erdachte zaak-Nicky verlaat cel vodafonextraweken C Raad van Vies wentelt zich in de modder Adoptie Donna is illegaal mkes: klaarheid in ak Suzanne nodig Kinderen kiezen favoriete boek zegt onvoldoende gronden te hebben om man vast te houden heel veel aanbiedingen, heel veel voordeel nu het hele eerste jaar van 35,- voor TomTom navigatie- pakket ktraxtraxtraxl ktraxtraxtraxl ktraxtraxtraxl kfraxtraxtraxi ktraxtraxtraxl Ktraxtraxtraxl ktraxtraxtraxl ktraxtraxtraxl Sony Ericsson M600i €0,- i.c.m. 2-jarig Vodafone 35 donderdag 25 januari 2007 -grfartie binnenland HHICHT - De 36-jarige i|C jn de moordzaak Nic- «en is gisteren opge- ticen psychiatrische in- nadat het Openbaar Mi- 'bad besloten dat er on- a(|{ gronden waren om gr vast te houden. sagenispsycholoog had leeninrichting geadvi- peverdachte zelf en zijn hadden er ook om ge- aldus raadsman Lou De verlenging van de hechtenis zou van- 2 de orde komen bij de gervan de rechtbank in acht. maar het Openbaar aieiiet het niet zover ko- ie36-jarjge man blijft ver- ^jwerd op 9 januari in [■rjg m het Limburgse y aangehouden. Bij êühouding bedreigde hij emet een bijl. ten 3et OM staat vast dat Je schrijver is van alle sdie in 2005 en 2006 ge- jajtt bij het monument jdy Verstappen op de jsmerheide. De jongen (11) werd daar in 1998 dood ge vonden. De verdachte is 'een gevaar voor zichzelf en zijn omgeving', zei Bouts. Zijn cliënt is er volgens hem al langer niet goed aan toe. De advocaat vreest dat de heisa die justitie heeft veroorzaakt hem nog ernstiger heeft bescha digd. „We zullen daar ook reke ning mee houden bij een even tueel te eisen schadevergoe ding." Justitie heeft volgens Bouts van af het begin een scheve schaats gereden, omdat het bewijs flin terdun zou zijn. Nicky Verstappen verdween in de vroege ochtend van 10 augus tus 1998 uit een tent van Jeugd werk Heibloem op een vakantie kamp op de Brunssummerheide. Op de avond van dezelfde dag werd hij dood gevonden op onge veer 1200 meter van het kamp aan de rand van een dennenbos je. Mede door een serie fouten van de recherche waarbij belangrijk sporenmateriaal verloren ging of niet werd onderzocht, kon de doodsoorzaak nooit met zeker heid worden vastgesteld. De po litie gaat ervan uit dat de jon gen seksueel is misbruikt. ANP Politie stelt crematie vrouw uit LEEK - De crematie van een 81-jarige vrouw uit Leek in Groningen is op last van de politie op het laatste moment uitgesteld. Dat heeft de politie gisteren gezegd. De vrouw zou dinsdag gecremeerd worden, maar de politie besloot maandagavond het lichaam in beslag te nemen, omdat er verdenking bestond van een onnatuurlijke dood. Op het lichaam wordt sectie verricht. Aan de hand van de uitkomsten van dit onderzoek wordt besloten of de fami lie het lichaam op korte tei-mijn terugkrijgt. Als blijkt dat de vrouw inderdaad vermoord is, kan dat nog wel even duren. Waar de vermoedens over een onna tuurlijke dood vandaan komen, wil de politie niet kwijt. ANP Gewelddadig jaar Sint Maarten PHILIPSBURG - Het Antilliaanse eiland Sint Maarten heeft een gewelddadig jaar achter de rug. De achttien ge registreerde moorden in 2006 vormen een record in de ge schiedenis van het eiland, dat 35.000 inwoners telt. Naast het hoge aantal moorden is er volgens de politie een stijging te zien in het aantal seksueel gerelateerde mis drijven. In 2006 werden er 44 geregistreerd tegenover elf in 2005. Het aantal misdrijven in 2006 kwam net boven de drieduizend uit, een lichte stijging met 2005. ANP Politiehond bijt in vrije tijd HENGELO - Een politiehond van het korps in Twente heeft dinsdag in zijn vrije tijd zijn tanden in een fietser ge zet. Het gebeurde toen zijn baasje hem en