zc chets centrum Oostburg gereed 50% K0RTING Helder Zeeuws is zwakke partner Eigenaars krotten Hulst moeten uitkijken uneente presenteert oplossingsrichtingen astrieel seum Sas is I haalbaar Compleet slapen in Zeeland irnorgana fifl% KORTING TILROE OPTIEK ^0113-315649 gi^pzc-nl ^31,4460 AA Goes »SSSand:Oy3o315520; ^Vlaanderen: 0113-315570, pee: 0800-0231231 sdag 23 januari 2007 Hockeysters winnen Champions Trophy editie Zeeuws-Vlaanderen ;[6ÖRG-Het centrumplan iOoslbiirg staat in de stei lten bomvol Ledelthea- p gisteravond door wet- j,, Carien Bolijn en Ans van adviesbureau 3C0 Meerding de contou- pchetst van hoe het Oost- Uart er uit kan zien. Met iiultop 'kan'. flemen van het centrum iend- Parkeren, de door- ag van het verkeer, leeg- M winkels en de noodza- [ïernieuwing van verzor- asDeBurght. ïij vanavond vertellen K&singsrichtingen die he rhebben op particuliere toornen die wij niet kun- zei wethouder Bo uwoorden: de gemeen- jsloopt en bouwt niets, Leinam'ebewoners, on- gis en projéetontwikke- lehet moeten doen. De ge schept de kaders in het f, Integraal Ruimtelijk föitrum Oostburg, zoals sooiheet. liet dus nog om een con- anennog niets vast staat, ©vond alvast wel een iocallende elementen ge- Zoals een mogelijke ver t-van supermarkt Aldi Csllenfelsstraat naar een in het centrum om (©problemen daar op seen nieuwe parking jiljuw Veltersweg en de pan een Schouwburg je:'het Ledel theater, bouw van behoorlijk woningen, eventueel atie met winkels, op iliZEN - Een Industrieel 1 Zeeuws-Vlaanderen op taaleiland in Sas van i financieel niet haal- trekken burge- en wethouders van Ter- lit een haalbaarheidson- it is verricht door de Museumontwikkeling «tót. Ming heeft een op maat museumconcept ^end en concludeert n van een Indus- feeum met enige moeite tear is'. Ms wordt uitgegaan techikbaarheid van in- f ffi exploitatiebudget- a de sector gebruikelijk diverse plekken in het centrum, zoals bij het Eenhoornplantsoen en de Schoolstraat, op de hoek Ledelplein/Langestraat en op de plek van de huidige Aldi zijn opvallend. Basis voor het centrumplan zijn de rapporten 'Let op dat ik niet ten onder ga' uit 2005 en het uit voeringsprogramma woning bouw van vorig jaar. Ook ingediende plannen van be woners en ondernemers vormen een belangrijke bouwsteen, evenals het streven naar een be tere verbinding tussen de grote parkings bij de supermarkten naar het centrum. Veel bezoekers kunnen de weg naar de winkels momenteel moeilijk vinden. Om de wandeling vanaf bijvoor beeld het gemeentehuis naar het centrum interessanter te maken wordt gedacht aan een grote trekker langs de route. Dat kan een supermarkt zijn maar ook een aantrekkelijke winkel of ca fé en/of restaurant, Ook de slin gerroute om het centrum (de badkuiproute) is onderdeel van studie. Het concept-centrumplan ligt vanaf donderdag zes weken ter inzage op het gemeentehuis. Luchtfoto van het centrum van Oostburg met links het Ledelplein en de Markt. door Frank van Cooten SLUIS - Helder Zeeuws, de fractie voor heen Nieuw West, in de Sluise gemeente raad is een zwakke coalitiepartner. Als een van de fractieleden om wat voor re den dan ook tussentijds opstapt, gaat de vrijkomende zetel naar Nieuw West. Als dat gebeurt, staat de coalitie-meer derheid onder druk. Nieuw West is im mers geen coalitiepartner en zal zich niet aansluiten bij Helder Zeeuws. Dat stelt voormalig Nieuw West-wethou der Adri Rosendaal in een reactie op de nieuwe naam van de voormalige fractie. „Het nieuwe raadslid van Nieuw West zal zich niet conformeren aan coalitie partner Helder Zeeuws." Nieuw West blijft daarom volgens Ros endaal gereed en alert om in te springen als dat nodig is. „De zetels blijven im mers deze bestuursperiode van Nieuw West. Daar verandert de naam Helder Zeeuws niets aan. De kieslijst van Nieuw West blijft deze bestuursperiode geldig. Als dus tussentijds een fractiegenoot van Helder Zeeuws opstapt, hanteert de bur gemeester de kieslijst van Nieuw West voor de opvolger. En juist daarom is Hel der Zeeuws een zwakke coalitiepartner. Springlevend