och onderzoek naar extra brug 60% 50% IC Scheldehof viert twintigjarig bestaan Vlissingse mogelijk slachtoffer zedendelict idelburgse raad wil ook maatregelen tegen bussen op Stationsbrug Compleet slapen in Zeeland ,tf fnorgariib goes PZC KORTING KORTING TILROE OPTIEK Goeie bak ikl iri 2007 ill editie Walcheren «jJjURG - Het onder- 0 een extra brug over jjalbij Ramsburg in Mid point er. Dat onderzoek Eiwijzen of het zin heeft ibmg versneld wordt aan- j De brug zou tijdelijk *uld moeten worden 55 om de Stationsbrug nroute te ontlasten. j de gemeenteraad van (Advertentie) ten. Alleen de Politieke Partij Middelburg en Middelburg Transparant stemden tegen het onderzoek. De SGP en de WD - die eerst nog twijfelden over het nut van zo'n onderzoek - stem den voor. „We zijn kritisch, maar we willen kijken of er vol doende draagvlak is om zo'n brug aan te leggen", zei C. Si mons (WD). Bewoners van de kaaien vragen al jaren om maatregelen om het autoverkeer voor hun huizen te rug te dringen. Als de brug wordt aangelegd kan - een deel van - het verkeer op de Stations brug worden geweerd. Bewo ners in de omgeving van Rams burg vrezen juist weer overlast als het autoverkeer straks door hun buurt rijdt. PvdA'er P. de Doelder vroeg de wethouder dan ook om een oplossing te zoe ken voor de afwikkeling van het verkeer als het eenmaal de brug over is. De brug tussen Ramsburg en de Kleverskerkseweg bij Arnestein stond al jaren op het program ma. Het was altijd de bedoeling dat er alleen fietsers en voetgan gers overheen zouden gaan. Au toverkeer kan straks via een tun nel naar de andere kant van het kanaal. De partijen die tegen het onderzoek stemden vonden het nu te laat. Tegen de tijd dat die brug klaar is, ligt de tunnel onder het kanaal er ook, vonden ze. Bovendien heeft hij geen nut meer, zei H. Akdag (PPM), nu de plannen om bij Kleverskerke wo ningen te bouwen van de baan zijn. De raad wil ook een onderzoek naar het weren van grote bussen op de Stationsbrug. Die brug ie meerderheid beslo- eque voor nol in Hulst -Basisschool De Ark i>t is gisteren verrast met &i]ue van zevenhonderd ;»r de directeur van het iuljeugdfonds Jantje Be- jBussen uit groep 8 van school verkocht namelijk iuende lot van de Jantje Jij. Hij vond vorig jaar sep- plaats. Leerlingen van in heel Nederland ver leur aan deur loten, nai mogen de helft van ragst houden om te be- jan eigen spelactivitei ten zet de andere helft projecten die spelen Dieren stimuleren. De nog niet precies waar- dieque van zevenhon- i)wordt besteed, tachten willen samen Kjrlingen een goede be- I Kinden. reel geëist oVlissinger drugshandel ELBURG - Officier van II. den Hartog heeft gis- jde rechtbank in Middel en een 31-jarige inwo- Vlissingen voor handel slovende middelen een verkocht vorig jaar in a wiet, met name aan iklanten. De verdachte gepakt, nadat zijn naam icieen omvangrijk drugs- Ki. Daaruit bleek dat de zich ook bezighield den in cocaïne, sisval vorig jaar 10 okto- :jn woning in Vlissingen ten handelshoeveelheid «honderd gram hennep koffen. Échte zei drugsklanten koffieshop te ontmoeten, gen aan mij 'iets' te rege er het dealen in coke ;emj in opdracht van an te handelen. Een kleine üad hield hij voor eigen p- De man zei dat de pe- dealen aanmerkelijk geweest. Tot zijn klan- gbehoorden veel kennis- familie. D Olie meende dat zich hoofdzakelijk toe fde handel in hennep, ifpleiter wees naar het ge- &id, waarvan met name Shops in Zeeuws- Vlaan deren en de buitenlan- VLISSINGEN - De politie is gisteren de hele dag bezig geweest met een onderzoek in het park aan de Julianalaan in Vlissingen. Rond 9.20 uur kwam bij de politie de melding binnen dat er 'iets heel ernstigs' was gebeurd bij de bunker. Eenmaal daar trof de politie een vrouw aan. „Zij was hevig overstuur en helemaal in de war", ver telt woordvoerder M. Vis. „Wat er precies was gebeurd, werd voor ons niet duide lijk. We weten ook niet wie ons heeft gealarmeerd; er zijn geen namen genoemd." Het slachtoffer, een dertigjarige vrouw uit Vlissingen, is overgebracht naar het zie