maakt je groot! Verkeer rond kuuroord veilig PZC Rioolbassin in paardenwei aan Groenendijk is veel goedkoper Lachen aan de klachtenbalie Aanloop naar carnaval Actiecomité volgt plan Schuttershof met argusogen D66 wil landwinning voor Zeeuwse kust rvi^iiiLj^oiiiGii r\i Carnavalsclub daagt Nieuw-Namen uit kies je doel, kies je regio op kleintjesmarkt.nl Aanwezigen infoavond over Hof van Europa in Oostburg gerustgesteld wissel Zeeuws Vlaanderen donderdag 25 januari 2007 Esmoreit speelt Klachten. foto Wim Kooyman door Marjon Sarneel PHILIPPINE - Toneelvereni ging Esmoreit speelt in De Kaaie in Philippine de klucht Klachten. De komische verhan delingen vinden plaats in het klachtenbureau van een groot warenhuis. Eén van de rollen wordt vertolkt door Christine Hellebrand, die aan haar vijfde seizoen begint bij Esmoreit. „Ik zou niet meer zonder toneel wil len." „De mensen moeten lachen", vindt zij. „Mijn moeder deed vroeger aan toneel, maar ik dacht altijd dat het podium niets voor mij was. Tot mijn overbuurman mij overhaalde. 'Probeer toch eens een klein rol letje', zei hij, en toen was ik ver kocht." In Klachten speelt Hellebrand de rol van Adeline. Ze komt als klant op het bureau en ze wil een typemachine kopen. Zij weet het nog niet, maar het pu bliek snapt allang dat zij met haar aanstaande onderhandelt. Hellebrand is vol lof over regis seur Fred de Winne. „Op elke re petitieavond leer ik weer van hem. In deze klucht heeft hij veel aandacht voor het tempo. Dat is heel belangrijk bij dit gen re. Hij moedigt me aan om ge woon mezelf te spelen. Maar thuis ben ik anders. Ik ben op- pasmoeder en ik heb ook mijn ei gen kinderen. Bij toneel heb ik het gevoel dat ik mijn zorgen kan vergeten en dat gun ik ande re mensen ook. Er is al ellende genoeg. Ik ben heel sociaal, dus ik vind het heerlijk om andere mensen te laten lachen." Voor de grote rolbezetting zijn drie nieuwe spelers aangetrok ken. Hellenbrand vertelt dat de ze drie meteen in de juiste rol werden gecast en ook prima in de groep passen. „We hebben ontzettend veel lol samen en om dit stuk raken we niet uitge lachen." Ook oude bekenden, zo als Marco van Avermaete, Sera- fien Rijckaert en Jessica de Krij ger, zullen op toneel te zien zijn. Te zien op vr. 26, za. 27 januari en op vr. 2 en za. 3 februari, aanvang 20.00 uur. Op zondag 28 januari vindt om 14.30 u. een matineevoor stelling plaats. Zaal De Kaaie in Philippine, waar alle voorstellin gen te zien zijn, is steeds vanaf een uur van tevoren geopend. (Advertentie) door Harold de Puysseleijr KLOOSTERZANDE - De aan leg van een bergbezinkbassin in de paardenwei aan de Groenen dijk in Kloosterzande is 127.000 euro goedkoper dan de locatie die de gemeente uitgekozen heeft voor de aanleg van zo'n rio leringsvoorziening. De gemeente stelt dat de aanleg van de voorziening in de paar denwei meer geld kost dan plaat sing in de groenstrook tussen de huizen aan de Lange Munt en de Michiel de Ruyterstraat. Volgens de bewoners heeft de ge meente verkeerd gerekend. Dat blijkt uit de contra-expertise die opgesteld is door twee bewo ners van de wijk waar het bas sin moet worden aangelegd. Danny Oppeneer en Peter Mor tier concluderen, dat er nog een aantal andere voordelen zijn aan de aanleg van het bergbe zinkbassin in de paardenwei. Zowel voor, tijdens als na de bouw van de rioolvoorziening is de overlast veel minder dan wan neer het bassin wordt aangelegd in de groenstrook tussen de hui zen aan de Lange Munt en de Michiel de Ruyterstraat. Vol gens de twee bezwaarmakers is overigens door de gemeent eniet door René van Stee TERNEUZEN - Meer dan twin tig bewoners en ondernemers in de Verlengde Van