larde aanpak handel harddrugs ZC ZC Scheldekade moet weer groener Hulst versoepelt regels voor feesten rneuzen verzegelt huisdeur dealer direct na eerste overtreding wissel 11 lenda r npionnen rBeatrix iraauw zeeuws Vlaanderen donderdag 25 januari 2007 «jtereman MUZEN - De gemeente fc handel in harddrugs. toe kreeg de bewoner ia pand, waarin harddrugs a verkocht eerst een waar- nng. Pas bij een tweede ti&ig werd het bewuste voor een half jaar geslo- oortaangaat de deur al di- ipslot. pieester J. Lonink heeft rer afspraken gemaakt st Openbaar Ministerie. Hgklachten: «31231 Kindag t/m vrijdag ge- afe de openingstijden; tot 12.00 uur WCT1E IWS-VLAANDEREN mAlexanderlaan 45 &JS145 ÏACTERNEUZEN 3115-645769 '115-645742 4redtern@pzc.nl iHoonhorst (chef) tBareman pond de Frel «van Stee fekker (sport) ^Landshuis istraat37 'ARHULST '114)371379 (0114)371380 „We zijn het erover eens dat de ernst van de handel in hard drugs een passender strategie vereist. Daarom hebben we be sloten de gedragsregels op basis van de zogenaamde wet Damo cles aan te scherpen." Lonink hoopt dat de buurge meenten Sluis en Hulst die nieu we lijn zullen volgen. Hij gaat zich daar in elk geval sterk voor maken. Met de invoering van de hardere aanpak wacht Temeu- zen nog wel op de uitkomst van het lopende onderzoek van het bureau Interval naar het gewens te drugsbeleid. Het eindrapport wordt eind maart, begin april verwacht. „Op dat moment hebben we een totaalbeeld van de drugsproble matiek, de overlast en de aan pak. We kunnen alle maatrege len dan in één keer verwezenlij ken." Klachtenstroom Het raadslid W. Broekhuysen (ei gen lijst) drong eind oktober vo rig jaar bij het college van burge meester en wethouders aan op een steviger aanpak van de han del in harddrugs. Aanleiding was een groeiende klachten- stroom van binnenstadsbewo ners. Broekhuysen noemde de 'oude' gedragsregels, gestoeld op de wet Damocles, 'buitenge woon soft'. „Voor het plegen van een ernstige onrechtmatige daad moet men de overtreder dus eerst zeggen: 'u mag dit niet doen hoor!' Zolang deze gedrags lijn blijft bestaan, zal het in Ter- neuzen dweilen met de kraan open blijven. Het zwaard van Damocles blijkt in Temeuzen van zacht plastic te zijn", schreef Broekhuysen. Hij hekel de het systeem dat tot nu toe voorziet in schriftelijke waar schuwing bij de eerste geconsta teerde overtreding, zes maan den sluiting van het bewuste bij een tweede en een jaar sluiting bij een derde overtreding. Zijn pleidooi om direct over te gaan tot drie maanden sluiting, gevolgd door twaalf maanden en vervolgens tot definitieve sluiting vindt gehoor bij Lonink en het Openbaar Ministerie. Houdgreep Overigens werd direct na de klaagzang van de binnenstads bewoners al besloten het zoge noemde Houdgreep-team van de politie uit te breiden met zes rechercheurs. Het was een duide lijk signaal richting eigenaren en verhuurders van pandjes. De uitbreiding van het politieteam leidde al direct tot resultaat. Er werden verschillende dealers op- Vorige week greep de politie bij een inval in een drugspand in de binnenstad opnieuw dertien man in de kraag. Lonink: „Het zal duidelijk zijn dat we de handel keihard aan pakken. Met de nieuwe gedrags lijn doen we er nog een schepje bovenop." wékactïviteiten 1 Gregoriuscentrum, 13.30 uur: ®digheid, creativiteit; 14.00 ijlen, biljarten; ■e, 1330 uur: Kaarten, biljarten; gr.Solo dansen; >13.00uur: Kaarten, biljarten; E-Malpertuus, 13.30 uur: Biljar- anastiek; UK-Gemeenschapshuis, 13.30 Hl (KT tHeike, 13.30 uur: Kaarten, sen; Reynaertcollege aan de Gil- 19.00 uur: Bewegen en spor- ïja) hartpatiënten; 13.30 uur: Kaarten; 19.30 «telezing Kabbalah; 20.00 uur: F iJ.COuur: Biljarten, pedicure, uur Gymnastiek; 13.00 „i, pedicure; 13.30 uur: ^handwerken; 19.00 uur: Line |30uun Bridge; 10.00-11.30 uur: Koffie- noten; DE - Café De Lamsoren, [Sdiieting voor ouderen; SG-Den Hoekzak, 14.00 uur: jKten, rummicub; ffiE - De Schotse Hoek, 14.00 GENT - Bibliotheek, 19.30 £rand in Zeeuws dialect; e-toog, 13.00 uur: Biljarten; tSngo; JÏSTEEN - De Warande, 13.00 tan 15.30 uur: Kreatieve Vor- 31 uur: Toneel; De Veste, 10.00 uur: KI uur: Biljarten, ca- 13) uur: