zc ociaal hart aan Canadalaan Molenstraat heeft hoge trefkans De kogel is al door de kerk Vos bijt kippen en ganzen dood bij Westdorpe ncentratie van onderwijszorg, welzijn, sport en wonen in Sas van Gent .VKKERY Prvki Werkstraf voor mishandelen ex □aa I J PZC 17 ^0113-315649 njc.nl Uctie@pzc.nl 4460 AA Goes «itie-exploitatie: Sden-Zeeland: 0113-315520; Cnderen: 0113-315570; „1020-4562500. avice: 0800-0231231 Jsrdag 25 januari 2007 editie Zeeuws-Vlaanderen ^nsVerstraeten IBOKPE-De vos is in op- D Zeeuws-Vlaanderen. bewoner Paul Aarde- rifl de Sasdijk bij West- beamen. Een vos richtte siek een slachting aan op Aardewerk trof zes kadavers van dode kippen aan, één haan en twee ganzen. Bij alle dieren was de kop afgevreten. Volgens Aardewerk kan er geen twijfel over bestaan dat een vos de dader is van de slachting. „Er zijn hier in de buurt al ver schillende vossen gezien", weet hij. „Ik heb met verschillende ja gers gesproken en die hebben er ook al een paar afgeschoten." Aardewerk wil dat er iets ge daan wordt aan de toenemende overlast door vossen. „Maar ik zou ook niet goed weten hoe." Enkele instanties die hij belde kwamen niet verder dan het ad vies een jager in te schakelen. Aardewerk is ervan overtuigd dat hij niet de enige in de omge ving is die last heeft van vossen. Hij hoopt dat ook anderen zich zullen melden, zodat er in ieder geval meer inzicht komt in de omvang van het probleem. De resterende zeven kippen heeft hij voorlopig maar even veilig opgesloten in een hok. In Axel is deze week overigens ook een vos gesignaleerd. Het dier werd gezien in een achter tuin nabij het Axelse bos. Solmsbolwerk op de schop HULST - De gemeente Hulst laat het Solmsbolwerk in de loop van dit jaar opnieuw inrichten. De bestrating en de afwatering op dit parkeerterrein laat te wensen over. Het Solmsbolwerk is een van de negen bolwerken van de ves ting Hulst. Omdat er regelmaat sprake is van waterover last, wordt een regenwaterriool aangelegd en wordt de be strating van het terrein volledig onder handen genomen. Ook de verlichting krijgt aandacht. Het aantal lichtmas ten wordt uitgebreid. Het aantal parkeerplaatsen op het Solmsbolwerk blijft na de herinrichting gelijk aan het hui dige aantal. De periode waarin de werkzaamheden wor den uitgevoerd is nog niet bekend. Wel is duidelijk dat de werkzaamheden zes tot acht weken in beslag gaan ne men. Tijdens die periode kan er geen gebruik gemaakt worden van de parkeerfaciliteiten op het bolwerk. i^neVerstraeten AN GENT-De gemeente piên heeft een ambitieus om aan de Sasse ilsan basisscholen, op- mlcn, een sporthal, oude- ingen en gezondheids- la onder te brengen. Door modaties als het cultureel de sporthal en de basis- aopéén plek te concentre- in!i het grensstadje het Éngenniveail behoorlijk aden de wethouders C. en F. van Hulle. ysie over het gebruik multifunctionele ruim- iavan Gent loopt al een la „Met als dieptepunt gie in de Terneuzense twee jaar gele kt Liefting. Er werd een jaangenomen dat de bi- gbi] het cultureel cen- e Speye moest blijven. Hkruiste de plannen tbrede school aan de Ca- Advertentie *n van jongeren uit wee "Dd 17.30 uur sseriemeiru 4 of salade, T«t zuurkool it van gember - €10,00 (vegetarisch) -ren;0118 - 886 866 muziekquiz Richten jü-oi 16.00 uur lezing Meijer Jinen wij leren van de Wtn !iS27-oi 15.00-16.30 uur %Zoof bek kinderboeken op kmvw.kjoek.nl een verbouwd schoolgebouw", zegt Liefting. „En de sporthal is een oud fabrieksgebouw, waar op termijn ook forse investerin