Eindzege en een nieuw mobieltje Gomes is te verbaasd om te kunnen huilen Twente zal iedereen versteld doen staan Veel Zeeuwen op eerste dag Sluiskil Egyptenaar Sidhom klopt Spanjaard Legazpi in finale jeugdtoernooi Sluiskil Libretitel Maljaars gaan, maar dat heeft me alleen maar gesterkt. Zo'n geval bij Ajax zie ik echt als een kruispunt in mijn loop baan, net als mijn periode als trainer in Amerika toen ik door Gerard van der Lem tot aan de enkels werd afge zaagd. Maar daardoor heb ik geleerd om altijd alert te zijn en overal een voordeel in te zien." Ze kon heel aardig met een bal over weg, maar op haar achttiende ont dekte ze dat het trainersschap haar meer prikkelde. Nu, tien jaar later, is ze in het bezit van het diploma Oe- fenmeester 1, traint ze hoofdklasser Be Quick'28 en is ze de persoon die het vrouwenvoetbal bij Twente van de grond moet tillen. Ook dat zal een gevecht worden. Tegen de scepsis, de vooroordelen, de vele twijfels. Kok-Willemsen weet het en begrijpt het. „Ik snap heel goed dat veel mensen vrouwenvoetbal geen klap aan vin den en denken 'wat een niveau is dat'. Die mensen hebben gelijk. Want het is op dit moment ook niks. Maar ik weet ook naar welk niveau we toegaan en wat er met vrouwen voetbal mogelijk is. Ik heb wedstrij den in Amerika gezien... daar smult elke liefhebber van." Die absolute is ook voor Nederland haalbaar, zegt Kok-Willemsen. „Wij vinden allemaal dat Duitsland tien klassen beter is, maar ik ben hele maal niet zo onder de indruk van ze. Ik ben zo eigenwijs om te denken dat wij net zo goed kunnen worden. En zo lang ze het nog niet zijn, kun nen we nog aanpikken." De eerste aanzet moet van Twente komen, de club die zijn nek heeft uit gestoken en het vrouwenvoetbal nu serieus heeft omarmd. „Ik ben bij Ar senal geweest en wat ze daar kun nen, kunnen wij ook. Over twee jaar kunnen wij met Twente het niveau hebben van Arsenal, dat nu in de fi nale van de Uefa Cup staat." In Londen heeft ze gezien hoe het moet, hoe een Europese topclub om gaat met zijn vrouwentak. Niet alles wil ze overnemen. „De vrouwenafde ling krijgt bijvoorbeeld elk jaar twee honderdduizend pond van de grote prof organisatie, maar ik vind dat trickey. Op die manier word je wel heel erg afhankelijk. Ik ben van me ning dat je de meeste kans van sla gen hebt, als je voor je eigen midde len kunt zorgen. Als iemand in een ontwikkelingsland honger heeft, kun je hem een vis geven en dan heeft hij voor een dag te eten. Maar je kunt die persoon ook leren vissen. Ik ben een voorstander van het laat ste. Ik besef heus wel dat er straks geen duizenden mensen naar de wed strijden van het vrouwenteam van Twente gaan kijken, maar ik ben ervan overtuigd dat het commercieel wel degelijk een succes kan worden. Jan van Halst en Joop Munsterman werken op dit moment keihard om dit project te doen slagen en zij doen dat echt niet alleen uit idealisme." Maar het allerbelangrijkste vindt ze die talentvolle speelster van vijftien die straks een serieuze kans krijgt zich'te ontplooien. „Waarom wordt er nu nog gezegd: 'jij bent een meisje en jij mag niet zes keer in de week trainen?' Daar moeten we vanaf, want ieder mens heeft het recht zich maximaal te ont- wikkelen." GPD RUGNUMMER Stéphane Peterhansel heeft zich gisteren aan het Roze Meer laten kronen tot koning Dakar. De Fransman won voor de negende keer de Da kar Rally en dat is een record. De 41-jarige Peterhansel hoekte