^AC geeft Feyenoord trap na Ireen Wüst geniet nu wel van zilver 16 étzwarte dagen door schorsing en 4-1-nederlaag in Breda Bruijn aast wereldtitel Wennemars valt tegen met zesde plaats Barney het sterkst in Gibraltar KJI13-315M» ic.nl «d3Clie®Pzc'n s31 4460 AA Goes HfSJSmSand: 0113-315520; ónderen: 0113-315570: jjl: 020-4562500. „dag 22 januari 2007 Lionel Lord wil hogerop «Hans Leber EDA-Feyenoord kreeg vrij- vanUfea's beroepscommis- keiharde directe op de i Gisteren bij NAC volgde (tn rake uppercut. De Rot ters liggen knock-out fchoek.De 4-1-nederlaag in f4a vaagde al het optimisme i dat tijdens een geslaagd ungskamp in Turkije werd «(daan. ier Erwin Koeman mag ploeg voor de zoveelste /dit jaar oplappen, maar daarbij een steeds kor- Wje. „Ik stoor me aan ga", zei hij gisteren na Jjp van de afstraffing. Dat feppen zal wel weer luk- E Er wordt binnenkort pel weer gewonnen en /het einde van het sei- 0, als de play-offs zijn ge- [immer in beeld jVillarreal PA - Feyenoord-doelman si Timmer staat in de be- alling van het Spaanse idiib wilde hem ook al heb- tai tijde van de transfer B,fsnKromkamp. Feyenoord jearverluidt veel geld kun- sdienen aan een verkoop 4e35-jarige keeper. m. „Ik hoef niet zo nodig maar het is wel een leuk hiur natuurlijk. Boven- uind ik dat Feyenoord ear mij toe altijd sociaal gesteld Dan doe ik het ede club toe als ze veel in mij, een oude doel pinnen verdienen. Privé mt hobbels, ik zou Ma rt mijn dochter niet zo iannen zien, maar sportief t wel een uitdaging. a begrepen dat Feyenoord ;mkort verder praat." vertrek van Timmer bete- sdat de Egyptenaar Sherif any het doel van Feye- td de komende tijd verde- L Patfick Lodewijks is nog Mende van een knie-ope- ï.GPD haald, zal ook nog wel gezegd worden dat Feyenoord boven verwachting heeft gepres- treerd. De Europese schorsing voor de rest van dit seizoen betekent ei genlijk niet zo veel. De kansen om zich ten koste van Totten- ham Hotspur te plaatsen voor de volgende ronde waren toch bijzonder klein. De niet gehono reerde schorsing voor een extra jaar - de eis van de aanklager - - had betekend dat de ploeg de rest van het seizoen voor spek en bonen aan de competitie zou meedoen. Illustratief voor de so res was gisteren het beeld van Alfred Schreuder na de wed strijd. De voormalige NAC'er is hedentendage in dienst van Feyenoord en keerde recent te rug op het veld na het overlij den van zijn zesjarige dochter tje Anouk en een lange blessure periode. Die heeft wel wat anders om over te tobben, zou je denken. Maar Schreuder zat minuten lang alleen in de dugout voor zich uit te staren. Op hét veld was NAC, vorige week tegen Willem H ook al winnaar, aan een vervroegd carnaval be gonnen. Voor Koeman restten de grote vragen die hem eigen lijk het hele seizoen al kwel len. Hoe kan het dat zijn ploeg zoveel tegentreffers incas seert (alleen de laatsten van de ranglijst hebben meer tegen doelpunten) en hoe kan het dat beginnersfouten steeds terugko men? Dat Nicky Hofs tegen geel aan liep wegens praten, wat hem op nieuw een schorsing kost, deed bij Koeman welhaast de stoom uit zijn oren komen. Ook een ge slaagd trainingskamp in Tur kije bracht wat voetbal betreft de ploeg niet verder. „Dat had ik eerlijk gezegd wel gehoopt en gedacht", zei Koeman. Kluts Of het eerste doelpunt een blun der van Timmer was, blijft de vraag. Duidelijk was wel dat een lobje van Sander van Ges- sel hem al na twaalf minuten verschalkte. „Verrast door een kluts", oordeelde hij zelf. De doelman die in de belangstel- Feyenoorder Nicky Hofs (links) kreeg tot woede van zijn trainer Erwin Koeman weer een gele kaart vanwege praten. Rechts NAC-spe- ler Edwin de Graaf. foto Robert Vos/ANP ling staat van het Spaanse Vil- larreal stond als aan de grond Nadat Mike Zonneveld de 2-0 had gescoord, was het de van FC Groningen overgekomen Glen Salmon die de 3-0 en de 4-0 scoorde. Pas tegen het ein de redde de ingevallen ex-NAC' er Pierre van Hooij donk onder zware Bredase fluitconcerten met een penalty de Rotterdam se eer. Feyenoords uit-moyenne ziet er na gisteren nóg lelijker uit. Groningen, PSV, Utrecht, NEC en NAC waren dit seizoen te sterk. Zo'n rijtje typeert de subtopper. Koeman wilde zich nadien niet verschuilen achter de Uefa-schorsing. „Zoiets speelt vrijdag, niet zon dag. We hebben gisteren nog ge traind, dat ging beter dan van daag", zei hij cynisch als altijd bij grote ergernissen. Dat Feye noord bij tegenslag in de eigen Kuip wél als een hard vechten de bokser overeind kan komen, moet de ploeg zondag tegen RKC weer nieuwe levensadem geven. GPD KIL-Een Nederlandse ti- l nog steeds niet voor hul de Bmijn. De biljar- B Hulst werd zaterdag in m voor de zesde keer na- Ikampioen in het bandsto- igenoot met volle teugen, wzich ook meteen nieuwe 1 stellen. „Ik hoop mijn Europese titel te pakken", Bruijn. „En in april I Bet WK n Spanje ge- lüie titel wil ik ook graag '4n liet zich al voor de j rij tot de beste teer van Nederland kro- 23r de eindzege werd tat in de schoot gewor dt een finale staat op fe blijft steeds weer een om boven jezelf uit te maximaal te preste- dndstrijd tegen Jos Bon- De Bruijn elf beurten tot honderdvijftig ca- te komen. Nijmege- %rs maakte er 71. bet hele toernooi gezien 8^n hoge series neerge- wel degelijk spel laten ybon werd afgelopen ftoeens de Grand Dutch afgewerkt. De Quitte in de kwartfinale «Jaspers. Met 50-33 4 zijn meerdere erken- Brabander. ..Ik had se- |iP en negen, maar k-n hij maakte er ook pertien in één beurt. aakte bet verschil." Jas- 0or gisteren de finale Ifflond Burgman. Plet Allrounder Friesinger maakt de dienst uit op WK sprint door Eric de Jager HAMAR - De ene tweede plaats is de andere niet. Ireen Wüst stond gisteren in Hamar te pron ken met de zilveren medaille van het WK sprint. „Van die tweede plek van vorige week op het EK allround baalde ik, maar dit is er één waar ik trots op ben." Wüst schaatste zich dankzij twee goede duizend meters tus sen de wereldtop. Achter de on genaakbare Anni Friesinger, die ook op de sprint met ijzeren hand regeert. Het enige wereldkampioen schap dat de door Gianni Rom- me getrainde Duitse nog niet op zak heeft, is de afstandstitel 500 meter sprint. En dat zal wel zo blijven, voorspelt de trotse coach. „Maar deze titel beves tigt wel dat we een goede keuze hebben gemaakt." Romme en Friesinger lieten vorige week het EK allround in Collalbo links liggen, om zich volledig te richten op het sprintkampioen schap dat de Duitse zo graag eens wilde winnen. „We hebben een gok genomen", aldus een glunderende Romme. „We hebben het anders dan an ders gedaan en je werkt toch met een grootheid als Friesin ger, op wie alle ogen zijn ge richt. Dus dit is een hele opluch ting." Friesinger en Wüst werden op het podium vergezeld door de Canadese Cindy Klassen, ook al een allroundrijdster. „Voor de sprint zou het leuker zijn als er meer echte sprintsters mee zou den doen", zegt Wüst. Het wegblijven van toppers als Sang-Hwa Lee (Korea) en Beixing Wang (China), die de Aziatische Winterspelen verko zen boven het WK sprint, en de valpartij van 500-meterkanon