Handwerken; 14.00 uur: Repetitie Veste idge; pJioekje, 15.00-18.00 uur: am Meetpoint; SOOuun Kaarten; BARDE - Café Ons Vermaak, IKV - Het feestcomité houdt ook dit jaar de èg van koningin Bea- tremet een lampionnen- ;ft om mee te lopen, woensdag om 18.30 Men bij café Van Grol in worden de lam- De 70-jarige Petrus Acke vindt de tenortuba een mooi instrument vanwege de prachtige klankkleur, die goed past bij hogere blazers. foto Peter Nicolai uurtje later maakt de tonder begeleiding van fce Nooit Gedacht een op van de tocht staat ^deelnemers in de schuur tamilie Steijaert aan de taai de warme chocola- Baar. door Jeanette Vergouwen CLINGE - Hij was als jong manneke al gek van muziek. In huize Acke in Clin- ge mocht Petrus als jongste zoon al snel pen partijtje meeblazen. Zaterdag wordt Petrus Acke (70) gehuldigd als zestigjarig lid van Weldoen Door Ver maak Clinge. Zijn vader was slagwerker en zijn drie oudere broers bliezen op koperen instru menten. Toen Weldoen door Vermaak na een stille periode, vanwege de oor log, de draad weer oppakte, wilde Pet rus noten leren. Hij greep vervolgens al snel naar de cornet van zijn broers. „Di rect na de Tweede Wereldoorlog werd het korps weer actief. Ik zat nog maar drie maanden op notenleer toen diri gent Eduard van den Branden mij vroeg om de tweede cornet te spelen. Ze wil den naar een concours en hadden nog een cornetspeler nodig. Ik had toch al geoefend op de cornet van mijn broer en was blij dat ik mee mocht doen." Acke heeft geen moeite met blazen, hij beschikt over een goede embouchure (de vaardigheid om blaasinstrumenten op juiste wijze aan de mond te zetten) en techniek. Hij speelde naast comet ook bugel en trombone, voor hij over schakelde naar zijn huidige instrument de tenortuba. „Ik was d'n eerste die op schuiftrompet speelde in Clinge, maar toen dirigent Gust Pilaet vond dat er te veel trombo nes waren en te weinig tuba's, moest ik weer omschakelen. Het is wel even an ders, maar als je goed studeert en er goed de adem onderzet, lukt dat snel", zegt hij, alsof het geen enkele moeite kost. Acke won veel prijzen bij solisten concoursen, maar slaat zich niet op de borst. Hij meldt tussen neus en lippen dat hij 'zonder muziek niet kan leven'. „Vanwe ge de muziek zelf én vanwege de sociale contacten. Ik ben jaren onderdirigent geweest en leidde jonge muzikanten op. Die zorg heb ik in 2003 overgedragen aan Danielle Stienen, iemand van de jonge generatie. Zij heeft ervoor gestu deerd en was er helemaal klaar voor." De sociale contacten en de gezelligheid vindt Acke niet alleen bij de fanfare. Hij is voorzitter van gemeenschapscen trum Malpertuus en van de biljartclub van de KBO. Vorig jaar was hij een tijd ziek, maar dat is geen reden om het rus tiger aan te doen. „Ik ben nu aan het herstellen, want blazen was moeilijk. De adem hé. Maar ik hoop snel weer honderd procent mee te draaien. De te nortuba is een mooi instrument, de klank kleurt fantastisch bij de hogere blazers." Dat zijn zoon en twee dochters niets doen in de muziek, vindt Acke jammer. Zijn vrouw Wies bespeelt ook geen in strument, maar is wel actief voor de fan fare. „Muziek is voor mij belangrijk. Ge woon luisteren is fijn en als je in de put zit, geeft het moed en troost. De fanfare is niet weg te denken in Clinge. Muziek moet er zijn: bij feesten, activiteiten en jubilea. Ik zeg altijd dat een plaats zon der voetbalvereniging of muziekgezel schap een dood dorp is." Weldoen en Vermaak laat Clinge brui sen, stelt Acke. „Onze fanfare is actief. We spelen regelmatig in de kerk en Mal pertuus en alle 45 leden van het korps zijn enthousiaste muzikanten. Ook is er veel animo bij de jeugd. Ze worden pri ma opgevangen door ons." De huldiging van de drie jubilarissen van Weldoen Door Vermaak Clinge vindt zaterdag 27 januari plaats in De Troubadour tijdens de jaarlijkse teer- dag. De jubilarissen die insignes krijgen van de Muziekbond zijn: Petrus Acke (60 jaar), Jo van den Branden (50 jaar) en Werner van den Berghen (25 jaar). TERNEUZEN - De gemeente is deze week begonnen met de op knapbeurt van de Scheldekade in Terneuzen. Het gaat om het plantsoengedeelte tussen de adressen Scheldekade 21 tot en met 57, parallel aan de Schelde- boulevard. Het verfraaiingsplan, dat voor ziet in een soort duinlandschap met verhoginkjes, is er gekomen in samenspraak met de bewo ners van de Scheldekade. Die er geren zich al lang aan de slordi ge bosschage voor hun deur. An derzijds is het groen wel een buf fer tegen het verkeerslawaai. Toch zijn de bewoners blij met de opknapbeurt. Als alle be staande beplanting is verwij- Gospel in Tholen THOLEN - Gospelduo Marcel en Lydia Zimmer treedt zater dag op in De Meulvliet in Tho- len-stad. 