Steenbergen laan en de kop van de Axelsest- raat in Terneuzen hebben een ac tiecomité opgericht dat de ont wikkelingen rond het bouwplan Schuttershof op de voet gaat vol gen. De leden van de groep zien de komst van een nieuwe super markt, winkelruimtes voor drie tot vier andere zaken, een par keerkelder en meer dan tachtig appartementen in hun buurt best zitten. Maar antwoorden van vertegenwoordigers van de gemeente Terneuzen en bouwbe drijf Van der Poel op hun vra gen tijdens een informatiebijeen komst stelden hen vorige week maandag allerminst gerust. „Die waren veel te mager, ter wijl wij concrete antwoorden verwachtten. Het gevoel dat er weinig of niks wordt gedaan met de vragen of opmerkingen die wij hebben, werd hierdoor versterkt. Om samen sterk te staan, hebben wij dan ook onze krachten gebundeld", verklaart E. Stevens namens het actieco mité. De direct belanghebbenden die nen gezamenlijk een zienswijze bij de gemeente Terneuzen in. Daarmee willen ze bereiken dat in het bouwplan zo veel moge lijk rekening met hun belangen wordt gehouden. Enkele panden in de buurt, waaronder dat van Faas Tweewielers en Electro- technisch Bureau Verlinde aan de Axelsestraat, zijn al verzakt als gevolg van een eerdere (en nog lopende) bodem- en grond watersaneringsoperatie. „In het gebied rond het Schut tershof moet dit dus koste wat kost worden voorkomen. Wij dringen er dan ook met klem op aan dat de onttrekking van grondwater bij de nieuwbouw geen schade aan omliggende panden mag opleveren", aldus Stevens. Ten aanzien van de bevoorra ding van de nieuwe winkels ligt Want die is voorzien vis^ tionstraat. Dat gebeuii^ heen ook bij de C1000 jjj markt die er was gei vens, wiens interieur^ grenst aan de Bastionstraat, dit net als zijn buren niet jJ „Want de aan- en afe goederen zal er aanzienlijk nemen. En dat in een zeg straatje waar weinig aar® gen mogelijk zijn. Verder* twee laad- en losplaten openbare weg voorzien, ft betekent dat een aantal r^ straks zeer regelmatig b- of bedrijf niet langs achtaj nen verlaten", legt hij®] vens voegt er aan toe data gischer zou zijn geweest® doorsteek vanaf de fe dylaan naar de Bastion^ maken. Ook ten aanzien van de vera afwikkeling ziet een aant langhebbenden de bui i gen. Hoewel hiervoor neg definitief plan ligt -en g nog een aparte bijeenkom komt- ziet het er naaruiti Verlengde Van Steenberea aan de kant van de Sg dylaan wordt afgesloten; door neemt de verba richting Axelsestraat ai sluipverkeer vanuit di Steenbergenlaan zou da worden ontmoedigd, Sli denkt dat die oplossing ten] te gaat van de klandizie rc winkels in de Verlengde Steenbergenlaan. Oude kinder* GOES - In historischs! De Bevelanden in Goes v dinsdagavond 30 januari kindermodeshow en -In houden. Zuid-Bevelandse kindeiüs staat centraal, van or 1800 tot 1920, maaretR ook aandacht beste den en mutsen. De bijssiii begint om 19.30 uurlaai den bij het secretarialubH museum info@hmdb.tUj 0113-228883. en risico's op schade. Die risi co's zijn volgens de bewoners in de paardenwei 'vele malen klei ner'. Allereerst geeft die locatie veel minder verkeersoverlast en voor komt het gevaarlijke situaties op de Groenendijk. Kiest de ge meente voor de paardenwei, dan vervalt voor de bewoners boven dien de noodzaak om bij de ge meente planschade voor vermin dering van hun woningen te clai men. „Eventuele claims op basis van planschade zullen voor extra kosten zorgen die de ge meente niet voorzien heeft en zullen de totale projectkosten van het bergbezinkbassin nog doen toenemen." Ook technisch gezien bestaat er volgens het tegenrapport geen beletsel om het bassin aan te leg gen in de paardenwei. Het berg