ales beter ooit Bolier heeft topjaar achter de rug Clijsters blijft altijd knokken WON geeft negatief advies over trainer Terneuzense Boys in halve finale lerie mist hockey uitslagen agenda zijn armen niet veel mis. De als altijd ja- ivoor mannen) en (voor vrouwen), speel je ook met de werkten ditmaal Rafael Nadal. De Spanjaard kwartfinales van kansloos Gonza- M, 6-3. speelt in Melbourne iteste tennis. De 26-jari- g! tiende op de plaat- speelt rustiger dan iforehand, het machtig en Gonzalez, was fe it!, maar ook op andere j5is hij Nadal de baas. itibal is stukken verbe- 5 siszijn service. ::et dat ruiterlijk toege- iirde Spanjaard had wel iümeer tegenstand gebo- Gon- trse blijft ïr bij Tjoba De korfballers van Tjo- oook volgend seizoen Hoor Kees Broerse. arvan de eersteklasser fer Hendrikskinderen (contract met Broerse ar verlengd. Hij is nu srijn eerste seizoen. Sit halverwege de zaal- aderde. Op het veld is li-nummer twee. Broer- is opdracht meegekre- rlezomer van 2008 te Ei naar de overgangs- EGEIN - Hockeyinter- I Haartje Goderie komt ;<n niet meer in actie, it Europees kampioen- td augustus in Manches- d voor de middenvelder Bosch en Oranje nog te ih knieblessure die ze af- i zaterdag tijdens de Bs Trophy in Argenti- ép. bleek ernstiger dan i onderzoek in het zie- i«ees gisteren uit dat föte kruisband is afge- „Maartje ondergaat wr alle zekerheid nog i-scan, maar de eerste iszijnal duidelijk", liet MhMarc Lammers we lmoet in elk geval een ondergaan en zal waar hes tot zeven maanden aield zijn." ANP n/Schep op Ie plaats KART - De Nederlandse kenners Danny Stam 1 Schep hebben de zes- na Stuttgart afgesloten met de Duitser Olaf -in Stuttgart rijden PPels maar trio's- had- i zeven ronden achter- Ne winnaars, de Zwit- •ooRisi, Franco Marvul- feander Aeschbach. jvan atlete ogverdachte De Franse justitie ver- echtgenoot van atlete ®b, nationaal record- °P de 1500 meter in fcvoorhandel in verbo den. Het echtpaar aa°dag met de trainer opgepakt, nadat ^op een vliegveld in Pa- "Jormonen in de bagage !5«ete hadden gevonden. inmiddels weer op, bon. Haar man moet rechter verantwoor de middelen. ^atletieksport was de vaker in het nieuws ®gaffaires. De atleten r^tikh en Nordine Gez- 1 voor twee jaar ge- Nat ze positief waren op het gebruik van ^middelen. ANP/RTR duiven zalez speelde erg goed, dat kan ik niet ontkennen. Maar ik speel de niet op mijn best, kon niet be ter. Ik had problemen met mijn been", sipte de Spanjaard, on derwijl voelend aan zijn spieren in zijn dijbeen. „Ik kon nauwe lijks rennen." Het probleem ontstond tijdens of na de vorige partij, tegen Mur ray. „Ik weet niet precies wat er gebeurd is, maar ik heb ook pijn aan mijn kont." Vooral aanzet ten kostte veel moeite. Gonzalez begreep pas in de der de set dat zijn opponent wat mankeerde. „Toen vroeg hij om behandeling. Voor die tijd heb ik hem zien rennen, zien knok ken." De Chileen wil wel mee gaan met een ieder die zegt dat hij momenteel op zijn best is. „Ik heb op dit niveau nog maar zelden drie partijen achter el kaar zo goed gespeeld. Ik ben al drie keer eerder in de kwartfina les van een Grandslam-toernooi uitgeschakeld. Nu speel ik mijn beste tennis en haal ik wel de laatste vier. Ik voel me momen teel echt goed op de baan." Geduldig Dat Gonzalez geduldig op zijn kans wacht, heeft