Hockeysters hebben nog één doel De Bruin wil nog wel even blijven PZC "in vorm voor 6 februari' niet opnemen Oranje verslaat Argentinië in jïnale Champions League Paumen scoort winnende treffer de dag van... Weissensee ondergesneeuj www.pzc.nl dinsdag 23 januari 2007 door Robert-Jan Friele QUILMES - Drie maanden na dat de Nederlandse hockeysters zo overtuigend de wereldtitel pakten, bevestigden ze in Argen tinië wederom hun status. In de finale van de strijd om de Cham pions Trophy werd het thuis land met 1-0 verslagen. Vijfhonderdvierenzestig dagen. Die scheiden de Nederlandse hockeysters van het toernooi waar de enige medaille te win nen valt die nog niet in hun prij- zenkast hangt. In Peking, op de Olympische Spelen van 2008, moet na de Europese titel QUILMES - De Nederland se hockeysters hebben voor de vijfde keer de Cham pions Trophy gewonnen door Argentinië met 1-0 te verslaan. Voor uitverkoch te tribunes maakte Maartje Paumen in de negentiende minuut de winnende tref fer. Behalve de Champions Trophy nam Nederland tij dens de prijsuitreiking ook de prijs voor beste keepster (Lisanne de Roever) en bes te speelster (Minke Booij) in ontvangst. Het was een bevestiging van de voor sprong die momenteel be staat op de rest van de we reld. Ook met het voordeel van de twaalfde man - in de vorm van 5000 joelende landgenoten - had Argenti nië weinig in te brengen te gen de wereldkampioen. GPD (2005), de wereldtitel (2006) en de Champions Trophy (2007) ook de meest prestigieuze prijs gepakt worden. Het nastreven van olympisch goud is het droomdoel dat de hockeysters met elkaar hebben afgesproken. Dat gebeurde in november, toen Nederland de draad oppakte na het winnen van de wereldtitel. Het wordt een interessante race die ze afleggen tot aan 8 augus tus 2008. Nederland ligt nu dui delijk voorop, maar de rest van de wereld zal er alles aan doen om de achterstand in te lopen. Het toernooi om de Champions Trophy, waar de race van start ging, leverde Nederland in elk geval een goede start op. Het stoppen van spits Sylvia Karres en het thuislaten van de geblesseerden Miek van Geen huizen, Eefke Mulder en Ellen Hoog tastten de ploeg niet aan. De ervaren kern van speelsters (Minke Booij, Janneke Schop- man, Minke Smabers, Jiske Snoeks en Fatima Moreira de Melo) bleek wederom de grote kracht van Nederland. Nieuwko mers als Eva de Goede, Michelle van der Pols, Carlijn Weiten en Nienke Kremers deden onder hun vleugels met ogenschijnlijk gemak ervaring op. Omdat de omstandigheden in Pe king - warmte gecombineerd met hoge luchtvochtigheid - loodzwaar zullen zijn, is Lam- mers er alles aan gelegen met zestien topfitte speelsters aan te treden. Dat vrijwel niemand in de ploeg zeker is van zijn plek, zal daar ongetwijfeld aan bijdra gen: wie niet goed genoeg traint, is gezien. Fitter De jongeren weten na het zeslan- dentoemooi in Argentinië dat ze fitter moeten zijn. Enkele ervare ner speelsters zijn zich ervan be wust geworden dat ze meer moe ten brengen. En de thuisblijvers weten dat Nederland ook zon der hun inbreng kan winnen. Be ter kan een coach zich niet wen sen. Het gevaar van zelfvoldoening door het winnen van zoveel ti tels, acht Lammers te verwaarlo zen. „Het grootste gevaar is eer der dat de ervaren speelsters mentaal vermoeid raken, Maar deze groep is zo gedreven dat het me zou verbazen als ze in een dalletje terechtkomen." Lammers hoefde Nederland na het gewonnen WK nauwelijks met beide benen op de grond te zetten, vertelde hij in Argenti nië. Na enkele feestweken ging de knop rigoureus om tijdens de voorbereidende trainingsstage in Zuid-Afrika. Lammers: „Het hockey stond weer op de eerste plaats. Speelsters deden een siës ta en kregen de zin in het hock