70% '70% ling Kerkwerve taboe voor truck ana. Werk van niveau in gedichtenwedstrijd VINTERSPOBT Huurder hoort niet meer wat huis waard is LAATSTE WEEK ALLE DAMESMODE KORTING Administratie grafrechten levert weer discussie op MAGAZIJNLEEGVERKOOP KORTING teente geeft gehoor aan klachten over zwaar verkeer Wij geven u de helft cadeau! Verstopt ,0113-315649 EC.nl «jactie@pzc.nl (31,4460 AA Goes .-•T^-gXploitStÏG- Kden-Zeeland: 0113-315520; ilaanderen: 0113-315570; 1.020-4562500. vice: 0800-0231231 jg 26 januari i 2007 waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland l^rien Nouweland 0£ - Huurders worden *7f gemeente Schou- Uiveland niet langer in ofslcld van de geschatte an hun woning. In to- bet om ongeveer 5000 schikkingen' die niet torden verzonden. rong jaar is hét huurders- de onroerendzaakbelas- ting afgeschaft. Alleen de eige naar krijgt nog een belastingaan slag. Volgens de gemeente heeft het daarom geen zin meer een huurder te laten weten wat zijn huis waard is. Over het jaar 2005 kon een huurder de waar de van zijn woning immers nog gebruiken bij de aangifte inkom stenbelasting. Bij de aangifte over 2006 speelt dit niet, omdat er geen onroerendzaakbelasting meer wordt betaald. Formeel zijn gemeenten nog ver plicht huurders een waardevast stelling te sturen. De Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) schrijft in een advies dat gemeenten dit als service aan hun inwoners nog wel kunnen doen, maar dat het eigenlijk overbodig is. De VNG laat het aan de gemeenten zelf over wat zij met dit advies doen. Standpunt Schouwen-Duiveland stelt zich op het standpunt de huurder niet lastig te vallen met informa tie waar hij niets aan heeft. Bovendien scheelt het niet ver sturen van 5000 beschikkingen veel werk. „Het kan niet anders zijn dan dat er wat minder tele fonische reacties en bezwaar schriften komen," staat in het ambtelijk voorstel, waarin bur gemeester en wethouders zich kunnen vinden. Er zit nog wel een addertje on- faffiemans [ffERVE - De dorpsring Kdkwerve wordt taboe mcks.De gemeente Schou- [tiiveland heeft een vracht- prbod voor de Ring en beidende straten uitge- bi gaite reageert daarmee ïi'en uit het Schou- tavelandse dorp over inn zwaar verkeer. Ook Eersveiligheid is aange- rjas de dorpsbewoners, ip blijkt in de praktijk ui sluiproute te worden klom de - zeker in de zo- imkbereden N59 te om- De groeiende populari- nii navigatiesystemen ent probleem verergerd, g wordt door deze syste rreen rotonde aangezien onverwachte situaties. 3 die het dorp vanaf de =i binnenrijden worden tel navigatiesysteem ide - juist in de krom- krappe - Ring opge lopen daar vervolgens |èal meer dan eens tot peid. De tuinmuur van ira2000 •HAAMSTEDE - Rikus CDA-Tweede Kamerlid, :p vrijdagavond 2 februa- inleiding over Natura leavond begint om 19.30 De Schutse in de kerk heeft het al een aantal keren moeten ontgelden en ook aan de Ring geparkeerd staande auto's werden het slachtoffer van dolende truckers. Terugste- kend en manoeuvrerend vracht verkeer gaat ten koste van de verkeersveiligheid. Een pro bleem dat volgens de gemeente Schouwen-Duiveland op te los sen is door een deel van de dorpsring tot verboden gebied voor vrachtwagens te verklaren. Om te voorkomen dat trucks toch op het smalle gedeelte van de Ring belanden, worden ook de naar de Ring leidende School straat en Noordstraat taboe voor vrachtwagens. Compleet verbannen van zwaar verkeer uit het dorp is niet aan de orde en volgens de gemeente ook niet nodig. Kerkwerve is niet het enige dorp dat last heeft van zwaar (sluip)verkeer. Ook in Sirjans- land speelt het probleem. Daar rijden de vrachtwagens die naar (Advertentie) PRUIMING IV8 door Esme Soesman ZIERIKZEE - Ze strooien gul met applaus en lijken aardig geïnteresseerd in eikaars werk stukken. Dat is niet zo vreemd. Muren en tafels in bibliotheek De Stolpe in Zierikzee zijn be dekt met fraaie teksten tegen kleurrijke achtergronden. Stuk voor stuk de moeite waard. Zo'n 120 eersteklassers VMBO van Pontes Pieter Zeeman deden mee aan de jaarlijkse gedichten wedstrijd. Dertig genomineerden beleef den gisteren spannende momen ten. In de Zierikzeese biblio theek werden - op de Landelijke Gedichtendag - de winnaars van dit één-tweetje tussen school en bibliotheek onder luid applaus bekend gemaakt. Tom Radstake uit 1B ging met de eerste prijs naar huis, met zijn 'schilderkunstig min of meer verbluffende werkstuk' - zoals de vijfkoppige jury