Rode kaart speelt PSV in de kaart Ik ben soms net als Serena Williams PZC Het niveau in Zeeland is niet zo slecht Ten Cate vindt 'Leo' nu al aanwinst Van Persie en Henr houden competitie nog even spannend Flitsen volstaan voor zege maandag 22 januari 2007 door Frans van den Nieuwenhof EINDHOVEN - Zonder boven matige inspanningen is PSV doorgegaan met het aaneenrij gen van overwinningen. Een paar flitsende acties van Klui- vert, Far fan en Koné waren za terdag voldoende om Heeren veen naar een bescheiden maar kansloze nederlaag te spelen: 3-1. Heerenveen verspeelde zijn kan sen op succes in de veertiende minuut. Een briljante opening van Kluivert - naar links kijken en met buitenkant voet naar rechts een steekbal geven - bracht Farfan alleen voor doel man Vandenbussche. De onerva ren linksback Jong-A-Pin trok Farfan naar beneden. Straf- schop, doelpunt Simons en nog tien Friezen op het veld. Daar mee was de wedstrijd feitelijk gespeeld, vonden ook de beide coaches. Beginnelingen Heerenveen kwam nog wel te rug door een prachtig doelpunt van Alves, die Alex en Da Costa 'liet staan alsof het beginnelin gen waren. Maar die oprisping was eenmalig. In dezelfde mi- ,nuut herstelde Koné de verhou dingen met een nog mooiere tref fer. Hij had de bal aan een touw tje, zag dat rechtsback Poulsen ,niet wilde happen en joeg hem •vanuit de hoek van het straf schopgebied in de verre krui sing: 2-1. In de laatste wedstrijd voor de winterstop (tegen ADO Den Haag) beklaagde Koeman zich over het grote aantal onervaren scheidsrechters dat werd aange steld bij wedstrijden van PSV. „Ik zou niet eens meer weten hoe Luinge eruit zag", zei Koe man toen. Het was alsof de KNVB hem op zijn wenken be diende, want Roelof Luinge was zaterdag bij zijn terugkeer in Eindhoven zeer topclub-vriende lijk. Een nauwelijks waarneembaar handcontact tussen stopper Dingsdag en de valgrage Farfan leverde PSV tien minuten voor rust een zeer discutabele straf schop op. Farfan voltrok het vonnis en maakte de tweede helft tot een formaliteit. Koeman haalde Kluivert van het veld. „We spelen deze week drie wedstrijden en Patrick is nog niet in staat om ze alle drie te spelen", keek de trainer voor uit naar de duels met Go Ahead Eagles (donderdag, beker) en Ro- da JC (zondag). Hij was tevreden over het expe riment met Farfan als scha duwspits achter Kluivert. „Die twee vullen elkaar goed aan", zei Koeman. „Patrick speelt het liefst 'in de bal' en Jefferson zoekt graag de ruimte en de diepte. Dat zou perfect kunnen werken." Wellicht is die variant een optie voor de thuiswedstrijd tegen Arsenal op 20 februari. Na rust zakte het tempo ver weg. „Zodanig dat Heerenveen het zelfs met tien man kon belo pen", aldus Koeman. Toch was hij niet ontevreden. „Na de winterstop weet je nooit precies hoe je ploeg ervoor staat. De eer ste helft hadden we veel goede momenten", besefte Koeman dat hij ook in moeilijke wed strijden altijd kan vertrouwen op een stel fantastische spitsen. GPD pagina 24 Gomes verrast door supporters Ajax-debutant Leonardo wordt geattaqueerd door Utrecht-aanvoerder Gregoor van Dijk (links). foto Marcel Anto'nisse/ANP door Dick Sintenie AMSTERDAM - Leonardo de Vi- tor Santiago debuteerde giste ren voor Ajax tegen FC Utrecht. Hij mocht het laatste halfuur meedoen, maar hoewel hij een paar fraaie staaltjes van zijn technisch vernuft toonde, bleef het 2-0. De treffers werden voor rust al gemaakt door John Heit- inga en Wesley Sneijder. Op het moment dat Leonardo van zijn trainer Henk ten Cate mocht warmlopen, kort na rust, oogstte de kleine Braziliaan een bescheiden applaus. Dat de van NAC overgenomen aanvaller een Feyenoord-verleden heeft, wordt hem in Amsterdam niet kwalijk genomen. Leonardo be taalde het warme welkom terug met een paar vurige dribbels, zijn handelsmerk. „Nee", zei Ten Cate na de wed strijd, „ik heb niet overwogen