s Savok zonder vertrouwen PZC Koewacht klopt Corn Boys in laatste minuut Korfbalderby één helft spannend Scheldesport is te laat met inhaalrace Mannen en vrouwe van De Schelde lijd forse nederlaag uitslagen Sasse volleybalsters verliezen opnieuw Hubregtsen en Kosten verlaten Savok in Sas door Peter van Kouteren SAS VAN GENT - Trainer Kees Kosten en coach Piet Hubregtsen hebben hun vertrek bij Savok aange kondigd. Beiden lieten het bestuur van de Sasse volley balclub weten volgend sei zoen vanwege tijdgebrek niet langer het keurkorps bij de vrouwen te kunnen begeleiden. Jan Boeije, die op zaterdag al geruime tijd Piet Hu bregtsen (rugklachten) ver vangt en ook geregeld een training voor zijn rekening neemt, heeft aangegeven evenmin over voldoende tijd te beschikken om de se lectie volgend seizoen on der zijn hoede te kunnen nemen. Eddy la Heijne is volgens voorzitter Senate Boeter één van de kandidaten om trainer/coach te worden. La Heijne, die dit seizoen de vrouwen van VC Spec trum in Moerbeke traint, heeft inmiddels een proef- training gegeven. Het be stuur heeft echter nog geen besluit genomen. Broers Ducarmon oppermachtig op schaaktoernooi OOST-SOUBURG - De broers Ducarmon van schaakvereni ging Tcrneuzen hebben goede za ken gedaan op hel Landau schaaktoernooi. Quinten Ducar mon won gemakkelijk de A/B-groep en Renzo Ducarmon was oppermachtig in de C-grocp. Het jeugdschaaktoernooi in Axel werd voor de 28e keer ge houden. In de A/B-groep streed het gros van de deelnemers slechts om de tweede plaats. Quinten Ducarmon was name lijk ongenaakbaar. Hij won al zijn partijen. Op gepaste af stand greep de Axelse Ingeborg Jansen de tweede plaats. Nick Wegman werd derde. De beste B-speler was HWP'er Maarten Rademakers. De C-groep was een prooi voor Renzo Ducarmon. De Terneuze- naar, die nog in een lagere cate gorie mag uitkomen, liet zien dat hij iedereen de baas was. Net als zijn broer verloor hij geen partij. Oostburger Chris van Waes moest zich tevreden stellen met een tweede plaats. Hij verloor alleen van Ducar mon. Max-Bastiaan Brand, ook uit Oostburg, werd derde. Ook in de D-groep was het niet spannend. Joris Verhelst was op permachtig en won al zijn par tijen. HWP-speler Youri van Leuven werd tweede, voor Isis van de Velde. In de E-groep was Quinten Ramacker de beste. Ti- mo Maes en Arbias Deskaj pak ten respectievelijk de tweede en derde prijs. De Pagter wint Westhoveloop DOMBURG - Kevin de Pagter heeft in Domburg de Westhove loop gewonnen. De atleet uit Westkapelle was in de veertien kilometer lange loop veel te sterk voor de concurrentie. Robin Hofland (Vlissingen) ein digde op bijna een minuut als tweede, Adriaan Janisse uit Westkapelle werd derde. Bij de vrouwen was Marianne de Kok uit Lewedorp de snelste. De nummer twee, Martje Wisse uit Koudekerke, moest zes minu ten toegeven. maandag 22 januari 2007 door Aector Dooms TERNEUZEN - De mannen- en vrouwenteams van de basketbal vereniging Scheldesport kwa men dit weekeinde, niet tot winst. In de overgangsklasse ver loren de mannen van Schelde sport in Rosmalen ondanks een sterke tweede helft met 81-74 van The Black Eagles 2. De vrou wen van Scheldesport waren in de Zeeuwse klasse kansloos te gen Marathon: 48-32. The Black Eagles 