BfflfflTÏÏÏJTTTI ennisbanen wijken voor duinen IC IN CONCERT Op de Zandweg moest je tol betalen Een bordje waar poepen wel mag Viertal aangehouden wegens mishandeling gingen stemt in met plan kustver sterking Westduin e@pzc.nl 4460 AA Goes Mirfdén-ZeelanfJ: 0113-315520; "Sen: 0113-315570; 020-4562500. 0800-0231231 „dag 22 januari i 2007 editie Walcheren Idols in de Biet Harde wind velt bomen MIDDELBURG - De stormachtige wind van afgelopen weekeinde heeft op verschillende plaatsen op Walcheren nog tot gevaarlijke situaties geleid. Het ging vooral om omgewaaide bomen en dakpannen. Van grote schade was volgens de brandweer nergens sprake. De korpsen van Vlissingen/Middelburg en Veere/ Noord-Beveland hebben bomen gesnoeid zodat er geen ge vaar meer was voor de omgeving. In Vlissingen heeft de brandweer ook nog een schoorsteen, een losgewaaid rol luik en een kapotgewaaide dakgoot opgeruimd. Aan de Commandoweg in Vlissingen zijn enkele jonge bomen ge knakt. Daar was niet de wind de schuldige, maar volgens een buurtbewoonster hebben vandalen de bomen gebro ken. Autobrand snel geblust MIDDELBURG - De Stadsgewestelijke Brandweer Vlissingen/Middelburg (SGB) is gisterochtend vroeg uit gerukt voor een autobrand aan de Vlissingsestraat in Mid delburg. De brand was snel geblust. De auto raakte zwaar beschadigd en moest worden weggesleept door een bergingsbedrijf. Aanhouding wegens kopstoot MIDDELBURG - De politie heeft in de nacht van zater dag op zondag rond twee uur in Middelburg een 17-jarige jongen uit Sas van Gent aangehouden op verdenking van het uitdelen van een kopstoot. De man zou enkele minu ten eerder op de avond in de Zusterstraat in de fout. zijn gegaan. Een 23-jarige man uit de gemeente Veere ving een struikelende vrouw op die haar muts wilde oprapen. Op dat moment kwam de vriend van de vrouw aan en gaf de 23-jarige een kopstoot waarna hij direct wegrende. Man in eigen huis overvallen SINT-MAARTENSDIJK - Een 56-jarige man uit Sint-Maartensdijk is zaterdagavond tussen tien voor ne gen en tien over negen in zijn woning overvallen. De man, die woont in de Rozenstraat, deed zijn voordeur open nadat er was aangebeld. Voor hem stonden twee on bekende mannen, van wie er één zijn gezicht had bedekt met een sjaal of bivakmuts. De 56-jarige man kreeg een onbekend voorwerp tegen zich aan gedrukt. De twee mannen eisten geld en namen de portemonnee van de man af. Eén van de overvallers duwde de bewoner vervolgens zo hai-d omver dat die ach terover viel en even het bewustzijn verloor. Toen het slachtoffer weer bijkwam, waren de mannen verdwenen. De overvallers hebben enkele honderden euro's buitge maakt. GOES - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag aan de Nieuwe Rijksweg in 's-Heer Hendrikskinderen vier mensen aangehouden die even daarvoor een 22-jarige vrouw en een evenoude man zouden hebben mishandeld op het Sta tionsplein in Goes. Het vrouwelijke slachtoffer liep over de Westsingel in Goes toen de vermoedelijke daders haar en kele verwensingen naar het hoofd slingerden. De vouw riep daarop iets terug. Toen ze iets la ter bij twee mensen die haar op haalden in de auto wilde stap pen, werd ze aan haar haar uit de wagen gesleurd en daarna ge schopt en geslagen. Een andere inzittende, een 22-jarige man, kreeg een paar vuistslagen in zijn gezicht. Kort daarop kon de bestuurder de auto starten en wist het drie tal weg te komen. De