fzet bedrijfsgrond Souburg stokt ZC Alarm over malafide asfalteerders IC Overal stoppen ben je snel beu iiernemers willen meer promotie door gemeente ,13 weekenddiensten Zo zie je de kap van een molen nooit vrijdag 26 januari 2007 ^'t Westeinde rtGEN - Het bedrijven- oost-Souburg is vol- gemeente Vlissingen Kik" want het ligt aan de (de kant van het kanaal. (Jrijfsleven vindt dat de ,lc meer kan doen om de te,ad aantrekkelijker te ;toor ondernemers. bedrijventerrein ten zui- j;de A58, is de helft van •hlkbare. nog grond leeg. leek de verkoop voor school eerenhoek I0HOEK - Voor de mv van de Don Bos chooi in 's-Heerenhoek ichting van het school- is 380.0 0 0 euro extra no rsels college van burge en wethouders vraagt teraad dit geld be stellen, zodat de dracht kan worden ge in aannemer Nonnekes 5, Dat bedrijf was de inschrijver voor het pro- eraad neemt donderdag j een besluit. rleesontbijt iotheek Goes De Amsterdamse pop- i Rik Rikken komt .29 januari naar de bi- van Goes. Hij geeft nlelling over het pren- van het jaar 'Kleine van Guido van Gen- liter beginnen de Natio- dagen, Tijdens Bntbijten lezen lokale de bekendheden voor prentenboek van het sesontbijt in de Goese traan de Oostwal 34 gnda mietjes «gklachten: 0231231 jndag t/m vrijdag ge lede openingstijden; Oogslot 12.00 uur IACTIE tCHEREN Ernststraat 18 bus 8070 06 MIDDELBURG 0118-493009 &redwalch@pzc.nl Sep (chef) •Berkelder 1,1 van den Broek 'Osman panden Hurk 'te Vries (sport) "TRALE redactie "spark 28 l*is 31 >1 AA GOES 10113)315500 'edactie@pzc.nl folNET Wic.nl "ibweb@pzc.nl goed van start te gaan want al vóór de opening in 2001, kocht autobedrijf Kuzee er een kavel grond. Logus bouw- en afbouw- materialen - voorheen Anker Desein - volgde kort daarop. Daarna bleef het stil rond het Souburgse bedrijventerrein. De bedrijven nemen ruim de helft in beslag van de eerste fase van 6,3 hectare. De tweede fase, die nog niet is aangelegd, biedt in de toekomst nog eens 12,7 hecta re ruimte. Wethouder C. Seybel denkt dat het tijd is om tot actie over te gaan en campagne te gaan voe ren. Dat wil ze doen door onder meer beurzen te bezoeken, ad vertenties te plaatsen en ge bruik te maken van de mogelijk heden die internet biedt. De verklaring voor het stagne ren van de grondverkoop is vol gens de Vlissingse wethouder eenvoudig. „We weten dat de meeste bedrijven niet aan de westkant van Vlissingen willen zitten vanwege het kanaal. Veel bedrijven denken dat hun klan ten wegblijven als ze de Kanaal- brug over moeten." Voorzitter M. van der Louw van de Vlissingse Bedrijven Club vindt dat de gemeente meer moet doen om het voor onderne mers aantrekkelijk te maken in de havenstad. „Vlissingen doet niets aan promotie", is zijn klacht. „De economische stimu lering blijft achter. Bedrijventerreinen waar wel vraag naar is, liggen aan de 'goe de kant van het kanaal'. Maar daar is geen plaats meer. Deson danks ziet de gemeente geen noodzaak voor uitbreiding of aanleg van nieuwe terreinen aan die kant van Vlissingen. J. Bruurs van de Kamer van Koop handel meent dat het leeg blij ven van een deel van het terrein in Souburg geen reden mag zijn om geen nieuwe locaties te ont wikkelen. „Ik vind dat gemeen ten meer op de behoefte van be drijven moeten inspelen." De gemeente achtte destijds de aanleg van een modern terrein op een zichtlocatie