zijn spel aan zienlijk verbeterd. Sindsdien be reikte hij al finales in diverse Europese toernooien. „Geduldig zijn is belangrijk. Ik werk daar aan met mijn coach, Larry Ste- fanski. Maar ik ben nu ook veel fitter." Gonzalez treft in de halve fina les Tommy Haas. De Duitser no teert in Australië traditiege trouw zijn beste resultaten. Dit maal was Nikolai Davidenko, de nummer drie van de plaat singslijst, het slachtoffer: 6-3, 2-6, 1-6, 6-1, 7-5. Gonzalez: „Ik weet dat het pittig zal worden" GPD Kim Clijsters versloeg in de kwartfinales van de Autralian Open Martina Hingis. De Belgische maakte maarl liefst 62 onnodige fouten. Clijsters: „Ik vraag me nog steeds af hoe het kan dat ik gewonnen heb." foto Barbara Walton/EPA van onze sportredactie MELBOURNE - Als de bezoekers van de Australian Open mogen bepalen wie het vrouwentoernooi moet winnen, kiezen ze in groten getale voor Kim Clijsters. Het voor malige liefje van Lleyton Hewitt is, bleek uit een poll op internet, in Melbourne nog al tijd erg populair. Vier enorme schreeuwerds op de tribune onderstreepten het gisteren nog eens met verbale duwtjes in de rug van Clijsters. Clijsters hield de hoop op Belgisch succes le vend door in een dramatisch' slechte partij met Martina -Hingis af te rekenen: 3-6, 6-4, 6-3. In de halve finales staat de aanstaand ex-tennisster tegenover de Russische Maria Sjarapova. De nieuwe nummer één van de wereld had veel moeite met haar landgenote Anna Tsjakvetadze: 7-6, 7-5. Clijsters' dagen in het proftennis zijn ge teld. Omdat ze dat zelf heeft aangekondigd. Het is haast onbegrijpelijk, maar Kim Clijs ters weet het zelf zeker. Aan het eind van 2007 bergt ze haar tennisracket op. De 23-ja- rige acht zich klaar voor haar pensioen en een leven als huismoeder. Ze wil een gezin stichten met haar vriend Brian Lynch. Dankzij een zege op Martina Hingis neemt Clijsters - fitter dan ze de laatste jaren ge weest is - echter nog niet per direct afscheid van de Australian Open. Onnodige fouten Het had echter ook heel anders kunnen aflo pen, erkende Clijsters. Ze maakte in twee uur tennis liefst 62 onnodige fouten. „Ik waag me nog steeds af hoe het kan dat ik ge wonnen heb. Ik heb maar twee dingen goed gedaan: vechten én volharden. Daardoor ging ik, op de momenten dat dat nodig was, net even iets beter spelen." Clijsters compli menteerde haar opponente, drievoudig win nares in Melbourne. Hingis maakt de omge keerde weg dit jaar. De Zwitserse is terug aan de top na al eens gestopt te zijn. Clijs ters: „Martina weet precies wanneer een te genstandster niet goed speelt, daar profi teert ze van. Ze speelt in op jouw zwaktes. Uiteindelijk had ik gewoon een beetje ge luk. Een paar passeerslagen en lobs lukten in de beslissende fase wél." Clijsters, verliezend finaliste in 2004, beseft dat ze tegen Sjarapova beter moet spelen om in aanmerking te komen voor een plaats in de finale. „Ik had er vandaag al uit kun nen liggen, ik zal een stuk beter moeten spe len. Maar ik zal er ook tegen haar voor knok ken. Dat wil ik doen tot het einde van mijn carrière. Je best blijven doen, daar gaat het om. Dat geeft meer voldoening dan een stel bekers in huis. GPD Duivenhouder uit Scherpenisse (26) is een jonkie in de vergrijzende duivensport door Fred Rabout SCHERPENISSE - Op zijn acht tiende werd hij voor