Oude mannen blijven fanatiek Anne Kwist veel teil sterk in zwemloop Apollo dichter ind buurt van koplopi Kevin de Pagter freewheelt naar zege Westhoveloop M Monsterzege waterpoloërs Bevelandse korfballers laten kans op grote zege liggen maandag 22 januari 2007 door Sjaak Sinke VLISSINGEN - Anne Kwist uit Tholen heeft in de 22e editie van de Grontmij zwemloop de Zeeuwse eer hoog gehouden. Bij de vrouwen was zij ruimschoots de snelste. Simon Erik Strijk uit Oud-Gastel hield Floris-Jan Koole e van de overwinning af. Op de kilometer zwemmen was een mooi treintje te zien met Ar- mand Laven, Erik Simon Strijk, Anne Kwist en Kevin de Pagter, Pieter van Hal en Floris Jan Koole. Laven was de snelste in 13.21, Strijk gaf slechts vier seconden toe en Kwist deed het meer dan voortreffelijk met een derde plaats overall. De Pagter gaf slechts 15 seconden toe op de snelste tijd en dat was niet slecht omdat hij daags ervoor nog de Westhoveloop over 14 km had gewonnen. Om zich niet over de kop te draaien deed hij mee als duo samen met Wibo Verstraate. Tegen de wind in had Strijk La ven al snel te pakken. Op enige afstand volgden Verstraate, Riè- ■mens en Koole. Na de tien kilo meter in de storm en regen draai de Strijk soepel het plein voor het Vrijburgbad op om na 48 mi nuten en 8 seconden de finish te passeren. Koole bleek de combir duursporten nog niet zijn en pakte de twi met negen seconden vt op Laven. Mare Westhoveloop liet schieS fit aan de zwemloop I?! beginnen, viel net buile dium. Meervoudige NederW pioene Anne Kwist fits de 11e plaats overall en> afstand de sterkste bi] 8 wen. De Belgische t Vreese kwam niet haai li Anita Joziasse (Goes) ód de voortreffelijk met e plaats. Op de 500 meter moest Marinka Bil den) in haar eerste zwei leen cle Belgen Tom Hi en Philippe Malcolmh laten gaan. Op de vijfÜ lopen deed ze het ooi kend. Ze werd alleen L door Cesar Beilo (fe de Wim van de Welle [h dat ze op de vijfde plas haar debuut bekroonde. Op de mini-zwemloopf meter zwemmen en h j( pen was Marco Akeiitë -&\ dorp) ruimschoots pj it Tim van de Broeke (i a hield op de tweede ph f schade beperk. Tinekef (Domburg) werd eerste bij de meisjes- uitslagen La Dolce Vita 1-2, Valkierfë* - Nijsse Assurantiën 1-2- Poule B (gemengd1 "j Menkveld Rietdekkersbesjl' Zeeland - Zooitje Ongew Poule C (vrouwen): G»" De Bongerd 1-2,WKat« Improvement 4-0, CaféBis* Regio Walcheren. Eerste Alfonds/zuidwest negen - MO de Schuur 3-7, Tympaan - Eastman/LFA 6-6, Murre/de Visser - VZV/Hydrofa 1-5, Alfonds/ziiidwest negen 2 - SVSW '72 2 5-7, SVSW '72 - VAW 5-6, Meiveld - TCV 8-4. Tweede klasse: Milano - Slijterij Sou burg 7-3, Sloga - Torna 14-1, VZV/Hydrofa 2 - WZP 8-11, PSVW - Geenidee 3-4, Onderandere - Domburg 7-3, Voskampboys - Akkerdaas kado 6-4. Vierde klasse: de Stoof - Schinkel as surantie 6-10, EPZ - fc Zeeland 2-10, Gouwe gheyt/SVB - Jong Arnemuiden 7-4, Garderen/Dekker 2 - Groene ster Q maandag 4-10, Torentijd-deMix5-7. Vijfde klasse: VAW 2 - Scheldemond Biljarten 5-5, VZV/Hydrofa 4 - AFC 0-5 (regl.), Murre/de Visser 2 - Balkan XL 3-6, Hiwako/de Paauw - Jobse timmerwer ken 11-3. Zesde klasse'. Nul5 - Westkapelle 2 2-8, TCV 2 - JD Janse 5-9, Draadkrab bers -Zeeuwsche strijders 1-8, Bouwbe- dr. Geertse - Provincie Zeeland 3-0, Ftist- :e Verdi - fc Laurens 2 6-4. agenda jitplsi'W Goes. Recreatieve competitie. Pou le A (mannen): VVR - WEA 3-0, Boom - Grote Prijs Spuitpk»1' J. Mathia. Libretoernoow Locatie: HCR de Kroon- Aanvang: A-groep 1p> Eerste klasse regio"» Action-Distroj. L°c* singen. Aanvang: 20,00» Dammen Cl- PZDB-competitie. T«#J Aagtekerke 2-Gapmge. van onze