friokke ook tegen ontpoldering Den Dullaert bruist al tijden Koorddansen en fotograferen na school 2C ZC Daad uit wanhoop blijft onbestraft STERTEL Kunstcursus bij kinderopvang tliecomité en gemeentebestuur ageren tegen uitbreidingsplannen voor het Zwin Den Dullaert biedt jeugd onderdak Uitverkoop van topmerken Gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst moet weer bruisend worden. Op cultu reel vlak welteverstaan, want op bestuurlijk niveau borrelt het al tijden. Met het op non-ac tief stellen van directeur Iense Hoekstra als meest recente uit spatting. door Harold de Puysseleijr en Raymond de Frel Het moet anders, het moet beter in Den Dullaert. Dat is een logi sche gedachte van de nieuwe be stuursleden, die onder aanvoe ring van waarnemend voorzitter Jan van Puyvelde het plan 'Den Rondje kunst BURGH-HAAMSTEDE Twaalf galerieën en ateliers zet ten zaterdag en zondag van 12 tot 17 uur hun deuren open voor het publiek tijdens het Rondje Kunst. De deelnemers zijn her kenbaar aan de kunstvlag. Op diverse locaties liggen folders met een routebeschrijving. Dullaert onderweg naar mor gen' willen bewerkstelligen. Het gemeenschapscentrum kreeg het voorbije jaar nogal wat voor zijn kiezen. De sporthal die door constructiefouten bezweek onder een pak sneeuw, de daar opvolgende dreiging van een faillissement, de gemeente Hulst die de jaarlijkse subsidie in de komende twee jaar met een kwart miljoen terugbrengt tot iets meer dan een ton, het ge dwongen ontslag van twee perso neelsleden...ga er maar aan staan. Om nog maar te zwijgen over het onlangs bijgelegde me ningsverschil met de Stichting Hulst Cultureel, die zich bezig houdt met de programmering van theatervoorstellingen. Tot overmaat van ramp was er ook nog een bestuurscrisis. Of ei genlijk twee. Eind 2005 stapte stichtingsvoorzitter Ed Vink op na ruzie over de opvolging van Hoekstra. Met de 65-jarige direc teur was de afspraak gemaakt dat hij zou aanblijven op pro jectbasis totdat de nieuwe sport hal af was, maar bij nader in zien wilde het bestuur van die afspraak af. Vooruitlopend op de pensionering van Hoekstra was het bestuur volgens Theo Baert (toen nog waarnemend voorzitter) van plan om Van Puyvelde aan te stellen als mede directeur. Hij was immers al be zig met het ontwikkelen van be leid om Den Dullaert zich meer op de zakelijke markt te laten richten. Na een inwerkperiode analyse zou Van Puyvelde de functie van Hoekstra kunnen overne men. Zover kwam het niet, omdat één van de bestuursleden wél met Hoekstra verder wilde. Niet om dat hij de nieuwe kandidaat-di recteur niet zou zien zitten, maar omdat hij zich aan de af spraak met Hoekstra wilde hou den. De wind ging daarna op bestuur lijk niveau even liggen, totdat wethouder Frans de Vries van de gemeente Hulst weer voor een briesje zorgde. Hij consta teerde dat Baert en bestuurslid Henk Bonthuis volgens de statu ten te lang in het bestuur zaten. Van Puyvelde bleef wel aan als waarnemend voorzitter van een soort noodbestuur. Inmiddels krijgt het nieuwe be stuur vorm. Barbara Audenaert is de nieuwe secretaris, Gerrie de Booy de nieuwe penningmees ter en Van Puyvelde is nog altijd waarnemend voorzitter. Die laatste kondigde anderhalve week geleden aan dat het be stuur er eind deze maand nog twee extra leden bij krijgt. Dat maakt het des te opvallen der dat Hoekstra, die zegt dat het beleid van het nieuwe be stuur niet het zijne is, in de tus sentijd al aan de kant is gezet. Van Puyvelde laat desgevraagd weten dat er niets onreglemen tairs is gebeurd: de beslissing is door drie bestuursleden geno men en dus rechtsgeldig. Dat neemt niet weg dat de twee nieuwe bestuursleden door deze ontwikkeling ongetwijfeld al op voorhand een 'spek-en-bonenge- voel' hebben. Hoekstra liet vorige week weten dat hij teleurgesteld is, maar 'dat het met hem wel goéd- komt.'