's Middags vanaf drie uur wordt een optreden gegeven voor kinderen. Marcel en Lydia Zimmer zijn vanaf 19.30 uur van de partij met eigen num- derd worden grondkeringen in de vorm van schanskorven aan gebracht om hoogteverschillen in het terrein te verkrijgen. Schanskorven zijn cilindrische manden zonder bodem die vroe ger gebruikt werden voor de be kleding van borstweringen. Het terrein wordt met grond aange vuld zodat er een glooiend pro fiel ontstaat. Na het aanbrengen van de openbare verlichting, die bestaat uit vijf grondspots, wordt het terrein tot slot op nieuw ingezaaid en ingeplant. De nieuwe verlichting is ook een wens van de bewoners. De mensen met een woonkamer op de eerste verdieping hebben zo minder last van het licht. Boven dien is hun uitzicht op de Wes- terschelde gegarandeerd door de lagere beplanting. Aan het parkeren aan de Scheldekade verandert niets. De insteekvak- ken en de parkeerplaatsen langs de woningen blijven dus liggen. Voor het werk zal zoveel moge lijk bouwverkeer plaatsvinden via de Scheldeboulevard. Er worden geen wegen afgesloten en er zijn ook geen omleidings routes nodig. Scheldeboulevard. Geweld en drugsbezit bestraft MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Kla- renbeek heeft gisteren een 22-jarige inwoner van Terneu zen voor het bezit van verdovende middelen en openlijke geweldpleging drie maanden gevangenisstraf opgelegd. De proeftijd van drie maanden gevangenisstraf, waarin hij zat, werd met een jaar verlengd. De man was vorig jaar nog niet lang uit detentie of hij ge raakte 29 oktober in de Terneuzense binnenstad betrok ken bij een vechtpartij tussen Antillianen en Marokka nen. Dat was ook op de bewakingsvideocamera van de po litie te zien. Hij liep zelf een hoofdwond op en deed aan gifte. Een maand later deed de politie op 29 november een huiszoeking. De verdachte wist nog snel een pakketje met ruim drie gram cocaïne naar buiten te gooien. Daarnaast werd er 250 gram wiet in de woning gevonden. De man verkeerde nog in een proeftijd van een veroordeling voor dealen in harddrugs. Van drugshandel werd hij bij gebrek aan be wijs vrijgesproken. „Ik ben mijn huis, mijn vriendin kwijt en mijn hond is afgemaakt", was zijn reactie. De politie rechter tilde het zwaarst aan het geweldsdelict. De Veerhoek vreest wateroverlast OOSTBURG - Bewoners van appartementencomplex De Veerhoek in Oostburg vrezen voor eventuele waterover last. Bij extreme waterval is al geconstateerd dat het wa ter vrijwel gelijk stond met de stoeprand ter hoogte van de inrit van de parkeergarage van het complex. R. Her- wegh, administrateur van de Vereniging van Eigenaren van De Veerhoek, kaart deze problematiek aan in een brief aan de Sluise gemeenteraad. „We hebben begrepen dat de riolering te weinig berging heeft en dat de ligging en de afwatering van de Veerhoekpolder in Oostburg een bekend probleem is. Ook is ons bekend dat de riolering hier niet voldoet aan de landelijke normen. Dat geldt zo wel voor de eisen op het gebied van de diepte waarop de waterafvoer en en riolering gelegd moet worden als de diameter die voor de buizen gehanteerd moet worden." Herwegh vraagt de gemeenteraad aandacht te schenken aan de problematiek en te aan te geven wat aan de situa tie gedaan kan worden. De brief staat op de lijst van inge komen stukken voor de gemeenteraad. De raad vergadert vanavond vanaf 19.30 uur in de raadzaal van het Belfort in Sluis. Geluk bij ongeluk in Dishoek DISHOEK - De 21-jarige A. Geluk is gistermorgen met haar auto over de kop geslagen tussen Zoutelande en Dis hoek. Ze raakt door de gladheid in een bocht in de slip. De vrouw kon de auto via de achterklep vei'laten. „Het kostte wel een beetje moeite", vertelde ze. „Want ik kreeg mijn gordel niet goed los." Volgens haar vader had ze haar naam mee, omdat ze niet gewond raakte. De auto is wel totaal vernield. Veroordeling voor vals paspoort MIDDELBURG - De Middelburgse politierechter M. Kla- renbeek heeft gisteren een 21-jarige inwoner van Nieuw en Sint Joosland wegens het bezit van een vals .