Sluiskil praat Grieks Ajax is voor rust al klaar enthousiast over 6 februari11 Bekerstunt NAC Fietsen langs de MOEZE world cup driebanden de dag van... Adnan Yüksel Ex-bondsvoorzitter somber over toekomst driebanden The Roadhouse wint simpel www.pzc.nl De Italiaanse D0L0MIETE Pyreneeën en LOURDE Genieten aan de COSTA BRA 7-daagse fiets-/busreis naar Duitsland Sluiskil. Derde kwalificatieronde. Poule A: Eric Hendrickx(Bel)-Martin Spoormans (Bel) 1-2 (0,800-0,955), Pau lo Andrade (Por)-Hendrickx 0-2 (0,880-1,153), Andrade-Spoormans 1-2 (1,062-1,060). Spoormans naar laatste kwalificatieronde. Poule B: Berry Dallinga (Ned)-Ronald Daniels (Bel) 0-2 (0,684-1,500), Soner Tas (Tur)-Dallinga 2-1 (0,977-0,666), Tas-Daniels 2-0 (1,578-0,888). Tas naar laatste kwalificatieronde. Poule C: Andreas Elfer (Oos)-Thomas Andersen (Dee) 2-1 (1,290-1,266), Peter Ceulemans (Bel)-Andersen 2-1 (1,413-1,103), Ceulemans-Elfer 1-2 (1,269-1,269), Elfer naar laatste kwalifi catieronde. Poule D: Mathieu Vlerick (Bel)-Alfred Nebuda (Oos) 0-2 (0,454-0,666), Vagelis Moulos (Grie)-Vlerick 2-0 (1,250-0,652), Moulos-Nebuda 1-2 (0,914-1,114). Nebu da naar laatste kwalificatieronde. Poule E: Huub Wilkowski (Ned)-Adrian Legazpi (Spa) 1-2 (1,000-0,953), Jean Re- verchon (Fra)-Wilkowski 2-1 (1,258-0,967), Reverchon-Legazpi 2-0 (0,967-0,866). Legazpi naar laatste kwali ficatieronde. Poule F: Nikos Fotiadis (Grie)-Orhan Erogul (Dee) 0-2 (0,482-1,000), Jozef Phi- lipoom (Bel)-Fotiadis 2-0 (0,882-0,363), Philipoom-Erogul 2-0 (2,142-0,615). Erogul naar laatste kwalificatieronde. Poule G: Rui Manuel Costa (Por)-Mi- guel Rocha (Por) 2-0 (0,967-0,533), Mar tin Olesen (Dee)-Rocha 1-2 (0,930-0,790), Olesen-Costa 1-2 (0,809-0,952). Costa naar laatste kwalifi catieronde. Poule H: Lavrentios Eleftheriadis (Grie)-Benny Staalbo (Dee) 1-2 (1,085-1,114), Ricardo Garcia Alarcon (Spa)-Eleftheriadis 2-0 (1,363-0,857), Garcia Alarcon-Staalbo 2-1 (1,333-1,166). Alarcon naar laatste kwa lificatieronde. Poule I: Martin Bohac (Tsj)-Herbert Szi- vacz (Oos) 0-2 (0,840-1,153), Selim Oz- den (Tur)-Bohac 0-2 (1,363-0,857), Oz- den-Szivacz nnb. Poule J: Francis Forton (Bel)-Leslie Menheer (Bel) 2-0 (1,304-1,000), Alan Keith (Dee)-Menheer 0-2 (0,400-0,833), Keith-Forton nnb. Poule K: Glen Hofman (Ned)-Bart Ceu lemans (Bel) 2-1 (1,171-0,800), Savas Bu- lut (Tur)-Ceulemans 2-0 (1,153-0,520), Bulut-Hofman nnb. Poule L: Therese Klompenhouwer (Ned)-Guy van Litsenborg (Bel) 0-2 (0,750-1,428), Sameh Sidhom (Egy)-Klompenhouwer 2-0 (1,428- 0,650), Sidhom-Van Litsenborg nnb. Poule M: Martin Tunkr (Tsj)-John Schollink (Ned) 0-2 (0,645-0,937), Kostantinos Kokkoris (Grie)-Tunkr 2-0 (0,810-0,416), Kokkoris-Schollink nnb. Poule N: Gulsen Degener (Tur)-Meh- met Goren (Tur) 0-2 (0,500-0,769), Nick Evagelou (Grie)-Degener 2-1 (0,811-0,538), Evagelou-Goren nnb. Poule O: George Sakkas (Grie)-Erik Vij verberg (Ned) 0-2 (1,000-1,500),. Henk Blauwhomme (Bel)-Sakkas 0-2 (0,500-0,909), Blauwhomme-Vijverberg nnb. Poule P: Wesley de Jaeger (Bel)-Eddy Willems jr. (Bel) 2-0 (1,428-0,650), Nick Zuijkerbuijk (Ned)-Willems jr. 0-2 Vierde en laatste kwalificatieron de. Groep A: Twee qualifiers en Adnan Yuksel. Groep B: Twee qualifiers en Filipos Ka- sidokostas. Groep C: Twee qualifiers en Tayfun Tasdemir. Groep D: Twee qualifiers en Brian Knudsen. Groep E: Javier Palazon, qualifier en Murat Naci Coklu Groep F: Emilio Sciacca, qualifier en Je remy Bury. Aanvang