bezinkbassin is in de paarden wei bovendien beter bereikbaar voor onderhoud en beheer, ter wijl ook de plaatselijke ruiter sportvereniging profijt kan heb ben van de aanleg. Want, zo opperen Oppeneer en Mortier, op het bassin kan een mooie verharde parkeerplaats worden aangelegd ten behoeve van de leden van de ruitersport vereniging. door Rinus Antonisse MIDDELBURG - In plaats van ontpolderen, weer land winnen op het water. Dat staat D66 Zee land voor. De lopende discussie over ontpolderen noemt lijst trekker R. van Eijkelenburg 'be zopen'. D66 vindt dat ingezet moet wor den op aanleg van nieuwe getij- dennatuur in de monding van de Westerschelde en eventueel voor de kust van Schouwen. Der gelijke eilanden zijn tegelijk nieuwe natuurlijke golfbrekers en komen dus de verdediging te gen de zee ten goede. Land onder water zetten wil D66 alleen toestaan als dat een 'aantoonbare meerwaarde' heeft (met name voor de recreatie en natuur). Voorbeeld: Sluis aan Zee. Ook omvorming van de Braakman-Zuid is in de ogen van de democraten nog moge lijk. In het programma voor de komende zittingsperiode van Provinciale Staten pleit D66 ver der voor het terugbrengen van het aantal dagelijks provinciebe stuurders van zes naar drie. Het huidige aantal gedeputeerden acht de partij 'buiten elke reali teit' en onnodig duur. Als de gedeputeerden niet op de stoel van gemeentebestuurders gaan zitten, kan Zeeland het ook makkelijk met drie dage lijks bestuurders af, aldus de de mocraten. Andere belangrijke punten die D66 in het programma noemt: een tolvrije Westerscheldetun- nel en geen Belgisch wegenvig net; verhoging van de uitgaven voor kunst en cultuur van 10 naar 15 procent; verkoop van de provinciale aandelen in nutsbedrijf Delta; aanleg van de Westerschelde Container Terminal schrappen; de taken van de waterschap pen onderbrengen bij de provin cie; een actie beginnen om meer (overheids)diensten naar Zee land te halen; vrijliggende fietspaden in het landelijk gebied. De partij maakt zich zorgen over 'laaggeletterdheid' bij ver schillende groeperingen in Zee land. Er moeten bijzondere ini tiatieven komen om daar wat aan te doen. D66 is nu met één zetel aanwe zig in Provinciale Staten. Het ontbreekt lijsttrekker Van Eijke lenburg niet aan optimisme. Hij wil in elk geval met drie mensen in de Staten komen. doorEdy de Witte NIEUW-NAMEN - De prins en raad van elf van Nieuw-Namen dagen tijdens het komende car naval de bevolking uit met het spel 'Fata MOLgana'. Secretaris W. Pauwels van car navalsstichting De Mollen zwaait dit jaar voor het eerst als prins Mol de achtste de scepter over het grensdorp. De Mollen hebben intussen hun vijf op drachten tijdens een druk be zochte bijeenkomst aan de bevol king kenbaar gemaakt. De dor pelingen hebben spontaan vijf groepen gevormd. Elke groep neemt èen uitdaging op zich. Het Antoniusplein moet zondag middag 18 februari allereerst omgebouwd worden tot een ge zellige après-skihut. De kinde ren uit het dorp moeten een mu sical opvoeren. De derde op dracht omvat het opzetten van een grote mollenbrunch in buf- fetvorm. Alle aanwezigen moe ten hiervan een hapje kunnen eten. Verder willen de Mollen elf lookalikes op het podium zien verschijnen. De laatste op dracht, 'componeer een derde strofe voor het Mollenlied en amuseer de meute', ziet de car navalsstichting als de apotheose van het Fata Molgana-spel. Alle aanwezigen zingen het carna valslied luidkeels mee. De afslui ting is een grote polonaise waar bij minimaal 333 feestneuzen moeten aanhaken. Een jury be paalt of de opdrachten geslaagd zijn. door Edy de Witte HULST - Carnaval houdt voor de leutstichtingen meer in dan vier dagen