een andere hond uitliet. Dat maakte de politie gisteren bekend. Een 61-jarige man uit Hengelo raakte bij het incident ge wond. Hij viel van zijn fiets toen de hond hem achtervolg de en werd vervolgens in zijn arm gebeten. De politie hond ontsnapte aan de aandacht van zijn begeleider toen deze de dieren in zijn auto wilde laden. ANP Wildgroei bij overheid 1UG Minister Remkes aiandse Zaken) vindt dat fcle steen boven moet ko lkt onderzoek rond de ;tp de 12-jarige Suzanne a uil 2e Exloërmond. trol van de politie moet jvolgens hem aan bod ko- het over de onderste kb. dan doel ik niet al- P aangiftes maar ook op p", zei Remkes giste re Tweede Kamer. Hij rea- flaarmee op het pleidooi - Kamermeerderheid dat a justitie bij een mei- peen zedenmisdrijf of «ding en bedreiging al- a onderzoek moeten kun- stellen en dat het daar- st nodig is om eerst een ïo'een klacht te hebben a Volgens PvdA en bet Openbaar Ministe rie (OM) dat duidelijk moeten maken aan de politie en met na dere richtlijnen moeten komen voor onderzoek bij zedenzaken. Het CDA wil eerst weten of de huidige regels voldoen en of die voldoende bekend zijn. Is dat laatste niet het geval, dan zou den ze nog eens onder de aan dacht moeten worden gebracht. Aanleiding voor de uitlatingen van de' fracties zijn berichten dat er niets of onvoldoende is ge daan met eerdere meldingen of aangiftes van mishandeling en bedreiging waarvoor de verdach te van de moord op het meisje verantwoordelijk zou zijn ge weest. Overzicht De politie is gisteren verzocht een feitenoverzicht te geven over de moordzaak. „Er mag geen onduidelijkheid bestaan over de vraag wat er nou wel en niet is gebeurd. We moeten pre cies weten over welke feiten we het hebben", zei Remkes. ANP doorThea van Beek DEN HAAG - De Belgische ba by Donna verblijft illegaal bij een Nederlands echtpaar. Van een rechtsgeldige adoptie is geen sprake omdat de gebruike lijke juridische procedures niet zijn gevolgd. Dat schrijft minister Donner van Justitie aan de Tweede Ka mer. Volgens Donner is er geen procedure geweest om het gezag over te dragen aan het Neder landse echtpaar. Ook de manier waarop de baby naar Nederland is gekomen, is in strijd met inter nationale verdragen. Donna is zowel in Nederland als België inzet van een juridische strijd. Die begon in februari dit jaar. De Belgische draagmoeder had het kind aanvankelijk be loofd aan een Belgisch echtpaar, waarvan de man stelt de natuur lijke vader te zijn van het meis je. De draagmoeder zou kunst matig zijn bevrucht met zijn zaad. De draagmoeder zegt ech ter dat haar eigen echtgenoot Donna heeft verwekt. Later bood de draagmoeder het kind te koop aan op internet. Tegen het Belgische paar zou zijn ver teld dat het vroegtijdig was over leden. Na ook nog te hebben on derhandeld met een homo-paar, belandde de baby uiteindelijk bij het Nederlandse echtpaar Omstreden deel IJzeren Rijn blijft ongemoeid DEN HAAG - Over een week kunnen er weer goederentreinen rijden over een omstreden ge deelte van de IJzeren Rijn. Minister Veerman (Natuurbe heer) ziet geen wettelijke moge lijkheden om de bijna afgeronde opknapbeurt van een tracédeel tussen de Belgische grens en Weert alsnog stil te leggen. De Tweede Kamer had hem dat ge waagd. Door de heropening van de 6,9 kilometer lange spoorroute krijgt de haven van Antwerpen er een verbinding met het Duit se Roergebied bij. ANP Jansen uit Leusden. Dat zou zo'n vijfduizend euro hebben be taald als onkostenvergoeding. Volgens Donner is uit onder zoek van de Belgische justitie ge bleken, dat het kind door de draagmoeder en haar echtge noot aan het Nederlandse paar is overgedragen om door hen te worden verzorgd en opgevoed. Dat