Federer vernedert Roddick TTCM met z'n drieën verder Cl 1 Zeeuwse tafeltennisclubs hebben impulsen nodig nnemars akt zijn omwaar Jongensploeg TTCM strijdt om landstitel Serena Williams bekroont comeback met finaleplaats MIDDELLANDSE Zeecruise DOIMAU Walzer Zee- en Riviercruises vrijdag 26 januari 2007 gHVEEN - Het WK i rijden in een kol- lliilf. Die droom Erbtn Wenncmars werkelijkheid. De „sprinter won gis- 51 skale-off voor (K-plekken en voegt „onnet Wouter 01- „1 bij ploeggenoten Kramer en Carl Ver- Paulien van Deute- i skate-off bij de a ivon. zijn zeven „dit WK-schaatsers ja Wüst en Renate sold zijn geplaatst) gtig uit de TVM-for- Gerard Kem- nleen Marja Vis rijdt stetgroen. Honk vreemd uit de Ivan een rassprinter ennemars dat hij als ft droomde van het lound. vindt de Zwollenaar joinder apart. „Je ide vroeger niet over Olympische Spelen, ffij zijn toch een vaar we trots zijn op Beis." 3 stoorde Wenne nde afgelopen we- p alle kritiek op zijn het WK te halen. m zegt dat het een gis en dat het ten 'pat van mijn sprint, «twee keer dat het sis Laat het daar si lekker bij. Als Sha- 5sis spot met de petten vinden we ömaal prachtig, als een Nederlander je;, denken we ineens alle kritiek moest aars zijn best doen |j te zijn met zijn jiet. „Het kost me ';om te blijven gelo- jde dingen die ik doe. ast mij toch lekker ndroom geloven. Ik gprachtig om in een dThialf te rijden en e dat iedereen me jegunt." lijkt in de tweede divisie een top positie mogelijk. Trainer Joop Maas: „De speelsters zullen weer eenzelfde patroon volgen als vorige competitie: Traag op gang en tegen het einde van de competitie steeds sterker. Het verschil tussen de eerste en de tweede divisie is zo groot dat ze dan meedoen voor de titel." SAR 2 gaat een moeilijke compe titie tegemoet, denkt speelster Chantal Remorie. „We hebben ons vorig jaar verrassend gemak kelijk gehandhaafd, maar dat kwam ook door het matige ni veau van de tweede divisie. Dit seizoen wordt moeilijker, want we weten nu al dat we zes keer met een invaller moeten spelen. Dat kost punten." Weer een klasse lager komt SAR 3 uit. SAR 3 kende vorig jaar een moeilijk debuut in de derde divisie. Lang stond het team on deraan. Pas in de laatste speel ronde werd HTTC gepasseerd. Lichtpuntje is dat Sandra Goos- sens haar comeback maakt. Zij zou ervoor kunnen zorgen dat dit team in de topdrie mee draait. Hoofdklasse In de hoofdklasse komen drie Zeeuwse teams uit, en die spe len allemaal in dezelfde poule: SAR 2, TTCM 3 en Smash'76. SAR 2 eindigde vorige seizoen het hoogst, maar in deze veel sterkere poule denkt Johan 't Hooft niet dat de Kloosterzan- dernaren deze klassering kun nen herhalen. „Ik denk dat het voor handhaving gaat tussen den, moeten Zeeuwse trainers eerst ambitieuzer worden. Ik mis dat bij veel coaches. Als ze meer ambitie tonen, komt die uitwisseling vanzelf." De twee beste Zeeuwse tafelten nissters, Kim 't Hooft en Simone de Klerk, spelen nu bij FvT in Rotterdam. Die moeten zo snel mogelijk weer naar een Zeeuw se club. „Op zich is dat wenselijk, maar dat heeft pas nut als er voldoen de goede speelsters achter hen zitten. Met z'n tweeën houd je geen team op de been: daar heb je zeker vier tafeltennissters met veel kwaliteit voor nodig. Die zijn er in Zeeland nog niet. We moeten er met z'n allen naar streven daar zo snel mogelijk verandering in te brengen." ons, TTCM 3 en Smash'76." Van het TTCM 3 van vorig jaar is al leen Michel Sperling nog over. Kim 't Hooft is terug op hoofd klasseniveau. Alwin van de Kop is het grote vraagteken, hij speel de nog nooit op hoofdklasseni veau. Smash'76 handhaafde zich vorig jaar voor het eerst op eigen kracht in de hoofdklasse, maar zal het dit jaar een