poules A tot en met F: 10,00, 14.00 en 19.00 uur. Groep G: Murat Tuzul, qualifier en Ed dy Leppens. Groep H: Andreas Kronlachner, quali fier en Kostas Papakonstantinou. Groep I: Apostolos Balogiannis, quali fier. Mikael Nilsson. Groep J: Christian Rudolph, Jens Eg- gers en qualifier. Groep K: Ruben Legazpi, qualifier, Ger hard Kostistansky. Groep L: Raimond Burgman, qualifier en Yilmaz Ozcan. Aanvang poules G tot en met L: 12.00, 16.00 en 20.00 uur. Afkomstig uit: Turkije. Speelt tegen: twee qualifiers Bijzonderheden: Yüksel is de verlie zend finalist van vorig jaar, maar moet vandaag in de kwalificaties beginnen. Dat oogt vreemd, maar is verklaarbaar. Alleen de eerste twaalf spelers op de wereldranglijst worden rechtstreeks toe gelaten tot het hoofdtoernooi. Yüksel staat op de ranglijst van januari welis waar twaalfde, maar de organisatie van Sluiskil hanteert de lijst van november en daarop stond Yüksel 'slechts' veertiende. Maar daarmee is er geen man over boord voor Yüksel. Vorig jaar kwam hij het hoofdtoernooi zelfs via een dubbele achterdeur binnen: als lueky'loser, om dat enkele spelers niet op tijd versche nen bij de opening. En toch haalde hij de finale. Met o.a. Cochem, Koblenz, Boppard en Rudes- Vertrek 11/6 en 13/8 Sportieve vakantiegangers reizen deze zomer met ons mee naar hetgaa liehotel Pistono in Dieblich,gelegen in de Duitse Moezelstreek!Talvanpim_ pen, schitterende natuur, met wijnranken begroeide heuvels en natuuifitdjUL die door het heuvelland slingert,..dit alles maakt de Moezel tolcauwj^ vakantiebestemming! Het gebied leent zich uitstekend voor niet al temiW. ten. We hebben voor u een viertal fietsroutes uitgezet die u op een spiral kennis laten maken met dit wonderschone stukje Duitsland. Al fietsenJeL'/af gezellige wijnstadjes als Boppard en Cochem en de beroemde Lortóa!r,] een mooie tocht geniet u natuurlijk van een heerlijk glas Moezelwijn! Reisnummer SZ 24.615, zie www.kras.nl/24615 door Tom van Gurp SLUISKIL - Wie de afgelopen dagen bij de wereldbeker drie banden is geweest, zal veel medi terraan getinte mannen hebben zien rondlopen. Waren dat voor bije jaren voornamelijk Turken, dit jaar hebben de Grieken mas saal Sluiskil ontdekt. In totaal doen er zeventien Griekse deelnemers mee aan het toernooi. Naast een grote naam als Polychronopoulos, stal voor al de kleine Nikos Chistoforidis de show. De twaalfjarige dreumes komt van Salamis, een eilandje voor de kust van Athene. „Hij praat over niets anders dan biljarten", volgens zijn zus Tania. Zo'n vier jaar geleden begon Ni kos met biljarten. Zijn broer had net een tafel gekocht bij Ge orge Sakkas, Griekenlands bes te biljarter in de jaren tachtig en negentig. Inmiddels bestormt Nikos de Griekse en internatio nale jeugdtoernooien met zui vere afstoten en gemiddeldes van boven de 0,500. Daar zou menig volwassen biljarter trots op zijn. Het Griekse biljarten zit sowie so in de lift. Het heeft met Poly chronopoulos, Kasidokostas en Papakonstantinou drie topspe- lers in huis. En volgens ex-bondsvoorzitter Sakkas komt er nog een goede generatie aan. „De afgelopen jaren heb ben we zo'n zeventig procent van de jeugdtoernooien gewon nen. Dat was eigenlijk niet leuk meer. Soms ging ik naar het vliegveld om een speler alvast te feliciteren, voordat hij vertrok." Zo rooskleurig als Sakkas het ni veau van het Griekse drieban den beschrijft, zo somber ziet hij de toekomst voor het drie