ilarm over malafide asfalteerders G ZC Goes knapt twee achteraf gebiedjes op bevelanden ,13 Milde eis voor verkrachting binnen relatie tsele waarschuwt inwoners voor dubieuze aanbiedingen weekenddiensten Cmc A agenda VV lü^WI vrijdag 26 januari 2007 ^rDooms jjjURG - Officier van in Middel- Jerscheid tussen een ver- binnen een relatie en [achting van een vrouw uwildvreemde man. Dat (el de officier doorwe gen in zijn eis tegen een 40-jari- ge inwoner van Goes voor ver krachting van zijn vriendin. Hij eiste 240 uur werkstraf en zes maanden voorwaardelijke gevangenisstraf. De Goesenaar moet zich verder houden aan de voorwaarden van de reclasse ring, ook als dat een behande ling in verslavingskliniek Emer- gis inhoudt. Rammeloo realiseerde zich dat de impact voor de slachtoffers van verkrachtingen door de part ner niet onderschat mag wor den. „Maar het ligt toch andei's als een onbekende man een vrouw de bosjes intrekt en ver kracht." De verdachte had vorig jaar 2 juli in hun woning in Goes de vrouw, onder geweld en bedreiging gedwongen tot ge meenschap, terwijl ze gepro beerd had zich te verzetten. Haar vriend had volgens het slachtoffer haar bij de haren en de polsen gepakt. Raadsvrouw D. Burlet zei dat haar cliënt zich ervan bewust is dat er een straf moet volgen. „Hij was gefrus treerd door de problemen in hun seksuele relatie. Hij schaamt zich. De relatie is inmiddels ver broken." De Goesenaar liet giste ren verstek gaan, omdat hij deze week op zee was. De rechtbank doet 7 februari uitspraak. De gemeente Borsele wt inwoners voor ma- sfalteerbedrijven. Ze na verschillende mel- itNisse en Ovezande. jeen groep niet-gecer- asfalteerders onlangs „sten aan. Ook consu- Hganisaties raden men- p'aanbiedingen in te jat het geleverde werk Ibbcrd is. je vereniging van aan- 'i de bouw, waarschuw- jaar geleden al voor «ode en ongekwalificeer- ibedrijfjes. In negen van sallen gaat het om En- astaan in geen verhou- tö werk en het asfalt hitdikwijls al na enke- Bovendien benaderen rleesontbijt itheek Goes TDe Amsterdamse pop- In Rik Rikken komt 29 januari naar de bi- i van Goes. Hij geeft islelling over het pren- van het jaar 'Kleine van Guido van Gen- tbter beginnen de Natio- iagen. Tijdens ssibijten lezen lokale ede bekendheden voor prentenboek van het sontbijt in de Goese aan de Oostwal 34 9.00 uur. iwenraad it over jeugd rbeid Het platform Zeeuwse raad houdt een thema- in het stadhuis van ib bijeenkomst gaat over tnderwijs en arbeid. rondleiding door het volgen er inleidin- achtereenvolgens Stallaard over Erken- rorven Competenties Beuk Loof van het ROC thelde er voorkomen Juitval bij kinderen ter van der Meide en Geesbergen van het Werk en Inkomen over Aloosheid. Middag wordt maan- órjari gehouden en be- 13.30 uur. Wachten: 231231 andag t/m vrijdag ®dedeopeningstij- terdags tot 12.00 uur CTIE ilanden/tholen cospark 28 us31 AA GOES '113-315670 113-315669 redgoes@pzc.nl Balkenende (chef) ivan Dam wander Jagt «rdekam toVries (sport) wan der Werf 'BALE REDACTIE "spark 28 31 AA GOES 113015500 redactie@pzc.nl BRNET de malafide asfalteerders hun 'klanten' vaak nogal agressief. Het dubieuze asfaltspoor door kruist heel Europa en loopt nu door de gemeente Borsele. „Malafide asfalteerders zijn de ze keer actief in Nisse, maar het kan morgen Baarland zijn. We kunnen er geen vaste lijn in ont dekken", zegt de Borselse ge meentewoordvoerder P. de Vree. Kieskeurig zijn de aanbie ders niet; ze gaan langs bij boe ren met een groot erf, maar ook bij mensen die een kuil in de weg voor hun huis hebben. De Vree: „Voordat mensen het woord asfalt kunnen zeggen, ligt het er vaak al en moeten ze wel betalen." Hij