m;
niet opnemen
Amateurvoetbal
Schaatsen I WK sprint
Betaald voefU
ZATERDAGVOETBAL
Hoofdklasse B: Spakenburg-SSV'65
afg.
Eerste klasse C: Schelluinen-Meer-
kerk 2-1, Achilles Veen-Nieuw Lekker-
land 4-2, Oostkapelle-GJS 0-2. Overige
wedstrijden afgelast.
Nivo Sparta 12 8 3 1 27 36- 19
Rijsoord 13 8 3 2 27 20- 13
LRC 12 7 4 1 25 31- 16
RodaBoys 13 6 5 2 23 20- 14
WGZ 13 6 4 3 22 25- 14
GJS 14 5 4 5 19 23- 22
Schelluinen 14 5 3 6 18 21- 28
Nieuw L'land 13 4 4 5 16 13- 15
Achilles Veen 13 3 3 7 12 21- 29
Meerkerk 14 3 2 9 11 20- 30
Oostkapelle 14 2 3 9 9 13- 25
Tern. Boys 13 2 2 9 7 12- 30
Tweede klasse E: Heinenoord-Rillan-
dia 0-0, GPC Vlissingen-De Meeuwen
2-0, Zaamslag-AZVV afg., Dinteloord-Ar-
nemuiden afg., Kapelle-Zwaluwe 1-2,
Bruse Boys-Tholense Boys 3-3,
Arnemuiden 13 10 3 0 33 37 - 8
GPC 13 10 2 1 32 37- 9
Heinenoord 14 5 7 2 22 25- 24
Zwaluwe 14 6 3 5 21 16- 13
Thol.Boys 14 4 5 5 17 26- 28
Kapelle 14 4 4 6 16 17- 21
Dinteloord 13 4 3 6 15 18- 23
Zaamslag 13 4 3" 6 15 19- 26
Bruse Boys 14 3 6 5 15 24 - 26
AZW 13 3 5 5 14 14- 20
Meeuwen 14 4 2 8 14 15- 21
Rillandia 13 1 3 9 6 8- 37
Derde klasse A: WHS-SKNWK afg.,
Dauwendaele-Krabbendijke 5-1, Duive-
land-Noad'67 1-1, Heinkenszand-Veere
afg., Nieuwdorp-Bevelanders 6-1,
Serooskerke-VCK 2-0.
Nieuwdorp 14 10 4 0 34 35- 7
Serooskerke 14 8 4 2 28 25- 15
Duiveland 14 7 2 5 23 29- 31
Veere 13 6 3 4 21 36- 17
Hemkenszand 13 7 0 6 21 25- 24
Noad'67 14 5 6 3 21 16- 16
WHS 13 4 4 5 16 19- 21
VCK 14 3 6 5 15 19- 21
Oauwendaele 14 3 5 6 14 33 - 29
SKNWK 13 3 3 7 12 21- 21
Krabbendijke 14 3 3 8 12 14- 39
Bevelanders 14 2 2 10 8 7- 38
Vierde klasse A: Nieuwland-Arends-
kerke 1-1, Hoedekenskerke-DFS 2-2,
Goes-Borssele 2-5, Apollo-Cadzand 3-1,
Wolfaartsdijk-SVD afg., Wemeldinge-
Spui 3-3, Colrjnsplaatse Boys-MZVC
afg.
Col. Boys 15-40 MZVC 15-22
Wolfaartsdijk 15-37 Nieuwland 16-19
Apollo 15- 32 Borssele 16-17
Arendskerke 14-27 H'kerke 15-16
Wemeldinge 15 - 27 DFS 15 -14
SVD 16 - 23 Cadzand 16 - 8
Spui 16 - 23 Goes 15 - 1
Vierde klasse B: Vrederust-Chrislan-
dia 1-1, Waarde-ZPR 1-3. ZSC-Mevo 0-1.
Overige wedstrijden afgelast.
ZPR 16-39 WIK 14-20
FSV 15-34 Vrederust 15-15
ZSC 16 34 SPS 16-15
Yerseke 15-31 Stavemsse 14-10
Mevo 16 29 Chrislandia 15-10
Smerdiek 15-28 Brouwersh 13 - 7
Kruiningen 14 - 24 Waarde 14 - 3
IIM
Hoofdklasse: Hoek 2-ASWH 2 0-3, Ar
nemuiden 2-Meerkerk 2 5-1
H'jansdam2 12 -27 A'muiden2 11-14
ASWH2 13-26 Meerkerk 2 12-13
Sliedrecht 2 12-19 WGZ 2 10-11
Gr, Lindt 2 12 - 17 Oranje Wt 2 12-10
Koz. Boys 2 12-16 Rijsoord 2 9- 7
Hoek 2 13 - 16
Eerste klasse: Heerjansdam 3-VVGZ 3
0-0, Oostkapelle 2-GPC 2 1-1.
ASWH3 13-29 H'jansdam3 14-19
SSV2 13-24 Zwerver2 13-17
GPC 2 13-23 Tern. Boys 2 13-16
Sliedrecht3 13- 22 Serooskerke2 13-16
Rijsoord 3 13-22 AZW 2 13-7
Oostkapelle 2 14-20 WGZ 3 13- 6
Tweede klasse A: Wemeldinge 2-Ka-
pelle 2 0-4, Arnemuiden 3-Heinkens-
zand 2 3-0, Veere 2-Zaamslag 2 2-2, De
Meeuwen 2-Bruse Boys 2 4-1, Hoek 3-
Kloetlnge 3 6-0.
Zaamslag 2 14-29 Veere 2 14-20
Kapelle 2 13- 28 Yerseke 2 13-17
Bruse Boys 2 14-26 Hoek 3 14-16
Kloetinge 3 14-23 Heinkensz. 2 13-13
Meeuwen 2 13-22 A'muiden3 13-10
Dauwend. 2 13-20 Wemeld.2 14-8
Tweede klasse B: Olympia 2-Drecht-
streek 2 1-2, SPS 2-SKNWK 2 0-0, Kloe
tinge 4-Kogelvangers 2 3-3.
Zwaluwe 2 12 - 33 SPS 2 11 -14
Olympia 2 13-31 WHS 2 12-10
Kloetinge 4 13-21 SKNWK 2 13-10
Gunners 2 11-17 Klundert 2 11-5
Drechtstr. 2 12 -17 Duiveland 2 11-4
Kogelv. 2 13-17
Derde klasse A: Bevelanders 2-Hoek 4
6-0, Oostkapelle 3-Terneuzense Boys 3
1-5, De Meeuwen 3-Mevo 2 1-5, Nieuw
dorp 2-GPC 3 1-0, Serooskerke 3-Spui 2
2-0.
Mevo 2 14-28 Nieuwdorp 2 13-18
Serooskerke 3 14 - 27 GPC 3 14-17
Bevelanders 2 13 24 VCK 2 13-14
Oostkapelle 3 14-24 Zeelandia7 10-10
Spui3 14-22 Meeuwen 3 11-9
Tern. Boys 3 13- 18 Hoek 4 13- 3
Derde klasse B: Alle wedstrijden afge
last.
Derde klasse C: Good Luck 2-lnternos
14 7-1, Noad 2-Rood Wit 7 4-1
Gd. Luck 2 13 -33 DVO 2 11-16
Seolto 2 12-31 FSV 2 12-13
Dinteloord 2 12-24 Internos 14 13-13
Unites 7 12- 23 DSE2 11 - 3
Rood Wit 7 13- 19 Klundert 3 12- 3
Noad 2 13- 19
Eerste klasse C: Best Vooruit-WSC
afg., Unitas'30-RKDVC afg.. Rood Wit
V-Rhode afg., Terneuzen-TOP afg.,
Desk-Internos 2-0, OSS' 20-Nuenen afg.