stuk zwaarder krijgen. Zeker omdat naast Christian van 't Hof en An- né van Dijke een representatie ve derde speler ontbreekt. GOES - Voor het eerst in vijf jaar treedt er weer een Zeeuws tafeltennisteam aan op het hoog ste jongensniveau van Neder land. TTC Delta Middelburg komt uit in de kampioensgroep en strijdt om de jongenstitel van Nederland. Ondanks het soevereine kam pioenschap van de afgelopen competitie waakt men in Middel burg voor te veel optimisme. Coach Joost Corbijn: „VDN Sa lamanders en HBC lijken licht favoriet, die hebben zich na de vorige competitie versterkt. Wij zijn hetzelfde team gebleven maar ik heb wel het gevoel dat we progressie hebben gemaakt. In de breedte zijn we sterker ge worden." In de B-klasse komen ook twee Middelburgse teams uit, TTCM 2 en TTCM 3. Beide teams wer den vorig jaar kampioen in de C-klasse, TTCM 2 ruim en TTCM 3 pas op de laatste speel dag. Pikant detail is dat Willi am Marinissen, vorig jaar nog in TTCM 2, nu in TTCM 3 speelt. In de C-klasse komen Scaldina en Reynaert uit. Scaldina-coach Cor Smalheer hoopt dat zijn team de lijn die vorig seizoen is ingezet, kan voortzetten. „In het begin verloren we elke spannen de game, zeker in de vijfde game konden we het niet afmaken. In de tweede helft ging dat beter." Reynaert-trainer Henk Janssen denkt voor zijn team aan een topdrieklassering. „Voor Henk en Eric Mangnus en Joris Mal content is het de laatste kans, na deze competitie gaan ze bij de senioren spelen." Zwaar tafeltennisseizoen in verschiet voor Zeeuwse teams SÜinde Koning Ö-BURG - Peter Boon is l«en de leidende figuur 'Jltlelburgse tafeltennis. Pj), eerder onder meer didirecteur van de tafel- ®d en bondscoach van Malt vrouwenselectie, is coördinator bij TTC ■"li dat hem daarvoor PC week in professione- Mm. Aan de voora- i 1 nieuwe tafeltennis- de PZC hem een fclhngen voor. joed met het Middel- lWenris. J* "Ja»!ker. De fusie 1 f*nd en Middelburg- nCM is een succesfor- ken. De oude clubs prima aan te vul- len. Daarbij komt dat ze mij als prof in dienst hebben genomen. Ik heb daardoor alle tijd en mid delen om ook in de breedte te kijken. Het aantal jeugdleden bij TTCM stijgt bijvoorbeeld snel." Binnen een paar jaar speelt er weer een Middelburgs team in de eredivisie. „Dan moeten we sterker worden dan nu. Bij de mannen is ko mend seizoen handhaving in de eerste divisie de doelstelling. Maar binnen een jaar of drie wil len we meedoen om promotie." Het gaat goed met het Zeeuwse tafeltennis. „Nee, niet mee eens. De meeste clubs hebben nieuwe impulsen nodig. Nu komt te veel werk op te weinig schouders terecht." Dergelijke clubs zouden er goed aan doen ook betaalde krachten in dienst te nemen. „Zeker weten. En als dat te duur is, moeten ze de handen inéén slaan en samen iemand aantrekken. Doordat zo'n per soon voor goede contacten en sponsors kan zorgen, verdient hij zich zo terug." Zeeuwse trainers en coaches, ook die buiten de tafeltenniswe reld, zouden vaker bij elkaar moeten komen om bij te praten over de kansen en ontwikkelin gen in de Zeeuwse sport. „Daar ben ik het gedeeltelijk mee eens. Er is nu best regelma tig contact. Om dat uit te brei- n: „Zeeuwse trainers moeten eerst ambitieuzer worden." foto Mechteld Jansen door Alex Krappen MIDDELBURG - Elf Zeeuwse teams beginnen morgen aan de landelijke tafeltenniscompeti- tie. Bij de seniorenteams ligt de nadruk op behoud, een topklas- sering mag redelijkerwijs niet verwacht worden. In de eerste divisie mannen komt TTC Delta Middelburg uit, het hoogst spelende Zeeuw se team. In dat team is wat ver anderd: Marijn Veijgen speelt vanaf dit seizoen in het tweede team van die club. Mare Hacken- berg, Wesley Wegman en Jan Henk Bomhof blijven