weet niet precies hoeveel klachten er bij de gemeente Bor sele al binnen zijn gekomen over de dubieuze asfaltverko- pers. „Maar elke melding is er één te veel", meent De Vree. De gemeente heeft nog geen idee wie de aanbieders zijn. „Het is een beetje geniepig alle maal, dus daar zijn we nog niet achter. Maar we hopen dat men sen bij wie ze aan de deur ko men door onze waarschuwing alert zijn en ons daarmee verder kunnen helpen." De gemeente raadt mensen aan de asfaltverkopers om legitima tie te vragen en het bedrijf van de persoon die met de aanbie ding komt te checken. Ook is het handig om een certificaat van het asfalt te vragen. „Want je weet niet wat voor rotzooi er in zit; er kan zelfs asbest in ver werkt zijn", aldus De Vree. De Zuidelijke Land- en Tuin bouworganisatie (ZLTO) in Bor sele heeft volgens voorzitter R. van 't Westeinde nog geen mel dingen gehad van boeren die door de malafide asfaltaanbie- ders zijn benaderd. Het pro bleem is bij hem echter wel be kend. „Ik ben zelf ook wel eens aange sproken door zo'n Engels be drijf dat mijn oprit wel even wil de asfalteren tegen een 'schappe lijk' prijsje. Ik ben er toen niet op ingegaan. Dat is al een paar jaar geleden, maar nu zijn ze blijkbaar weer terug in Zee land." Van 't Westeinde noemt het een goede zaak dat de gemeente alert is en de mensen waar schuwt. „Voor sommige boeren of fruittelers lijkt het misschien aantrekkelijk om even hun erf te laten verharden, maar ik hoop dat zij nu wel twee keer na denken voor ze met die asfalteer ders in zee gaan", zegt hij. „Of liever, dat ze het helemaal niet doen natuurlijk." Nu stoppen alleen stoptreinen in Arnemuiden. Binnenkort ook de intercity. door Mieke van der Jagt GOES - Dat wordt boemelen in Zee land. En dan niet in de olijke zin, met bier en kroegentochten, maar op de rails. De trein gaat voortaan overal stop pen, optrekken, remmen, optrekken, remmen, en dat tussen Vlissingen en Bergen op Zoom tien keer. Gedeputeer den en wethouders juichen. Want het was 't één of 't ander. Drie stations dicht: Arnemuiden, Kapelle en Krab- bendijke, of een intercity die overal stopt, een stoptrein dus eigenlijk. Begrijpelijke blijdschap bij de reizigers uit die doi'pen, maar wat vinden de an dere reizigers ervan? Degenen die de in tercity of, zoals sommigen nog zeggen, de sneltrein, nemen. Antoinette Simon (24) uit Vlissingen neemt vrijwel dagelijks de intercity naar Rotterdam. Ze loopt er stage en de aankomsttijd op Rotterdam Centraal komt goed overeen met de tijd waarop ze moet beginnen. „Soms, op de terug weg, pak ik de stoptrein. Zodra je Zee land binnenrijdt, stopt de trein overal. Dat ben je snel beu. Het scheelt ook in tijd, een minuut of tien, schat ik. Het is natuurlijk wel fijn dat de stationnetjes openblijven, maar is het dan echt nodig om alleen stoptreinen te laten rijden?" „Poepchagrijnig", wordt Kees van Pelt (46) er al bij voorbaat van. „Wanneer is het ook alweer, eind van dit jaar? Ik vind het helemaal niks. Ja natuurlijk die stations blijven open, best, dat gun ik die mensen van harte. Maar waarom kan de NS niet een sneltrein in stand houden? Als dat nou nog te moeilijk is." Van Pelt rijdt een paar keer in de maand voor zijn werk op en neer van Middelburg naar Breda. „Ik moet in Roosendaal overstappen. Het scheelt een kleine tien minuten of je de stop trein of de sneltrein pakt, maar als je het optelt is het veel tijd waarin je niets nuttigs kunt doen. Die enkele keer dat ik met de stoptrein ben gereisd, stapte er maar zelden iemand in of uit. Zelf ben ik nog nooit op een van die station netjes geweest." Hetzelfde geldt voor Madeion de Boer (32) uit Vlissingen