gen voor nodig zijn." In Sas van Gent is de laatste ja ren al veel verdwenen, waar door veel Sassenaren vooral wil len vasthouden wat er is. „Maar ik ben bang dat als we nu niet in grijpen de negatieve spiraal ver der gaat. Want alle voorzienin gen die er nu zijn staan onder druk." Er is nu een fraai plan uit de bus gerold. De ideeën zijn voorgelegd aan de beoogde parti cipanten, vertegenwoordigers van de Stadsraad en Vitaal Sas en de gemeenteraad. „De eerste reacties zijn neutraal tot posi tief", melcit Van Hulle. Het plan behelst de bouw van een sporthal en cultureel cen trum, waarin huidige activitei ten van De Speye en De Rose- laer bijeen worden gebracht. Er komt ook een brede school waar in de basisscholen Frederik Hen drik, Valckeburcht en Esdoorn- veste onderdak krijgen. Verder de bibliotheek, het consultatie bureau, kinderopvang en de peu terspeelzaal. Tenslotte bouwt Woongoed er een woonzorgcom plex met ongeveer 24 woningen voor senioren. Er komen 105 parkeerplaatsen, waarvan 62 on dergronds. Volgens Liefting en Van Hulle gaan eigenlijk alle gebruikers van de huidige voorzieningen er op vooruit. De sporters krijgen een fraaie hal met officiële wed- strijdafmetingen. De schoolkin deren hoeven niet meer naar De Vlaanderen voor gymles. De me diatheek van de bibliotheek is vlakbij voor zowel schoolkinde ren als ouderen. In de centrale horecavoorziening ontmoeten straks Sassenaren van verschil lende pluimage elkaar. De Cana dalaan moet het sociaal-maat schappelijk hart worden. „We hopen dat we iets kunnen neer zetten dat de discussie eindelijk kan afronden. We willen dat de grote winnaar uiteindelijk Sas van Gent is." De komende twee maanden wor den beslissend voor een 'go or not go', stellen beide wethou ders. Dan moet uit gesprekken met alle toekomstige gebruikers blijken of er voldoende draag vlak is. Als wordt besloten de plannen verder uit te werken verwacht Liefting dat over tweeënhalf jaar de eerste spade de grond in kan. 1 aantreden van een lege van B en W is be- kwestie voortvarend sen. Het college voelt F een dure broodnodi- iring van De Speye. [enlijk niet meer dan en celstraf 1 misbruik LBURG - De rechtbank ielburg heeft gisteren :man uit Goes voor ütingvan een negenjarig tnontueht met een elfja- p TBS met voorwaar- II) maanden gevangenis- arvan 10 maanden voor tijk opgelegd. Tot de waarden behoort ook Icastratie. Het meisje j30l)0 euro smartengeld en ander speelde -005 in zijn woning te meisje kwam aan om een karweitje te fel de jongen pleegde hij Van het interieur van de NH-kerk in Hoofdplaat is niet veel meer over. door Frank van Cooten HOOFDPLAAT - De dorpsraad van Hoofdplaat roept binnen twee weken de bewoners van het dorp bij elkaar. Centrale vraag is of het nog zin heeft be zwaar te maken tegen de verbou wing van de hervormde kerk in de Dorpsstraat. Restauratiearchitect Pieter van Traa van De Steunbeer Ontwik keling uit Zierikzee is deze week begonnen met de verbou wing van het monumentale ge bouw. Het interieur is inmiddels gestript. Drie vuilcontainers voor de ingang van de kerk lig gen vol met puin. Voorzitter Ronnie Martens van de dorpsraad schrok toen hij het resultaat zag van het strip- en sloopwerk. „Het lijkt alsof alles is gesloopt. Wij willen bezwaar maken tegen de afgegeven sloop vergunning. Nu moeten wij ons echter afvragen of dat nog zin heeft. De verbouwing is immers reeds begonnen. Binnen twee weken schrijven we een vergade ring van de dorpsraad uit. Dan horen we wat de inwoners wil