Unitas'30 13 8 3 2 27 21- 15
Desk 14 8 3 3 27 26- 18
WSC 13 7 4 2 25 23- 12
8est Vooruit 13 7 4 2 25 21- 10
Terneuzen 12 6 4 2 22 22- 10
Nuenen 12 5 5 2 20 16- 12
OSS'20 13 5 4 4 19 19- 15
Rood Wit V 13 4 3 6 15 15- 18
TOP 13 2 6 5 12 15- 17
Internos 13 3 2 8 11 15- 28
Rhode 12 2 0 10 6 14- 28
RKDVC 13 0 2 11 2 7- 31
Tweede klasse E: SC 't Zand-EBOH
afg., Madese Boys-RCS afg., Unitas-Hal-
steren afg., Vlissingen-LONGA 0-2, Oos
terhout-Dongen afg., BSC-Zierikzee afg
Unitas 13 11 2 0 35 48- 12
RCS 13 6 3 4 21 35- 25
EBOH 13 6 3 4 21 21- 19
Longa 13 6 3 4 21 22- 24
Halsteren 13 6 2 5 20 25- 22
Madese Boys 13 4 6 3 18 19- 15
SC 't Zand 12 5 2 5 17 22- 20
Dongen 13 4 5 4 17 18- 19
Oosterhout 12 4 3 5 15 17- 23
Vlissingen 13 4 2 7 14 18- 29
BSC 13 2 3 8 9 10- 26
Zierikzee 13 1 2 10 5 11- 32
Derde klasse A: Goes-Steen 2-4, Zee-
landia Middelburg-Roosendaal 2-2, Dos-
ko-MOC'17 4-1, Moerse Boys-Meto afg.,
HVV'24-SC Gastel afg., Steenbergen-
HSC'28 6-0.
Roosendaal 14 10 2 2 32 30- 12
Moerse Boys 13 9 2 2 29 37- 11
HVV'24 13 9 2 2 29 30- 10
Goes 14 7 2 5 23 25- 18
Dosko 14 6 3 5 21 19- 23
Steen 14 6 2 6 20 27- 30
Melo 13 4 5 4 17 13- 23
Steenbergen 14 4 5 5 17 20- 23
Zeelandia M. 14 4 1 9 13 22- 25
MOC'17 13 -3 3 7 12 21- 31
SC Gastel 13 1 5 7 8 11- 30
HSC'28 13 1 2 10 5 8- 27
Vierde klasse A: Aardenburg-IJzendij-
ke 3-0, Koewacht-Corn Boys 3-2, Sluis-
kil-Ria W 1-2, Breskens-Hulsterloo 4-0.
Biervliet-Hontenisse afg., Axël-Clinge
2-1.
Clinge 14 11 2 1 35 42- 15
Axel 13 9 3 1 30 28- 11
RiaW 14 7 4 3 25' 23- 20
Breskens 14 7 1 6 22 28- 24
Hulsterloo 13 6 3 4 21 21- 20
Aardenburg 14 5 4 5 19 28- 19
Koewacht 14 4 3 7 15 24 - 30
Biervliet 11 4 2 5 14 14- 14
Hontenisse 13 4 1 8 13 18- 24
Sluiskil 13 3 2 8 11 18- 26
IJzendijke 14 3 2 9 11 21- 36
Com Boys 13 3 1 9 10 16- 42
Vierde klasse B: Luctor'88-Walcheren
afg., Domburg-Divo afg., FC Bergen-De
Noormannen 4-1, Val Aan-Grenswach-
ters afg.. Zeeland Sport-De Schutters
5-2 Odio-Patrijzen afg.
FC Bergen 12 10 1 1 31 28- 7
Zeeland Sport 14 8 3 3 27 32- 20
Walcheren 13 8 2 3 26 29- 14
Domburg 13 7 1 5 22 16- 14
Patrijzen 12 6 0 6 18 21- 20
Luctor'88 13 6 0 7 18 22 - 26
Grenswachters 13 5 2 6 17 17- 19
Odio 12 4 3 5 15 19- 23
De Schutters 13 3 4 6 13 15- 24
Divo 11 4 0 7 12 17- 23
Val Aan 12 3 3 6 12 15- 23
Noormannen 14 2 1 11 7 21- 39
Vijfde klasse A: Groede-Hoofdplaat
0-1, Vogelwaarde-SDO'63 gestaakt in
35e minuut bij 0-0, Graauw-Oostburg
1-3, Sluis-Schoondijke afg., Philippi-
ne-Volharding afg.
Kwadend. 12-26 Graauw 12-16
Schoondijke 12-23 Sluis 11-15
Hoofdplaat 13-22 Volharding 11-12
Groede 13-19 Philippine 12-12
Vogelwaarde 12-18 SDO'63 12- 1
Oostburg 12-17
Vijfde klasse B: Lewedorpse Boys-
Kaaise Boys afg., Ouwerkerk-Hans-
weertse Boys 1-0, Dreischor-Nieuw
Borgvliet 1-3, Renesse-Vivoo 2-4, Rim
boe-Jong Ambon 1-2, WVV'67-Robur
afg.
JongAmbon 14-40 Renesse 14-16
Vivoo 13- 29 WW'67 13-15
Robur 13-26 Hansw. Boys 14-15
Rimboe 13-20 Lewed. Boys 13-14
Dreischor 14- 19 Kaaise Boys 13-13
Nw. Borgvliet 14- 16 Ouwerkerk 14- 7
Vijfde klasse C: NSV-Achtmaal afg.,
Cluzona-Lepelstraatse Boys 3-2, SC
Kruisland-SC Welberg afg,, FC Moer
straten-N VS 2-2, DEVO-Schijf 1-0, Vos-
meer-Dioz afg.
Schijf 14-37 Moerstraten 14-19
NSV 13-33 Cluzona 14-16
Devo 14-31 Achtmaal 12-15
Dioz 13-26 Vosmeer 13-7
NVS 14- 21 SC Welberg 13- 3
Lepelstr. Boys 14- 21 SC Kruisland 12- 1
RESERVES ZONDAG
Eerste klasse: Vlissingen 2-lnternos 2
1-3.
Papendr. 2 13- 28 BSC 2 13-16
Internos 2 14 - 28 Unitas'30 2 13 -15
Jeka 2 12- 25 Zierikzee 2 13-13
HVV'24 2 13 - 23 RCD 2 13-13
Moerse B. 2 13-23 Halsteren 3 13-11
Noad 2 12-18 Vlissingen 2 14- 7
Tweede klasse 201Goes 2-Zundert 2
3-2, SC Gastel 2-Steen 2 2-1
RCS 2
SC Gastel 2
MOC'17 2
mannen
500
1000
500
1000
eindstand
1.
Lee (ZKo)
35,11(4)
1.08,56(2)
35,04 (3)
1.08,69 (2)
138,775
2.
Koskela (Fin)
34.80(1)
1.09,03 (7)
34,94(1)
1.09.17(7)
138,840
3.
Davis (VSt)
35.62(12)
1.08,41(1)
35,42 (7)
1.08,38(1)
139,435
4.
Lobkov (Rus)
35,03(3)
1.09,49(10)
34,95(2)
1.09,54(9)
139,495
5.
Nijenhuis (Ned)
35,31 (7)
1.08,96 (5)
35,36(6)
1.08,83(5)
139,565
6.
Wennemars
35,20(6)
1.08,67(3)
35,69(13)
1.08,79 (4)
139,620
7.
Morrison (Can)
35,86(23)
1.08,68(4)
35,81 (16)
1.08,78(3)
140,400
8.
Carpenter (VSt)
35,34(9)
1.09,86(13)
35,55(11)
1.09,60(10)
140,620
12.
80s
35,69(15)
1.09,32 (8)
35,97 (17)
1.09,24 (8)
140,940
vrouwen
500
1000
500
1000
eindstand
1.
Friesinger (Dui)
38,42(5)
1.15,12(1)
38,39(5)
1.15,13(1)
151,935
2.
Wüst (Ned)
38,96(14)
1.15,29(2)
38,79(10)
1 15,20 (2)
152.995
3.
Klassen (Can)
39,08(16)
1.15,57 (3)
38,76(8)
1.15,49(3)
153,370
4.
Shinya (Jap)
38,29 (2)
1.17,19(11)
38,14(2)
1.17,31 (10)
153,680
5.