banden in het algemeen. Vooral de hoge drempel voor nieuwe spelers baart hem zorgen. „Voor beginners is dit spel zó moeilijk. Stel, er zijn twintig jongeren die willen gaan biljarten. Dan gaan er meestal negentien poolen en eentje driebanden. Die zet dan alles op alles om beide ballen te raken. Dat lukt hem vaak niet. En dan moet je ook nog tegen zo iemand zeggen: Je moet wel eerst drie banden raken, hoor. Het ziet er op televisie ook te saai uit. Er gebeurt te weinig. Bij sommige wedstrijden zitten mensen half te slapen of in hun neus te peuteren. Als je er met zappen voorbij komt, dan stop je daar dus niet. Bij poolen ge beurt er veel meer. Raak je de ene bal niet, dan raak je de ande re wel." De huidige voorzitter van dè Griekse biljartbond, Alex Balo- menos, ziet het wat minder zwart in. „We hebben een keer een biljart weggezet midden op het strand. Daar stond op een ge- gegeven moment een kring van negen- en tienjarigen omheen, die het allemaal een keer wilde proberen." Over de veranderingen die het spel zou moeten ondergaan, zijn de beide Griekse biljartbobo's het wel met elkaar eens. Meer ballen en kleinere biljarttafels zou het voor beginners wat ge makkelijker maken. En dat kan volgens beide heren er voor zor gen dat er meer jonge drieban- ders zouden opstaan. Die maatregelen zijn voor de jonge Nikos allemaal niet nodig. Hij maakt de caramboles nu al moeiteloos. In 2008 is er een we reldbeker toernooi driebanden op Salamis. Inderdaad, het ei land waar de jonge Nikos woont. De andere deelnemers zijn bij deze gewaarschuwd. Dallinga eruit, Spoormans nog kansrijk Een Griekse invasie in Sluiskil. Van links naar rechts: Andreou Apostolopoulos (vice-voorzitter van de Griekse biljartbond) en de biljarters Nikos Chistoforidis en George Sakkas. foto Peter Nicolai SLUISKIL - Voor drie van de vier spelers van Delta uit Goes is het avontuur in de wereldbe ker driebanden in Sluiskil voor bij. Richard de Bruin vloog dins dagavond al uit het toernooi, Berry Dallinga en Ronny Daniëls werden een dag later naar huis gestuurd. Martin Spoormans komt nog wel terug, omdat hij zich ontdeed van de Portugese routinier Andrade. Berry Dallinga, gisteren de laat ste Zeeuw in het kwalificatie toernooi, staat vandaag weer achter de bar van zijn hotel. Twee verliespartijen tegen Ron ny Daniëls (2-0) en Soner Tas (2-1) bliezen de illusies van de thuisspeler weg. „Tegen Tas had ik nog wel kansen, tegen Danië ls niet", verklaarde hij na zijn tweede partij, waarin hij tussen twee sets door een pilletje tegen hoofdpijn moest slikken. Er sneuvelden ook bekende na men. De kleinzonen van de gro te Raymond Ceulemans, Peter en Bart, gingen er beiden uit. DELFT - De snookeraars van The Roadhouse uit Middelburg wonnen in Delft met 7-2 een in haalwedstrijd van The East. De wedstrijd had meer weg van een trainingspartij. Alleen om dat Ido Leenders niet in beste doen was, werden twee partijen afgestaan. Marcel Mouwen en Chris van Renswoude wonnen beiden drie keer. Vanavond volgt nog een soortge lijke 'oefenwedstrijd' tegen In- crucible uit Ridderkerk. Zater dag volgt de kraker tegen koplo per Snookerij Delft. (Advertentie) fcswss; mêB* "li I— van onze sportredactie AMSTERDAM - Leonardo heeft gisteren zijn eerste doel punt voor Ajax gemaakt. Mede dankzij de treffer van de Brazili aanse aanvaller wonnen de Am sterdammers in de vierde ronde van het KNVB-bekertoernooi met 4-0 van Haarlem. Bij