het in het juryrapport vermeldde. Urs- zala Dolata (1D) en Stefanie Vis ser (IE) kregen respectievelijk de tweede en derde prijs toebe deeld. De aanmoedigingsprijs ging naar Koosje Kodde (1D), die een 'sterk gedicht en origi neel ontwerp' presenteerde. De jury was net zo veelzijdig als de keur aan werken die de eer steklassers, na inzet in de lessen Nederlands en Beeldende Vor ming, afleverde. Dichter Thom Schrijer, beeldend kunstenaar Neeltje Meerman, schrijver Maartje Stuut, docente Neder lands Rolien Bakker en wethou der cultuur Wijnand Renden bo gen zich over het eindresultaat. Om - weliswaar na veel werk - vrij eensgezind tot een eindoor deel te komen. Er zit heel wat moois bij, zegt Meerman over de posterforma ten die (nog tot en met woens dag) de muren van de biblio theek sieren. Ze wijst op de poes tegen eenvoudige vlakken groen en blauw, die Michèle de Jonge heeft geschilderd. „Kijk hoe dui delijk dit is neergezet. Ja, ik vind dat er werk van zeer be hoorlijk niveau is geleverd." Combinaties Doel van de dit jaar voor de zes de keer gehouden wedstrijd is leerlingen intensief bezig te la ten zijn met poezië en beeld en de (mogelijke) kracht van combi naties, schetst Liesbeth van de Velde van De Stolpe. Die in steek werkt, bewijst winnaar Tom Radstake - met zijn werk gewijd aan een paal in zee. Met letters heeft hij (ondanks zijn boekminnende ouders) niet (Advertentie) (m.u.v. nieuwe collectie) Advertentie Open Dag CIOS Goes-Breda (in Breda) College Sport en Veiligheid Terheijdenseweg 350, Breda Zaterdag 27 januari van 10.00 tot 16.00 uur Kijk op: www.ticket2yourfuture.nl door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het moet afgelo pen zijn met het telkens op nieuw extra budget vragen voor het op orde brengen van de ad ministratie voor grafrechten. Dat stelde het CDA gisteravond tijdens de raadsvergadering, daarbij gesteund door de fractie van Leefbaar Schouwen-Duive land (LSD). Het is de fracties van het CDA en LSD in het verkeerde keelgat geschoten dat de raad nu voor de derde keer om extra krediet gevraagd wordt. Het krediet is nodig om specialisten van bui ten in te huren voor burgerza ken, zodat de eigen medewer kers verder kunnen met het up to date brengen van de admini stratie grafrechten. „Ik denk dat in deze organisatie met hon derden medewerkers best de kennis te vinden is die nodig is om de afdeling burgerzaken te ondersteunen", zegt A. Schouw van het CDA. Hij diende daar om mede namens LSD een amen dement in waarin werd voorge steld het extra geld uit de eigen organisatie te halen. De administratie grafrechten op Schouwen-Duiveland was na de gemeentelijke herindeling een chaos. Iedere gemeente had z'n eigen regels en een eigen admini stratie. Dat moest uitgezocht en ondergebracht in één systeem met gelijke rechten en plichten. Daar is inmiddels tien jaar over- heengegaan, zo blijkt uit een overzicht wat Schouw heeft ge maakt. In 1997 is een geautomatiseerd systeem in gebruik genomen voor de administratie. In 2000 heeft een extern onderzoek van KPMG uitgewezen dat de graf rechten nog niet op orde waren en dat daar aan gewerkt moest WQrden. In 2002 is besloten het invullen van het computerpro gramma (wat toen vijf jaar in het bezit was van de gemeente) uit te besteden aan een extern bedrijf ad 158.000 euro. Twee jaar laten heeft het college een extra krediet van 41.500 euro ge vraagd om het project af te ron den. In 2005 is de gemeente nota be graven vastgesteld en is gelijktij dig afgesproken dat bij de afde ling extra tijd ingeruimd zou worden voor het uitvoeren van de nota. Nu blijkt dat zoveel mensen de grafrechten willen verlengen dat de afdeling het SCHOENEN JACKS KLEDING Middelburg Vlissingen Goes Zierikzee der het gras. De Eerste Kamer heeft eind vorig jaar besloten een wetsvoorstel over moderni sering van het huurbeleid niet meer te behandelen. Mocht het nieuwe kabinet dit voorstel op nieuw op de rails zetten, dan kan het zijn dat een en ander wordt teruggedraaid. In dat ge val is het volgens de gemeente mogelijk om alsnog, met terug werkende kracht, woz-beschik- kingen aan huurders te sturen. groothandel Kreko op weg zijn dagelijks langs de basisschool. November vorig jaar voerde een aantal inwoners van het dorp ac tie tegen het sluipverkeer. Dat heeft tot op heden nog niet het gewenste resultaat gehad. Meevaller voor gemeente ZIERIKZEE - De gemeente Schouwen-Duiveland is aan zienlijk minder geld kwijt aan het