die een keer in de week haar oma opzoekt in Goes. Haar maakt het eigenlijk niet uit. „Plet is mij wel eens opgevallen dat er in Arnemuiden haast nooit iemand uit stapt. Ik hoop dat wel eens, als de trein zo vol zit dat je moet staan. Maar niks hoor, ze blijven allemaal zitten." De Boer maakt nauwelijks onderscheidtus- sen een stoptrein en een intercity. „Ik pak de trein die het eerste vertrekt, ook foto Lex de Meester als ik verderop moet reizen." Hij weet niet of hij volgend jaar nog tussen Goes en Rotterdam op en neer reist, maar Goesenaar Edwin Jacobs (21) gaat in dat geval zeker zijn dagelijkse route her overwegen. „Als de intercity overal stopt, kun je net zo goed met de bus gaan. Die stopt ook in ieder dorp. De bus is ook goedkoper. Ik heb een week-OV, maar in het weekend pak ik altijd de bus. Dan ben ik ook meteen op Zuidplein, vlakbij waar ik wezen moet." Voor Cecile Suijkerbuijk (38) uit Ber gen op Zoom maakt het helemaal niets uit hoe vaak de trein stopt. „Het zal wel wat in tijd schelen, maar ik reis juist per spoor omdat al dat haasten me zo tegenstaat. Ik vind het wel lekker, dat glijden door het landschap en stoppen bij van die kneuterige stationnetjes. Ik moet er wel eerlijk bij vertellen dat mijn afspraken altijd heel ruim maak. Juist omdat de trein niet altijd op tijd zaterdag 27 en zondag 28 januari 2007 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Huisartsenpost De Bevelanden 's Gravenpolderseweg 114b, Goes, tel. 0900-1785 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in weekeinde of tij dens feestdagen, spreekuur volgens af spraak) Patiënten huisartsenpraktijk de Pij lers v. Dusseldorpstraat 3, Goes, tel. 0113-272000 Spreekuur zat. en zon. 10.00-10.30 en 17.00-17.30 uur. Tholen/St. Phlipsland Van vrijdag 17.00 tot maandag 8.00 uur: Huisartsenpraktijk Bergen op Zoom, Pa- raselsuslaan 2, tel. 0164 273855. Tandartsen Noord- en Zuid-Beveland G.J.A. Tuyl, Kastanjestraat 307, Goes, tel. 06-53257131 Spreekuur 10.00-11.00 uur. Tholen en Bergen op Zoom (leden NMT): telefonisch contact opnemen met eigen tandarts. Apotheken Avond- en weekenddiensten worden verzorgd door De Zeeuwse Apotheek, Stationspark 35, tel. (0113) 270620. Dierenartsen Dierenartsenpraktijk Mosselman, Verboom en Boer: A. C. Mosselman, tel. (0113) 381233 of (0113) 228866. Dierenartsenpraktijk Karelse, van Dijk, Stokman, van Anrooy: P.C. Stokman, 's Gravenpolderseweg 39, Goes, tel (0113)213419. Praktijk voor gezelschapsdieren, L. Huiskes-Cornelisse en M. Berrevoets, Molenlaan 24, Yerseke, tel.( 0113) 572756. Spreekuur zat. 9.30-10 uur. Dierenkliniek Goes, kliniek voor Gezel schapsdieren, C.W. Dreesman en M.A.R. van den Boomgaard, 's Gravenpolderse weg 92, Goes, tel.(0113) 270072 (24 uurs spoedd.). Geopend zat. 10.00 tot 15.00 uur, behandeling volgens afspraak. Dierenambulance Dierenambulance Bevelanden, tel. 0623466221. Tholen W. Brons, tel. (0166) 612596. Weekend spreekuur Poortvliet, Kalfsdamseweg 2, zat. van 8.30-9.00 uur en Tholen, Boter markt 10, zat.van 11.00-12.00 uur. Wijkverpleging tel. (0113) 249111. Stichting Thuiszorg Nederland tel. (0113) 229003. Stichting Woonzorg Bevelanden tel. (0113) 218290 RST Zorgverleners tel. 0342-405454 Zorgstroom De Bevelanden tel. (0113) 273636 Verloskundigen Verloskundige Maatschap Goes, vrij. 19.30-zon. 19.30 uur: W. Diteweg, tel 0113 224099I. Bij geen gehoor via alarmcentrale Vlissingen, 0118 414444. Verloskundigenpraktijk Gemeente Borsele (24-uur bereikbaar) J. Dekker, 06-53156391 Laatste weekend met lammetjes NISSE - Het laatste lammetjes- weekeinde in De Schaapskooi bij Nisse is morgen en zondag van 13.00 tot 16.00 uur. Meer dan honderdvijftig