de eerste keer Generaal van Rayon 6, dat bestaat uit Tholen, Schou- wen-Duiveland en Sint Philips- land. Nu zijn we acht jaar ver der en wordt hij na 1999, 2002 en 2003 komende zaterdag in Sint Annaland voor de vierde keer in zijn nog korte carrière tot de Generaal van de dui vensport gekroond. Jan-Jaap Bolier is de naam. Pas 26 jaar, eigenlijk nog een piepel tje tussen de gevestigde waar den van de vergrijzende dui vensport. Bolier woont in de schaduw van de molen van Scherpenisse, een bouwwerk dat op het vlakke, on beschutte Tholen van kilome ters afstand zichtbaar is. Samen met vader Kees verzorgt en ver went hij er aan de Molenweg zijn kampioenen, waarvan de Witte Tornado zijn lievelings duif is. De doffer in het witte pak is al zeven jaar zijn grote vriend. Dat witte pak had bij menig ander liefhebber voor een kortstondig leven van de betrokken duif ge zorgd, want blauwe, geschelpte en rode pakken met hier en daar een witte pen zijn de meest gang bare kleuren in de duivensport. De Witte Tornado bracht Bolier voor het eerst op het grote po dium van de Zeeuwse dui vensport. In 2002, toen de Zeeuwse duivensportwereld nog samenkwam in Sportpunt Zee land in Goes, stond Jan-Jaap op dat grote podium omdat zijn duif het asduifkampioenschap op de overnachtfond in Zeeland had binnengehaald. Eerder, in 1998, was hij hem een keer een week kwijt. Bolier was tijdens een concours ergens 'even op een kermis blijven han gen'. „Daar had ik pijn in de buik van. Als ik 's morgens wak ker werd of 's middags uit school kwam, was mijn eerste gang richting duivenhok. Het was een grote opluchting toen hij op de klep zat, me wat spot tend aankijkend. Dat mocht hij op dat moment." Nu zorgt de Tornado voor het nageslacht. Het begon voor Bolier allemaal met een torteltje. Vervolgens kwamen de Engelse sierduiven en toen deze een verdwaalde Limburgse postduif meebrach ten, sloeg het virus toe. Als ne genjarige liet hij zich inschrij ven in de registers van De Reis duif. Hij begon met tien koppel tjes. Sinds drie jaar speelt Bolier ook met de duivinnen op we duwschap. „Dit speltype bevalt ons prima. De duivinnen zitten op het hok van de jonge duiven. Zodra we zien dat er toenade ring wordt gezocht tot de jonge doffers, nemen we onze maatre gelen. Het totale weduwschap (doffers en duivinnen, F.R.) bete kent ook dat je met minder dui ven aan de slag kunt." Afgelopen seizoen pakte Bolier niet alleen de generale titel in het Rayon, maar ook het genera le duif kampioenschap. Met één, twee, vier en vijf in de eind stand oude duiven liet hij zien dat de winst geen toevalstreffer was. Bolier zorgde voor meer opmer kelijke zaken in 2006. Voor de tiende opeenvolgende keer werd hij generaal kampioen bij zijn vereniging De Reisduif. Hij haal de er achttien eerste prijzen bin nen en maar liefst vijftien titels. Dat was twee eerste prijzen meer dan het bestaande record dat hij in 1999 en 2002 mee naar de Molenweg bracht. Hoofdpodium Tijdens de jaarlijkse Zeeuwse Manifestatie eind november in Yerseke viel Bolier met een vier de plaats net naast het hoofdpo dium van het generale kam pioenschap van Zeeland '96. In het duifkampioenschap stond hij, als tweede, naast Cees Schroevers wel op het podium. Verder boekte hij vier Rayonze ges (Creil met jonge duiven en Blois, Argenton en Orleans