Jenny Wolf op de kilometer, na men niets weg van de vreugde over hét zilver. Volgens coach Gerard Kemkers was er niets 'therapeutisch' aan het rijden van Wüst in Noorwe gen, maar de Brabantse had zelf toch ontdekt dat ze meer ont spannen had gereden dan in Col lalbo. „Toen was ik minder on bevangen, omdat ik wist dat ik de titel kon winnen. Maar het ge- Anni Friesinger krijgt de erekrans omgehangen. voel is nu zo goed, dat ik ook on bevangen aan het WK allround kan beginnen." Wüst meldde vooraf al dat ze blij was 'even in een andere we reld te zitten, die van de sprint.' foto Olaf Kraak/ANP Voor Marianne Timmer liep het kampioenschap uit op een grote desillussie. De Groningse bleek niet voldoende hersteld van haar kwalen (griep en luchtweg infectie) en zag er na een teleur- als twee- onnaar van de wereld wanden in Sluiskil en z'jn trilogie voltooien. nzou daar in zijn eigen teg een stokje voor ste- neb een week vrij geno- /'rigerust aan het toer den beginnen." door Gert Lammerink HAMAR - Erben Wennemars kwam naar Hamar om wereld kampioen sprint te worden. Hij finishte niet eens als beste Ne derlander. De zesde plaats kon niet anders dan een tegenvaller worden genoemd. „Op de twee de 500 meter heb ik alles laten liggen." De eerste dag had Wennemars nog afgesloten als nummer drie, achter de latere winnaar Kyou-Hyuk Lee uit Zuid-Ko- rea en de als tweede eindigen de Fin Pekka Koskela. Strijd baar als altijd kondigde hij toen nog aan niet voor het brons naar het Vikingschip te zijn gekomen. In zijn gedrevenheid de schade te repareren, joeg de tweevou dig wereldkampioen zich ver volgens op de tweede 500 me ter over de kop. Coach Gerard Kemkers daarover: „Het pro bleem van Wennemars is dat hij over zes versnellingen be schikt, terwijl hij er maar vijf nodig heeft. Dat breekt hem af en toe op. Hij was gewoon te gretig." In 2004 (Nagano) en 2005 (Salt Lake City) werd Wennemars wereldkampioen sprint. Vorig seizoen ontbrak hij, omdat hij zich niet kwalificeerde. Nu was hij er wel, maar kwam hij niet in de buurt van zijn gestel de doelen. „Ik heb echt maxi maal gegeven, maar het zat er niet in." Toch is het seizoen voor Wennemars bij lange na niet verloren. „Op de 1000 en de 1500 meter rijd ik met de we reldtop mee. Ik win dit seizoen weer. Voor mij is dat heel be langrijk. Bovendien heb ik het op de 500 vaker moeilijk gehad tegen de specialisten. Het punt is dat de rest beter is geworden op de kilometer. Daarop pak ken wij Nederlanders niet meer zoveel winst." Hij gaat nu weer allrounden. Woensdag is de skate-off voor een plaats bij de WK in Heeren veen. De Zwollenaar plaatste zich daarvoor via een goede NK Beorn Nijenhuis was bij de WK sprint de beste Nederlan der. Hij werd vijfde, net een stapje hoger dan Wennemars. „Ik ben zeer trots op hoe hij hier heeft gereden", zei Kem kers. „Eindelijk heeft Beorn op een groot toernooi laten zien wat hij kan. Hij heeft de capaci teiten mee te doen met de bes ten. Dat moeten we nog verder gaan uitbouwen." Zelf noemde Nijenhuis het een uitdaging op jacht te gaan naar het podium. „Dit is toch het spannendste toernooi van het schaatsen? Het niveau stijgt en stijgt en uit alle delen van de wereld komen kanshebbers. Sprinten is een wereldsport ge worden. Volgend jaar zijn er zo maar tien mensen die wereld kampioen kunnen worden. Ik zal er alles aan doen daar bij te gaan horen." ANP Wassen dubbelt door in Melbourne MELBOURNE - Rogier Wassen, de enige Nederlander die nog actief is op de Australian Open, heeft met zijn dubbelpartner Jeff