Simionato (Ita)
38,50(6)
1.16,59(6)
38,73 (7)
1.16,48(5)
153.765
6.
Boer (Ned)
38,67 (9)
1.16,79 (8)
38,81(11)
1.16,55 (6)
154,150
7.
Gerritsen (Ned)
38,88(13)
1.16,99 (9)
38,61 (6)
1.16,36(4)
154.165
8.
Kaikan (Rus)
38,32 (3)
1.17,73(16)
38,29 (4)
1.18,41 (20)
154.680
CORTINA D'AMPEZZO - Karen Putzer (foto) versloeg gisteren
olympisch kampioene Julia Mancuso op de reuzenslalom in Cortina
d'Ampezzo. De Italiaanse behaalde daarmee haar achtste wereldhe-
kerzege. De Oostenrijkse Renate Götschl won afgelopen zaterdag in
Cortina d'Ampezzo de wereldbekerwedstrijd op de afdaling. Pier
re-Emmanuel Dalcin uit Frankrijk behaalde diezelfde dag in Val
d'Isere zijn eerste overwinning in de wereldbeker op dat onderdeel.
foto Claudio Onorati/EPA
Domburg. Westhoveloop, 14 km.
Mannen: 1. Kevin de Pagter (Westka-
pelle) 45.38, 2. Robin Hofland (Vlissin
gen) 46.21, 3. Adriaan Janisse (Westka-
pelle) 48.18, 4. Arjo Verhage (Aagteker-
ke) 48.43, 5. Niels Koole (Zoutelande)
48.47. Vrouwen: 1. Marianne Kok (Le-
wedorp) 51.49, 2. Martje Wisse (Koude-
kerke) 57.25. 3. Elien Jobse (Vlissingen)
1.00.30. 9 km, mannen: 1. Sjaak Brou
wer (Middelburg) 29.29, 2. Micha Janse
(Zoutelande) 30.11, 3. Bart de Koster
(Middelburg) 31.50 Vrouwen: 1 Jan-
neke vd Linde (Zierikzee) 38.17, 2. Karin
Bastian (Middelburg) 38.48, 3. Chantal
Koole Maat (Zoutelande) 39.14. 3 km,
mannen: 1. Frank Corné (Middelburg)
15.00, 2. Jom van Keulen (Aagtekerke)
15.03, 3. Marco Schurink (Vlissingen)
16.10. Vrouwen: 1. Jennifer Ovaa (Sou
burg) 14.52, 2. Hilde Doeleman (Zierik
zee) 14.56, 3. Tineke van Dort (Dom
burg) 15.16.
Dakar Rally. Eindstand. Motoren: 1.
Despres (Fra) KTM 51.36.53, 2. Casteu
(Fra) KTM 34.19, 3. Blais (VSt) KTM
52.06,11. Knuiman 4.37.39, 28. Van Pelt
9.55.53, 39. Van der Laan 13.46.21, 40.
Pronk 14.16.25, 47. Michel de Groot
16.04.26, 48. Willemsen 16.08.12, 49.
Pol 16.1119. Auto's: 1. Peterhansel
(Fra) Mitsubishi 45.53.37, 2. Alphand
(Fra) Mitsubishi 7.26, 3. Schlesser
1.33.57, 34. Van Deijne 17.59.50, 46.
Coronel/Bow- Ier 22.47.46. Trucks: 1.
Stacey 54.03.05, 2. Mardejev (Rus) Ka-
maz 3.10.52, 3. Loprais 4.45.30, 4. Van
Ginkel 4.51.10, 8. Brouwer 8.27.26, 14.
Bekx 13.02.41, 33. Jimmink 29.59.48,
37. Verhoeven 36.19.21, 42. De Boer
42.40.20.
Taupo (NZe). A1GP, GP van Nieuw-
Zeeland. Hoofdrace: 1. Duitsland (Hul
kenberg) 50 ronden in 1.03.38,100, 2.
Frankrijk (Duval) 19,511, 3. Nieuw-Zee-
land (Reid) 19,927, 5. Nederland (Bleeke-
molen) 21,351.
13 - 35 Terheijden 2 13-16
14-31 Steen 2 14-15
13-23 Terneuzen 2 13-13
•13-20 Alliance 2 13-12
Goes 2 14-20 HVV'24 3 13-10
Zeelandia M 2 12- 19 Zundert2 13- 9
Derde klasse: Oostburg 2-Clinge 2 2-3,
Walcheren 2-Luctor'88 2 1-0, Patrijzen
2-Hontenisse 2 4-2.
Walcheren 2 13-29 Hontenisse 2 13-16
HVV'24 4 12 - 25 Breskens 2 12-9
Patrijzen 2 13-24 Oostburg 2 13-9
Luctor'88 2 12 - 23 IJzendijke 2 11-6
Clinge 2 13 - 20 RCS 3 12- 5
Domburg 2 12-19
VROUWENVOETBAL
Eerste klasse: Jodan Boys-Wartburgia
1 -3, Smerdiek-RCL 1 -2, Ter Leede 2-Ste-
doco 2 2-0.
RCL 14-33 Oostkapelle 11-17
Ter Leede 2 13-28 Smerdiek 13-13
Rijnvogels 12-25 Muiden 10-12
Reiger Boys 12-25 Jodan Boys 13- 9
Rijsoord 13-20 Stedoco2 13- 7
WartburgiaZ 13-19 Buitenveld. 2 11-0
Derde klasse: Kerkwijk-WIK 3-3, Oost
kapelle 2-Papendrecht 1-0, Peursum-
Stedoco 3 1-2, Everstein-Zierikzee 1-0,
Wieldrecht-GJS 3-4.
GJS 13-31 WIK 12-15
Peursum 13-27 Zierikzee 13-14
Stedoco 3 13-26 Tricht 12-13
Papendrecht 13 - 23 Kerkwijk 13 - 9
Oostkapelle 2 12-21 Wieldrecht 13- 8
E verstem 13-21 Meeuwen 12 - 4
Vierde klasse: Aardenburg-Rijsoord 2
0-3, Noormannen-Kruiningen 1-2,
Nieuwdorp-Groote Lindt 7-2.
Kruiningen 13-31 Dauwend. 11-18
Nieuwdorp 13-28 Gr. Lindt 13-17
Noormannen 13 - 27 Patrijzen 12 - 9
Gastel 11 - 26 Smerdiek 2 12-7
Aardenburg 12-21 ZeelandSp. 11- 4
Rijsoord 2 13-20 Wemeldinge 12 - 4
Vrouwen, hoofdklasse: Yellow Sox -
High Five 57-45, Den Dungk - Tracks
64-51, Black Eagles - BC Vlissingen
44-87, Virtus - Barons 56-48. Over
gangsklasse: Pendragon 2 - ELBC
78-40, Vossenberg - BV Souburg 52-62.
Mannen, hoofdklasse: Tantalus - BC
Vlissingen 50-82, Springfield - Bladel
70-73, Den Dungk - WSC 42-64, Virtus -
Dunatos 80-88. Overgangsklasse: Pen-
dragon 2 - High Five 2 73-65, Barons 2 -
BV Rooi 2 110-90, Black Eagles 2 - Schel-
desport 81-74, SVH 2 - OBC 94-60. Eer
ste klasse: BC Vlissingen 2 - Biks
Shots 80-65, Fast 4ward - Volharding
71-59. Tweede klasse: Voorwaarts -
Marathon 2 80-72, Smokkelhoek 2 -
Scheldesport 3 73-43, Smokkelhoek -
Volharding 2 55-39. Jongens U20, ere
divisie: Astronauts - Rotterdam 106-69,
Binnenland - Mosquito's 82-78, Rowic -
Exercitia 70-75, Hoppers - BC Vlissingen
90-73, BS Leiden - Eiffel Towers 70-85,
Matrixx Magixx - Den Helder 56-65, Ear
ly Bird - New Stars 83-55, BS Weert -
Landstede 59-70. UI8, hoofdklasse:
Miglioie - Blauw Wit 60-88. Waldric - Al
monte 2 54-80.