. Tja, waarom zou hij zich nog dnik maken? Hij zou in juni, als de sporthal wordt opgeleverd, toch met pensioen gaan. Dat is alleen maar meer koren op de molen voor speculaties over zijn voortijdige vertrek én zijn moge lijke opvolger. Advertentie 1e overhemd 30% 2e overhemd 50% 3e overhemd 60% va. €32,50 De kinderen van de buitenschoolse opvang voeren al na drie toneellessen een cirucsact uit. foto Peter Nicola! door Joeri Wisse TÈRNEUZEN - Al drie jaar zijn ze de beste buren, maar van samenwerking was het nog niet gekomen. Voor het pro ject kunst bso (buitenschoolse opvang) hebben Stichting Kinderopvang Zeeuw- sch-Vlaanderen en Toonbeeld aan de Bellamystraat in Temeuzen sinds deze maand de handen ineen geslagen. Doel: de kinderen die na school opgevangen worden op speelse wijze kennis laten maken met de wereld van kunst en cul tuur. De tien kinderen die de cursus Toneel hebben gevolgd, kunnen na drie bijeen komsten twee voorstellingen uitvoeren. Docente Yvonne Lemm van Toonbeeld heeft de groep de afgelopen weken to neellessen gegeven en staat tijdens de uitvoering enthousiast aanwijzingen te geven. „Nu gaan we koorddansen, op jullie plaatsen!" Even later, als de kinderen het virtuele koord bewandeld hebben, is het tijd voor de circuspaarden. Dat is het favoriete onderdeel van Quin- t'y (7). „Omdat ik van paarden hou en omdat de dansjes leuk zijn." Volgens Quinty was het wel moeilijk: „Eén ie mand stond in het midden en die moest zeggen wat wij, de paarden moesten doen, zoals achteruit lopen en sprin gen." Angelo Obrie heeft twee kinderen die een paar dagen per week naar de buiten schoolse opvang gaan. Zowel dochter Nikki als zoon Kenzo doen mee aan de cursussen die door Toonbeeld worden aangeboden. Angelo is goed te spreken over het ini tiatief. „Mijn dochtertje doet al aan een sport, maar ik vind het ook belangrijk dat ze zich op creatief vlak ontwikkelt. Op deze manier kan ze een beetje snuffe len aan verschillende vormen van cul tuur." De cursus toneel lijkt Nikki op het lijf geschreven. Angelo: „Thuis treedt ze ook vaak op. Dan gaan de verkleedkle- ren en de muziek aan en maakt ze zelfs kaartjes die wij dan moeten kopen om naar de voorstelling te komen kijken." De kinderen van Angelo gaan op maan dag- en op donderdagmiddag naar de buitenschoolse opvang. Dat valt precies gelijk met de dagen waarop Toonbeeld en de kinderopvang de kunstlessen aan bieden. „Dat is natuurlijk ideaal. Om onze kin deren met zo veel verschillende vormen van kunst en cultuur kennis te laten ma ken, hebben we ze meteen maar voor al-' les ingeschreven", zegt Angelo. Doordat de kinderen van Angelo mee doen aan de cursussen, hoopt hij dat ze geïnteresseerd raken in bijvoorbeeld het bespelen van een muziekinstru- ment. „De creativiteit bij kinderen gaat steeds verder achteruit. Ze zitten het liefst achter dé Nintendo, maar door maar een beetje op knopjes te drukken, ontwikkelen ze zich niet op creatief ge bied." Zodoende gaat Kenzo binnenkort aan de slag met de djembé en volgt Nikki momenteel op donderdag de cursus mu ziek met de computer. Deze, maar ook andere cursussen zoals beeldende vor ming, muziek, film, keramiek en foto grafie staan op de planning voor het ko mende half