len." Appartementen In de kerk komen appartemen ten. Dit project deed het afgelo pen jaar in het dorp nogal wat stof opwaaien. De dorpsraad en vijftig inwoners vreesden aan tasting van de privacy omdat toekomstige bewoners van de ap partementen in de tuinen van omliggende huizen kunnen kij ken. Ook waren ze het er niet mee eens dat de kerk niet meer openbaar toegankelijk zou zijn. De zienswijzes zijn echter niet gehonoreerd door de gemeente Sluis. De gemeente ziet geen kwaad in het plan van Van Traa, die het godshuis heeft ge kocht van de Stichting Oude Zeeuwse Kerken. Van Traa kreeg onlangs een bouwvergunning voor de drie appartementen in de kerk en vrijstelling van het bestem mingsplan. Door belanghebben- door Raymond de Frel CLINGE - I11 1895 blies de wind hem tegen de vlakte. De molen werd nooit meer opgebouwd, al hielden de twee kelders nog lan ge tijd een functie als bewaar plaats voor aardappels. Nu zul len er ongetwijfeld weinig pie pers meer te vinden zijn op de plek van de koornwindmolen aan de Molenstraat in Clinge. Maar de gemeente Hulst acht de kans wel groot dat er veel an der, vanuit historisch oogpunt waardevol, materiaal aanwezig Daarom is de plek aangestipt als locatie met een 'bijzonder ho ge archeologische trefkans'. Net zoals de Kapelleberg in Nieuw- Namen voor archeologen een walhalla kan zijn. Om over tach tig procent van de binnenstad van Hulst maar te zwijgen. De drie locaties zijn opgenomen op een archeologische verwach- tings- en beleidsadvieskaart. De binnenstad van Hulst omdat het een erkend en herkenbaar histo rische waardevol gebied is waar veel bouwplannen op stapel staan. Clinge en Nieuw-Namen zijn aangeduid omdat daarvoor nieuwe bestemmingsplanregelin gen in voorbereiding zijn. Besparing Hulst hoopt op deze manier geld te besparen. De projectmatige benadering die tot nu toe werd gehanteerd, liep meer dan eens uit op een te zware kostenpost. Met een archeologische verwach- tingskaart wordt dat voorko men. In gebieden die op de kaart niet als behoudenswaar- dig zijn aangemerkt mag name lijk zonder voorafgaand archeo logisch vooronderzoek worden gebouwd. De Vereniging van Zeeuwse Ge meenten bekijkt momenteel de mogelijkheden om alle gemeen ten tegelijkertijd eenzelfde slag te laten maken als in Hulst. Doel van die beleidsverandering is om een gemeente voortaan zelf de volledige verantwoorde lijkheid te geven op het gebied van archeologie, zodat er niet meer moet worden teruggeval len op provinciaal opgestelde re gels. Voor Hulst kan zo'n eenduidig door Aector Dooms MIDDELBURG - De Middel burgse politierechter M. Klaren- beek heeft gisteren een 38-jari- ge inwoner van Clinge voor mis handeling van zijn ex-vrouw 25 uur werkstraf gegeven. Het incident speelde zich vorig jaar 22 september 'in Clinge voor en in zijn woning af. Echt scheidingsperikelen waren de aanleiding. De man vroeg zijn ex of ze wilde langskomen voor het bespreken van de financiële situatie. Toen de vrouw met haar vriendin aan de deur kwam, zei hij haar alleen te wil len spreken. Toen zij dat niet Aandacht voor crematorium TERNEUZEN - Er moet op korte termijn wat gedaan worden aan de veel te kleine ontvangstruimte bij het cre matorium aan de Bellamystraat in Texmeuzen. Giel van Boom (TOP Gemeentebelangen) dringt daarop aan in schriftelijk vragen aan het college. Het raadslid vroeg vier jaar geleden ook al aandacht voor de situatie in het crematorium. Toen wezen B en W er op dat de accommo datie in pax*ticuliere handen is. Dat betekent