feere snel verder met Karreveld Wie bepaalt, die betaalt ÏC Vlissingen overlegt met winkeliers over binnenstad Huis in Koudekerke onbewoonbaar na keukenbrand Tennisclub Dos moet verhuizen Kapellenaar vliegt uit de bocht Portemonnees gerold in Vlissingen Autodiefstal in Middelburg Auto in de sloot bij Waarde Automobilist botst tegen trein Bevelandse twirlsters winnen goud STERTEL nda Danceparade accepteert boete voor geluidsoverlast meente wil niet meer wachten op bedrijventerreinenvisie voor Walcheren Computerclub Uitverkoop van topmerken Het tenniscomplex gezien vanaf de duim door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het liefst zouden ze blijven waar ze al vijftig jaar zitten. Maar dat kan niet en daarom denkt LTC Dos aan een nieuw tenniscentrum, dicht bij de bestaande club. Het project Zwakke Schakels bepaalt dat de duinen meer ruimte nodig heb ben. Ook die van Westduin. Het bete kent dat tennisvereniging LTC Dos het Vlissings duingebied moet verlaten. Dat is geen verrassing voor het bestuur van de club. Waar de leden voortaan hun balletje kunnen slaan, wel. Want dat is nog niet duidelijk, zegt G. Wittens. „Officieel weet onze vereni ging nog van niks. Natuurlijk hebben we overleg met de gemeente, maar we moeten uit de krant lezen dat nu zeker is dat we weg moeten. Op de laatste in formatieavond van de gemeente was voor ons wel een alternatieve locatie in getekend. Dat was bij de sauna. Maar daar staat nog niets over vast." in het Westduingebied, één van de Als voorzitter van de commissie onder houd heeft Wittens het de laatste jaren erg druk gehad op de tennisclub. „We hebben niks anders gedaan dan gereno veerd. Eigenlijk hebben we net alle ba nen, alle hekwerken klaar. Dan kunnen we er weer tien jaar tegenaan, dachten we vorig jaar. Totdat de berichten over Zwakke Schakels kwamen." De bestuursleden hebben inmiddels ge accepteerd dat hun club niet langer on deraan de duinen kan blijven. „We kij ken weer verder. Tegen de sauna aan zou perfect zijn. Dan heb je voordeel van het parkeerterrein en omdat je niet midden in een wijk zit, hebben weinig mensen in de omgeving last van bijvoor beeld felle verlichting. Of we daar ko men te zitten ligt aan wat de gemeente wil, en aan wat de sauna wil. Als het niet lukt, hebben we een tweede optie schakels in de kust van Vlissingen. op de hoek van de Bachlaan met de Van Woelderenlaan. In het gras waar vroe ger nog koeien graasden. Zolang we maar in de buurt van Paauwenburg en Rosenburg blijven. Dat is voor ons het belangrijkst. De meeste van onze leden wonen er en die willen hun sport dicht bij huis uitoefenen." Maar dan is er nog een probleem: geld. Dat heeft de gemeente niet en de ten nisclub evenmin. „Onze kas is leeg. Al onze spaarcenten en een stukje hypo theek zitten in de renovatie. Die is overi gens gedaan door vrijwilligers, die elke week een beetje deden. Maar een com pleet centrum kunnen we natuurlijk niet van ze verwachten. Dat kost meer dan een miljoen. Wij gaan ervan uit dat de overheid betaalt. Die wil immers dat we verkassen." Toch hoeft de club niet te rekenen op foto Ruben Oreel een enorme zak met geld, voorspelt A. Sannen van het projectbureau Zwakke Schakels van de provincie. „Het minis terie van Verkeer en Waterstaat komt met geld, zodra het tennispark in de knel komt. Maar voor ons is nog ondui delijk in hoeverre de tennisclub wordt bedreigd door de dijkversterking." Dat laat de provincie onderzoeken door een speciaal bureau, zoals bijvoorbeeld TNO. Die bekijkt hoeveel last de ten nisclub zou hebben van de dijk, als die tegen de tennisbanen aan komt te lig gen. „De club beweert nadelige gevol gen te zullen ondervinden, zoals val wind of stuivend zand. Of dat inder daad zo is, weet ik niet, maar ik kan