb ben we het aan het begin rustig aan gedaan. Na een dikke week waren we er wel aan gewend." Wat is jullie het meest bijgeble ven? Westerweele: „Dat die Kenia nen zo hard lopen. En hun vriendelijkheid." Luteijn: „Hun manier van le ven is bijzonder. Ze zijn tevre den met niks. Toen we ze die schoenen gaven, werden hun ogen twee keer zo groot." Zijn jullie er betere atleten door geworden? Luteijn: „Ik voel me lichame lijk wel sterker." Westerweele: „Ik merk dat mijn benen minder snel verzu ren, zeker op hellinkjes. Dat neemt wel weer af, vrees ik. Maar dat maakt niet uit. Be langrijker vind ik dat ik een le venservaring rijker ben. door Koen de V ries AMSTERDAM - Laurens van Lieren is bij de inleidende be schietingen van Jumping Am- strerdam op de derde plaats geëindigd van de Grand Prix. De dressuurruiter van Stal Hexagon uit Schore scoorde op zijn paard Ollright 70,583%. Van Lieren had zijn elfjarige ruin in de Amsterdamse RAI gis teren goed aan het lopen. „Oll right liep heel ontspannen en dat was anders dan de laatste ke- ren. Toen gaf hij soms een ge spannen indruk." Dankzij cüe ontspanning begonnen Van Lie ren uitstekend aan de Grand Prix, waaraan 21 miters en ama zones uit elf landen deelnamen. „Ik wilde nog wat overhouden voor het eind. maar dat lukte niet helemaal", gaf Van Lieren aan. „Maar dat is niet erg. Je moet nog wat kunnen verbete ren." De jury was als zo vaak zwaar verdeeld over de presta ties van Van Lieren. De Neder landse Francis Verbeek klasseer de de ruiter als eerste, het Au stralische jurylid Hoevenaars dichtte hem de zesde plaats toe. Vandaag rijden Van Lieren en Hexagons Ollright de kiir op mu ziek, die meetelt voor de wereld beker. Ze komen als voorlaatste in actie. De Zwitserse Silvia Ick- lé sluit de rij van vijftien deelne mers. De Zeeuwse combinatie heeft geen prettige herinnerin gen aan de kür op muziek in AM- sterdam. Toen viel tijdens de wedstrijd die gold als finale van de wereldbeker een kar vol glas werk om. Dat had grote invloed op de concentratie van paard en ruiter. Veterane Silvia Iklé Coppoolse blijft bij TOP ARNEMUIDEN - Korfbaltrainer Edwin Copnoj ook volgend seizoen actief bij TOP uit Arne® club en de trainer hebben daarover gisteren ove ming bereikt. Coppoolse is bezig aan zijn eerste jaar bij de tv ser. Voorzitter Eugène Jansen van de technische sie liet weten dat onder meer de positieve resb rol hebben gespeeld bij het verlengen van h« „Het klikt ook tussen hem en de spi foto Darren Whiteside/Reuters minste. Federer had het boven dien ook niet bepaald moeilijk in de andere halve finale. Hij versloeg een dag eerder Andy Roddick met kinderlijk gemak: 6-4 6-0 6-2. Maar wie weet, het zou zo maar kunnen dat de betovering van Gonzalez nog niet is uitgewerkt. „Roger steekt overal boven uit maar het is maar één wedstrijd. Ik speel zelf ook goed en ik kijk ernaar uit", zei Gonzalez. GPD ziet nog mogelijkheden om te groeien." TOPstaa- teel vierde in de tweede klasse. Op het veld bea de vijfde plek. Darter Eccles naar Domburg GOES - Tony Eccles, de nummer twee van di king, geeft dinsdag een demonstratie in Domb„ gelse darter verzorgt deze samen met PieteT( Oostkapelle. De achttienjarige Otten gooit alle internationale! den samen met Eccles in de koppels. Bij de dero in de Beach Club in Domburg (aanvang 