over. Laatstgenoemde vindt het spe len in een driemansteam pretti ger. „Je raakt beter aan elkaar gewend en het is ook beter voor je eigen ritme. Bovendien was het voor Marijn en Wesley niet zo prettig om te weten dat als er punten nodig waren, één van hen ernaast zou staan." Hij verwacht een zware competi tie. „Vorig jaar hebben we ons met een beetje geluk gehand haafd. We hebben echter ook veel kansen laten liggen. Vaak startten we goed in een wed strijd, maar kwam er na het dub bel een dipje. Dat moeten we dit jaar beter doen. Zelf heb ik ze ker in de tweede helft te veel potjes nipt verloren, daardoor werd het ook moeilijk." Bomhof denkt wel dat een derde of vierde plaats mogelijk is. „Bergeyk en Scylla zijn gewoon te sterk en in principe zijn Vice Versa en Red Stars de teams die we onder ons moeten houden." Dennis Verdunnen is weinig op timistisch over de handhavings- kansen van zijn team SAR/ Ra bobank in de tweede divisie. „Het wordt lastiger dan vorig seizoen, de poule is veel sterker. Zo op het eerste gezicht zullen we Falco en Slagvaardig onder ons moeten houden, maar Falco speelde vorig seizoen zes keer zonder kopman Martij n Henstra en eindigde toen nóg boven ons. Het wordt lastig, heel lastig." Overigens is dit de laatste com petitie dat de routiniers Wim 't Hooft en Pascal Neve volwaar dig meedraaien. De spelers van TTCM 2 hebben veruit de zwaarste derde-divisie- poule getroffen. Het zijn niet zo zeer de namen van de teams die angst inboezemen als wel de be zetting. In vijf van de zes teams spelen spelers die eerste divisie of hoger gespeeld hebben. Tho mas Groenewoud, vaste la-acht van TTCM 2: „Het zal hard wer ken worden." Lichtpuntje is dat ook TTCM 2 spelers heeft die ho ger gespeeld hebben. Behalve Groenewoud maken Riny Kas- se, Marijn Veijgen en Leo Zuid- weg deel uit van het team. Vrouwen De twee hoogst spelende vrou wenteams van deze competitie komen beide uit in de tweede di visie: het eerste en tweede van SAR/Rabobank. SAR 1 speelde vorig jaar nog eerste divisie, maar kwam daarin te laat op gang om nog een kans te maken voor handhaving. Dit seizoen kon zich acht dubbele fouten en 33 onnodige missers permitte ren zonder dat de overwinning in twee sets in gevaar kwam. GPD Willeboordse mist wereldbeker Sofia GOES - Elisabeth Willeboordse moet het wereldbekertoernooi in Sofia komend weekeinde aan zich voorbij laten gaan. De uit Middelburg afkomstige judoka heeft last van stijve nekspieren. Ze heeft de lichte blessure, die met rust moet overgaan, opgelo pen in China. Daar was ze begin januari op trainingsstage. Wille boordse staat aan het begin van een belangrijk jaar, waarin zo wel een EK als een WK is. „Met het oog daarop kan ik maar be ter een minder belangrijk toer nooi als Sofia laten schieten", zei ze gisteren. „Ik hoop vanaf maandag weer te kunnen trai nen en over twee weken weer he lemaal fit te zijn voor de Super World Cup in Parijs." Morres kan nu omhoog kijken GOES - Morres/Controlec mag voorzichtig omhoog gaan kij ken. Door een knappe 8-4-over- winning op topper Fusala Boyz uit Dordrecht ontstijgen de fut- sallers de gevarenzone in de hoofdklasse. De Zeeuws-Vlamingen sloegen hun slag in de tweede helft. De Dordtenaren waren met een 3-2-voorspx-ong gaan rusten. Een goal van Gerben Schram en twee treffers van Kenneth Olcer- ley kort daarna, brachten de thuisploeg op een 5-3-voor- sprong. De tegengoal die volgde na een verdedigende blunder was het laatste dat Fusala Boyz liet zien. Door goals van Jordy Bakker, Joey van der Hoeff en Ryan de Regt won Morres met 8-4. Voor de pauze scoorden Ralph Zegers en Ryan de Regt. van onze sportredactie DEN HAAG - „Hel was frustre rend. Miserabel. Klote. Vrese