verbreken van een sa menwerkingsverband voor iba's (individuele behandeling afvalwater) dan verwacht. Het gemeentebestuur had er rekening mee gehouden om een kleine 88.000 euro te moeten betalen, maar dit is uit eindelijk een kleine 19.000 euro geworden. De gemeente was voor de aanleg van de super-septic- tanks een samenwerking aangegaan met zes andere ge meenten en waterschap en provincie. Maar de Schou- wen-Duivelandse gemeenteraad zag uiteindelijk niets in het voorstel voor de iba's en besloot de inwoners in het buitengebied van Zierikzee aan te sluiten op drukriole- ring. Daardoor moest de gemeente Schouwen-Duiveland het samenwerkingsverband voor individuele behandeling afvalwater beëindigen. Brijdorpe krijgt halte belbus ZIERIKZEE - Brijdorpe krijgt een halte voor de belbus. Dat maakte wethouder W. Renden gisteravond tijdens de raadsvergadering bekend. Bovendien gaat ten behoeve van het scholierenvervoer ook een gewone bus langs het dorp rijden, 's Ochtends rijdt de bus één keer en 's mid dags - als de kinderen weer naar huis gaan - komt de bus vier keer langs het dorp. Brijdorpe was sinds de nieuwe dienstregeling verstoken van openbaar vervoer. Dit was een foutje. „De mensen die de dienstregeling hebben gemaakt wisten niet waar Brijdorpe lag", constateerde Renden gisteravond droog jes. „Maar men plaatst in Brijdorpe weer een haltebordje zodat lijn 125 daar weer kan stoppen." Renden deed zijn mededelingen naar aanleiding van een motie van de fracties van Alert!Leefbaar Schouwen-Dui veland, CDA en ChristenUnie. Deze fracties hadden ge vraagd om aandacht voor de knelpunten in het openbaar vervoer en werden op hun wenken bediend. Vlaketunnel twee keer dicht VLAKE - Vanavond, morgen en overmorgen is de Vlak- tunnel onder het Kanaal door Zuid-Beveland tijdelijk af gesloten voor het verkeer. De waterafsluitende voegen in de tunnelbuizen moeten worden gerepareerd. Voor het verkeer van Goes naar Bergen op Zoom gaat de zuidelijke buis tussen vanavond 19.00 en morgenochtend 9.00 uur dicht. De noordelijke buis van de Vlaketunnel is vanaf morgena vond 18.00 tot zondagmiddag 12.00 uur gesloten voor het verkeer dat van Bergen op Zoom in de richting van Goes rijdt. Het verkeer kan tijdens de sluitingen gebruik maken van de bruggen over het Kanaal door Zuid-Beveland. Over de oude rijksweg is een omleidingsroute aangegeven. --1 Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 (Advertentie) De prijswinnaars van de gedichtenwedstrijd: Tom Radstake, eerste prijs (links boven); Koosje Kodde, aanmoedigingsprijs (rechts boven); Ursula Dolata, tweede prijs (links onder); Stefanie Visser, derde prijs (rechts onder). foto Marijke Folkertsma zo veel, met schilderen des te meer. Qua beeld wist hij dan ook meteen („Ik schilder elke dag. Vaak landschappen") wat hij wilde. „En toen heb ik het ge dicht ook heel makkelijk ge maakt." Het mag Radstake nau welijks een zweetdruppel ge kost hebben, de jury werd door zijn werk geraakt. „Een mooi Zeeuws beeld met een de geogra fie overstijgend gedicht", luidde het oordeel. Het werk van Radstake en de an dere winnaars en genomineer den werd gistermiddag aan sluitend gepresenteerd in Boek handel De Drukkery in Middel burg. (Advertentie) werk niet aan kan en dat er extra personeel nodig is. „Niet van buiten", zeggen CDA en LSD, maar de overige frac ties waren het daar niet mee eens. „Meer dan eens heeft de fractie van Alert! betoogd dat voorkomen moet worden dat ex terne medewerkers moeten wor den ingehuurd. Maar ik wil dui delijk maken waarom wij in dit geval met de inhuur kunnen in stemmen", zei J. van Felius van Alert! „Het gaat hier niet om re gulier werk, maar om juridisch werk op het gebied van wet- en regelgeving." Ook de andere fracties vonden de vraag voor extra krediet gerechtvaardigd. „Het is specialistisch werk en dat moet zorgvuldig gebeuren. Ik vind het vreemd dat het CDA hier niet voor wil betalen", be toogde H. Winfield (PvdA). Uiteindelijk is het voorstel voor extra krediet unaniem aangeno- Joosse Interieurs Langstraat 2, Arnemuiden. tel. 0118-601273 zeeuwse almanak De loodgieter was volop bezig in huis toen kleindochter Lu- na van vier met haar moeder thuiskwam. „Wat is hier aan de hand", vroeg Luna, waarop haar moe der antwoordde: „De wc is verstopt. Luna keek haar moeder met ongeloof en een licht ver schrikte blik in de ogen aan. „En waar is de wc dan nu?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33