Wijchen. Grand Dutch Biljart Event,
NK. Bandstoten, finale: De Bruijn
Rongers 150-71 (11 beurten)
Sluiskil. Internationaal jeugdtoer-
nooi. Halve finales: Sameh Sid-
hom-Glenn Hofman 25-22 (36 beurten),
Adrian Legazpi-Dennis Hoogakker
25-16 (19). Finale: Sameh Sidhom-
Adrian Legazpi 26-25 (na penalty's, 39).
Eindstand persoonlijk kampioen
schap libre eerste klasse: 1. Piet Mal-
jaars (VEGABV) 7-12, 5.18, 37; 2 Peter
Rijborz (VEGABV) 7-114.80,40; 3. Fran
cois Everaert (HGL/KOT'86) 7-10, 5.21,
57; 4. Jaap Labrujere (VEGABV) 7-8,
4.83, 33; 5. Wim Bonte (DOS Nieuwer-
kerk) 7-6, 5.27, 34; 6. Paul Bodbijl (DOS
Nieuwerkerk) 7-4, 4.12, 36; 7. Willie de
Nïjs (Den Ouden Arend) 7-4, 4.12, 56; 8.
Peter Zwemer (VEGABV) 7-1,4.43, 27-
Zeeuws kampioenschap pupillen. Fi
nale: 1. Gerben Hoek van Dijke 10; 2.
Thijs Wisse 8; 3. Jeroen de Jonge 6; 4.
Marije Noordhoek 4; 5. Charita van de
Klooster 2; 6. David Janse 0. Groep 2: 1
Ramon de Feiter en Niels Wisse 6; 3.
Stefan Kodde 5; 4. Rick Rasenberg 3; 5.
Lennart Verheuvel 0.
Panningen. EK-kwalificatie, man
nen. Groep 4: Nederland - Montene
gro 33-33 (15-15), Oostenrijk - Finland
33-28. Eindstand: 1. Montenegro 6-11
(200-171), 2. Nederland 6-7 (186-186), 3.
Oostenrijk 6-6 (183-178), 4. Finland 6-0
(165-199). Montenegro en Nederland
naar play-offs.
Nieuw en Sint Joosland. Springen
Stal de Kroo. Paarden, klasse Z/22:
1. Jil Buijze. Tequila (Week 4/70.92
M: 1. Margreet Walraven, U2 (Week.)
0/0/34.14. L: 1. Jil Buijze, Dandelion's
L'Opinto des Fontaines, 0/0/33.77. Po
ny's, Z/ZZ cat. D: 1. Marieke de Bart,
El Dingo (Weelr.) 4/66.22. M cat. DE: 1.
Margot Vermue, Mirka (Weelr.)
0/0/30.98. L cat. DE: 1 Alyssia Janse,
Summertime BB (N-Bev.) 0/60.25. L
cat. BC: 1. Beau van Broekhoven, Doe
rak (Rodeo R.) 0/0/34.265.
Westdorpe. Dressuur PSV De Vlak-
teruiters. Paarden, klasse Z1: 1. Bi-
anca Kors, Vitamine H (Vlakter.) 204.
M2: 1. Birgitte Maltha, Julano (Honter.)
199. Ml: 1. Ilse van de Meijdenberg,
Boy (Oranjer.) 175. L2: 1. Jolrien Muil
wijk, Nadia (Vlakter.) 194. LI: 1. Charlot
te Verhofstadt, Tamore (Luctor et Emer-
go) 195. Pony's, M2 cat. E: 1. Janey
Vermunt, Orins Melride (Hulst) 181. M1
cat. DE: 1. Janey Vermunt, Willow,
184. L2cat. DE: 1 Dylan de Ridder, Mi
randa (Kleppertjes) 186. L1 cat. DE1:
Lynn Sack (Hulst) 201
Vrouwenpolder. Dressuur RV
Sé-Ros. Paarden, klasse Z2: 1 San
dra van der Hoofd, No Mercy (Sé-Ros)
213. Z1: 1. Arianne Francke, Silvano
(Gouwe Reyers) 226. M2: 1. Esther de
Graaf, Ubiquilio (Gouwe Reyers) en An-
nelies van Rooyen, Play Boy (Oranje
zon) 181, Ml: 1. Marleen Lauwerse, Rio
Negro en Jeanet de Groot, Pronto Star
Utopia (Paardebloem) 185. L2: 1. Elna
Ridderbos, Unonegro (Sé-Ros) 195. L1:
1. Lianne van Belzen, Loelap (Sé-Ros)
208. Pony's, Z2 cat. E: 1. Wilma Salm,
Living Legend (Paardebloem) 212.
Tweede klasse zuid: Tilburg-Tovaal
0-24. RCE'PSV Obelix 3-12. Vets-Haag-
landen 14-19, Rotterdam-Maastricht
Sheffield. EK shorttrack. Mannen,
finale 500m: 1. Fauconnet (fra) 42.864.
2 Rodigari (Ita), 18. Mogendorff.
1000m: 1 Rodigari 1 27.518. 2. Confor-
tola (Ita) 1.27,524; 14 Kerstholt. Super
finale 3000m: 1 Geysel (Bel) 4 50,819,
2. Confortola 4.50,831; 5. Kerstholt
4.51,367. Eindklassement: 1. Rodigari
102, 2. Gysel 50,6. Kerstholt 18,19. Mo
gendorff Vrouwen, 500m: 1. Radano-
va (Bul) 44,595, 2. Lindsay (GBr); 17.
Van Doorn, 20. Ter Mors, 22. Wiegers.
lOOOm: 1. Radanova 1.33,235, 2. Geor-
gieva 1.33,360; 4. Van Doorn 1.34,347.
Superfinale 3000m: 1. Radanova
5.26,155, 2. Bouvier 5.26,505; 4. Van
Doorn 5.27,507. Eindklassement: 1.
Radanova 102, 2, Bouvier 68; 6. Van
Doorn 19,18. Ter Mors, 23. Wiegers. Af
lossing, finale: 1. Duitsland 4,26,940,
2. Italië 4.37,427, 3. Nederland (Van
Doorn, Wiegers, Ter Mors, Vos)
4.40,141.
Borlange (Zwe). Marathon. Grand
Prix, tweede wedstrijd. Mannen: 1.
Huizebosch 150 km 4.14.09, 2. Aerts, 3.
Jeroen de Vries, 4. Helling, 5. Zwitser.
Vrouwen: 1. Bekkering 100 km in
3.12 12 seconden, 2. Splinter, 3. Meeth
Breda. Gewestelijke kampioen
schappen marathon. Vrouwen, se
nioren: 1. Karen Teuling (Eindhoven),
5. Martje Wisse (Goes), 11. Corina Boe
kei (Brouwershaven), 12. Corina Wisse
(Waarde), 16. Conny de Vrieze (Haam
stede). Meisjes, junioren C: 1. Ilse Uit
hoven (Bayloniënbroek), 2. Annemarie
Pasveer (Arnemuiden), 9. Nicole Geel
hoed (Zoutelande) Mannen, senio
ren: 1. Jochem Uithoven (Babyloniën-
broek), 6. Maarten Janse jr. (Wol-
phaartsdljk), 9. Erwin Mesu (Middel
burg), 14. Jacco Ringelberg (Goes), 15.
Quinten Meulblok (Haamstede). Mas
ters: 1. Aart van Dalen (Andel), 7.
Adriaan Provoost (Domburg), 25. Maar
ten Janse sr, (Wolphaartsdijk), 26. Peter
Mesu (Middelburg). Jongens, junio
ren C: 1. Niels Mesu (Middelburg).
Landautoernooi. A/B-groep, eind
stand na 7 ronden: 1. Q. Ducarmon
7,0, 2. I. Jansen, M. Rademakers, N.
Wegman, E, Pot, S. Rademakers, V.
Sleuijter 4,5, 8. C. Volleman 4,0, 9. Q.
Volleman, R. de Bock, S. Dieleman, A.
Vanderkerckhoven 3,5, 13. Q. van Pa
rijs, H. Riseeuw 3,0,15. G. Marchand, J.