kenhuis. Daar is ze alleen nog maar gehoord door de politie. Die zegt er rekening mee te houden dat de vrouw het slachtoffer is van een zedendelict. „Maar we heb ben nog niet in beeld wat er precies is gebeurd. Daar proberen we achter te komen, door straks alle onderzoeken aan elkaar te koppelen." In het park heeft de politie een gebied van vijftig bij vijftig meter afgezet met lint. Daarbinnen werd sporenon derzoek verricht door een 'behoorlijk team aan rechercheurs', aldus de woordvoer der. „Dat betekent dat we de zaak serieus nemen." Agenten hebben gistermiddag ook bij omwonenden aangebeld om te vragen of zij tussen 8.30 en 9.30 uur iets ver dachts hebben gezien. De politie zoekt nog steeds getuigen. Zij kunnen zich mel den op het politiebureau in Vlissingen of via telefoonnummer 0900-8844. foto Ruben Oreel ma- -de uitvoer van wiet. Het 3 harddrugs moest vol- genuanceerd worden. om een vrienden- De eis verraste de raads- pvoorstelde om een straf aan de 43 da- {d]n cliënt in voorlopige taft uitgezeten met Basteen werkstraf. ,aak op 5 februari. door Elian van't Westeinde VLISSINGEN - „Het is goed in Scheldehof", zingen de bewo ners van het Vlissingse zorgcen trum op de muziek van Piet Hein. Het is een eigengemaakt lied, geschreven ter ere van het twintigjarig bestaan van het cen trum dat deze week wordt ge vierd. De stemming zit er meteen al goed in bij de aftrap van de festi viteiten maandagmiddag. In een bomvolle zaal krijgen de bewo ners een high tea aangeboden. De cliëntenraad schenkt het huis drie kleurrijke vazen. Die zijn voor het nieuwe keukentje, achterin de zaal. Een potje plantjes is voor op de bar. „We hopen dat het de komende twin tig jaar meegaat", is de wens van een lid van de cliëntenraad bij de overhandiging. M. de Reeper, van kamer 111, maakt zich met activiteitenbege leider E. Pleijte los van de cake jes en slagroomsoesjes om aan de fotospeurtocht 'Uit de Oude Doos' te beginnen. De speurtocht is door het hele huis uitgezet. In alle gangen han gen plaatjes van bewoners en personeel, in hun jonge jaren welteverstaan. Dat is om het de speurders niet al te makkelijk te maken. Ze zitten op een karton netje geprikt met ernaast een paar ballonnen. De bijgaande tekst is een aanwij zing in de goede richting. „Wie is deze bloemendame?", leest Pleijte de tekst bij een zwart-wit foto van een vrouw in haar jonge jaren. „Haar ken ik wel. Ik zat altijd naast haar, bij het eten." De Reeper vult de ant- woordenlijst in. „En wie is de juf achter de balie?" De Reeper bestudeert het ge zicht van een blozende jongeda me, met strikjes in de haren. „Lien, Kristel of Sonja, leest hij hardop." Ook dit antwoord gaat de 86-jarige goed af. Hij woont hier vanaf september vorig jaar en kent nog niet alle 74 huisge noten. Maar, hij verwacht dat dat niet lang zal duren, want hij heeft volop aanspraak. „Zelf ben ik ook nogal een kletskous." Gelukkig krijgt De Reeper nog voldoende gelegenheid alle 66 fo to's te bekijken en de antwoor den in te leveren. Zolang de fees telijkheden duren, hangen de fo to's er. Dinsdag spelen de bewoners een quiz. Ze krijgen dan vragen over heden en verleden van Scheldehof voorgelegd, woens dag is er een verhalenbingo. Oud-medewerkers en medewer kers ontmoeten elkaar donder- wordt helemaal autovrij als de tunnel onder het kanaal klaar is. Alleen bussen, fietsers en voetgangers mogen er dan nog over. „Dat is niet te verkopen aan het bedrijfsleven, het land- bouwverkeer en gewone automo bilisten", zei CD A-fractievoor zitter J. Kodde. Zijn voorstel om te kijken of het mogelijk is om alleen kleine stadsbussen toe te laten, kreeg voldoende steun. Hockeysters winnen Champions Trophy Fiat motie thuisbevallingen DEN HAAG - Minister Hoogervorst beschouwt de motie van CDA en PvdA om de regio eerst een oplossing te laten zoeken voor de thuisbevallingen op Walcheren als een on dersteuning van zijn beleid. Dat heeft hij gisteren aan cle Tweede Kamer geschreven. CDA en PvdA willen dat alle betrokken partijen in de regio met elkaar overleggen over het voornemen