in de Senegalese hoofd stad zijn derde eindoverwin ning bij de auto's. Voor hij achter het stuur van een Mits- bushi kroop, was hij zes keer de beste motorrijder in de zware woestijnrally. maandag 22 januari 2007 door Barry van der Hooft SLUISKIL - Hoe groot zou hij zijn? 1 meter 40? Misschien net 1 meter 50? Nikos Christofori- des komt amper boven de tafel uit, maar dat is niet eens zo vreemd. Met Griekse biljarter- tje is pas twaalf jaar en heeft dus nog tijd zat om wat te groeien. Leuk is het wel om hem op het internationale jeugdtoernooi in Sluiskil aan het werk te zien, maar winnen doet hij niet. Die eer is voor de Egyptenaar Sadem Sidhom weggelegd. Nikos Christoforides is de jong ste deelnemer in een gemêleerd gezelschap van twaalf biljar ters. Met zijn twaalf jaar is hij één jaar jonger dan de Portu gees Joao Pedro Feireira, ook al zo'n broekie. Nikos is echter voor niemand bang en zit vol ambities. Talent Dat heeft hij de avond voor het toernooi wel bewezen. Terwijl voorzitter Meerten Dallinga in zijn eigen horecagelegenheid di neert met de al aanwezige deel nemers, loopt Nikos met zijn tas een paar keer rond het bil jart. De twee mannen die een partijtje spelen vragen of hij misschien mee wil doen. Dat wil het ventje wel. Nikos, die op het eiland Salamis woont en supporter van voetbalclub Olympiakos Piraeus is, schroeft zijn keu in elkaar en na vijf beurten weten de twee volwassenen dat ze met een ta lent te maken hebben. Als ze op respectievelijk twee en drie ca ramboles staan, heeft Nikos er al achttien achter zijn naam. Dat aantal evenaart hij de vol gende dag alleen in zijn partij tegen de zes jaar oudei'e Anto nio Ortiz. Tegen de negentienjarige Sid hom komt kleine Nikos niet ver der dan zes caramboles. Sid hom strijdt daardoor met Ortiz om een plek bij de laatste vier. De Egyptenaar ontsnapt als De vier finalisten van het jeugdtoernooi in Sluiskil: Glenn Hofman (linksboven), Adrian Legazpi (rechtsboven), Sameh Sidham (links onder) en Dennis Hoogakker (rechtsonder). fotocollage Peter Nicolai zijn Spaanse opponent bij een 24-22-voorsprong de zege laat liggen. Met een serie van drie schaart Sidhom zich vervol gens wél bij de drie andere hal- vefinalisten: de Nederlanders Glenn Hofman (16) en Dennis Hoogakker (16) en de Span jaard Adrian Legazpi (20). Jens van Dam, de enige Zeeuw se deelnemer, is in poule D als tweede geëindigd. Hij blijkt kansloos tegen Legazpi (25-12), maar klopt vervolgens wel de Luxemburger Bryan Tempe- leers met 25-7. Vanuit één van de sponsorboxen ziet de inwo ner van Sas van Gent hoe zijn twee landgenoten het in de hal ve finales afleggen. Legazpi, wiens oudere broer Ruben ko mende week ook deelneemt aan de wereldbeker in Sluiskil, is te sterk voor Hoogakker en op de andere tafel gaat Hofman even eens onderuit. Sidhom beslist het duel in de 36e beurt: 25-22. Ingespeeld Christ van der Smissen be spreekt de partij meteen na af loop met zijn pupil Hofman. Met pen en papier maakt de bondscoach duidelijk wat de Hagenaar niet goed heeft ge daan. „Je maakte een paar klei ne foutjes", zegt Van der Smis sen. „Maar daar leer je wel van. En je bent nu lekker ingespeeld voor woensdag." Hofman komt dan in de tierde voorronde van het wereldbeker toernooi in actie en hoopt dat het dan lekkerder loopt. „Want ik ben al een paar weken niet in vorm." Van der Smissen: Glenn heeft onder zijn kun nen gespeeld. "De coach ziet de meeste