verdachten zijn twee vrou wen van 20 en 21 jaar oud en twee mannen van 23 jaar. Ze ko men allemaal uit de gemeente Goes. Advertentie SCHOUWBURG MIDDELBURG DO 1 FEB 20.00 UUR T: 0900-3300033 - www.theaterverkoopzeeland.nl zeeuwse almanak Frans De ogen werden al wat slech ter, de oren vertoonden kuren en ook het geheugen van dat echtpaar uit Goes was niet meer zo scherp als het ooit was geweest. Onlangs, tijdens een reisje naar Frankrijk, besloten ze in een wegrestaurant een hapje te eten. De auto kreeg een plekje op het parkeerterrein en de Goesenaren wandelden op hun gemak het enorme complex in, op zoek naar het restaurant. Na de maaltijd be sloten ze de auto weer op te zoeken, maar hoe ze ook hun best deden, het voertuig was nergens meer te vinden. Ver schillende keren liepen ze het parkeerterrein over, maar geen spoor van de auto. De aanwijzingen van een Fransman die om raad werd gevraagd, hielpen hen ook al niet. „Hoe komt hij erbij, met zijn opmerkingen over de an dere kant van de weg. We zijn de snelweg helemaal niet over gestoken. Die Fransen, daar heb je ook niets aanwas de reactie van de Goesenaar. Tot ze nog eens goed naar het wegrestaurant keken, dat over de sneliveg was ge bouwd. Bijdragen voor deze rubriek: redactie@pzc.nl of Redactie Almanak, Postbus 31,4460 AA Goes id gewond geraakt toen een weg in zijn woon- Icgen een betonnen paal i en vervolgens ten val iwilde vermoedelijk een eerd staande auto ontwij- ütnahij begon te slinge- decontrole over zijn mo tor. Het slachtoffer is a hoofdwond en letsel En en handen overge- saar het ziekenhuis in iliouding na handeling EIGEN - De politie adenacht van vrijdag op h?een 21-jarige man uit ii; aangehouden die ervan verdacht in Kruiningen oatehebben mishandeld. 5 zou hij in het huis van 'thtoffer vernielingen heb- rgericht. De verdachte is 1 een tuin aan de Burge- Leo de Visser (linksvoor) en Jos Broeke (midden) leiden ruim veertig v lelaars rond ten zuiden van Ritthem. foto Ruben Oreel 1 ingere- idsarna doorgereden. Na phouding aan de Zand pol dat de man veel te -oaken had. j tAdvertentie roen bij Becam idkoper dan bij le Postbank? f IJK SNEL OP 1BECAM.NL door Maurits Sep RITTHEM - Nee, dat kan echt geen toeval zijn. Net op het mo ment dat de winterwandeling van de dorpsraad Ritthem ver trekt, begint het te regenen en te hagelen. „De eerste hagel van het jaar", stelt de immer opge wekte weerman Jos Broeke vast. Als Ritthemer met een grote ken nis van de lokale geschiedenis is hij een van de twee gidsen. Hij vormt zondag een span met Leo de Visser, stalhouder van trek paarden. Samen dissen ze onder weg tal van historische feitjes en fraaie anekdotes op. Om kwart voor twee, terwijl een harde wind de regen neerslaat, vertrekt de derde winterwande ling van de dorpsraad. Deze keer voert de tocht door het ge bied ten zuiden van de zuidzijde van de Zandweg. Die, hoe kan het ook anders, vroeger inder daad van zand was. Maar vergis je niet in het belang van dat pad. Het was, vertelt Broeke, de doorgaande route naar Sou burg. „En er wordt nu wel zo veel ophef gemaakt over dat Bel gische tolvignet, maar ook op de Zandweg moest je vroeger tol be talen hooi-." De Visser wijst naar een boerde rij. „Hier stond ooit een kasteel. Dit was de heerlijkheid Nieuw- erve. En het schijnt dat er onder grondse tunnels lagen van Ram- mekens naar Nieuwerve, van Nieuwerve naar Welzinge, 'ook ooit een