om de afdeling kindergeneeskunde van de Oosterscheldeziekenhuizen en het Ziekenhuis Walcheren in Goes te concentreren. Thuisbevallingen op Walcheren zouden mogelijk moeten blijven. Pas als de regio er niet uitkomt en daardoor in noodgevallen niet binnen drie kwartier een ziekenhuis kan worden bereikt, moet de re gering ingrijpen. De SP steunt de motie, die daardoor de ze week door de Kamer zal worden aangenomen. Een nog verder strekkende motie van de SP, om de bereikbaar heidsnorm terug te brengen van 45 naar 30 minuten, wordt door Hoogervorst ontraden. De grote partijen in de Kamer zullen deze motie ook niet steunen. Zouden ze dat wel doen, dan was concentratie van de afdeling kinderge neeskunde in Goes onmogelijk geworden. Vlissingen zou dan zeker een eigen kinderarts en gynaecoloog houden. Akkoord over woningen bouwput MIDDELBURG - Op de bouwput aan de Zuidsingel in Middelburg komen definitief woningen. De gemeente raad is gisteren akkoord gegaan met de verkoop van grond aan woningcorporatie Woongoed. Dat geld wordt gebruikt om het tekort aan te vullen dat nog bestond op de bouwput. De accountant van de gemeente had geëist dat het tekort nog dit jaar wordt aangevuld. Alleen de ChristenUnie, tegenstander van stoppen met de bouw van een theater aan de Zuidsingel, stemde tegen. GroenLinks, de partij van oud-theaterwethouder A. van 't Westeinde stemde voor. „Maar we hadden het geld liever aan andere doelen besteed", zei partijgenoot J. van Nieuwenhuizen. Bezwaar tegen HKPD ongegrond VLISSINGEN - De gemeente blijft een uitzondering ma ken voor het Huiskamerproject voor Drugsverslaafden (HKPD) in de bestemming voor de Coosje Buskenstraat in Vlissingen. Die straat is nu bestemd voor bewoners, en niet voor maatschappelijke doeleinden zoals het HKPD. Buurman M. Verhoeven had daarom bezwaar ingediend bij de gemeente, maar die heeft dat nu ongegrond ver klaard. Plet is de bedoeling dat het opvangcentrum ver huist, al is niet bekend wanneer en waarheen. (Advertentie) WOONBOULEVARD MARCONISTRAAT 32 MEER DAN SLAPEN I DE SCHIPPER I 0113 - 230181 (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve serviezen van Johnson Brothers, één van de merken van Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via onze website www.pzc.nl/spaaractie. U kunt ze ook afhalen bij onze klantenbalie. Met een abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 :l alfabel van Zeeland (Advertentie) dag, en vrijdag krijgen alle vrij willigers van het centrum een ge zellige avond aangeboden. Za terdag komt er een eind aan de drukte. Ter afsluiting van de fes tiviteiten krijgt iedere bewoner zijn ontbijt op bed. „Een crois- santje", verklapt Pleijte. Meer informatie over Schelde hof is te vinden op: www.werkt- voorouderen.nl. Wat en waar u koopt dat bepaalt u toch zelf Tot en met zaterdag 27 januari ontvangt u bij aankoop van een complete bril (montuur glazen) OP HET BRILMONTUUR VAN UW KEUZE OP DE GLAZEN VAN UW KEUZE ONGEACHT HET MERK EN PRIJS AU-E MERKEN EN SOORTEN GLAZEN BRILCOLLECTIE 2006-2007 LET OP I! onze korting staat los van de vergoeding van uw zorgverzekeraar. U kan bij ons te/echt voor levering en vergoeding volgens de polisvoorwaarden van uw zorgverzekeraar WALSTRAAT 81 VLISSINGEN 0118-412370 www.tilroe.nl zeeuwse almanak Die jongeman uit Goes stond raar te kijken toen hij zijn versgeleegde groenafvalem- mertje weer van de straat kant wilde plukken. De emmer was weg. Ingepikt door een onverlaat. Omdat hem het vooruitzicht van een groenbakloos huis- houden niet aanstond, meld de hij de ontvreemding bij de gemeente Goes. Die reageer de terstond en uiterst dienst baar. „Goedenmiddag. Als u woens dagmorgen vroeg de gestolen bak aan de straat zet, laten wij hem omwisselen voor een nieuwe. Een draag emmer neem ik aan?" Activiteitenbegeleider E. Pleijte helpt Scheldehof-bewoner M. de Reeper met de fotospeurtocht in het Vlissingse zorgcentrum. foto Ruben Oreel Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes (Advertentie)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 11