tot70% KORTING 2C ledisch toerisme sportboulevard 70% Bakker met de noorderzon vertrokken ngH Ethiopische koffieceremonie in de klas MAGAZIJNLEEGVERKOOP ■«hotel maakt plannen Middelburg en Vlissingen mogelijk Verstopt SCHOENEN JACKS KLEDING 0113-315649 die@pzc.nl ^4460 AA Goes jïïfnSand:0113-315520; r;;dere„ 0113-315570; 020-4562500. Lfiice: 0800-0231231 U26 januari 2007 editie Walcheren VINTERSPORT Middelburg Vlissingen Goes Zierikzee sdiaBerkelder njURG - De velden .atletiek- en hockcyvere- uit Middelburg en Vlis- (unDen worden betaald -een zorghotel naast te paar kunnen mensen g ondergaan of revalide ren Middelburg en ;_p de sportvoorzienin- I betalen. Daarom is on- ideld met projectontwik- jicus en Roompot recrea- ti brengt zo veel geld op realisatie van de sport- L-dmogelijk wordt", stel- Itddelburgse wethouder foes gisteren. De velden aast het zwembad, echt doorgaat, moet de ile maanden duidelijk De partijen moeten fi- nog overeenstemming i en er moet nog worden en over het uiterlijk van De provincie heeft als jüd dat het niet te hoog prden. Bovendien zijn sinhetgebied verboden. Ie atletiekbaan en de elden komen twee com pel (zorg)woningen en rollingen met medi- tcmeningen. Het moet ceeld mogelijk worden limilie in zo'n woning dvb om te herstellen operatie. „We willen Meren met permanent 'ildus De Vries. „En mo- Szorgwoningen." •Roompot hebben erva- gebied van zorg. On- cde in Goes een me trum gericht op toeris- tepot heeft bovendien «centra", zegt G. Ha- bets van Arcus. „De ontwikke ling komt voort uit een hang naar groter luxe en comfort. Straks kun je tussen Middel burg en Vlissingen wonen waar mensen recreëren en recreëren waar mensen wonen." Op de sportboulevard kunnen mensen straks volgens Habets te recht voor allerlei medische in grepen. „Van cosmetische chi- rurgie tot knieoperaties, ooglas- eren en herniaoperaties. Verder denken we aan hartrevalidatie en andere post-medische activi teiten. Nee, we worden geen con current voor het ziekenhuis. Een kraamkliniek? Daar hebben we nog niet aan gedacht, maar bedankt dat u het aandraagt." Over de sportboulevard wordt al jaren gesproken. Eigenlijk had het complex vorig jaar al open moeten zijn. Door gebrek aan geld werd de bouw steeds uitgesteld. De twee wethouders hopen nu op tijd klaar te zijn voor de Senior Games die in sep tember 2009 naar Zeeland moe ten komen. Voor de Senior Games, een soort olympische spelen voor vijftigplussers, staat het licht op groen, zegt T. Kienhuis, direc teur van Sport Zeeland. „Maar ik mag natuurlijk niet voor mijn beurt spreken. Provinciale Sta ten moeten daar nog een uit spraak over doen. Dat gebeurt half maart. Mocht het niet luk ken om de sportboulevard op tijd af te krijgen, dan staat dat de Senior Games niet in de weg. Er zijn meer atletiekbanen in Zeeland." Gewonde bij ongeval in Vlissingen VLISSINGEN - Bij een botsing op de Nieuwe Zuidbeek- seweg in Vlissingen is gisterochtend een 22-jarige Vlis- singse gewond geraakt. Zij werd rond tien uur aangere den door een auto die bestuurd werd door een 44-jarige plaatsgenote. De 44-jarige vrouw in de auto stak de weg over om Wes- terzicht in te rijden. Bij het oprijden van de kruising zag zij de andere automobiliste te laat en reed deze in de flank aan. Haar verwondingen bleken in het ziekenhuis mee te vallen. De auto van de vrouw kan als verloren wor den beschouwd. De andere auto raakte licht beschadigd; de bestuurster had niets. Steun voor verloskundigen MIDDELBURG - De Walcherse verloskundigen hebben ruim vijfduizend handtekeningen opgehaald tegen de con centratie van de afdeling moeder- en kindzorg in het zie kenhuis in Goes. Door die concentratie is het niet meer mogelijk om thuis te bevallen op Walcheren. De verlos kundigen gaan nog tot eind februari door met hun actie. Lijsten liggen bij apothekers en apotheekhoudende huis artsen. Ook de Vlissingse afdeling van de SP zamelt steun betuigingen in. Vlaketunnel twee keer dicht VLAKE - Vanavond, morgen en