Leonardo vandaag te laten be ginnen." Daarover werd in de aanloop naar het duel wel gespe culeerd, maar uiteindelijk viel de keuze van de trainer toch op Ryan Babel, clubtopscorer Klaas-Jan Huntelaar en Tom de Mul, die zich gisteren positief onderscheidde en terecht tot man van de wedstrijd werd ge kroond. De strategie van Ten Cate was de juiste, al verzuimde Ajax in de tijdspanne dat Leonardo (in gevallen voor Babel) in het veld stond een aantal van de riante kansen te benutten. Dat was het enige smetje op een vrij rimpel loze voetbalmiddag voor de Am sterdammers. Toch verliet het merendeel van de toeschouwers waarschijnlijk met een blij gevoel de Arena, want Ajax heeft er een rasvoet baller bijgekregen. Koud in het veld manoeuvreerde Leonardo soepel Wesley Sneijder in sco- ringspositie (schot naast). En even later stapte hij listig over een voorzet van Thomas Vermae- len heen, waarna De Mul de bal over het doel schoot. Solo Subliem was zijn actie waarbij hij zich ontdeed van drie tegen standers, maar ook die solo stierf in schoonheid - het voor zetje raakte nét niet tot bij Hun telaar. Met een grote grijns op zijn ge laat (óók een handelsmerk) stond 'Leo' na de wedstrijd de pers te woord. Er hadden wel één of twee doelpuntjes bij ge kund, opperde iemand. „Wel tien", vond Leonardo. En zijn mondhoeken krulden nog ver Vlissinger Lionel Lord wil via KV Oostende naar het hoogste niveau Lionel Lord (26) behoort tot een speciale categorie voetballers. Of je bent fan van hem, óf je er gert je mateloos aan zijn spel. Soms flegmatiek, soms ener giek, vaak afwezig en dan is daar ineens weer een flits. Of zo als hij het zelf samenvat: „Pc ben soms net als Serena Willi- door Barry van der Hooft OOSTENDE - De afspraak staat om vier uur 's middags, maar het gezelschap uit Vlissin- gen arriveert uiteindelijk pas te gen half vijf in Temeuzen. Bel gische nummerborden, een enor me sticker van KV Oostende op de zijkant; dit kan niet anders dan een leasewagen van de club zijn. We stappen in bij Lionel Lord, die op de achterbank zit te le zen. Zijn broer Michael zit voor- 1 in, vriend Jéröme speelt voor chauffeur. „Sorry man, we moes ten op Jéröme wachten", knip oogt Lord. Via Sas van Gent draait de Ford Focus bij Zelzate de snelweg op richting de Bel gische kust. Oostende, de nummer twaalf van de Belgische tweede klasse, is voor Lord de zesde club in nog geen zes jaar tijd. Afgelo pen zomer leek hij eindelijk de stap naar het hoogste niveau te zetten. Een overgang naar Roese- lare ketste echter af. „Dennis van Wijk was daar toen nog trainer en wilde me graag hebben. De directeur nam •steeds geen beslissing en daarna Vertrok Van Wijk ook nog naar Willem II. Hij heeft me vervol gens aanbevolen bij Oostende, waar ze me meteen een contract aanboden." Na een wedstrijd of zes kreeg Van Wijk dit seizoen een tele foontje van de beleidsbepalers bij Oostende. Om hem te bedan ken, want het vastleggen van Lord bleek een prima zet te zijn geweest. „Ik heb nu acht goals gemaakt, waarvan twee straf schoppen. Ik ben topscorer en de trainer ziet me als een belang rijke speler. In oktober wilde Oostende al met me praten over een nieuw contract, maar dat vonden mijn zaakwaarnemer en ik veel te vroeg. We kijken het nu rustig aan. Het gaat lekker. Dat kan snel veranderen, maar mijn streven is wel om volgend seizoen op het hoogste niveau te spelen." Fitter Afgelopen seizoen bij Fortuna Sittard bleef de teller op zeven doelpunten steken. Dat aantal heeft hij halverwege in België al verbeterd. „Omdat ik nu veel fit ter ben. Bij Fortuna kon ik ei genlijk geen negentig minuten spelen. Ik werk sinds vorig jaar af en toe met een looptrainer uit Amsterdam, die krachtschema's voor me maakt. Daar heb ik nu profijt van. Ik voel me goed en heb daardoor op beslissende mo menten meer rust." De mensen in Oostende bevallen hem ook