telussa turnt steeds stabieler Schelfhout en 't Hooft verrassen Scherpenisse staat voor een belangrijke keuze Mastertitels Van Assche Van Vliet en Schutte Van Minde grijpt naast titel Verre Reizen ZUIP-VIETNAM lidelburger kampioen van regio's Oost-Brabant en Zuid-West-Nederland Exotisch BALI MALEISIE Matuur er cultuur! '00.055'' Pr'KenU Ontdek 3 steden! et o.a. Ho Chi Minh City, Cu Chi tunnels, Mekong Delta en Dalat Vertrek op maandag van 2/4 t/m 1/10 Maak dit zomerseizoen kennis met 2 totaal verschillende Aziatische gezichten... het levendige Thailand en het ongerepte Cambodja! Thailand toont ons haar bruisende hoofdstad Bangkok, terwijl we in Cambodja in de kleine dorpjes en op stoffige wegen en eindeloze rijstvelden het pure Azié ontdekken. Absoluut hoogtepunt hier is de eens verloren gewaande junglestad Angkor, één van de zeven wereldwonderen en eens de hoofdstad van het machtige Khmer-rijk. De tempels zullen een onuitwisbare indruk op u maken! Natuurlijk staan we ook stil bij de Frans-koloniale hoofdstad Phnom Penh, de roerige geschiedenis van het land en de paradijselijke oorden aan zee. Bijkomen van al dit fraais doet u op het heerlijke Thaise vakantie-eiland Jomtien! Een prachtreis! Reisnummer verz 25.030, zie www.kras.nl/25030 Vertrek vrijwel elke woensdag van 18/4 t/m 17/10 Wat dacht u van deze schitterende 15-daagse rondreis naar het veelzijdige en kleurrij ke Maleisië? U bezoekt onder andere Kuala Lumpur.één van de sfeervolste steden van het Verre Oosten.de theeplantages en moestuinen van de Cameron Highlands en het legendarische eiland Penang met naast prachtige stranden ook een rijke cultuur. Maar we nemen u ook mee naarTaman Negara, het oudste en grootste nationale park van Maleisië, en de historische stad Malacca, met zijn bekende 'Stad Huys'. Vervolgens ver blijven we nog een aantal dagen op het tropische eiland Langkawi, waar u zorgeloos kunt genieten van de prachtige stranden en de kristalheldere zee. Een heerlijke plek om de vele reisindrukken op u in te laten werken. Maleisië zal u aangenaam verrassen! Reisnummer verz 25.042, zie www.kras.nl/25042 Met o.a. Beijing, Xi'an en Shanghai 15-daagse rondreis «HOVEN De Goese tur- Jratlo van Minde is zater- ,I(ïwdc geworden bij het ge- geerde reg,okamp,oon- vb, de districten Oost- p en Zuidwest Neder- In de categorie senioren eredivi sie kwam Van Minde ruim an derhalf punt tekort voor de gou den medaille. De eerste plaats ging naar Tim Smeets, die met name op de vol- pectievelijk 76.100 en 74.500. tige een stuk sterker was dan Beide sporters waren afgelopen de Goesenaar. De turners van jaar actief op het Europees Voorwaarts Veldhoven haalden kampioenschap voor jeugd in op de zeskamp scores van res- Griekenland. Een regionale titel was er wel voor Iman Padmos van turn vereniging Deltasport Zierik- zee. In Veldhoven eindigde hij op afstand als eerste in een veld van acht deelnemers. Padmos turnde zaterdagmid dag in de derde divisie jeugd 62.150 punten bij elkaar. Dat waren er bijna vier meer dan de nummer twee, Tom Peters. Die zette in de turnhal van Voorwaarts een score neer van 58.450. - anGufÊ IHOVEN - Jeffrey Telussa u inopmvoordig over zui- (êfeningen. Dat is de be- jfclevooruitgang die de ,[buig>e turner de afgelo- ganden heeft geboekt, iceft gewoon geen zwakke smeer", vertelde trainer [jiapel van de Tumcombi- jnd-West Nederland. oomaamste verandering Ie afgelopen maanden was jèssa (16) het opschroe- het aantal trainings- «jiapel: „Met zestien uur liep hij echt op de top- «azijn tenen. Met de tien era kan hij meer aandacht ia aan wat hij al