sportredactie GOES - Apollo kwam in de vierde klasse A van het zater dagvoetbal iets dichter in de buurt van koploper Colijns- plaatse Boys en eerste achter volger Wolfaartsdijk. De ploeg uit 's-Gravenpolder versloeg Cadzand, terwijl de nummers een en twee niet in actie kwa- Apollo-Cadzand 3-1: De thuisclub was de eerste helft de betere ploeg, maar meer dan twee wegens buitenspel afge keurde treffers leverde het over wicht niet op. Op slag van rust werd het door een fraaie vrije trap van Peter Nieskens zelfs 0-1. Pas een kwartier voor tijd leverde een dubieuze strafschop wegens het onderuithalen van Jean-Paul Harthoorn via Frank de Kok de gelijkmaker op. Twee minuten later werd het door Harthoorn 2-1 en vlak voor tijd zorgde Frank de Bruin ook nog voor 3-1. Wemeldinge-Spui 3-3: Met de storm in de rug begon .de thuisclub voortvarend. Pieter Bolle scoorde na zes minuten fraai 1-0 en na een half uur leverde een vrije trap van Wilco van Stel 2-0 op. Drie minuten voor rust werd het echter uit het niets 2-1 door Ludwig Kalis vaart en twee minuten later door een strafschop van die zelfde Kalisvaart zelfs 2-2. In een gelijkopgaande tweede helft tekende Marino d'Hooge een kwartier voor tijd voor de 2-3, maar via een kopbal van Rens Kole kwam de thuisploeg vlak voor tijd op gelijke hoogte. Nieuwland-Arendskerke 1-1: In een gelijkopgaande wedstrijd zorgde Richard de Jager vlak voor rust voor de 0-1. Dennis van Belzen maakte een kwartier voor tijd de verdiende gelijkma ker. Hoedekenskerke-DFS 2-2: Via Niels Otte kwam de thuisclub al na twee minuten op voorsprong. DFS had daarna het beste van het spel en de 1-1 van Erik Vers teeg na 36 minuten dan ook ver diend. Na een klein uur spelen werd het uit een voorzet van Ot te door Bernard Prevost 2-1, maar via een treffer van van der Linde hu,5 minuten voor langszij. Goes-Borssele 2-5' j Schriev zorgde na J voor 1-0. Marlijn na een half uur ega door een kopbal vj Savonije vlak voor m, na drie kwartier wal uj de storm in bleek da 4 na de thee niet -u tegen de aanc zoekers. Marlijn na tien minuten vaart' Martijn van de Graat' volgens met een hattnaj Vierde klasse B Waarde-ZPR'84 1-3; jd helft was er sprake\an£te_. lijkopgaande wedslnjda Waarde een aantal den om de score te op?<j blessuretijd sloeg de fe via Mark Wauts en Hein, Engh hard toe en brak k het verzet van Waarde i 53e minuut scoorde Sas, len voor de 0-3. In des kreeg de thuisploeg E handsbal een strafschop] Lobbezoo verzilverde dei tertrap. Tweede plaats Van Sparren GOES - Wim van Spam tak is gisteren in deli marathon van Maasl u tweede geworden inde, tegorie mannen 35+, De atleet uit Sinl Ui legde de 21,1 kilomex in 1 uur 17 minuien i seconden. De wedstrijd werdgè onder zware omstandi den. De haarde windrns: te het de zeshonderd nemers behoorlijk hifi Marius Besuijen (ia 45+) finishte in zijn broer Wim Bat (mannen 55+) in John Guequièrrei 55+) in 1.30.25. door Sjaak Sinke DOMBURG - De verwachte strijd tussen Kevin de Pagter uit Westkapelle en Niels Koole uit Zoutelande in de Westhoveloop bleef zaterdag uit. De Pagter gaf vol gas in het mooie bos-, duin- en strandgebied van West- hove, terwijl Koole er een trai- GOES - De waterpoloërs van De Stormvogel lieten zaterdag niets heel van de mannen Naya- de 2: 12-1. De mannen van Gan- ze verrasten OZC'57 terwijl de vrouwen van de Goese ploeg geen kans hadden tegen Merlet. De Stormvogel-Nayde 2 12-1: De Vlissingse mannen speelden verdedigend erg sterk. Nayade kreeg weinig ruimte en De Stormvogel nam in de eerste pe riode een 3-0-voorsprong. Na 5-0 bij rust en 6-0 aan het eind van de derde periode, deed de