Handel weren uit leisurecentrum Waar blijft de rondweg om Aardenburg? Jeugd Zuidzande krijgt eigen plek Traverse kikkerstad overbelast wissel wissel zeeuws Vlaanderen to goes weekenddiensten agenda Raad Sluis dringt aan op dubbele banen rijksweg N61 id Terneuzen geeft college opdracht mee door Frank van Cooten AARDENBURG - Tandarts R. Apers uit Aardenburg kijkt hoofdschuddend uit het raam. Voor de zoveelste keer ziet hij hoe twee vrachtwagens elkaar op de nauwe Traverse door het stadje nauwe lijks kunnen passeren. „Waar blijft nou de beloofde rondweg?" De Kikkerstad wacht inmiddels tien jaar op de rondweg die de stad van het vele verkeer door de stad moet bevrij den. De Westerscheldetunnel bij Terneu- zen zorgde niet voor een afname van het verkeer door Aardenburg. „Integendeel zelfs. Door de toenemende bedrijfsactiviteiten in Zeebrugge. Mal- degem en Eeklo is het vrachtverkeer al leen maar toegenomen. Ik zie elke dag een paar keer dat vrachtwagens elkaar niet kunnen passeren zonder de spiegels in te klappen, over de stoep te rijden of auto's te beschadigen." Apers hoort al tien jaar de verhalen dat de bewoners nog even geduld moeten hebben, dat de wijziging van het be stemmingsplan er echt aan zit te komen en dat het alleen nog maar een kwestie van tijd is. „Maar na tien jaar begin je toch te twij felen. De zaak is natuurlijk getraineerd door de eisen van de natuurjongens, maai' nu is de gemeente aan zet. Aan de grond kan het niet liggen. Negentig pro cent van de benodigde grond is inmid dels eigendom van de overheid. De ge meenteraad moet haar verantwoorde lijkheid nemen door eindelijk de wijzi ging van het bestemmingsplan goed te keuren. Dan kan eindelijk worden ge start met de beloofde rondweg." De verontrusting van veel Aardenbur gers is voor raadslid W. Gijsel van Ge meentebelangen aanleiding raadsvra gen te stellen. Frustraties „Omwonenden zijn gefrustreerd en zijn de overlast meer dan beu. Het verkeer op de Traverse staat verschillende ke ren per dag gewoon vast. Is realisatie nog dit jaar of over drie of vijf jaar te verwachten?" Een woordvoerster van de gemeente Sluis zei gisteren dat het ontwerp-be- stemmingsplan vanaf 28 maart ter inza ge ligt. De eerste spa voor dè rondweg gaat in 2008 de grond in, verzekert gede puteerde T. Poppeiaars. „Het ontwerp-bestemmingsplan is een belangrijke stap voorwaarts. Inmiddels is ook de Aardenburgse Havenpolder in ons bezit. Van de veertig hectare gebrui ken we de helft voor de aanleg van een natuurgebied als compensatie voor de rondweg. In de tijdsplanning is reke ning gehouden met eventuele bezwaren. Bezwaarmakers stappen ongetwijfeld naar de Raad van State. Ook wordt re kening gehouden met een onteigenings procedure. Dertig kleine grondeigena ren willen hun grond ten behoeve van de rondweg immers nog steeds niet ver kopen. Uiteraard voeren we nog ge sprekken met deze mensen. Maar zelfs als we tot onteigening moeten over gaan, halen we de eerste spa in 2008." Een vrachtwagenchauffeur manoeuvreert zijn voertuig omzichtig door de Sassenstraat. foto Peter Nicolai wissel zeeuws Vlaanderen vrijdag 26 januari 2007 lerwetse din Axel ■Café De Pieper in Axel s morgen een metamor- y etablissement wordt ,ttd in een discotheek, see jaren zeventig herle- ;:idee is van de drie re- ifs Deejay, Strawberry eDoctor Vinyl. Het is de k dat het publiek net al verschijnen in kle- die tijd. Tijdens de (wordt onder meer een iden. De disco-avond ierdag om negen uur. eldegalm |ljubileum in isterzande af iRZANDE - Volks- S De Scheldegalm uit bande rondt de voorstel is bet kader van het veer- i