het me goed voorstellen." Zo ja, dan betaalt de overheid. „Maar in elk geval niet alles. Welk deel wel, staat niet vast, maar het is niet dat de overheid straks een compleet nieuw cen trum betaalt met de compensatie. Zij kijkt ook naar de waarde van het hui dig centrum. Het wordt een kwestie van onderhandelen." dinsdag 23 januari 2007 wl3 MIDDELBURG - Een 95-jarige automobilist uit Kapelle is zondagmiddag rond 15.00 drie uur uit de bocht gevlo gen op de Middelburgse Schroeweg. De man wilde de af rit naar de A58 oprijden, maar reed rechtdoor over de be tonnen stenen. Daarbij raakte hij een reflectiepaaltje en verloor zijn auto een sierdop. Die dop raakte de auto van een 26-jarige vrouw uit de gemeente Vlissingen, die juist op de rotonde richting Middelburg wilde rijden. Beide au to's zijn beschadigd. Het paaltje is vernield. VLISSINGEN - Twee vrouwen zijn gistermiddag' in Vlis singen tussen twee en drie uur het slachtoffer geworden van zakkenrollers. In de Aagje Dekenstraat werd de portemonnee van een 78-jarige vrouw uit Middelburg weggenomen. Op het Scheldeplein werd uit de tas van een vijftigjarige vrouw uit de gemeente Veere eveneens een portemonnee gestolen. Beide dames hadden een handtas met rits. MIDDELBURG - In de L.J.A. Hoogenboomstraat in Mid delburg is in de nacht van zondag op maandag een auto gestolen. Het gaat om een groene BMW. De auto is meer dan tienduizend euro waard. WAARDE - Op de A58 in Waarde is gisteren, ter hoogte van parkeetplaats Voetpomp, een auto in de sloot ge raakt. De 28-jarige uit Middelburg afkomstige bestuurster van de personenauto had haar voertuig niet voldoende onder controle. Bij de parkeerplaats moest ze een forse stuurcor- rectie uitvoeren om op de weg te blijven. Zij botste vervol gens tegen een verkeersbord en kwam in de sloot tot stil stand. De auto is rondom beschadigd en het verkeersbord is to taal vernield. De automobiliste raakte niet gewond. HEINKENSZAND - Een automobilist is gistermorgen te gen een trein gebotst op de spoorwegovergang op de Noordlandsewegin Heinkenszand. De 43-jarige uit Heinkenszand afkomstige bestuurder van de personenauto negeerde het rode licht en reed de spoorwegovergang op. De auto werd geraakt door de trein die vanuit Heinkenszand richting Goes reed. De achterzijde van de personenauto is zwaar beschadigd. De 43-jarige automobilist kwam met de schrik vrij. 's-HEERENHOEK - Twirlsters van The Showgirls uit 's-Heerenhoek hebben op het Nederlandse Kampioen schap Twirlen 2006 in Nieuwegein zes gouden medailles in de wacht gesleept. De Twirl en Dancefactory uit Kapelle wist afgelopen weekeinde twee keer goud te behalen. door Maurits Sep VLISSINGEN - Het centrum van Vlissingen moet weer gaan bruisen. De gemeenteraad moet daarom met winkeliers gaan pra ten over manieren om de binnen stad nieuwe impulsen te geven. De Lokale Partij Vlissingen, die hiertoe het initiatief heeft geno men, komt volgende week met een concreet voorstel. De LPV heeft een initiatiefvoor stel klaar waarin het college van B en W wordt gevraagd met ondernemers te praten over het zeven dagen per week openhou den van de winkels, dus ook op alle zondagen. Het doel is niet zozeer de zondagopenstelling als wel een aantrekkelijke win kelstad te zijn, stelde de LPV gis teravond in een commissieverga dering waarin het plan werd be sproken. De andere fracties noemden het voorstel weliswaar sympathiek, maar merkten ook op dat zoiets beter uit de onder nemers zelf kan komen dan dat het door de gemeente wordt be dacht. De LPV verwacht echter dat een inspanning van de ge meente extra gewicht in de schaal legt. Volgens P. Kraan zijn de Vlis- singse winkeliers nu verdeeld. „Ze vormen geen eenheid. Wij moeten ze als gemeente helpen die eenheid te hei-winnen." Meerdere