20.00 u® dere aanwezige een leg tegen één van de gooien. Knap gelijkspel Cue Action 2 VLISSINGEN - De poolspelers van Cue Action! met het 4-4-gelijkspel tegen Cool Running eenuii de prestatie neer. De bezoekers zijn tweede ind schikking in de regionale tweede klasse. Jan fo Maarten Grashoff en Tim de Ruiter zt winstpartijen. Trainingswedstrijden Middelka KRUININGEN - Het is een traditie dat de ZR] Middelkamp aan het begin van het wielerseizoem tal trainings wedstrijden houdt. Vandaag wordt in een serie van vijf voorbereidingskoersen i Plaats van handeling is het natuurgebied Den lol Kruiningen. Afhankelijk van de weersomstauj zal er per wedstrijddag maximaal twee uur wo; koerst. Er zal telkens om 13.00 uur worden gaat Blauwhoefseweg. Alle categorieën worden in dei heid gesteld om aan deze voorbereiding deel te na zaterdag zal er ook gereden worden op de zntei 10,17 en 24 februari. Roadhouse Blues nieuwe koplo; MIDDELBURG - Waartoe een combinatie van) en teamspirit niet kan leiden. Vorig seizoen nw poolbiljarters van Roadhouse Blues in deze faa competitie knokken voor behoud in de regional! klasse. Nu, na de gewonnen ontmoeting met Beat Roosendaal, gaat de Middelburgse formatie fie a ding. Daarvoor was niet alleen een ruime 5-i-ot ning nodig maar ook een misstap van de eenjselj Distroj dat deze week gelijkspeelde. 8-ball. Jan Roskam-Alex Masseurs 3-5, Joris Li ders 5-2. 9-ball. Bas Berg-Frans in 't groen 6-3, fl#| Masseurs 6-3. Straight. Martien Neumann-Ruud', Jeroen Damman-Frans in 't Groen 50-26. 55] schreef gisteren de Grand Prix op haar naam. Ze kreeg voor haar proef met de twaalfjarige ruin Salieri een score van 72,541 procent. Dat was bijna anderhalf procent meer dan Edward Gal met G4S Gribaldi. Achter Laurens van Lieren ein digden de Zweedse Tinne Vil- helmson (vierde) en de Brabant se Imke Schellekens-Bartels (vijfde). Veel ogen en oren zul len vandaag op Schellekens zijn gericht. Ze presenteert haar nieuwe kür, op muziek van Wibi Soerjadi. Wijk aan Zee. Corus-toernooi, elfde ronde: Svidler (Rus) -Topalov 1-0, Carl- sen (Noo)-Van Wely (Ned) 1/2-1/2, Aro- nian (Arm) - Karjakin (Oek) 1-0, Kram- nik (Rus) - Radjabov (Aze) 1/2-1/2, Anand (Ina) -Sjirov (Spa) 1/2-1/2, Nava- ra (Tsj) - Motilev (Rus) 1/2-1/2, Ponoma- riov (Oek) - Tiviakov (Ned) 1/2-1/2. Stand: 1. Topalov 7 1/2, 2. Aronian, Svidler, Radjabov 7, 5. Anand, Kramnik 6 1/2, 7. Ponomariov 5 1/2, 8. Karjakin, Navara 5, 10. Tiviakov, Motilev 4 1/2, 12. Van Wely 4,13. Sjirov, Carlsen 3 1/2. Melbourne. Australian Open. Ge mengd dubbel, halve finale: Nestor/Lichovtseva (Can/Rus)- Ullyett/Huber (Zim/ZAf/7) 6-2 7-5. Mannen, halve finale: Gonzalez (Chl/10)-Haas (Dui/12) 6-1 6-3 6-1. Vrouwendubbel, finale: Black/Huber (Zim/ZAf)-Yung-Jan Chan/Chia-Jun Chuang (Tai) 6-4 6-7 (4) 6-1. Gemengd dubbel, halve finales: Mirnii/Azarenka (WRu)- Björkman/ Schi- avone (Zwe/lta/4) 6-2 - 6-3, Nestor/Lichovtseva (Can/Rus)- Ullyett/Huber (Zim/ZAf/7) 6-2 7-5. Eredivisie: SC Heerenveen - Hera cles Almelo 5-1 (3-0). 