tot70% KORTING 70% e-integratiebaan voor hongerloon VINTERSPOKT Zo zie je een molenkap anders nooit Groenvoerdrogerij vreest torenhoge onderzoekskosten MAGAZIJNLEEGVERKOOP M qoosse I0;" - I •ise bijstandsgerechtigden zien inkomen fors dalen SCHOENEN JACKS KLEDING Open Dag CIOS Goes-Breda (in Breda) College Sport en Veiligheid Terheijdenseweg 350, Breda Zaterdag 27 januari van 10.00 tot 16.00 uur J? Kijk op: www.ticket2yourfuture.nl de wervelingen in de schoor steen doet omdat de meetgege vens niet betrouwbaar zouden zijn. De Raad van State zette ook kri tische kanttekeningen bij de zware onderzoeksverplichting. „Heeft de provincie wel uitge zocht of de geëiste onderzoeken en de eventuele aanpassing van de schoorsteen haalbaar zijn?", vroeg staatsraad S. Wortmann. De provinciewoordvoerders de den daar een beetje vaag over. Op de vraag hoeveel de provin cie denkt dat de geëiste onder zoeken kosten, zei een woord voerder dat het totale onder- zoekspakket niet meer dan 5000 euro hoeft te kosten. Fijnstofonderzoek Timmerman lachte erom en zei dat hij bijvoorbeeld voor een fijnstofonderzoek bij TNO moet aankloppen en dat loopt fors in Advertentie Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. 'WjÉk. W Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 de papieren. Volgens Timmer man zijn de onderzoeken ook niet nodig, omdat in 2002 uit diepgaand onderzoek is geble ken dat er in de groenvoerdroge- rijbranche geen modernere mi lieutechnieken voorhanden zijn om stof- en PAK-uitstoot tegen te gaan. En Timmerman past al die bekende technieken toe in zijn fabriek aan de Kortgeense- weg. Volgens Timmerman heb ben er zich de afgelopen vijf jaar in de groenvoerdrogerij geen nieuwe ontwikkelingen voorgedaan. De provinciewoord voerder nam daarop wat gas te rug en zei dat Timmerman ook op een A4-tje kan aangeven waarom hij vindt dat nieuwe on derzoeken niet nodig zijn en mis schien neemt Zeeland daar ge noegen mee. Staatsraad Th. Drupsteen vond dat wel erg kort door de bocht: „Als het zo simpel is, dan had de provincie ook niet die zware onderzoeks verplichting hoeven te eisen." De provinciewoordvoerder bena drukte nog dat het niet de bedoe ling is het bedrijf de nek om te draaien en dat het bedrijf zelf moet aantonen dat het onder- zoekspakket te duur en onnodig is. Uitspraak over enkele weken. Advertentie LAATSTE WEEK ALLE DAMESMODE (m.u.v. nieuwe collectie) KORTING Joosse Interieurs Langstraat 2, Arnemuioen. tel. 0118-601273 zeeuwse almanak Verstopt De loodgieter ivas volop bezig der antwoordde: „De wc is in huis toen kleindochter Lu- verstopt. na van vier met haar moeder Luna keek haar moeder met thuiskwam. ongeloof en een licht ver- „Wat is hier aan de hand", schrikte blik in de ogen aan. vroeg Luna, waarop haar moe- „En waar is de wc dan nu?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Het liep gisteren ruim een uur uit, de plaatsing van een nieuwe kap op molen De Vijf Gebroe ders in Heinkenszand, maar vrijwillig molenaar Pieter Hazelager uit Borssele maalde er niet om. „Kijk goed, man", riep hij, op het moment dat een kraan het gevaarte optilde naar achttien, ne gentien meter hoogte, „zo zie je een mo lenkap anders nooit." Het was inderdaad een bijzonder ge zicht. Adriaens Molenbouw uit het Noord-Limburgse Weert heeft de molen kap van De Vijf Gebroeders waarheids getrouw nagemaakt. „Van de oude was praktisch niks over", vertelde voorzit ter Hubert Uitterhoeve van stichting molen De Vijf Gebroeders. „Het hout was zo rot. Zakken vol turfmolm en dui- venmest hebben we uit het bovenste stuk gehaald. Tachtig procent van deze kap is nieuw." Tien, vijftien mensen keken toe bij de voorbereidingen van het hijswerk. Ze ven ton kost de restauratie van De Vijf Gebroeders al met al. De vraag 'is dat niet een beetje veel?' riep verbaasde reacties op. Krijn Zandburg, molenaar uit Oost-Souburg: „Dit is nostalgie. De hele Nederlandse industrie was geba seerd op windkracht. Dan mag je zoiets wel in ere houden." Voorzitter Uitter hoeve viel hem bij: „Dit is toch een prachtmonument. Tien over twaalf, een uur later dan ge pland, kwam er beweging in de molen kap. „Wat hangt die mooi in balans", prees Hazelagers de hijsploeg. Om vijf voor half één zat