Nieuw West is in ieder geval nog springle vend en staat klaar de verantwoordelijk heid te nemen als dat nodig mocht zijn." Secretaris J. Poissonnier-d'Hont van Nieuw West vindt Helder Zeeuws een club zonder partijprogramma en zonder visie. „Vier heren op persoonlijke titel met individuele ideeën en opvattingen." De vier fractieleden van Nieuw West zijn eind vorig jaar uit de partij gezet. Er is hen volgens Poissonier-d'Hont bij het royement gesommeerd hun zetels ter be schikking van de partij te stellen en niet meer de naam Nieuw West te gebruiken of namens de partij te spreken of te han delen. „Voor wat betreft het gebruik van de naam is hier nu aan voldaan. Dat schept meer duidelijkheid. Het beschik baar stellen van de zetels is de volgende stap die nog moet volgen. De partij Nieuw West heeft capabele mensen om de zetels, die door de kiezer in 2006 aan de partij Nieuw West zijn toegewezen, te bemensen." is in- ibesproken met vertegen- 5® van de Heemkundi- i Sas van Gent en de Industrieel Erfgoed i Ook zijn de provincie "êum voor Industriële en Textiel (MIAT) ij ingelicht. je is tevreden over de RaroP het onderzoek is maar vindt realise ert nieuw industrieel jölgens het concept Stichting Museumont- te ambitieus.. Speelt is de spoedeisen de van de huisvesting I stoommachine uit de Mde voormalige Cokes- °P het terrein van He- J is de aan een (nieuw) indus- 11 in de industriële rgaill. B en W wil- 'P sorte termijn met de -aaad over spreken. (Advertentie) door Raymond de Frel HULST - De gemeente Hulst wil alle krotten binnen haar grenzen aanpakken. Maar eerst moet daarvoor een belangrijk vraagstuk worden opgelost: wat is nou precies een krot? Immers: wat .door de een als een verpauperd pand wordt afge daan, ziet een ander als een 'op knappertje dat nog best wat waarde kan hebben'. De Wo ningwet geeft geen definitie van het begrip 'krot', dus moet de ge meenteraad van Hulst er zelf een discussie over voeren. Het college van B en W heeft daar om een startnotitie opgesteld, die moet leiden tot een 'aan- schrij vingenbeleid' Dat is een ander woord voor krottenbeleid, maar omdat aan die term door iedereen een eigen invulling kan worden gegeven, is voor een wat breder begrip ge kozen. Zo wordt er dus niet meer ge sproken over een krot, maar kan de gemeente 'een eigenaar aan schrijven omdat zijn gebouw niet meer voldoet aan de mini male eisen voor de bestaande bouw'. De raadscommissie Ruimte buigt zich op dinsdag 30 januari vanaf 19.30 uur in het Hulster stadhuis over het vraag stuk hoe slecht een huis er aan toe moet zijn, voordat de ge meente zich ermee gaat be moeien. Inventarisatie Overigens valt het aantal in de plorabele staat verkerende ge bouwen in de gemeente Hulst mee. De voormalige gemeenten Hontenisse en Hulst deden in 2001 een woningonderzoek. Zij constateerden dat 27 huizen niet meer voor bewoning ge schikt waren. Omdat die gege vens gedateerd zijn, deed de ge meente Hulst een nieuwe, globa lere inventarisatie. Van de 27 verkrotte woningen zijn er in middels zeventien opgeknapt. Eén huis is gesloopt. Van de ne gen overgebleven krotten is er slechts één binnen de bebouwde kom gesitueerd. „Binnen de kernen van de ge meente Hulst zijn twaalf wonin gen aanwezig die zeer ernstige gebreken vertonen. In het bui- (Advertentie) IXIieuwe producten en processen ontwerpen en maken!" Werktuigbouwkunde aan Hogeschool|/tZeeland Open Dag 3 februari Fiat motie thuisbevallingen DEN HAAG - Minister Hoogervorst beschouwt de motie van CDA en PvdA om de regio eerst een oplossing te laten zoeken voor de thuisbevallingen op Walcheren als een on dersteuning van zijn beleid. Dat heeft hij gisteren aan de Tweede Kamer geschreven. CDA en PvdA willen dat alle betrokken partijen in de re gio met elkaar overleggen over het voornemen om de afde ling kindergeneeskunde van de Oosterscheldeziekenhui- zen en het Ziekenhuis Walcheren in Goes te concentreren. Thuisbevallingen op Walcheren zouden mogelijk moeten blijven. Pas als de regio er niet uitkomt en daardoor in noodgeval len niet binnen drie kwartier