Rawoens 2,0, 17. N. Engels 1,0, 18. K.
Berk 0,0 C-groep, eindstand na 10
ronden: 1. R Ducarmon 10,0, 2. C. van
Waes 9,0. 3. M.B Brand 8,0, 4. T, van de
Velde 6,0, 5 T. de Jonge 5,5, 6. S. Leij-
dekkers 5,0, 7. T. Delcour, Q. Heeteson-
ne 4,5, 9. T Kloosterman, T. Bekaert, A.
Aarnoudse 4,0, 12. K. van de Velde 2,5,
13 A. de Graeve 2,0, 14. V. de Ronde
1,0. D-groep, eindstand na 13 ron
den: 1 J. Verhelst 13,0, 2. Y. van Leu
ven 9,5, 3.1. van de Velde 8,5, 4. T. Cor
nells, D van Driel, I. Siau 8,0, 7. M Bion-
dina, M. Gaudissabois, D. van Lancker,
F Kuka, 7,5, 11. S. Goossens, H. Flik-
weert, E. Deskaj, V. Vermeire, S. Ande-
weg 7,0, 16. M. Buzing, T. Cooreman
6,0, 18. O. Kindts, J. Verstraten 5,0, 20.
V. Volleman 4,5, 21. L. Hermans 3.5. 22.
S. Naeije 3,0, 23. D. Bulle 2,5, 24 C. de
Smet 0.5. E-groep, eindstand na 13
ronden: 1. Q. Ramacker 12,0, 2. T
Maes 10,0, 3. A. Deskaj 9.5, 4. V Hame
link 9,0, 5. T. van Eechoute 8,5, 6. H, Pij-
pelink8,0, 7 T Pauwels, J. Hartanto Bu-
diman 7,0, 9. F. Pijpelink, Y. Luteijn. F.
Droesbeke 6,5, 12. S. Cornelis, G Oos
terbroek 6,0, 14. G. Rijkaert 5,5, 15. J.
Deege 5,0, 16. D. Koolhoven 4,5, 17. R.
Bosteels, R. Allewijn 4,0, 19. W Vaes
2,5, 20. S. Gaudissabois 2,0.
Middelburg. Open ZTTK Mixed.
A-klasse: 1. Johan 't Hooft/Naomi
Schelfhout (SAR'72), 2. Jan Henk Born-
hof/Kim 't Hooft ITTC Middelburg).
B-klasse: 1. Mare Maas/Judith Morcus
(SAR), 2. Jan Zwemer/Stefanie Fassaert
(Arnemuiden/SAR). C-klasse: 1. Thijs
Vleuge/Chantal Remorie (Arnemuiden/
SARI, 2. Roy Metsemakers/Elles Metse-
makers (Arnemuiden/STV). D-klasse:
Jean van de Boom/Corrie Bustraan (Ka
pelle), 2. Sybren Maas/' Debbie de Klerk
(SAR).
Melbourne (Aus). Australian Open.
Mannen, derde ronde: Nadal (Spa/2)
- Wawrinka (Zwi) 6-2 6-2 6-2, Berdych
(Tsj/13) - Toersoenov (Rus/21) 6-2 6-1
6-1, Haas (Dui/12) - Mayer (Dui) 7-6 (3)
6-3 6-3, Nalbandian (Arg/8) - Grosjean
(Fra/28) 5-7 4-6 7-6 (4) 6-4 6-1, Daviden-
ko (Rus/3) - Santoro (Fra) 7-6 (1)6-2 6-2,
Blake (VSt/5) - Ginepri (VSt) 7-6 (7) 7-5
6-2, Murray (GBr/15) - Chela (Arg) 6-3
6-2 6-4, Gonzalez (Chl/10) - Hewitt
(Aus/19) 6-2 6-2 5-7 6-4. Vierde ronde:
Federer (Zwi/1) - Djokovic (Ser/14) 6-2
7-5 6-3, Robredo (Spa/7) - Gasquet
(Fra/18) 6-4 6-2 3-6 6-4, Fish (VSt) - Fer
rer (Spa/16) 6-1 7-6 (4) 2-6 7-5, Roddick
(VSt/6) - Ancic (Kro/9) 6-3 3-6 6-1 5-7
6-4 Vrouwen, derde ronde: Sjarapo-
va (Rus/1) - Garbin (Ita) 6-3 6-1. Hingis
(Zwï/6) - Nakamura (Jap) 6-2 6-1, Clus
ters (Bel/4) - Bondarenko (Oek) 6-3 6-3,
Zvonareva (Rus/22) - Ivanovic (Ser/13)
6-1 6-2, Schnyder (Zwi/8) - Molik (Aus)
3-6 6-2 6-0, Li Na (Chn/19) - Safina
(Rus/9) 6-2 6-2, Tsjakvetadze (Rus/12) -
Kostanic Tosic (Krol 6-4 6-4, Hantucho-
va (Slw/15) - Harkleroad (VSt) 6-7 (6)
7-5 6-3. Vierde ronde: Safarova (Tsj) -
Mauresmo (Fra/2) 6-4 6-3, Peer (lsr/16) -
Koeznetsova (Rus/3) 6-4 6-2, Vaidisova
(Tsj/10) - Dementieva (Rus/7) 6-3 6-3,
Serena Williams (VSt) - Jankovic
(Ser/11) 6-3 6-2. Mannen dubbelspel,
derde ronde: Coetzee/Wassen (ZAf/
Ned) -Cermak/Levinsky (Tsj/12) 7-6 (12)
6-2.
Goes. Wintercircuit PrivaZorg Zee
land. MLTC-TT2 27-21. ME: P. van
Aken-B. Dijkstra 6-4, O. Molopodis-M.
Flikweert 2-9, R. de Jong-S. Vermeulen
3-10, A. Jonkman-F. Sonnemans 3-8, D.
Boudewijns-K. van den Buuse 6-1. VE:
S. Oranje-K. Dijkstra 7-3, I. Weegels-C.
Schuitema 4-6, L. Oranje-N. Hillebrand
7-4. MD: P. van Aken/R. de Jong-B.
Dijkstra/M. Flikweert 5-7, D. Boude-
wijns/A. Jonkman-F. Sonnemans/S. Ver
meulen 6-5. VD: S. Oranje/I. Weegels-
K. Dijkstra/C. Schuitema 8-3. GD: L.
Oranje/O. Molopodis-A. Hoogesteger/K.
van den Buuse 8-6. MTO-LTC de
Zoom 33-15. ME: S. Huis in 't Veld/R.
Hendrikx 7-3, D. de Rave/M. Vermeulen
4-7, S. Sprinkhuizen-T. Withage 10-5, C.
de Water-S. Wirth 3-11, R. van Gilst-P.
Godrie 7-8. VE: M. Ganseman-M. Brou
wer 9-3, J. Bruijnzeel-B. Zwanenburg
7-4, C. Davidse-X. van Benten 8-2. MD:
S. Huis in 't Veld/D. de Rave-M.
Vermeulen/R. Hendrikx 12-3, S. Sprink-
huizen/C. de Water-S. Wirt/T. Withage
10-4. VD: J. Bruijnzeel/M. Ganseman-
M. Brouwer/B. Zwanenburg 8-3. GD: C.
Davidse/R. van Gilst-X. van Benten/P.
Godrie 5-9.
Goes. Jeugdcircuit Janvier Dance-
masters. Poule A: F. van Straalen-P.
van Hoeve 8-2, S. de Leeuw-D. van Elze-
lingen 4-4, R. Anbeek-R. de Haas 7-4, F.
van Straalen-S. de Leeuw 10-3, R. An
beek-R. de Nood 10-2, P. van Hoeve-D.
van Elzelingen 6-3. Poule D: R. Sew-
nath-D. Peerlings 11-1, E. Meijers-R.
Tax 7-2, Y. Kiewiet-W. Geus 8-3, M. Jon-
ker-S. Husson 6-5, W. Geus-S. Husson
8-4, E. Meijers-D. Peerlings 7-1, Y. Kie-
wiet-M. Jonker 6-2, R. Sewnath-R. Taz
12-1.