buitenlanders voor het eerst aan het werk. „Verschil lende jongens kunnen een aar dig balletje raken. En het is leuk om die gasten eens te ont moeten." Zo nestelt Glenn Hofman zich voor de finale druk fluisterend met Ortiz aan de rand van de biljartarena. Het belooft een leuke eindstrijd te worden, tus sen twee spelers met een mooie stijl. En een aparte achter grond. Legazpi komt uit een dorp vlakbij Madrid en werkt, in een kartonfabriek. Naast zijn broer Ruben kan ook zijn vader aardig biljarten. Het ma ken van caramboles lijkt haast in de genen te zitten. De Noord-Afrikaan Sidhom heeft de afgelopen twee weken amper kunnen biljarten. Hij volgt een opleiding tot tandarts aan de universiteit van Cairo en heeft net twee examenwe- ken achter de rug. Sidhom bil jart al vanaf zijn vierde jaar en probeert naast zijn studie dage lijks twee uur te biljarten. Die arbeid betaalt zich uit, want de Egyptenaar is een belofte voor de toekomst. In de finale geven de twee talen ten elkaar weinig toe. Na negen beurten staat het 9-9, lijkt een snelle partij zich af te tekenen, maar vijftien beurten verder is het nog maar 14-14. En zo gaat het door tot de 39e beurt. Dan maakt Legazpi het gewenste aantal vol, maar Sidhom komt in de nabeurt toch nog langszij: 25-25. Penalty's moeten de beslissing brengen. „Kan het nog spannen der, mensen?", roept speaker Harry van Ti el door de zaal. Nee, eigenlijk niet, want de Spanjaard mist van acquit en Sidhom doet dat niet. De jonge Egyptenaar balt zijn vuist en de deur naar de speelzaal vliegt open. Verdubbelen Farouk Barki, technisch verant woordelijke van de internatio nale biljartbond, heeft de fina le op het scherm in de lobby be keken en vliegt zijn landgenoot om de nek. Kamel, de vader van Sameh Sidhom, kan zijn ge luk ook niet op. „Dit kost me 250 euro", vertelt hij. „Mijn zoon wil een nieuwe mobiele te lefoon. Voor deze zege krijgt hij 250 euro prijzengeld en ik had hem beloofd dat ik dat zou verdubbelen als hij het toer nooi zou winnen." Sameh hangt ondertussen aan de telefoon met mensen in Egypte. „Dit is heel belangrijk voor mij", verzucht hij even la ter. „Het is een mooi toernooi, met goede tegenstanders. En die 250 euro is van harte wel kom. Dat wordt een heel mooi mobieltje I" door Leon ten Voorde van onze sportredactie SLUISKIL - Het wereld bekertoernooi driebanden be gint vandaag om 10.00 uur. Aan de eerste kwalificatieronde doen tal van Zeeuwse biljarters Er wordt, net als in de volgende rondes, in groepen van drie ge speeld. Alleen de nummers één gaan door. Groep A. 10.00 uur: Cees Jan Wissel-Eddy Willems; 14.00 uur: Nikos Halzipavlis-verliezer eerste partij; 19.00 uur: Nikos Hatzipa- vlis-winnaar eerste partij. Groep B. 10.00 uur: Henk Kos- ter-Danny Vlerick; 14.00 uur: Adolfo Pereira-verliezer eerste par tij; 19.00 uur: Adolfo Pereira-win- naar eerste partij. Groep C. 10.00 uur: Johan Gri- mon-Mar Cijs; 14.00 uur: Vitor Fer- nandes-verliezer eerste partij; 19,00 uur: Vitor Femandes-win- naar eerste partij. Groep D. 10.00 uur: Piet Kock-Jo- han Schollink; 14.00 uur: Jan Staff-verliezer eerste partij; 19.00 uur: Jan Staff-ioinnaar eerste par tij. Groep E. 10.00 uur: Christhope Duval-Dimitrios Servetas; 14.00 uur: Patrick Vasseur-verliezer eerste partij; 19.00 uur: Patrick Vasseur- winnaar eerste partij. Groep F. 10.00 uur: Ralf Lenz- Flemming Knudsen; Pierre Corne- lissen-verliezer eerste partij; 19.00 uur: Pierre