nodig en vindt dat bij de ontwikkeling van de plannen voor Souburg voldoende rekening is gehouden met de behoefte van bedrijven. „Je moet inspelen op de toe komst, vooruitdenken. Het is een prima locatie, goed ontslo ten langs de rijksweg." Ondanks de tegenvallende grondverkoop blijft Bruurs posi tief. „We zien dat de economie wat aantrekt. Souburg zou daar van kunnen profiteren." Verdere ontwikkelingen in het havengebied en de kenniswerf kunnen volgens hem ook bijdra gen aan de grondverkoop. „Maar", de gemeente zal een tandje bij moeten zetten," be weert Bruurs. mCTIVITEITEN HIBURG - Jongerencentrum - 22.30 uur: Toer de,de jeugd (tafeltennis, tafel- ipoolbiljart). Het laatste lammetjes- in De Schaapskooi is morgen en zondag ot der uur. Meer dan hijftig lammetjes zijn er Er zijn activiteiten aderen. De Schaapskooi nde Nieuwkamerseweg. nader inzien lüjdefoto van de kanonaffui- Istandbeeld van Michiel de idePZC van gisteren is een xn. Restaurateur Rijken had de affuiten meegenomen, debronzen kanonnen. Nu stoppen alleen stoptreinen in Arnemuiden. Binnenkort ook intercity's. door Mieke van der Jagt GOES - Dat wordt boemelen in Zee land. En dan niet in de olijke zin, met bier en kroegentochten, maar op de rails. De trein gaat voortaan overal stop pen, optrekken, remmen, optrekken, remmen, en dat tussen Vlissingen en Bergen op Zoom tien keer. Gedeputeer den en wethouders juichen. Want het was 't één of 't ander. Drie stations dicht: Arnemuiden, Kapelle en Krab- bendijke, of een intercity die overal stopt, een stoptrein dus eigenlijk. Begrijpelijke blijdschap bij de reizigers uit die dorpen, maar wat vinden de an dere reizigers ervan? Degenen die de in tercity of, zoals sommigen nog zeggen, de sneltrein, nemen. Antoinette Simon (24) uit Vlissingen neemt vrijwel dagelijks de intercity naar Rotterdam. Ze loopt er stage en de aankomsttijd op Rotterdam Centraal komt goed overeen met de tijd waarop ze moet beginnen. „Soms, op de terug weg, pak ik de stoptrein. Zodra je Zee land binnenrijdt, stopt de trein overal. Dat ben je snel beu. Het scheelt ook in tijd, een minuut of tien, schat ik. Het is natuurlijk wel fijn dat de stationnetjes openblijven, maar is het dan echt nodig om alleen stoptreinen te laten rijden?" „Poepehagrijnig", wordt Kees van Pelt (46) er al bij voorbaat van. „Wanneer is het ook alweer, eind van dit jaar? Ik vind het helemaal niks. Ja natuurlijk die stations blijven open, best, dat gun ik die mensen van harte. Maar waarom kan de NS niet een sneltrein in stand houden? Als dat nou nog te moeilijk is." Van Pelt rijdt een paar keer in de maand voor zijn werk op en neer van Middelburg naar Breda. „Ik moet in Roosendaal overstappen. Het scheelt een kleine tien minuten of je de stop trein of de sneltrein pakt, maar als je het optelt is het veel tijd waarin je niets nuttigs kunt doen. Die enkele keer dat ik met de stoptrein ben gereisd, stapte er maar zelden iemand in of uit. Zelf ben ik nog nooit op een van die station netjes geweest." Hetzelfde geldt voor Madeion de Boer (32) uit Vlissingen die een keer in de week haar oma opzoekt in Goes. Haar maakt het eigenlijk niet uit. „Het is mij wel eens opgevallen dat er in Arnemuiden haast nooit iemand uit stapt. Ik hoop dat wel eens, als de trein zo vol zit dat je moet staan. Maar niks hoor, ze blijven allemaal