gebeurde met als doel het kind te adopteren. Maar de ge bruikelijke juridische procedu res werden niet gevolgd. Van adoptie is dus geen sprake, al dus de bewindsman. De wijze waarop het kind naar Nederland kwam, voldoet vol gens Donner niet aan de interna tionale rechtsverdragen. Zowel in Nederland als België is nooit getoetst of adoptie daaraan vol deed. Ook hebben beide landen nooit ingestemd met een adop tie. Volgens de internationale re gels mag ook geen geld worden verdiend met een adoptie. Bij de echtgenoot van de draag moeder is inmiddels DNA-mate- riaal afgenomen. Daarmee moet worden vastgesteld of hij inder daad de biologische vader is van Donna. GPD tra bedden ir daklozen «ens vorst BtAG - Rotterdam, Den Ta Amsterdam hebben pnTiesl extra slaapplaat- iLdak-en thuislozen. De Alto hebben de winterop- Bfliondigd. Ënatie van harde wind, sieraturen en regen is gezondheid van de men- buiten overnachten niet slden de GGD's. De slaapplaatsen worden sggehaald zodra het vriezen. ANP •Europa raken in ban winter AMSTERDAM - In het Olympisch Stadion in Amsterdam heeft een wasmiddelenfa brikant de nieuwe leden benoemd van de 'Raad van Vies' van de buitenspeelbond. De oude leden droegen het stokje over door middel van een estafettespel, waarin modder bakken waren opgenomen. Sommige kinderen lieten zich niet afschrikken door een buitentemperatuur van plus twee graden. De Raad bestaat uit acht kinderen die zich bezighouden met het buitenspelen in Nederland. Uit Europees onderzoek blijkt dat kinderen in Nederland het minste aantal uren buitenspelen. De Raad van Vies wil daar verandering in brengen foto Harmen de Jong/GPD DEN HAAG - De rijksoverheid is de afgelopen jaren niet gekrompen, zoals officiële cijfers suggereren, maar daar entegen fors gegroeid. Dat schrijft de Raad van Econo misch Adviseurs (REA) in een rapport aan de Kamer. Van 2001 tot 2005 groeide de overheid met 2,7 procent, al dus de REA. Het aantal volledige banen bij de ministeries daalde weliswaar met 1,5 procent, maar bij allerlei over heidsdiensten steeg dat aantal met 7,5 procent. De REA wijst erop dat de afgelopen jaren 'de ene na de an dere overheidsdienst op afstand is gezet'. Het resultaat is een wildgroei van zogenaamde zelfstandige bestuursorga nen, zoals CBS, UWV en TNO. ANP School Limburg test digitaal papier MAASTRICHT - Scholieren van het Bonnefantencollege in Limburg zullen volgende maand tests doen met 'digi taal papier'. Zij krijgen een apparaat waarop zij huis werk kunnen maken en waarop al hun schoolboeken wor den opgeslagen. Het scherm, zo groot als een halve A4, leest en schrijft als echt papier. Het is ontwikkeld door Philips en werd al gebruikt om kranten en boeken op te lezen. Enkele weken na het begin van de tests wordt bepaald of meer scholen het apparaat zullen gebruiken. ANP/Belga Vraag naar de voorwaarden. DEN HAAG - Prinses Laurentien telt af alvorens op een knop te slaan. Mei die handeling opende ze gisteren in de Ridderzaal in Den Haag de stemronde van de Nederlandse Kinderjury. De jury heeft tot doel kinderen kennis te laten nemen van nieuwe kinderboeken en hen aan te zetten tot kritisch lezen. Van 24 januari tot 16 mei stemmen kinderen van 6 tot en met 12 jaar via www.kinderjury.nl op hun favoriete boeken (maximaal 5) die in 2006 voor het eerst zijn verschenen. foto Frank van Beek/ANP tT Wou WAT. JE ZuL-T ZtEW.. OE VAM Op." Nokia 6234 €0,- i.c.m. 2-jarig Vodafone 22.50 Samsung X660 Prepaid vodafone Deze aanbiedingen nu bij Vodafone City Point. Geen Vodafone City Point in de buurt? Bestel via 0800-0560. Voor meer aanbiedingen, kijk op www.vodafonextraweken.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 3