rust was de stand al 3-0. De midden moter uit de Jupiler League was kansloos in Amsterdam. Ajax blijft door de overwinning op koers voor titelprolongatie. Vorig seizoen klopten de Noord-Hollanders PSV in de be kerfinale met 2-1. Het was de laatste wedstrijd van Danny Blind als hoofdcoach van Ajax. Henk ten Cate, de huidige trai ner van Ajax, greep het duel te gen Haarlem aan om flink wat spelers rust te geven. Hij voerde ten opzichte van de met 2-0 ge wonnen competitiewedstrijd te gen FC Utrecht (zondag) zeven wijzigingen door in de basisop stelling. Maarten Stekelenburg, John Heitinga, Urby Emanuelson, Ryan Babel, Tom de Mul, We sley Sneijder en Gabri raakten hun plaats kwijt. Gabri kramp- te met een lichte blessure. Naast de bijna gehele verdediging (Jaap Stam, Zdenek Grygera en Thomas Vermaelen) bleef ook Klaas Jan Huntelaar staan. De spits is al een tijdje zijn top vorm kwijt. Ten Cate hoopte dat Huntelaar tegen de eerstedivisio- nist weer wat vertrouwen kon opdoen. Debuut Ook tegen Haarlem lukte het Huntelaar echter niet om te sco ren. In de eerste helft werkte de Achterhoeker wel hard, maar hij miste opnieuw de scherpte waar hij normaal gesproken zo bekend om staat. In de rust bleef Huntelaar, die een jaar ge leden in een vriendschappelijk duel tegen Haarlem zijn debuut maakte voor Ajax, achter in de kleedkamer. Ajax stond toen al met 3-0 voor. Verdediger Ray Frankel hielp de thuisclub op weg door een voorzet van Huntelaar al na acht minuten achter zijn eigen doelman te werken. In een ver der saaie eerste helft zorgde Leo nardo voor een van de weinige hoogtepuntjes. Op de rand van buitenspel verraste de van NAC overgekomen vleugelspeler Erik Heij blok met een schot in de kor te hoek. Het was zijn eerste tref fer in dienst van Ajax. Kenneth Perez zorgde even later met een geplaatst schot voor de 3-0. Na de pauze voetbalde Ajax op nieuw in een te laag tempo, zo dat Haarlem een afgang be spaard bleef. In de slotminuut bepaalde Perez met een kopbal de eindstand op 4-0 tegen de club waarmee Ajax een tech nisch samenwerkingsverband heeft. ANP ENSCHEDE - NAC Breda heeft gisteren voor een stunt gezorgd door in een enerverend bekerduel FC Twente in eigen huis met 1-2 te verslaan. Mike Zonneveld was met een van richting veranderde vrije trap een minuut voor tijd de matchwinnaar voor de bezoekers. FC Twente met Ismail Aissati (foto, rechts) in de basis hielp een handvol kansen om zeep. Ook FC Utrecht bekerde door. RBC Roosendaal werd in de Domstad met 1-0 verslagen. Ver in de twee de helft maakte Rick Kruys de winnende treffer. RKC versloeg Sparta in Rotterdam met 3-2. De beslis sing viel pas in de verlenging. In de zesde minuut daarvan bracht Luwamo Garcia de Waalwijkers de zege. foto Wouter Borre/GPD lncl. ontbijt, lunch en diner- Amsterdam, Texel, Enkhuizen e Vertrek zondag 30 september Een prachtige cruise langs de prachtige historische steden van Nedeibniü fortabele 3-sterren MS Diana, voorzien van een heerlijk zonnedek,lerf j,^ leuke Arnhem over de Hollandse wateren naar Wijk bij Duurstede en waarts naar onze hoofdstad Amsterdam. Het echte ruime sop kiezen Alkmaar, uiteraard bekend om z'n kaasmarkt, over de Waddenzee op neg» Oudeschild op Texel! Via de Zuiderzeestadjes Enkhuizen en Hoorn'ted Volendam, waar nog volop in klederdracht gelopen wordt.Ook Deventer?.