iieuwbouw in Goes blijft lastig IC Bouwschade aan woning Oostsingel in Goes leidt tot rechtszaak Compleet slapen in Zeeland iiriorgana KORTING KORTING TILROE OPTIEK Goeie bak Onderzoek naar re-integratie bijstandsgerechtigden bouw Aria niet eerder dan februari 2008 •0113-315649 5,4460 M Goes ^Midden-Zeeland: 0113-315520; .Vlaenderen: 0113-315570; >1-020-4562500- ^0800-0231231 i,g 23 januari 2007 editie Bevelanden-Tholen Hockeysters winnen Champions Trophy Bevelandse twirlsters winnen goud 's-HEERENHOEK - Twirlsters van The Showgirls uit 's-Heerenhoek hebben op het Nederlandse Kampioen schap Twirlen 2006 in Nieuwegein zes gouden medailles in de wacht gesleept. De gouden winnaars zijn; Danielle Nieuwenhuijse en Lin- dy Bliek (duo twirling juvenile beginners), Inge Courtin (drie keer goud; strutting juvenile beginners, danstwirl ju venile beginners en twirling juvenile beginners), Sabrina Platjouw (twirling senior beginners) en C-team The Show girls (team danstwirl juvenile beginners). De Twirl en Dancefactory uit Kapelle wist twee keer goud te behalen afgelopen weekeinde in Nieuwegein. Twirlfactory A won het kampioenschap team danstwirl junior. Manon Tolhoek en Evita van Oeffelen gingen met de hoogste eer strijken op het onderdeel duo danstwirl se nioren. Automobilist botst tegen trein HEINKENSZAND - Een automobilist is gistermorgen te gen een trein gebotst op de spoorwegovergang op de Noordlandseweg in Heinkenszand. De 43-jarige inwoner van Heinkenszand negeerde het rode licht en reed de spoorwegovergang op. De auto werd geraakt door de trein die richting Goes reed. De achterzijde van de auto werd zwaar beschadigd. De man bleef ongedeerd. Fiat motie thuisbevallingen DEN HAAG - Minister Hoogervorst beschouwt de motie van CDA en PvdA om de regio eerst een oplossing te laten zoeken voor de thuisbevallingen op Walcheren als een on dersteuning van zijn beleid. Dat heeft hij gisteren aan de Tweede Kamer geschreven. CDA en PvdA willen dat alle betrokken partijen in de regio met elkaar overleggen over het voornemen om de afdeling kindergeneeskunde van de Oosterscheldeziekenhuizen en het Ziekenhuis Walcheren in Goes te concentreren. Thuisbevallingen op Walcheren zouden mogelijk moeten blijven. Pas als de regio er niet uitkomt en daardoor in noodgevallen niet binnen drie kwartier een ziekenhuis kan worden bereikt, moet de re gering ingrijpen. De SP steunt de motie, die daardoor de ze week door de Kamer zal worden aangenomen. Een nog verder strekkende motie van de SP, om de bereikbaar heidsnorm terug te brengen van 45 naar 30 minuten, wordt door Hoogervorst ontraden. De grote partijen in de Kamer zullen deze motie ook niet steunen. Zouden ze dat wel doen, dan was concentratie van de afdeling kinderge neeskunde in Goes onmogelijk geworden. Vlissingen zou dan zeker een eigen kinderarts en gynaecoloog houden. (Advertentie) MEER DAN SLAPEN GOES l DE SCHIPPER WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 0113 - 230181 Advertentie Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onzé website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. 'PiSfi' W] Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 (Advertentie) Wat en waar u koopt dat bepaalt u toch zelf 1 Tot en met zaterdag 27 januari ontvangt u bij aankoop van een complete bril (montuur glazen) DP HET BRILMONTUUR VAN UW KEUZE OP DE GLAZEN VAN UW KEUZE ONGEACHT HET MERK EN PRIJS ALLE MERKEN EN SOORTEN GLAZEN BRILCOLLECTIE 2006-2007 LET OP II onze korting staat los van de vergoeding van uw zorgverzekeraar. U kan bij ons terecht voor levering en vergoeding volgens de polisvoorwaarden van uw zorgverzekeraar WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl zeeuwse almanak Die jongeman uit Goes stond raar te kijken toen hij zijn versgeleegde groenajvalem- mertje weer van de straat kant wilde plukken. De emmer was weg. Ingepikt door een onverlaat. Omdat hem het vooruitzicht van een groenbakloos huis houden niet aanstond, meld de hij de ontvreemding bij de gemeente Goes. Die reageer de terstond en uiterst dienst baar. Goedenmiddag. Als u woens dagmorgen vroeg de gestolen bak aan de straat zet, laten wij hem omwisselen voor een nieuwe.Een draagemmer neem ik aan?" Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of ,j7EEDe rekenkamer- feie Schou- Brnd/TM® begint ,|,riotk naar de re-mte- „j bijstandsgerechtig de onderzoek gebeurt op i van de gemeenteraden (.gemeenten en een inwo- ner van Tholen. „Wij gaan on derzoeken hoe effectief de in spanningen zijn die de gemeen ten nu doen", zegt voorzitter B. van 't Laar van de rekenkamer commissie. De gemeenten heb ben zelf ook al wat onderzoek gedaan, maar de rekenkamer commissie gaat dat onderzoek verder uitdiepen. Beide Zeeuw se gemeenten zijn volgens van 't Laar overigens redelijk succes vol. In de gemeente Schou- wen-Duiveland daalde het aan tal uitkeringsgerechtigden het afgelopen jaar met 19 procent. Gemeenten zijn sinds 2004 ver antwoordelijk voor de re-inte gratie van bijstandsgerechtig den. Uit landelijk onderzoek is gebleken dat dit niet overal goed verloopt. De kosten zijn hoog en de doorstroming naar betaalde arbeid is (landelijk ge zien) beperkt. Het onderzoek naar het succes van de re-integratie past vol gens de rekenkamercommissie exact binnen de doelstelling van deze instelling. Het maatschap pelijk belang is groot, er zijn aanzienlijke kosten mee ge moeid en het overstijgt het indi viduele belang van de burgers. Het onderzoek naar de re-inte- gratie start medio 2007 en zal eind 2007 begin 2008 worden af gerond. iwe naam [gefuseerde encentra Balkenende BibliOosterschelde is rae naam van de biblio- in de Oosterscheldere- i uitleencentra in de ge- Goes, Borsele, Kapelle, ,Reimerswaal en Schou- liivelandhebben per 1 ja mkrachten gebundeld. werd al ruim een jaar I aangekondigd. De fusie jfen gevolgen voor de E bibliotheken in het bied. Sluiting is niet aan Me bibliotheken te mo ffin om zo van het wat imago af te komen en üjopend aantal uitlenin- leren, mogelijk door informatie digitaal aan te bieden. de nieuwe stichting ®r en vaker samenwer- d allerhande maatschap en culturele organisa- lïd in de laatste plaats Et onderwijs. Sinds vorig literal een aparte inter na voor scholen: idioolbieb.nl. dualiteit van de gelever- ESlen moet omhoog. Ver eende uitleencentra ont- Pplaatsen worden. De wil vaker activiteiten bibliotheken zien, zoals Whgen,'workshops en ®e directeur van Bibli- »belde heet J. van Vugt. 8Ü9 februari aan de slag. 'moment werkt ze in Den beleidsmedewerker bij Reorganisatie van de ^bibliotheken, dtmg hijgt per 1 maart pmetpagina. Het adres J www.biblioosterschelr Het monumentale Hof Welgelegen aan de Pykesweg in Goes kan in de nieuwe wijk Aria dienst doen als restaurant. foto Willem Mieras Igman van der Werf j.Hei lukt Goes maar niet halslag te maken met de inn nieuwe woningen. De tiding van de wijk Man- ld noorden van de stad «tl, In Aria, in het zuiden is,kunnen pas in februa- [Sde eerste huizen worden ui [jiigoed Groep presenteer- teavond het plan voor de ïffjjk Alia in de Goese smmissie grondgebied, iouwkundige A. Habets It namens de projectont- Èareen beeld van 'een sdeslad'. Voor de vormge- a je wijk wordt aangeslo- [de huidige structuur van iied, waarin de landelijke f;e Pykesweg een hoofd- A Md ifsweg - globaal tussen iisscheldeziekenhuis en sèouwwijk Ouverture - j>Dorpsstraat van Aria. icok een Marktveld, een in met een vijver, zoals ioude Zeeuwse dorpen, it verder Achterstraten Hopen aan de Dorps- Irtom, de ontwerpers f/astgoed Groep heb ben volop leentjebuur gepleegd in de omgeving. 'Pittoresk', noemde Habets het geheel van Aria, tegenover het strak vormgegeven Ouverture. Geen rechte straten, maar juist straten die schuin weglopen, met lichte bochten. Met als voor beeld van hoe dat eruit gaat zien: de Pykesweg. De boerderij aan die weg, Hof Welgelegen, krijgt in de ogen van Habets ook een bijzondere functie. In nieu we wijken ontbreken vaak voor zieningen als een restaurant. Hof Welgelegen is daar volgens Habets uitermate geschikt voor, met een genoeg plek voor een kruidentuin. Kerk Het nieuwe kerkgebouw van de Gereformeerde Kerk Vrijge maakt komt ook in Aria, direct aan de 's-Gravenpolderseweg, tegenover de ingang van het Oos- terscheldeziekenhuis. 