2-Schelde- sport 81-74 (48-33): Schelde sport had aanvankelijk moeite met de kleine zaal van sporthal De Hazelaar in Rosmalen. De thuisclub zette de Terneuzena- ren meteen onder druk. Schelde sport leed veel balverlies en keek bij de rust tegen een ruime achterstand aan van vijftien punten. De ploeg van coach Peter Vaal toonde veerkracht en begon aan een inhaalrace. „Er werd na rust goed gespeeld en keihard gewerkt. Ik kan mijn spelers niets verwijten", zei Vaal later. De missie leek te sla gen, want Scheldesport kwam terug tot een punt: 73-72. De Terneuzense basketballers wa ren in de slotfase echter hele maal leeggespeeld, waardoor de Brabanders de zege veilig kon den stellen. Bij Scheldesport wa ren Daniël Koch en Joeri van Aalst topscorer met 19 en 18 punten. ELBC-Scheldesport 101-79 (52-37): De Terneuzenaren ke ken al snel tegen een ruime ach terstand aan. In de tweede helft herstelde Scheldesport zich re delijk, maar de ploeg kon het de Brabanders niet meer lastig ma ken. Marco Oppenwal scoorde voor Scheldesport 21 punten, ge volgd door Martin van Ham met 14 punten. Voorwaarts-Marathon 2 80-72 (40-33): Een gelijkopgaande wedstrijd. De Axelaars legden voor rust de basis voor de winst. De marge werd daarna geconso lideerd. De productie van Voor waarts werd verdeeld onder Ga- briël Wamba (23), Gijs de Regt (15) en Terry van Waesberghe (13). Smokkelhoek 2-Scheldesport 3 64-48 (33-20): pelle was te sterk voois, sport. Bij de Tm, Alexander van GlanjhJ corer met 21 pMta Vrouwen Marathon-ScMd^ (22-16). De jonge rV wassen tegen de ta Vlissingse tegenslag thon liep in de H een 10-2-voorsp was er een licht hw Terneuzense vrouwec- rathon hield gemaft, punten in eigen hui Kruijsse scoorde voo:t sport 13 punten. Marathon 2-Voonvaam (14-18): De Axelse j speelden wisselvallig, winst kwam geen na vaar. Voorwaarts koa^ start geen vervolg es fastbreak, het Axels moet volgens aanvoeg Geelhoedtnogbeterka tra Geelhoedt waste waarts topscoorsternx:' ten. Knappe i 't Bierwinkel ZUNDERT - De drék van 't Bierwinkeltje bé in de vierde divisie 3 overwinning op BH K« 2-6. Het onderaanstaande S keltje verraste de alsw plaatste thuisploeg. Aüj Vink kon niet tot eer ning komen, maarte^ Joke Breur, Joni Piet Boot wel. Br haar tegenstander Jm mans een bittere piLNa partij te hebben achtq en bij 22-24 besloot C; zense met een serie haar voordeel. Piet Ba de man van de match moyenne van 0.606. Bil Keukens 2-'t Bimi 2-6: Kees van S;, 30-24, 6'7; Jos Hai-emc Breur 24-25, 61 mers-Joni SanderseiïS) mon Voesenek-Piel 3a door Rinus Verberkmoes KOEWACHT - De extra minu ten werden Corn Boys gistermid dag fataal in Koewacht. Daarin scoorde Jacky Lambert de derde treffer en tekende daarmee het vonnis: 3-2. „Onterecht"; meen de Itudy Veraart, coach van de bezoekers. Rudy Rietjens deed er het zwijgen toe, wetend dat zijn ploeg mazzelde. Corn Boys, dat opnieuw zonder de langdurig geblesseerden Os car Roegiest en Xavier Herman moest aantreden, lijkt voorbes temd terug te keren naar de vijf de klasse. Al berust de ploeg daar nog lang niet in. Want gis termiddag wankelde Koewacht tegen een met volle overgave spelend jeugdig Corn Boys. „Zo verliezen doet pijn en is zuur", aldus de 58-jarige trai ner. Want Veraart meende dat Koewacht