kan." zaterdagavond wel tij- febrapioenschap van de geerde regio's Oost-Bra- e Zuid-West-Nederland, gpakte de regiotitel in de K junioren 2 eredivisie, sa negatieve uitschie- iipuntenaantal van 75,50 Éciiff persoonlijk record) voldoende om de deelnemers achter iidèn. «dit de jury aanvanke- jsover. Zij riepen tot ie- sssing Dirk Hoeven- eerste instantie tot suil ...Ik wilde al voor t dne gaan klappen, „j bleek ik dat zelf te woordde Telussa zijn iiEven later werd de iégezet. De jury had één toestelscore niet ffldbij de VMBO-leer- Ioost pakt punten en de dans 01 - Bennie Provoost il uitstekend doen in de bale van het Nederlands apioenschap. De Zeeuw- Mer veroverde afgelo- ekeinde op Papendal drie instaat nu alleen aan de in zijn groep. speelde Provoost in een opgezette partij remise mn van Hierden uit Zaterdag liet hij zijn astpartij in dit kwalifi- raooi noteren. In een b partij kreeg hij tegen iiVerkaik steeds meer 1 De kampioen van Mand-Zuid kon nog wikkelen naar een I, maar met twee dam- ak winst een peulen- dleidt in het klassement ipant voorsprong op Jas sen en Leopold Sekon- &igenoemde kwam in i niet verder dan twee ge- öa, tegen Erwin van f a Fred de Koning, gewacht in deze groep' fe op zijn eerste over- Hij speelde gelijk te- E van der Kooij en Wou- lig. :p zondag tegen ttenederlaag op. Tegen tóese student Danny a forceerde hij schijf- Mar zijn tegenstander ®i compensatie dat de (Jroer toch nog aan het ■snd trok. Een dag eer- &sse remise gespeeld pas dertienjarige su- -1 Boel Boomstra uit Em- ^en pakte Leonie de oorspronkelijk afkom- Goes maar tegen- gstuderend in Enschede, !o haar derde over- j-Een mooie partij tegen 1 Vos bekroonde ze 1 winnende combinatie. ■|DS het echter mis. De Overes óe Zeeuwse speelster De Graag deelt on- 'fi! nederlaag met «fierste plaats in haar de Vos verliep het a aesastreus want zon- fze opnieuw tegen een pp. Europees aspiran- we Heike Verheul *n was een maatje te de uit Tholen af kom- plster. De gouden medaille paste ook beter bij het goede gevoel dat de Middelburger aan zaterdag over heeft gehouden. Vooral met de oefening aan het rek was de Middelburger erg content. Jui chend en met een grote glimlach op het gezicht liep hij na afloop weg. „We hebben in de oefening een nieuw vluchtelement gepro beerd en een draai naar een elle- greep. Voor het eerst deed Jeffrey dit in een wedstrijd en het ging meteen goed", zei zijn trainer glunderend. „De vloer en de sprong kon hij al uitste kend. Daar heeft hij vandaag de rekstok aan weten toe te voe gen." Ook op andere toestellen heeft Telussa vooruitgang geboekt vol gens Stapel. „In het verleden had Jeffrey nog wel eens moeite met de voltige. Daar verloor hij wedstrijden mee, maar nu niet meer." Veel talent Stapel is verbaasd over de snel le ontwikkeling van Telussa „Als hij geen pech krijgt, is alles nog mogelijk. Jeffrey beschikt over veel talent, maar we moe ten geen onrealistische doelen stellen." Centraal in de ontwikkeling van de Zeeuwse turner staat nu het opdoen van ervaring, het liefst internationaal. Alles wat Telus sa aan buitenlandse toernooien kan turnen, wil hij meepakken. „We zijn al naar het buitenland geweest. Naar wedstrijden in Amerika en België. Dat is een goede leerschool geweest", leg de. Stapel uit. „En we gaan een poging doen om kwalificatie af te dwingen voor het Europees kampioenschap bij de senioren. Op dat niveau benadert Jeffrey de beste turners in Nederland. Het niveau waarop hij geturnd heeft, heb ik vanavond nergens gezien. Ook niet bij de senio- door Tom van Gurp WASPIK - Doorgaan met top sport of op een niveau lager