't Liefst zou Habets naast de kerk één of ander bedrijf, een medisch cen trum, willen hebben. Het voor de kerk noodzakelijke parkeer terrein heeft dan ook doorde weeks nut. ABC Vastgoed Groep wil van Aria een aparte wijk maken. Zonder stoepen, zonder ver keersborden. Toekomstige be woners kunnen straks kiezen uit vierentwintig ontwerpen van acht architecten. Alle woning typen krijgen in elk geval een kap; ook weer in tegenstelling tot de wijk Ouverture. Een na deel van de speciale opzet is dat' voor heel Aria een nieuw be stemmingsplan nodig is. En dat kost tijd, veel tijd. In maart 2009 zou het bestemmingsplan pas rechtsgeldig kunnen zijn. Dat duurt zowel ABC Vastgoed Groep als Goes te lang. Aria gaat 320 a 330 woningen tellen; voor de eerste 100 wil de ge meente nu een versnelde proce dure. Versnelde procedure of niet, de bouw van Aria gaat veel minder snel dan gedacht. In 2005 werd nog gesproken over eind 2006. September vorig jaar was er sprake van najaar 2007. Gister avond werd een planning gepre senteerd waarin de bouw februa ri 2008 begint. Met procedures die ook nog spelen rond Man nee, dreigt 2007 voor bouwend Goes weer een verloren jaar te worden, terwijl een buurgemeen te als Kapelle volop met nieuw bouw bezig is. door Harmen van der Werf GOES - Wordt er vlak bij je huis iets nieuws gebouwd, laat dan ook zelf van te voren de staat van je woning opnemen en vastleggen. Jim Reijerse, eige naar van een woning aan de Oostsingel in Goes, heeft dat ge daan. Hij is daar achteraf maar wat blij mee, nu het op een rechtszaak aankomt. Reijerse woont zelf niet aan de Oostsingel, zijn ouders wonen er. Naast de woning is nieuw bouw gepleegd. Een appartemen tencomplex is er gekomen met een parkeerkelder, op een deel van het terrein van de vroegere Volvo-garage van De Groene. „Ik had het voorgevoel dat er wel eens iets mis zou kunnen gaan", zegt Reijerse. „Vandaar dat ik een bouwtechnisch bu reau heb ingeschakeld om de toe stand van de woning in kaart te brengen voor de werkzaamhe den begonnen." Bouwraadhuis in Kruiningen, in dertijd nog Van Damme in Yerse- ke, heeft voor Reijerse de nulme ting verricht. Teun Hoogvliet van Bouwraadhuis: „Ons eerste contact was 22 november 2004. Wij hebben de staat van de wo ning opgenomen. De aannemer van het complex heeft dat overi gens ook gedaan. Onze bevindin gen zijn bij een notaris gedepo neerd." Het huis was volgens Hoogvliet prima in orde, alleen zaten er hier en daar zetscheurtjes. „Dat krijg je in de loop de tijd. De wo ning is niet onderheid, maar staat op staal, op een beton plaat. Zetscheurtjes zijn niet ern stig, maar ze zijn vooral door het werk aan de parkeergarage echte scheuren geworden. Tot in de fundering." (Advertentie) Voor een leek is al te zien dat er iets mis is aan de woning. De bui tenmuur staat bol. Aan de voor zijde is een gat gegraven tot op de fundering. De scheur in de muur loopt gewoon door. „De woning is total loss", is Hoog- vliets conclusie. „Herstellen is niet meer mogelijk. Afbreken en nieuwbouw plegen is nog de eni ge oplossing.Die mening wordt niet gedeeld door de bouwer van het appartementencomplex of beter, de verzekeraar van de bou wer. „Die heeft 120.000 euro ge boden om de schade te herstel len", geeft Reijerse aan, „maar herstellen kan niet njeer. Zo slecht is de huidige staat en die verslechtert nog, omdat de on dergrond nog niet stabiel is." Reijerse heeft eind vorig jaar in Middelburg een gerechtelijke procedure aangespannen tegen de verantwoordelijke aannemer. Hij verwacht binnen een half jaar uitspraak. Reijerse: „Ik heb mijn les wel geleerd. Ik zou ie dereen dan ook aam-aden vooraf zelf de staat van zijn woning vast te leggen, voordat in de om geving gebouwd gaat worden." Hij noemt als voorbeeld de pro blemen met de bouwput voor het theater in Middelburg, maar ook - voor de nabije toekomst - de bouw van de parkeergarage op het Bleekveld/Kolveniershof aan de westkant van Goes, bij Albert Heijn. De gemeente Goes verplicht daar al de (nog te kie zen) aannemer vooraf nulmetin gen te verlichten. „Maar bij ons is gebleken dat dit geen enkele garantie geeft."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23