PZC Vernieuwde krant met meer voorpagina's 4 Uw mening op de voorpagii Enigheid Werk in uitvoering e peiling Voorbeeld* indeling krant op: dinsdag eerste katern: Binnen-/buitenland tweede katern: Regio Sport zonder advertentiepagina's; aantal pagina's kan verschillen Uw mening t.av.WeAi„uw dinsdag 23 januari 2007 HVIlllÜlllllllHlv 12-delige serie met uitleg over het nieuwe tabloid. Kijk dagelijks op: www.pzc.nl *A1 Bij een nieuwe krant hoort een nieu we voorpagina. Compact, helder en met een duidelijk regionaal karak ter. De voorpagina is het ge zicht van de krant. Daar op brengt de Provinciale Zeeuwse Courant het be langrijkste nieuws van de dag. Zo werkte dat en zo zal het blijven. Dé etalage van de krant waarin de be langwekkendste dingen staan. Met uiteraard veel nieuws. Verschil lend in lengte, afhankelijk van hoe belangrijk het onderwerp is. Dus ook korte berichten, die in een en kel geval als een soort informatief voorafje dienen. Het bericht kan dón verwijzen naar een artikel bin nenin de krant, waar meer over dit item te lezen valt. Qua formaat is de krant ge halveerd. Dat betekent automatisch dat er min der verteld kan worden op een voorpagina. Nog beter kiezen dus, dat is de uitdagen de opdracht die de redactie wacht. Iedere dag ,weer. Vereiste is dat op die voorpagina de regio te herkennen is. Dagelijks nieuws uit de leefomgeving van de lezer, daar streeft de hoofdredactie van de PZC naar. Nieuws dat u raakt. Daaraan kunt u de nieuwe krant herkennen. Behalve die etalage-pagina, is er nóg een voorpagina: de voorkant van het Zeelandkatern. De regionale bijlage waarin de eigen identiteit nog eens wordt benadrukt. Met de actualiteit uit de achtertuin. Tot slot heeft sport ook een soort eigen voorpagina. Zon der dat sport iedere dag een ei gen katern krijgt. In het Zee landkatern, waar het sportnieuws zijn plek heeft, komt een pagina te liggen die dat katern onderbreekt. Die eerste sportpagina onderscheidt zich in op maak. Met een header, een journalistie ke term die gebruikt wordt voor een balk boven op de pagina. Daardoor ziet de lezer in één keer dat er een nieuw hoofdstuk begint. In dit geval het hoofd stuk sport. Met op die pagina het be langrijkste sportnieuws van die dag. Een pagina die dus de sfeer ademt en de opmaak heeft van een voorpagina. Deze afbeeldingen van tabloidpagina's zijn puur ter illustratie. Geef uw mening! Geef uw mening en stem op www.pzc.nl Een nieuwe voorpagina. Met veel regionaal, compact nieuws. Hoe bevalt die? YYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYYV uitslag aaamm De PZC op tabloid, een feest aan de ontbijttafel? ja, het formaat is wel handiger! Ben er nog niet uit 7% Nee, ik ben een aanhanger van de oude krant MKÊÊÊÊÊM 20% De lezer van de PZC loopt vanaf 6 februa ri dagelijks de kans zijn mening terug te vinden op de voorpagina van de krant. De redactie is benieuwd hoe le zers over allerlei actuele onder werpen denken en komt daarom in het tabloid met de nieuwe ru briek De Stelling. Deze rubriek op de voorpagina bevat een be wering over een onderwerp dat op dat moment in het nieuws is. Bijvoorbeeld: Het gebruik van mobiele telefoons op middelbare scholen moet worden verboden. Lezers kunnen vervolgens via de website www.pzc.nl aange ven of ze het wel of niet eens zijn met die stelling. Daarnaast meldt de PZC elke dag de uitkomst van de reacties op de stelling van de vorige dag. Op de voorpagina wordt gewag gemaakt van de verhouding tus sen het aantal mensen dat het met de bewering eens was en het aantal 'nee'-stemmers. En op de-pagina Meningen wordt het onderwerp wat verder uitge diept, waarin ook een selectie van reacties van lezers op de website wordt geplaatst. Op de pagina's Werk in Uitvoe ring kunt u alvast een beetje wennen aan deze aanpak rubriek De Peiling vxagei nu al naar uw mening ovj lei zaken die samenhanj de krant op tabloidfonm onder de titel Uw Meni u op deze pagina's al la sommige mensen van gang van de PZC vindea WUUUUWWM 4 Binnenland 5 6 Meningen/buitenl. 