met oude duiven). Bolier, die ook lid is van het af delingsbestuur ('ik beheer de website en zit in de klokkencom- missie') blikt alweer richting 2007. „Het even goed doen als in 2006 zou ik al knap vinden, maar als sportman mag je nooit tevreden zijn. Dat generale po dium in De Zaete lijkt me erg mooi. In 2005 werd ik nog negen de van de provincie, vorig jaar vierde. Als ik die lijn kan door trekken..." Bolier beseft dat er meer klandi zie is voor dat podium en dat de gevestigde waarden de zaak niet graag uit handen geven. Hij weet ook dat Rayon 6 niet het meest gunstige is wat de geogra fische ligging betreft. Hoewel in 2005 de combinatie Hoek uit Sint Philipsland, óók Rayon 6, de titel pakten. „Ik zal op de overnacht wat meer puntjes moeten binnenhalen. Daar werk ik aan." Bolier heeft wat vers materiaal gehaald bij Piet van der Merwe in Dordrecht en bij Alwin Pe- trie, de man die in Brummen aan de oostrand van de Veluwe een aardige renstal heeft opge bouwd. Eindstanden Rayon 6. Hokkam- pioenschappen. Oude duiven. Vites se: 1. C. Moeliker, 2. comb. Hoek, 3. G. v.d. Kamp. Midfond: 1. S. Berkey, 2. J.J. Bolier, 3. D. Menheere. Dagfond: 1. J.J. Bolier, 2. D. Menheere, 3. G. v.d. Kamp. Overnachtfond: 1. M. Kleppe, 2. K. van Dommelen, 3. J.C. Verwijs. Jonge duiven. Vitesse: 1. D. Vaders, 2. J. den Hengst, 3. comb. Hoek. Midfond: 1. A. Havermans, 2. comb. Hoek, 3. J. Moerland. Natoer: 1. J.J. Bolier, 2. comb. Hoek, 3. G. v.d. Kamp. Duifkampioenschappen. Oude dui ven. Vitesse: G. v.d. Kamp. Midfond: S. Berkey. Dagfond: J.J. Bolier. Overnacht fond: comb. S. Vermaas&Zn. Jonge duiven. Vitesse: D. Vaders. Mid fond: G. v.d. Kamp. Natoer: comb. Hoek. Generaal Hok: 1. J.J. Bolier, 2. comb. Hoek, 3. G. v.d. Kamp, 4. A. Havermans, 5. J. den Hengst. Generaal duif (oud): 1 en 2. J.J. Bol ier, 3. J. den Hengst. Jan-Jaap Bolier hoopt in 2007 nog beter te presteren dan afgelopen seizoen. „Het even goed doen als in 2006 zou ik al knap vinden, maar als sportman mag je nooit tevreden zijn." foto Willem Mieras Vluchtprogramma 2007 ZUIDZANDE - Het vluchtpro gramma van de Afdeling Zee land voor 2007 ziet er als volgt uit: Opleer. 7 april Oudenaarde, 5 juni Oudenaarde/Duffel, 12 juni Oudenaar de, 19 juni Oudenaarde/Duffel, 10 juli Oudenaarde, 7 augustus Oudenaarde. Oude duiven: Vitesse. 14 april Arras, 21 april Peron- ne, 28 april Morlincourt, 12 mei Breul Le Vert, 26 mei Creil, 9 juni Creil, 14 juli Pommeroeul. Midfond. 5 mei Sourdun, 19 mei Al- blis, 2 juni Orleans, 16 juni Pithiviers, 30 juni Orleans, 28 juli Sourdun. Dagfond. 26 mei Tours, 9 juni Argen ton, 23 juni Blois, 7 juli La Souterraine, 21 juli Chateauroux. Overnachtfond. 8 juni Bordeaux, 15 juni St.Vincent, 6 juli Mont de Marsan, 13 juli Bordeaux, 27 juli Dax. Jonge duiven. Vitesse. 16 juni Pommeroeul, 23 juni Pommeroeul, 30 juni Arras, 7 juli Peron- ne, 14 juli Pommeroeul, 21 juli Creil, 4 augustus Creil. Midfond. 28 juli Sourdun (derby), 11 augustus Orleans, 25 augustus Orleans, 8 september Vierzon. Natoer. 