Comelissen-winnaar eerste partij. Groep G. 10.00 uur: Aad Bred- dels-Willem de Kok; 14.00 uur: Ro nald Daniels-verliezer eerste par tij; 19.00 uur: Ronald Daniels-win- naar eerste partij. Groep H. 10.00 uur: Rinus Pan- kow-Richard de Bruin; 14.00 uur: Lars Dunch-verliezer eerste partij; 19.00 uur: Lars Dunch-winnaar eerste partij. Groep I. 12.00 uur: Ben Velt huis-Arie Vink; 17.00 uur: Patrick Mintjens-verliezer eerste partij; 21.00 uur: Patrick Mintjens-win- naar eerste partij. Groep J. 12.00 uur: Alex de Feij- ter-Richard Poleij; 17.00 uur: Mi chel van Camp-verliezer eerste par tij; 21.00 uur: Michel van Camp- winnaar eerste partij. Groep K. 12.00 uur: Kimmo Pankow -Wim van den Berg; 17.00 uur: Martin Spoormans-ver- liezer eerste partij; 21.00 uur: Mar tin Spoormans-winnaar eerste par tij. Groep L. 12.00 uur: Cees Arend Wissel-Joop Nicodem; 17.00 uur: Koen Popsel-verliezer eerste par tij; 21.00 uur: Koen fWj.. naar eerste partij. Groep M. 12.00 'Ullr: Eckel-Raymond Nicaitn 1 uur: Nilcolaos Chmojol, zer eerste partij; 21,00 os C/mstoforidis-wmm, partij. Groep N. 22.00 Weïss-Janosch Franz- ,11 Jean-Paul de Krat™ ste partij; 21.00 uur: iJ, Kraker-winnaar e,„t,m Groep O. 22.00 „f^l ker-Tomas Purkyt,krr guel Rocha-verliezer 21.00 uur: Uiguel Hei J eerste partij. Groep P. 12.00 uur: PokEL vel Bohm; 17.00 uurMtfj ta-verliezer eerste p3riji: uur: Manuel Costa-mmL partij. HULST - Piet Maljaan VEGABV prolongeerde inl zijn titel in het disintij pioenschap libre eerste B Hij bleef clubgenoot Pet® borz net voor. Francois Er van HGL/KOT'8G werdden Net als vorig jaar, toenhija allerlaatste moment greep, veroverde Maljaa nu de titel in de ultiens. Voor aanvang van delaaia de stond Rijborz aankopé punten en 5.09 gemidddd tegenstander in de laatster Maljaars, verzamelde punten en 5.14, En fij Everaert, die Wim Bes DOS Nieuwerkerknogtd eveneens 10 punten a moyenne van 5.23. Maljaars versloeg een tuij te Rijborz met 130-70. Dat kende dat Everaert opd;; tafel moest winnen om Maljaars te eindigen,Dalg de 'echter niet. Bonte hl zenuwen het beste onderc^ le en versloeg de ming. Een schaduw viel vlak® vang over het toernójl kend werd dat Georgj van BV De Kastan was overleden Ze is ervan overtuigd dat de vrou- wenploeg van FC. Twente, waar voor gisteren een selectiedag werd gehouden in Hengelo, in twee jaar tijd tot de Europese top kan beho ren. Onmogelijk? Zeg dat niet tegen Mary Kok-Willemsen (28). De mana ger vrouwenvoetbal bij Twente heeft al vaker mensen, pardon mannen versteld doen staan. Zet een meisje van twintig jaar dat helemaal maf is van voetbal voor een trainersstage bij Ajax neer en ze heeft meteen een pantser voor het le ven. „Ik weet nog dat ik bij de eerste training van Jong Ajax het veld op stapte in een veel te groot trainings pak. Ik leek wel een Teletubbie. Overal om mij heen zaten de spelers te ginnegappen en toen trainer Jan Olde Riekerink iedereen in een lering bij elkaar riep, bleek dat Jan van Halst een string over zijn voetbal broek had aangetrokken. Lachen na tuurlijk. Toen Olde Riekerink was uitgesproken gaf Van Halst die string aan mij. Tja..daar stond ik dan. Ilt heb toen maar gezegd: 'be dankt Jan, maar net als in het gewo ne leven gaat het niet om de verpak king, maar om de inhoud'. Ik geloof dat ik met die opmeiiring wel het ijs heb gebroken." Straatschoffie Aangenaam kennis te maken met Mary Kok-Willemsen, een jonge, am bitieuze, goed gebekte vrouw