de kap erop. Wim Con stant, één van de kijkers uit Heinkens zand, keerde daarop huiswaarts. „Ik heb het gezien, ik ga eten." Hij had eer der een waarschuwing laten horen. „Rond 1970 is die molen ook al eens ge restaureerd. Hopelijk gaan ze 'm nu be ter onderhouden." De Vijf Gebroeders, sinds 2002 zonder kap, moet nog verder worden opge tuigd, onder meer met de wieken. Alles is erop gericht met nationale molendag, zaterdag 12 mei, het pronkstuk van Heinkenszand bedrijfsklaar te hebben. foto Willem Mieras *01 13-315649 tnl - Ejjctie@Pzc-n' (460 AA Goes SfiSand: 0113-315520; ónderen: 0113-315570; g 26 januari 2007 Middelburg Vlissingen Goes Zierikzee ^Balkenende .Goese bijstandsgerech- Ljjjgen soms niet meer 3 hongerloon als de ge- geen baan bezorgt via integratiebedrijf. Zodra ubcidscontract hebben i wordt hun uitkering Ri. Hun salaris blijkt lijs driehonderd euro la- |de uitkering die ze geno- i inmiddels drie cliënten Goese sociale dienst over- van een gezin met twee kinderen zag zijn inko men krimpen van 1162 euro (uit kering) naar 876 euro (salaris re-integratiebedrijf). Een be drag waar geen gezin met fat soen van kan leven. Een vierde werkloze weigerde direct na een intakegesprek bij het re-integratiebedrijf 'United Restart een arbeidscontract te tekenen. Volgens haar rammel de die overeenkomst aan 'alle kanten'. Vakantiegeld was niet geregeld, evenmin was duidelijk of zij de collectieve aanvullende ziektekostenverzekering be houdt die de gemeente voor uit keringsgerechtigden heeft afge sloten. De gemeente hanteert het uitgangspunt dat mensen die uit de Wet Werk en Bijstand in een betaalde baan stromen, er qua inkomen niet op achter uit mogen gaan. De gedupeerde cliënten trokken tot nu toe tever geefs aan de bel bij de sociale dienst. Ambtenaren konden niet uitleggen waarom hun inkomen na de overstap is gekelderd en hoe het nu met hen verder moet. PvdA-raadslid M. van Heugten stelde gisteren in de commissie maatschappelijke ontwikkeling vragen over de mensen die door de re-integratiemolen zijn ge mangeld. Volgens haar worden cliënten onvoldoende voorge licht over wat ze te wachten staat. Bovendien wordt de be handeling door re-integratiebe- drijven als bruusk ervaren. Van Heugten: „Als mensen ge schikt worden bevonden, krij gen ze direct na een intakege sprek een contract voorgelegd. Ze krijgen geen tijd om dat eens rustig te lezen, ze worden ge woon gedwongen het te teke nen. Zodra ze hun handtekening hebben gezet, zijn ze in dienst van het re-integratiebedrijf en wordt hun uitkering stopgezet. Later blijken ze er flink in inko men op achteruit te gaan. Zo kun je niet met mensen om gaan." Wethouder J. Adriaanse (SGP, sociale zaken) schrok gisteren van Van Heugtens verhaal. Vol gens hem kan er niet anders dan sprake zijn van een fout. „Dit kan niet. Ik ga volgende week praten met gedupeerden en met de re-integratiebedrijven." Adriaanse onderstreepte nog eens dat cliënten die een re-inte- gratiebaan krijgen, minimaal hun huidige inkomen moeten be houden. Goes maakt sinds medio vorig jaar een inhaalslag omdat er in de jaren daarvoor re-integratiegel den waren blij ven liggen. De gemeente posteer de medewerkers van re-integra- tiebedrijven (Maecon en United Restart) in het stadskantoor en stelde twee extra banenjagers aan. Door die inspanning daalde het aantal bijstandsgerechtigden in 2006 met 93 mensen van 658 naar 565. De gemeente ver wacht dat dit jaar het aantal uit keringen verder daalt, tot rond de vijfhonderd. i winkels bij ialTerneuzen [ZEN - Het toekomsti- jjdscentrum in Terneu- lio veel mogelijk wor- 3Tild met vrijetijdsacti- a bij voorkeur niet met isnteraad van Terneu- rgemeester en wet- boodschap gister- Ügevéh. Wethouder ïaes zegde toe zich daar- iIe zetten. De discussie omdat de initia- het centrum heeft Eten dat de oorspronke- |e invulling met on- d bowlingbaan, bil- en restaurant niet centrum rendabel te ;en moet er naast de dbaan detailhandel al de geplande vesti- n supermarkt deed Extra geld school 's-Heerenhoek 's-HEERENHOEK - Voor de nieuwbouw van de Don Bos- co-basisschool in 's-Heerenhoek en de inrichting van het schoolterrein is 380.000 euro extra nodig. Het Borsels col lege van burgemeester en wethouders vraagt