D66 wil landwinning voor kust Kleintjesmarkt maakt je groot! PZC Woningbouw kan lpg-verkooppunt bedreigen Bewoners Yersekse wijk De Schottes vragen toekomstvis bevelanden Lijsttrekker Van Eijkelenburg noemt discussie over ontpolderen bezopen pieterburen jf. kies je doel, kies je regio op kleintjesmarkt.nl donderdag 25 januari 2007 door Rinus Antonisse MIDDELBURG - In plaats van ontpolderen, weer land winnen op het water. Dal staat D66 Zee land voor. De lopende discussie over ontpolderen noemt lijst trekker R. van Eijkelenburg 'be zopen'. D66 vindt dat ingezet moet wor den op aanleg van nieuwe getij- dennatuur in de monding van de Westerschelde en eventueel voor de kust van Schouwen. Der gelijke eilanden zijn tegelijk nieuwe natuurlijke golfbrekers en komen dus de verdediging te gen de zee ten goede. Land onder water zetten wil D66 alleen toestaan als dat een 'aantoonbare meerwaarde' heeft (met name voor de recreatie en natuur). Voorbeeld: Sluis aan Zee. Ook omvorming van de Braakman-Zuid is in de ogen van de democraten nog moge lijk. In het programma voor de komende zittingsperiode van Provinciale Staten pleit D66 ver der voor het terugbrengen van het aantal dagelijks provinciebe stuurders van zes naar drie. Het huidige aantal gedeputeerden acht de partij 'buiten elke reali teit' en onnodig duur. Als de gedeputeerden niet op de stoel van gemeentebestuurders gaan zitten, kan Zeeland het ook makkelijk met drie dage lijks bestuurders af, aldus de de mocraten. Programma Andere belangrijke punten die D66 in het programma noemt: een tolvrije Westerscheldetun- nel en geen Belgisch wegenvig net; verhoging van de uitgaven voor kunst en cultuur van 10 naar 15 procent; verkoop van de provinciale aandelen in nutsbedrijf Delta; aanleg van de Westerschelde Container Terminal schrappen; de taken van de waterschap pen onderbrengen bij de provin cie; een actie beginnen om meer (overheids)diensten naar Zee land te halen; vrijliggende fietspaden in het landelijk gebied. De partij maakt zich zorgen over 'laaggeletterdheid' bij ver schillende groeperingen in Zee land. Er moeten bijzondere initiatie ven komen om daar wat aan te doen. D66 is nu met één zetel aanwe zig in Provinciale Staten. Het ontbreekt lijsttrekker Van Eijke lenburg niet aan optimisme. Hij wil in elk geval met drie mensen in de Staten komen. door Frank Balkenende GOES - De lpg-tanks bij Shell-tankstation De Baar aan de Goese Van der Spiegelstraat mogen voorlopig blijven liggen. De provincie heeft nog eens kri tisch naar het verkooppunt van autogas gekeken toen ze het be stemmingsplan Goes Binnen stad-Zuid moest beoordelen. De lpg-tanks liggen nog op voldoen de afstand van woningen, maar als er appartementen worden ge bouwd op de kavel van het ver huisde garagebedrijf Van Strien is een nieuwe risicoanalyse noodzakelijk. Makelaar/projectontwikkelaar Faasse Fermont heeft toestem ming op om de kavel recht tegen over het tankstation zestig ap partementen en acht woningen te bouwen. Doel is dat plan dit jaar te ontwikkelen. Volgens de richtlijnen van de rijksoverheid mogen er binnen een straal van 45 meter van het hart van de lpg-tanks geen huizen staan. Een deel van het plan van Faas- se Fermont valt echter binnen die denkbeeldige risicozone. Vol gens een woordvoerder van de gemeente is dan absoluut een nieuwe toetsing nodig. Daarmee hoeft nog geen einde te komen aan de verkoop van lpg bij De Baar. „Er zijn ook nog andere mogelijkheden. Je kunt bijvoor beeld het vulpunt verplaatsen, zodat de afstand tot de dichtst bijzijnde woning net iets meer bedraagt dan 45 meter", zegt de gemeentewoordvoerder. De lpg-tanks liggen onder de grond en vormen op zichzelf geen groot gevaar. Omdat lpg licht ontvlambaar is, vormt het vullen van de tanks wel een risi co. Hoe vaker een tankauto lpg aflevert, hoe groter de risico's. De gemeentewoordvoerder wil niet kwijt hoe vaak per week er tankauto's lpg afleveren bij De Baar. „Wij weten het wel, maar mogen het niet zeggen, want daar kun je de omzet aan afle zen. Het is niet de bedoeling dat concurrenten over die informa tie kunnen beschikken." Sinds 2004 heeft het