DSSEEIHHpBMHMI
Veldhoven. Regiokampioenschap
pen jongens/mannen. Eerste divi
sie, pupil: 1. Daan Hage (Martinus/tc-
ZWN) 104,60 (vloer 17,40, voltige 15,55,
ringen 17,50, sprong 18,25, rug 16,50,
rek 19,40). Derde divisie, pupil: 3. Yne-
go Brouwers (Delta Sport Zierikzee)
100,55 (15,30, 16,40, 15,50, 18,55, 15,10,
19,70). Junior 1:1. Mathieu Pauwels
(THOR) 57,15 (vloer 11,80, voltige 7,30,
ringen 7.00, sprong 12,45, brug 9,50,
rek 9,10). Jeugd: 1. Iman Padmos (Del
ta Sport Zierikzee) 62,15 (12,20, 7,80,
10,50, 12,30, 9,35, 10,00). Vierde divi
sie, jeugd: 2. Jacky Suurland (WIK St.
Annaland) 38,30 (8,20, 3,85, 4,30, 11,65,
3,00, 7,30). Eredivisie, junior 2: 1. Jef
frey Telussa (Koudekerke/TcZWN) 75,50
(vloer 13,60, voltige 11,10, ringen 11,10,
sprong 14,80, brug 13,10, rek 11,80).
Mannen Bond, derde klasse: PSV
2-Alkemade 15-5; GZCDonk 2-De Schel
de 12-2; Hellasglana-Hïeronymus 10-4;
De Meer-Nayade 6-7; Vlaardingen
2-Arethusa 9-4. District, eerste klas
se: De Stormvogel-Nayade 2 12-1. Der
de klasse: De Ganze-OZC'57 5-4; Wa
rande 3-De Schelde 2 6-5. Vierde klas
se: Zuidwesthoek 2-De Bruinvis 5-8. He
ren jeugd: DZT-De Stormvogel 5-6.
Vrouwen, eerste klasse: Argo-De
Schelde 13-1. Derde klasse: De Gan-
ze-Merlet3-9.
Hoogerheide. Wereldbeker veldrij
den, elfde en laatste wedstrijd. Man
nen: 1. Nys (Bel) 1.06.47, 2. Dlask (Tsj)
1.37, 3. Vervecken (Bel) 1.56;14. Al 4.25,
22. Leijten 8.29, 27. Mutsaars (op een
ronde). Opgave: De Knegt, Groenen-
daal, Nijland. Van Gils, Van den Bergh.
Vrouwen: 1. Kupfernagel (Dui) 42.02,
2. Vos (Ned) 0.04, 3. Wyman (GBr) 0.36,
4. Salvetat (Fra) 1.04; 6. Hormes-Raven-
stein (Ned) 1 26, 12. Van Rijen 2.40, 18.
Gunnewijk 4.09, 21. Grimberg, 28. Jo-
chems 5 18. Opgave: Van den Brand.
Beloften: 1. Boom (Ned) 50.29, 2. Albert
(Bel) 0.15, 3. Villa (Fra) 0.46.
Overgangsklasse B: GKV-Fortis
12-12, Avanti-De Meeuwen 13-18, SDO
(K)-Nieuwerkerk 12-14, Pernix-OWO
14-19 1G: All Ready-HKC 16-21, Tjoba-
Swift 16-12, Weidevogels-Kinderdijk
11-11, Tweemaal Zes-Maassluis 20-11.
2G: ADO-TOP 17-17, Koag-Korbatjo
10-7, RWA-ACKC 14-10, Olympia-Vites-
se/Mabelis 12-17. 30: 't Capproen-On-
do 7-8, DVS'69-Seolto 19-12, NIO-
Stormvogels 11-9, Snel-Togo 15-15.
4K: Zaamslag-Zevenbergen 14-7,
Blauw Wit-Atlas 13-8, BKC- Luctor 8-19.
Grontmijzwemloop.
10 km lopen.
H21:1. Erik Simon Strijk (Oud
Gastel) 48.08, 2. Floris Jan Koole (Oost
kapelle) 49.50, 3. Armand Laven (Enge
len) 49.59. H40: 1, Pieter van Hal (Ber
gen op Zoom) 53.11, 2. Bram van de
Wege (Philippine) 57.16, 3. Hans Gorren
(Neunen) 1.02.27. H50: Bas de Jong
(Bergen op Zoom) 1.00.54, 2. Kobus Bot
man (Middelburg) 1.05.14. H60: 1.
Koos Teeuw (Capelle aan den IJssel)
1.11.21. Vrouwen: 1. Anne Kwist (Tho-
len) 55.27, 2. Elke de Vreese (Evergem
B) 1.01.47, 3. Anta Joziasse (Goes)
1.04.12. Duo's: 1. Pagter/Verstraaten
51.17, 2. Vermeulen/Vermeulen 53.48,
3. Hollander/Smit 53.52. 500m zwem
men 5 km lopen, mannen: Philippe
Malcolm (Gent (B) 23.06, 2. Wim van de
Wielle (Zele B) 23.27,3. Cesar Beilo (Vli-
sisngen) 25.38. Vrouwen: 1. Marinka
Bil (Arnemuiden) 26.10, 2. Katja Bot
man (Middelburg) 32.56,3. Ilse Janssen
(Souburg) 35.55. 250m zwemmen en
2,5 km lopen, jongens: 1, Marco
Akershoek (Ouddorp) 13.52, 2. Tim van
de Broeke (Vlisisngen) 16.17, 3. Remko
Bout (Middelburg) 16.57. Meisjes: 1. Ti
neke van Dort (Domburg) 16.49, 2. Ellen
van de Buck (Vlissingen) 24.20. 100m
zwemmen en 1 km lopen, jongens:
1. Matthew Porters (Antwepen B) 7.26,
2. Franklin van Anrooy (Kapelle) 7.48, 3.
Wouter Leeftink (Middelburg) 9.20.
Meisjes: 1. Lindy van Anrooy (Kapelle)
7.48, 2. Jobine Akershoek (Ouddorp)
8.38, 3. Jasmin van Dieren (Kapelle)
9.15. Duo's: 1. Theune/Verstraate) 7.26,
2. Switter/Maas 7.39.
"TBBB
Zeeuwse competitie. Hoofdklasse,
deel 4. Mannen sen., 100 vrij: 1. Niek
de Ridder, (BRU) 55.20. 400 wissel: 1.
Kevin Hondsmerk, (SCH) 4:47.55. 100
rug: 1. Stefan Roovers, (STV) 1:07.43.
50 vlinder: 1. Sander v. Nieuwen-
huyzen, (STV) 28.25. 800 vrij: 1. Kevin
Hondsmerk, (SCH) 8:48.63. 200
school: 1. Alex Eversdijk, (BRU)
2:35.26. 10x100 vrij: 1. De Schelde 1
9:53.88. Vrouwen sen., 10O vrij: 1Ju
dith Stap, (STV) 1:01.41400 wissel: 1
Josje van Houwelingen, (SCH) 5:18.37.
100 rug: 1. Judith Stap, (STV) 1:11.23.
50 vlinder: 1. Ryan Verplanke, (ZVS)
30.24. 800 vrij: 1. Carmen de Ridder,
(BRU) 9:45.64. 200 school: 1Ryan Ver
planke, (ZVS) 2:49.96. 4x50 wissel: 1.
De Stormvogel 2 2:14,70. Eerste klasse,
deel 3. Mannen, 50 vlinder min. 6 en
jun. 1+2: 1. Sjoerd van de Poele, (ZCK)
40.04. Jun. 3+4: 1. Rene van Wallen
burg, (LUC) 30.86. Jeugd 1+2: 1. Toby
Aarnoutse, (BEV) 27.09. 18+: 1. Charles
Potin, (LUC) 27.71. 100 rug min. 6 en
jun. 1+2: 1. Simon Edenburg, (LUC)
1:11.34. Jun. 3+4:1. Roderick van Doe
selaar, (ZCK) 1:08.83. Jeugd 1 +2:1Mi
chael van Eijk, (BEV) 1:16.95. 200 vrij
min. 6 en jun. 1+2: 1. Tibor Jansen,
(BEV) 2:50.69. Jun. 3+4:1. Tom Erpelin-
ck, (HON) 2:12.89. Jeugd 1+2: 1. Na
than Tramper, (BEV) 2:08.66. 18+: 1.