wel erg goedkoop aan zijn doelpunten kwam. De eer ste, even voor rust, was een mis ser van doelman Tim van Waes. Hij beoordeelde een hoekschop van Danny Vlassenrood ver keerd. De tweede goal, de gelijkmaker, kwam er via een door Vlassen- rood benutte strafschop. Die werd gegeven na een ietwat domme actie van verdediger Ma nuel Dhont. Hij speelde de bal weliswaar leuk vrij in het eigen strafschopgebied, maar had er vervolgens geen notie van dat Kristof Coenen zich tussen hem en de bal bevond op het moment dat hij deze naar voren wilde trappen. Dhont nam Coenen dus mee en arbiter Loof restte niets anders dan de bal op de stip te leggen. Vrije trap Voor Vlassenrood de gelijkma ker scoorde, was Com Boys ver rassend op een 2-0-voorsprong gekomen door een doelpunt van Joris Neijt en een knap geno men vrije trap van Manuel Dhont. Die marge van twee tref fers was verdiend omdat de ploeg uit Sas van Gent de mees te duels won en scherp verdedig de. De wedstrijd leek na die 2-0 min of meer gespeeld, ook al om dat Koewacht een heel bataljon (Robin Mariman, Dominique Verlinde, Reinbert Broos en Rein de Hoogt) prominenten mis te. „Maar het veld was bespeel baar, dus moeten we daar niet over zeuren", aldus Rietjens. De trainer moet echter lang ge twijfeld hebben of het goed zou komen met Koewacht. Toen de bezoekers kansen op meer onbe nut lieten en Koewacht dus op 1-2 kwam, keerde ook het ge loof bij de thuisclub terug. Na rust resulteerde dat in de gelijk maker en diep in blessuretijd, toen Corn Boys zeker leek van een punt, zelfs in de 3-2. In de vierde minuut van die extra tijd wist routinier Jacky Lambert uit de rebound de bal in de tou wen te jagen. Koewacht-Corn Boys 3-2 (1-2): 24. 0-1 Joris Neijt, 28. 0-2. Manuel Dhont, 36. Danny Vlassenrood 1-2, 51. Danny Vlassenrood 2-2 (strafschop), 90+4 Jacky Lambert 3-2. Scheidsrechter G. Loof (Hal steren) Gele kaarten: Harald Ver schuren (Koewacht), Mevlud Ucar (Com Boys). Aantal toeschouwers: 80 Koewacht: Danny Pijcke, Harald Verschuren, Peter AudenaerdeDi- mitri Verlinde, Danny Vlassen rood, Rudy Govaert, Jacky Lam bert, Win van Gorp (75. Ward Die- leman). Kristof Coenen, Lorenzo d'Hont, Carlo van Grimberghe. Corn Boys: Tim van Waes, Alex Scherpenisse (78. Mevluc Ucar), Chris Hamerlinck, Claudio Scher penisse (46. Martin Kalfsvel), Den nis Winne. Manuel Dhont, Joris Ne ijt, Mario Bogaert, Martijn Marce- lis, Michael van de Akker, Pascal Klasen. Aardenburg beperkt schade TERNEUZEN - De vrouwen voetballers van Aardenburg ver loren zaterdag met 0-3 van Rijs- oord 2. De uitwedstrijd had Aarden burg met 1-9 verloren. Zo'n pak slaag wilde de Zeeuws-Vlaamse vierdeklasser op eigen veld voor komen. De thuisploeg werkte hard, maar moest zich ander maal neerleggen bij de suprema tie van de bezoeksters. Alle doel punten werden van afstand ge scoord. Westdorpe. 26e Eugene Vink Memo rial, 14,8 kilometer. Mannen: 1. Peter Deketelaere (B) 51.20, 2. Bart de Grove (B) 52.29, 3. Pieter Ackerman (B) 53.38, 4 Marco Ottjes (Ossenisse) 53.43, 5. Peter de Vet (Westdorpe) 55.20, 6. Patrick van Remortel (Hulst) 56.07, 7. Fons Warrens (Kloosterzande) 56.10, 8. Alain de Schacht (B) 56.32, 9. Ronny d'Hont (B) 57.45, 10. Nico Ros (57.48. Vrouwen: 1. Monique Allefs (Hulst) 1.06.43, 2. Trees Vermeersch (Sas van Gent) 1.07.37, 3. Micheline Verstraeten (B) 1.13.01, 8,8 kilometer, mannen: 1. Kris Der- veaux (B) 30.27, 2. Freddy van Landeg- hem (B) 31.29, 3. Mare Bosman (B) 32.05, 4. Michael den Hamer (Terneu- zen) 34.14, 5. Mare de Jonghe (B) 34.32. Vrouwen: 1. Wendy van de Velde (B) 40.53, 2. Marianne van Guyse (B) 42.07, 3. Greta Ingels (B) 42.51. 