overmorgen is de Vlak- tunnel onder het Kanaal door Zuid-Beveland tijdelijk af gesloten voor het verkeer. De waterafsluitende voegen in de tunnelbuizen moeten worden gerepareerd. Voor het verkeer van Goes naar Bergen op Zoom gaat de zuidelijke buis tussen vanavond 19.00 en morgenochtend 9.00 uur dicht. De noordelijke buis is vanaf morgenavond 18.00 tot zondagmiddag 12.00 uur gesloten voor het ver keer van Bergen op Zoom in de richting Goes. Het kan tij dens de sluitingen gebruik maken van de bruggen over het Kanaal door Zuid-Beveland. Over de oude rijksweg is een omleidingsroute aangegeven. Doorgang wordt opslagplaats VLISSINGEN - Woningbouwcorporatie l'Escaut wil de onderdoorgang van appartementencomplex Schutterij - straat in Vlissingen gaan gebruiken als opslagplaats voor scootmobielen van bewoners. Door de afsluiting vervalt een directe voet/fietsroute van en naar de Coosje Buskenstraat en de Spuistraat/Zeeman serve via de Bussestraat. Voortaan zouden voetgangers en fietsers een stukje moeten omlopen. Het college van Vlis singen gaat akkoord met de aanpassing. De gemeente raad moet zijn goedkeuring nog verlenen. Die beslist vol gende week. en kijken KGEN - Het politiebu- :deBreestraat in Vlis- houdt maandagavond Kikijkavond. Gevonden annen tussen zeven en rworden bekeken. (Advertentie) 'RUIMING (Advertentie) Eg een ander tage. kijk voor de porting van vandaag op interieur-paauwe.nl lOHt» M X 1 B E '2o»Zonnema"e door Elian van't Westeinde VLISSINGEN - Voor de klas staat Abe ba Habte. Ze stookt een houtskoolvuur tje en gooit er een klontje wierook op. Dan snijdt ze een rond zelfgebakken brood aan. „In mijn land heet dit de kof fieceremonie, dat doen wij voor onze gas ten." Kinderen van groep acht van basisschool De Houtuyn in Vlissingen kijken stille tjes toe. Abeba komt uit Ethiopië, woont vijf jaar in Nederland en geeft een gast les in het kader van het project Haal Afri ka de klas in. De bedoeling van dit pro ject is om basisschoolleerlingen te laten zien en ervaren hoe kinderen in Afrika le ven. Spelenderwijs leren ze wat ontwik kelingssamenwerking inhoudt. Vóór het lokaal van groep zeven staat Da- nique van Leeuwen. Ze heeft een Afri kaans snaarinstrument vast. „Om te la ten horen hoe zo'n instrumentje klinkt, dat vind ik wel leuk." De pabo-studente heeft voor het COS Zeeland, provinciaal centrum voor inter nationale samenwerking, het lespakket Kinderen in Ethiopië samengesteld. „Na mijn stage in Ethiopië vroeg het COS mij dit te doen. De foto's heb ik zelf ge maakt", glundert Danique. „Vanaf van daag is het ook echt in gebruik." In de lesmethode komen vragen aan de orde als: 'Waar halen kinderen schoon drinkwater vandaan, zijn er veel kinde ren ziek en wat voor vakken krijgen kin deren op school?' Om de leerlingen hele maal in de sfeer te brengen zijn de leskis- door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Amper twee maanden terug werd Lekkerbak warm onthaald in de Vlissingse Scheldestraat. Bloemen, ballon nen en een handje van de wet houder. Nu is de Duitse bakker dicht. De eigenaar is verdwenen en de medewerkers blijven ver dwaasd achter, zonder geld. IS& IHAT Advertentie LAATSTE WEEK ALLE DAMESMODE (m.u.v. nieuwe collectie) KORTING youfVut Open Dag CIOS Goes-Breda (in Breda) College Sport en Veiligheid Terheijdenseweg BSO, Breda Zaterdag 27 januari van 10.00 tot 16.00 uur Kijk op: www.ticket2yourfuture.nl „Wenig interesse", antwoordt ei genaar A. Degerli op de vraag waarom zijn zaak alweer geslo ten is. En waarom hebben de me dewerkers nog niet al hun loon gekregen? Beim Gericht. Mehr kann ich nicht sagen. Fertig." Boekhouder S. Dogan wil er ook niets over kwijt. En het CWT in Middelburg evenmin. „Wij hel pen ze aan een baan, maar hier willen wij niet bij betrokken ra ken. Heel vervelend, maar pro blemen tussen werkgevers en werknemers zijn onze business niet", zegt vestigingsmanager J. Gents verontschuldigend. Daar zijn de zeven dames die de Duitse kaiserbrötchen verkoch