jaar. Sociale vaardigheden Het zijn volgens Annelies Soet van Toonbeeld beslist geen saaie cursussen. „Door die cursus fotografie leren ze an ders kijken, maar leren ze ook om sa men te werken, omdat ze per duo maar één camera meekrijgen. Daarmee leren ze sociale vaardigheden. Zo moeten ze afspraken moeten maken om het foto toestel te delen." In augustus wordt het de samenwer king tussen de kinderopvang en Toon beeld geëvalueerd. Rianne Vons van de kinderopvang: „Als het een succes blijkt te zijn, gaan we kijken of we kunstcursussen op onze andere locaties aan kunnen bieden. Ook kunnen we mis schien op een soortgelijke manier sport lessen aanbieden aan de kinderen." De eerste tekenen zijn goed, ziet Vons. „De kinderen én de ouders zijn enthou siast, alle cursussen zijn al volgeboekt." wissel zeeuws Vlaanderen dinsdag 23 januari 2007 «KE-HEIST - Het moge- Ldt» van het Zwin ter j„|i, voor het uitdiepen (oterschelde levert ook iiBe tijde bezwaren op. ekke-Heist is een actieco- „ncbtdateenhandteke- «.pigne is begonnen. jeüng dat de Zwin- Jjl verlengd en uitge- prjoumeer zeewater (in re minuut) het gebied in „Eten stromen om zo de zandafzetting te beperken. Een operatie die Vlaanderen onge veer veertig miljoen euro kost. Deze ontpoldering betekent dat honderd hectare wordt ontgra ven van de Willem Leopoldpol- der, die in 1873 gewonnen werd op de zee. Omdat de leefbaar heid op een aantal landbouwbe drijven in het gedrang komt, is op de website www.redonzepol- der.be een petitie gestart. De initiatiefnemers wagen zich af of de plaatselijke landbou wers wuchtbare poldergrond moeten prijsgeven, wetende dat de zeespiegel gestadig stijgt en de veiligheid van de bewoners in de polders in het gedrang komt. Bovendien wordt rond het uitgebreide Zwin een nieu we dijk opgeworpen van ruim negen meter hoogte. De omge ving wordt op deze manier ge heel ingesloten, waardoor het wijdse polderzicht verloren gaat. Het Zwin en de polder worden afgegraven, geulen gegraven en verbreed of verdiept en grond wordt verzet. Volgens de actie voerders wordt de natuur zoda nig verstoord dat jarenlang her stel nodig is. Daar komt boven op dat het uitgebreide Zwin zon der menselijk ingrijpen op ter mijn toch weer verzandt en dichtslibt, voorspellen de be zwaarmakers. De zee komt dich ter bij de achterdeur en de om liggende poldergronden en het grondwater verzilten, wezen ze. Zoetwaterbei De tegenstanders vragen zich ook af in hoeverre de zoetwater- bel, het drinkwaterreservoir van Knokke-Heist, blijft. Volgens de plannen moet het zoete afvoerwater via een spaarbekken via de kortste weg langs het zoute Zwin worden ge loosd. Maar deze maatregel beïn vloedt de waterhuishouding, me nen de actievoerders. Bij ver menging van zoet en zout water wordt de inheemse natuur in het Zwin danig verstoord, voe gen ze er aan toe. Het gemeentebestuur van Knok ke-Heist heeft begrip voor de be zwaren van de landbouwers. Bo vendien is de gemeente veront waardigd dat het pas laat werd betrokken bij de uitbreidings plannen voor het het Zwin. Knokke-Heist wil, samen met de gemeente Sluis, aandringen op een structurele oplossing, De Vlaamse grensgemeente denkt dat een aantal technische maatregelen voor eenzelfde ef fect kan zorgen dan de grotere Zwinspui die hogere Belgische overheden voorzien. Mocht toch landbouwgrond verloren gaan, dan moeten de getroffen agra riërs niet alleen nieuwe grond krijgen, maar ook een substan tiële financiële vergoeding. HULST - Gemeenschapscentrum Den Dullaert in Hulst wil jongerenorganisatie