ey terug." Ook passeerden tallo ze videofragmenten uit Madrid de revue. Niet om te kijken hoe goed het daar ging, maar om te zien waar de ploeg nog veel be ter kan. Randzaken Wel is Lammers alert op de randzaken die een te grote wis sel op zijn ploeg kunnen trek ken. Sommige speelsters had den na het WK talloze fotos- hoots, interviews en andere op tredens. Lammers: „Het hockey wordt steeds populairder. Dat kost veel energie." Die kan beter aangewend wor den voor het drukke program ma. In augustus kunnen de hock eysters zich kwalificeren voor de Olympische Spelen door bij de eerste drie te eindigen op het EK. In mei, juni en juli speelt Nederland interlands tegen Ita-' lië, China, Argentinië en Japan. Lammers zelf zal zich de komen de maanden verdiepen in ande re sporten. Eén van zijn eerste gesprekken wil hij voeren met een American-Footballcoach. Daar hoopt hij de nieuwe tacti sche inzichten op te doen om ver nieuwend te kunnen blijven en over achttien maanden nog steeds coach te zijn van de beste ploeg ter wereld. GPD Minke Booij heeft de Cham pions Trophy in ontvangst geno men. Fatima Moreira de Melo (rechts) en Janneke Schopman delen in de vreugde, foto Enrique Marcarian/Reuters Rafael Nadal ontsnapt tegen Andy Murray MELBOURNE - Rafael Nadal en Andy Murray leverden giste ren een prachtige strijd om een plaats in de kwartfinales van de Australian Open in Melbourne. Nadal won: 6-7 (3), 6-4, 4-6, 6-3, 6-1. De 19-jarige Engelsman had in de vierde set zijn één jaar oude re tegenstander bijna gevloerd. Toen de nummer twee van de wereld toch nog wist te ontsnap pen, had hij een makkie in de vijfde set: 6-1. Fernando Gonzalez begint steeds meer zijn draai te vinden in de internationale tennistop. Met zijn winst op de als vijfde geplaatste James Blake (7-5 6-4 7-6) bezorgde de Chileense ten nisser zichzelf gisteren voor het eerst een plaats in de kwartfina les van de Australian Open. Naast Gonzalez schakelde ook Tommy Haas een speler uit de toptien uit. De Duitser maakte met 4-6 6-3 6-2 6-3 een einde aan het optreden van de Argen tijn David Nalbandian. Hij ont moet nu de Rus Davidenko, die de Tsjech Tomas Berdych ver sloeg. Vrouwen Bij de vrouwen kwalificeerde Maria Sjarapova zich ten koste van haar landgenote Vera Zvo- nareva voor de kwartfinales. In de strijd om een plek in de halve finales ontmoet ze met Anna Tsjakvetadze opnieuw een land genote. Tsjakvetadze won van de Zwitserse Patty Schnyder. Schnyders landgenote Martina Hingis moest al haar ervaring aanspreken om zich (4-6 6-3 6-0) van de Chinese Li te ont doen. Kim Clijsters was opnieuw in twee sets klaar met haar oppo- nente. Ze versloeg de Slowaakse Daniela Hantuchova met 6-1 7-5. ANP/GPD Verlies Wassen in eerste ronde gemengddubbel MELBOURNE - Rogier Wassen heeft bij de Australian Open de eerste ronde van het gemengd dubbel niet overleefd. De Nederlandse tennisser ver loor samen met zijn Roemeense partner Andreea Ehritt-Vanc met twee keer 6-4 van het Au stralische duo Stephen Huss en Monique Adamczak. Nadat het internationale jeugdtoemooi zondag als aantrekkelijk opwarmertje had gefungeerd, ging de loereldbeker driebanden in Sluiskil gisterochtend offi cieel van start. De eerste, kwalificatieron de is traditiegetrouw een dag waarop de Zeeuwse biljarters zich kunnen profile ren. Een rondje langs de verschillende ta fels. door Barry van der Hooft SLUISKIL - Het is prachtig om de ver schillende gelaatsuitdrukkingen van Ri chard de Bruin vast te leggen. Tijdens een partij maakt een glimlach ineens plaats voor een uitermate serieuze blik. Er is verbazing na een gemiste bal, van ongeloof trekt hij ook zijn wenkbrauwen even op. En na de laatste carambole ver schijnt die lach weer, want de