wel. „Belgen zijn veel relaxter en socialer", zegt Lord. „Iedere dag geven ze iedereen een hand, keer op keer. Dat was in Duitsland bij Sportfreunde Siegen ook zo. Eigenlijk zie je het overal behalve in Neder land. Daar is het meer ikke, ik- Lionel Lord is bij KV Oostende fitter dan vorig seizoen. „Bij Fortu na kon ik eigenlijk geen negentig minuten spelen. Ik werk sinds vo rig jaar af en toe met een looptrainer uit Amsterdam. Daar heb ik nu profijt van." foto Rudy Declerck ke, ikke." De Vlissinger vindt bald dan in de Nederlandse Jupi- ook dat er in de Belgische twee- Ier League. de klasse beter wordt gevoet- „Het ligt er vaak wel aan tegen wie je speelt. In de eerste wed strijd van het seizoen speelden we tegen Dender. Die ploeg was net gepromoveerd, maar na vier minuten stonden we met 2-0 achter. Dan sta je wel even te kijken." „Het verschil is vooral dat spe lers uit de eerste klasse sneller afzakken naar dit niveau. In Ne derland zie je dat minder, om dat de financiële verschillen daar groter zijn. Ik speel nu bij voorbeeld samen met Harold Meyssen. Hij is 35, heeft jaren lang eerste klasse gespeeld en is nog supergoed. Dat is echt een van de beste spelers waar ik ooit mee samen heb gevoetbald." Stap vooruit Zelf heeft hij het gevoel een stap vooruit te hebben gezet. „Het was altijd een beetje mijn ver haal dat ik te veel kansen miste. Dat gaat nu beter." Hij weet ook dat hij een type is waarbij het vaak alles of niets is. „Ik maak mijn acties. De ene keer gaat het goed, de andere keer niet. Eigenlijk ben ik soms net als Serena Williams. Die laat op de tennisbaan vaak prachtige slagen zien, maar soms doet ze ook dingen waarvan je denkt: 'wat doet ze nu?'. Zo is het bij mij eigenlijk ook." Het is bijna kwart voor zes. De wind waait hard door de straten van Oostende. In het stadion is het twee uur voor aanvang nog rustig. Uiteindelijk komen er nog geen tweeduizend toeschouwers op het duel met Union af. Lord be gint als linksbuiten en ziet Meys sen na twee minuten al prachtig de 1-0 binnenschieten. De archi- Er wordt vaak nogal denigrerend ge daan over damesvoetbal. Het is niet om aan te zien, roepen velen. Ik vind dat een vooroordeel dat nergens op slaat. Mensen die dat soort dingen roepen, hebben nog nooit de moeite ge nomen om eens echt te gaan kijken. Je kunt er pas echt over oordelen als je er een keer tussen hebt gelopen. Mijn dochter voetbalt ook. Ilt ga regel matig naar een training of een wed strijdje kijken. En dan zie ik dat ieder een heel veel plezier heeft. Kijk, als mensen plezier hebben en er is bele ving, dan is het altijd leuk om naar te kijken. Ik juich de plannen van harte toe om nu tot een eredivisie vrouwenvoetbal te komen. In andere landen, zoals Duits land, Zweden, Amerika en Engeland, wordt het ook gedaan, dus waarom hier niet. Het zou een impuls zijn en het zou de populariteit nog meer goed doen. Verder is het ook goed voor het niveau. Als er een topklasse komt, komen de be tere speelsters bij elkaar en daar word je altijd beter van. Misschien dat we dan met het nationale team ook eens op grote toernooien komen. Ik zou het mooi vinden als Zeeland aan haakt bij de plannen voor de eredivisie. Wij hebben natuurlijk geen profclub, maar volgens mij moet het mogelijk zijn om mee te doen. Het niveau in Zee land is niet zo slecht hoor. We hebben Smerdiek en Oostkapelle, en bij die clubs wordt een aardig balle tje getrapt. Voorwaarde is natuurlijk wel dat er dan één sterke club wordt gevormd. Wat ook belangrijk is dat het professio neel wordt aangepakt. Je kunt wel een topteam vormen, maar er zal ook een onderlaag moeten komen. Wat dat be treft is Stedoco een mooi voorbeeld. Die club heeft een soort meisjesvoetbal academie in het leven geroepen. De club struint de velden af, op zoek naai de best voetballende meisjes. Vervol gens krijgen die talenten vier keer per week