jubileum af met nog ttroeringen. s is er een voorstelling sin zaal Van Leuven in ®ande. Zaterdag 3 fe il# het blijspel Waor ms goed aon ten tonele ui De Halle in Axel. lende bij de toneelgroep leden zijn gehuldigd: 5 George Sponselee, ben Juliën Blommaert, JsDeNijs, en voorzitter pAsselman, medeoprich- ög steeds zeer actief lid ücneldegalm. indag t/m vrijdag ge- ide de openingstijden; ^gs tot 12,00 uur ie -vlaanderen Alexanderlaan 45 145 terneuzen (15-645769 115-645742 redtern@pzc.nl hoonhorst (chef) %eman Mud de Frel ban Stee ^ter (sport) landshuis ®raat37 ar hulst (5114)371379 (5114)371380 jbedhulst@pzc.nl pvsn Doorsseiaer •e redactie Park 28 *431 Predactie@pzc.nl zaterdag 27 en zondag 28 januari 2007 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Midden- en Oost- Zeeuws Vlaande ren (Terneuzen, Hoek, Philippine, Sluis kil, Sas van Gent, Axel, Zaamslag, Kloosterzande, Hulst, Koewacht, St. Jan steen en Clinge), vr. 17.00-ma. 08.00 uur: Voor dringende huisartsenzorg en huisbezoeken: Huisartsenpost De Hon- te, bezoekadres Vlietstraat 12, Terneu zen (aan ziekenhuis De Honte) tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). West Zeeuws-Vlaanderen (Oostburg, Aardenburg, Zuïdzande, Biervliet, Hoofdplaat, IJzendijke, Breskens, Groe- de, Schoondijke, Sluis en Cadzand), vrij. 17.30-ma. 08.00 uur: Voor dringen de huisartsenzorg en huisbezoeken. Huisartsenpost Antoniusziekenhuis, Pastoor van Genklaan 6 te Oostburg. tel. 0115-643000 (altijd eerst bellen). Tandartsen West Zeeuws-Vlaanderen: Tandartsenpraktijk Sluis, Lange Wol straat 9, tel.(0117)420828 Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; Oost Zeeuws-Vlaanderen: De Steense Brug, Tragel 5, St. Jan steen, tel. (0114)312084. Spreekuur: za en zo 12.00-12.30 uur; 626010. Voor spoedrecepten 24 uur be reikbaar. Hulst: Apotheek Reynaert, Steenstraat 7. tel. 0114-311156, zat. 10.00-17.00, zon. 13.00-17.00 uur. Voor spoedrecep ten 24 uur bereikbaar. Apotheek Hulst, Dubbele Poort 7, tel. 0114-314255, zal. 10.00-17.00, zon. 12.00-17.00 uur. Voor spoedrecepten 24 uur bereikbaar. Ook voor recepten van huisartsenpost Terneuzen/Hulst. Oostburg: Apotheek Oostburg, Burchstraat 16, tel. 0117-452170, zat. 10.00-12.30 en 13.00-16.30 uur, zon- en feestdagen dienst via deurtelefoon apotheek. Breskens: Apotheek Breskens, Spuiplein 13a, tel 0117-380222, zat. 8.30-12.30 en 13.00-17.00 uur. zon- en feestdagen ge sloten, dienst via deurtelefoon Apo theek Oostburg. Dierenartsen Terneuzen, Axel, Zaamslag, Hulst en Hengstdijk: Dierenkliniek J. Kop, Bastionstraat 3, Axel, tel. 0115-561488. Spreekuur, zat. 11.00-12.00 uur. Hulst en Hengstdijk: R T.Versol en J.C. Versol-ten Hoopen, Hengstdijk, tel. (0114) 682365. Spreek uur 13-14 uur, Plevierstraat 18, Hengst dijk. IJzendijke: Dierenarts van de Vijver, tel. (0117) 301388 bgg. 0117-348424. Spreekuur zat. 13.00 en zon. 12.00 uur in de die- tel. 0115-619628. Spreekuur zat. van 12.30-14.00 uur. Kliniek voor gezelschapsdieren 'De Steenberghe', Van Steenbergenlaan 7, Terneuzen. Dierenarts P. de Vos. Zat. en zon. uitsluitend behandeling van spoed- patiënten na telefonische afspraak, tel. 0115-696425. Breskens, Aardenburg, Oostburg en Sluis: Dierenartsencentrum West, G.A.M. de Bruijckereen E.G. van Bruinessen-Kap- senberg. Afspraken via telefoonnr„ 0117-454484. Oostburg: J. P. J. v. d. Vijver, Sirius 1, Oostburg, tel. 0117-452103. STREEKACTIVITEITEN AXEL - Gregoriuscentrum, 13.15 uur; Kaarten, biljarten Kanaalzone; Trefpunt, 10.00 uur: Koersbal; 13.00 uur: Kaarten, biljarten; De Halle, 13.30 uur: Kaarten, biljarten, creatief; 16.00 uur: Zitgymnastiek; Café Benelux, 20.00 uur: Kaarten; CLINGE - Malpertuus, 13.30 uur KBO kaarten, bingo; GRAAUW - Gemeenschapshuis, 14.00 uur: Spelmiddag; Sas van Gent: E. O. M. David, Westdam 54, tel. 0115- 453800, spreekuur zat. 11.00-12.00 uur, St. Jansteen e.o. A.E. de Bruyn, Brouwerijstraat 92, Ka- pellebrug, tel. 0114-312701. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Dierenambulance Zeeuws-Vlaanderen, alarmnummer 0115- 442161. Thuiszorg Stichting Thuiszorg Zeeuws-Vlaan deren, voor spoedgevallen dag en nacht bereikbaar: West-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer 0117- 456500, Kanaalzone: Telefoonnummer0115- Café Du Commerce. 20.00 uur. Kaarten; HENGSTDIJK - Horecacentrum De Vo gel, 20.00 uur: Kaarten; HOEK - De Lovenhoek, 9.30 uur: Biljar ten; 13.30 uur: Volksdansen en solo dan sen; 19.30 uur: Gezelschapsdansen; HULST - De Lieve, 9.00 uur: Biljarten, computeren, Engels; 9.30 uur: Bloem schikken; 13.00 uur: Biljarten Kanaalzo ne, jeu de boules; 13.30 uur: Bridge; 14.00 uur: Internetcafé; NIEUWVLIET - De Heerlijckheid. 19.00 uur: Bonte avond 674500, Oost-Zeeuws-Vlaanderen: Telefoon nummer (0114) 383500. Stichting Provinciale Kraamzorg Zeeland, kraamcentrum Zeeuws-Vlaan deren, dag en nacht bereikbaar via tel. 0113-224022. Pastorale dienst Oost-Zeeuws-Vlaanderen: zon. 12- ma. 24 uur. Bereikbaar via mobielnum mer 06 22398801 West-Zeeuws-Vlaanderen: 10.00-13.00 en 16.00-19.00 uur Bereik baar via mobielnummer 06 20403610. Midden-Zeeuws-Vlaanderen: Bereik baar via mobiel nummer 06 53997850. Quilting Bee. show and tell; 13.00 uur: Biljartcompetitie; SINT-JANSTEEN - Café De Kroon, 14.00 uur: Kaarten; De Warande, 13.00 uur: Biljarten Kanaal zone; 15.30 uur: Kreatieve Vorming; SPUI - De Drie Gehughten, 20.00 uur: Kaarten; TERNEUZEN - De Veste, 13.00 uur: Bil jarten, klaverjassen: 13.30 uur: Soos voor mmdervaliden Ons Verzetje; Sporthal De Vliegende Vaart, 9.00 uur: Bowls; 't Schelpenhoekje, 15.00-18.00 door Frank van Cooten ZUIDZANDE - De jongeren van Zuidzande krijgen een ei gen jeugdontmoetingspunl op het reereatieveld aan de Lood- ijk. Deze jongerenplaats bestaat uit basketbalpalen en voetbalgoal- tjes op een geasfalteerd terrein van dertig bij twintig meter. Tevens komt er een vandaalbe- stendig bouwwerkje van staal met een overkapping, een soort zittribune, waar de Zuidzandse jeugd met elkaar kan kletsen. De gemeente Sluis is begonnen met de wettelijke procedure om de bouw van het jeugdontmoe- tingspunt mogelijk te maken. Het ontwerpbesluit ligt vanaf gisteren gedurende zes weken ter inzage op het gemeentehuis in Oostburg. Blij Secretaris Bart Buisman van de Stichting Wenswijk is heel blij dat de gemeente Sluis wil mee werken aan de jeugdvoorzie ning. Deze stichting is speciaal voor Zuidzande opgericht om dat voor de jeugd niets te doen is in het dorp. In het dorp wonen zo'n twintig jongeren in de leeftijd van 6 tot 16 jaar. „Zij gaven twee jaar.ge leden aan dat voor hen niets te doen is in het dorp. Ze hebben vervolgens het dorp geïnspec teerd om onder meer te kijken, op welke plekken iets voor hen gerealiseerd zou kunnen wór den. Ze kwamen met een wen- senlijstje. Een speeltuintje voor de basisschool-jeugd, een park je op de plek van het schaats- baantje en het jeugdontmoe- tingspunt. De speeltuin is inmid dels gerealiseerd en het parkje staat op het punt om aangelegd te worden. Ook zijn we bezig er gens nog een kunstwerkje te plaatsen." De Stichting Wens wijk wil het jeugdontmoetings- punt (Buisman heeft het liever niet over hangplek vanwege de negatieve bijklank) begin april openen. Hij