iierikzingt krijgt bredere opzet 50% Garagebox in brand Vlissingse mogelijk slachtoffer zedendelict Onderzoek naar re-integratie bijstandsgerechtigden list zang bevat het programma nu ook woord en beeld 18 Compleet slapen in Zeeland PZC fin% KORTING KORTING TILROE OPTIEK ■enMidden-Z-- baanderen: 0113-315570, ^0204562500. j*£: 0800-0231231 dag23januari 2007 01De rekenkamer- ,je Schouwen-Duive- jiiolen start een onder- 0 de re-integratie van gerechtigden. Het on- gelieiut op verzoek van lenteraden in beide ge en een inwoner van waarin opgenomen de Zierikzeesche Nieuwsbode 1844-1998 editie Schouwen-Duiveland Tholen. „Wij gaan onderzoeken hoe effectief de inspanningen zijn die de gemeenten nu doen", zegt voorzitter B. van 't Laar van de rekenkamercommissie. De gemeenten hebben zelf ook al wat onderzoek gedaan, maar de rekenkamercommissie gaat dat onderzoek verder uitdiepen. Beide Zeeuwse gemeenten zijn volgens van 't Laar overigens re delijk succesvol. In de gemeente Schouwen-Duiveland daalde het aantal uitkeringsgerechtig den het afgelopen jaar met 19 procent. Gemeenten zijn sinds 2004 ver antwoordelijk voor de re-inte- gratie van bijstandsgerechtig den. Uit landelijk onderzoek is gebleken dat dit niet overal goed verloopt. De kosten zijn hoog en de doorstroming naar betaalde arbeid is (landelijk ge zien) beperkt. Het onderzoek naar het succes van de re-integratie past vol gens de rekenkamercommissie exact binnen de doelstelling van deze instelling. Het maatschap pelijk belang is groot, er zijn aanzienlijke kosten mee ge moeid en het overstijgt het indi viduele belang van de burgers. Het onderzoek naar de re-inte- gratie start medio 2007 en zal eind 2007 begin 2008 worden af gerond. 'Nieuwe producten en processen ontwerpen en maken!" Werktuigbouwkunde aan Hogeschool! www.hz.nl ZIERIKZEE - Een garagebox aan de Regenboogstraat in Zierikzee heeft gisteroch tend fikse schade opgelopen bij een brand. In de schuur stonden een bromfiets en wat losse opslag. Een auto in de naastgelegen garage liep rook- en roetschade op. De brand werd rond half acht ontdekt. Toen de brandweer arriveerde, stond de ga ragedeur open en brandde het binnen op twee plaatsen. De politie onderzoekt of er sprake is van brandstichting. Het is de derde schuurbrand in korte tijd in Zierik zee. Vorige week was tot twee keer toe brand in een schuurtje in de Huijberts- straat. De politie gaat onderzoeken of er een verband bestaat tussen de verschillen de brandjes. Daarbij wordt onder meer een buurtonderzoek gehouden. De politie is nog op zoek naar getuigen. foto Eric Noordermeer eggel over ■bord in dgouwe IAAG - De boerenbond- de Kloosterweg in we snapt niet waarom uklketen Praxis zo'n ii maakt van het nieuwe ud op de gevel. üibondwinkel van Mol sBV heeft zich onlangs tol bij de bouwmarkt- iset. Praxis, die de voor- pxet-bouwmarkt in Zie- teft overgenomen, eist de gemeente Schou- ielandhard optreedt te- verkoop in de boeren- iel aan particulieren. Efflte wees de handha af, waarna Praxis via Ibanknaar de'Raad van ite. de raadsman van adelt de Fixet/boeren- diel in strijd met hetbe- Êplan Schuddebeurs. de woordvoerders van de gemeente overdrijft De raadsman van Fixet/ pdwinkel zei dat er is veranderd. De winkel sdgouwe richt zich gro- lop agrariërs en heeft ut assortiment voor 'tuin de raadsman verkoopt teenbondwinkel slechts jja 5 en 12 procent aan Éeren. De enige reden ®ikel zich bij Fixet gesloten, is vanwege smenlijke inkoop. Via adat veel voordeliger dan •Makel zelf bij veertig jpsjnöèt inkopen, adat Praxis gelijk krijgt, groot. De raadsman jrot/boerenbondwi nkel fraxis met oneigenlijke j. a Mn concurrent uit de NI drukken. pak over enkele weken. I 'Advertentie dPankow pEE-Een groeiend aan kop Schouwen-Duive- ötzich aan bij de culture- ilistatie Zierikzingt in de ïfgerk in Zierikzee. Deze Öfitisenkele jaren geleden