3. Nilsson 1-0, 39. Alves 2-0, 43. Alves 3-0, 51. Quansah 3-1, 64. Pranjic 4-1, 78. Friend 5-1. Scheidsrechter: Wiedemeijer. Toe schouwers: 25.200. Gele kaart: Bosnar, De Vries (Heracles Almelo). SC Heerenveen: Vandenbussche; Zui- verloon, Hansson, Dingsdag en Breuer; Poulsen, Prager (46. Hanssen), Bosvelt (69. Bradley) en Pranjic; Alves en Nils son (74. Friend). Heracles Almelo: Pieckenhagen; Boa- kye. Maas, Bosnar en Klavan; Tanghe, De Vries en Schilder; Daelemans, Quansah en Höcher (46. Biseswar). Eerste divisie: Fortuna Sittard - MVV O-O. Scheids rechter: Haverkort. Toeschouwers: 5200. Gele kaart: Olondo (Fortuna Sit tard), Winkens, Miceli (MVV). FC Zwolle - FC Eindhoven 4-1 (2-1). 19. van der Heijden 0-1, 42. Zuidam 1-1 (strafschop), 45. Zuidam 2-1, 49. Osse- mer 3-1, 74. Van Moll 4-1Scheidsrech ter: Winter. Toeschouwers: 2112. Gele kaart: Reijnen, A. Jansen, Soares (FC Zwolle), Wildschut, Tahapary (FC Eind hoven). Helmond Sport - FC Volendam 1-1 (1-1). 9. Pater 0-1, 12. Smeekes 1-1. Scheidsrechter: Van Meenen. Toeschou wers: 2897. Gele kaart: Mampuya (Hel mond Sport), Boots, Dufour (FC Volen dam). FC Dordrecht - AGOVV 4-1 (2-1). 23. Ter Heide 0-1 (strafschop), 31. Lopes 1-1 (strafschop), 43. Kalisse 2-1, 52. Lo pes 3-1, 58. Muhamadu 4-1. Scheids rechter: Steegstra. Toeschouwers: 2315. Gele kaart: Breinbürg (FC Dord recht), Ter Heide (AGOVV). Stormvogels/Telstar - De Graaf schap O-O. Scheidsrechter: Van Huiten. Toeschouwers: 1425. Gele kaart: De Vis- scher, Van Beukering (De Graafschap). Cambuur Leeuwarden - TOP Oss 2-1 (1-1). 19. Quekel0-1,43.0i| 90. Ketting 2-1. Scheidsrech Roest. Toeschouwers: 3006, Van Dalen (TOP Oss). FC Omniworld - VI (2-0). 26. Dibi 1-Olstrafsd* 2-0, 69. Broers 2-1,73. Oarti Linssen 2-3. Scheidsrecta schouwers: 1550. Gele ta vorst, Duits (FC Omnlwoiffl wen, Baart, Ammi (VWIfel Stand: Graafschap 25 17 tl 24 15 6 25 14 6 25 14 4 1 24 12 i 1 24 11 i 25 10 25 10 24 9 24 8 9 25 4 7 RBC WV Dordrecht Den Bosch GA Eagles Volendam Veendam Stormv. Emmen Haarlem Omniworld FC Zwolle MW Cambuur L TOP AGOVV Fortuna S. Helmond Sp Eindhoven Duitsland, competitie: mund - Bayern Munchat SSV'65 bi compleet GOES - SSV'65 sl pen zaterdag om 101 bus richting Spakfll half uur later werf dat het duel alsnogn en maakte de ploeg S op Zoom rechtsomkw haalducl in de hoofÜ voor vandaag opnifi* steld. „Maar ik schat de b doorgaat niet al te zegt trainer Marco 0 Als cle hekkensluiter! tie moet komen, kan weer een beroep doet1 Stols. Bij de fflÖ schoot enkele weke zijn schouder uit del sour Gader is de enige ontbreekt. De linksbai langs een nikkelvergi en is daar nog maaru steld. Groeneveld' J ziek geweest en mod ritme opdoen in het ff Sluiskil. Wereldbekertoernooi. Eerste ronde: Frédéric Caudron-Brian Knudsen 3-1 (15-10 9-15 15-5 15-6/1,542-1,028), Ramon Rodrigu- ez-Ryuuji Umeda 3-2 (13-15 15-14 15-13 3-15 15-6/1,244-1,285), Javier Pala- zon-Barry van Beers 3-2 (15-14 14-15 15-7 3-15 15-10/1.240-1,220), Roland For- thomme-Filipos Kasidokostas 3-2 (9-15 15-11 15-13 5-15 15-9/1,638-1,800), Ni kos Polychronopoulos-Yilmaz Özcan 3-2 (15-10 12-15 15-5 5-15 15-8/1,937-1,709), Semih Sayginer-Ru- ben Legazpi 3-0 (15-13 15-4 15-7/1,500-0,857), Jozef Philipoom- Jean Paul de Bruijn 3' 15-10 15-5/1,348-0,9761,» dahl-Alexander Salaza' 15-7/2,368-0,941), Kyunr dy Merckx 30 I 15-0/3,000-0,923), Gerhs. ky-Tonny Carlsen M 15-9/1,666-0,800), 0i« J* Garcia Alarcon 3-0 15-5/1.730/0,958), Marco/ Nilsson 3-2 (15-3 10" 15-13/1,783/1.540), P* Peter-Emilio Sciacca-01 1,125/0,657), Damel Tüzül 3-0.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 20