(Portu gees) paspoort veroordeeld tot twee maanden cel. De man, van Braziliaanse afkomst, vroeg vorig jaar in Goes bij de Belastingdienst een sofinummer aan. door Harold de Puysseleijr HULST - De nieuwe regels die de gemeente Hulst stelt voor de organisatie van festiviteiten vol doen uitstekend. Dat is de conclusie die burge meester en wethouders trekken in de evaluatie van de Evene mentennota. De nieuwe regels gelden sinds augustus vorig jaar. Elk jaar vinden in de gemeente Hulst zo'n 150 kleinere en grote re festiviteiten plaats, waarvoor steeds vergunning was vereist. Die omslachtige en bureaucrati sche manier van werken is aan de kant geschoven. Melding Bijna zeventig procent van de kleinere evenementen kan met een melding worden afgedaan. Dat betekent niet dat de organi saties van die feesten zich ner gens iets van aan hoeven te trek ken. Ze moeten zich houden aan een beperkt aantal algemene ba sisvoorwaarden. „Dit systeem blijkt in de praktijk uitstekend te voldoen", aldus het college. Desalniettemin wil het gemeen tebestuur de Evenementennota op een paar punten wijzigen. Zo is ter voorkoming van geluidso verlast nu 85 decibel in de nota genoemd als maximale geluids- grens. De gemeenten Sluis en Temeu zen stellen zo'n limiet niet expli ciet. Zij volstaan met een alge mene regel, dat het verboden is tijdens een evenement geluidso verlast te veroorzaken. Die werkwijze wil Hulst overnemen. In de praktijk komt het erop neer, dat er bij klachten over ge luidsoverlast alleen zal worden opgetreden als er sprake is van overschrijding van de eindtij den die aan een feest gesteld zijn, tenzij er sprake is van ex cessieve geluidshinder. Dit systeem van sluitingstijden is overigens ook enigszins ver ruimd. Als de volgende dag een 'vrije dag' is, moet de muziek wel om 1.00 uur uit, maar mag het feest nog een half uur door gaan. Is de dag na het feest een reguliere werkdag, dan wordt het tijdstip waarop de muziek moet stoppen een uur ver vroegd. Hulst volgt de twee andere Zeeuws-Vlaamse gemeenten nog op een ander manier. Net maandelijks evenementenover- leg ingevoerd, Behalve de be trokken ambtenaren schuiven daar politie en brandweer aan, om terug te blikken op voorbije evenementen en festiviteiten die op stapel staan gezamenlijk goed voor te bereiden. Afstemming Het Hulster college constateert in de nota tenslotte, dat het on begonnen werk is op regionale schaal een programma te maken zodat evenementen 'elkaar niet in de wielen rijden'. Daarvoor vinden er in de streek jaarlijks simpelweg te veel (gro te en kleinere) evenementen plaats; zo'n vijfhonderd, om pre cies te zijn. De evaluatie van de Evenemen tennota komt maandag an de or de in de vergadering van de com missie Algemeen Bestuur van de gemeente Hulst. Die komt om 19.30 uur bijeen in het stadhuis. Toneel leren spelen op Zonneschool TERNEUZEN - De Zonne school in Terneuzen heeft een toneelproject opgezet voor basisschoolleerlingen. Het project Studio Zonne school wil ene groep kinde ren bij elkaar brengen die eenmaal per week de kans krijgen een kort toneelstuk je op te voeren. Daarbij kij ken de kinderen beurte lings toe. of spelen ze een rolletje, zodat ze de moge lijkheden van tekst ontdek ken. Het plezier staat voor op, de ervaring is belangrij ker dan het resultaat. Het project is opgezet voor de kinderen van de Zonne school, maar alle kinderen tussen de zes en twaalf jaar zijn welkom. Het eerste blokje 'lessen' begint op de dinsdagen van maart, van 15.00 tot 16.30 uur. Hoe het programma er precies uitziet hangt af van het aantal aanmeldingen. Aan melden kan via de Zonne school, 0115-615447, e-mail info@dezonneschool .nl Er zijn geen kosten aan verbonden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 37