Youth4All onderdak bieden voor haar activiteiten. Waarnemend voorzitter J. van Puyvelde van Den Dullaert zegt dat naar aanleiding van de roep van de Hulster jongerenclub om een vaste locatie. „Wij zullen zeker contact zoeken met Youth4All, want het be trekken van jongeren tussen de twaalf en achttien jaar bij Den Dullaert past prima in onze visie", aldus Van Puyvel de. Bezwaar tegen HKPD ongegrond VLISSINGEN - De gemeente blijft een uitzondering ma ken voor het Huiskamerproject voor Drugsverslaafden (HKPD) in de bestemming voor de Coosje Buskenstraat in Vlissingen. Die straat is nu bestemd voor bewoners, en niet voor maatschappelijke doeleinden zoals het HKPD. Buurman M. Verhoeven had daarom bezwaar ingediend bij de ge meente, maar die-heeft dat nu ongegrond verklaard. Het is de bedoeling dat het opvangcentrum verhuist, al is niet bekend wanneer en waarheen. jenda gUCTiVITEITEN Graoriuscentrum, 13.15 uur: \13.30 uur: Jokeren; 15.30 uur: idanssn; 1,13.30 uur; Aerobics, kaarten, ,'l445uur: Koersbal; 113,00. uur; Kaarten, biljarten, É-Malpertuus, 13.30 uur: KBO ;sn,M9en en biljarten; ;:Trcnbadour, 13.30 uur: Kaar- g.Gemeenschapshuis, 13.15 mi r. W-'tHeike, 14.00 uur: Oude- DeLovenhoek, 19.30 uur: Ver- ,j, streektaal met Ed Steijns, sfetter, Cyril Peeters en Truus r.Biljarten, gymnastiek; 13.30 «O bieden en jokeren; f. Den Dullaert, 13,30 uur: illtd uur: Body training; 15.30 i/iience; ,3.00 uur: Biljarten, compute- min Biljarten, computeren; :ftijskaarten bieden en joke- jjuun Stijldansen, compute- PT - Kerklaan 87, 19.00 uur: fcgeenkomst; IÜUiIEN - Café St. Cecilia, iförten; SE-Hof ter Nesse, 19.30 uur: [WGENT - De Regenboog, Biljarten; WEEN - De Warande, 13.00 is; 19,30 uur: EHBO; Ifflj- De Veste, 10.30 uur: i; 13.00 uur: Biljarten, soos; [Bridge, handwerken; 19.00 3isn; Hoeve, 9.30 uur: Yoga; Hitten; «takje, 15.Ö0-18.00 uur: imMeetpoint; ARDE 't Gelaag, 13.30 FE - Zaal Concordia, 13.30 sbal. svond over tan Europa lostburg HG - Direct omwonen- a liet bouwproject Hof rapain Oostburg kunnen iigavond vanaf 19 uur in- ifimvinnen in het bezoe- Ëun van de voormalige tuinen. itrrein van het mislukte «complex verrijzen lingen, die zijn omgeven batische tuinen. Het bezoekerscentrum boord. ipt is de voorbije maan- jfpast, Zo is gekozen iruimere opzet met min den en meer groen en fok de haalbaarheid van ®ard is nader onder- itgklachten: Ipl ^dag dm vrijdag ge lede openingstijden; %stot 12,00 uur WIE ^-VLAANDEREN ^Alexanderlaan 45 tus145 '«terneuzen 116-645769 '115-645742 badtern@pzc.nl tonhorst(chef) leeman toid de Frel ■'an Stee Per (sport) tendshuis «traat37 «HULST "14)371379 10114)371380 S,edliulst@ pzc.nl kvanDoorsselaer ne redactie Npark 28 Nactie@p2c.n| WET Bejaarde vliegt uit de bocht MIDDELBURG - Een 95-jarige automobilist uit Kapelle is zondagmiddag rond drie uur uit de bocht gevlogen op de Middelburgse Schroeweg. De man wilde de afrit naai de A58 oprijden, maar reed rechtdoor over de betonnen stenen. Daarbij raakte hij een reflectiepaaltje en verloor zijn auto een sierdop. Die dop raakte de auto van een 26-jarige vrouw uit de gemeente Vlissingen, die juist op de rotonde richting Middelburg wilde rijden. Beide auto's zijn be schadigd. Het paaltje is vernield. Vlissingse mogelijk verkracht VLISSINGEN - De politie is gisteren de hele dag bezig ge weest met een onderzoek in het park aan de Julianalaan in Vlissingen. Rond 9.20 uur kwam bij de politie de mel ding binnen dat er 'iets heel ernstigs' was gebeurd bij de bunker. Eenmaal daar trof de politie een vrouw aan. „Zij