zitten." De Boer maakt nauwelijks onderscheidtus- sen een stoptrein en een intercity. „Ik pak de trein die het eerste vertrekt, ook foto Lex de Meester als ik verderop moet reizen." Hij weet niet of hij volgend jaar nog tussen Goes en Rotterdam op en neer reist, maar Goesenaar Edwin Jacobs (21) gaat in dat geval zeker zijn dagelijkse route her overwegen. „Als de intercity overal stopt, kun je net zo goed met de bus gaan. Die stopt ook in ieder dorp. De bus is ook goedkoper. Ik heb een week-OV, maar in het weekend pak ik altijd de bus. Dan ben ik ook meteen op Zuidplein, vlakbij waar ik wezen moet." Voor Cecile Suijkerbuijk (38) uit Ber gen op Zoom maakt het helemaal niets uit hoe vaak de trein stopt. „Het zal wel wat in tijd schelen, maar ik reis juist per spoor omdat al dat haasten me zo tegenstaat. Ik vind het wel lekker, dat glijden door het landschap en stoppen bij van die kneuterige stationnetjes. Ik moet er wel eerlijk bij vertellen dat mijn afspraken altijd heel ruim maak. Juist omdat de trein niet altijd op tijd Borsele waarschuwt inwoners voor dubieuze aanbiedingen door Astrid van den Hoek NISSE - De gemeente Borsele waarschuwt inwoners voor ma lafide asfalteerbedrijven. Ze doet dat na verschillende mel dingen uit Nisse en Ovezande. Daar bood een groep niet-gecer- til'iceerde asfalteerders onlangs hun diensten aan. Ook consu mentenorganisaties raden men sen af op aanbiedingen in te gaan, omdat het geleverde werk vaak belabberd is. Vianed, de vereniging van aan nemers in de bouw, waarschuw de drie jaar geleden al voor niet-erkende en ongekwalificeer de asfaltbedrijfjes. In negen van de tien gevallen gaat het om En gelsen. De prijzen staan in geen verhouding tot het werk en het asfalt verbrokkelt dikwijls al na enkele dagen. Bovendien bena deren de malafide asfalteerders hun 'klanten' vaak nogal agres sief. Het dubieuze asfaltspoor door kruist heel Europa en loopt nu door de gemeente Borsele. „Malafide asfalteerders zijn de ze keer actief in Nisse, maar het kan morgen Baarland zijn. We kunnen er geen vaste lijn in ont dekken", zegt de Borselse ge meentewoordvoerder P. de Vree. Kieskeurig zijn de aanbieders niet; ze gaan langs bij boeren met een groot erf, maar ook bij mensen die een kuil in de weg voor hun huis hebben. De Vree: „Voordat mensen het woord as falt kunnen zeggen, ligt het er vaak al en moeten ze wel beta len." Hij weet niet precies hoeveel klachten er bij de gemeente Bor sele al binnen zijn gekomen over de dubieuze asfaltverko- pers. „Maar elke melding is er één te veel", meent De Vree. Geniepig De gemeente heeft nog geen idee wie de aanbieders zijn. „Het is een beetje geniepig alle maal, dus daar zijn we nog niet achter. Maar we hopen dat men sen bij wie ze aan de deur ko men door onze waarschuwing alert zijn en ons daarmee verder kunnen helpen." De gemeente raadt mensen aan de asfaltver- kopers om legitimatie te wagen en het bedrijf van de persoon die met de aanbieding komt te checken. Ook is het handig om een certifi caat van het asfalt te vragen. „Want je weet niet wat voor rot zooi erin zit; er kan zelfs asbest in verwerkt zijn", aldus De Vree. De Zuidelijke Land- en Tuin bouworganisatie (ZLTO) in Bor sele heeft volgens voorzitter R. van 't Westeinde nog geen mel dingen gehad van boeren die door de malafide asfaltaanbie- ders zijn benaderd. Het