ver der gaan met turnen. Turnster Melissa Scherpenisse uit Sint- Annaland moet die keuze bin nenkort gaan maken. De elfjarige Scherpenisse zit nu nog in het laatste jaar van de la gere school. Van haar school krijgt ze de ruimte om optimaal te trainen. Als ze naar de middel bare school gaat, is dat wellicht verleden tijd. Scherpenisse volgt nu turn- training bij de stichting Turncombinatie Zuidwest Ne derland (TcZWN). Onder de hoede van trainer Harry Stapel kan ze nu veel uren besteden aan haar sport. Als ze naar de brugklas 'gaat, kan ze kiezen voor de volgende fase in het op leidingstraject van TcZWN. Dan wordt er voor ha ar een mid delbare school gezocht, die haar in staat stelt veel tijd vrij te ma ken voor haar grote passie. Als Scherpenisse niet bij de stich ting blijft, zal dat gevolgen heb ben voor het aantal trainings uren en dus voor haar tumkwali- teiten. Zesde Op dit moment heeft de jonge Zeeuwse turnster weer vol geko zen voor het turnen. Scherpenis se komt net uit een tijd waarin ze veel twijfelde. Trainer Harry Stapel: „Twee jaar geleden werd ze Nederlands kampioen bij de pupillen 1 topsport. Vorig jaar wilde ze in een hogere ca tegorie weer kampioen worden, maar ze werd zesde en dat was voor haar een teleurstelling. Toen is ze gaan twijfelen of ze wel goed genoeg was. Haar ouders begonnen ook te twij felen of ik haar wel goed genoeg vond. Maar die twijfel is er bij mij niet geweest, want het ta lent is bij Melissa absoluut aan wezig." Tijdens het kampioenschap voor Zuidwest-Nederland gaf Scherpenisse daar gisteren ook blijk van. Ze werd in Waspik regiokampioen (voor de eerste keer ooit) in de eredivisie jeugd 1. Met een, volgens Scher penisse zelf „stoere opening" op de vloer sloot ze een goede serie oefeningen af. Met een totaal score van 51,00 was de jonge turnster uit Sint-Annaland ruim beter dan haar enige concurrent, Pleun Zomer, die eveneens voor TcZWN uitkomt. „We probeerden vandaag om boven de vijftig punten uit te komen. Dat is makkelijk ge lukt", zei Stapel. Toch maakte Scherpenisse nog wel een paar foutjes. Ze kwam bij de balk twee keer naast het toestel terecht. Stapel had daar wel een ver klaring voor. „Bij de balk deed Melissa meer nieuwe dan oude dingen. Zo'n beetje-alles waar een salto ih zit, deed ze vandaag. Dat het dan twee keer misgaat, is niet vreemd. Bij komend pluspunt was dat ze na de dubbele val wel weer de con centratie terugvond om de oefe ning af te turnen. En bij de vloer zag ik er al niks meer van terug." Met een goed gevoel stapte Sta pel gisteren van de turnvloer in Waspik. Zaterdag al werd één van zijn andere turnleerlingen, Jeffrey Telussa, met voorsprong regionaal kampioen. Gisteren was het dus de beurt aan Melis- sa Scherpenisse. „Het is een goed weekend geweest", zei Sta pel voldaan. Stichting De behaalde successen zijn vol gens Stapel voor een groot deel toe te schrijven aan de stichting Turncombinatie Zuidwest Ne derland. De in 1999 opgerichte stichting maakt het mogelijk voor topsporters uit Zeeland om in de eigen regio te blijven trai nen en de schoolse verplichtin gen aan te passen aan het trai ningschema. Melissa Scherpenisse moest in Waspik twee keer haar oefening op de evenwichtsbalk onderbre ken. Maar haar oefening had een hoge moeilijkheidsgraad. foto Ton Schluter door Jeroen Dellebeke HEERENVEEN - Met vijf natio nale titels op zak kan de Zeeuw se equipe terugkijken op een ge slaagd NK zwemmen voor mas ters in Heerenveen. Ingrid van Assche (De Schelde) en Ron van Vliet en André Schutte (beiden van De Stormvogel) mochten de hoogste trede van het schavot