fracties wezen er ook op dat de winkels nu al op zon dag open mogen zijn, maar dat veel winkeliers dat niet doen om dat het meer geld kost dan het oplevert. „Ik weet uit ervaring als ex-ondernemer dat het niet meer omzet oplevert, maar dat een deel van de omzet ver schuift naar een andere dag", zei C. van Dalen (ChristenUnie). Overigens is de ChristenUnie net als de RPCU principieel te gen openstelling op zondag. Kraan zegde toe het voorstel zo aan te passen dat het vooral gaat om het opzetten van over leg tussen gemeente en winke liers, en niet om de zondag als extra winkeldag. Daarvoor krijgt de LPV waarschijnlijk vol doende steun tijdens de raads vergadering van volgende week donderdag. Wethouder C. Seijbel loofde het uitgangspunt van de LPV. Wel vroeg zij zich af of een overleg het juiste middel is om het uit eindelijke doel, een bruisender winkelcentrum, te bereiken. „Bovendien zit ik al regelmatig aan tafel met winkeliers." Advertentie DUBURG - Wijkcentrum De COuur: Lotgenotencontact Fi- e; Wijkcentrum De Zwaan, Bingo. (Advertentie) erhemd 30% rerhemd 50% erhemd 60% va. €32.50 pA fetitiGoes. 0113 270025 «ACTIVITEITEN wgklachten: 231231 "ndag t/m vrijdag ge- &de openingstijden; fesstot 12.00 uur HJJIBG De or8anisa_ de Danceparade legt -bij de vierduizend eu- de gemeente Middel- opgelegd- de boete", zegt k ja van de organisato- Lr we vinden wel dat Lrd afgerekend worden. Ën gehoopt dat we er Lwaarschuwing vanaf zouden komen." De gemeente heeft bepaald dat de organisatie vierduizend euro moet betalen. Dat is duizend euro per gecon stateerde overtreding- Bij vier van de vijftien wagens stond tij dens de vorige parade het geluid te hard. Dat het niet goed ging, had de organisatie zelf ook al ge merkt. Eén wagen werd uit de stoet genomen. Het is lastig om geluid te meten bij rijdende wa gens, stelt Kik. Vooral als ze dicht bij elkaar staan. „We hadden begrenzers op de wagens. Bovendien is alles van tevoren gecontroleerd. Een aan tal auto's was te laat, die ston den in de file. Die zijn dus niet nagekeken." Kik accepteert dat zijn organisa tie verantwoordelijk is, ook al is het een gast die de volumeknop te ver opendraait. „Dat het geluid te hard stond, dat kan op zich ook niet, daar zijn we het wel mee eens. We vinden het alleen triest dat we vierduizend euro moeten beta len. Het is veel geld. We krijgen subsidie, maar elk jaar minder. Dit jaar is het vijfduizend eu ro." Dit jaar zullen ze scherper moeten opletten of alle deelne mers zich aan de regels houden. En dat zijn ze ook van plan. Verleden „We hebben daar afspraken over gemaakt met de gemeente. Over het feest op het Hof van Tange hebben we in het verle den ook klachten gehad. Daar voor hebben we een professio neel bedrijf ingehuurd, dat gaat nu prima." „We weten dat het politiek gevoelig ligt. We snap pen het standpunt van partijen als de SGP, maar wij willen graag een goed evenement in Middelburg neerzetten. Het zou een gemis zijn voor Middelburg als dat niet meer kon. De Dance parade is een evenement dat lan delijk veel aandacht krijgt, ook positieve." De Danceparade wordt dit jaar voor de zevende keer gehouden. CT1E cheren ^straat 18 8070 ^MIDDELBURG 18493000 18493009 fredwalch@pzc.nl ^Sep (chef) 'Berkelder *van den Broek "Osman den Hurk Vries (sport) REDACTIE Rspark 28 fejs3l ïmgoes N315500 **13)315669 redactie@pzc.nl ^ET i: web pzc.ni KOUDEKERKE - Een woning in Koudekerke is sinds gister avond onbewoonbaar na een keukenbrand. Volgens de brand weer kunnen de bewoners enke le weken tot een maand niet thuis wonen. De bewoners waren tijdens de brand niet thuis. Daardoor raak te niemand gewond. Rond half ZIERIKZEE - De Zeeuwse afde ling van HCC, de landelijke vere niging van computergebruikers, komt vanavond om