inwoner van Zierikzee plaats zich voor de tweede kwalificatieronde. Twee zeges zijn vanzelfsprekend voldoen de om vandaag terug te mogen keren in Sluiskil. De eerste partij is een bijzonde re, want De Bruin en Rinus Pankow ken nen elkaar door en door. Pankow ver liest, maar spoelt de nederlaag tegen zijn achterbuurman enkele uren later weg met een 2-0-zege op de Deen Lars Dunch. De Bruin heeft daardoor nog steeds de beste papieren en rekent vervol gens in de avonduren ook af met Dunch (2-0). De Zierikzeeënaar is voor de eerste keer aanwezig op het Zeeuws-Vlaamse toer nooi. „Vorig jaar wilde ik ook graag mee doen, maar kon ik door omstandigheden niet", vertelt Richard de Bruin. „Ik had dus nog geen punten voor de wereldrang lijst en dan begin je op nul. Dat vind ik ook logisch, alleen is het wel apart om mannen als Martin Spoormans, Francis Forton en Ronald Daniëls vandaag hier bezig te zien. Dat is toptien in België! Als ik morgen tegen één van die drie moet spelen, wordt het heel moeilijk. Je moet ook een beetje geluk hebben met de loting, maar ik hoop hier nog wel een extra dag te overleven." Top dertig Veel verder kijkt hij niet, want De Bruin weet dat hij twee of drie spelers uit de mondiale top dertig zal moeten verslaan om het hoofdtoernooi te bereiken. Dat laatste is dan ook geen ultiem streven voor hem. „Echt belangrijk is dit toer nooi niet voor mij. Maar het is in Zee land, dus dan wil je goed spelen. Ik zou er ook echt van balen als ik hier twee keer zou verliezen, met een moyenne van 0,400. Met mijn team Delta/Ockenburgh speel ik in Goes, dus eigenlijk zijn we het naar de sponsor toe wel verplicht om hier mee te doen." Met het Goese driebandenteam is hij mo menteel koploper in de eerste divisie. Dit seizoen speelde hij als invaller ook al een niveau hoger mee met Delta/Frans Be vers. „Ik ben ambitieus", bekent De Bruin. „Zes jaar geleden heb ik al eens in de eredivisie gespeeld en dat zou ik best weer eens willen. Met Delta/Ockenburgh willen we binnen drie jaar promoveren, maar het was niet de intentie om dat dit jaar al voor elkaar te krijgen." Voor het biljarten in Zeeland zou het wel mooi zijn, denkt De Bruin. „Al vind ik de huidige situatie ook niet verkeerd. Eén topteam in de eredivisie en één in de eer ste divisie. Ik vind de beleving in deze provincie nu veel beter dan een aantal ja ren geleden. Het biljarten in Zeeland maakt een enorme progressie door en daar werkt dit toernooi zeker aan mee. Ik heb er een hele week vrij voor geno men, dus ik zou graag nog eeh paar da gen willen spelen." Richard de Bruin is één van de weinige Zeeuwen die zich voor de tweede kwalifi catieronde heeft geplaatst. Alleen Jean-Paul de Kraker won ook zijn beide partijen. Cees J. Wissel, Ries Rijn, Lex de Feijter, Kimmo Pankow, Koen Pöpsel, Sylvia Eckel, Fons Baart, Patrick Vas- seur en Arie Vink verloren allen hun twee partijen. Vink kon desondanks rede lijk tevreden zijn. Hij sleepte zowel tegen de Turk Gündogdu als tegen de Portu gees Ferreira een derde set uit het vuur, maar moest daarin beide keren het onder spit delven. Piet Koek, Wim de Kok, Cees A. Wissel en Rinus Pankow wonnen één partij. Al leen de laatste maakte gisteravond laat nog kans om als één van de beste verlie zers verder te gaan. Martin Spoormans, lid van het team van Delta/Ockenburgh, speelde een formidabele partij tegen Wim van den Berg. De Belg had slechts veertien beurten nodig om de winst naar zich toe te trekken en realiseerde een se rie van tien caramboles. Breuk met Van Nistelrooij blijft ZEIST - Bondscoach Marco van Basten, hn van 't Schip en aanvaller Ruud van een persoonlijk gesprek niet nader tot elkaar Van Basten en Van 't Schip spraken vrijdag van Real Madrid. De afgelopen maanden was de bekoeld geraakt, nadat Van Basten de opriep voor het Nederlands elftal. Van Nistelyooij liet het onderhoud enkele inwerken, maar heeft Van Basten gistermic.