Knokke vreest effect AX Nieuwe studie naar gevolgen vai leisurecentrum Help het klimaat in een handomdraai Groede Podium blijft binnen budget Wat is üw reden om te collecteren voor de NSGK? Snelweg voor zeehaven Komplete satelliet set mhAerlyhj?- wmtt Knoflook visolie QIO in één capsule! HLf.T.l.l voor 19,95 Eindelijk een goed beeld op uw tv <S,kmT84CS" wissel zeeuws Vlaanderen door Frank Gijsel SLUIS - De aanleg van de AX, de nieuwe autosnelweg die de expresswegen Brugge-Zeebrug- ge (N31) en Knokke-Antwerpen (N49) met elkaar moet verbin den, zorgt voor commotie in Vlaanderen. De weg moet er voor zorgen dat de haven van Zccbrugge beter bereikbaar is. In Knokke-Heist levert de moge lijke aanleg van de snelweg pro testen op. Vanaf de molen van Hoeke tot aan het aan de Neder landse grens gelegen dorp West- kapelle zou het traject naar Zee- brugge voor te grote overlast zorgen. Volgens veel bewoners hebben deskundigen weinig oog voor de leefbaarheid in hun dor pen. De gemeente Knokke-Heist stelt alles in het werk om de AX zo ver mogelijk van de dorpsker nen weg te houden. Ook pro beert ze de visuele en geluidshin der te beperken door de weg in te bedden in het landschap. Toerisme Omdat de AX met zijn op- en af ritten naar Knokke ook recht streekse gevolgen zal hebben voor de toeristische verkeers stroom, roept burgemeester graaf Leopold Lippens de inwo ners op waakzaam te zijn. Het schokt het gemeentebestuur bo vendien dat men geen geluids bermen wil aanleggen en alleen stelt dat de bewoners maar extra geluidsisolatie aan ramen en daken moeten aanbrengen. De omgekeerde wereld, vindt het college. Zeker in het geval van een nieuw aan te leggen weg moet het geluid bij de bron worden aangepakt. Voor Knok ke-Heist verdient de variant die een grotere afstand garandeert van de woonkernen de voor keur. Ook al omdat er dan vol doende oppervlakte overblijft voor landbouwactiviteiten. Het college kan zich absoluut niet vinden in de manier waar op de AX in het landschap is in gepast. De aanleg op minstens één meter boven het maaiveld, op sommige plaatsen gecombi neerd met geluidspanelen, tast het polderlandschap ernstig aan. Het gemeentebestuur werk te daarom drie voorstellen zon der verlichtingspalen uit, waar bij de AX aan het zicht wordt onttrokken door een dam met groen. Dit sluit perfect aan bij het bestaande dijkenlandschap en bomenrijen langs de grote af wateringskanalen. Verder vindt het gemeentebe stuur de voorgestelde kruisin gen over de Oostkerke- en Dud- zelestraat onaanvaardbaar. Vooral voor de Oostkerkestraat zou een brugconstructie met lengte van 250 meter over de AX, behalve onaanvaardbare aantasting van het landschap, zware geluidsoverlast beteke nen. Het dagelijks bestuur van Knok ke-Heist dringt er ook op aan dat eerst het stuk op Brugs grondgebied afgewerkt wordt, zodat al het zwaar vervoer langs de expressweg van Brugge de au tosnelweg kan bereiken. Indien eerst de AX op het grondgebied van Westkapelle wordt ge maakt, zullen de meeste vracht wagenchauffeurs geneigd zijn om via deze nieuwe autoweg de haven te bereiken, wat bijko mende lawaai-, geur- en emissie- hinder voor de omwonenden zal meebrengen. Het verlies aan landbouwgrond wordt in Westkapelle geschat op veertig hectare. Het hertenkamp in Groede wordt heringericht met zogenaamde tuinkamers. archieffoto Peter Nicolai door Frank van Cooten GROEDE - Het dagelijks ge-, meentebestuur van Sluis ver wacht dat de herinrichting van het hertenpark bij Groede (Groe de Podium) binnen het budget blijft. Het hertenpark krijgt een aan tal zogenaamde tuinkamers. Ie dere kamer heeft een eigen the ma. De groenstructuur ligt vast. In eerste instantie was een gro ve schatting van de kosten ge waagd, op basis van een niet uit gewerkte groenstructuur. Hier bij was nogal ruim begroot en er kwam dan ook een hoog bedrag uit. Zo is volgens het college voor een groot