lijk." Andy Roddick kon gister ochtend niet zo snel het juiste woord vinden om het pak slaag te beschrijven dat hij in de hal ve finale van de Australian Open van Roger Federer had ge kregen. De onfeilbare Zwitser fladderde in drie sets langs de hulpeloze Amerikaan: 6-4 6-0 6-2. Roddick, die voor de wedstrijd nog had gezegd dat hij bezig was het gat tussen hem en Fede rer te dichten, kon die bewering maar acht games hard maken. Bij 4-4 in de eerste set brak Fe derer het verzet van zijn tegen stander. Toen dat eenmaal was gebeurd, besloot de maestro dat het tijd was voor gallery play. Roddick verloor de tweede set in twintig minuten, zonder een game te winnen. Binnen ander half uur was de halve finale voorbij. Roddick en zijn coach Jimmy Connors restte niets anders dan berusting. Connors zag af van een evaluatie en bestelde een biertje voor zijn arme pupil. „Ik ben afgeslacht vandaag, er zijn geen andere woorden voor. In de eerste set heb ik onnodige fouten gemaakt, maar daarna sloeg Federer een paar 'aardige' ballen. Als hij eenmaal de lei ding neemt, is het moeilijk spe len." De Amerikaan was zó kansloos tegen Federer, dat hij na afloop van de veegpartij geen moeite meer deed een serieuze analyse te maken. „Of ik vanavond kan slapen? Dat hangt er vanaf hoe veel ik straks drink." En: „Ik sla de sportpagina's in de krant nooit over. Maar morgen zet ik er misschien een extra grote kof- fiemok op tijdens het lezen." Roger Federer, die volgens eigen zeggen 'één van die dagen had. waarop alles lukte', krijgt in de finale de winnaar van de partij tussen Tommy Haas en Fernan do Gonzalez tegenover zich. Maar Roddick denkt niet dat één van de twee het beter doet dan hij. „Ik acht de kans erg klein." De vrouwenfinale in Melbourne gaat morgen tussen Serena Willi ams en Maria Sjarapova. Willi ams, die zich na langdurig bles sureleed weer terug werkt naar de top, knokte zich langs de 17-jarige Tsjechische Nicole Vai- disova. Sjarapova liet de Bel gische Kim Clijsters kansloos (6-4 6-2). Verwacht Williams, inmiddels afgezakt naar de 81ste plaats op de we reldranglijst, heeft aan zelfver trouwen niets verloren. „Ik ben erg blij dat ik weer in de finale van een Grand Slam sta, maar het verrast me niet. Ik had dit verwacht", zei de 25-jarige Ame rikaanse na de pittige partij te gen Vaidisova (7-6 6-4). Sjarapova had het eenvoudiger tegen Clijsters. De Russische Andy Roddick weet het niet meer. De Amerikaan werd gisteren in drie sets weggeblazen door Roger Federer. foto Tim Wimborne/RTR 9-daagse riviercruise Duitsland Met o.a. Keulen, Königswinter, Frankfurt en Mainz 8-daagse zeecruise Naar o.a. St. Tropez, Barcelona, Ibiza, Tunis en Napels Naar o.a. Boedapest, Bratislava, Wenen en Melk 9-daagse zeecruise (Advertentie) Vertrek 19-23-27/4 en 2-6-10/5 Een geweldige cruise langs alle hoogtepunten van de Rijn én aan boord verblijft u op basis van All Inclusive1 Heerlijk genieten van onbeperkt koffie, thee, frisdranken, bier en wijn! Uiteraard zijn ook ontbijt, lunch en diner inbegrepen! Maar vlak ook het crui seprogramma niet uit. want de bekende MS Abel Tasman vaart u vanuit Keulen, beroemd om de statige dom, allereerst naar het leuke Königswinter, waarna we koers zetten naar Rüdesheim, het gezelligste wijnstadje van Duitsland Uiteraard slaan we Boppard, dat van Keltische oorsprong is, niet over en kunt u in Koblenz heerlijk flane ren op het punt waar Rijn en Moezel samenstromen. Er zijn slechts een beperkt aantal vertrekdata dus boek snel! Reisnummer CRUZ 25.362, zie www.kras.nl/25362 Nieuw vaar- programmal Vertrek 26/5,7/7,18/8,22-30/9 Wat dacht u van een ontspannende cruise langs rustieke wijngaarden, gezellige dorp jes en romantische kastelen7 