thuisploeg er in het laatste kwart een schepje bovenop: 11-0. Enkele seconden voor tijd kon Nyade vanuit een strafworp de eer redden, waarna de thuis ploeg de eindstand vastlegde. Scores De Stormvogel: Martijn Me- chielsen en Dennis van de Ketterij 3, Ad van 't Westende 2 en Pim Bekkers, Frank Leijnse, Chris van der Draai en Jeroen van de Broelce allen 1. De Ganze-OZC'57 5-4: De wed strijd ging lange tijd gelijk op. Na 1-1 eind eerste peridoe nam De Ganze het initiatief. Via 3-2 stond het eind derde periode 5-3. In het laatste kwart kwam OZC'57 nog terug tot 5-4 maar na een spannende slotminuut greep De Ganze verrassend de winst. Scores De Ganze: André van Zijp 4 en Cheyenne van Berkel 1 maal. De Ganze-Merlet 3-9: De Ganze-vrouwen speelden een goede eerste periode (1-1), maar daarna sloeg'Merlet toe. Via 1-4 en 3-6 liepen de bezoe kers souverein uit naar een 3-9-zege. Scores De Ganze: Amanda Meij- aard, Joyce Pieters en Anne van Benthem allen 1 maal. ningsloop vau maakte. Hij fi nishte als vijfde. Na negen van de veertien af te leggen kilometers had De Pag ter al een ruime voorsprong op Robin Hofland (Vlissingen) en" Adriaan Janisse (Westkapelle). Niels Koole en Arjo Verhage (Aagtekerke) volgden op een flinke achterstand. In de slotkilometers vergrootte De Pagter zijn voorspong om na 45 minuten en 38 seconden on der de watertoren van Domburg te finishen. De tijd van De Pag ter was erg snel voor een af stand van veertien kilometer. Waarschijnlijk was het par koers niet helemaal goed uitge meten. Hofland gaf een kleine minuut toe op de winnaar en Ja nisse hield met gemak zijn der- z de plaats vast.' Niels Koole liet op de finish Ar jo Verhage netjes voorgaan. Hij finishte op bijna drie minuten van De Pagter, die Koole in de Aagtekerkerun maar nipt kon voorblijven. Na afloop liet Koole weten dit jaar wat zuiniger te zullen zijn met zijn krachten: „Vorig jaar heb ik zeker veertig wedstrijden gelopen en dat is eigenlijk te veel. Ik heb me nu wat ingehou den omdat ik goed wil presteren op het Zeeuws kampioenschap halve marathon in Cadzand. Ik ga dit seizoen voor kwaliteit en niet voor kwantiteit." Het ZK halve halve marathon is 4 fe bruari. Bij de vrouwen deed Marianne de Kok uit Lewedorp het uitste kend. De blessuregevoelige ex- triatlete won ruimschoots, in een tijd van 51 minuten en 49 seconden. Dat was zes minuten sneller dan Martje Wisse (Kou- dekerke). Ook haar echtgenoot Sjaak de Kok kwam bij lange na niet aan de tijd van zijn vrouw. Op de negen kilometer liet Sjaak Brouwer (Middelburg) de snelste tijd noteren. Mischa Jan- se (Zoutelande) volgde op korte afstand, voor Bart de Koster (Middelburg). Janneke van der Linden (Zie- rikzee) had de snelste tijd bij de vrouwen. Ze finishte voor Karin Bastian (Middelburg), die na een lange blessureperiode weer eens een wedstrijd liep. In totaal waren er 220 deelne mers aan de Westhoveloop. door Koen de Vries GOES - Ze mogen dan verreweg het oudste team van de tweede divisie zijn, de volleyballers van Mytilus zijn lang niet het slechtst. Zaterdagavond ver sloeg de Goese ploeg de reserves van Sliedrecht Sport (3-2) en deed daarmee goede zaken in de strijd tegen degradatie. Als er niet te veel spelers geblesseerd raken, is Mytilus ook volgend seizoen de hoogste spelende Zeeuwse volleybalploeg. Kra kende wagens rijden het langst. Het treffen Mylilus-Sliedrecht Sport 2 kon gekarakteriseerd worden als een duel tussen stok oud en piepjong. Bij Mytilus speelden zaterdagavond de vete ranen Rini Boutens (40), Peter Verburg (46), Ruurd Wagenaar (43) en Quinten van de Vrie (41) samen met de twintigers Mar