4,8 kilometer, mannen: 1. Frederick de Backer (B) 16.58, 2. Arne Lippens (B) 17.01, 3. Edmond Helskens (B) 18.11, 4. Jan Gowy (Sas van Gent) 18.47, 5. Mare Corijn (Philippine) 18.57. Vrouwen: 1. Liselot Kaijser (Terneu- zen) 21.26, 2. Nicole Linthout (B) 21.46, 3. Brenda Ottjes (Ossenisse) 22.45. Jeugd (500 meter). Jongens: 1. Stein Helskens (B). Meisjes: 1. Jana van Bal- lenberghe (B). man 6-1, Jopie Sluis/tets vilt Sluis-Oranje Duivels 9-5, kos-l'Equipe 5-2, 0-5. Stand A-poule:Signte ter 11-18, 2. GAOS 12-17,3-i 10-13, 4. Polderman 12-12, d'Or 10-11, 6. Blauwe Tulp II' curity Nederland 11" 12-9, 9, Meeuwsen-1O-8,10.l veis 11-5, 11. de Eenhoorn 10 B-poule: 1. Trendy Telecom Drie Koningen 10-15,3. RVS 10-14, 4. Spitsbroek 11-14,5. 11-14, 6. Olympiakos 12-12.) 12-9, 8. Expert Bakker/Dian Riemens 11-6, 10. Potlene" 11. Jopie Sluis 12-5. Hulst. Rayoncompetitie De Smet accountanls-Calé Kabalt/De Vesl-lvens Rijst Tènce/Zaman Sporl 2-FC Stand: FC De Top 12-36. fetS 13-31, Ivens Rijschool 12-26.S Garage Casteels 12-22, Mi 12-20, Café Santé 13-10, 12-6, De Smet accouni Tènce/Zaman Sport 213-3 Donckers-Café Ambiance i: 2-Café 't Zoutvatje 9-1, Nord/MicroZ-Café De Landi Sporting HTN-IZV/IBS res-Neckermann/Stuntma Café De Landbouw 13-33, ie vatje 13-31, NeckeimannS 13-25, Donckers 13-21, Ca') 13-18, Sporting HTN 13-U Nord/MicroZ 13-16, Moer IZV/IBS 13-10, IZV/IBS2137. door Ko Mechielsen TERNEUZEN - De waterpolo- mannen van De Schelde konden zaterdag niet imponeren bij GZCDonk. De Terneuzenaren verloren met 12-2. Ook de vrou wen kregen een vette nederlaag voor de kiezen. Bij Argo in Best werd het 13-1. De mannen van De Bruinvis wonnen met 5-8 bij Zuidwesthoek 2. Mannen. GZC Donk-De Schel de 12-2: GZC Donk, dat met een snelle en jeugdige ploeg speelde, wilde de wedstrijd snel beslis sen. Het gevolg was een snelle 5-0-achterstand voor de Schel de. In de tweede periode ging de ploeg anders spelen, waardoor de tegenstander minder ruimte kreeg. Halverwege was het 7-1. Ook in de tweede helft was de thuisploeg de betere, maar De De Schelde gaf niet zoveel meer weg. Na drie perioden was het 9-2. De Schelde kon in de laat ste periode niet meer aanzetten en verloor met 12-2. Scores De Schelde: Niek Kamp man 2. Zuidwesthoek 2-De Bruinvis 5-8: De Bruinis zette Zuidwest hoek 2 vanaf het begin onder druk en nam een sprong. De ploeg uit Hk de kwam in de tweede knap terug en maakte even spannend: 2-3. In' periode brak het v®: thuisploeg en kon Df? goed spelend een - sprong nemen. De was daarmee gespeeld Scores De Bruinvis: t ters en Gert Jan Raw-' remy Vercruijsse Maarten Hemelaar en Ramondt 1. Vrouwen. Argo-De 13-1: De Schelde, w met acht speelsters s was gereisd, was ka® één periode stond hd- tweede periode ge goed partij. HalvenveS1 4-1. Vervolgens kreeg de speelster van DU haar derde persoonh;---- s moest de Terneuzense bi zes speelsters