was he vig overstuur en helemaal in de war", vertelt woordvoer der M. Vis. „Wat er precies was gebeurd, werd voor ons niet duidelijk. We weten ook niet wie ons heeft gealar meerd; er zijn geen namen genoemd." Het slachtoffer, een dertigjarige vrouw uit Vlissingen, is overgebracht naar het ziekenhuis. Daar is ze alleen nog maar gehoord door de politie. Die zegt er rekening mee te houden dat de vrouw,het slachtoffer is van een zedendelict. „Maar we hebben nog niet in beeld wat er precies is gebeurd. Daar proberen we achter te komen, door straks alle onderzoeken aan elkaar te koppelen.In het park heeft de politie een gebied van vijftig bij vijftig meter afgezet met lint. Daarbinnen werd sporenonderzoek verricht door een 'behoorlijk team aan rechercheurs', aldus de woordvoerder. „Dat betekent dat we de zaak serieus nemen." Agenten hebben gistermid dag ook bij omwonenden aangebeld om te vragen of zij tussen 8.30 en 9.30 uur iets verdachts hebben gezien. De politie zoekt nog steeds getuigen. Zij kunnen zich melden op het politiebureau in Vlissingen of via telefoonnummer 0900-8844. door Emile Calon MIDDELBURG - Uit wanhoop weigerde een 52-jarige Terneu- zenaar op 20 mei van het vorige jaar het gebouw van de Sociale Dienst te verlaten. Eerst wilde hij een gesprek met de wethou der. Want buiten zijn schuld zit hij financieel totaal aan de grond. Toen ambtenaren van die dienst hem het bevel gaven te vertrek ken, weigerde hij beleefd doch beslist. Om die reden moest de politie eraan te pas komen. Gisteren moest de man zich ver antwoorden voor zijn daad van verzet tegenover de Middelburg se politierechter N. van Sprons- sen. Hij vertelde dat hij door fou ten van de gemeente nu leeft van twintig tot dertig euro in de week. Telkens belooft de Socia le Dienst beterschap. Telkens wordt volgens hem toegegeven dat er fouten zijn gemaakt. Maar in de praktijk komt er na de spijtbetuiging en de toezeg gingen niets, meer. Mei vorig jaar was hij al die toezeggingen beu, Hij wilde een gesprek met de wethouder, die zoals hij wist, op dat moment bij de Sociale Dienst was. Hij ging het gebouw binnen, maakte zijn wens ken baar, nam plaats op een van de stoelen en wachtte af. Tever geefs. Wel kwam een ambtenaar naar hem toe die hem opdracht gaf te vertrekken. Officier van justitie W. Smeenk had te doen met de man. Ze stelde nadrukke lijk dat de Terneuzenaar zich niet had misdragen en dat hij, toen de politie hem het bevel gaf te vertrekken, is gegaan. Ze eis te een voorwaardelijke taak straf van tien uur tegen hem. De politierechter vond die straf nog veel te zwaar. Het is volgens haar goed voor te stellen dat de man, na zijn jarenlange Strijd,! uit frustratie weigerde te ver trekken. Ze legde hem dan ook geen straf op maar zei wel dat hij schuldig was aan het niet op volgen van een bevel. Verder wenste ze hem succes bij zijn strijd om recht en geld. Vertelavond SAS VAN GENT - De vorige week afgelaste vertelavond in streektaal in de bibliotheek aan de Wilhelminastraat in Sas van Gent wordt donderdag alsnog gehouden. Reeds gekochte toegangskaar ten blijven geldig. Mensen die donderdag verhinderd zijn, kun nen ze ook ingeleveren bij de ba lie van de bibliotheek. Aanvang 19.30 uur. Advertentie MaxMara Bonneterie Bogner Escada Armani Jeans Van Laack Lammycoats Burberry Gunex Brunello Cucinelli Tassen Cashmere pulls Moschino Citizens of Humanity Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Grote Markt 11-13 Goes tel. 0113 227607

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 35