pret maken op de re guliere carnavalsdata. Enkele weken voordat het zot- tenfeest losbarst, pakken de prinsen en raden van elf de draad al op om in de stemming te komen. De Vossen uit Hulst gaan vrijdag 2 februari wagen tje kijken in de bouwloods aan de Magdalenastraat in Heikant. Hier timmeren tien bouwclubs koortsachtig aan hun creaties. Van vrijdag 9 tot en met zondag 11 februari geven De Vossen ac- stellingen van het Buutreedners- festival in Den Dullaert. Zater dag middag 10 februari bezoekt prins Robbie met zijn gevolg ook nog het carnavalsfeest van De Instuif. Mensen met een ver standelijke beperking gaan dan in Den Dullaert eens lekker uit hun dak. Huisorkest Wind kracht 9 blaast hierbij de vrolij ke noot. De Kloorianen uit Kloosterzan de bekijken zaterdag 3 februari de creativiteit van de plaatselij ke wagenbouwers. Een week la ter, zaterdag 10 februari, voert prins Tinus de optocht aan tij dens het kindercarnaval in Hengstdijk, 's Avonds verkassen „Het wordt zeker geen Vi- nex-wijk", zei stedenbouwkun dige Paul Kerstens. Het Well Being Centrum krijgt veel faciliteiten op het gebied van gezondheid en beauty. Ook wordt samenwerking gezocht met de Zwinkliniek in Oostburg voor medische en cosmetische behandelingen. Ook is de intentie te praten met Lillehammer Sauna in Zuidzan- de over een manier van samen werking. Nord in Walsoorden voor een wagenbouwersbolling. De Djer- ken uit Graauw bezoeken vrij dag 9 februari de bouwvereni gingen uit het dorp. Een dag later zijn Prins en raad van elf present op het traditione le songfestival in het gemeen schapshuis. De Lamsoren uit Lamswaarde delen zaterdag 3 fe bruari mee in de leut bij het car navalsfeest van de plaatselijke ouderenbond in de Luifel. De Kriekeputters uit Clinge tenslot te gaan zaterdag 10 februari een kijkje nemen bij de wagenbou wers en nemen later die avond met hen een voorschot op het feest tijdens een groot wagen- door Frank van Cooten OOSTBURG - Bij de aanleg van het Hof van Europa (de voorma lige Euregiotuinen) in Oostburg wordt terdege rekening gehou den met een vlotte en veilige af wikkeling van het verkeer. Dat geldt zowel voor auto's als voor fietsers en voetgangers. Wethouder Carien Bolijn zegde dat gisteravond toe tijdens een informatieavond over dit pro ject in het bezoekerscentrum van de Euregiotuinen. Enkele aanwezigen maakten zich zorgen over het toenemen de verkeer op de Nieuwstraat in verband met de komst van het kuuroord of Well Being Cen trum, zoals de ontwikkelaars het noemen. „De Nieuwstraat zal ontzettend druk worden." Wethouder Bolijn kon dat niet ontkennen. „Daarom wordt goed gekeken naar de inrichting van deze straat. Ook is te over wegen reeds bij de rotonde een vijftig-kilometer zone in te voe ren." Ook de veiligheid voor fietsers en voetgangers is gewaarborgd, zegde Bolijn toe. „Die kunnen op een veilige manier naar het centrum van Oostburg." Enige bezorgdheid was er ook vanuit de landbouw en het overi ge bedrijfsleven over de voort zetting van hun onderneming. Huizen in de buurt van een be drijf betekent immers dat de on dernemer te maken krijgt met strengere milieuwetgeving. Wethouder Bolijn beloofde dat niet wordt getornd aan de afge geven milieuvergunningen en de geldende milieucirkels. „Milieu vergunningen voor de landbouw en het overige bedrijfsleven brengen we op geen enkele wij ze in gevaar." Parkachtig Projectontwikkelaars Blauw hoed en Rabo Vastgoed willen in het Hof van Europa een Well Being Centrum bouwen omge ven door 113 woningen. De hui zen staan tussen het groen, wa ter en rietkragen, een soort park achtige omgeving.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 38