pro bleem is bij hem echter wel be kend. „Ik ben zelf ook wel eens aange sproken door zo'n Engels be drijf dat mijn oprit wel even wil de asfalteren tegen een 'schappe lijk' prijsje. Ik ben er toen niet op ingegaan. Dat is al een paar jaar geleden, maar nu zijn ze blijkbaar weer terug in Zee land." Van 't Westeinde noemt het een goede zaak dat de gemeente alert is en de mensen waar schuwt. „Voor sommige boeren of fruittelers lijkt het misschien aantrekkelijk om even hun erf te laten verharden, maar ik hoop dat zij nu wel twee keer na denken voor ze met die asfalteer ders in zee gaan", zegt hij. „Of liever, dat ze het helemaal niet doen natuurlijk." zaterdag 27 en zondag 28 januari 2007 CENTRAAL ALARMNUMMER 112 Huisartsen Walcheren Huisartsenpost Walcheren Koudekerkseweg 86, Vlissingen tel. 0900-1985 (geopend ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur, in het weekend of tij dens feestdagen) De Veerse Huisartsen Patiënten huisartsen: Rullens, Bats, Ubels, Van Tol, Van Eede, Spekhorst en Van der Male. vrij. 17.30-zon. 23.00 uur: F. v. Eede, de Casembrootstraat 24, Westkapelle, tel. (0118) 571234. zon. 23.00-ma. 8.00 uur:R. v. Tol, Markt 36, Veere, tel. (0118) 501271 Tandartsen Walcheren H. N. A. Picavet, Brouwerijstraat 9, Kou- dekerke, tel. (0118) 552660. Spreekuur 11.00-12.00 uur. Verloskundigen Vlissingen, don. 20.00-vrij. 20.00 uur: J. v. Hooijdonck, tel. (0118) 471140 vrij. 20.00-zon. 22.00 uur: M. Snoep, tel. (0118) 471140. Middelburg, vrij. 21.30-zon. 21.30 uur: M. de Jonge, tel. (0118) 626045. Dierenartsen Landbouwhuisdieren: tel.(0118)633803. Kleine huisdieren: Dierenkliniek De Ark, Bluesroute 2, Mid delburg, tel. (0118) 611011. Spreekuur 11.00-12.00 en 17.00-18.00 Landbouwhuisdierenpraktijk Wal cheren (grote huisdieren) Oude Domburgseweg 33a te Oostkapelle tel. (0118) 633803, za. en zo. visites aanmelden van 08.00-09.00 Dierenartsenpraktijk Meliskerke R. Roskam, Kelderweg 1, tel. (0118) 592838. Vogel- en Egelopvang De Mikke Het hele weekend bereikbaar onder tel. 0118 628288. Dronken man bijna over het randje ELLEWOUTSDIJK - Een dronken man uit de gemeente Borsele hing woensdag met zijn auto over de rand in het haventje van Ellewoutsdijk. De man probeerde weg te ko men door flink gas te geven, maar zowel de voor- als de achterwielen hingen in de lucht. Agenten bevrijdden de 60-jarige man rond 16.00 uit zijn auto en zetten hem thuis af. De auto is veiliggesteld. Koersbaltoernooi Sas ter ziele SAS VAN GENT - Het jaarlijkse Roger Spuessens Koers baltoernooi in Sas van Gent is ter ziele. Organisator Staf Martens heeft besloten het toernooi dit jaar niet meer te laten doorgaan. Dit vanwege de slechte ondergrond en on voldoende verlichting in de Vlaanderenhal. Het koersbal toernooi, dat altijd de derde week van maart werd gehou den, is een begrip in Zeeuws-Vlaanderen. Het evenement zou dit jaar voor de achttiende keer worden gehouden en is genoemd naar de initiatiefnemer, Roger Spuessens. Na diens overlijden is de organisatie overgenomen door zijn schoonzoon Staf Martens. „Ik zag het als mijn plicht om dit voort te zetten", zegt Martens. „Ik zou natuurlijk kun nen uitwijken naar een andere plek in Zeeuws-Vlaande- ren, maar dat zie ik niet zitten. Dit toernooi hoort thuis in Sas van Gent." Zware eis wegens aanrijding MIDDELBURG - Officier van