uit Zwolle, die sinds ze kan lopen al niet de gewone paden van het leven heeft bewandeld. Als jong meisje voetbalde ze elke dag op straat. „El ke avond tot het donker werd, sa men met de jongens. Ik was een echt straatschoffie", kijkt ze terug. „Ik heb heel wat gevechten moeten aan- Reservepaar Erben Wennemars was zaterdag bij cle WK sprint in Hamar se rieus van plan zijn reserveschaatsen uit te lenen. Dit om te voorkomen dat hij op cle kilometer alleen zou moeten starten. Net op tijd echter had tegenstander Broek Miron zijn materiaal weer in orde. Het vervangende paar van Wenne mars was al uit het hotel gehaald. „Alleen rijden is een nadeel, dat wil de ik voorkomen", verklaarde hij. Miron had zijn schaatsen in de eer ste rit beschadigd. De Canadees had geen tweede paar bij de hand. FC Twente hield gisteren een selectiedag voor de nieuw op te richten vrouwenafdeling. Manager Mary Kok-Willem- sen gelooft dat de Overijsselse club binnen korte tijd tot de Europese top gaat behoren. foto Robin Utrecht/ANP Het marathonpeloton heeft één schaatser achtergelaten in Zweden. Arjan Mombarg is aangehouden en verblijft in een cel in Zweden. De marathonschaatser uit Vorden raakte zaterdagnacht betrokken bij een vechtpartij in een eetgelegenheid in het centrum van Börlange waar eerder die dag de tweede World Grand Prix- Vechtpartij wedstrijd op natuurijs was verre den. Mombarg wilde enkele Nederlandse marathonschaatsers te hulp schieten toen die werden belaagd door een groep Zweedse jongeren. Bij het handgemeen raakte hij een politieman waarna hij is m nomen naar het bureau. De sch sers vertrekken woensdag naai Weissensee in Oostenrijk waan wedstrijden in een worden ge den. Het is onzeker pf Oostenrijk. De rijder uit fit-ploeg wordt daag vrijgelaten. PSV-doelman Gomes kreeg een groot en onverwachts eerbetoon voor aanvang van het duel met He eren vee foto GPD.-^ door Frans van den Nieuwenhof Het was een ervaring die hij nooit zal vergeten. „Dé mooiste triomf in mijn loopbaan", noemde hij het. Heurelho Gomes was over donderd en verbijsterd, toen hij za terdag vlak voor half acht het veld opliep. De hele westtribune was voor één keer getooid in de goud-groene kleuren van de Brazili aanse vlag. Twee grote handschoenen en een spandoek van wel vijftig meter maakten duidelijk dat Gomes voor de fans van PSV de grootste doel man aller tij den is. 'Gomes o goleiro grande' stond er te lezen. Letterlijk: Gomes, de grote doelman. Na afloop van het duel was de keeper, die dit seizoen in 21 wed strijden pas negen keer gepasseerd werd, nog altijd diep onder de in druk van het eerbetoon. Hij was geë motioneerd, net als op het veld. Zijn ogen waren vochtig maar huilden niet. „Ik was te zeer verrast om te kunnen huilen", zei hij. „Dit is niet normaal..." De actie had grote impact op Go- mes. „Al het werk wat ik voor PSV doe en gedaan heb, wordt op deze manier honderd keer terugbetaald. Sommige spelers krijgen zo'n eerbe toon aan het eind van hun carrière of als ze een club verlaten, midden in het seizoen heel erg bijzonder." Hechte familie Hij wist vooraf nergens vi ters hadden spontaan b Gomes te eren. „Dat gei dat PSV een grote, hec is", vond Gomes. „In al gen van de club voel je heb, door het der, een moeilijk jat om is dit een heel ment in mijn carrière. Ili baar dat ik dit heb mee ken. Plet is de mooiste prijs ooit gewonnen heb." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 24