acht uur bij een in het MCF aan de De Hu- bertstraat in Zierikzee. De avond heeft geen speciaal thema, maar er is voldoende ken nis aanwezig om computerpro blemen op te lossen of het geven van advies. Ook is er een lees map met de meest recente com putertijdschriften en er is een draadloze internetverbinding. negen kreeg de brandweer van Veere een melding van een wo ningbrand in de Drakensteyn- laan in Koudekerke. Door de he vige rookontwikkeling was het moeilijk het vuur te vinden. Uit eindelijk bleek de brand in de keuken te zijn ontstaan. De brandweer vermoedt dat de brand is veroorzaakt door een keukenapparaat. De bewoners hadden, voordat zij hun huis hadden verlaten, een schroei- lucht geroken. Volgens de brand weer dachten zij dat het aange brande etensresten waren. An derhalf uur later was echter hun keuken half uitgebrand. Ondanks dat het vuur beperkt bleef tot de keuken, is het huis toch onbewoonbaar. Dat komt volgens de brandweer door de enorme rookschade. Ook het huis van de buren heeft lichte rookschade, maar is wel bewoon baar. De brandweer heeft daar door ventilatie gezorgd dat de ergste rook is verdwenen. foto Ruben Oreel fejritsSeg (KERKE - De gemeente pat overleg voeren met „incie om snel grond te iverkopen op bedrijven- iKarreveld in Koudeker- it nil niet langer wach- overeenstemming met foug en Vlissingen over Üjventerreinenvisie voor Scheren. mcciehad dat wel als eis I voordat Karreveld ver- jiikkeld mocht worden, voorkomen dat er een j.-uan bedrijfsgrond ont- p Walcheren, moeten de senten samen een visie waarover ze het ook al- snszijn. Die had ervoor poari moeten zijn, maar ff-, gelukt. i cog geen overeenstem- zegt wethouder J. Melse ine. Dat ligt volgens hem an Veere en ook niet aan nvoor Karreveld. „Vlis- en Middelburg hebben swaar tegen de verdere kling van Karreveld, f zit de kneep niet. De sond aan deze zijde [Kanaal door Walcheren Itarend jsgeen akkoord is over r.jrenterreinen heeft te eet de afspraken die erg en Vlissingen wil- a over hun eigen plan- gt Melse. „Zij moeten Sr met elkaar spreken, ir kunnen wij niet op wachten. Wij willen voortva rend verder en dat kan ook. We krijgen nu al behoorlijk veel aanvragen van bedrijven of ze grond kunnen kopen op Karre veld en die mogen we nog niet honoreren. Terwijl de gronden er liggen. Ze liggen als het ware te roepen om uitgegeven te wor den." De provincie had Veere al toegezegd dat zij de gemeente zou helpen als het niet snel zou lukken om als Walcherse ge meenten overeenstemming te be reiken. Melse gaat de provincie daar nu aan houden. „We heb ben inmiddels ambtelijk laten weten wat de situatie nu is." Volgens wethouder H. Kool- Blokland van Middelburg zijn er geen pijnpunten tussen haar gemeente en Vlissingen. „Wij hebben geen bezwaar tegen het plan Karreveld. Wel hebben we ieder onze eigen plannen. De ra mingen van onze behoeften bij ten elkaar niet. Vlissingen wil bijvoorbeeld verder met Bas- kensburg, de Buitenhaven en Souburg. Wij zijn bezig met de Mortiere, Arnestein en Rams- burg." Haar collega van Vlissin gen, C. Seijbel, maakt wel een voorbehoud. „Wij merken dat de verkoop van bedrijfsgrond in Souburg niet makkelijk gaat. Wij zien dus nog niet zo zeer de noodzaak in van uitbreiding van bedrijventerreinen. Tegen Karreveld hebben we niks, maar over de rest willen we toch nog eens goed praten." Kool-Blokland vernacht dat de visie op bedrijfsgrond op Wal cheren in het voorjaar klaar is. MaxMara Bonneterie Bogner Escada Armani Jeans Van Laack Lammycoats Burberry Gunex Bruneilo Cucinelli Tassen Cashmere pulls Moschino Citizens of Humanity Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Nu met korting Grote Markt 11 -13 Goes tel. 0113 227607

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 13