jl als kleinschalig initia le bedoeling na verloop §j uit te groeien tot een landelijk gebeuren. Het ia samen zingen, samen imaken rondom een bij- r ihenia. De eerste editie liiiiwe opzet staat zater- Ijanuari gepland. imkerken in de regio ver- gniddels financiële steun .daadwerkelijke bijdrage, aki het de organisatie haast muziek en zang, noord en beeld in het m te verweven. In de ja zaterdag aanstaande dat onder het motto itaar licht'. li ij in het thema worden ka getoond van het hele o met name van de ver- Meuren van kerken op i-Duiveland, die ten wk deuren naar het zegt initiatiefnemer rste uur, Mar van der Veer. Hij laat weten dat een spe ciaal Zierikzingt-team de afgelo pen tijd hiervoor opnamen in de regio heeft gemaakt. "De leden namen diverse inter views op, zoals een gesprek met Marijke Babijn tijdens een avond rond: 'liturgisch bloem schikken'. In een andere opna me vertelt organist Prosper Se- vestre over de betekenis van kerkmuziek in zijn leven en hoe hij als musicus probeert bij te dragen aan de kerk als deur naar het licht. Deze beide onder vraagde personen geven aan het eind van het gesprek een lied voor de samenzang aan het ein de van het programma op. Van der Veer legt uit dat het the ma 'deuren naar licht' verwijst naar de zoektocht van mensen en vooral ook naar de betekenis die kerken en kerkgemeenschap pen daarin hebben. „Het gaat om toe-eigening. Als de deur van het slot is, wordt die niet aan ons opgedrongen of in het gezicht gegooid. Ieder mag de deur zelf openen. Gezamenlijke kerken willen die vrijheid in lie deren delen", aldus Van der Veer. Aan de eerste editie van Zierik zingt in bredere opzet wordt me dewerking verleend door een trompetgroep bestaande uit Co- rien de Waaij, Christiaan den Haan en Peter Vaane. De trompetspelers begeleiden sa men met organist Rinus Verha- ge ook de samenzang. Gast Bijzondere, muzikale gast is de jeugdige zangeres Deborah Warta uit Drenthe, die speciaal voor deze gelegenheid naar Zierikzee komt. Zij zingt enkele liederen waaronder Be thou my vision en het bekende taize- lied De noche iremos de noche. Met het Hervormd kerkkoor Renesse als kern wordt voor deze Zierikzingt een gele genheidskoor gevormd onder leiding van Van der Veer. Ieder een die daaraan wil meedoen, dient om 18.30 uur in de Nieu we Kerk te zijn voor een repeti tie. Zierikzingt begint om 20.00 uur. Aan de uitgang staan em mertjes gereed voor een collecte voor bijdrage in de kosten. Agenten hebben gistermiddag ook bij omwonenden aangebeld om te vragen of zij tussen 8.30 en 9.30 uur iets verdachts heb ben gezien. De politie zoekt nog naar getuigen. Zij kunnen zich melden op het politiebureau in Vlissingen of via telefoonnum mer 0900-8844.foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - De politie is gis teren de hele dag bezig geweest met een onderzoek in het park aan de Julianalaan in Vlissin gen. Rond 9.20 uur kwam bij .de politie de melding binnen dat er 'iets heel ernstigs' was gebeurd bij de bunker. Eenmaal daar trof de politie een vrouw aan. „Zij was hevig overstuur en hele maal jin de war", vertelt woord voerder M. Vis. „Wat er precies was gebeurd, werd voor ons niet duidelijk. We weten ook niet wie óns heeft gealarmeerd; er zijn geen namen genoemd." Het slachtoffer, een 30-jarige wouw uit Vlissingen, is overge bracht naar het ziekenhuis. Daar is ze gehoord door de poli tie. Die zegt er rekening mee te hou den dat de vrouw het slachtof fer is van een zedendelict. „Maar we hebben nog niet in beeld wat er precies is gebeurd. Daar proberen we achter te ko men door straks alle onderzoe ken aan elkaar te koppelen." In het park heeft de politie een gebied van vijftig bij vijftig me ter afgezet met lint. Daarbinnen werd sporenonderzoek verricht door een 'behoorlijk team van re chercheurs', aldus de woordvoer der. „Dat betekent dat we de zaak