11 augustus: Auby les Douai, 18 augustus Arras, 25 augustus Peron- ne, 1 september Morlincourt, 8 septem ber Creil. donderdag 25 januari 2007 19 Carlo Keijmel trainer Schoondijke SCHOONDIJKE - Carlo Keijmel wordt volgend seizoen trainer van voetbalvereniging Schoondijke. Hij volgt bij de zondag-vierdeklasser Wim Fenijn op, die naar Oost burg vertrekt. Keijmel is oud-speler van Breskens en Schoondijke en heeft ervaring opgedaan als jeugdtrainer. Voetbalvereniging Brouwershaven heeft voor volgend sei zoen Kees Verwest als oefenmeester aangetrokken. Ver west, nu trainer van SKNWK, is bij de zaterdag-vierdek lasser de opvolger van Nico Schoute, die naar Mevo gaat. Kustmarathon populair ZOUTELANDE - Enkele dagen nadat de inschrijving voor de Zeeuwse Kustmarathon van Burgh-Haamstede naar Zoutelande is opengesteld, stromen de aanmeldin gen binnen. Voor de marathon op 6 oktober hebben zich al 113 atleten aangemeld. De limiet staat op 999. Op de startlijst voor de wandelmarathon op 7 oktober staan nu 511 deelnemers (limiet: 1750) en bij de Nordic Walkers zijn 29 mensen ingeschreven. Cue Action gelijk tegen koploper VLISSINGEN - De poolbiljarters van Cue Action speel den in de regionale eerste klasse gelijk tegen koploper Dis- troj uit Roosendaal. De Vlissingers hadden nog nooit ver loren van deze tegenstander. Dat gebeurde ook dit keer niet. Positief verliep het debuut van Mark van Wijngaar den bij Cue Action. Hij wist zijn eerste partij in winst om te zetten. Cue Action - Distroj 4-4. Straight: Johan van Oorschot-Jordi Schouteren 50-32; Atong Wu-Mehmet Acikgoz 50-17. 9-ball: Jeroen Koopman-Jordi Schouteren 2-6; Mark van wijngaar- den-Swen van Schijndel 6-4. 8-ball: Abel van de San- de-Frank Verhoeven 1-5; Atong Wu-Mehmet Acikgoz 4-5. Eerste marathon in Haaksbergen HAAKSBERGEN - De eerste marathon op natuurijs vindt vanavond plaats in het Overijsselse Haaksbergen. Dat heeft het bestuur van de IJs- en Skeelerclub Haaks bergen gisteren bekendgemaakt. De wedstrijd begint op Sportpark Scholtenhagen voor de vrouwen om 19.00 uur. De mannen starten een uur later. Het is de eerste keer dat de Noordlarense ijsclub De Hondsrug en ijsvereniging Nieuw-Amsterdam/Veenoord worden afgetroefd in de strijd om de schaatsprimeur. ANP Rentree Greene en Devers NEW YORK - De voormalige olympisch sprintkampioe- nen Maurice Greene en Gail Devers maken zich op voor hun rentree op de atletiekbaan. Na een mislukt buitensei zoen in 2006 door blessures doen ze nu begin februari mee aan de indoorwedstrijd in New York. De veertigjari ge Devers doet bij de Millrose Games mee aan de 60 me ter horden. Greene (32) loopt de 60 meter. Devers won tijdens de Olympische Spelen van Barcelona (1992) en Atlanta (1996) goud op de 100 meter. Daarnaast was ze in 1993 en 1995 wereldkampioene op de 100 meter horden. Greene veroverde drie keer de wereldtitel op de 100 meter. In Sydney behaalde hij olympisch goud op de 100 meter. Op de 60 meter is hij sinds 1998 met 6,39 we reldrecordhouder. ANP door Karei Pleunis TERNEUZEN - De Vereniging Van Oefenmeesters Nederland (WON) heeft de KNVB een ne gatief advies verstrekt op het verzoek tot dispensatie voor Leendert Geelhoed, trainer van Terneuzense Boys. De hekken sluiter uit de eerste klasse had begin december een dergelijk verzoek ingediend, onmiddellijk nadat Geelhoed was aangesteld als opvolger van de ontslagen Danny van de Velde. Indien de KNVB het advies van de vakbond voor voetbaltrai ners overneemt, krijgt de vereni ging uit de Scheldestad binnen kort een schrijven, waarin staat dat Geelhoed niet bevoegd is en de club wordt gesommeerd bin nen een