de gemeente raad dit geld beschikbaar stellen, zodat de bouwopdracht kan worden gegund aan aannemer Nonnekes uit Goes. Dat bedrijf was de laagste inschrijver voor het project, maar in eerste instantie lag de inschrijf prijs altijd nog ruim 635.000 euro boven de door Borsele geraamde aan- neemsom van 2,38 miljoen euro. De aantrekkende bouw markt en sterk gestegen materiaalkosten spelen daarin een rol. De gemeente en Nonnekes zijn er in onderling overleg in geslaagd 'het tekort' terug te brengen tot de ge noemde 380.000 euro en wel door beperkte bezuinigingen door te voeren, zoals het vervangen van de zinken gevelbe kleding door metselwerk. Meer bezuinigen kan niet, al dus wethouder J. Zandee (SGP-ChristenUnie, onderwijs), omdat dit te veel ten koste zou gaan van de kwaliteit. De gemeenteraad beslist donderdag 1 februari over de extra kostenpost. Kerk zoekt tijdelijk onderkomen GOES - De Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt in Goes is nog steeds op zoek naar een tijdelijk onderkomen voor de zondagse erediensten. Het kerkgenootschap huurt nu de Westerkerk, maar moet daar waarschijnlijk nog dit jaar uit omdat Bogor Projectontwikkeling uit Gorinchem daar woningen voor gehandicapten in wil maken. De Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt is van plan een nieuwe kerk te bouwen in de toekomstige wijk Aria, maar het kerkbe stuur vreest dat ze de Westerkerk moeten verlaten voor dat de nieuwbouw klaar is. „Het mooiste zou zijn als we gelijk vanuit de Westerkerk naar de nieuwbouw kunnen, maar het pand in Aria dat we op het oog hebben is voorlopig nog niet klaar", zegt W. Deddens van de Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt. Hij hoopt voorlopig nog in de Westerkerk te kunnen blij ven, totdat een tussenoplossing is gevonden. Vlaketunnel twee keer dicht VLAKE - Vanavond, morgen en overmorgen is de Vlak- tunnel onder het Kanaal door Zuid-Beveland tijdelijk af gesloten voor het verkeer. De waterafsluitende voegen in de tunnelbuizen moeten worden gerepareerd. Voor het verkeer van Goes naar Bergen op Zoom gaat de zuidelijke buis tussen vanavond 19.00 en morgenochtend 9.00 uur dicht. De noordelijke buis is vanaf morgenavond 18.00 tot zondagmiddag 12.00 uur gesloten voor het verkeer van Bergen op Zoom in de richting Goes. Het kan tijdens de sluitingen gebruik maken van de bruggen over het Ka naal door Zuid-Beveland. Over de oude rijksweg is een omleidingsroute aangegeven. km ander iWentage. kijk voor de korting van vandaag op witerieur-paauwe.nl ruff, 10N N t M 0111401318 hotel moet lboulevard ilbaar maken LBURG - De velden atletiek- en hockeyvere- aiiit Middelburg en Vlis- kiinnen worden betaald li een zorghotel naast te i Daar kunnen mensen sondergaan of revalide- Advertentie Wen Middelburg en is de sportvoorzienin- tbetalen. Daarom is on- met projectont- srArcus en Roompot re- •Dat brengt zo veel geld srealisatie van de sport- idmogelijk wordt", stel- liddelburgse wethouder ies gisteren. flkomen naast het Vrij- «ht doorgaat, moet de fe maanden duidelijk i De partijen moeten M nog overeenstemming ai en er moet nog worden ïenover het uiterlijk van 'Wie heeft als eis ge- itl net niet te hoog mag ^Bovendien zijn winkels ftbied verboden. (Advertentie) (Advertentie) door Jan van Ommen DEN HAAG - Groenvoerdroge rij J. Timmerman in Kortgene vindt dat de provincie Zeeland onredelijke onderzoekseisen aan het bedrijf stelt. Het bedrijf stapte gisteren naar de Raad van State om te voorko men dat het een aantal stof- en PAK-onderzoeken van enkele tienduizenden euro's moet doen. Nog meer vreest Timmerman dat de provincie op basis van die onderzoeken via de milieu vergunning een aanpassing van de schoorsteen eist om 'nog' be ter de stofuitstoot te kunnen me ten. „Dan praat je al gauw over een investering van twee mil joen euro omdat de huidige schoorsteen geen dragend ver mogen heeft om een meetinstal- latie te kunnen dragen. En dat is wel erg veel geld om vast te stellen dat er niets aan de hand is met de stofuitstoot"zei direc teur M. Timmerman gisteren tij dens de rechtszitting. De provin cie wil dat Timmerman iets aan (Advertentie) Open Dag 3 februari www.hz.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 29