heerlijkheid, en terug naar Rammekens. Maar dat zal wel een fabeltje zijn." (Advertentie) Wij geven u de helft cadeau! Spaar mee voor 50% korting op vier exclusieve I I serviezen van Johnson Brothers, één van de merken pi Wedgwood. Spaarkaarten kunt u downloaden via r* website www.pzc.nl/spaaractie. P°ok afhalen bij onze klantenbalie. ^abonnement spaart u sneller! Bel 0800 - 0231231 Hoekje om, de Westhoekweg' op. Nou begint het ook nog te donde ren en te bliksemen. „We wor den met muziek begeleid", grin nikt een wandelaar, maar de Welsh corgi die meeloopt, vindt het zo leuk niet. Ze houdt stil en komt slechts na lang aandrin gen van haar baasje weer op gang. Droog Op de zeedijk waait het wel hard, maar is het gelukkig droog. Dat kunnen ze in Bres- kens zo te zien niet zeggen. Op de dijk, vertelt Broeke, stond ooit een herberg - De Schone Waardin. Daarom heet de weg onderaan de dijk nog zo. De slaperdijk die achter de zee dijk ligt, is niet zonder belang, merkt De Visser op. „De Wester- schelde is hier meteen achter de dijk zestig meter diep. Men ver trouwde de dijk niet helemaal. En terecht. In 1953 zijn er vijf gaten in geslagen. Dankzij de slaperdijk heeft een deel van Walcheren, tot het Kanaal door Walcheren, het in 1953 droog ge houden." Het zonnetje is zowaar gaan schijnen. „We hebben nu al alle weertypes gehad, maar dit is toch wel het prettigste", vindt een wandelaarster uit Middel burg-Zuid. De wind duwt de wandelaars terug naar Ritthem. Een mooie wandeling, vindt ze het. „Maar wel zwaar voor mij. Lang, en ze lopen zo snel." Ze kan even rusten op de Lou- werse's Wegeling, als De Visser weer een verhaal vertelt over de molen die daar ooit heeft ge staan. „Wegeling is trouwens een naam voor een pad waar over ook wagens konden rij den", legt hij uit. „En het heet hier Louwerse's Wegeling, om dat daar ooit een boerderij stond die van Louwerse was. Net zoals de Schotteweg is ver noemd naar Schotte." Zo eenvoudig is het soms. Maar je moet het maar net weten. En als je het zelf niet weet, is het toch prettig om het eens uitge legd te krijgen terwijl je ruim an derhalf uur lang rustig rond Rit them kuiert. Helemaal als je weet .dat in het dorpshuis de erwtensoep staat te pruttelen. door Maurits Sep VLISSINGEN - Waar je je hond niet mag uitlaten, staan wel bordjes. Maar waar het wel mag, staan ze dan weer niet. De gemeente Vlissingen gaat daar iets aan doen. Wat precies, dat wordt nog niet verklapt. Later dit jaar, als het groenbeleidsplan wordt gepre senteerd, zal blijken hoe zicht baar wordt gemaakt wat een hondenuitlaatplaats is. Dus waar honden los mogen lopen en waar ze vrij mogen poepen. Hondenrenveldjes zijn er al wel in Vlissingen. Baasjes kunnen ze alleen niet herkennen als ze er zijn. Ze moeten folders van de gemeente raadplegen. Ook op de website staan ze vermeld, per wijk. Renveldjes zijn vooral grasstro ken. Van 1 november tot 15 maart mogen honden ook los op het strand lopen. In veel straten zijn ook hoindenpoeppalen te vinden. Daar zijn zakjes te vin den waar hondenbezitters drol len in kunnen doen en de zakjes dan kunnen weggooien. De aanwijzing van hondenren veldjes leidt overigens niet per se tot minder klachten over hon denpoep. Dat hangt af van de be reidheid van hondenbezitters om zich aan de regels te houden. En daarbij kan het helpen om de aangewezen renveldjes duide- pad en de wegsloot van de rond weg S14 