serieus nemen." (Advertentie) SCPIARENDIJKE - Uitbater H. de Grave van zijn met op-! heffing bedreigde drijvend restaurant 't Dolfijntje in Scharendijke geeft de moed nog niet op. De Grave heeft zijn hoop gevestigd op de Hoge Raad. De Grave wil die uitspraak niet lijdzaam afwachten. Plij probeert alsnog sa men met Natuur- en Recreatieschap De Grevelingen - die het drijvend restaurant weg wil hebben uit het haventje Repart om daar extra ligplaatsen voor watersporters te kunnen creëren - een oplossing te vinden. Het schap heeft tot dusverre echter nog niet op het verzoek van De Graves raadsman M. Bruinsma gereageerd. Hockeysters winnen Champions Trophy Nog geen oplossing voor Dolfijntje Jaar cel geëist voor handel in drugs MIDDELBURG - Officier van justitie H. den Hartog heeft gisteren bij de rechtbank in Middelburg tegen een 31-jarige inwoner van Vlissingen voor handel in verdoven de middelen een jaar cel geëist. De man verkocht vorig jaar in Vlissingen wiet, met name aan Belgische klanten. De verdachte werd opgepakt, nadat zijn naam opdook in een omvangrijk drugsonderzoek. Daaruit bleek dat de Vlissinger zich ook bezighield met het dealen in cocaïne. Bij een inval vorig jaar op 10 oktober in zijn woning in Vlissingen werd een handelshoeveelheid van 600 gram hennep aangetroffen. De verdachte zei drugsklanten in een koffieshop te ontmoeten. „Zij vragen aan mij 'iets' te regelen." Over het dealen in coke vertelde hij in opdracht van ande ren te handelen. Een kleine hoeveelheid hield hij voor ei gen gebruik. „De drugs beheerst zijn leven", schetste de officier een somber beeld van verdachte. De eis verraste de raadsman van de man, die voorstelde om een straf op te leggen gelijk aan de 43 dagen die zijn cliënt in voorlopige hechtenis heeft uitgezeten met daar naast een werkstraf. Uitspraak 5 februari. Automobilist botst tegen trein HEINKENSZAND - Een automobilist is gistermorgen te gen een trein gebotst op de spoorwegovergang op de Noordlandseweg in Heinkenszand. De 43-jarige bestuurder van de personenauto negeerde het rode licht en reed de spoorwegovergang op. De auto werd geraakt door de trein die vanuit Heinkenszand rich ting Goes reed. De achterzijde van de personenauto is zwaar beschadigd. De 43-jarige bestuurder uit Heinkenszand kwam met de schrik vrij. Advertentie ^fWjjiorgarfa GOES MEER DAN SLAPEN I DE SCHIPPER I WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 01 13 - 230181 (Advertentie) ki-Jr.ï Wij geven u de heift cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve sérviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. ij Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 (Advertentie) Wat en waar u koopt dat bepaalt u toch zelf Tot en met zaterdag 27 januari ontvangt u bij aankoop van een complete bril (montuur glazen) op HET BRILMONTUUR VAN UW KEUZE OP DE GLAZEN VAN UW KEUZE ONGEACHT HET MERK EN PRIJS ALLE MERKEN EN SOORTEN GLAZEN BRILCOLLECTIE 2006-20071 LET OP onze korting staat los van de vergoeding van uw zorgverzekeraar. U kan bij ons terecht voor levering en vergoeding volgens de polisvoorwaarden van uw zorgverzekeraar WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl zeeuwse almanak Goeie bak Die jongeman uit Goes stond raar te kijken toen hij zijn versgeleegde groenafvalem- mertje weer van de straat kant wilde plukken. De emmer was iveg. Ingepikt door een onverlaat. Omdat hem het vooruitzicht van een groenbakloos huis houden niet aanstond, meld de hij de ontvreemding bij de gemeente Goes. Die reageer de terstond en uiterst dienst baar. Goedenmiddag. Als u woens dagmorgen vroeg de gestolen bak aan de straat zet, laten wij hem omwisselen voor een nieuwe. Een draagemmer neem ik aan?" Bijdragen voor deze rubriek: redaetie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 314460 AA Goes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 27