is niet bang dat de overdekte zittribune - die overi gens vandaalbestendig is - snel gesloopt wordt. Want, zegt hij, de tribune was de wens van .de jeugd zelf. „Ze zijn er dus mede verantwoordelijk voor." (Advertentie) Verkeersveiligheidslabel scholen NIEUW-NAMEN - De basisscholen Ter Doest uit Graauw en St. Jozef in Nieuw-Namen zijn gisteren door het Regionaal Orgaan Verkeersveiligheid Zeeland (RO VZ) beloond niet het Zeeuwse Verkeersveiligheidslabel. Namens het ROVZ reikte Han van Opdorp het muur- schild uit. Met dit label tonen beide scholen dat ze meer dan alleen tijdens de reguliere verkeersles in de groepen aandacht besteden aan het verkeer. Daarvoor worden al lerlei activiteiten ontplooid. Daarnaast beschikt iedere school over een verkeersouder die verkeersinformatie, on der meer van het ROVZ, de gemeente en 3VO, doorspeelt aan de leerkrachten. Deze spelen daar weer op in door extra lessen en ook ouderinformatie. Leerlingen uit de hoogste groepen nemen jaarlijks deel aan zowel het theo retische als praktische verkeersexamen. De leerlingen van Ter Doest lieten gisteren in het kader van de actie 'een veilige fiets voor uw kind' hun tweewieler keuren. Kleine mankementen werden ter plekke gerepareerd. In Nieuw-Namen gingen de leerlingen aan de slag met een verkeersquiz. Behalve het muurschild en een cheque van 250 euro voor de school kregen ook de kinderen de nodige presentjes. Ze gingen naar huis met ballonnen, een sleutel hanger, pen en een sticker. Cheque voor peuterspeelzaal NIEUW-NAMEN - Peuterspeelzaal Het Zonnestraaltje uit Nieuw-Namen is gisteren verblijd met een cheque van 650 euro. Het Zonnestraaltje, gevestigd in de plaatselijke basisschool St. Jozef, dankt deze gift aan het enthousias me en sponsorwerk van een groepje trimmers uit Nieuw- Namen en het aangrenzende Belgische Kieldrecht. Het loopgroepje sprokkelde met een sponsorloop in beide dor pen totaal 1300 euro bijeen. De helft van het bedrag gaat naar de scouting in Kieldrecht. Het clubhuis van deze jeugdgroep is onlangs afgebrand. Namens 'de trimmers overhandigde Frankie Vercruysse gisteren de cheque a'an directeur Diana van Damme van St. Jozef. Het Zonne straaltje bestemt het geld voor het spaarpotje waaruit rub ber tegels onder een speeltoestel voor de peutei's bekos tigd worden. De overhandiging gebeurde tijdens een fees telijke middag. St. Jozef kreeg tegelijkertijd het verkeers veiligheidslabel aan de muur geschroefd. Verder wasser een feestje rond het afscheid van Annie van Hecke-de Poorter. Deze interieurverzorgster gaat met pensioen. Zij zoi'gde er meer dan twintig jaar voor dat de basisschooleer gelikt bijlag. Rabobank sluit grote kantoren SLUIS - De Rabobank West-Zeeuws-Vlaanderen stool.de grote kantoren in Oostburg aan de Nieuwstraat en in Aar denburg aan de Kaai af. De bank concentreert de meeste activiteiten dit najaar in Sluis. Beide kantoren zijn door deze centralisatie van diensten te groot omdat er dan nog maar een paar mensen werken. Directeur Peter Essen- berg benadrukt dat de bank niet vertrekt uit Oostburg en Aardenburg. „We zoeken in beide plaatsen naar een klei nere huisvesting. De huidige kantoren in Oostburg en Aar denburg zijn door de centrale huisvesting in Sluis gewoon weg te groot." Het serviceniveau is volgens de directeur gegarandeerd. De bank blijft immers kantoor houden in Oostburg, Bres kens, Aardenburg, Sluis en IJzendijke. „Alleen vertrek ken bijvoorbeeld onze hypotheekadviseurs vanaf dit na jaar uit Sluis naar de klant?' ^Hoonhorst De herinrichting van >J61 tussen Hoek en alijke moet snel in uitvoe ren