Rijk de vei ligheidsrichtlijnen voorlpg-ver- kooppunten aangescherpt. In het Rijksbesluit Externe Veilig heid Inrichtingen is een lijn ge trokken rond lpg-stations. Bin nen een straal van 45 meter mo gen er geen huizen staan. Goes telt vier lpg-stations: twee aan snelweg A58, één op bedrij venterrein Poel IV en De Baar aan de Van der Spiegelstraat. De laatste is de enige die door toekomstige woningbouw nog in de problemen kan komen. Voorlopig is er nog geen vuiltje aan de lucht. De lpg-tanks zijn in elk geval opgenomen in het nieuwe bestemmingsplan Bin nenstad-Zuid. De provincie heeft nog wel nauwkeurig geke ken naar de afstand tot de dichtstbijzijnde woning. Daar bestond onduidelijkheid over. Uiteindelijk keurden Gedepu teerde Staten het bestemmings plan volledig goed. foto Dirk-Jan Gjeltema door Harmen van der Werf YERSEKE - Bewoners van De Schottes in hartje Yerseke wil len dat de gemeente Reimers- waal een totaalvisie maakt op de toekomst van hun wijkje. Zij hebben dat wethouder J. Sinke (SGP, ruimtelijke ordening) tij dens een drukbezochte bijeen komst op het hart gedrukt. Sinke en twee Reimerswaalse ambtenaren waren niet naar het kerkelijk centnam De Ha ven in Yerseke gekomen om met deze boodschap naar huis te gaan. Ze wilden van de bewo ners 'slechts' horen wat er naar hun idee moet gebeuren met een kaalgeslagen terreintje aan één van de straten in De Schot tes, aan de Spi'uitstraat. De ge meente liet daar eind vorig jaar drie aangekochte woningen slo pen. 'Wat wil de buurt daarvoor te rug?', was dé vraag van de avond. Parkeerruimte, een speelterrein, een combinatie van beide of nieuwe huizen? De meeste aanwezigen kozen uit eindelijk voor parkeren. De stra ten in De Schottes, een wijk van rond 1900, zijn smal. Par keerruimte is er nauwelijks; speelgelegenheid evenmin. Op voorspraak van wethouder Sin ke koos een meerderheid ervoor ook speelgelegenheid te maken en wel aan een andere straat, de Sandeestraat. De gemeente heeft daar drie panden in eigen dom. Ze gaat proberen nog twee ande re, tussengelegen huizen te ver werven, zegde Sinke toe. Na sloop kan er vervolgens een speelruimte komen. Zo is Reimerswaal wel bezig met De Schottes, maar al snel werd gisteravond duidelijk dat dit voor de meeste bewoners te weinig is. Ze kunnen het billij ken dat de gemeente jaren gele den heeft besloten de wijk niet volledig te onteigenen, plat te gooien en nieuwbouw te plegen. Miljoenen zijn daarmee ge moeid. Die heeft Reimerswaal niet, of er niet voor over. Veel bewoners wonen ook pres De Schottes, al voelen J wel onzeker. Want wat sa gemeente uiteindelijk Eén bewoonster stelde v» De Schottes - 'toch één» oudste wijken in Reimers, -iets nostalgisch te mak de Dorpsstraat in Wentel of straatjes in Veere. Wed der Sinke nam dat idee niet over, maar na eeag ming onder de bewonen] hij nadrukkelijk toe metee taaivisie op de wijk teken Kindermode in museum in Goes GOES - In historisch ia seum De Bevelandenj Goes wordt dinsdagavoi 30 januari een kinder®!» show en -lezing gehouda Zuid-Bevelandse kmceh ding staat centraal, vaat geveer 1800 tot 1920. a er wordt ook aandacht'j steed aan sieraden eng sen. Kortom, alles wath op z'n Zuid-Bevelanè Hoed van de Huwt la- kijken. De bijeenkomst^ gint om 19.30 uur.Aana den bij het secretarial hét. museum info@hmdb of via 0113228883. Gospelduo koi naar Tholen THOLEN - Gospelduo Si en Lydia Zimmer treedt n dag op in De Meulviietia] len-stad. 's Middags vanaf drieuutt een optreden gegeven w deren. Marcel en LydiiSu zijn 's avonds vanaf lnJsdili nieuw van de partijl§ nummers en traditie' pels. Steeds vaker raken zeehonden verstrikt in ronddrijvende, losgeraakte stukken visnet. Ze verdrinken of raken zwaar gewond door de snijdende draden. Om de zeehonden te redden die door de netten bedreigd worden, hebben we uw steun hard nodig. Uw financiële bijdrage is voor ons onmisbaar. Dus laat de zeehonden niet stikken. Steun Zeehondencrèche Pieterburen. Stort uw bijdrage op giro 8020 t.n.v. Zeehondencrèche Pieterburen. Of kijk op www.zeehondencreche.nl. zeehondencrèche 0i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 28