een ziekenhuis kan worden bereikt, moet de regering ingrijpen. De SP steunt de mo tie, die daardoor deze week door de Kamer zal worden aangenomen. Een nog verder strekkende motie van de SP, om de bereikbaarheidsnorm terug te brengen van 45 naar 30 minuten, wordt door Hoogervorst ontraden. De grote partijen in de Kamer zullen deze motie ook niet steunen. Zouden ze dat wel doen, dan was concentratie van de af deling kindergeneeskunde in Goes onmogelijk geworden. Vlissingen zou dan zeker een eigen kinderarts en gynaeco loog houden. Cheque Jantje Beton voor De Ark HULST - Basisschool De Ark uit Pluist is gisteren verrast met een cheque van 700 euro door de directeur van het na tionaal jeugdfonds Jantje Beton. Wouter Bussen uit groep 8 van deze school verkocht namelijk het winnende lot van de Jantje Betonloterij. Die loterij vond vorig jaar september plaats. Leerlingen van scholen in heel Neder land verkochten deur aan deur loten. De scholen mogen de helft van de opbrengst houden om te besteden aan ei gen spelactiviteiten. Jantje Beton zet de andere helft in voor projecten die spe len voor kinderen stimuleren. De Ark weet nog niet pre cies waaraan de cheque van 700 euro wordt besteed. De leerkrachten willen samen met de leerlingen een goede be stemming vinden. Auto gestolen in Middelburg MIDDELBURG - In de L.J.A. Hoogenboomstraat in Mid delburg is in de nacht van zondag op maandag een auto gestolen. Het gaat om een groene BMW. De auto is meer dan tienduizend euro waard. (Advertentie) foto Wim Kooyman MEER DAN SLAPEN I GOES DE SCHIPPER I WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 0113 - 230181 Advertentie Voormalig Nieuw West-wethouder Adri Rosendaal heeft niet de illusie dat de vier fractieleden van Helder Zeeuws vrijwil lig opstappen. „We kunnen het niet afdwingen. Kijk, de hele fractie van Nieuw West heeft aÜe ze tels meegenomen. Wij kunnen alleen maar wachten op het moment dat een van de leden van Helder Zeeuws opstapt. Dan springen wij in." Nieuw West wil volgens secretaris Pois sonnier-d'Hont op geen enkele wijze wor den vereenzelvigd met de voormalige fractie en distantieert zich van uitspra ken door hen gedaan. „De partij Nieuw West is dan ook op geen enkel punt nog verantwoordelijk voor de standpunten en de besluitvorming van de fractie, nu genoemd Helder Zeeuws." tengebied zijn zes deels ingestor te bedrijfspanden, veelal land- bouwschuren, aangetroffen. Daarnaast zijn er drie gebou wen - geen woonhuizen - die ern stige tekortkomingen verto nen", meldt de startnotitie. De gemeente Hulst telt 12.600 wo ningen. Wat en waar u koopt dat bepaalt u toch zelf Tot en met zaterdag 27 januari ontvangt u bij aankoop van een complete bril (montuur glazen) ^jpr-' ff/ op HET BRILMONTUUR VAN UW KEUZE OP DE GLAZEN VAN UW KEUZE ONGEACHT HET MERK EN PRIJS ALLE MERKEN EN SOORTEN GLAZEN BRILCOLLECTIE 2006-2007 LET OP II onze korting staat los van de vergoeding van uw zorgverzekeraar. U kan bij ons terecht voor levering en vergoeding volgens de polisvoorwaarden van uw zorgverzekeraar WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl Advertentie Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt zé ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231., Een krot in Graauw. Hulst gaat een aanschrijvingenbeleid opstellen, maar eerst komt er een discussie over de vraag wanneer een huis er zo slecht aan toe is, dat de gemeente het een krot mag noemen. zeeuwse almanak Goeie bak Die jongeman uit Goes stond raar te kijken toen hij zijn versgeleegde groenafvalem- mertje weer van de straat kant wilde plukken. De emmer was weg. Ingepikt door een onverlaat. Omdat hem het vooruitzicht van een groenbakloos huis houden niet aanstond, meld de hij de ontvreemding bij de gemeente Goes. Die reageer de terstond en uiterst dienst baar. Goedenmiddag. Als u woens dagmorgen vroeg de gestolen bak aan de straat zet, laten wij hem omwisselen voor een nieuwe. Een draagemmer neem ik aan?" Bijdragen voor deze rubriek:_redactie@pzc.nl of

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 33