deel het tekort ontstaan dat in het projecten- boek (een document met de kos ten op een rij van alle grote pro jecten in de gemeente Sluis) is aangegeven. „De verwachting is dat de uiteindelijke offertes hier ruim onder komen te liggen", al dus het college. Het dagelijks gemeentebestuur geeft hiermee antwoord op schriftelijke vragen van raads lid J. Wielakker van de PvdA over de stand van zaken van Groede Podium, Het college ver telt ook dat momenteel wordt ge- werkt aan het klaarmaken van de bouwaanvraag voor het doe- en informatiecentrum. Dit ge bouw is bestemd voor onder meer tentoonstellingen en als in formatiecentrum. Het streven is de bouw van dit centrum nog voor de zomer af te ronden. De gemeente heeft de bungalow in het hertenpark gekocht. Dit gebouw gaat dienen als onderko men voor de medewerkers van Emergis die het hertenpark on- 'derhouden en beheren. Vanwe ge de staat van onderhoud moet de bungalow worden aangepast. Offertes voor de verbouw wor den aangevraagd. De definitieve inrichting van de tuinkamers is volgens het colle ge vrijwel gereed. De bomen zijn gekapt en de bunkers zijn grotendeels ontgraven. De aan leg van de parkeerplaats is afge rond en de padenstructuur is aangelegd. De werkzaamheden zijn ver traagd door enkele tegenslagen. Zo moesten explosieven worden geruimd en asbest moest wor den opgeruimd. Deze operatie is inmiddels met succes afgerond en de grond is schoon verklaard. De inrichting van de buitenruim te is voor een groot deel gereali seerd. Zo zijn waterpartijen voor de vleermuizen aangelegd. Ook is daar de dierenweide on dergebracht. De dieren verblijven momenteel in een winterstalling omdat het in verband met de toestand van het terrein niet verantwoord is de dieren ter plaatse te laten overwinteren. Binnenkort is overleg met Staatsbosbeheer over de defini tieve inrichting van het gebied. Tevens worden dan afspraken gemaakt over beheer en onder houd. Verder bestaat volgens het colle ge goede kans dat voor dit pro ject extra subsidie kan worden verkregen. dinsdag 23 januari 2007 door Euqène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneuzen begint op korte ter mijn een aanvullend onderzoek naar de economische effecten van detailhandel in het toekom stige leisurecentrum in de Koe- gorspolder. Bij het onderzoek worden ook de verschillende ondernemers verenigingen betrokken. Er wordt aandacht besteed aan het bestaande beleid ten aanzien van de detailhandel in de ge meente, inclusief de mogelijke invulling van de locatie Kenne- dylaan-West (terrein De Hoop). Uit het onderzoek moet ook blij ken wat de eventuele relatie is tussen dit gebied en de Koegors- polder. Tevens moet duidelijk worden of het vermoeden van het college van B en W juist is dat de Kennedylaan-West niet de potentie heeft om centrum voorziening voor Zeeuws-Vlaan- deren te worden, zoals de ambi tie is. Het onderzoek moet volgens B en W resulteren in een heldere analyse van de mogelijke effec ten van de gedachte invulling van het leisurecentrum op de de tailhandel en op de keuzemoge lijkheden voor toekomstig ruim telijk detailhandelsbeleid van de gemeente. „Tevens zal in zicht moeten ontstaan in de mo gelijke effecten op de (herlont- wikkeling van de locatie Kenne dy-West." De uitkomst van het econo misch onderzoek moet de onder bouwing geven van de functies die het leisurecentrum kan ver- vullen. Plet moet ook handvaten geven voor de te volgen strate gie voor de ontwikkeling van De Hoop-terrein. Op korte termijn stellen B en W een werkgroep in die de verdere invulling van het leisurecen trum bekijkt. Behalve de ge meente en de projectontwikke laar neemt ook de provincie zit ting in deze werkgroep. De pro vincie heeft al laten weten voor stander te zijn van de realisatie van het leisurecentrum 'i hand van de rapportage^ werkgroep en de van het economisch bepalen B en VV hun siij Voordat wordt