vastgestelde termijn een andere, bevoegde oefenmeester aan te trekken. Weigert de club aan die eis te voldoen, dan volgen sancties die in het zwaartste geval op kun nen lopen tot ruim vierduizend euro boete voor de club en een schorsing van meerdere maan den tot maximaal een jaar voor trainer Leendert Geelhoed. Nico de Frel uit Bergen op Zoom, landelijk voorzitter van de vakbond voor voetbaltrai ners, bevestigt het negatieve ad vies op het verzoek tot dispensa tie. „De club had gemakkelijk een oefenmeester aan kunnen trek ken die wel over de vereiste pa pieren beschikt. We spreken in dit geval immers over een eerste klasser uit een stad die beslist niet geïsoleerd ligt ten opzichte van bijvoorbeeld Brabant. Los van het feit dat in Zeeuws- Vlaanderen met Ad Roovers een werkloze, maar gediplomeerd oefenmeester kent, had Terneu zense Boys ook wat verder van huis op zoek kunnen gaan. Dat is niet gebeurd. Bovendien kan de club zich niet beroepen op het feit dat Geelhoed met Ter neuzense Boys naar de eerste klasse promoveerde. Dat gebeur de onder een andere oefenmees ter." Regelementen De Frel zegt dat de WON geen organisatie is die sancties op kan leggen. „Dat is niet onze taak, maar een zaak van de tuchtcommissie van de voetbal bond. Wij zijn een adviserend or gaan, maar ik denk dat de bond het advies niet naast zich neer kan leggen. Dit geval is zo duide lijk. De reglementen worden ge schonden en we hebben met de bond afgesproken wat er in een dergelijk geval gebeurt." Badminton Seoul. Korea Open, Super Series. Mannen. Eerste ronde: Palyama (Ned) - Moody (NZe) 21-6 21-13, Spitko (Dui) -Pang (Ned) 21-16 21-19. Vrouwen. Eerste ronde: Meulendijks (Ned) - Xing (Sin) 15-21 25-23 21-18, Yao Jie (Ned) - Nieminen (Fin) 21-13 21-15. Schaken Wijk aan Zee. Corus schaaktoer nooi. Tiende ronde: Topalov (Bul) - Carlsen (Noo) 1-0, Radjabov (Aze) - Svidler (Rus) 1/2-1/2, Motilev (Rus) - Kramnik (Rus) 1/2-1/2, Van Wely (Ned) - Aronian (Arm) 1/2-1/2, Tiviakov (Ned) - Navara (Tsj) 1/2-1/2, Sjirov (Spa) - Pono- mariov (Oek) 1/2-1/2, Karjakin (Oek) - Anand (Ina) 0-1. Stand: 1. Topalov 7 1/2, 2. Radjabov 6 1/2, 3. Anand, Aronian, Svidler. Kram nik 6, 7. Karjakin, Ponomariov 5, 9. Na vara 4 1/2, 10. Tiviakov, Motilev 4, 12. Van Wely 3 1/2,13. Sjirov, Carlsen 3. [Tennis Melbourne. Australian Open. Man nen. Kwartfinales. Gonzalez (Chl/10) - Nadal (Spa/2) 6-2 6-4 6-3, Haas (Dui/12) - Davidenko (Rus/3) 6-3 2-6 1-6 6-1 7-5. Vrouwen. Kwartfinales. Sjarapova (Rus/1) - Tsjakvetadze (Rus/12) 7-6 7-5, Clijsters (Bel/4) - Hingis (Zwi/6) 3-6 6-4 6-3. Vrouwendubbel. Halve finale. Black/Huber (Zim/Aus/3) - Raymond/ Stosur (VSt/Aus/1) 6-4 4-6 6-2. donderdag Dammenl PZDB-competitie. Tweede klasse. Oostkapelle-PWG 's-Gravenpolder 2. Aanvang 19.30 uur. I Biljarten Driebanden. Landelijke competitie groot. Vierde divisie, poule 5. Locatie: Café Reseda-De Geslootene Boom, Sas van Gent. Aanvang: 19.30 uur. Graanbeurstrofee. Derde ronde. Loca tie: clubhuis De Graanbeurs, Zierikzee. Aanvang: 19.00 uur. Snooker. Eerste klasse. The Road- house-lncrucible. Locatie: The Roadhou- se, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur. Pool. Eerste klasse regionaal. The Roadhouse Blues-Beat Dis. Locatie: The Roadhouse, Middelburg. Aanvang: 20.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 19