tijn Wolf en Sander SijpAls de nood aan de man komt, kan ook Joop Dees (48) nog opdraven. Het team van Sliedrecht Sport stond bol van de talenten die de twintig nog niet gepasseerd zijn. ,Dit hadden allemaal zonen van ons kunnen zijn", gaf spelverde ler Ruurd Wagenaar het leef tijdsverschil nog eens extra aan. De spelers van Sliedrecht Sport produceerd;en in hun jeugdig enthousiasme veel meer geluid dan Mytilus en de vijftig toe schouwers samen (waaronder één aandachtig toekijkende hond). Maar al die spreekkoren, dat gejuich en dat soms intimi derende handgeklap hadden de Goesenaren niet nodig om te winnen. De routine deed het be ter dan de toekomst, al was daar wei een extra set voor nodig. Mytilus kwam met 0-1 achter (21-25), knokte zich naar een 2-1-voorsprong (25-18 en 29-27) en deed vervolgens de vierde set cadeau (17-25). Toen het om de knikkers ging, bleek de routine van de Goesenaren van doorslag gevende betekenis. Na 8-7 bij de veldwissel werd het 15-9. Opvallend was de goede licha melijke conditie van de Goesena ren. Aan het eind van de vijfde set dook de oudste man op het veld, Peter Verburg, nog net zo makkelijk de ballen van de grond als in de eerste. Het was jammer dat er geen snelheidsme ter in het Goese Sportpunt aan wezig was, want die had over duidelijk aangegeven dat Oud-international Rini Boutens juist in de slotfase de ballen op z'n hards tegen, langs en over het vijandelijke blok sloeg. „Dit was een belangrijke over winning", vond Ruurd Wage naar, die in zijn dochtertje een grote fan heeft. „Iedereen kan in deze klasse van iedereen win nen. Sliedrecht Sport staat laat ste maar heeft maar een paar punten achterstand op ons, Mis schien hebben we wel 55 punten nodig om niet te degraderen. Dat is ongebruikelijk veel." Pret tige wetenschap is wel dat slechts één team uit de tweede divisie degradeert en dat er geen play-downs zijn. Mytilus, via een achterdeurtje gepromoveerd naar de tweede divisie, leek aanvankelijk een hoofdrol te gaan spelen op dat niveau. De ploeg stond zelfs even bovenaan, maar zakte daar na ver weg. „Dat had alles met blessures te maken", stelde Rini Boutens. „Als we met onze vaste basis kunnen spelen is er niets aan de hand. Maar er vielen te veel spelers weg." „We moesten mensen op plaatsen zetten waar ze eigenlijk niet thuishoren", vulde Ruurd Wagenaar aan. Nu de belangrijkste spelers weer fit zijn, ziet de toekomst van My tilus er redelijk zonnig uit. „Met dit team zullen we zeken niet degraderen", vermoedde Ruurd Wagenaar. „Tegen wie we ook spelen, we zijn zo dege lijk dat we altijd wel een of twee setjes pakken. De Goese oude mannen zijn nog lang niet van plan het volleybal vaarwel te zeggen. „Dit is ge woon heel erg leuk", stelde Ruurd Wagenaar na de zwaarbe vochten zege vast. „De spelers liggen elkaar, er is een heel goe de sfeer. En we zijn nog steeds rete fanatiek. Zolang we het fy siek kunnen volhouden, gaan we gewoon door." Rini Boutens: „Als je er iedere week met 4-0 vanaf geslagen wordt, is de lol er snel vanaf. Maar zo ver is het nog lang niet." om op Tjoba in te lopen, maar ging niet op de geur af. „Wij mogen er nu toch wel vanuit gaan dat we veilig zijn", zei Jouri van de Broeke. Hij con stateerde dat Tjoba, dat de eer ste twee wedstrijden in de zaal verloor, aan een opmars bezig is. „We hebben een valse start ge had. Misschien worden we uiteindelijk derde of zelfs tweede. Dat is op zich mooi, maar we hadden koploper Tweemaal Zes meer onder druk kunnen zetten als we wat con stanter. speelden. We kunnen goed korfballen, maar het komt er nog lang niet altijd uit. Men taal zijn we ook