lamme tjes zijn er geboren. Kinderen die op kraamvisite komen, krij gen beschuit met muisjes. Er is Ierse livemuziek en stadsomroe per Willem de Zeeuwse Babbe laar treedt op als gastheer. De Schaapskooi staat aan de Nieuw- kamerseweg. Politie voorkomt spookrijden RILLAND - De politie heeft gistermiddag rond kwart voor drie kunnen voorkomen dat een 65-jarige automobi list uit Hoogerheide op de A58 ging spookrijden. Bij de afrit van de Rijksweg A58 stonden agenten een ver keerscontrole te houden, toen de 65-jarige automobilist vanuit de richting van de Oude Rijksweg de afrit van de Rijksweg A58 opreed. Agenten gingen meteen achter de man aan en konden hem, voordat hij de Rijksweg A58 opreed, staande hou den. Vervolgens hielpen ze hem veilig keren. Tegen de man is proces-verbaal opgemaakt. Dronken man bijna over het randje ELLEWOUTSDIJK - Een dronken man uit de gemeente Borsele hing woensdag met zijn auto over de rand in het haventje van Ellewoutsdijk. De man probeerde weg te ko men door flink gas te geven, maar zowel de voor- als de achterwielen hingen in de lucht. Agenten bevrijdden de 60-jarige man rond 16.00 uit zijn auto en zetten hem thuis af. De auto is veiliggesteld. Steun voor verloskundigen MIDDELBURG - De Walcherse verloskundigen hebben ruim vijfduizend handtekeningen opgehaald tegen de con centratie van de afdeling moeder- en kindzorg in het zie kenhuis in Goes. Door die concentratie is het niet meer mogelijk om thuis te bevallen op Walcheren. De verlos kundigen gaan nog tot eind februari door met hun actie. Lijsten liggen bij apothekers en apotheekhoudende huis artsen. Ook de Vlissingse afdeling van de SP zamelt steun betuigingen in. Zware eis wegens aanrijding MIDDELBURG - Officier van justitie R. Rammeloo heeft gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen een 48-jari- ge inwoner van Abbenbroek voor het veroorzaken van een ongeval 240 uur werkstraf en een jaar rijontzegging, waarvan drie maanden voorwaardelijk, geëist. De be stuurder van een bestelbus had volgens de officier schuld aan de aanrijding met een motor 10 oktober 2005 in Bors- sele. De motorrijder liep door de botsing botbreuken aan zijn rechterarm en onderbeen op. De verdachte had in eer ste instantie zijn bestelbus in de berm geparkeerd. Toen hij op de Europaweg-Oost besloot om te keren was de mo torrijder te kort genaderd om een aanrijding te voorko men. De man vertelde in zijn spiegels te hebben gekeken, maar zei de motor niet te hebben gezien. Raadsman E. Schute pleitte voor een voorwaardelijke rijontzegging, omdat zijn cliënt het rijbewijs nodig heeft voor zijn werk. Uitspraak: 7 februari. Koersbaltoernooi Sas ter ziele SAS VAN GENT - Het jaarlijkse Roger Spuessens Koers baltoernooi in Sas van Gent is ter ziele. Organisator Staf Martens heeft besloten het toernooi dit jaar niet meer te laten doorgaan. Dit vanwege de slechte ondergrond en on voldoende verlichting in de Vlaanderenhal. Het koersbal toernooi, dat altijd de derde week van maart werd gehou den, is een begrip in Zeeuws-Vlaanderen. Het evenement zou dit jaar voor de achttiende keer worden gehouden. Noordweg 125, Serooskerke Walcheren, 0118-593030, Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 9.00 - 17.30 uur, z keesdenherder.nl iterdag 9.00 - 17.00 uur door Frank Balkenende GOES - De scholen aan de Tien- dendreef in Goes ruimen vol gend jaar het veld voor woning bouw. Ook voor een flinke kavel aan de Leliestraat/Beatrixlaan koestert de gemeente bouwplan nen. Op dat perceel zit nu nog het inzameldepot van het Leger des Heils. Volgens het Goese college van burgemeester en wethouders zien beide plekken er niet meer