„ ten dat er wat hem betreft nog steeds sprake doende vertrouwen. ANP Villarreal laat Timmer vallen ROTTERDAM - Feyenoord houdt geen rekeniw met een tussentijdse transfer van doelman Herik?; De Spaanse club Villarreal toonde eind vorige sj rieuze belangstelling voor de 35-jarige keeper De* se clubleiding heeft sindsdien echter niets meers- laten horen. „Beide clubs waren er qua bedragen wel zo'n te» liet directeur Chris Woerts gisteren weten, „Maar resse is kennelijk verflauwd. We hebben de zaalu helemaal gesloten, maar veel schot zit er niet m«- ANP Geen mobieltjes bij British Ope LONDEN - Toeschouwers mogen dit jaar geen rooi® lefoons meenemen naar de British Open golf. Alle] kers zullen in juli bij de ingang worden gecontrola het bezit van een mobieltje. Het besluit volgt opkU van spelers na het toernooi vorig jaar. „Tot nu toeh we de roep om een verbod op mobiele telefoons j weerstaan. Na de reeks van klachten van vorig |js den we weinig andere keus", lichtte directeur Dag toe. De andere drie majors, de US Open, US Mat US PGA Champions verboden al eerder het bezitva bieltjes tijdens de wedstrijden. ANP/RTR Kouwijzer is op weg terug ALMERE - Basketballer Mitchel Kouwijzer hoopt L zer dagen de training bij zijn club Omn iworld uit j weer te hervatten. De speler uit Terneuzen kampti knieblessure. De eerste pijntjes voelde de 19-jarige Kouwijzer rig jaar, tijdens de Haarlem Basketbal week. Hij bla te hebben van verkalking in de aanhechting van es in zijn knie. De doktoren schreven hem verv voor. Deze week hoopt Kouwijzer de training' te hervatten. Stage Van Vossen bij Jong Ajas AMSTERDAM - Oud-voetballer Peter van Visa loopt stage bij Jong Ajax. De voormalig inwoner van Zierikzee, die onder speelde voor Ajax, Anderlecht en Feyenoord, liep dit seizoen al stage bij de juniorenteams van dech Richai-d Witschge hoopt bij Jong Ajax zijn diplcri het hoogste trainersambt in de wacht te slepeajjs loftenteam staat onder leiding van Aron Winters) ten Stekelenburg. GPD ™rrn,r,r-™T<r-T*T* «- - -^jj| Qp de ijsvloer. Het is nie lijk met groot en zwaar eel het ijs op te gaan. D wedstrijd zou morgen gereden. De stichting ve dat volgende week well:; den geschaatst. Dan sa het Open NK marathon programma. ANP WEISSENSEE - Het bestuur van de Stichting Wintermara- thon heeft besloten dat er tot en met zaterdag geen wedstrijden plaatsvinden op de Weissensee. De oorzaak is de enorme sneeuwval van gisteren. De flinke sneeuwmassa drukt (Advertentie) Richard de Bruin: „Echt belangrijk is dit toernooi niet voor mij. Maar het is in Zeeland, dus dan wil je goed spelen.' foto Peter Nicolai Naam: Bahattin Gündogdu Afkomstig uit: Turkije Kwalificeerde zich gisteravond laat voor de tweede ronde. Bijzonderheden. Vrijwel iedere Turk weet wie Bahattin Gündogdu is. Niet door zijn prestaties op de biljarttafel, maar vanwege zijn muziek. Onder zijn artiestennaam Baha heeft de 37-jarige zanger al ruim 1,5 miljoen cd's ver kocht. Zijn nieuwe album staat vol met liefdesliedjes en wordt op 14 februari (Valentijnsdag) uitgebracht. Baha is een goede vriend van topbiljar- ter Semih Sayginer, met wie hij later in de week een Turkse avond zal verzor gen. Om in Sluiskil mee te kunnen doen heeft hij twee concerten in Duitsland af gezegd. „Want ik ben gek op deze sport", zegt de man die zes instrumen ten bespeelt. Over Sayginer is hij vol lof. „Ik zag hem vijftien jaar geleden voor het eerst spelen en voor mij is hij de Mozart van het biljarten." -• 'J 'wL&tdtê v wr 'V W

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 32