nog te kwets baar." Van de Broeke kwam afgelopen zomer over van overgangs- klasser Fortis. Hij deed bewust een stap terug naar de eerste klasse, om bij Tjoba beter uit de verf te kunnen komen. Maar het gewenningsproces duurt wat langer dan hij had verwacht. Vrijer „Het is hier minder geor ganiseerd dan bij Fortis", legde hij uit. „Hier ben je wat vrijer en wordt er naar een ander soort kansen toe gespeeld. Maar in mijn eerste maanden zag ik dat niet altijd. Nu begint dat te komen." Tegen Swift schoot Van de Broeke er vier in, alle in de eer- ste helft. Hij benutte twee vrije ballen, knalde er één van verre afstand in en verzilverde een strafworp, nadat vakgenoot Gerben van Boven er al twee gemist had. „Mijn eerste helft was goed", zei hij. „Maar ik ben nog niet waar ik zijn wil. Ik denk ook dat het belangrijkst is dat we eerst als team beter gaan spelen. Daar kan ik me dan weer aan op trekken." Scores Tjoba: Sander Harinck 5, Jouri van de Broeke 4, Gerben van Boven 3, Dirk-Jan Westmaas 2, Jo- hanneke Vleugel en Petra Rijn 1 Scores Swift: Paul van den Berg 3, Richard Geldof, Ivo de Hond en Rob Sanderse 2, Anita Hoekstra, Roel Klootwijk en Mabel van de Velde 1. Quinten van de Vrie (rechts) slaat de bal langs het blok van Sliedrecht Sport. Peter Verburg (midden) en Ruurd Wagenaar (links) staan klaar om in te grijpen. foto Willem Mieras Over de eerste helft had Broerse niet te klagen. Tjoba speelde in de zesde versnelling, haalde een behoorlijk rendement uit het afstandsschot en gaf weinig kansen weg aan het Middelburg se Swift, Dat de ploeg uit 's-Heer Hendrikskinderen na dertig minuten met 10-5 leidde, was dan ook niet meer dan ver diend. Maar in de tweede helft zette de thuisploeg niet door. Het spel van Tjoba werd slordig en gehaast, waardoor de doelpun ten niet meer zo makkelijk vie len als voor rust. Bovendien werden er drie strafworpen ge mist-. Zes punten „Op een gegeven moment kwamen we zes punten los", zei Broerse, doelend op de stand van 13-7. „Maar in de fase daarna, op het moment dat we de wedstrijd in het slot had kun nen gooien, lieten we Swift te rugkomen. We waren de rust kwijt, hielden het overzicht niet meer en vergaten de vakdiscipli ne. Dat had ons niet mogen ge beuren." Met name het vak van Dirk-Jan Westmaas, Sander Harinck, Johanneke Vleugel en Petra Rijn ontspoorde in de ogen van de trainer. Westmaas en Harin ck hebben weliswaar prachtige acties in huis en kunnen te genstanders tot wanhoop drijven, maar laten in defensief opzicht ook de nodig steekjes vallen. Dat viel ook in het duel met Swift op. Broerse wil die Tjoba-speler Jouri van de Broeke (midden) zit de bal achterna te midden van Pascal Castenmiller van Swift (links) en zijn vrouw Kim van jeugdige springerigheid er nou de Broeke. foto Willem Mieras door Roeland van Vliet GOES - Voor een winnende trai ner was Kees Broerse zaterdag nogal kritisch. Tijdens het duel Tjoba-Swift (16-12) had hij zich wederom gestoord aan het wis selvallige spel van zijn ploeg. „Al het hele seizoen korfballen we op de cruciale momenten on gedisciplineerd en ongeconcen treerd", zei hij zichtbaar geër gerd. „We zijn niet volwassen ge noeg. En dan heb ik het niet over leeftijd." onderhand eens uit hebben: „Als je in de eerste klasse korfbalt, moet je volwassen spelen." Hoewel de wedstrijd tegen Swift dus niet het beste duel was van het zaalseizoen, steeg Tjoba zaterdag naar de gedeelde derde plaats. Swift, dat weer grote moeite had met scoren, is nog steeds voorlaatste en dus in degradatiegevaar. De ploeg rook zaterdag wel de kans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 20