training. Dat is een groot succes. Volgens mij moet dat in Zeeland ook kunnen. Wat wij met de Jeugd Voetbal Osasuna eindigt met zeven spelers MADRID - Osasuna heeft de Atletico Madrid (1-0-verlies) zaterdag met zeven afgesloten. In de laatste dertien minuten ontving los Cuellar, Roberto Soldado, doelman Ricardo Garcia een rode kaart van de scheidsrechter. DeM deelde ook nog eens acht gele prenten uit. De onlm ontspoorde toen Fernando Torres in de 79e minuut aanleggen voor een strafschop. Cuellar ontving overtreding een rode kaart. Torres miste, maar vier ten later opende Ze Castro alsnog de score. Inderesh de tijd sloegen de stoppen bij Osasuna door. ANP Anderlecht nadert koploper Geul BRUSSEL - Anderlecht is koploper Racing Genk, Belgische voetbalcompetitie genaderd tot op één pup Brusselaars wonnen zaterdag in eigen stadion r"| van Sint-Truiden door doelpunten van Ahmed IW Mémé Tchité. Genk verspeelde vrijdag punten bii te-Waregem (2-2). Na achttien speelronden heeft Gei punten en Anderlecht eentje minder. ANP Zware blessure André Ooijer BLACKBURN - André Ooijer is zaterdag zwaar seerd geraakt in de met 3-0 gewonnen competitie strijd van zijn club Blackburn Rovers bij Manchester ty. Aanvaller Bernardo Corradi viel na ruim een hal! spelen ongelukkig op het been van de 29-voudigemtei tional. Ooijer moest per brancard van het veld worda dragen. Volgens een eerste diagnose heeft de 32-jancji dediger zijn kuitbeen gebroken en zijn ook zijn knies kei beschadigd. ANP Del Piero scoort in jubileumduel der omhoog. Dat hij in zijn eer ste wedstrijd voor Ajax niet in de basis stond, vond hij niet vreemd. „De trainer heeft zo veel keus." Ten Cate is er content mee. Voor al in de periode dat zowel Ryan Babel als Nicolae Mitea gebles seerd was, droop de voorspel baarheid van de Ajax-aanvallen af. „Een goed debuut van Leo nardo", vond Ten Cate. „Er ging heel veel dreiging van hem uit. Hij is een grote aanwinst. Wat we nu van hem hebben gezien, is pas het begin. Ik ben ervan overtuigd dat hij hier een mooie carrière krijgt." Ajax heeft er een publieksspeler bijgekregen. Aan Ten Cate de uitdagende taak om van de ei genzinnige Leonardo (23) ook een voetballer te maken die op belangrijke momenten beslis send kan zijn voor de club. GPD TURIJN - Alessandro del Piero heeft zaterdag zijM wedstrijd voor Juventus gespeeld. De 32-jarigeaam n'! der maakte in deze jubileumwedstrijd tegen Ban ééns punt. Juventus won met 4-2 en gaat met 38 punten sa leiding in de'Serie B. Pavel Nedved (twee keer) enD; Trezeguet maakten de andere doelpunten voordel!® se topclub. ANP/DPA Drie treffers Vennegoor bij Cellitl GLASGOW - Jan Vennegoor of Plesselink heeft Celli« terdag hoogstpersoonlijk aan de overwinning gehot® gen Saint-Mirren. De Nederlandse spits maakte indei 5-1 gewonnen thuiswedstrijd drie doelpunten. Dam bracht hij zijn seizoenstotaal op acht treffers. AiVP Recordserie Inter staat op dertien MILAAN - Internazionale blijft maar winnen indeli aanse voetbalcompetitie. Gisteren bouwde de clubaja cordserie overwinningen uit tot dertien. Fiorentina® er aan geloven: 3-1. De Zweedse oud-AjaciedZlatanlht himovic maakte Inters derde. Luca Toni had degaiia 0-1 gebracht, maar Dejan Stankovic en Adrianokp: achterstand om. Nummer twee AS Roma kwamcp^i re afstand van de koploper door een gelijkspel^ no (1-1). Aanvoerder Totti kreeg rood. ANP/DPI tect van het elftal raakt daarna echter geblesseerd, moet na twintig minuten naar de kant en ziet hoe zijn ploeg de regie uit handen geeft. De bezoekers komen op gelijke hoogte en Lord heeft nog niet veel laten zien. Tergend langzaam Een kwartier na rust duikt hij ineens op. Een voorzet van rechts blijft door de wind net buiten het strafschopgebied han gen, de verdediging van Union twijfelt, waarna de inzet van Lord tergend langzaam over de doellijn rolt: 2-1. Het vingertje gaat richting de