betreden. Van Assche deed dat op twee van de zwaarste onderdelen van de zwemwereld: de 400 meter wisselslag en de 200 meter vlin derslag. Op de 100 meter vlin der en 100 meter schoolslag be- haalde zij zilveren medailles en op de 200 meter school- en wis selslag was er brons voor haar. Op de 200 meter schoolslag bete kende haar 3.25,92 een nieuw Zeeuws masterrecord. Ook Ron van Vliet zwom re cords. Hij deed dat op de on derdelen waarop hij de nationa le titel won: op de 100 meter wis selslag noteerde hij 1.10,45 en op de 100 meter rugslag klokte hij 1.13,93. Op de 100 meter vlin derslag was er zilver en op de korte sprintafstand 50 vrij pak te de Vlissinger de bronzen me daille. Clubgenoot André Schutte ver gezelde hem op het podium van de 100 meter rugslag. Hij werd tweede, net als op de 200 meter vrije slag. Goud was er voor Schutte op de 200 meter rug slag. Peter Romkes pakte zilveren me dailles op zowel de 50 als de 100 meter schoolslag. Terneuzen Tijdens de derde ronde van de Zeeuwse zwemcompetitie in Ter- neuzen werd niet al te snelle tij den neergezet. In De Vliegende Vaart, waar voor het eerst met elektronische tijdwaarneming werd gewerkt, konden alleen Ke vin Hondsmerk, Josje van Hou- welingen en Ryan Verplanke im poneren. Zij zwommen Zeeuwse jaargangrecords. Hondsmerk was sneller dan ooit tevoren op de 800 meter vrije slag met 8,48,63. Op de 400 me ter wisselslag klokte hij 4.47,55, wat een record voor negentienja rigen is. Josje van Houwelingen zwom met 5.18,37 ruim onder het oude BJP van Stephanie Rombout en Ryan Verplanke vestigde masterrecords op de 400 meter wisselslag en 50 me ter vlinderslag. door Alex Krappen MIDDELBURG - Al jaren de den ze samen mee aan de Open Zeeuwse titelstrijd gemengddub- bel. En al jaren speelden ze ei genlijk geen rol van betekenis in de A-klasse. Gisteren viel voor tafeltennissers Johan 't Hooft en Naomi Schelfhout, beiden van SAR'72, plots alles op zijn plaats. Daarom stonden zij aan het eind van de dag, niet in het minst tot hun eigen verrassing, met de wisselbeker in hun han den. Organisator Bram Houterman had de A-klasse prima inge deeld. In de eerste rondes speelden de sterkere koppels te gen de zwakkere koppels en dat was gunstig voor de latere win naars. Schelfhout, die al een tijd je niet gespeeld had, begon na melijk stroef. „Ik ben eigenlijk al gestopt, maar dit toernooi vind ik nog wel leuk. Ik moest er alleen weer inkomen." Naarmate de concurrentie ster ker werd, werd ook Schelfhout sterker. En ook .'t Hooft zette ook een tandje bij. „Het was ei genlijk wachten op een jaar dat we allebei goed zouden spelen. In voorgaande jaren was één van ons twee steeds niet in vorm. Dus konden we steeds niet meedoen om de prijzen." Na vier ronden brak de beslis sende fase in de achtkamp aan. Ineens viel alles naar de kant van het Zeeuws-Vlaamse kop pel. De TTCM-tafeltennissers Jan Henk Bomhof en Kim 't Hooft, de winnaars van vorig jaar, waren de eerste slachtof fers. Ook Bomhof stond versteld van de plotse topvorm van Schelfhout: „Op een gegeven mo ment sloeg ze gewoon niets meer fout. Normaal hebben te genstandsters best moeite met de ballen van Kim, maar Naomi vandaag niet." Eén ronde later waren Wesley Wegman/Simone de Klerk (TTCM/SAR'72) de tegenstan ders. Die hadden tot dan nog al les gemakkelijk gewonnen. Dat kwam vooral doordat de razend snelle Wegman voor menig oppo nent niet af te stoppen bleek, 't Hooft en Schelfhout slaagden daar echter opvallend makke lijk in. 