zo fris uit en is vernieuwing wen selijk. Aan de Tiendendreef, een ge biedje tussen Westsingel en de 's-Heer Hendrikskinderendijk, zijn nu twee scholen voor spe ciaal voortgezet onderwijs geves tigd: De Kring en De Vliedberg. De laatste verkast dit jaar naar een nieuw pand in Stations park. De Kring betrekt volgend j aai de voormalige meisjesvakschool aan de Bergweg. De school voor speciaal voortgezet onderwijs deelt het dan gerenoveerde pand met praktijkschool De Wis sel. Voor de gemeente is invulling van de Tiendendreef een makke lijke klus. Ze bezit de grond en hoeft geen alternatieven meer voor de scholen te zoeken. Het voorlopige idee van de gemeente behelst de bouw van 28 wonin gen. Er komen geen appartemen ten. Het gebied blijft toeganke lijk via de Westsingel. Voor de kavel aan de Lelie straat/Beatrixlaan ligt dat an ders. De gemeente laat daar lie ver projectontwikkelaars hun gang gaan. Die zullen in elk ge val een alternatief onderkomen Bromfietser valt MIDDELBURG - Bij een aanrij ding in de Middelburgse Koestraat is gistermiddag een 51-jarige bromfietser uit die stad gewond geraakt. De man reed rond twee uur in de Koestraat toen hij door onbe kende oorzaak begon te slinge ren. Daardoor botste zijn brom fiets tegen de fiets van een 37-ja- rige Middelburger, die voor hem reed. Beiden kwamen ten val. De bromfietser is per ambulan ce naar het ziekenhuis in Vlissin gen gebracht, maar mocht na be handeling naar huis. voor het inzameldepot van het Leger des Heils moeten zoeken. Op de kavel staat ook nog het voormalige pand van het Capi tal Worship Centre Goes, de voormalige pinkstergemeente De Levende Steen. Dat gebouw is zo vervallen dat alleen sloop nog zin heeft. De kerkgangers hebben voor hun erediensten in middels onderdak gevonden bij sociale werkvoorziening De Betho in Klein Frankrijk. De gemeente stelt als eis dat de projectontwikkelaars die brood zien in woningbouw op het per ceel, ook de achterkant van de Heernisseweg 'strak trekken'. „Wil je het gebied een impuls ge ven, dan moet je ook wat doen aan die achterzijde van de Heer nisseweg. De tuinen lopen nu heel grillig en het ziet er alle maal niet zo fraai uit", zegt wet houder M. Dieleman (CDA, wo ningbouw). De voorwaarde betekent dat geïnteresseerde projectontwik kelaars zaken moeten doen met een aantal bewoners van de Heernisseweg. STREEKACTIVITEITEN BERGEN OP ZOOM - COC-café De Soos, 22.00 uur:Vrijdagavondcafé; ELLEWOUTSDIJK Het Fort, 10.00-17.00 uur: Open voor bezichti ging; GOES - La Strada, 21.00 uur: optreden X-Proof en 2nd Place Driver; Leger des Heils, Leliestraat 24, 9.00-12.00 uur: Verkoop kleding en meu belen tbv maatschappelijke dienstverle ning; Het Snooker Centrum, 13.30-16.30 uur: Biljart voor ouderen, buurtwerk Goese Polder; HANSWEERT - Kaj Munk, 13.00 uur: Seniorensoos; 's HEER ABTSKERKE - Versvliet, 19.30 uur; toneelvereniging Schrabbe- kerke speelt de komedie Pas op voor de buren; KAMPERLAND - Jeugdsoos De Sik, 20.00 uur; Geopend voor de jeugd van 12 tot en met 20 jaar; KAPELLE - Sportcomplex De Molenva- te. 10.00-11 30 uur: Jeu de boules; De Vroone, 13.00 uur: Soos, biljarten; KRUININGEN Ons Dorpshuis, 13.00-17.00 uur; Biljartclub senioren; OUD - VOSSEMEER Hof van Hol land, 19.30 uur; Toneelvereniging Sint Joseph speelt 2 kluchten; RILLAND - Vliedberg, 14.00 uur: 8ingo voor 55-plus; Luctor er Emergo, 20.00 uur: Komedie van Molière door toneelgroep De Rei- landers; WEMELDINGE - De Wemel, 13.00 uur: 13.00 uur: Soos; biljarten en kaarten; YERSEKE - Dreef en Kerkplein, 08.00-13.00 uur; Weekmarkt; Het Trefpunt, 13.00-17.00 uur: Biljarten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 31