beslotens daadwerkelijk aanvr» een nieuwe verklaring bezwaar bij de pror^ de gemeenteraad de en bedenkingen ten ai», het leisurecentrum (eli Auto in de si» WAARDE - Op de A5Sin| de is gisteren, ter hood parkeerplaats Voetponip.ea to in de sloot geraakt. De 28-jarige bestuureterv personenauto uit Midj had haar voertuig niet vei de onder controle. Bij k keerplaats moest ze eg stuurcorrectie uitvoeren de weg te blijven. Zij bos volgens tegen een veris en kwam in de sloot tj stand. De auto is rondom bea en het verkeersbord is nfc nield. De bestuurster niet gewond. Zangavond TERNEUZEN - Het chii mannenkoor Zeeuws-li ren en jongerenkoor Mat uit Goes houden zaterdy braari een zangavond ini formeerde kerk vrijgeruaal de Sloelaan in Tcmeiiztn. De zangavond heeft ak 'De storm'. Hiérbijstaati denking van de wals ramp in 1953 centraal! treegelden zijn gedetlta stemd voor de Shaare-Zedek. Deze stichting std Shaare-Zedekziekeaü: Jeruzalem. Het ziekds open voor alle inwaai land, ongeacht hura www.msat.nl electronics Verbeterde Zwitserse formule: Dat knoflook goed is voor het hart, de bloedvaten en de bloeddruk is natuurlijk allang bekend. Nieuw zijn de knoflook multicapsules die niet alleen bijzonder snel en goed werken, maar die bovendien zijn gecombineerd met een groot aantal an dere zeer werkzame preparaten. Wetenschappers zijn er in geslaagd om knoflook vele malen krachtiger te maken. Circulatie Aan het geconcentreerde knoflookma- ceraat heeft men heel slim extra kruiden zoals ginkgo, vitaminen, mineralen, vis olie en Q10 toegevoegd, Daardoor wordt de werking van de actieve stoffen uit knoflook breder en sterker. De knoflook multicapsule heeft dan ook een positieve werking op alles wat in ons lichaam met circulatie te maken heeft. Dagelijkse voedingsstoffen Naast de werkzame bestanddelen bevat elke capsule nog een reeks van natuur lijke stoffen, die de werking van knoflook ondersteunen, versterken en verder uit bouwen. Het gaat om lecithine, de krui denextracten maretak, rutine, ginkgo en meidoorn, het mineraal selenium en de vitaminen A, C en 86. Door de complete en geconcentreerde samenstelling van de knoflookcapsules kunt u met het innemen van slechts één capsule per dag volstaan. Oostburg: Innatura Gezondheidswinkels, Brouwerijstraat 11 Terneuzen: Innatura Gezondheidswinkels, Havenstraat 26 (Steenen Beer) Axel: DA Drogisterij Doolaege, Szydlowskiplein 12 Sluis: Drogisterij vd Linde, Grote Markt 8 Sas van Gent: Drogisterij de Kaai, Westkade 77-78 y '"'Uk nv*4' GOED VOOR: de bloedcirculatie hart en bloedvaten koude handen en voeten het geheugen cholesterol en bloeddruk 1 verpakking Garlic Vitaal Forte 60 caps.: 12,95 J 2 verpakkingen van 25,90 Meld u aan op www.nsgk.nl of bel (020) 679 12 00 De consumentenbond heeft alle vormen van tv kijken getest en komt tot de conclusie: Satelliet tv biedt de beste kwaliteit, het grootste aanbod en is de goedkoopste manier van televisie kijken. Voor de prijs hoeft u het niet te laten, er zijn al complete systemen vanaf 199,- Kom vrijblijvend eens langs in de grootste satelliet vakspeciaalzaak van de Benelux, Oranjestraat 1B, Axel Eén miljoen extra spaarlampen in Nederland en daarmee het klimaat een flinke hand helpen. Dat wil Greenpeace met haar nieuwe klimaatcampagne bereiken. Bekende Nederlanders als Sophie Hilbrand, Gijs Wanders en Winston Post geven op 1 miljoenspaarlampen.nl het goede voorbeeld. Doe ook mee: koop spaarlampen, ga naar de site en maak kans op een weekend lichtstad Parijs! Oranjestraat 1b, Axel 0115 530530 www.msat.nl (Advertentie) Persoonlijken deskundig advies staat bij ons voorop. ZOTK Auping dealer Tapijt gordijnen worden gratis Bs& gelegd en gemaakt m.u.v. trappen Oefö Vogelbescherming De leefgebieden van onze vogels staan steeds meer onder druk. Help mee ze te beschermen, word lid. vogelbescherniing.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 36