Coetzee de vierde ronde van het man-? nendubbel gehaald. Liet ongeplaatste duo versloeg het als twaalfde geplaatste koppel Cermak/Levinsky met 7-6 (14-12)6-2. De Tsjechen hielden Wassen en Coetzee op baan 11 van het tennispark in Melbourne lang bij en namen in de twee? de set zelfs een 2-0-voorsprong. Daarna waren alle games echter voor de 30-jarige Limburger en zijn dubbelpartner uit Zuid-Afrika. Wassen en Coetzee waren al met zelfvertrouwen begon-: nen aan het dubbelspel in het eerste g'randslamtoernooi van het jaar. Ze pakten vorige week de titel in Auckland. pagina 17 Tsjechisch tennis in schijnwerpers Handballers halen play-off PANNINGEN (ANP) - De Nederlandse handballers het* ben een eerste stapje gezet richting subtop van Europa. De ploeg van bondscoach Pim Rietbroek plaatste zich gis1 teren voor een play-off voor het Europees kampioenschap door in het Limburgse Panningen met 33-33 gelijk te spe len tegen Montenegro. Het moeizaam behaalde punt was precies genoeg om als tweede in de groep achter de Montenegrijnen te eindigen. Oranje mag nu in juni twee beslissingswedstrijden spelen tegen een nog onbekende tegenstander. Zes titels biljarter Caudron BLANKENBERGE - Frédéric Caudron heeft het Belgisch biljarten het afgelopen weekeinde in een wurggreep geno men. Hij ging aan de haal met zes titels bij de Belgische kampioenschappen. De 38-jarige Caudron won het libre, bandstoten, de kader- spelen 47/1, 47/2 en 71/2 en pakte gisteren tot slot de bo kaal bij het driebanden. De nummer een van de wereld ranglijst gaf Eddy Leppens in de finale geen schijn van kans: 3-0 (15-13 15-2 15-4). Caudron speelde in Blanken- berge in de zes disciplines slechts twee keer gelijk, de ove rige 22 partijen zette hij om in winst. Deze week komt hij in actie voor de wereldbeker driebanden in Sluiskil. Hiensch raakt assistenten kwijt KLOETINGE - Voetbalclub Kloetinge moet op zoek naar nieuwe assistenten voor hoofdtrainer Diederik Hiensch; Zowel Joost Folmer, Marcel Lourens als Anton Swennen keert volgend seizoen niet terug aan de zijde van Hiensch; pagina 19 Technische staf Kloetinge valt uiteen van onze sportredactie DEN HAAG - Het is Jelle Klaasen, Michael van Gerwen en Vincent van der Voort niet ge lukt glans te geven aan hun de buut bij de PDC. Geen van de drie darters gooide hoge ogen bij het Stan James Players Championship in Gibral tar. Het toernooi werd gewon nen door Raymond van Barne- veld, de wereldkampioen. Barney verdiende 5000 pond met zijn overwinning in de En gelse enclave in Spanje. GPD Advertentie stellende eerste dag geen heil in gisteren nog aan de start te ver schijnen. „Dit is zo frustrerend. Ik heb een hele tijd getwijfeld: kan het wel, kan het niet. Deze week ging het een stuk beter op de training en dit is voor mij het mooiste kampioenschap, dus ben ik er toch aan begonnen. Te gen beter weten in. Ik wil wel, maar mijn lichaam trapt op de rem." Timmer bekeek het WK gister middag vanaf de tribunes van het Vikingskipet. Wüst hield de sprintsters Margot Boer (zesde) en Annette Gerritsen (zevende) achter zich. Boer, die drie per soonlijke records reed in het Vi kingskipet, schaamt zich daar niet voor. „Friesinger en Wüst zijn alleskunners." De allrounders hebben het gat op de duizend meter gedicht, stelt ook Gianni Romme vast. „De echte sprinters moeten zorgen dat ze op de 500 meter lage 37'ers rijden. Als de all rounders op de 500 meter zo dichtbij kunnen blijven, hebben zij de toekomst op de sprint." GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2007 | | pagina 15