genomen. „miingtoteen twee keer stroomweg tussen „Biervliet en een enkel- cjoomweg tussen Bier- vliet en Schoondijke duldt geen verder uitstel. De Sluise gemeenteraad brengt die boodschap nog eens bij buur gemeente Terneuzen, de provin- cie en Rijkswaterstaat onder de aandacht. De Sluise bestuurders zouden het liefst het hele tracé tussen Hoek en Schoondijke verande ren in een stroomweg met twee keer twee rijbanen. Sluis heeft echter al te verstaan gekregen dat daar geen sprake van kan zijn. De raad kiest er nu, op aan raden van het dagelijks bestuur, voor om nog eens te tamboere ren op de eerder afgesproken op lossing. Sluis moet nog eens aan de bel trekken, omdat de dorpsraden van Biervliet, Hoek en Philippi ne pleiten voor het handhaven van enkele rijbanen over het he le stuk N61. De economische ontwikkeling en de ontsluiting van West-Zeeuws-Vlaanderen zijn daar niet bij gebaat. Om de mogelijkheid open te hou den het gedeelte tussen Biervliet en Schoondijke in de toekomst tot twee keer twee banen uit te breiden, moet Sluis nu niet gaan zeuren, maar vasthouden aan eerdere afspraken, stelde wet houder L. Wille. Zijn betoog overtuigde bijna alle raadsle den. Alleen PvdA-partijgenoot R. Beijersbergen stemde tegen. Hij vindt dat uitbreiding met 'meer asfalt' het milieu en de verkeersveiligheid niet ten goe de komt. ifiVerstraeten EN - Het toekomsti- itcentram in Terneuzen teel mogelijk worden in- I met leisureactiviteiten oorkeiu- niet met detail- genteraad heeft burge en wethouders die bood- ïgegeven via een motie 125 tegen 5 stemmen Eier A. van Waes zei n problemen mee te heb- 'e toe zich daarvoor issiein de gemeenteraad evoerd omdat de initia- sr European Leisure De ïst (ELD) heeft laten we- ïiide oorspronkelijk ge- iinvulling met onder ibowlingbaan, biljart jes restaurant niet haal- Ora het centrum renda- bnnen maken moet er {overdekte skibaan de tailhandel komen. Vooral de ge dachte vestiging van een Col- ruyt supermarkt heeft nogal wat stof doen opwaaien, omdat dit een versneld einde zou bete kenen voor de kleine supermai'k- ten in de wijken en kernen. P. Clijsen (GroenLinks) en C. Freeke (LCF) kwamen gisteren dan ook met moties om een su permarkt te schrappen uit de plannen. Ze kregen er de han den niet voor op elkaar. De meerderheid van de raad wil de resultaten afwachten van een on derzoek naar de invulling van het leisurecenter door een werk groep. Daarin zitten naast de projectontwikkelaar ook de ge meente en de provincie. „Wij willen niet bij voorbaat al door allerlei mogelijke invullingen strepen zetten", vertolkte M. van Oyen (PvdA) de mening van de regeringspartijen PvdA, CDA en Top/Gemeente belangen. Wethouder Van Waes erkende dat de kleine kernen beschermd moeten woi'den, maar wees er ook op dat de economische wet ten keihard zijn. „Kleine super markten hebben het moeilijk en zullen het moeilijk blijven heb ben", voorspelde hij. Teruggaan naar het oospi'onkelijke plan is volgens de wethouder niet i'eëel. Het geplande tuincentrum is na melijk afgehaakt en de bowling baan en biljartcentrum zitten in middels in Goes. „We willen best pi'oberen het ac cent op leisure te leggen. Maai de bioscoop wilden we in de bin nenstad, een gokhal willen we helemaal niet en nu is er weer stand tegen detailhandel. Als we op ieder idee alleen maar nee, nee en nee verkopen, dan lo pen we het risico dat het straks 'nee' is voor alles", vreesde Van Waes." Over een maand of drie besluiten B en W of ze aan een gewijzigde invulling van het leis urecentrum willen meewerken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 41