vert- y, maakte gebruik van tdatie en liep uit naar-f sende 8-1-voorsprong;; de moest daarna lip zien hoe Argo met 13- i||j Score De Schelde: f.; kamp l- zeeuws Vlaanderen door Jan Roovers TERNEUZEN - In de vierde klasse K wonnen de korfballers van Luctor in Breskens de regio nale derby van BKC met 19-8. Zaamslag won in eigen huis met 14-7 van Zevenbergen. BKC-Luctor 8-19: De derby leef de alleen in de eerste helft. Tot de rust (4-5) konden de Bressi- aanders de Terneuzense tegen stander aardig partij geven. Na dat het meteen na de pauze 5-7 werd, moest BKC passen. Het had pech dat topscorer Michiel Roest al vroeg in de wedstrijd een spierblessure opliep en latei- uitviel. In het tweede part ging over speelde Luctor met een hoog tempo de tegenstander. „Dit was één van de beste wedstrij den van het seizoen", vond coach Peter Durink. „En goed voor het vertrouwen van de ploeg", keek hij vooruit op de wedstrijd van komende zater dag tegen Blauw Wit. Dan staat de koppositie op het spel. Bij BKC maakte de 15-jarige An- ouck Luteijn een verdienstelijk debuut. Scores BKC: Jolanda Dees, Marly de Vilder en Pieter Kousemaker 2, Natasja Boone en David van Luijck 1. Scores Luetor: Davy Jonker 4, Eve lien van den Dool, Sylvia Trouw borst. Ferry de Waele en Eric-Jan Dellebeke 3, Marjolein Durink 2, Lisanne Hamelink 1 Zaamslag-Zevenbergen 14-7: In GOES - In de vierde klasse van het zaterdagvoetbal pakte Spui in Wemeldinge na een 2-0-ach- terstand een punt. Cadzand had tegen Apollo lang uitzicht op de zege, maar bleef uiteindelijk met lege handen achter. Wemeldinge-Spui 3-3: Met de storm in de rug begon de thuisclub voortvarend. Pieter Bolle scoorde na zes minuten fraai 1-0 en na een half uur le verde een vrije trap van Wilco van Stel 2-0 op. Drie minuten voor rust werd het echter uit het niets 2-1 door Ludwig Kalis een goede wedstrijd nam Zaam slag revanche voor de 16-7-ne- derlaag in de heenronde. Aanval lend was de ploeg meteen scherp, waardoor er na een kwartier 6-2 op het scorebord stond. Doordat de verdediging weinig weggaf, bleef die marge tot de rust overeind: 9-5. In het derde kwart besliste de thuisploeg de wedstrijd door uit te lopen naar 12-6. De Brabant- Spui pakt punt, Cadzand verliest vaart en twee minuten later door een strafschop van diezelf de Kalisvaart zelfs 2-2. In een gelijkopgaande tweede helft te kende Marino d'Hooge een kwar tier voor tijd voor de 2-3, maar via een kopbal van Rens Kole kwam de thuisploeg vlak voor tijd op gelijke hoogte. Apollo-Cadzand 3-1: De thuisclub was de eerste helft de betere ploeg, maar meer dan twee wegens buitenspel afge- se bezoekers reageerden hun frustatie af. Marjan Verhage (een klap in het gezicht) werd daarvan het slachtoffer. Aan voerder Marco Van Reeuwijk sloot met twee doelpunten op rij het duel af. Scores Zaamslag: Marco van Reeu wijk en Frans Verpoorte 3, Linda Hamelink en Marcel van Zuidam 2, Debby Cerpentier, Annette Seheele, Marjan Verhage en Joris de Bree 1. keurde treffers leverde het over wicht niet op. Op slag van rust werd het door een fraaie vrije trap van Peter Nieskens zelfs 0-1. Halverwege de tweede helft kreeg Mamix Martlé de kans Cadzand in veilige haven te schieten, maar zijn schot ging net naast. Een dubieuze straf