aanwijzen als honden- renveld. Het veldje bij Assumburg in de wijk Bossenburgh is voortaan verboden terrein voor honden omdat daar een speelveld van is gemaakt. Honden houden vol gens de gemeente genoeg ruimte Honden kunnen nu onder meer terecht op een grasveld aan de Koudekerkseweg, tegenover de huisnum mers 38 tot 82. foto Ruben Oreel lijker te markeren, verwacht de gemeente. Uit de wijk Lammerenburg ko men veel klachten. En vragen over waar honden dan wel mo gen lopen en poepen. Het ge meentebestuur wil nu in elk ge val de strook gras langs de Srandwal tussen het schelpen- over langs de Nieuwe Zuidbeek- seweg. Het grasveld tegenover het zie kenhuis is een trapveldje voor jongeren geworden. Honden kunnen nu terecht op aan ander grasveld iets verderop aan de Koudekerkseweg, tegenover de huisnummers 38 tot 82. jfaurits Sep KINGEN - De tennisbanen l Van Woelderenlaan in ton moeten wijken voor sterking van de kust. Als uiaisterie van Verkeer en «laai met geld over de komt wordt een nieuwe „zocht, in of buiten het Spied. plaatsen, fietsenstallingen, toi letten en informatieborden ge maakt. Ook kunnen er ijs- en frietkramen komen in het toeris tenseizoen. Aan het einde van die afslagen komen strandover- gangen. Auto's kunnen dus niet meer langs de duinen rijden, fietsers wel. Zwanenburg wordt vervan gen door een fiets- en wandel route, deels buitendijks, die aan sluit op de Vlissingse boule vards en op andere fietsroutes in het gebied. Zo ontstaat 'een rondje Westduin'. Behalve de tennisbanen moet ook strandpaviljoen Hoge Dui nen wijken voor de kustverster- king. De eigenaar heeft volgens de gemeente gekozen voor een uitkoopsom, omdat andere plaatsen in de buurt minder goed bereikbaar en economisch niet zo aantrekkelijk zijn. Dijkpaviljoen Het project Zwakke Schakels biedt ook enkele kansen, merkt het college op. Op het einde van de nieuwe fiets-/wandelroute bij de Vlissingse boulevard ont staat ruimte voor een dijkpavil joen. Langs de kust kan ook een strandhotel komen dat alleen in het toeristenseizoen open is. Een hotel op het strand is een nieuw toeristisch product en dus een kans. Al deze plannen zijn besproken tijdens een bijeenkomst van het Bestuurlijk Overleg Zwakke Schakels, waaraan de gemeen ten Vlissingen en Veere, de pro vincie en het waterschap Zeeuw se Eilanden deelnemen. In fe bruari worden ze ook toegelicht, op een openbare informatiebij eenkomst. Wanneer en waar die plaatsvindt, is nog niet bekend. ito uit de plannen van het zwakke Schakels voor ^jjed Westduin/Nolle. dijkverzwaring verdwij- a de binnenzijde van de ^toegangswegen voor ge ld verkeer en de par- a>n. De tennisbanen lier daarom ook niet jjven, stelt het Vlissingse tóiestuur vast. jiisterie van Verkeer en Jaat, dat over de kustver- toat, heeft geld beschik- \m nieuwe investeringen L het schadeloos stellen jasen, bedrijven en organi- |die moeten verhuizen, lapensatie voor de ten- Ka moet nog wel met het tóe overeenstemming fe bereikt, benadrukt het Eren Hen W. Lukt dat Ja staat de verplaatsing Ik discussie. Vlissingen lé'namelijk geen geld om ersterking heeft nog Igen voor het gebied fc Dishoek en Vlissingen. i wordt geschrapt gaande weg voor gemo ts] verkeer onderlangs de tEr komen afslagen naar twvoor in de plaats. Bij a worden parkeer- rijder II tegen paal Een 30-jarige mo lt uit Ouddorp is zater-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 9