Bert van Waes, (ZCK) 2:21.16.100 wis
sel min. 6 en jun. 1+2:1. Simon Eden-
burg, (LUC) 1:06.69. Jun. 3+4: 1. Rode-
riek van Doeselaar, (ZCK) 1:08.14.
Jeugd 1+2: 1. Toby Aarnoutse, (BEV)
1:03.14. 18+: 1. Charles Potin, (LUC)
1:04.45. 50 rug min. 6 en jun. 1+2: 1.
Simon Edenburg, (LUC) 34.03. Jun.
3+4: 1. Paul vd Driest, (LUC) 34.51.
Jeugd 1+2: 1. Toby Aarnoutse, (BEV)
29.16. 100 vlinder min. 6 en jun.
1+2: 1. Tim Tramper, (BEV) 1:20.99.
Jun. 3+4: 1. Roderick van Doeselaar,
(ZCK) 1:08.57. Jeugd 1+2: 1. Joeri van
Wallenburg, (LUC) 1:03.76.18+: 1. Char
les Potin, (LUC) 1:03.23. 200 school
min. 6 en jun. 1+2: 1. Tibor Jansen,
(BEV) 3:29.77. Jun. 3+4: 1. Christoph
Bral, (ZCK) 2:48.07. Jeugd 1+2: 1. Na
than Tramper, (BEV) 2:43.44. 18+: 1.
Ruud Hamelink, (ZCK) 2:49.41 5x50
vrij sen.: 1. De Bevelanders 1 2:14.09.
Vrouwen, 50 vlinder min. 6 en jun.
1+2: 1. Iris Erpelinck, (HON) 34.76.
Jeugd 1+2: 1. Jacqueline Boonman,
(BEV) 30.63. 16+: 1. Sabine van Waes,
(ZCK) 31.63. 100 rug min. 6 en jun.
1+2: 1. Janneke van de Poele, (ZCK)
1:19.09. Jeugd 1+2: 1. Emelie Bral,
(ZCK) 1:15.37. 16+: 1. Stephanie Rom-
bout, (ZCK) 1:10.33. 200 vrij min. 6 en
jun. 1+2: 1. Iris Erpelinck, (HON)
2:24.02. Jeugd 1+2: 1. Miriam van
Noorden, (BEV) 2:31.74. 16+: 1. Sabine
van Waes. (ZCK) 2:19.28. 100 wissel
min. 6 en jun. 1+2: 1. Esther Brink
man. (LUC) 1:20.21. Jeugd 1+2: 1. Jac
queline Boonman, (BEV) 1:15.36. 16+:
1. Stephanie Rombout, (ZCK) 1:07.70.
50 rug min. 6 en jun. 1+2: 1. Josep-
hien Jansen, (BEV) 38.48. Jeugd 1+2:
1. Miriam van Noorden, (BEV) 34.97.
16+: 1. Evi Erpelinck, (HON) 33.61. 100
vlinder min. 6 en jun. 1+2: 1. Iris Er
pelinck, (HON) 1:19.26. Jeugd 1+2: 1.
Jacqueline Boonman, (BEV) 1:10.70.
16+: 1. Stephanie Rombout, (ZCK)
1:07.22. 200 school min. 6 en jun.
1+2: 1. Esther Brinkman, (LUC) 3:23.13.
Jeugd 1+2: 1. Michelle Picavet, (ZCK)
3:13.44. 16+: 1. Anouk Meesen, (ZCK)
2:51.06 5x50 vrij sen.: 1. Koewacht 1
2:29.27. Tweede klasse, deel 3: Man
nen sen., 100 vrij: 1. Stefan Nieuwen-
huize, (ZEE) 59.16. 50 school: 1. Ro
bert Steendijk, (GAN) 39.73. 400 vrij: 1
Stefan Nieuwenhuize, (ZEE) 4:54.57. 50
rug: 1. Christian van Bommel, (ZEE)
33.00. 100 wissel: 1. Maik Steenbeek,
(GAN) 1:18.67. 100 rug: 1. Christian
van Bommel, (ZEE) 1:11.20. 4x100 vrij:
1. Z.V. Zeelandia 1 4:36.69, Vrouwen,
100 vrij: 1. Claudia Terpstra, (OND)
1:03.86. 50 school: 1. Marleen van der
Borgt, (ZEE) 41.95. 400 vrij: 1. Thérèse
de Munck, (ZEE) 5:22.89. 50 rug: 1.
Claudia Terpstra, (OND) 35.04.100 wis
sel: 1. Tekla van Gils, (ZEE) 1:19.17.
100 rug: 1. Tekla van Gils, (ZEE)
1:16.06. 4x50 wissel: 1. Z.V. Zeelandia
1 2:40.17.
BELGIE
Anderlecht - St.Truiden 2-0, Beveren -
Germinal B 1-1, Roeselare - Westerlo
2-0, Cercle B - Moeskroen 2-1, Lierse -
Charleroi 2-1, Bergen - FCBrussels 1-1,
Gent - Brugge 0-0, Standard L - Lokeren
3-1.
Stand: RC Genk 18-41, Anderlecht
18-40, Standard L 18-34, Gent 18-34,
Brugge 18-32, Charleroi 18-29, Westerlo
18-25, Roeselare 18-24, Germinal B
18-24, Z-Waregem 18-22, Cercle B
18-21, St.Truiden 18-20, Moeskroen
18-19, FCBrussels 18-17, Beveren 18-17,
Bergen 18-17, Lokeren 18-16, Lierse
18-9.
ENGELAND
Liverpool - Chelsea 2-0, Aston V - Wat
ford FC 2-0, Fulham - Tottenham 1-1,
Middlesb. - Bolton 5-1, Newcastle -
West Ham 2-2, Portsmouth - Charlton
0-1, Reading FC - Sheffield 3-1, Man. Ci
ty - Blackburn 0-3, Wigan Athl - Everton
0-2, Arsenal - Man.United 2-1
Stand: Man.United 24-57, Chelsea
24-51, Liverpool 24-46, Arsenal 24-45,
Bolton 24-40, Portsmouth 24-37, Ever
ton 24-35, Reading FC 24-34, Totten
ham 24-33, Blackburn 23-31, Middlesb.
24-30, Newcastle 24-30, Man. City
24-30, Aston V. 24-29, Fulham 24-29,
Sheffield 24-24, Wigan Athl 23-22, West
Ham 24-20, Charlton 24-19, Watford FC
22-12.
ITALIE
Ascoli - Atalanta 1-3, Reggina - Palermo
0-0, Catania - Cagliari 0-1, Siena - Chie-
vo 2-1, Inter - Fiorentina 3-1, Udinese -
Messina 1-0, Empoli - Sampdoria 2-0,
Parma - Torino 1-0, Livorno - Roma 1-1,
Lazio - AC Milan 0-0.
Stand: Inter 20-54, Roma 20-43, Paler
mo 20-39, Empoli 19-28, Lazio 20-27,
Atalanta 20-27, Catania 19-26, Udinese
20-26, AC Milan 20-24, Sampdoria
20-24, Siena 20-24, Livorno 20-23, Cag
liari 20-22, Torino 20-22, Fiorentina
20-19, Chievo 20-17, Messina 20-16, Par
ma 20-15, Reggina 20-13, Ascoli 20-9.
01|PSV -Heerenveen
RodaJC-Willem II
RKCWaal/.
Heracles -NEC
Aiax -FC Utrecht
NAC Breda -Feyenood__
Sparta -Excelsior
Vitesse -FC Groninger^
AA Gent -Club Brugjt-
Ce.Brugge-E'
Bergen -FC Brussefc
SK Beveren -GB Anttffl.