dat de ge meente geen invloed kan uitoefenen op het gebruik. Het college beloofde destijds wel de kwestie met de eigenaren te bespreken om in ondeidinge samenwerking een oplos sing te vinden. Van Boom wil weten wat het resultaat van dat overleg is geweest. Het raadslid betoogt dat de ont vangstruimte niet meer aan de eisen van de tijd voldoet. Het komt steeds meer voor dat bij begrafenissen en ci*ema- ties de bezoekei's buiten moeten blijven staan, omdat er binnen niet voldoende plaats is. De px-oblemen zullen vol gens Van Boom alleen nog maar toenemen, omdat het aan tal crematies stijgt vanwege de hoge begx'afeniskosten. Het raadslid wil dat er op korte termijn iets gebeui't. Even geen bouwplan Cadzand-Bad CADZAND-BAD - Inwonex-s en ondei'nemers van Cad- zand-Bad doen er verstandig aan nog geen bouwplannen te ontwikkelen. Dit advies geeft het dagelijks gemeentebe stuur van Sluis in een brief aan de bewoners. De gemeen teraad heeft de stedenbouwkundige uitgangspunten van het ontwikkelingsplan Cadzand-Bad Natuurlijk Stijlvol nog niet vastgesteld. Zo lang dit nog niet is gebeurd, bi-engt het concx-eet ont wikkelen van bouwplannen x-isico's met zich mee, stelt het college. Het dagelijks gemeentebestuur wil eerst laten onderzoeken of de geplande bouw voldoet aan de wensen en eisen van de toekomst. Het gaat dan met name om de oppervlakte van de apparte menten. Tevens zijn 250 extra ondergrondse, openbare paxkeerplaatsen in Cadzand-Bad zelf nodig. Deze zijn no dig om de aantrekkelijkheid van Cadzand-Bad juist in de winter te verhogen. (Advertentie) 0J ticket.2 your futu your future Open Dagen ROC Zeeland Alle opleidingen* Vrijdag 26 januari van 16.00 tot 21.00 uur Zaterdag 27 januari van 10.00 tot 13.00 uur Maritiem Instituut De Ruyter alleen op 3 februari van 10.30 tot 15.00 uur (Scheepvaartdag) Kijk op: www.ticket2yourfuture.nl Advertentie foto Peter Nicolai den kunnen nog zes weken be zwaren worden ingediend, maai de dorpsraad vraagt zich af of dat nog zin heeft. Van Traa zei onlangs geen be zwaren te verwachten, omdat met de buren al overeenstem ming is bereikt. Hij zou op 29 ja nuari beginnen met de verbou wing, maar hij is deze week dus al begonnen. De restauratiear chitect wil op 1 september de eerste sleutel overhandigen aan een bewoner van een van de ap partementen. Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 het alfabet van Zeeland (Advertentie) beleid betekenen dat ook Sint-Jansteen en Kloosterzande nog onder de loep moeten wor den genomen. De commissie Ruimte van de ge meente Hulst buigt zich dinsdag om 19.30 uur in het stadhuis over het nieuwe archeologiebe- leid. wilde en wegliep, sleurde de Clingenaar zijn ex aan haar ha ren over het tuinpad de woning in. „Ik kon niet verkroppen dat ze wegliep", vertelde hij. De man is een contactverbod opge legd. „Het zal nooit meer gebeu ren." De verdachte moet verder aan zijn ex 150 euro smarten geld betalen. zeeuwse almanak Chinees In tranen kwam die jonge ba- kon de onderwijzer niets an- sisscholier bij de onderwijzer ders zeggen dan dat die vast- die pleinwacht had. „Me- stelling klopte. neer", snikte hij, „ze zeggen De reactie was verrassend: dat ik een Chinees ben.O ja. Aangezien de jongen de zoon En hij ging vrolijk verder spe- is van twee Chinese ouders, len. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes Oranje leeuwen op Formule 1-wagen "Is chemie de oplossing voor Jou?! Chemie Life Sciences aan hl~7

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35