schop voor de thuisploeg bracht een kwartier voor tijd de om slag. Frank de Kok benutte het buitenkansje. Twee minuten la ter werd het door Jean-Paul Harthoorn 2-1 en vlak voor tijd zorgde Frank de Bruin ook nog voor 3-1. BKC-speler Pieter Kousemaker scoort na een mooie doorloopbal. Zijn ploeggenote en debutante Anouk Luteijn kijkt naast hem gespan nen toe. foto Peter Nicolai door Peter van Kouteren SAS VAN GENT - Routinier Jacqueline Dieleman sloeg het winnende punt in de vierde set binnen en toverde daarmee zo waar een lach op de gezichten van de volleybalsters van Savok. Het Sasse team verloor desondanks met 1-3 (24-26, 18-25, 22-25, 25-22) van een rechtstreekse concurrent en be vindt zich halverwege de compe titie in de regiodivisie in zwaar weer. De nederlaag tegen de tweede keus van Mikro Electro/ Roosen daal kwam in het Zeeuws- Vlaamse kamp dan ook hard aan. De vrouwen gingen nog even met de pupil van de week op de foto, maar haastten zich daarna naar de kleedkamer om de teleurstelling van een nieuwe nederlaag te verwerken. Jan Boeije, die al enige tijd de met een hernia kampende coach Piet Hubregtsen vervangt, zag daarin nog wel een lichtpuntje. „Als ze verliezen, verliezen ze met zijn allen", zei hij. „Ze steu nen elkaar nog steeds. Dat moet je ze wel nageven." Savok deelt na de nederlaag met Spirit en De Burgst de voorlaatste plaats. In de ontmoeting met het twee de team van Roosendaal werd duidelijk dat de slechte resulta ten het geloof in eigen kunnen hebben aangetast. De Sasse for matie trof een povere tegenstan der, maar grossierde zelf in mis sers. Opslagfouten en stopfou- ten voerden de boventoon. Daarnaast werd Savok op tech niek afgefloten en kostten op- stellingsfouten tot twee keer toe in één set een punt. De Sasse for matie was aan het net nauwe lijks gevaarlijk en kwam blokke rend vaak een stapje te laat. Jan Boeije onderging het gela ten en lijdzaam. „Hier krijg je grijs haar van", stelde hij som ber vast. „Het was onmogelijk om ze te coachen, omdat ze ver schrikkelijk veel persoonlijke fouten maakten. Niet één speel ster, maar allemaal. Er viel niet tegen te wisselen. Deze ploeg speelde zonder vertrouwen. Dan weet je dat het kritisch wordt. Het wordt hoog tijd dat we pun ten gaan pakken." Op rozen Savok begon sterk aan de wed strijd en sloeg in de eerste set in een mum van tijd een gat: 5-0. De thuisploeg leek met een voor sprong van 18-14 op rozen te zit ten, maar slaagde ei- door ge klungel in de slotfase niet in die marge te behouden. Dat gebeur de ook in de derde set. De Zeeuws-Vlamingen verspeelden daarin een 18-13 voorsprong. Jan Boeije: „Boven het vijftien de punt gingen we fouten ma ken. We konden niet met de druk omgaan." De Brabanders profiteerden daarvan en verze kerden zich zonder zelf groots te spelen drie keer op rij van set winst. Pas in de laatste set kon Savok de eer redden. In die set haalde de thuisploeg in de slotfase hard werkend een achterstand op. Van 15-18 werd het 25-22, waar door één punt aan het totaal kon worden toegevoegd. Klaske Verschelling (8) en Nienke Sterrenborg (4) zetten een blok namens Savok. In het achterveld kijken Jacqueline Dieleman (links) en Christa Haers toe. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 44