SV Roeselare-Wes^r^
Lotto: 1, 2. 11, 26,41 -' -Q
kleur oranje. Euroloterij
der voorbehoud ven typ=*-
BUITENLANDS VOETBAL
BARCELONA - Barcelona heeft de koppositie in de Spaamfi
titie weer heroverd. De ploeg van Frank Rijkaard was delai!
ken matig op dreef, maar versloeg gisteravond hekkensluin ftl
nastic met 3-0. De doelpunten kwamen op naam vanSavioi
(rechts) en Iniesta. foto Andreu Di'
maandag 22 januari 2007
PSV - SC Heerenveen 3-1 (3-1). 14.
Simons 1-0 (strafschop), 21. Alves 1-1,
22. Koné 2-1, 35. Farfan 3-1 (straf
schop). Scheidsrechter: Luinge. Rode
kaart: 14. Jong-A-Pin (SC Heerenveen).
Gele kaart: Farfan (PSV), Vandenbus-
sche, Breuer (SC Heerepveen). Toe
schouwers: 34.000.
PSV: Gomes; Kromkamp, Da Costa,
Alex en Salcido; Mendez (62. Culina),
Simons en Cocu; Farfan, Kluivert (46.
Vayrynen) en Koné (78. Tardelli).
SC Heerenveen: Vandenbussche; Poul-
sen, Breuer, Dmgsdag en Jong-A-Pin;
Hanssen, Bosvelt (75. Johnson), Prager
en Pranjic; Nilsson (46. Bradley) en Al
ves (80. Tarvajarvi),
Roda JC - Willem II 2-1 (1-1). 25. Cis-
sé 1-0, 39. Bobson 1-1, 55. Agustien 2-1
Scheidsrechter: Braamhaar. Gele kaart:
Sibum en Bodor (Roda JC), Boutahar
en Hill (Willem II). Toeschouwers:
12.800.
Roda JC: Castro; De Fauw, Saeijs, Sen-
den en De Jong; Sibum (90. Leemans),
Agustien en Bodor (81. Lachambre); Cis-
sé. Van Tornhout (84. Vandamme) en
Ramzi.
Willem II: Sengier; Wau (74. Wilmet),
Baelum, Hill en Janse; Van der Struijk,
Boutahar (63. Imschoot) en Kargbo; Ha-
douir, Redan en Bobson.
Heracles Almelo - NEC O-O. Scheids
rechter: Haverkort. Gele kaart: Quansah
(Heracles). Toeschouwers: 8412.
Heracles Almelo: Pieckenhagen;
Looms (70. Biseswar). Bosnar, Maas en
Boakye; Klavan, Schilder en Tanghe;
Quansah, Gluscevic en Hócher.
NEC: Babos; Nalbantoglu, Wisgerhof,
Otten ep Olsson; Kivuvu, Pothuizen en
Baretto; Denneboom, Holman en Bee-
rens (73. Niedzielan).
RKC Waalwijk - FC Twente 1-2 (1-1).
13. Bakircioglu 0-1, 26. Van den Bergh
1-1 (strafschop), 85. Engelaar 1-2.
Scheidsrechter: Van Egmond. Gele
kaart: Koenders, Van den Bergh (RKC
Waalwijk), Wielaert (FC Twente). Toe
schouwers: 6500.
RKC Waalwijk: Wevers; Mulder, Kei
ler. Teixeira en Fung A Wing (86. Rema
de); Berger, Koenders en Fuchs; De
Ceulaer (65. Ikedia), Janssen (78. Van
de Haar) en Van den Berg.
FC Twente: Boschker; Wilkshire, Wie
laert, Zomer en Heubach; Brama, Engel-
aar en El Ahmadi; Bakircioglu, N'Kufo
(90. Gerk) en Touma (74. Aissati).
Ajax - FC Utrecht 2-0 (2-0). 11Heitin-
ga 1-0, 21. Sneijder 2-0. Scheidsrechter:
Bossen. Geel: Vermaelen (Ajax), Pieters
(FC Utrecht). Toeschouwers: 38.500.
Ajax: Stekelenburg; Stam, Grygera en
Vermaelen; Gabri (64. Ogararu). Heitin-
ga, Sneijder en Emanuelson (76 Linden-
bergh); De Mul, Huntelaar en Babel (56.
Leonardo).
FC Utrecht: Vorm; Cornelisse, Broerse
(60. Kopteff), Pieters en Shew-Atjon (62,
Valentijn); Kruys, Caluwé (79. De Jong),
Van Dijk en Somers; Fortuné en Nelis-
NAC Breda - Feyenoord 4-1 (2-0). 12.
Van Gessel 1-0, 21. Zonneveld 2-0, 60.
Salmon 3-0, 81. Salmon 4-0, 86. Van
Hooijdonk4-1 (strafschop). Scheidsrech
ter: Vink. Gele kaart: Zonneveld, Mtiliga
(NAC Breda), Drenthe, Hofs (Feye
noord), Toeschouwers: 16.480.
NAC Breda: Zoetebier; Stam, Zwaans-
wijk, Van Gessel en Mtiliga; De Graaf,
Slot (82. Petö) en Zonneveld; Sikora
(71. Diba), Salmon en Rigters (78. Mat-
hijssen).
Feyenoord: Timmer; Buijs, Vlaar, Ba-
hia (30. Derijck) en Drenthe (67. Van
Hooijdonk); Lucius, Hofs en De Guz
man; Kolkka (57. Vincken), Charisteas
en Huysegems.
Vitesse - FC Groninn
Kaya 1-0,31. Suarez 1 «N
(strafschop), 51. Benso-.'v
3-2. Scheidsrechter Vait,?
kaart: Lazovlc (VitessoK,^
S.nkohlFCG™ÏÏSï*
18.650. =er|l 'ces}|
Vitesse: Velthuis
Sprockel, Knol en Duel!)
ya, Sanson), Janssen ei,
jas); Lazoyic en Sensor,)
FC Groningen: Roorda sikï
Svejdik en Van der UntjénVi!
(75 Kolder), Lmdgren bÜ j
enko (66. Matthijs), Nevlanj^
Sparta-Excelsior 2-1 (2.1,.
0-1,19. Schenkel v, y.V
2-1 Scheidsrechter wf
kaart: De Roover (Spane, 2
sior). Toeschouwers 10025^
Sparta: Wapenaar,
Schenkel (90. Guddélen)^
ren, Medunjanm en Mo^t
Obodai); Vlug, Cvetkcv
se).
Excelsior: Zwanhoe-
Nieuwstadt, Drost en
Bruins Van Dieren r
Simr); Slory 170. Steur 1
rav zt 18 j
Ajax 21 14 3 (2
AZ 21 13 U
FC Twente 21 12
Feyenoord 21 12 3
Heerenveen 21 10 ]i'
NAC 21 9 j 1
Groningen 21 9 1
Vitesse 21 3
RodaJC 2) 8
NEC 21 7 i
FC Utrecht 21 73;
Sparta 21 8 i
Heracles 21 4 e
Excelsior 21 4
Willem II 21 5 1 k
ADO Den Haag 21 3 4 j
RKC 21 2
Programma,
26-01: Heerenveen-.rai0»—
27-01: Willem II - VitessTS
Utrecht - Excelsior, NEC ki/
28-01: Roda JC - PSV
Ajax. Feyenoord-RKCVii
te - ADO Den Haag.
Eerste divisie,
26-01: Omniworld - VYYVc
buur Leeuwarden 35
Stormvogels/Telstar - Girfs
recht - AG OVV, Helmond S
dam, Zwolle - Eindhoven
tard - MVV;
27-01: Den Bosch
Roosendaal - Emmen
Eredivisie
Alves Heerem
N'Kufo Twente
Koevermans AZ
Lazovic Vitesse
Farfan PSV
Huntelaar Ajax
Sneijder Ajax
Arveladze AZ
Koné PSV
Nevland Gromng
Bakircioglu Twente
Eerste divisie
Powel Graafsa
Lopes Dordrak
Kolder Veemfc
Van Beukering Graafschto
Ars Go Aheadü
Guyt
Hol wijn Stormv./T.
MacDonald AGOW
Martha RBC
Bossman StormvJT