't Hooft: „Het is bij Wesley allemaal hard, te weinig tactische variatie. Elke keer dat we zijn bal terughadden, was Si- mone kansloos." Schelfhout: „Het leek net alsof Wesley speel de en Simone ook mee mocht doen." Na deze zege was de titel voor 't Hooft en Schelfhout binnen en deed de laatste wedstrijd, die verloren ging, er niet zoveel meer toe. In wedstrijd om de tweede plaats wonnen Bomhof en Kim 't Hooft van Wegman en De Klerk. maandag 22 januari 2007 23 KRAS.NL boek online waarom zou je verder zoeken of bel 073 - 5 999 999 Vertrek van februari t/m oktober Fantastisch reisnieuws voor iedereen die kennis wil maken met parels van Chinese ste den. De keizerlijke hoofdstad Beijing, het oude Xi'an en het wervelende Shahghai vor men de 3 peilers van deze 'gouden driehoek' reis. Wandel over de Grote Muur, ontdek de geheimen van de mysterieuze Verboden Stad en schuifel over het machtige Plein van de Hemelse Vrede naar het mausoleum van Mao... alleen al in Beijing komt zoveel prachtigs aan bod! En dan hebben we het nog niet gehad over Xi'an, waar we het wereldberoemde Terracottaleger bewonderen. Prachtige afsluiter is de bruisende metropool Shanghai, waar we uitgebreid de tijd nemen voor de belangrijkste beziens waardigheden en waar u ook vrije tijd krijgt om zelf op ontdekking te gaan. Reisnrs. culw 74.800 en verz 25.010, zie www.kras.nl/74800ofwww.kras.nl/25010 (Advertentie) Vertrek vrijwel elke zaterdag van 7/4 t/m 29/9 Heeft u altijd al eens op reis willen gaan naar één van de mooiste landen van Azië? Dan is dit uw kans! KRAS heeft namelijk een unieke 15-daagse rondreis door het fascine rende Vietnam samengesteld. U doet hierbij een goede indruk op van het exotische zuiden van Vietnam, waarbij hoogtepunten als het voormalige Saigon, het tegen woordige Ho Chi Minh City, de wereldberoemde en beruchte ondergrondse Cu Chi tunnels en de unieke natuurgebieden van het Mekong Delta gebied met zijn kleurrij ke marktjes en bijzondere dorpjes de revue passeren. Ook gaan we naar de 'Franse' stad Dalat waar het altijd lente lijkt te zijn en de badplaatsen NhaTrang en Mui Ne waar u op het strand fijn na kunt genieten van alle reisindrukken. Waar wacht u nog op? Reisnummer verz 25.054, zie www.kras.nl/25054 17-daagse rondreis Ubud, Tenganan, Bratan-meer Vertrek vrijwel elke woensdag van 4/4 t/m 17/10 Deze gloednieuwe en scherpgeprijsde rondreis brengt u naar het Indonesische juweel tje Bali. Gifgroene terrasvormige rijstvelden, vruchtbare plantages en het vulkanisch gebergte vormen het prachtige reisdecor.We ontdekken imposante tempelcomplexen als de bekende Besikah tempel, bezoeken traditionele bergdorpen en wonen indruk wekkende dans- en muziekrituelen bij. Natuurlijk staat Bali ook bekend om haar prachtige witte stranden omzoomd door palmen.azuurblauwe zee met een schitteren de onderwaterwereld, romantische zonsondergangen, bruisende badplaatsen en een uitstekende keuken waarvan u de laatste 7 dagen heerlijk kunt genieten. Heeft u al zin om uw koffers te pakken? Laat u dan deze zomer betoveren door magisch Bali! Reisnummer verz 25.055, zie www.kras.nl/25055 15-daagse rondreis Bijzondere culturen! 15-daagse rondreis let o.a. Kuala Lumpur, Cameron Highlands, Penang en Langkawi vanaf Wacht niet langer en vraag GRATIS onze supercomplete brochure aan op www.kras.nl of bestel de gids telefonisch! Een nieuwe brochure boordevol bijzondere rondreizen voor zowel individuele als groepsreizigers. Ontdek de cultuur van Thailand, China, Zuid-Afrika, Cuba of een van die andere adembenemen de landen! U reist met KRAS naar alle werelddelen, altijd scherp geprijsd zoals u van ons gewend bent...

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 23