^ programma! Aan boord zal het u deze cruise aan niets ontbreken,wantnsjtt bijt is ook de lunch en het diner inbegrepen! Reisnummer SZ 25.351,zie www.kras.nl/25351 donderdag 25 januari 2007 (Advertentie) "1 - Scherp A geprijsd'. Vertrek 7-21/5,4-25/6,2-16/7,13-27/8,10-24/9 Berlijn ontdekken kan nu wel héél voordelig) Deze 5-daagse busreis indu^i sies boekt u namelijk al vanaf slechts 335 p.p Vanuit het comfortabele^ Berliner Ring Hotel, met alle faciliteiten voor een aangenaam verblijf vat!? populaire stad. Beroemde musea, prachtige paleizen en bouwwerièen,historlJi! jes, parken, uitstekende winkelmogelijkheden en gezellige uitgaansgeiegsiU is Berlijn in een notendop. De beroemde Brandenburgertor, het Rljkj(W Alexanderplatz, de Kurfürstendam, het Pergamonmuseum, de Berliner Dom ik Linden. teveel om op te noemen. Bovendien nemen we u ook rneeru=iM Potsdam, waar het schitterende park Sanssouci u zal bekoren.Willkomm-nh": Reisnummer SZ 24.606, zie www.kras.nl/24606 Volledig verzorgd! 10-daagse bus-/excursiereis naar Capriaru 10-daagse bus-/excursiereis naar Lourdes Met o.a. Lourdes, Wevers, Gavarnie, Pau enk' Vertrek vrijwel elke vrijdag van 4/5 t/m2l/9 Deze prachtige en voordelig geprijsde reis brengt u naar het bijzondeic'51 Pyreneeën gelegen Lourdes, waar u een combinatie van indrukwektó[4[ heden en een schitterende omgeving wacht. Naast een diepgaande ksvsj met dit magnifieke bedevaartsoord, hebben we ook een aantal fraaie uWH omgeving voor u in petto. De bijzondere aantrekkingskracht van 11 februari 1858, de dag van de eerste verschijning (van de in totaal 18)van«n| Maagd aan de vrome 14-jarige Bernadette Soubirous. Sindsdien komtdejwfl naar het wonderbaarlijke Lourdes, op zoek naar rust, bezinning en geneatyij sluiten ons graag aan bij deze vele bezoekers! Reisnummer SZ 24.649, zie www.kras.nl/24649 15-daagse vlieg-/busexcursiereis Malgratdel' Nieuwe Met o.a. Barcelona, Gerona en Mantserj^ Vertrek 10-31/5,21/6 en 6/9 Deze seniorenreis naar de Spaanse Costa Brava.de'woeste of wilde Bïi lijke combinatie van mooie uitstapjes en fijne rustige dagen aan w Daarom nemen wij u maar liefst 15 dagen mee naar het zonnige zuid»-V gramma staat onder andere een bezoek aan de bruisende wereldstad waar de kunstenaar Gaudf zulke karakteristieke gebouwen heeft acn-r Figueras maakt u kennis met het werk van Dalf, terwijl authentieke j klooster van Montserrat, gezellige badplaatsjes en een mooie natiw'^'VJ^ ling geven. Onze fijne uitvalsbasis voor al deze ontdekkingen is hel Indalo Park in de badplaats Malgrat de Mar. Reisnummer SZ 24.657, zie www.kras.nl/24657 u, *Zie kras.nl voor de voow# waarom zou je verder zoeki p boek online of bel 0 7 3 - 5 9 9 9 999 3J- iNatuur én |jj Vertrek 18/5,8-22/6,6/7,24/8,7/9 Waarom kiest u dit jaar niet eens voor een vakantie naar de Dolomieten.:-*:! berggebied in Trentino in Noord-oost Italië? Het grillige landschap metdesa is adembenemend mooi en de Dolomietentocht langs de imposante bss::® nog lang bijblijven! We maken bovendien prachtige uitstapjes naarondsrl romantische Venetië, waar kanalen, bruggetjes, gondels, paleizen, pleinene ons wachten. Ook brengen we u langs de oevers van het mooie Gardam«r; meereen heerlijke pauze in het schilderachtige vakantieplaatsje Malcesintr: leuke winkeltjes, restaurants, gezellige terrasjes en natuurlijk ijssalons! Veroat Romeinse Arena, Bolzano.de wijngaarden van Kaltern.dat wordt genets- ri Reisnummer SZ 24.640, zie www.kras.nl/24640

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 18