justitie R. Rammeloo heeft gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen een 48-jari- ge inwoner van Abbenbroek voor het veroorzaken van een ongeval 240 uur werkstraf en een jaar rijontzegging, waarvan drie maanden voorwaardelijk, geëist. De be stuurder van een bestelbus had volgens de officier schuld aan de aanrijding met een motor 10 oktober 2005 in Bors- sele. De motorrijder liep botbreuken aan zijn rechterarm en onderbeen op. De verdachte had in eerste instantie zijn bestelbus in de berm geparkeerd. Toen hij op de Euro pa weg-Oost besloot te keren was de motorrijder te kort genaderd om een aanrijding te voorkomen. De man vertel de in zijn spiegels te hebben gekeken, maar zei de motor niet te hebben gezien. De officier meende dat de verdach te onvoorzichtig had gereden door de motorrijder niet voor te laten gaan. Raadsman E. Schute pleitte voor een voorwaardelijk rijverbod, omdat zijn cliënt het rijbewijs nodig heeft voor zijn werk. Uitspraak: 7 februari. Kerk zoekt tijdelijk onderkomen GOES - De Gereformeerde Kerk Vrijgemaakt in Goes is nog steeds op zoek naar een tijdelijk onderkomen voor de zondagse erediensten. Het kerkgenootschap huurt nu de Westerkerk, maar moet daar waarschijnlijk nog dit jaar uit omdat Bogor Projectontwikkeling uit Gorinchem daar woningen voor gehandicapten in wil maken. De Gerefor meerde Kerk Vrijgemaakt is van plan een nieuwe kerk te bouwen in de toekomstige wijk Aria, maar het kerkbe stuur vreest dat ze de Westerkerk moeten verlaten voor dat de nieuwbouw klaar is. „Het mooiste zou zijn als we gelijk vanuit de Westerkerk naar de nieuwbouw kunnen, maar het pand in Aria dat we op het oog hebben is voorlo pig nog niet klaar", zegt W. Deddens van de Gereformeer de Kerk Vrijgemaakt. Hij hoopt voorlopig nog in de Wes terkerk te kunnen blijven, totdat een tussenoplossing is gevonden. door Harmen van der Werf HEINKENSZAND - Het liep gisteren ruim een uur uit, de plaatsing van een nieuwe kap op molen De Vijf Gebroeders in Heinkenszand, maar vrijwillig molenaar Pieter Hazelager uit Borssele maalde er niet om. „Kijk goed, man", riep hij, op het moment dat een kraan het gevaarte optilde naar achttien, negentien meter hoogte, „zo zie je een molenkap anders nooit." Het was inderdaad een bijzon der gezicht. Adriaens Molen- bouw uit het Noord-Limburgse Weert heeft de molenkap van De Vijf Gebroeders waarheids getrouw nagemaakt. „Van de oude was praktisch niks over", vertelde voorzitter Hubert Uit- terhoeve van stichting molen De Vijf Gebroeders. Zeven ton kost de restauratie van De Vijf Gebroeders al met al. Is dat niet een beetje veel? Krijn Zandburg, molenaar uit Oost-Souburg: „Dit is nostalgie. De hele Nederlandse industrie was gebaseerd op windkracht. Dan mag je zoiets wel in ere hou den." foto Willem Mieras (Advertentie) Apotheken Stadsgewest Vlissingen/Middelburg: 24-uursdienst (voor spoedeisende re cepten): Apotheek Van de Sande, Badhuisstraat 30-34, Vlissingen, tel. (0118) 412066. Thuiszorg Stichting Werkt voor Ouderen (voor zorg thuis), tel. 06-51422232. Zorgstroom Voor gezinsverzorging, wijkverpleging en uitleen verpleegartikelen, tei. 0118-684000. Noordweg 125, Serooskerke Walcheren, 0118-593030, www.keesden! Openingstijden: dinsdag t/m vrijdag 9.00 - 17.30 uur, zaterdag 9.00 -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13