Dan is deze heerlijke Rijn- Maincruise echt iets voor u. Het comfortabele M5 Victoria Cruziana leidt u vanuit de bruisende Domstad Keulen langs glooiende oevers naar de voormalige hoofdstad Bonn en het leuke wijnstadje Königswinter. We blijven de Rijn stroomopwaarts volgen naar Koblenz en het roman tische Rüdesheim. Natuurlijk zal de mooie Lorelei niet ontbreken, waarna we afslaan' de Mam op naar Frankfurt Aan boord zal het u aan niets ontbreken, want terwijl het landschap aan u voorbij trekt geniet u van ontbijt, lunch en diner, welke alle inbegre pen zijn' Reisnummer CRUZ 25.354, zie www.kras.nl/25354 Inclusief vliegreis'. Vertrek vrijwel iedere zaterdag van 7/4 t/m 27/10 Vanuit het Italiaanse Livorno vertrekt het comfortabele 3-sterren-plus MSC Melody naar de mondaine havenstad St.Tropez, waar de rijken der aarde hun jachten hebben liggen. Eenmaal in Barcelona geniet u volop van kunst en cultuur en kunt u het flane ren van de Spanjaarden afkijken op de populaire Ramblas. Volgende aanleghaven is het heerlijke vakantie-eiland Ibiza, waarna we koers zetten naar Afrika! In het gastvrije Tunis, de hoofdstad van Tunesië, kunt een excursie maken naar het legendarische Carthago1 Eenmaal terug in Italië is onze eerste havenplaats Messina op het zonover goten Siciliëonder toeziend oog van de machtige vulkaan de Vesuvius naderen we Napels, waarna we terugkeren in Livomo. Reisnummer CRUZ 25.373, zie www.kras.nl/25373 Super- de-luxe'. Vertrek op 4-11 -18-25/6,2-9-16-23/7,6-13-20-27/8 Een geweldige cruise over de Donau! Vanuit de Duitse barokstad Passau varen we met het 4-sterren-plus MS Bolero Oostenrijk binnen en volgen we de slingerende rivier naar het leuke stadje Spitz. We duiken dieper Midden-Europa in, passeren de wonderschone Donauknie en bereiken het Hongaarse Boedapest! In deze dubbel stad moet u beslist één van de heerlijke baden proberen! Op de terugweg naar Duitsland bezoeken we natuurlijk de sympathieke Slowaakse hoofdstad Bratislava en het statige Wenen. Na een bezoek aan Melk keren we terug naar Passau. Natuurlijk boekt u voor slechts 149 p.p. ons optionele excursiepakket, waarbij u in maar liefst 6 excursies volop kennis maakt met Midden-Europa. Reisnummer CRUZ 25.384, zie www.kras.nl/25384 Inclusief busreis'. vanaf Vertrek 26/5,9-23/6,7-21/7 en 4-18/8 Natuurliefhebbers opgelet, want deze cruise neemt u mee naar de prachtige fjorden van Noorwegen! Vanaf uw luxueuze 4-sterren-plus cruiseschip MSC Lirica dringen we diep het Scandinavische binnenland in terwijl we omringd worden door loodrecht oprijzende bergen met indrukwekkende watervallen! Vanuit het Noord-Duitse Kiel varen we allereerst naar de Deense hoofdstad Kopenhagen, waarna we koers zetten naar Oslo aan de gelijknamige fjord. Via Kristiansand, bewaakt door een stoer fort, bereiken we de charmante stad Bergen, waar u een fantastisch uitzicht heeft vanaf de Floeinberg. Voordat we de terugreis naar Kiel aanvaarden, dringen we diep de prachtige Hardangerfjord binnen naar Eidfjord. Reisnummer CRUZ 25.377, zie www.kras.nl/25377 Wacht niet langer en vraag GRATIS onze supercomplete brochure aan op www.kras.nl of bel 073 - 5 999 999! Een nieuwe crulsebrochure boordevol inte ressante en aantrekkelijk geprijsde cruises over zeeën en rivierenl Van een heerlijke 5-daagse Rijnreis tot en met een unieke 15-daagse zeecruise Hawaii, alles is moge lijk. Laat u verwennen aan boord terwijl u geniet van de mooiste vaarprogramma's. En bij KRAS zijn de reizen compleet ver zorgd! Lees snel verder voor een greep uit ons aanbod. 'Kijk voor prijs/actievoorwaarden op kras.nl waarom zou je verder zoeken boek online of bel 073 - 5 999 999

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23