ten, mooi klaar mee. Ze willen pertinent niet met hun naam in dé krant. „Je weet immers nooit wat er dan gebeurt." Sommige van de Vlissingse wou wen hebben er maar twee dagen achter de toonbank gestaan. „Ik had er meteen geen goed gevoel Brommers botsen KOUDEKERKE - Twee brom mers zijn gistermorgen rond half acht in de Middelburgse straat in Koudekerke op elkaar gebotst. De bestuurders, een 16-jarige jongen en een 48-jarige vrouw, raakten gewond. De vrouw brak een arm, de jongen liep kneuzin gen op. De eigenaar van bakkerij Lekkerbak in Vlissingen is verdwenen en de medewerkers blijven verdwaasd achter, zonder geld. foto Ruben Oreel bij", zegt de één, „dat overheer sende, dat geschreeuw tegen ons in het Turks. Ik heb 's avonds de eigenaar gebeld dat ik het niet meer zag zitten en of ik mijn geld kreeg. Dat zou de boekhou der regelen, blablabla. Maar ik heb het nooit gezien." Twee van hen werkten er ander halve maand, tot op de een-na-laatste dag. „Toen zei de bakker uit Zierikzee 's morgens dat hij ons voor het laatst zag. De winkel zou dichtgaan. Ik ge loofde mijn oren niet. De zater daghulp heeft de volgende dag 's middags alles wat over was, moeten weggeven aan klanten. De eigenaar hebben we nooit meer gezien." Perplex Het salaris van januari ook niet. Dat van december wel, in tegen stelling tot hun collega's die het na een paar dagen voor gezien hielden. Hoewel de uitbetaling wel vreemd verliep, zeggen ze. „Na twee keer zeuren haalde hij een stapel flappen uit zijn broek "Alles in de opleiding draait om energie!" Algemene Operationele Technologie aan Ho/achooifJ^Zeet ll Open Oag 3 februari ten uitgepakt. Alles staat uitgestald: Afri kaanse kunstvoorwerpen, instrumenten, een jurkje met kralen, een houten klosje dat als hoofdkussen dient, er is zelfs een echte hut gebouwd met in het midden een namaak- kampvuur. Haal Afrika de klas in is een samenwer kingsproject van het COS, ROC Zeeland, Hogeschool Zeeland, Oxfam Novib en de provincie Zeeland. Scholen die de lesmethodes ivillen gaan ge bruiken kunnen voor informatie terecht op www.coszeeland.nl (Advertentie) Wij geven u de Helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231., het alfabet van Zeeland zak. Allemaal tientjes. Perplex stonden we te kijken. We vroe gen ook om een loonstrookje, maar dat kregen we pas nadat we sms'jes bleven sturen. Hij haalde het zo uit zijn busje." Geen geld, geen werk. „We vin den het echt zonde. We hadden het naar onze zin. Zelfs al vaste klanten verzameld, van wie we niet eens afscheid hebben kun nen nemen. De winkel zou niet genoeg geld hebben opgeleverd. Maar ik zag toch echt een stij gende lijn in de omzet, als ik 's avonds de kas opmaakte." Ontslagbrief Volgens het handelsregister van de Kamer van Koophandel be staat de onderneming nog altijd. Een ontslagbrief hebben de da mes nooit gekregen. „Eigenlijk hebben we geen recht op een uitkering, maar dat is nu gelukkig toch geregeld. An ders had ik helemaal niks om mijn huur van te betalen. Offici eel zijn we nog in dienst. Boven dien zijn we buiten onze proef tijd op straat komen te staan ter wijl we ons contract een half jaar doorloopt. Dat heeft finan ciële gevolgen voor de werkge ver." Vandaar dat ze er een zaak van maken. Als Degerli niet op tijd reageert op hun aangetekende brief, komt er een advocaat bij. „Wij willen ons geld, zoals dat heet, tot de allerlaatste cent." (Advertentie) 0118-601273 zeeuwse almanak De loodgieter was volop bezig in huis toen kleindochter Lu- na van vier met haar moeder thuiskwam. „Wat is hier aan de hand", vroeg Luna, waarop haar moe der antwoordde: „De wc is verstopt. Luna keek haar moeder met ongeloof en een licht ver schrikte blik in de ogen aan. „En waar is de wc dan nu?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes De Ethiopische Abeba Habte laat kinderen van groep acht van basisschool De Houtuyn in Vlissingen kennismaken met Afrikaanse voorwerpen. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11