7 8 Beurs/Economie 9 10 Spread 11 12 Extra13 14 Extra15 16 Buitengebied* 17 18 Weer/Strips 19 20 pzc: Tig JtM sGüg 1 2 Zeeland 3 4 Zeejand5 6Zeeland7 8 Agenda/Cu'tuur 9 10 SpreadJ1 12Sport13 14 Sport15 16 Sport 17 18 Televisie 19 20 De bijlage Buitengebied komt in twee delen terug: drie pagina's vast in de zaterdagkrant en twee pagina's op een niet vaststaande doordeweekse dag De mens Peter Jansen, hoofdredacteur „De krant wordt op tabloidformaat frisser, duidelijker en beeldrijker. Bo vendien zal de redactie beter in staat zijn aan de lezer over te brengen hoe de nieuwswaarde moet worden be oordeeld. Nu staan er soms wel vijf tien met elkaar concurrerende onder werpen op een pagina. Daardoor wordt zo'n pagina nu nogal eens een zoekplaatje. Straks zullen de keuzes veel duidelijker zijn. We zullen ook beter in staat zijn over te brengen of een foto op zichzelf staat dan wel dient om een verhaal te schragen. De voorbereiding om over te gaan naar tabloid heeft ons gedwongen het bed stevig op te schudden. Over alles moeten we als redactie op nieuw nadenken. We gaan nog eens terug naar de kernvragen. Dat is heel goed, heel positief. Wat ook de aanleiding is geweest voor de veran dering van formaat, in de uitwerking is het gunstig. We zullen complexe onderwerpen in delen opknippen. De lezer heeft haast. Hem wordt met de krant op het nieuwe formaat de mo gelijkheid geboden uit de krant vlug ger die dingen te pikken die hem inte resseren en aanspreken. We zullen veel nadrukkelijker ge bruik maken van infografieken en kaartjes om de lezers snel en over zichtelijk feitelijke informatie te bie den. Heb je een hoeveelheid cijfers, dan hoef je die niet meer door een tekst te strooien, maar je geeft ze apart weer in een infografiek. Plaats aanduidingen kunnen worden gege ven met behulp van kaartjes. Als dat duidelijker is, doen we dat. De reor ganisatie van de redactie heeft tot ge volg dat meer redacteuren zullen gaan schrijven. Daardoor komt er meer ruimte voor onderzoeksjourna listiek. En we gaan de lezers meer ad vies en service bieden. We willen meer gaan denken vanuit de lezers; dingen onderzoeken, dingen testen." i tel.: 0113-31 lezersredacteurs lllllllllllllllH11 AUWWWWUUWWUVWVWV Ben jaren abonnee geweest van het AD. Dat ging op maat; niets mis mee. Maar de inhoud veranderde ook. 11$ dem, dus oppervlakkigheid en alleen nog maar Lifestyle nen. Die kant gaat de PZC hopelijk niet op! Begin jaren vijftig van de vorige eeuw verbleef ik enige ner in Engeland. Ik maakte daar toen al kennis met hetuü1 maat en heb sindsdien gewenst dat het ook in Nederland- men. Nu, als oude man, maak ik het dan eindelijk mee- P Als de PZC op tabloidformaat verschijnt, zeg ik mijnde op. Een tabloidblad is net een advertentieblad, met hier snipper wat op nieuws lijkt. g Wij lezen ook een landelijke tabloidkrant en het form® goed. Aan de inhoud van de PZC hoeft niets veranderd!ia Dat is prima zo! HET WEER: Aanhoudingen bij jaarwisseling Amemuiden Somalië wacht op internationale vredesmacht PROVINCIALE 2ICUW5C COURANT 158e j

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 8