tribune en voor even is hij de held van Oos tende. Die status houdt hij nog geen vier minuten vast. Lord glijdt op zijn eigen zestienmeterlijn weg, verspeelt de bal en moet lijdzaam toezien hoe Union opti maal profiteert: 2-2. Zeven minuten later wordt hij voor het eerst dit seizoen gewis seld. „Ik wilde draaien en gleed weg", zegt Lord over het onge lukkige moment. „Kloten, maar ik kan er nu niets meer aan ver anderen." Over de kolderieke goal die hij maakte, zegt hij: „Zo wil ik er wel dertig per sei zoen maken. Die tellen net zo hard." Zijn streven voor de resterende maanden is duidelijk. „Als ik aan het eind van het seizoen op vijftien, zestien treffers sta ben ik tevreden. En dan kijken we daarna wel wat er gebeurt." Of tewel: misschien speelt Lionel Lord vanaf de zomer wel bij zijn zevende profclub in zeven jaar \tip.. door Henri van der Steen Opleiding Zeeland (JVOZ) doen, moet ook op het gebied van meisjesvoetbal mogelijk zijn. Vergis je niet in de aantallen actieve le den. Tal van Zeeuwse clubs nemen het vrouwenvoetbal serieus en hebben gro te afdelingen. En als je naar de Zeeuw se selecties of districtsselecties kijkt, lopen er heel wat Zeeuwse talenten rond. De grote clubs in Zeeland zouden dat moeten oppakken. Misschien is het iets voor Uona Stouthamer. Gérard de Nooijer DEN HAAG - Chelsea huilde, Chelsea glimlachte, Chelsea juichte. Totale opluchting! De kampioen ging zaterdag zelf kansloos met 2-0 knoclt-out te gen Liverpool, maar zag gister middag Robin van Persie en Thiery Henry bij Arsenal ineens heel mooie dingen doen: 2-1 te gen leider Manchester United. Ruim 60.000 geestdriftige toe schouwers zaten bij Ar senal-Manchester United ruim een half uur te vrezen voor het einde van de competitie. Kort na rust was United verdiend op voorsprong gekomen, door een kopbal van Rooney, na een voor treffelijke aanval waarin links back Evra de hoofdrol speelde.. Arsenal speelde matig, voorin viel vooral Henry tegen. De Franse vedette kreeg voor rust een goede kopkans die hij sullig verprutste, even later claimde hij een strafschop, nadat hij ten val was gebracht door Neville, die de bal miste en toen contact maakte met de spurtende Hen ry. De scheidsrechter oordeelde, met enig recht, dat de scene geen strafschop waard was. Na ruim een uur kwam Van Per sie in het veld. De Oranje-inter national bleek niets in de melk te brokken te hebben. Tot de 82e minuut. Toen kwam er in eens een voorzet van Rosicky, die Henry met rechts, bij de eer ste paal achter het standbeen om probeerde te benutten. Hij miste de bal, Van Persie bij de tweede paal niet. Prima goal, on houdbaar voor Edwin van der Sar. Ook met de 1-1 kon United, dat na de 1-0 meteen was opgehou den met voetballen, goed leven. Arsenal niet. In de blessuretijd kopte Henry een voorzet van Eboué plots en heel erg mooi achter de weer kansloze Van der Sar: 2-1. Dirk Kuijt was zaterdag een van de uitblinkers bij Liverpool, thuis tegen kampioen Chelsea. De spits van Oranje kreeg zelfs een publiekswissel. Na drie mi nuten had Kuijt al voor 1-0 ge zorgd, na een prima actie die Ferreira te veel was. De afron ding was klassiek-cool: met de binnenkant van de schoen mooi in de hoek, kansloos ver voor Arsenals doelpuntcniual- bin van Persie (rechts) ed ry Henry. doelman Cech. Een k«arê ter was het al 2-0, na s dagsschot van Penna»! zag er hulpeloos uitbijt dat met snelheid naarbS vloog, misschien had (K man toch iets meer kunnen bieden. Cech sp met een helm, in Nie® land gemaakt bij die gespecialisee. by-spullen. De helm Pi keeper beschermen teg® ongerief, nadat hij jaar ongelukkig genoeg senschudding had GPD Voetblessure LONDEN - Boft staat waarschijnlijk ken aan de kant. De aanvaller van Arsena I de gewonnen topper te£ Chester United een e middenvoetsbeentje fflj tervoet op. Dat gii

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 16